مگنت-ستاره یک مربع

وزیر نیرو: یک متر مکعب آب بطری، دو میلیون است؛ ما ۵۰۰ تومان می‌فروشیم

گروه اقتصادی الف،   3970513154 ۴۶ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر نیرو: یک متر مکعب آب بطری، دو میلیون است؛ ما ۵۰۰ تومان می‌فروشیم

وزیر نیرو گفت: تعداد قابل توجهی از شهروندان به لحاظ استطاعت و نیاز،برای یک متر مکعب آب بطری،​ تا دو میلیون تومان هزینه می شود.

به گزارش الف به نقل از صدا و سیما، رضا اردکانیان، گفت: برای آب با کیفیت تصفیه شده که قطعا اگر از نظر کیفیت بهتر از آب بطری نباشد در سطح آن است،​ به ازای هر متر مکعب ( ۱۰۰۰ لیتر) فقط ۵۰۰ تومان می فروشیم در حالیکه قیمت هر لیتر آب بطری ۲ هزار تومان است یعنی در واقع قیمت هر متر مکعب آب بطری دو میلیون تومان محاسبه می شود. تفاوت قیمت فروش آب تصفیه شده شبکه آبرسانی با آب بطری ۴ هزار برابر است این فاصله زیاد موجب می شود دست ما از توسعه آب شیرین کن ها بسته بماند.

وزیر­ نیرو ادامه داد:​­­یا باید امکانات کشور آنقدر وسیع شود تا مجلس بتواند رقم های بسیار بیش از آنکه الان برای خرید تضمینی به بخش خصوصی اختصاص می دهد تخصیص دهد تا بتوانیم با بخش خصوصی قرارداد ببندیم و تضمین کنیم که پول تمام شده و سود آن را به سرمایه گذار بدهیم و آب به قیمت ۵۰۰ تومان به ازای هر متر مکعب به دست مردم برسد، یا قیمت ها اصلاح­ شده تا این فاصله ۴ هزار برابری جبران شود که سعی می کنیم ترکیبی از این دو روش را در پیش گیریم تا مردم بهره مندی بیشتری از آب شیرین کن های مستقر ببرند.

اردکانیان با اشاره به اینکه مردم با استفاده از آب شیرین کن ها در مناطق مختلفی از کشور بخصوص مناطق مرزی می توانند از درجه اطمینان بالای­ کیفیت­ آب استفاده کنند، گفت: در مناطق داخلی هم که منابع آب شیرین محدود است می توان از آب های شور زیرزمینی نیز، ا​ز آب شیرین کن ها استفاده کرد. ما به لحاظ فنی و دانش استفاده از آب شیرین کن ها،­ مشکلی نداریم و از نظر اشتیاق بخش خصوصی به سرمایه گذاری نیز مشکلی نیست چون با خرید تضمینی تولید آب از آب شیرین کن ها هم سود تضمینی دارد و هم آبرسانی برای هر سرمایه گذار کار لذت بخشی است بنابراین برای استفاده بیشتر از آب شیرین کن ها خرید تضمینی و اصلاح تعرفه ها باید مدنظر باشد.

وی درباره طرح های اضطراری که در ۳۳۴ شهر کشور که با تنش آبی مواجه هستند نیز گفت: همه ­­طرح ها در حال اجرا است و برخی طرح های دیگر که بیش از آن درحال اجرا بوده با اعتبار هزار و ۲۰ ­میلیارد تومانی که دولت به بخش آب اختصاص داده موجب سرعت گرفتن این طرح ها شده است. به این ترتیب امسال در برخی از نقاط­که با تنش آبی مواجه هستند طرح های اضطراری ­شروع کردیم مانند حفرچاهها و آبرسانی به روستاها که امیدواریم با همکاری مردم بویژه در شهرهای بزرگ مشکل جدی برای تامین آب شرب در هفته های باقی مانده فصل گرم پیدا نکنیم تا بارش های پاییز مشکلات آب را کمتر کند.

این مقام مسوول ابراز امیدواری کرد: روند تخصیص اعتبار به بخش توسعه انرژی های پاک تغییر پیدا کند و به سمت اصلاح و شیوه ای که قانونگذار هم از آن حمایت کرده برویم. امسال براساس قانون،​ اجازه داریم به ازای هر کیلو وات ساعت انرژی که به مردم در سراسر کشور عرضه می کنیم ۶۰ ریال از طریق قبوض برای کمک به برق روستایی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر دریافت کنیم که اگر این اعتبار به موقع بدست ما برسد علاقمندی سرمایه گذاری در بخش توسعه انرژی تجدیدپذیر بخصوص سرمایه گذاران خارجی موجب می شود سایه تحریم که بر سر کشور ما است در این بخش از آن مصون باشیم.

به گفته اردکانیان ناتوانی ما در بازپرداخت ها بدلیل دسترسی نداشتن به منابعی که قانون پیش بینی کرده موجب می شود دعوت مجدد و جلب توجه مجدد برای سرمایه گذاری دشوار شود بنابراین با فرض تغییر روند فعلی برنامه ریزی کردیم تا در پایان برنامه ششم توسعه ۴ هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر داشته باشیم.

وزیر نیرو از همراهی مردم با وزارت نیرو در تابستان امسال تشکر کرد و گفت: حرکت مشترکان به سمت مصرف صحیح آب و برق بویژه برق که با استفاده درست از وسایل سرمایشی به ما کمک کردند باید این همراهی به عنوان یک عادت خوب ادامه یابد و ما نیز سعی کنیم با نهادینه شدن مصرف صحیح مردم، به طرح های تولید برق سرعت ببخشیم تا در تابستان ۹۸ خاموشی ها به صفر برسد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۴۱۱۴۱۶:۴۲:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دستمزد یک کارگر در غرب هم ماهی 2000 یورو است. بیجا میکنید به کارگر 900 هزار تومان حقوق میدهید
ناشناس۴۷۴۴۴۷۱۹:۰۶:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
استدلالات وزیر اشرافی بهتر از این نمیتونه باشه. انگار مال پدرشونو میدن!!!! درآمدهای حیرت انگیزشونو به ملت اعلام نمیکنن.
ناشناس۴۷۴۴۶۶۱۹:۲۱:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جناب وزیر درآمد خودتان و اطرافیان خود را ماهی 2 میلیون تومان کنید قیمت آب بطری می شود 100 تومان
ناشناس۴۷۵۰۱۰۰۱:۱۹:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۴
همین چرتکه ها را برای مردم انداختید و همه را بیچاره کرده اید
ناشناس۴۷۴۱۲۲۱۶:۴۵:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
بدهکار کردن و منت گذاشتن مداوم سر مردم
ناشناس۴۷۴۱۵۵۱۶:۵۹:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
میدونی چرا. چون تکنولوژی تولید ما در همه چیز دره پیتی هست به همین دلیل کلا تولید گران تمام میشه چرا مردم رو به اشتباه میندازید و منت سرشون میگذارید
ناشناس۴۷۴۱۶۵۱۷:۰۱:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
میخوای آب رو هم گرون کنی؟
ناشناس۴۷۴۱۹۰۱۷:۱۳:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
جناب وزير! ميدانيد دولت شما به يک بازنشسته 12 ساله ليسانس چقدر حقوق ميده؟ من به شما ميگويم دو و سيصد. کی از اظهارات يکجانبه دست برخواهيد داشت؟
ناشناس۴۷۴۱۹۹۱۷:۱۷:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اب خیلی مهمه و اگر نباشه واقعا زندگی ممکن نیست . لطفا اب شیرین کن در سواحل خلیج فارس بسازید و با انتقال از طریق خطوط ان را به نواحی مرکزی و نیمه جنوبی کشور برسانید و قیمت تمام شده را از مصرف کننده دریافت کنید . درضمن جلوی کاشت و صاردات محصولات پر اب را هم بگیرید
ناشناس۴۷۴۶۱۳۲۰:۳۵:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
هیچ نیازی به آب شیرین کن نیست هزینه همین آب شیرین کن ها را صرف بازسازی سیستم انتقال فرسوده آب کنند چنیدن برابر آب بدست میاد
بیگی29۴۷۴۲۰۱۱۷:۱۷:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دریافتی یک نفر در کانادا ماهیانه 10.000دلار است دریافتی ما 160 دلار.یکی به اینها بفهماند ما با ریال دریافتی داریم باید به ریال هم پرداخت کنیم.اگر مشکلی است در مدیریت کشور است مردم گناهی ندارند
ناشناس۴۷۴۷۲۷۲۱:۴۸:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ماهی ۱۰ هزار دلار؟ چه شغلی؟
ناشناس۴۷۵۱۲۵۰۶:۵۵:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
شما که منفی دادین میگفتین چه شغلی ماهی 10 هزار دلار دریافتی داره.
ناروسینه۴۷۵۱۸۸۰۷:۵۳:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
شما تخفیف بده،بگو 1000دلار ،چه فرقی میکنه؟با 150 دلار ما مقایسه کن.
ناشناس۴۷۴۹۶۰۰۰:۳۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۴
بیش از سه هزار دلار نیست
ناشناس۴۷۴۲۰۳۱۷:۱۸:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
دست شما برای هزینه کردن آب شیرین کن بسته نبود اگر ثروت این مملکت را بهدر نمی دادید.
ناشناس۴۷۴۲۷۲۱۷:۵۲:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
خوب گرون ميفروشن شما هم يه زحمتي بكشين سيستم فرسوده آب شرب رو بازسازي كنيد اون آبهايي كه هدر ميره رو صرفه جويي كنين همون دو ميليون ميشه فروشتون
نیما۴۷۴۲۹۲۱۷:۵۷:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ایشون قیمت ظروف پت رو هم روی آب حساب کردن؟ مقایسه درستی نیست.
علی۴۷۴۳۰۹۱۸:۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
از شما ٔ.... بعید نیست! بفرمایید خواهش میکنم خجالت نکشید؛ بفرمایید و بابت هر متر مکعب 2 میلیون تومان هم از مردم بگیرید. اگرچه از دولت مرفه و وزرای بی درد جز این هم انتظار نمی ره! واقعاٌ کار این ملت بزرگ، این ملت نجیب، این ملت عزیز و سربلند به کجا رسیده که از یک طرف فشار ناشی از بی کفایتی و بی لیاقتی(البته کفایت و تدبیر این آقایون در حد کمال و به نفع خودشون وجود داره) رو تحمل کنن، از یه طرف آماده فشارهای بیرونی باشند و نهایتاٌ وزیر این کشور که از پول این مردم تغذیه کرده و خودش رو به ....رسونده و باید نوکر ملت باشه، به جای اینکه بیاد و عذر به درگاه ملت بزرگ ایران بیاره با افتخار و ...... تمام، منت هم سر مردم بذاره که ما آب که نعمت الهی هست رو متر مکعبی 2 میلیون از شما نمی گیریم برید خدا رو شکر کنید!!!
ناشناس۴۷۴۳۲۸۱۸:۱۰:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اقای وزیر یکمتر مکعب میشود ۱۰۰۰لیتر هربطری اب معدنی ۱.۵ لیتر است تقسیم کنیم میشود ۶۶۷ بطری هربطری اب معدنی ۱۱۵۰ تومان به صورت جینی قیمت دارد هزارلیترش میشود تقریبا هشت صد هزار تومن بعد این اب معدنی کیفیت اب وبسته بندی و مالیات ۱۰درصد در هر پروسه تولید دارد این از وضعیت حساب و کتابتان اقای وزیر خوب اقای وزیر کدام شهروند اسرار کرده در لوله های اب شهری اب خوردنی جاری کنید هر منطقه شهری را مجهز به تصفیه خانه کنید و اب مصرفی هر منطقه را جهت شستشو تصفیه و جهت مصرف وارد چرخه کنید دنیا این کار را می کند این هم از استراتژی کاریتان خدایی اقای وزیر شما به ملت بگو با این اوضاع که شرح ان رفت چی شد شما وزیر شدید چی شد شما دکتر شدید چی شد شما ارشد گرفتید چی شد شما لیسانس گرفتید چطوری شد به ما هم بگید ما هم یاد بگیریم
ناشناس۴۷۴۴۱۱۱۸:۴۲:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
لطفا از بیت المال مسلمین یک کنتور بسیار دقیق آب به منزل این وزیر همه چیز فهم و دانا و دلسوز قرار دهید و از خودش بابت هر متر مکعب دو میلیون تومان دریافت کنید تا اگر صدایش در نیامد به او اجازه داده شود از این فرمایشات برای ملت نجیب ایران هم فرمایش نماید در غیر اینصورت.....!!!!!
ناشناس۴۷۴۴۳۰۱۸:۵۵:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۳
حالا شما هم گران کنید که در این مسابقه عقب نمانید.کار ما از این حرفها گذشته.
ناشناس۴۷۴۴۴۵۱۹:۰۵:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
شما قیمتها را به دوره احمدی نژاد برگزدان باشه اب بده دومیلیون
ناشناس۴۷۴۴۵۶۱۹:۱۲:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اب بطری شخصی و خصوصی هست مال خودشه هر قیمتی،خواست میتونه بفروشه اما اب سالم حق هر شهروند کشور هست این اب متعلق به تک تک ایرانی هاست این اب سهم من ار میراث پدرانمان و اجدادمان هست سهمیه که براش،هزاران سال پدران ما برادران ما بهاش رو با خونشون دادن حالا آقای وزیر طلب کار هستند تامین آب سالم حداقل وظیفه دولت برای مردم کشور عزیزمون هست
ناشناس۴۷۴۴۷۸۱۹:۲۷:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
متاسفانه مدیریت تنها کاری که انجام می دهد گران کردن اجناس و خدمات است. و از دریافتی و درآمد مردم مظلوم درک درستی ندارند.
علی۴۷۴۵۸۱۲۰:۱۷:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
حاج‌آقا این‌چه جور مقایسه ای است؟! در آلمان آبی را که هفت مرتبه تصفیه شده و درجه سلامت آن به مراتب بیشتر از آبی است که در لوله های شهری ما جاری است بعنوان آب شهری و‌متر مکعبی بطور متوسط ۲ یورو به مشترکین‌میدهند در حالی که متوسط قیمت‌آب بطری ۱/۵ یورو ‌برای هر لیتر است پس با حساب شما آنجا هم باید دولت آب را متر مکعبی ۱۵۰۰ یورو به مردم بفروشد. استدلال های شما مسوولین همیشه از همین دست است که وضع مملکت الان ابن است که میبینیم.
بهنوش۴۷۴۵۸۳۲۰:۱۹:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۳
میخاد آب رو گرون کنه روش نمیشه صد تا دلیل بی منطق میاره از کابینه...پرزیدنت روحانی انتظار معجزه نداشته باشید.
ناشناس۴۷۴۵۹۲۲۰:۲۲:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۳
شما خیلی دلت برای آب تصفیه شده میسوزه اول یک کمی درباره حجم سی درصدی تلفات آب در شبکه لوله کشی شهرها توضیح بده بعد بفرما باتوجه به سابقه کار شما و اغلب اطرافیانتون در این ۱۵ سال اخیر چرا نتونستید این مقدار ضایعات آب را در شبکه آب لوله کشی شهرها کاهش بدین؟ هم قانون مصوبه مجلس بشما تکلیف کرده بود هم ردیف بودجه براش داشتید چیکارش کردید؟
مصطفی۴۷۴۵۹۴۲۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۳
با همون بی کفایتی که دلار رو 11 هزار تومان کردید با همون بی کفایتی هم آب رو متری 2 میلیون می کنید.
ناشناس۴۷۴۶۱۰۲۰:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
آقای وزیر مثل اینکه.... فکر کردید از جیب خودتون هزینه میکنید و آب دست مردم میدید شما فقط یک مسئول هستید که آب که سرمایه این مملکت هست را با هزینه ای که درآمد های آن باز از سرمایه های این مملکت هست را تهیه کنید و به مالکان واقعی این سرمایه ها که مردم هستند برسونید همین شما چیزی بیشتر از این نیستید بخاطر رساندن سرمایه های مردم با سرمایه خود مردم حق منت گذاشتن ندارید
محمدی۴۷۴۶۴۳۲۰:۴۹:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
...نفرین خدا .....کارگر بدبخت برای یک ماه کار طاقت فرسا، ۱میلیون تومان حقوق پرداخت می کنید، آنهم شش ماه، شش ماه عقب می افتد، آنوقت ارزش آب را متر مکعبی دومیلون تومان اعلام می کنید، عجب عدل و عدالتی!!!!!
علی۴۷۴۶۷۷۲۱:۱۸:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
خجالت دارد این ها باید خادم مردم باشندشده اند ارباب مردم . آب را هم از مردم دریغ می کنند.
اا۴۷۴۶۹۱۲۱:۳۰:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
وزیر نیرو: یک متر مکعب آب بطری، دو میلیون است؛ ما ۵۰۰ تومان می‌فروشیم من: شرمندمون کردی آقای وزیر!!!
ناشناس۴۷۴۷۳۱۲۱:۴۹:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۳
به کشورهای دوست و برادر چند میفروشین؟
ناشناس۴۷۴۷۴۰۲۱:۵۷:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۳
نمايندگان بايد وزير نيرو را استيضاح کنند که ده ماه .....و به فکر مصرف برق تابستان نيافتاده. يکی از مضرات خاموشيهای مکرر برق ازبين رفتن جوجه ها در مرغداريها بر اثر گرماست که بر افزايش قيمت مرغ تاثير ميذاره.
ناشناس۴۷۴۷۶۰۲۲:۱۶:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۳
مصرف قطره چکانی ما دایم با اروپا مقایسه می شه اما حقوق به ریال خدمات اجتماعی به خیال
ناشناس۴۷۴۷۷۱۲۲:۲۱:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۳
اگه قرار بود مردم آب معدنی بخرن که مزاحم شما نمیشدن و شما هم الان در پست دیگری مشغول خدمت به مردم بودید. شما بفرمایید قیمت هر متر مکعب آب چقدر برایتان تمام میشود و چرا، نه اینکه بیایید و آنرا با یک کالای لوکس مورد استفاده درصد کمی از مردم مقایسه کنید آنهم به نادرست. درصد املاح و جرم آب لوله‌کشی مانند آب بطری است؟ اگر هزینه خرید و نگهداری دستگاههای تصفیه آب منازل را درنظر بگیرید مردم آب آشامیدنی دستپخت شما را هم به همان قیمت برایش هزینه میدهند. شما میخواهید آب حمام و..را هم به قیمت آب معدنی بدهید؟ چه کسی برای شستن خود از آب بطری استفاده میکند دکتر؟
ناشناس۴۷۴۸۵۴۲۳:۲۳:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۳
ایشان از سوء مدیریت مدیرانش در وزارتخانه خبر ندارد.چرا شبکه فرسوده آب نوسازی نمیشود.۲ شبکه فاضلاب تهران بعد از گذشت ۲۰ سال به کجا رسید از همه مضحک تر در تهران برای ساخت وساز مسکن از آب لوله کشی استفاده میشود البته با اجازه رسمی شرکت آب .
کارشناس ارشد محیط زیست۴۷۴۹۳۶۰۰:۱۷:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
جناب مستطاب مقام مسئول باز هم نعل وارونه زدند!اولا آبی که شما تا این لحظه دست مردم داده اید از آب شیرین کن نبوده و از رودخانه ها و چاههای کم عمق بوده که با کمترین تصفیه ممکن که دیگر در دنیا منسوخ شده است (کلرزنی) به دست مردم می رسانید و تقریبا برایتان رایگان تمام شده است.ثانیا شما اگر منابع را مدیریت و بازیافت می کردید نظیر همانکاری که در تمام دنیا انجام می دهند، این منابع تمام نمی شد که حالا مجبور شوید از آب شیرین کن استفاده کنید. شما بدهکار مردمید آن هم نه تنها همین مردم بلکه نسلهای بعدی که از نعمت آب آشامیدنی محرومند حالا هر چقدر می خواهید با کلمات بازی کنید و ماجرا را وارونه جلوه دهید!
پابرهنگان۴۷۵۰۳۲۰۱:۴۰:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۴
اولا جناب وزیر این اب مال مردمه و مال خودشون و به خودشون می فروشین و منت هم میزارین دوما سیاست های غلط شماها این وضعیت ابی رو به بار اورده سوم اینکه شما واقعا برای ملت در مقایسه با کشورهای درحال توسعه مثل ترکیه چیکار کردید؟؟نمره ی شما هر سال بدتر و بدتر میشه در مورد ارائه خدمات به مردم مثل .... مردم زیر فشار شدید اقتصادی کمر خم می کنند و شما ها تئوری پردازی ...می کنید و فقط بلدید گرانی ها را توجیه کنید ...
مهدی۴۷۵۰۸۴۰۵:۴۷:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
آقای وزیر! این حرف از یک انسان اکادمیک بعید است!! بیان قیمت یک کالا در کشور دیگر و مقایسه آن با کشور خودمان، آن هم با دلاری که نرخ آن را چند دلال تعیین میکنند، یک روش کاملا غیر علمی است. شما بجای این باید نسبت قیمت آب به متوسط درآمد مردم کشورها را با هم مقایسه کنید و بر مبنای آن اظهار نظر فرمایید.
ناشناس۴۷۵۱۳۲۰۷:۰۳:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۱۴
.... داری سر ولی نعمت هات منت میزاری و میگی ارزون میفروشیم. نکته دوم هم تمام این شرایط نتیجه سوء مدیریت شما و امثال جنابعالی می باشد. اگر العان مشکلی در این زمینه نداشتیم به خاطر مدیریت خوب شما می بود که در قبالش حقوق های خودتون رو گرفته بودید ولی حالا که نتیجه برعکس هست نشونه سو مدیریت شما و امثال شماست که حقوق از بیت المال گرفتید ولی مشکلی رو حل که نکرد ه اید بلکه بحران هم بوجود آوردید و در نهایت هم یه استعفا یا برکناری انجام میشه و هیچ کدومتون هم بابت سو مدیریت هاتون محاکمه نمیشید( الف اگه شرف و صداقت دارای انتشار بده)
ناشناس۴۷۵۱۴۲۰۷:۱۶:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
آقای وزیر چرا نمیگویید آب بطری گران است؟ بدبختی مملکت اینجاست که ...کسی به نفع مردم عمل نمیکند حتی دولت هم بدنبال دوشیدن مردم است . در ادارات یک مسابقه عملکردی بر اساس شاخص ها هست که ادارات بدنبال افزایش درآمد ترقیب میشوند و مورد حمایت قرار می گیرند پولهای کارشناسی و آژانس توسط ارباب رجوع و تهیه قسمتی از خدمات مثل کالاها به عهده مشتری گذاشته میشود که ما نداریم اگر میخواهی سریعتر کارشما راه بیفته و توی نوبت دهی نری این اقلام را خودت تهیه کن و .... در حالیکه خودروهای خدمت زیر پای خانواده ها برای گردش و خدمت به خانواده آنها در کل کشور به چشم میخورد و این است که مردم شعارهای مسئولین در خصوص خدمت صادقانه را نمیپذیرند . وقتی فرزندم را به کلاسهای آموزشی میبرم یا پارک و تعطیلات آخر هفته این خودروها رابسیار میبینم .قطعا پول بنزین و روغن و لاستیک و.... را دولت میدهد . آقای روحانی بنزین را گران نکنید بر اموال دولتی نظارت کنید و هزینه هایتان را از مردم بیچاره نگیرید . دولت بجای خدمت به مردم دقیقا مقابل مردم ایستاده .
ناشناس۴۷۵۲۵۷۰۸:۴۸:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۴
افزایش قیمتها اکثرا صرف اسراف، تغییر دکور و افزایش حقوق مدیران میشود نه افزایش خدمات و رفاه عمومی. فقط مونده نون و آب را افزایش دهید.
ناشناس۴۷۵۳۰۵۰۹:۱۲:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۴
وزیر جان اون آبی که شما میفرمایید هر بطری یک لیطری 2000 تومان هست اولا 1500 تومان هست! دوما از این مبلغ 1000 تومن بابت بسته بندی و 500 تومان بابت آب هست! شما که وزیری بایستی بهتر بدونی!!!
ناشناس۴۷۵۳۶۱۰۹:۳۷:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۴
چرا مردم باید خرج بیش از 100 شرکت توزیع و منطقه ای و ... آب را برای 7 میلیارد مترمکعب آب مصرفی شرب و بهداشت را بدهند . 90 درصد هزینه های ...خرج عطینا ست که انتظار دارید مردم بدهند . ماهلاک داشتن یک مدیر واقعی هستیم . برخی ته مانده سرمایه اجتماعی نظام را از بین خواهند برد و در این غوغاسالاری آمریکا بزرگترین ضربه اجتماعی را به نظام خواهند زد. علی ایحال .... جزئیات این هزینه را اعلام کنید .
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 13. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 14. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 15. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 16. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 19. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 20. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 21. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 24. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 25. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های امروز

 1. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 2. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 4. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 5. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 6. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 7. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 8. وزیر صنعت: بسته ارزی جدید ثبت سفارش را کاهش می‌دهد

 9. عسگراولادی: باید با ۱۵ نفر از متخلفان اقتصادی برخورد سختی شود و ۲۰۰ نفر را هم شلاق بزنند

 10. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 11. افزایش قیمت سکه و دلار در بازار؛ سکه ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان/ دلار ۹۷۰۰

 12. آن صد و چند نفر عزیز دردانه...

 13. جزئیات نامه‌نگاری فولادی‌ها با وزیر اقتصاد

 14. پلمپ صرافی‌ها جواب داد/ نرخ دلار کاهش یافت

 15. وعده کاهش قیمت مرغ تا ۲ هفته آینده

 16. صرافی عامل بانک مرکزی پلمپ شد + عکس

 17. درخواست مونسان از جهانگیری؛ تشکیل «فوری» کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما

 18. عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند/ بازار ثانویه فاز جدیدی است و تاثیر مثبتی روی قیمت ارز نداشته

 19. رشد مشکوک صادرات خودرو و قطعه + نمودار

 20. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 21. کشف ۱۱ دستگاه کانتینر حامل کالای قاچاق در کرج

 22. آیا چین برای خرید نفت ایران تحریم می‌شود؟

 23. گشترش فضای ماهیگیری ایران در رژیم حقوقی جدید خزر

 24. پایان خاموشی در کشور

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 3. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 4. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 7. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 8. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 9. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 10. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 11. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 12. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 13. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 14. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 15. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 16. خودروهای آلمانی در بازار تهران چند؟

 17. قیمت لاستیک وانت پیکان چقدر است؟

 18. وزیر ارتباطات: دولت به زودی بسته‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر را اعلام می کند

 19. وجود سه نرخ ارز در کشور/ تخصیص 20 میلیارد دلار ارز با نرخ 4200 تومان

 20. خانه‌هایی در تهران که از بانک‌ها بیشتر پول دارند!/ جزییات

 21. ترفند تازه برای هجوم مردم به خرید خودروهایی با نرخ بالاتر!

 22. بهبود حقوق بازنشستگان سنوات گذشته/ اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد برای افزایش پلکانی حقوق

 23. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 24. خانه‌های ۲۰۰میلیون تومانی را در کجای تهران می‌توان خرید؟

 25. حقوق و مزایای کارگران ساعتی چطور محاسبه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 5. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 6. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 7. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 8. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 9. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 10. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 11. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 15. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 16. این همه بی‌تدبیری

 17. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 18. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 19. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 20. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 21. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 22. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 23. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 24. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 25. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

آخرین عناوین