۴۰ شرکت وارد کننده موبایل زیر ذره بین سازمان تعزیرات حکومتی/ ۴ شرکت وارد کننده به دلیل گرانفروشی ۱۲ میلیارد ریال جریمه شدند

گروه اقتصادی الف،   3970519022 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پرونده وارد کنندگان متخلف تلفن همراه در حال بررسی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب (پنج شنبه) به موضوع سرانجام موبایل وارداتی با ارز دولتی از شبکه دو سیما پخش شد. در این برنامه امیر محمد پرهام فر مدیرکل برنامه ریزی ستاد مبارزه با قاچاق اظهار کرد: در راستای طرح پیشگیری از قاچاق تلفن همراه از آذر ماه سال ۹۶ طرح رجیستری تلفن همراه توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی شد.

وی افزود: به واسطه اجرای این طرح به نوعی امکان واردات گوشی به صورت غیرقانونی سلب شد، اما از سی فروردین ماه که پیش بینی شده بود که تمام نشان‌های تجاری تلفن همراه مشمول این طرح مذکور شود مصادف شد با اجرای بسته سیاست‌های ارزی دولت که بنا شد ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان در اختیار تمامی واردکنندگان قرار بگیرد.

پرهام فر تصریح کرد: در حقیقت اجرای کامل طرح رجیستری مقارن شد با بسته جدید و از این زمان بود که کلیه ثبت سفارش‌ها صورت گرفت و این تقارن زمانی باعث شد که ما بتوانیم در گام بعدی تمامی تخلفاتی که با آن مواجه هستیم را رصد کنیم.

مدیر کل برنامه ریزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: اگر بخواهیم درباره تلفن همراه دقیق تر صحبت کنیم ۴۰ شرکتی که وارد کننده گوشی بوده اند که  مورد بازرسی قرار گرفتند و اسناد و مدارک و ارزی که دریافت کرده بودند بررسی شده و اختیار سازمان حمایت قرار گرفت.

وی گفت : سازمان حمایت پس از آن در باره احراز یا عدم احراز تخلف نسبت به گران فروشی تصمیم گیری کرده و شرکت‌هایی که تخلف آنها به اثبات رسیده بود به سازمان تعزیرات حکومتی احاله شد اما به دلیل آن که قوه قضاییه به کلیه پرونده های ارزی ورود پیدا کرده همه دستگاه‌ها در حال همکاری با این نهاد هستند.

پرهام فر ادامه داد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تلفن همراه وارد کشور شده که از این میزان پانصد هزار گوشی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده اند، نزدیک ۲۰۰ و ۷۰ هزار گوشی روشن شده و آنهایی که باقی مانده‌اند ممکن است که با دستور مقام قضایی دست وارد کننده باشد و وارد شبکه توزیع نشده باشد.

در ادامه برنامه شهرام میرآخورلو معاون سازمان حمایت اظهار کرد: کالای مذکور در اختیار یک شبکه توزیع قرار گرفته و۱۳۰ هزار گوشی به صورت امانت تحت نظارت قرار دارد و مابقی در شبکه توزیع قرار دارد ،حال ممکن است فعال شده باشند.

وی گفت: از حدود ۴۰ شرکت مذکور ۲۹ شرکت پرونده تخلفاتی به میزان ۵۳ میلیارد تومان دارند و سه شرکت نیز مشمول عدم تخلف شده‌اند و همچنین معلوم شد یک شرکت ارز دریافت نکرده و سه شرکت نیز محصولات خود را هنوز ترخیص نکرده اند و اسناد و مدارک ۴ شرکت نیز تحت بررسی قرار دارند.

میرآخورلو بیان کرد: مسیر رسیدگی به تخلفات قوه قضاییه نبوده بلکه دادگستری و سازمان تعزیرات به تخلفات رسیدگی می کند.

پرهام بیان کرد: قاعدتا ضوابط واردات کالا توسط مسافر مشخص است به این معنا که مسافران می‌توانند به میزان ۸۰ دلار کالا وارد کنند و به میزان این رقم از پرداخت ورودی معاف شده و به نسبت ارزش گوشی با پرداخت حقوق ورودی بسیاری از آیتم ها برای مسافران اجرا نمی‌شود، و به دلیل خلعی که در سیستم وجود داشت تعداد زیادی گوشی وارد شد.

وی گفت: بسیاری از افراد وارد کننده گوشی مسافر نبودند و لازم به ذکر است که سوء استفاده از معافیت مسافری قاچاق کالا محسوب می‌شود‌.

در ادامه برنامه سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط زنده تلفنی با اشاره به سرانجام ۲۹ شرکت متخلف در زمینه واردات تلفن همراه اظهار کرد: اکنون حکم ۴ پرونده صادر شده و حدود ۱۲ میلیارد ریال تخلف گرانفروشی شرکت‌ها اثبات شد که از این شرکت ها تنها یک شرکت به حکم صادر شده اعتراض کرده و طبیعتا وقتی سه شرکت دیگر اعتراضی به حکم نداشته باشند رای صادر قطعی شده و به اجرا در خواهد آمد.

وی افزود: همچنین پرونده حدود ۱۱ شرکت برای بررسی مجدد با توجه به نقصی که در مدارک آنها وجود دارد به سازمان حمایت ارجاع شده و باید نظرات کارشناسی آنها تکمیل شود‌‌.

رایگانی بیان کرد: با توجه به اقدام دادستانی تهران مبنی بر دستگیری مدیر عاملان شرکت‌های متخلف انجام و احضاریه ها فرستاده شده اما به دلیل دستگیر بودن مهره های اصلی این شرکت ها تعاملی با دادستانی انجام داده ایم که متهمان و یا وکلای آنها در دادگاه حضور داشته باشند تا روند بررسی پرونده تسریع شود.

سخنگوی تعزیرات تصریح کرد: حدود دو هفته است که روند رسیدگی به این پرونده‌ها آغاز شده و بنده چندی پیش در برنامه گفتگوی ویژه گفتم که اگر نیاز به کارشناسی نباشد روند رسیدگی به پرونده‌ها یک ماهه انجام خواهد شد کمااینکه  پرونده ۱۱ شرکت نیاز به بررسی مجدد داشت و این حقی است که از لحاظ قانونی برای هر متهمی تعریف شده تا حقوق شهروندی رعایت شود.

میر آخورلو درباره ضبط ۱۰۰ هزار گوشی احتکار شده گفت: بر اساس تفاوت میان نرخ ارز دولتی و نرخ بازار آزاد سوءاستفاده‌هایی صورت گرفته بود و برخی کالاها را با قیمت بالاتری به مشتریان فروخته می‌شد، در زمان بازرسی که توسط سازمان ستاد مبارزه با قاچاق، پلیس آگاهی و سایر دستگاه های دیگر صورت گرفت بنا بر این شد که موجودی کالاها امانت سپاری شده و اکنون نیز کالاهای احتکار شده ضبط شده است.

پرهام فر بیان کرد: در حال حاضر در سامانه نیما اطلاعات تمام وارد کنندگان وجود دارد و درباره سایر گروه‌های کالایی نیز به کمک سازمان حمایت و دیگر نهادها شرکت‌های وارد کننده بازرسی می شوند و درباره شرکت های دارویی و لوازم خانگی نیز این اتفاق افتاده است.

شهرام میرآخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با اشاره به اینکه از طریق سامانه جامع تجارت ثبت سفارش کاملا مشخص و لذا اهلیت فرد کاملاً شناسایی می‌شود گفت: تا پایان فروردین ماه سال ۹۸ کالا باید با قیمت ثابت عرضه شود.

وی با بیان اینکه یک شرکت وارد کننده گوشی تلفن همراه ۹۵ درصد از کالا هایش را در اختیار یک فرد واسط گذاشته است اظهار داشت: وارد کننده باید شبکه توزیع را مشخص کند و از سوی دیگر مصرف کننده باید خیالش از خدمات پس از فروش راحت باشد.

ميرآخرلو با اشاره به اینکه فعالان صنفی نگران از سرمایه خود هستند این در حالی است که آنها باید ریال خود را تبدیل به سرمایه کند تصریح کرد: از 31 اردیبهشت‌ماه مباحث مرتبط با جلوگیری از امتناع و اختفاء عرضه کالا شکل گرفته است، گزارش‌های مختلفی در این رابطه داریم .

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار بازرسی شکل گرفته است و نزدیک به ۱۷ ، ۱۸ میلیارد تومان در زمینه اختفا و امتناع از عرضه کالا پرونده تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: جریان توزیع روند منطقی خود را پیدا کرده است.

ميرآخرلو با اشاره به اینکه اگر در بحث تامین کالا استمرار اتفاق بیفتد می‌توان برای کل زنجیره برنامه‌ریزی کرد، ادامه داد: سبد مورد نیاز خانوار را مشخص کرده‌ایم به طوری که تامین آن توسط دستگاه مباشر شکل می‌گیرد لذا، برای کالاها شبکه توزیع دیده شده است و از طریق فروشگاه‌های مشخص این امر صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه سقف قیمت بسیار مهم است، گفت: قیمت ها باید تا پایان فروردین ثابت بماند به طوری که در مبادی ورودی بازرسی‌های را به صورت مستمر خواهیم داشت و زنجیره‌ای را مبنی بر تامین، توزیع و در نهایت رسیدن به دست مصرف کننده مشخص کرده‌ایم ، کل مردم می‌توانند از فروشگاه‌های مشخص شده کالاهایشان را با قیمت مشخص خریداری کنند ، در فروشگاه‌های زنجیره ای کالا با آرم تنظیم بازار به دست مردم می‌رسد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با اشاره به اینکه واردکنندگان نباید کالا را به قصد گران فروشی نزد خود قرار دهند، افزود: شرکت های واردکننده باید نمایندگی رسمی داشته باشند لذا هر کسی که فعالیت اقتصادی در کشور انجام می‌دهند باید تحت کلید اتاق اصناف مربوطه باشد.

ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به وضعیت بازار در این مدت نوسانات خاصی داشته است به طوری که 40 شرکت در حوزه گوشی‌های تلفن همراه مشکل به وجود آورده‌اند اظهار داشت: 55 روز از زمان منتشر لیست وارد کنندگان گوشی تلفن همراه می گذرد اما هنوز وضعیت مشخص نیست .

وی با اشاره به اینکه 40 درصد گوشی‌ها رجیستر شده ولی در شبکه توزیع قرار نگرفته است، افزود: در واحد صنفی ما چیزی نیست که بخواهد احتکاری صورت گرفته باشد، قوه قضاییه باید در این خصوص بیشتر ورود پیدا کند لذا هر چه زودتر باید وضعیت گوشی های احتکار شده توسط واردکنندگان مشخص شود.

سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به اینکه به تناسب تخلف جریمه صادر می‌کنیم لذا جریمه هایی که تا الان صادر شده بسته به میزان تخلف گرانفروشی بوده است گفت: کالاهایی که با نرخ ارز دولتی وارد بازار می شوند باید در سیستم شفاف و دقیق و در اختیار تمام سازمان‌های ذی‌ربط قرار بگیرد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۸ مهر ۱۳۹۷اختصاص ۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی برای واردات گوشی تلفن همراه/ ۴۹۳ میلیارد درآمد نامشروع برای متهمان
۱۸ مهر ۱۳۹۷جعفری دولت‌آبادی: شرکت‌های وارد کننده گوشی همراه ۴۹۲ میلیارد سود نامشروع کسب کرده‌اند/ به سراغ همه افراد مفسد خواهیم رفت
۲۴ شهریور ۱۳۹۷واردات تلفن همراه، قبل و بعد از رجیستری/ اینفوگرافی  
۱۶ شهریور ۱۳۹۷وزیر ارتباطات: گفتند کاری می کنیم که این بچه نتیجه شفاف سازی را بفهمد
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ارائه تسهیلات تامین‌اجتماعی به بازنشستگان برای خرید لوازم خانگی
۱۳ شهریور ۱۳۹۷حضور برخی متهمان پرونده های واردات تلفن همراه با ارز دولتی و اخلالگران ارزی در دادگاه انقلاب
۳ شهریور ۱۳۹۷همه واردکنندگان موبایل با ارز دولتی بازداشت شدند
۲۵ مرداد ۱۳۹۷لوازم‌خانگی بی‌تفاوت به مصوبه ستاد تنظیم بازار!
۱۴ مرداد ۱۳۹۷جزئیات عرضه ۶۰۰ هزار گوشی موبایل تا چند روز آینده/ قیمت‌ها در بازار موبایل متعادل خواهد شد
۱۳ مرداد ۱۳۹۷دلار ٤٤٠٠ تومانی به موبایل تعلق نمی گیرد
۱۱ مرداد ۱۳۹۷مهلت ۱۵ روزه به تولیدکنندگان لوازم خانگی
۳ مرداد ۱۳۹۷توضیح وزیر کار درباره واردات موبایل توسط شستا

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۵۴۷۱۰۷:۳۵:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۹
چه جرایم سنگینی
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. مسکو و آنکارا زمان اجرای «توافق ادلب» را تمدید کردند

 12. 17 عضو کابینه به مجلس پاسخ می‌دهند

 13. هشدار پلیس فتا به زائران اربعین

 14. جزئیات سرقت مسلحانه از بانک صادرات لردگان

 15. کدخدایی: جلسه امروز شورای نگهبان بنا به درخواست دولت برگزار شد

 16. ضرب و شتم پدر شهید در دهدشت

 17. پرسپولیسی‌ها فردا ناهار میهمان باقری هستند

 18. تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۲۰ مهر

 19. ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته واشنگتن به ریاض

 20. پوتین: روسیه اجازه نداد که دولت سوریه سقوط کند

 21. والی، رئیس امنیت ملی و فرمانده پلیس قندهار کشته شدند

 22. تحقیقات پرونده خاشقچی؛ پلیس ترکیه دو منطقه جدید در استانبول را تفتیش می‌کند

 23. تداوم صدرنشینی پدیده با پیروزی مقابل فولاد

 24. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 25. عروس کلاهبردار حساب مادرشوهر را خالی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 4. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 7. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 8. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 9. رهبر انقلاب: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد/ نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن و منت کشیدن فایده ای ندارد

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری

 12. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 13. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 14. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 15. چهره متفاوت جوان نخبه در دیدار با رهبر انقلاب  

 16. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 17. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 18. چرا فرهنگیان از دعوت به اعتصاب استقبال نکردند؟

 19. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 20. دکتراحمد توکلی : این جملات از من نیست

 21. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 22. سردار جعفری: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند/ دشمن با پاسخ سخت و دندان شکن روبرو خواهد شد

 23. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 24. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 25. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 11. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 12. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 13. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 14. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 15. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 18. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 19. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 20. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 21. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 22. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 23. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 24. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 25. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 2. تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۲۰ مهر

 3. سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران

 4. راه‌اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی

 5. مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

 6. مراقب کپی اطلاعات کارت‌های بانکی با کارتخوان‌های جدید باشید + عکس

 7. قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول

 8. کارگران این کارخانه به جای دستمزد، «نوشابه» می‌گیرند!

 9. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 10. قیمت رهن و اجاره آپارتمان های لاکچری در تهران

 11. مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم‌های ایران

 12. صعود صادرات صنایع، افول صادرات معادن+ جدول

 13. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

 14. تایلند بافساد راهبان بودایی مقابله می کند

 15. واگذاری زیرمجموعه‌ بانک‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی

 16. رقابتی‌ترین اقتصاد جهان معرفی شد

 17. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 18. قیمت وام مسکن+ محاسبات

 19. آخرین وضعیت بارش های ایران/رشد ۱۰ درصدی بارش ها نسبت به سال قبل +جدول

پربحث‌های دیروز

 1. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 2. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 3. تحریم نفت ایران و گل به خودی دیدنی آمریکایی‌ها

 4. برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

 5. تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت تا قبل از تحریم‌ آبان/ سامانه‌ دیگری جایگزین می‌شود

 6. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 7. کشتی آرای: کاهش قیمت ارز طلا را ارزان کرد+ قیمت‌ها

 8. دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

 9. مالباختگان در انتظار حل معمای ترخیص خودرو/ تجمع خریداران

 10. کارت انرژی بهترین راهکار مبارزه با قاچاق است / سهمیه‌بندی بنزین نیاز به مصوبه مجلس دارد

 11. تلاش بانک مرکزی برای انتقال از سوئیفت به سامانه جایگزین تا قبل از تحریم‌ آبان

 12. اثرات منفی نوسان‌های نرخ ارز بر اقتصاد چیست؟

 13. جزئیات جلسه اقتصاددانان با رئیس جمهور /پیشنهاد مشخصی برای مشکلات اقتصادی طرح نشد

 14. دلیل استعفای مدیرعامل فولاد مبارکه از زبان نماینده مجلس

 15. شرکت‌های کره‌ای در ایران می‌مانند

 16. خط حزب‌الله ۱۵۵؛ تشکیل اتاق جنگ اقتصادی

 17. مصوبه هیئت دولت برای مددجویان کمیته امداد/یک ماه پرداختی اضافه‌تر

 18. کاهش ۱۳۰ هزار تومانی قیمت سکه/ دلار ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان+ جدول

 19. درخواست برای ترمیم حداقل حقوق کارگران+سند

 20. روسیه: حذف ایران از بازار جهانی نفت امکان‌پذیر نیست

 21. کاهش تعرفه رومینگ زائرین اربعین

 22. صف کیلومتری کامیون‌های تجاری در مرز چزابه + فیلم

 23. بر اساس اعلام گمرک؛ ۹ میلیون تن کالای اساسی امسال وارد کشور شد

 24. مشاور وزیر نفت: سهم ناچیز ایران در بازار پایین‌دستی پتروشیمی/ ظرفیت اشتغال ۱ میلیون نفر در این صنعت وجود دارد

 25. رسیدگی به پرونده سکه ثامن را سریع‌تر آغاز کنید

پربحث‌های هفته

 1. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 2. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 3. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 4. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 5. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 6. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 7. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 8. سفر آخوندی به مشهد برای افتتاح ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پروژه؟+ عکس

 9. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 10. آیا چندماه آینده ایران گرفتار تورم بی‌سابقه خواهد شد؟!

 11. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 12. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

 13. تکلیف بانک مرکزی و مردم و بازار ارز

 14. اقتصاد ایران؛ بانک‌ها و راه مقابله با تحریم

 15. لامبورگینی ایرانی  

 16. هزینه ویزای اربعین ۱۰۷ هزار تومان کاهش یافت

 17. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 18. وزارت صنعت: سازمان حمایت در حال بررسی قیمت‌های جدید خودرو است

 19. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 20. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 21. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 22. افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی

 23. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 24. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 25. شرط اساسی حل مشکلات از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/ همتی: برنامه‌های مشخصی داریم+ عکس

آخرین عناوین