در کنفرانس خبری با خبرنگاران؛ ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

گروه جهان الف،   3970322246 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدار ش با رهبر کره شمالی گفت: کیم جونگ اون برای خلع سلاح کامل هسته‌ای و از بین بردن پایگاه‌های موشک‌های بالستیک متعهد شده است و تحریم ها علیه این کشور ادامه خواهد یافت.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری‌ها، رئیس‌جمهور آمریکا با گذشت ساعاتی پس از  امضای سند مشترک با رهبر کره شمالی، در یک کنفرانس خبری حضور یافت.

دونالد ترامپ پیشتر به همراه کیم جونگ اون با حضور در برابر دوربین‌ها، سندی را امضا کرده بود؛ سندی که جزئیاتی از آن توسط رسانه‌ها منتشر شد

تشکر ترامپ از کیم، سنگاپور، کره جنوبی و چین

رئیس‌جمهور آمریکا، در ابتدای کنفرانس خبری خود، نشست خود با رهبر کره شمالی را «نشستی تاریخی» خواند. او سپس از تلاش‌ها و میزبانی سنگاپور از نشست او با کیم جونگ اون قدردانی کرد.

ترامپ همچنین از رئیس‌جمهور کره جنوبی، نخست‌وزیر ژاپن و همچنین رئیس‌جمهور چین به دلیل تلاش‌هایشان برای برگزاری این نشست در سنگاپور تشکر کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا به طور خاص از «اقدام جسورانه» کیم جونگ اون برای برگزاری نشست سنگاپور و آغاز یک رابطه جدید با آمریکا تشکر کرد.

ترامپ همچنین با یادآوری چندین دهه درگیری و جنگ بین آمریکا و کره شمالی تاکید کرد که «به زودی» این درگیری و جنگ به اتمام خواهد رسید.

او به رهبر کره شمالی یادآوری کرد که او «یک فرصتی عالی» برای مردم کره شمالی پیش روی خود دارد. وی از توافق آمریکا و کره شمالی برای آغاز روند خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره در اسرع وقت خبر داد.

خبرنگاری از ترامپ سوال کرد: «چرا شما رهبر کره شمالی را آدم با استعدادی خواندید در حالی که برخی‌ها می‌گویند او اوتو وارمبیر (زندانی آمریکایی در کره شمالی که پس از آزادی و برگشت به آمریکا به دلیل وضعیت ناگوار جسمی جان داد)، را کشت؟»

ترامپ با تکرار اینکه کیم جونگ اون آدم با استعدادی است، گفت: «من فکر می‌کنم بدون اوتو (وارمبیر) چیزی که الان اتفاق افتاده، حادث نمی‌شد و فکر نمی‌کنم مرگ او بدون هدف بود».

مانورهای نظامی‌مان را در شبه جزیره کره را متوقف می‌کنیم

در بخش دیگری از این نشست، خبرنگاری از او درباره احتمال خروج نظامیان آمریکا از شبه جزیره کره سوال کرد.

ترامپ گفت: «باید صادق باشم، من دوست دارم نیروهایمان را از آنجا خارج کنیم، ما الان ۳۲۰۰۰ نیرو آنجا داریم، دوست دارم آن ها به خانه بازگردند. اما این موضوع فعلا جزء معادله نیست. رزمایش نظامی در آنجا هزینه هنگفتی برای ما دارد و خوب مقداری هم تحریک‌آمیز است».

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این کنفرانس، با تاکید بر اینکه هدف ما خلع سلاح اتمی کامل شبه جزیره کره است، گفت که در روند راستی آزمایی خلع سلاح، از ترکیبی از کارشناسان آمریکایی و بین‌المللی استفاده خواهد شد.

ترامپ با تاکید بر اینکه، «ما (در نشست سنگاپور) یک سند بسیار بسیار جامع امضا کردیم و من فکر می‌کنم که او (کیم) خواهان انجام دادن آن است».

تحریم‌های کره شمالی تا زمان خلع سلاح اتمی این کشور، باقی می‌ماند

رئیس‌جمهور آمریکا درباره برداشتن تحریم‌های علیه کره شمالی گفت که «تحریم‌ها باقی می‌ماند تا زمانی که دیگر موضوع سلاح‌های اتمی کره شمالی مطرح نباشد».

او در این کنفرانس باز هم علیه ایران صحبت کرد.

تاکید رئیس‌جمهور آمریکا بر اعمال «تحریم‌های بیرحمانه علیه ایران»

ترامپ مدعی شد که مشکلات زیادی از جمله مساله ایران به من ارث رسید. توافق هسته ای ایران بد بود. من از آن خارج شدم. تحریم‌هایمان را ادامه می‌دهیم تا رفتار ایران عوض شود.

رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد در توافق ایران باید بگویم ایران اکنون متفاوت تر از زمانی است که من از توافق خارج شدم. من امیدوارم که آنها بار دیگر به میز مذاکره بیایند و توافق کنند البته در حال حاضر فکر کنم برای چنین وضعیتی زود باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که «من فکر نمی‌کنم که آنها (ایرانی‌ها) اعتماد به نفس داشته باشند. امیدوارم که به مذاکره برگردند و درباره یک توافق واقعی مذاکره کنیم».

ترامپ گفت: امیدوارم بعد از اینکه تحریم‌های بی‌رحمانه ما علیه ایران اعمال شد، بیایند و بر سر توافقی واقعی مذاکره کنند. 

او در بخش دیگری از این کنفرانس، باز هم به مواضع دولت قبلی آمریکا در قبال ایران تاخت و موضوع «تبادل زندانیان آمریکا و ایران» در دولت باراک اوباما را پیش کشید.

ترامپ، تبادل زندانیان و اقدام دولت اوباما در دادن «پول» به ایران برای آزادی زندانیان آمریکایی را «رسوایی و فضاحت» خواند.

خبرنگاری دیگر از ترامپ درباره مانورهای نظامی آمریکا در شبه جزیره کره سوال کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «مانورهای نظامی بسیار پر هزینه هستند و ما پول بخش اعظم آنها را می‌دهیم. می‌دانم که هواپیماهای زیادی (در مانورها) هستند. خیلی پر هزینه است».

اظهارات ترودو برای مردم آمریکا هزینه زیاید خواهد داشت

رئیس‌جمهور آمریکا به سوالی درباره تنش‌ها بین این کشور با کانادا و اتحادیه اروپا و جنگ تعرفه‌ای اظهارنظر کرد. او گفت که برای مدت‌های طولانی، متحدان آمریکا به دلیل بی‌توجهی مقام‌های ارشد دولت‌های پیشین از آمریکا سوءاستفاده کردند و منافع کارگران و مشاغل آمریکایی‌ها را نادیده گرفتند.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دیدار بسیار خوبی با گروه ۷ داشتیم و بسیار دوستانه بود. اما به محض اینکه سوار هواپیما شدم، در تلویزیون دیدم جاستین(ترودو) در نشست خبری می‌گوید در برابر فشار آمریکا عقب‌نشینی نمی‌کنیم. شاید جاستین نمی‌دانست هواپیمای رئیس جمهور آمریکا ۲۰ تلویزیون دارد. 

وی مدعی شد که روابطی بسیار خوب با جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا دارد اما اظهارات او پس از نشست گروه 7 و زمانی که من در هواپیما بودم، برای مردم کانادا هزینه‌های زیادی خواهد داشت.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مایل به ایفای نقش کنگره آمریکا در مذاکرات با کره شمالی است، جواب کوتاهی داد و گفت «بله من دوست دارم که کنگره نقش داشته باشد».

خبرنگاری دیگر سوال کرد یعنی دیگر از «آتش و خشم» خبری نیست؟ (اشاره او به تهدید تند ترامپ علیه کره شمالی درباره اقدام نظامی و تاکید او بر پاسخ آتش و خشم آمریکا است).

رئیس‌جمهور آمریکا جواب داد که «خوب احتمالا آن زمان آتش و خشم لازم بود، چون نمی‌توانستیم اجازه دهیم آنها به آن توانمندی دست یابند».

ترامپ خبر داد که وزیر خارجه آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید، هفته آینده با نمایندگان کره شمالی دیدار می‌کنند.

او همچنین اعلام کرد که از زمان پایان المپیک زمستانی (با کره شمالی) در حال رایزنی با هم بودیم. گفت وگوها محدود به امروز نبود

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا به اجرای توافق امروز با کره شمالی اعتماد و اطمینان دارد، گفت که اطمینانی وجود ندارد، تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که آن‌ها می‌خواهند معامله کنند. کار من هم معامله است.

خبرنگاری از ترامپ درباره ویدئویی که پیش از کنفرانس خبری اش پخش و در آن عنوان شد که کره شمالی می‌تواند یک کشور پیشرفته صنعتی باشد، سوال کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: این ویدئو را به او نشان دادم. واقعا از آن لذت برد. این نسخه‌ای از چیزی است که می‌تواند اتفاق بیافتد

وی افزود: آنها سواحل فوق‌العاده‌ای دارند. هر بار می‌بینم به سمت اقیانوس توپ شلیک می‌کنند، می‌گویم اینجا چه اقامتگاه‌هایی می‌توان ساخت. به او گفتم به جای این کار، می‌توانید بهترین هتل‌های جهان را آنجا داشته باشید. از دید املاک نگاه کنید. آن ها بین کره جنوبی و چین هستند. فوق العاده است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ شهریور ۱۳۹۷ بیل گیتس: ترامپ در مورد بسیاری از مسائل ایدئولوژی ثابتی ندارد
۲۸ شهریور ۱۳۹۷ترامپ: روس‌ها به زور احترام می‌گذارند
۲۷ شهریور ۱۳۹۷اقدام نظامی مشترک چین و روسیه؛ آینه ای مقابل ترامپ
۲۷ شهریور ۱۳۹۷انتخابات آتی کنگره مساله مرگ و زندگی برای ترامپ است
۲۷ شهریور ۱۳۹۷نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا به اتهام جنسی پاسخ می دهد
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ترامپ دستور انتشار اسناد مربوط به تحقیقات روسیه را صادر کرد
۲۷ شهریور ۱۳۹۷جو بایدن: دیگر من و اوباما نتوانستیم به سکوت خود ادامه دهیم
۲۷ شهریور ۱۳۹۷دستور ترامپ برای انتشار اسناد طبقه بندی شده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا
۲۶ شهریور ۱۳۹۷واشنگتن: خواهان توافقی جامع با ایران هستیم
۲۶ شهریور ۱۳۹۷چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟
۲۵ شهریور ۱۳۹۷نیویورک‌تایمز: ترامپ به فکر جایگزینی برای ماتیس است
۲۵ شهریور ۱۳۹۷امریکن کنسروتیو: دولت ترامپ به صراحت درباره جنگ یمن دروغ می‌گوید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۳۵۶۷۱۵:۱۱:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۲
اون که خلع سلاح را منوط به خروج ۸۰ هزار سرباز امریکایی مستقر در کره جنوبی و ژاپن منوط کرد !!
ناشناس۳۸۳۹۸۸۱۸:۱۳:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
تو بودی هم الان تحریم ها را برمیداشتی؟؟!!!! قبل از اقدام عملی طرف مقابل؟؟؟!!!!
ناشناس۳۸۶۶۵۰۰۹:۴۳:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۴
ترامپ با این توافق دوباره اینبار با رای قاطع رئیس جمهور آمریکا خواهد شد
ژیلا۳۸۴۱۵۲۲۰:۳۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
مثل برجام شد! تحریم ها ادامه دارد؟؟!
ناشناس۳۸۳۵۸۶۱۵:۲۵:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۲
حداقل ترامپ مثل سایر سیاستمدارها دورو نیست، حرف و عملش یکی است. او باهوش است.
ناشناس۳۸۴۴۰۶۰۱:۱۵:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خداوند لعنتش کنه من یه تار موی جهانگیری را به 100 تا ترامپ عوض نمی کنم
ناشناس۳۸۵۲۷۴۱۳:۴۹:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
تا با هوش به کی بگی!!!! فقط آدم پرو و بی کلاسی هست که برای منافعش هر کار سخیفی رو هم که لازم باشه انجام میده کارهایی که شاید یه آدم معقول هیچ وقت نکنه!
ناشناس۳۸۳۶۰۲۱۵:۳۱:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
تیتر ناصحیح و جهت دار است. معامله ترامپ با کره شمالی منصفانه است.
ناشناس۳۸۳۹۳۴۱۷:۴۴:۴۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
تاجری همچون ترامپ هیچوقت منصف نیست. حتی نوشته ها و گفته هایش حقه بازی این تاجر قلدر را تایید میکند.
حجت۳۸۴۴۳۵۰۲:۰۳:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
میشه صریح و واضح نظرتو در مورد این جمله بگی؟؟ رئیس‌جمهور آمریکا درباره برداشتن تحریم‌های علیه کره شمالی گفت که «تحریم‌ها باقی می‌ماند تا زمانی که دیگر موضوع سلاح‌های اتمی کره شمالی مطرح نباشد».
ناشناس۳۸۳۶۰۸۱۵:۳۳:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
واقعا ترامپ همه چیز رو به چشم معامله گری نگاه می کنه که حتما و حتما باید سودی توش باشه و عواید حاصل از هر معامله ای باید به جیبش بره حالا به هر قیمتی که شده !!!! یاد فیلم "تمام پول های دنیا" افتادم.
ناشناس۳۸۳۶۱۳۱۵:۳۴:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۲
به زودی عاقبت این توافق رو خواهیم دید!
ناشناس۳۸۳۸۶۸۱۷:۱۳:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
طوری نظر بده که معلوم باشه با کی هستی تا بتونیم نظر مثبت یا منفی بدیم
ناشناس۳۸۳۹۳۸۱۷:۴۷:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
دمت گرم داداش
ناشناس۳۸۴۰۲۳۱۸:۳۶:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
عاقبتش صلح و ثبات و رونق کره شمالی است
ناشناس۳۸۴۴۱۱۰۱:۲۴:۰۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
حداقل بدتر از وضعیت فعلی مردم و کشورشون نمیشه.
ناشناس۳۸۳۶۳۰۱۵:۳۹:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
آفرین به اعتماد به نفس اون .
ناشناس۳۸۳۷۶۷۱۶:۲۳:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
کدوم؟!!!
ناشناس۳۸۳۶۴۵۱۵:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
یک بیزیننس من به تمام معنی است این ترامپ من فکر میکنم هیچ کس نباید از مذاکره بترسه حتی ما
مصطفی۳۸۴۰۳۸۱۸:۵۰:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
بله بیزنس میکنه قدرت دفاعیت رو بده ! تحریمهات رو بر میدارم! این چیزیه که از ما هم می خواد
\پیما۳۸۴۳۴۹۰۰:۲۶:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
مگه قدرت دفاع فقط تو بمب اتمه؟ بمب اتم سلاح کشتار جمعیه نه دفاعی
دیوار۳۸۳۹۲۰۱۷:۳۴:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت الف !!!!!!! اشتباه کردی تو تیتر زدن یا اشتباه تعمدی بوده الف مگه خبر گزاری نیستی باید راستشو بنویسی دیگه مگه نه !!!!!!!! ادمین بچاپ .
ناشناس۳۸۳۹۳۷۱۷:۴۷:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
امریکا همیشه نقد میگیرد و وعده سرخرمن میدهد.
ناشناس۳۸۳۹۵۷۱۷:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
کار تموم شد یه دیدار و توافق هم نهایی و تمام شد
جواد۳۸۳۹۷۵۱۸:۰۸:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
ترامپ خیلی باحاله..
ناشناس۳۸۴۱۳۵۲۰:۱۴:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خدا مرگش زودتر برسونه
ناشناس۳۸۴۱۴۷۲۰:۲۷:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
من تاسف میخورم از ساده لوحی مردممون. در جریان برجام هم همین اتفاق افتاد. حالا هم خیلیها فکر میکنن که کره شمالی حاضره خلع سلاح اتمی و موشکی بشه اونهم بعد از دیدن بلایی که آمریکا سر قذافی آورد بعد از تعطیل کردن مراکز اتمیش و همینطور کاری که با ایران کرد در مورد برجام! البته قول و قرار و حرف یک چیزه عمل یک چیز دیگه. کره شمالی به نظر من میخواد فعالیتهای اتمیش رو محدود بکنه و در عوض بخشی از تحریمها رو هم برداره. حتی برداشته شدن کامل تحریمها هم به معنی فروپاشی حکومت کره شمالی خواهد بود. نکته جالب دیگه اینه که یک عده فکر میکنن کره شمالی از ترامپ ترسید! در حالیکه در همون یک سال اول رییس جمهور شدن ترامپ با وجود تهدیدهای دایم ترامپ، کره شمالی برای اولین بار بمب اتمی هیدروژنی که بسیار قویتر از بمبهای قبلیش بود رو آزمایش کرد! همینطور در همون مدت کره شمالی بارها آزمایش موشکی کرد و برد موشکهاش رو افزایش داد و طبق گفته برخی الان میتونه همه جای آمریکا رو با سلاح اتمی هدف قرار بده و یا به این موضوع خیلی نزدیک شده! درسته که آمریکا میتونه کره شمالی رو نابود کنه اما اگر این وسط کره شمالی فقط یک بمب اتمی مثلا به نیویورک بزنه، آمریکا اقتصادش ضربه شدیدی میخوره و دیگه جایگاه سابق رو نخواهد داشت. سیستمهای دفاع موشکی آمریکا هم برای موشکهای قاره پیما در آزمایشات فقط 60 درصد موفقیت داشته! چه برسه در دنیای واقعی! در واقع الان آمریکا الان مجبوره که با کره شمالی رابطه اش بهتر بشه و هرجوری شده جلوی جنگ رو بگیره!
ناشناس۳۸۴۳۸۱۰۰:۵۲:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دوست عزیز .اگر کره شمالی قبول کرده با آمریکا مذاکره کند..بخاطر فشار شدید مالی امریکا به چین است طوری به چین هشدار داده شد که فهمید ترامپ مثل قبلی ها نیست ...امریکا بر روی محصولات چین تعرفه بالا بست ...چین تحمل نکرد و در قبال حل مساله کره شمالی از آمریکا خواست تا تعرفه ها را کم کند و یا ملغی کند که فعلا تعرفه ها ملغی شد ...اینطوری برای ترامپ هم بهتر شد چون همه فکر میکنند او باعث این کرنش کره شمالی شده است ..کره شمالی هم همپیمانی غیر از چین ندارد برای همین مجبور به کرنش شد وگرنه مردمش از گرسنگی می مردند...شما خیال میکنی چین اجازه میدهد در بغل گوشش جنگ اتمی راه بیفتد و کل اقتصاد شرق آسیا را نابود کند؟؟ ساده نباشید...امریکا در تلاش است تا بتواند فعلا از شر مشکلات کره شمالی خارج شود و فشار کره جنوبی و ژاپن را که تقاضای برخورد با کره شمالی را داشتند تا حدی جواب دهد و بتواند بر روی خاورمیانه تمرگز بیشتری داشته باشد...در مورد ایران قضیه فرق داره ایران برای چین منبع درآمد خوبیه چه به لحاظ نفت و چه به لحاظ یک برگ چانه زنی با آمریکا.. .برای همین چین تا می‌بینه فشار امریکا زیاد شده سریع پشت ایران را خالی میکنه....متاسفانه سیاستمداران ما ساده لوح هستند و قواعد بازی را بلد نیستند و با دوتا لبخند گول میخورند...ترامپ آدم باهوشی است و بسیار لجوج و سرسخت....در عوض چین و روسیه دنبال کسب منفعت بیشتر از این بازی ترامپ هستند...انشالله که بخیر بشود این سرشاخ شدن با آمریکا.. ..
ناشناس۳۸۴۴۲۷۰۱:۴۰:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
متاسفانه این را باید پذیرفت در صورتی که به اقتصاد یا مدیریت آمریکا ضربه ای بخورد تمام جهان و ما از آن متضرر میشویم دنیا یک بار در زمان بوش آنرا تجربه کرده
محمد۳۸۴۴۵۰۰۲:۲۲:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
کره با دست پر رفت به مذاکره ولی ما توانمندی هسته ای رو باختیم و نتیجه نگرفتیم و حالا چیزی نداریم که بخوایم باهاش مذاکره کنیم
ناشناس۳۸۴۶۰۷۰۸:۳۱:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اینکه بتونه جلو جنگ را بگیره که خیلی خوبه ، حالا مجبور باشه یا نباشه !
ناشناس۳۸۴۴۳۸۰۲:۰۴:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
رئیس‌جمهور آمریکا درباره برداشتن تحریم‌های علیه کره شمالی گفت که «تحریم‌ها باقی می‌ماند تا زمانی که دیگر موضوع سلاح‌های اتمی کره شمالی مطرح نباشد». یعنی کره قبول کرده اول خلع سلاح بشه بعد امریکا تحریم هارو برداره؟؟؟
شهروند۳۸۴۸۱۱۱۰:۲۴:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
کره شمالی را با لبیی و عراق و سودان مقایسه نکنید.کره شمالی همسایه برادر توسعه یافته جنوبی و کشورهای مترقی ژاپن و چین است .با مردمانی سخت کوش و در عرصه علم و فن آوری و رقابت های سازنده . مردمان آن دیار " زرد " هم در تقابل نظامی با آمریکا - اروپا سابقه مند هستند.هم در دیالوگ از خود ژاپن بمباران اتمی شده ( هیروشیما- ناکازاکی ) توسط آمریکا گرفته تا ویتنام سرزمین سوخته توسط هزاران تن بمب های آتشزای آمریکا و... آمریکا با توافق هسته ای شبه جزیره کره را عاری از سلاح هسته ای/ زمینه وحدت دو کره (شمالی-جنوبی) همچون آلمان غربی-شرقی را فراهم/جلوی باج خواهی روسها و چینی که همواره از کارت کره شمالی به نفع خود و ایجاد رعب و وحشت علیه ژاپن و کره جنوبی استفاده میکردند را مسدود/ قوای نظامی اطلاعاتی و...خود را متوجه مهار چین میکند./ دست روس های فرصت طلب و دلال مسلک را از منطقه کوتاه میکنند . کره شمالی ، کره شمالی است ، با همسایگان گراسنگ و خلاق و نو اندیش و مبتکر محاصره شده ، نه با کشورهای غرق تعصب و بی خردی همچو عربستان سعودی و.. امارات منجمد عربی و... بدون شک وحدت دو کره (شمالی-جنوبی ) بزرگترین ارمغان بعد از جنگ دوم جهانی برای مردمان آن کشور است. وقتی که در آمد سرانه کره شماالی حدود 30 برابر کمتر از جنوبی ها باشد.سلاح هسته ای درد مردم را دوا نمیکند. سفره خالی مردم شمالی را غنا نمیبخشد و...پس آقای Kim un وارد یک بازی یرد-برد به سود مردم دو کره شده اند. کره واحد + ژاپن و هفت ببر شرق آسیا = مهار چین در یک بازی بزرگ به نفع آمریکا و...
ناشناس۳۸۴۹۱۵۱۱:۲۳:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
الان دوست دارم فقط نظر شریعتمداری رو بدونم
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 3. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 4. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 5. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 6. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 7. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 8. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 9. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 10. اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

 11. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 12. ویلیام برنز: مشکل ما با ایران ریشه‌ای و اساسی است!

 13. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 14. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 15. خط یک متروی تهران امشب تا ساعت 24 پذیرای مسافران است

 16. مراسم عزاداری حسینی در بوشهر  

 17. فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه از هوادریای بوشهر بازدید کردند

 18. بورس روسیه در بالاترین سطح تاریخ خود ایستاد

 19. فرودگاه پیام؛ فرودگاه مسافری جدید در غرب تهران

 20. جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین ادامه دارد/وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری از سوی چین

 21. مسکو: پوتین و اسد بعد از سقوط هواپیمای روسی با هم تماسی نداشته‌اند

 22. سنت‌های مذهبی همدان در ماه محرم

 23. حکم حبس نواز شریف تعلیق شد

 24. نخست وزیر سابق مالزی به اتهام فساد مالی بازداشت شد

 25. رشد اقتصادی به 1.7 درصد کاهش یافت

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 8. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 9. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 10. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 11. بازیگر مشهور آمریکایی در مراسم عزاداری امام حسین (ع)  

 12. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 13. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 14. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 15. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 16. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 17. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 18. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 19. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 20. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 21. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 22. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 23. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 24. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 25. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 17. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 18. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 19. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 20. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 21. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 22. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 23. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 24. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 25. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

پربحث‌های اخیر

 1. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 2. ویلیام برنز: مشکل ما با ایران ریشه‌ای و اساسی است!

 3. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 4. بورس روسیه در بالاترین سطح تاریخ خود ایستاد

 5. جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین ادامه دارد/وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری از سوی چین

 6. مسکو: پوتین و اسد بعد از سقوط هواپیمای روسی با هم تماسی نداشته‌اند

 7. حکم حبس نواز شریف تعلیق شد

 8. نخست وزیر سابق مالزی به اتهام فساد مالی بازداشت شد

 9. انگلیس پنج میلیارد پوندی جنگنده‌ به قطر می‌فروشد

 10. توافق احزاب کرد درباره ریاست جمهوری عراق

 11. اعلام جرم علیه رئیس‌جمهوری سابق آرژانتین به اتهام فساد

 12. بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض قحطی هستند

 13. استقبال دبیرکل سازمان ملل از توافق مسکو و آنکارا درباره ادلب

 14. توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032

 15. از توافق درباره «ادلب»، استقبال می‌کنیم

 16. تولید نفت آمریکا بیشتر می‌شود

 17. بیل گیتس: ترامپ در مورد بسیاری از مسائل ایدئولوژی ثابتی ندارد

 18. چرا رژیم صهیونیستی از توافق اردوغان و پوتین بر سر ادلب به خشم آمده است؟

 19. پامپئو ریاست نشست شورای امنیت درباره کره‌شمالی را بر عهده می‌گیرد

 20. ترامپ: روس‌ها به زور احترام می‌گذارند

 21. دور دوم گفتگوهای کنسولی ایران و انگلیس انجام شد

 22. دو شهید و 15 زخمی در تظاهرات فلسطینی‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 2. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 3. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 4. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 5. وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم

 6. تماس چاووش اوغلو با ظریف درباره توافق ادلب/نشست ایران، روسیه و ترکیه در نیویورک

 7. واکنش پوتین به حادثه هواپیمای نظامی روسیه در سوریه

 8. حکم عجیب مُفتی مصری درباره اهدای عضو

 9. پشت پرده حمله اسرائیل و فرانسه به روسیه در خاک سوریه

 10. حمله موشکی به مراکز صنایع نظامی و تحقیقات در لاذقیه سوریه

 11. انگلیس ۲۴ جنگنده «تایفون» به قطر می‌فروشد/اظهارات وزیردفاع انگلیس

 12. بشار الجعفری: شورای امنیت اسرائیل را مجازات کند

 13. حمایت دمشق از توافق روسیه و ترکیه در خصوص ادلب

 14. بازیگر فیلم‌های مستهجن درباره رابطه‌اش با ترامپ کتاب منتشر کرد

 15. رئیس جمهور سابق آرژانتین رسما به فساد متهم شد

 16. وزیر دفاع روسیه: اسرائیل مسئول ساقط شدن هواپیمای روسیه در سوریه است

 17. دور دوم گفتگوهای کنسولی ایران و انگلیس انجام شد

 18. دو شهید و 15 زخمی در تظاهرات فلسطینی‌ها

 19. وزیر آلمانی مخالف مرکل برکنار شد

 20. وزیر خارجه آمریکا: کارهای خطرناک ایران در سوریه باید متوقف شود

 21. کرملین: اجرای توافق روسیه و ترکیه درباره «ادلب» متوقف نمی‌شود

 22. سفیر ایران در هلند: آیا اروپا می‌تواند به ترامپ اعتماد کند؟

 23. واکنش اتحادیه اروپا به توافق روسیه و ترکیه

 24. حمله به سفارت ایران به برکناری افسر ارشد پلیس یونان منجر شد

 25. نتانیاهو، دولت سوریه را به سرنگونی هواپیمای روسیه متهم کرد

پربحث‌های هفته

 1. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 2. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 3. واشنگتن دیدار کری با ظریف را «شرم‌آور» و «نامناسب» خواند

 4. جت اختصاصی اردوغان جنجال‌آفرین شد+ عکس

 5. روایت جان کری از تقلیل طلب ایران از واشنگتن به کمتر از یک‌پنجم

 6. نیکی هیلی: در حال حاضر، تمرکز اصلی ما برروی مردم ایران است!

 7. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 8. وزیر دفاع روسیه: عملیات نظامی در ادلب انجام نخواهد شد

 9. عراقی ها سرکنسولگری ایران در بصره را آب و جارو کردند  

 10. جان کری: از پیروزی روحانی و انتصاب ظریف خیالمان آسوده شد

 11. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 12. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 13. بازی بزرگ کره شمالی

 14. راز سکوت سوریه در مقابل حمله رژیم صهیونیستی چه بود؟

 15. حمله موشکی سپاه به مقر حزب دموکرات کردستان و پیام جمهوری اسلامی به آمریکا و متحدانش

 16. العبادی: اصراری بر ماندن در قدرت ندارم/ غافلگیرتان می‌کنم

 17. واشنگتن: خواهان توافقی جامع با ایران هستیم

 18. طرح کنگره آمریکا برای تحریم جدید ایران

 19. لاوروف: آمریکا اول تحریم، بعد تشدید تحریم و در گام آخر مذاکره می‌کند

 20. خزانه‌داری آمریکا: عربستان و اسرائیل به ما برای تحریم ایران کمک می‌کنند

 21. فرمول کاخ سفید نشینان و مذاکره به سبک دونالد ترامپ/ سرانجام توافق آمریکا و کره شمالی چه خواهد شد؟

 22. روحانی اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند

 23. وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم

 24. واشنگتن‌پست: وزیر خزانه‌داری آمریکا روشی بکر برای مقاومت علیه سیاست‌های ترامپ درباره ایران یافت

 25. ترامپ از اتخاذ موضعی سخت در قبال چین خبر داد

آخرین عناوین