مگنت-ستاره یک مربع

برای مهران مدیری

محمد پاشازاده، گروه تعاملی الف،   3970419069 ۲۶ نظر، ۳ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
برای مهران مدیری

آقای مهران مدیری سلام. من علیرغم انتقاداتی که به طور طبیعی به برخی رویکردهای شما دارم (چون به هر حال انسان‌ها متفاوت هستند) خدمتتان ارادت دارم به خاطر همه لحظاتی که از ته دل با تماشای آثار شما خندیدم. و به هیچ عنوان منکر توانایی شما نیستم و شما را یکی از سرمایه های کشور عزیز ایران می دانم. این چند خط را وظیفه خود دانستم که برایتان بنویسم چون فراموش نکرده‌ام شما در جبهه‌های جنگ هم حضور داشته‌اید.

در خبری خواندم که قرار است "جام ستارگان" را استارت بزنید که تصور من است که این جام شامل بازی‌های بولینگ و بیلیارد با حضور بازیگران و ورزشکاران خواهد بود. نشاط بخشی به جامعه و برنامه ساختن برای مردم خیلی ارزشمند است، ولی من چند سوال دارم:

وقتی بازیگران و ورزشکاران با پول بیت‌المال و یا اسپانسر با هم مسابقه می‌دهند، قرار است چه نتیجه‌ای عاید کشور شود؟ جوانی که بیکار است و نمی‌تواند برای خود حتی بیمه رد کند، با تماشای سرگرمی ستاره‌هایی که هر روز خود را برندتر می‌کنند، به چه خواهد رسید؟ آیا بهتر نیست به جای ستاره‌ها، مردم عادی و جوانانی که هزاران مشکل دارند را به تصویر بکشید و یکبار هم مردم عادی را ستاره کنید؟

آقای مهران مدیری
جام ستارگان و بازی کردن بازیگران و ورزشکارانی که هر روز بر ثروتشان افزوده می‌شود و بعضاً یادشان می‌رود که همین مردم بزرگشان کرده‌اند، مشکل و حتی دغدغه امروز کشور نیست. از شما تقاضا دارم نام، برند و جایگاهتان را برای ما مردم عادی و پابرهنه هزینه کنید.

ممنونم.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۲۶۰۵۵۰۹:۵۰:۴۳ ۱۳۹۷/۴/۱۹
مملکت نخبه کش منظورت اینه چهارتا آدم حسابی هم که داریم بایکوتشون کنیم؟؟؟
ناشناس۴۲۶۲۱۲۱۰:۵۴:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۱۹
آدم حسابی ؟! تا تعریف شما از آدم حسابی چی باشه
ناشناس۴۲۷۰۸۳۱۷:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۱۹
دقیقا مشکل مملکت ما همینه که خیلی از افرادی که سرشون به تنشون میارزه ، یا خونه نشین شدن یا به حاشیه رفتن . اما ورزشکارها و بازیگرهای بی سوادی که گاهی از پایین ترین سطح فرهنگ هم بی بهره هستن ، تبدیل شدن به چهره معروف و مشهور . اگه توی کشورهای دیگه یک عده معروف هستن به عنوان سلبریتی ، اما تصمیم گیری برای جامعه و چیزهای دیگه به دست اونها نیست . فقط شهرت مال اونهاست و تاثیرگذاری بر کل جامعه ندارن . یک مشت بچه مدرسه ای براشون میمیرن ، نه همه کشور . اما اینجا کل مملکت شده بازیچه نظریات این گروه تازه به دوران رسیده .
آرش۴۲۶۳۰۸۱۱:۴۱:۰۱ ۱۳۹۷/۴/۱۹
نخبه هم که نباشند ، زحمت کشیدند تا اینجا رسیدند . ببخشید اینو میگم ، ولی خیلی از همین جوانها که شما براشون دل میسوزونید ، حاضر نیستند یک ساعت سخت کار کنند ، و نشستند و انتظار حمایت دارند تا مبادا سختشون بشه . اینکه هر کاری که میخواد انجام بشه ، زود از این منظر بهش نگاه بشه ، اصلا درست نیست . باز ببخشید که این حرف رو میزنم ، خود نوعی گدایی است ، گدائی توجه ، گدایی حمایت و .... شمایی که از جبهه و جنگ صحبت کردید و بعد رسیدید به مطالبه از یک بازیگر ، کاش سمت و سوی مطالباتتون به نظام ، حکومت ، نهادهایی که در همون دوران جنگ تاسیس شدند ، فرماندهان و سردارانی که فرزندانشون از نامشون دارن سوءاستفاده ها میکنن و ... می بردید .
ناشناس۴۲۶۶۱۸۱۳:۵۰:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۱۹
از نوع نظر دادنت مشخصه بی انصافی. عمر خیلی از جوونها به خاطر چسبیدن مدیران پیر به مناصبشون و اعتماد نکردن به جوانها و نسپردن امور به اونها تلف شده و حالا هم که این مدیران دم از جوانگرایی و شرکت دادن اونها میزنن منظور فرزندان و نوادگان خودشون هست. وقتی جوونی رو از بچگی تا 25 سال هی تو گوشش بخونی درس بخون درس بخون آیا راهی داره به چیز دیگه ای فکر کنه؟ پیشنهاد دادن کار درست گدایی توجه نیست یه پیشنهاده
ناشناس۴۲۶۰۷۱۰۹:۵۹:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۱۹
متاسفانه در کشور ما همه چیز عوض شده رفتار،کردار و بارور خوب رنگ باخته است.
ناشناس۴۲۶۰۷۲۰۹:۵۹:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
انتصاب ایشان در راستای استفاده از شهرت هنری وی برای ترویج بولینگ، بیلیارد و بولس در کشور قابل تامل است. در اروپا و امریکا، بیلیارد ورزش مستان تلقی میشود. مکان بازی آن هم همین تلقی عوام آنجا را تایید میکند. و بولینگ و بولس برای قماربازان جایگاه خاصی دارد. امیدوارم ایشان آخرتش و جایگاه دنیویش را به سادگی و به ارزانی نفروشد.
ناشناس۴۲۶۳۶۵۱۱:۵۵:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۱۹
بابا خیلی باحالی!! یا نمی دونی رفتار آدم مست چه شکلیه، یا نمی دونی بولینگ و بیلیارد چیه!! مرد مومن این دو تا ورزش نیاز به دقت بسیار داره که هیچ مستی نمی تونه انجامشون بده، اونوققت شما میگی ورزش مستان؟!!!!؟
مجید۴۲۶۲۵۲۱۱:۱۴:۲۳ ۱۳۹۷/۴/۱۹
دوست عزیز لطفا انصاف را در گفتارتان رعایت کنید من خیلی کاری زندگیهای شخصی این طیف از جامعه ندارم ولی الحق و النصاف هین قشری که شما راجع به اونها دارید صحبت می کنید در تمامی شرایط تونستند و کارهاشون لبخند رو به لب تمام اقشار جامعه بنشانند و یا انسانها رو در فکر فرو ببرند و در تمامی رخدادها و ناملایمات روزگار در کمک کردن پیشرو بودند کاری اصلا مسئولین ما بلد نیستند
علی۴۲۶۲۵۴۱۱:۱۴:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۱۹
در کشورهای اروپایی وقتی آدمهای معروف مثل ورزشکار و بازیگر در مسابقات تلویزیونی یا ورزشی شرکت میکنن، از قبل اعلام میکنن که اگر برنده بشن جایزش رو به یک خیریه میدن. من در سیزده سالی که اینجام حتی یک مورد هم غیر از این ندیدم
ناشناس۴۲۶۴۷۹۱۲:۴۵:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۱۹
اینجا کجاست؟
علی۴۲۶۹۴۲۱۶:۰۹:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۱۹
بریتانیا
ناشناس۴۲۶۲۶۱۱۱:۲۰:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۱۹
باز هم شعارها و حرف های احساسی... شما عرضه نداری از دولتمردان حقت رو بگیری، چرا برای بقیه تعیین تکلیف میکنی؟
پرویز۴۲۶۴۲۹۱۲:۲۱:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۹
شما زورتون به سیاسیون نمیرسه گیر میدید به چیزای پیش پا افتاده.
ناشناس۴۲۶۵۷۸۱۳:۳۶:۱۱ ۱۳۹۷/۴/۱۹
نخبگان و ثروتمندان اگر در جایی بودند که مردم دور و بر شان نبودند آیا بازهم به این جایگاه می رسیدند. پس با کمک مردم به اینجا رسیدند. البته بعضی دراین راه تلاش هم داشتند البته بعضی هم تلاش چندانی نکردند و ستاره شدند مثل قارون های زمان ما
ناشناس۴۲۶۷۲۳۱۴:۲۷:۴۸ ۱۳۹۷/۴/۱۹
باز هم برای هنرمندان که بتوانند در این مملکت پول پارو کنن و خانواده هایشان در آمریکا و کانادا خرج کنن . آیا برای جوانان این ممکلت نون و آبی هم داره . من خودم یکی از بینندگان آثار آقای مدیری هستم . آیا بولینگ برای حاشینه نشین شهری و گور خواب سیستانی دردی دوا میکنه . فاصله زندگی هموطنان در تهران و مرز و روستا و حتی حاشیه شهر را کسی میبینه .
ناشناس۴۲۹۸۲۰۱۳:۰۹:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
اجازه بدهید چند قسمت پخش بشه بعد قضاوت کنید.مدیری همیشه در لفافه حرفهایش را میزند.بولینگ و... ظاهر کار است
غلام۴۲۶۸۲۵۱۵:۰۵:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۹
ما مردم عجب امادکی فوق العاده ای برای بحث کردن و محکوم کردن همدیکر داریم. اقا یک درخواست ساده و شاید هم یک نظر ارشادی برادرانه است.
ناشناس۴۲۷۰۳۷۱۶:۴۹:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
بیکارن و نمیتونن بیمه رد کنن؟! نویسنده ی عزیز مطلع نیستن که چنین کاری خلاف محسوب میشه؟!
ناشناس۴۲۷۰۹۳۱۷:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۱۹
اگه مردم این برنامه هارو نبینن، آیا این افراد به شهرت می رسن؟ پس مردم اینارو و برنامه هاشون رو می خوند و این افراد هم زحمت می کشن برنامه تهیه می کنن. طبعاً منافع مادی هم برایشان دارد. برنامه را هم با توجه به ذائقه تماشاگر می سازن. اگه آوردنِ جوانهای عادی به این برنامه ها براشون تماشاگر جذب کنه میارن. ولی حتما آوردن هنرمندا بیشتر تماشاگر جذب می کنه. مهم اینه سرآخر تماشاگر حرف آخررو می زنه. خیلی عجیبه که یکی بگه مردم پول بیمه ندارند ولی خودش بشینه همه برنامه های اینارو ببینه. خوب برادر من اگه فکر می کنی این هنرمندا کارشون غلطه، نگاه نکن تا اینام بیکار بشن.
بابک۴۲۷۵۲۰۲۰:۴۲:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۱۹
به نظر شما مردم مسابقه ای را که افراد مشهور در آن حضور دارند را بیشتر تماشا می کنند یا افراد عادی!؟ به همین دلیل ساده اسپانسر برای چنین افرادی پول خرج می کند که بیننده دارد.
نسترن۴۲۷۵۵۴۲۱:۱۶:۱۳ ۱۳۹۷/۴/۱۹
به نظرم آقای مدیری به اندازه کافی خودشو صرف ملت جوونا و معضلات اجتماعی کرده هیچ دینی به مردم نداره این نامه هم خیلی احساسی نوشته شده
سبحان۴۲۷۷۶۸۰۰:۳۰:۳۹ ۱۳۹۷/۴/۲۰
الف جان دمت گرم خدا پدرت را بیامرزه که حرف دل ما رو نوشتی عزیز
ناشناس۴۲۸۱۹۳۱۰:۲۵:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۰
مدیری عالی هستی.
زینب۴۲۸۹۸۶۲۰:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۰
سلام چرا ندیده قضاوت کنیم؟ شاید آقای مدیری بخواهند انتقادشون را از این طریق نشون بدهند. همانطوری که قبلا هم در فیلمهاشون تحت شرایط مختلف انتقاد هم داشتند. پس آقایون و خانمها پیش داوری و قضاوت نفرمایید.
ناشناس۴۲۹۸۱۶۱۳:۰۸:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۱
مگه بهش اجازه میدن درد و رنج مردم را بیان کنه؟ معضلات سیاسی و فرهنگی را باز کنه؟ و... تا اینجا هم دمش گرم که در لفافه حرفهاشو زده.اگرقدرت اجازه بدهد مدیری میتواند درد مردم را به بهترین شکل بیان کند.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 7. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 8. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 9. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 10. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 11. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 12. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 13. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 16. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 19. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 20. جزئیات تشیع پیکر عزت الله انتظامی

 21. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 22. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 23. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 24. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 25. انبارلویی: «گروه اقدام ایران» بخشی از اقدامات ستیزه‌جویانه آمریکا با ملت ایران است

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 6. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 17. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 18. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 19. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 20. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 21. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 22. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 23. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 24. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 25. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

آخرین عناوین