مگنت-ستاره یک مربع

۴۰ شرکت وارد کننده موبایل زیر ذره بین سازمان تعزیرات حکومتی/ ۴ شرکت وارد کننده به دلیل گرانفروشی ۱۲ میلیارد ریال جریمه شدند

گروه اقتصادی الف،   3970519022 ۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پرونده وارد کنندگان متخلف تلفن همراه در حال بررسی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب (پنج شنبه) به موضوع سرانجام موبایل وارداتی با ارز دولتی از شبکه دو سیما پخش شد. در این برنامه امیر محمد پرهام فر مدیرکل برنامه ریزی ستاد مبارزه با قاچاق اظهار کرد: در راستای طرح پیشگیری از قاچاق تلفن همراه از آذر ماه سال ۹۶ طرح رجیستری تلفن همراه توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی شد.

وی افزود: به واسطه اجرای این طرح به نوعی امکان واردات گوشی به صورت غیرقانونی سلب شد، اما از سی فروردین ماه که پیش بینی شده بود که تمام نشان‌های تجاری تلفن همراه مشمول این طرح مذکور شود مصادف شد با اجرای بسته سیاست‌های ارزی دولت که بنا شد ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان در اختیار تمامی واردکنندگان قرار بگیرد.

پرهام فر تصریح کرد: در حقیقت اجرای کامل طرح رجیستری مقارن شد با بسته جدید و از این زمان بود که کلیه ثبت سفارش‌ها صورت گرفت و این تقارن زمانی باعث شد که ما بتوانیم در گام بعدی تمامی تخلفاتی که با آن مواجه هستیم را رصد کنیم.

مدیر کل برنامه ریزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: اگر بخواهیم درباره تلفن همراه دقیق تر صحبت کنیم ۴۰ شرکتی که وارد کننده گوشی بوده اند که  مورد بازرسی قرار گرفتند و اسناد و مدارک و ارزی که دریافت کرده بودند بررسی شده و اختیار سازمان حمایت قرار گرفت.

وی گفت : سازمان حمایت پس از آن در باره احراز یا عدم احراز تخلف نسبت به گران فروشی تصمیم گیری کرده و شرکت‌هایی که تخلف آنها به اثبات رسیده بود به سازمان تعزیرات حکومتی احاله شد اما به دلیل آن که قوه قضاییه به کلیه پرونده های ارزی ورود پیدا کرده همه دستگاه‌ها در حال همکاری با این نهاد هستند.

پرهام فر ادامه داد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تلفن همراه وارد کشور شده که از این میزان پانصد هزار گوشی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده اند، نزدیک ۲۰۰ و ۷۰ هزار گوشی روشن شده و آنهایی که باقی مانده‌اند ممکن است که با دستور مقام قضایی دست وارد کننده باشد و وارد شبکه توزیع نشده باشد.

در ادامه برنامه شهرام میرآخورلو معاون سازمان حمایت اظهار کرد: کالای مذکور در اختیار یک شبکه توزیع قرار گرفته و۱۳۰ هزار گوشی به صورت امانت تحت نظارت قرار دارد و مابقی در شبکه توزیع قرار دارد ،حال ممکن است فعال شده باشند.

وی گفت: از حدود ۴۰ شرکت مذکور ۲۹ شرکت پرونده تخلفاتی به میزان ۵۳ میلیارد تومان دارند و سه شرکت نیز مشمول عدم تخلف شده‌اند و همچنین معلوم شد یک شرکت ارز دریافت نکرده و سه شرکت نیز محصولات خود را هنوز ترخیص نکرده اند و اسناد و مدارک ۴ شرکت نیز تحت بررسی قرار دارند.

میرآخورلو بیان کرد: مسیر رسیدگی به تخلفات قوه قضاییه نبوده بلکه دادگستری و سازمان تعزیرات به تخلفات رسیدگی می کند.

پرهام بیان کرد: قاعدتا ضوابط واردات کالا توسط مسافر مشخص است به این معنا که مسافران می‌توانند به میزان ۸۰ دلار کالا وارد کنند و به میزان این رقم از پرداخت ورودی معاف شده و به نسبت ارزش گوشی با پرداخت حقوق ورودی بسیاری از آیتم ها برای مسافران اجرا نمی‌شود، و به دلیل خلعی که در سیستم وجود داشت تعداد زیادی گوشی وارد شد.

وی گفت: بسیاری از افراد وارد کننده گوشی مسافر نبودند و لازم به ذکر است که سوء استفاده از معافیت مسافری قاچاق کالا محسوب می‌شود‌.

در ادامه برنامه سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط زنده تلفنی با اشاره به سرانجام ۲۹ شرکت متخلف در زمینه واردات تلفن همراه اظهار کرد: اکنون حکم ۴ پرونده صادر شده و حدود ۱۲ میلیارد ریال تخلف گرانفروشی شرکت‌ها اثبات شد که از این شرکت ها تنها یک شرکت به حکم صادر شده اعتراض کرده و طبیعتا وقتی سه شرکت دیگر اعتراضی به حکم نداشته باشند رای صادر قطعی شده و به اجرا در خواهد آمد.

وی افزود: همچنین پرونده حدود ۱۱ شرکت برای بررسی مجدد با توجه به نقصی که در مدارک آنها وجود دارد به سازمان حمایت ارجاع شده و باید نظرات کارشناسی آنها تکمیل شود‌‌.

رایگانی بیان کرد: با توجه به اقدام دادستانی تهران مبنی بر دستگیری مدیر عاملان شرکت‌های متخلف انجام و احضاریه ها فرستاده شده اما به دلیل دستگیر بودن مهره های اصلی این شرکت ها تعاملی با دادستانی انجام داده ایم که متهمان و یا وکلای آنها در دادگاه حضور داشته باشند تا روند بررسی پرونده تسریع شود.

سخنگوی تعزیرات تصریح کرد: حدود دو هفته است که روند رسیدگی به این پرونده‌ها آغاز شده و بنده چندی پیش در برنامه گفتگوی ویژه گفتم که اگر نیاز به کارشناسی نباشد روند رسیدگی به پرونده‌ها یک ماهه انجام خواهد شد کمااینکه  پرونده ۱۱ شرکت نیاز به بررسی مجدد داشت و این حقی است که از لحاظ قانونی برای هر متهمی تعریف شده تا حقوق شهروندی رعایت شود.

میر آخورلو درباره ضبط ۱۰۰ هزار گوشی احتکار شده گفت: بر اساس تفاوت میان نرخ ارز دولتی و نرخ بازار آزاد سوءاستفاده‌هایی صورت گرفته بود و برخی کالاها را با قیمت بالاتری به مشتریان فروخته می‌شد، در زمان بازرسی که توسط سازمان ستاد مبارزه با قاچاق، پلیس آگاهی و سایر دستگاه های دیگر صورت گرفت بنا بر این شد که موجودی کالاها امانت سپاری شده و اکنون نیز کالاهای احتکار شده ضبط شده است.

پرهام فر بیان کرد: در حال حاضر در سامانه نیما اطلاعات تمام وارد کنندگان وجود دارد و درباره سایر گروه‌های کالایی نیز به کمک سازمان حمایت و دیگر نهادها شرکت‌های وارد کننده بازرسی می شوند و درباره شرکت های دارویی و لوازم خانگی نیز این اتفاق افتاده است.

شهرام میرآخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با اشاره به اینکه از طریق سامانه جامع تجارت ثبت سفارش کاملا مشخص و لذا اهلیت فرد کاملاً شناسایی می‌شود گفت: تا پایان فروردین ماه سال ۹۸ کالا باید با قیمت ثابت عرضه شود.

وی با بیان اینکه یک شرکت وارد کننده گوشی تلفن همراه ۹۵ درصد از کالا هایش را در اختیار یک فرد واسط گذاشته است اظهار داشت: وارد کننده باید شبکه توزیع را مشخص کند و از سوی دیگر مصرف کننده باید خیالش از خدمات پس از فروش راحت باشد.

ميرآخرلو با اشاره به اینکه فعالان صنفی نگران از سرمایه خود هستند این در حالی است که آنها باید ریال خود را تبدیل به سرمایه کند تصریح کرد: از 31 اردیبهشت‌ماه مباحث مرتبط با جلوگیری از امتناع و اختفاء عرضه کالا شکل گرفته است، گزارش‌های مختلفی در این رابطه داریم .

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار بازرسی شکل گرفته است و نزدیک به ۱۷ ، ۱۸ میلیارد تومان در زمینه اختفا و امتناع از عرضه کالا پرونده تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: جریان توزیع روند منطقی خود را پیدا کرده است.

ميرآخرلو با اشاره به اینکه اگر در بحث تامین کالا استمرار اتفاق بیفتد می‌توان برای کل زنجیره برنامه‌ریزی کرد، ادامه داد: سبد مورد نیاز خانوار را مشخص کرده‌ایم به طوری که تامین آن توسط دستگاه مباشر شکل می‌گیرد لذا، برای کالاها شبکه توزیع دیده شده است و از طریق فروشگاه‌های مشخص این امر صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه سقف قیمت بسیار مهم است، گفت: قیمت ها باید تا پایان فروردین ثابت بماند به طوری که در مبادی ورودی بازرسی‌های را به صورت مستمر خواهیم داشت و زنجیره‌ای را مبنی بر تامین، توزیع و در نهایت رسیدن به دست مصرف کننده مشخص کرده‌ایم ، کل مردم می‌توانند از فروشگاه‌های مشخص شده کالاهایشان را با قیمت مشخص خریداری کنند ، در فروشگاه‌های زنجیره ای کالا با آرم تنظیم بازار به دست مردم می‌رسد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با اشاره به اینکه واردکنندگان نباید کالا را به قصد گران فروشی نزد خود قرار دهند، افزود: شرکت های واردکننده باید نمایندگی رسمی داشته باشند لذا هر کسی که فعالیت اقتصادی در کشور انجام می‌دهند باید تحت کلید اتاق اصناف مربوطه باشد.

ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به وضعیت بازار در این مدت نوسانات خاصی داشته است به طوری که 40 شرکت در حوزه گوشی‌های تلفن همراه مشکل به وجود آورده‌اند اظهار داشت: 55 روز از زمان منتشر لیست وارد کنندگان گوشی تلفن همراه می گذرد اما هنوز وضعیت مشخص نیست .

وی با اشاره به اینکه 40 درصد گوشی‌ها رجیستر شده ولی در شبکه توزیع قرار نگرفته است، افزود: در واحد صنفی ما چیزی نیست که بخواهد احتکاری صورت گرفته باشد، قوه قضاییه باید در این خصوص بیشتر ورود پیدا کند لذا هر چه زودتر باید وضعیت گوشی های احتکار شده توسط واردکنندگان مشخص شود.

سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به اینکه به تناسب تخلف جریمه صادر می‌کنیم لذا جریمه هایی که تا الان صادر شده بسته به میزان تخلف گرانفروشی بوده است گفت: کالاهایی که با نرخ ارز دولتی وارد بازار می شوند باید در سیستم شفاف و دقیق و در اختیار تمام سازمان‌های ذی‌ربط قرار بگیرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷لوازم‌خانگی بی‌تفاوت به مصوبه ستاد تنظیم بازار!
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷جزئیات عرضه ۶۰۰ هزار گوشی موبایل تا چند روز آینده/ قیمت‌ها در بازار موبایل متعادل خواهد شد
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷دلار ٤٤٠٠ تومانی به موبایل تعلق نمی گیرد
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷مهلت ۱۵ روزه به تولیدکنندگان لوازم خانگی
۳ اَمرداد ۱۳۹۷توضیح وزیر کار درباره واردات موبایل توسط شستا
۲ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر ارتباطات: ۵۰ درصد گوشی‌های وارد شده، فروخته نشده‌اند
۳۰ تیر ۱۳۹۷آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند
۲۴ تیر ۱۳۹۷رونق واردات تجاری موبایل با استفاده از معافیتهای مسافری
۲۲ تیر ۱۳۹۷احتکار 200 هزار موبایل وارداتی/ فروش گوشی‌ها با برگ‌ خرید صوری!
۱۲ تیر ۱۳۹۷توضیحات جهرمی درخصوص برخورد با واردکنندگان گوشی موبایل/ بیش از 400میلیون دلار ارز دولتی تخصیص داده شده است
۱۲ تیر ۱۳۹۷قیمت لوازم‌خانگی اصلاح شد/ فقط ۲ واحد تخلف کردند
۱۱ تیر ۱۳۹۷ترفند واردکنندگان گوشی همراه برای تنش آفرینی در بازار

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۵۴۷۱۰۷:۳۵:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۹
چه جرایم سنگینی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 13. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 14. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 15. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 16. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 19. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 20. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 21. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 24. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 25. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های امروز

 1. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 2. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 4. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 5. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 6. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 7. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 8. وزیر صنعت: بسته ارزی جدید ثبت سفارش را کاهش می‌دهد

 9. عسگراولادی: باید با ۱۵ نفر از متخلفان اقتصادی برخورد سختی شود و ۲۰۰ نفر را هم شلاق بزنند

 10. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 11. افزایش قیمت سکه و دلار در بازار؛ سکه ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان/ دلار ۹۷۰۰

 12. آن صد و چند نفر عزیز دردانه...

 13. جزئیات نامه‌نگاری فولادی‌ها با وزیر اقتصاد

 14. پلمپ صرافی‌ها جواب داد/ نرخ دلار کاهش یافت

 15. وعده کاهش قیمت مرغ تا ۲ هفته آینده

 16. صرافی عامل بانک مرکزی پلمپ شد + عکس

 17. درخواست مونسان از جهانگیری؛ تشکیل «فوری» کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما

 18. عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند/ بازار ثانویه فاز جدیدی است و تاثیر مثبتی روی قیمت ارز نداشته

 19. رشد مشکوک صادرات خودرو و قطعه + نمودار

 20. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 21. کشف ۱۱ دستگاه کانتینر حامل کالای قاچاق در کرج

 22. آیا چین برای خرید نفت ایران تحریم می‌شود؟

 23. گشترش فضای ماهیگیری ایران در رژیم حقوقی جدید خزر

 24. پایان خاموشی در کشور

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 3. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 4. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 7. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 8. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 9. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 10. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 11. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 12. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 13. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 14. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 15. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 16. خودروهای آلمانی در بازار تهران چند؟

 17. قیمت لاستیک وانت پیکان چقدر است؟

 18. وزیر ارتباطات: دولت به زودی بسته‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر را اعلام می کند

 19. وجود سه نرخ ارز در کشور/ تخصیص 20 میلیارد دلار ارز با نرخ 4200 تومان

 20. خانه‌هایی در تهران که از بانک‌ها بیشتر پول دارند!/ جزییات

 21. ترفند تازه برای هجوم مردم به خرید خودروهایی با نرخ بالاتر!

 22. بهبود حقوق بازنشستگان سنوات گذشته/ اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد برای افزایش پلکانی حقوق

 23. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 24. خانه‌های ۲۰۰میلیون تومانی را در کجای تهران می‌توان خرید؟

 25. حقوق و مزایای کارگران ساعتی چطور محاسبه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 5. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 6. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 7. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 8. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 9. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 10. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 11. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 15. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 16. این همه بی‌تدبیری

 17. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 18. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 19. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 20. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 21. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 22. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 23. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 24. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 25. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

آخرین عناوین