سپینو-مگنت

سکوت دستگاههای اجرایی درباره پرونده های بزرگ قاچاق خودرو/ هیچ کس پاسخ گوی پرونده های بزرگ قاچاق خودرو نیست

گروه اقتصادی الف،   3970316031 ۲۵ نظر، ۲۱ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سکوت دستگاههای اجرایی درباره پرونده های بزرگ قاچاق خودرو/ هیچ کس پاسخ گوی پرونده های بزرگ قاچاق خودرو نیست

طی 2ما گذشته دو پرونده بزرگ قاچاق خودرو در محافل مختلف رسانه ای مطرح شده است. ابتدا موضوع قاچاق بیش از 400 خودرو از سوی فرمانده انتظامی هرمزگان در گمرک شهید باهنر مطرح شد و بعد از ان پرونده بزرگ 6400 ثبت سفارش غیر قانونی خودرو از سوی وزارت صنعت تایید شد.

بر این اساس بعد از آنکه فرمانده انتظامی هرمزگان و دادستان بندرعباس خبر انهدام باند 4 نفره قاچاق خودرو و توقیف بیش از 400 خودرو تویوتا و رنو در گمرک شهید باهنر بندر عباس را اعلام کردند، گمرک ایران به صراحت این خبر را تکذیب کرد.
بر مبنای اطلاعات اولیه دلیل قاچاق 105 خودرویی که در خارج از گمرک باهنر توقیف شده بودند به جعل اسناد مبدا و همچنین تغییر و جعل لبیلهای حاوی اطلاعات سال ساخت این خودروها مربوط میشد. بعد از این توقیف نیروی انتظامی به حکم دادستانی 300 دستگاه خودرو رنو و تویوتای موجود در گمرک شهید باهنر را توقیف کرد. اما بعد از تکذیب این خبر از سوی گمرک ایران ، دادستان کل کشور به موضوع ورود کرد و نسبت به این تکذیبیه های اخیر موضع جدی گرفت.


حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور در همایش سراسری روسای کل دادگستری و دادستان‌های کل کشور با طرح این سئوال که مگر امکان دارد این حجم عظیم از قاچاق بدون تبانی از مبادی رسمی وارد کشور شود از بررسی این موضوع در دادستانی کل خبر داد.
دادستان کل کشور در ادامه خطاب به دادستان‌های سراسر کشور با اشاره به موضوع قاچاق خودرو در حوزه بندرعباس گفت: در رابطه با این موضوع دادستانی بندرعباس ورود پیدا کرد و حتی برخی دستگاه‌های اجرایی نیز به این موضوع صحه گذاشتند، اما مشاهده کردیم که مسئول یکی از گمرکات طی مصاحبه‌ای اعلام داشت که مراحل قانونی ورود این خودرو‌ها طی شده است؛ در همین ارتباط بنده به رییس دادگستری کل استان هرمزگان اعلام کردم که موضوع را بررسی کنید که مدیرکل گمرک با توجه به اسنادی که موجود است و دال بر وقوع تخلف دارد بر چه مبنایی چنین صحبتی را مطرح کرده است.


توقیف 400 خودروی قاچاق در گمرک شهید باهنر در حالی صورت گرفت که فعالان حوزه خودرو بارها اعلام کرده بودند که خودرو قاچاق پذیر نیست. اشاره این فعالان اقتصادی به روند شماره گذاری خودرو است که توسط نیروی انتظامی و پلیس راهور پس از ترخیص از خودرو انجام میشود. در واقع بررسی دو مرحله ای اطلاعات مربوط به خودرو این شائبه را در خصوص قاچاق ناپذیر شدن خودرو ایجاد کرده بود که چگونه امکان ترخیص خودروهای قاچاق ایجاد شده است.
در همین زمینه دبیر انجمن صنفی واردکنندگان خودرو معتقد است: اگر در صنف واردکنندگان خودرو هر نوع تخلفی روی داده دستگاههای نظارتی و قضایی باید به شدت با آن برخورد کنند.


بر اساس اطلاعات کسب شده استناد اصلی نیروی انتظامی برای قاچاق شدن خودروهای مذکور مربوط به جعل لیبلهای حاوی اطلاعات سال ساخت است. با این وجود یکی از مدیران اجرایی در مبادی رسمی وقوع قاچاق خودرو را تکذیب کرده است.
‎رضایی با بیان اینکه اسناد موجود در خصوص پرونده قاچاق خودروهای رنو و تویوتا نشان می‌دهد که لیبلهای مربوط به سال ساخت تعدادی از خودروها وارداتی، شبهه دار بوده گفت:نیروی انتظامی بایستی جزییات دقیق تر این پرونده را رسانه‌ای کند در حال حاضر با تکذیب دستگاههای اجرایی، نوعی سو برداشت در خصوص اقدامات نیروی انتظامی ایجاد شده است.


موضوع قاچاق خودرو در ابتدای سال جاری به همین نقطه ختم نشد و اواخر فروردین ماه رسانه ها اسنادی را منتشر کردند که نشان میداد طی سالهای 95 و 96 بیش از 6400 ثبت سفارش جعلی برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده انجام شده است. گفتنی است اطلاعات موجود نشان میدهد این ثبت سفارشها تنها متعلق به خودروهایی می‌باشد که کوتاژ اظهارنامه دریافت کرده اند و ظاهرا تعداد ثبت سفارشهای غیر قانونی یا جعلی بسیار بیشتر از این تعداد است.


نکته جالب اینکه برخلاف خبر قاچاق 400 خودرو در گمرک شهید باهنر این بار رئیس کل گمرک بلافاصله ترخیص خودرو با ثبت سفارشهای جعلی را تایید کرد و مسئولیت این موضوع را به وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت مرتبط دانست. چند روز بعد وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت نیز این خبر را تایید کردند اما هنوز مشخص نشده است چه تعداد خودرو از گمرکات با این ثبت سفارشهای جعلی از گمرکات ترخیص شده اند.


خسرو تاج در این خصوص گفته است، آنچه در حال حاضر در قالب 6 هزار و 400 دستگاه خودرو مطرح می‌شود مواردی از ثبت سفارش‌های خارج از تایید ما است، که در واقع ما چنین ثبت سفارشی را در سیستم انجام ندادیم، حال اینکه چطور شرکت‌ها و افراد توانسته‌اند ثبت سفارش انجام دهند باید به‌صورت فنی رسیدگی شود و گمرکات تعداد خودروهای ترخیص‌شده پس از اعلام توقف ثبت سفارش را باید اعلام کنند.


ابلاغیه اقدام قضایی و اعلام قاچاق در خصوص این خودروها از سوی مرکز جرائم سازمان یافته گمرک ایران؛ به بیش از 12 گمرک در سراسر کشور ارسال شده است.
چند هفته قبل رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز از تشکیل تیم ویژه‌ای برای بررسی ثبت سفارش بیش از ۶ هزار خودرو در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش خبر داد.این در حالی است که هنوز دستگاههای دولتی اطلاعاتی تازه ای در این خصوص ارائه نکرده اند. از طرفی یک عضو کمیسیون صنایع مجلس مدعی شده تعداد نهایی خودروهای ثبت سفارش شده با استفاده از روشهای غیر قانونی بیش از 13 هزار دستگاه میباشد. هنوز صحت این اطلاعات تایید نشده اما نکته حائز اهمیت این است که چرا دستگاههای دولتی به خصوص وزارت صنعت در این باره شفاف سازی نمیکنند.


تا به امروز 2 پرونده مهم قاچاق خودرو روی میز دستگاههای امنیتی و قضایی وجود دارد و همانطور که دادستان کل کشور اشاره کرد سوالی که برای افکار عمومی ایجاد شده این است که چگونه این حجم از قاچاق خودرو در مبادی رسمی کشور انجام می‌شود.


موضوع تخلفات روی داده در حوزه ثبت سفارش خودرو به حدی جدی و پیچیده است که هنوز جزییات اولیه ان نیز از سوی وزارت صنعت به عنوان متولی بحث ثبت سفارش اعلام نشده است. نکته مهم در خصوص تخلفات روی داده اثر آن در افزایش قیمت خودروهای وارداتی است.به عقیده کارشناسان وضع ضوابط غیر کارشناسی و قواعد بی پشتوانه در حال حاضر بازار خودرهای وارداتی را با نوسانهای زیاد همراه کرده و امروز رنج قیمت مشخصی برای انواع خودروهای خارجی وجود ندارد. در واقع اگر با توجه به بازه زمانی انجام واردات در سال قبل، نوسانات ارز را از دلایل مربوط به افزایش قیمت خودرو مستثنی کنیم به خوبی اثر تصمیمات متنوع و بدون هدف گذاری، در افزایش قیمت خودروهای وارداتی قابل مشاهده خواهد بود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ تیر ۱۳۹۷آمار خودروهای وارداتی مشمول تخلف به وزارت اقتصاد رفت
۲۶ تیر ۱۳۹۷پرونده قاچاق خودرو روی میز دادستان بندرعباس
۲۵ تیر ۱۳۹۷گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد
۲۴ تیر ۱۳۹۷ آقای «خ» کجاست؟
۱۲ تیر ۱۳۹۷خسروتاج: متخلفان واردات خودرو هنوز اعلام نشده‌اند
۱۱ تیر ۱۳۹۷آخرین خبر از پرونده واردات غیرقانونی خودرو
۱ تیر ۱۳۹۷واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی
۲۹ خرداد ۱۳۹۷وزارت صنعت، معدن و تجارت چه چیزی را تکذیب می‌کند؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۷تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق
۲۶ خرداد ۱۳۹۷متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۷قاچاق ۳۴ هزار خودروی لوکس به کشور
۱۹ خرداد ۱۳۹۷مکاتبه گمرک با رئیس دستگاه قضا در خصوص ادعای قاچاق ۴۲۴ خودرو

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

محسن۳۷۴۴۷۶۰۹:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
شاید دست خودشون تو کار باشه.چطور هر خاطی رو سریع بردن و حبس کردن که البته دستشون درد نکنه ولی نمی تونن ((بخونید نمی خوان))پرونده قاچاق رو بشه.
جلالی۳۷۴۵۲۹۱۰:۴۴:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
از فراکسیون مبارزه با فساد مجلس می خواهیم که به طور قاطع به فساد های خودرویی که طی چند ماه گذشته صورت گرفته ورود و نتیجه ان را به ملت عزیز بدهند
ناشناس۳۷۴۵۳۲۱۰:۴۷:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
برده دل و جان من دلبرو جانان من دلبرو جانان من برده دل و جان من فساد و رانتی به این گستردگی ناشی از فساد مسولان که فساد سیستمی است با مفسدین اقتصادی می باشد
ناشناس۳۷۴۵۳۴۱۰:۴۸:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۱۶
چاره مبارزه با فساد اقدام انقلابی و مجازات های اعدام می باشد
ناشناس۳۷۴۵۷۲۱۱:۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
بدون تعارف فساد کشور را فرا گرفته
ناشناس۳۷۴۵۷۴۱۱:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
بدون شرح تو خود حدیث مفصل بخوان وز این مجمل که نمونه ای از خروارها مجمل است
ناشناس۳۷۴۵۸۷۱۱:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۱۶
با پول مردم و‌ رانت دلار ۳۲۰۰ و ۴۲۰۰ باید بی مماشات وارد شود دادستان فقط اعدام‌ به جرم خیانت و ناامیدسازی مردم
ناشناس۳۷۴۵۹۶۱۱:۳۷:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱۶
بدون شرح فساد سیستمی
ناشناس۳۷۴۴۹۲۱۰:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۱۶
این حجم از قاچاق بجز با تبانی با مسولین امکانپذیر نیست...واقعا متاسفم برای خودمون با این همه ...
ولک شاهین شهری۳۷۴۷۵۳۱۳:۲۷:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
از جناب اقای حاجی نماینده انقلابی و کوشا در مبارزه با فساد که با احدی رودربایستی ندارد خواهان پیگیری فساد خودرویی و بازگشت پول های یامفت از مفسدین و مجازات انها در دستگاه قضایی کشور هستیم
ناشناس۳۷۴۴۹۵۱۰:۰۴:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۱۶
یکبار مسئولین ما عرضه داشته باشند و کالاهای قاچاق را بنا بفرموده مقاممعظم رهبری امحاء کنند تا درسی برای همه قاچاقچیان باشد.بالاخره رئیس جمهور ما وسایر تصمیم گیران به امحاء که از رئیس جمهور فیلیپین که کمتر نیستند.
ناشناس۳۷۴۵۱۳۱۰:۲۵:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
سمن دیده بان شفافیت و عدالت که صنمی با کسی ندارد به فساد ورود 34 هزار دستگاه خودرو خارجی ورود نماید
علی۳۷۴۵۱۵۱۰:۲۷:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۱۶
احتمالا بین انتصاب مسئولین گمرک در مبادی ورودی و قاچاقچیان که عمدتا باید افراد بانفوذ باشند ارتباط تنگاتنگی وجود دارد که به صراحت گفته میشود هیچ کالای قاچاقی از گمرکات وارد کشور نمی شود پس اینهمه کالای قاچاق در بازار چطور وارد کشور و بازار داخلی میشود آیا کسی پاسخ قانع کننده ای میدهد ؟ علت عدم برگزاری جلسات سران سه قوه در خصوص مبارزه با قاچاق کالا چیست ؟
ه۳۷۴۵۴۳۱۰:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۱۶
علی برکته اله.خوشبحال همه شون
ناشناس۳۷۴۷۵۶۱۳:۳۰:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
برده دل و جان من دلبرو و جانان من دلبرو جانان من برده دل و جان من
ناشناس۳۷۴۵۴۸۱۱:۰۰:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۱۶
سامانه شفاف سازی را زودتر راه اندازی کنید و مفسدین را در انجا رسانه ایی کنید دولت دو باره باید کالاهای اساسی را در دست گیرد
ناشناس۳۷۴۶۳۳۱۲:۰۵:۱۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مسخره است ، وقتی فرد یا گروهی اینقدر نفوذ و قدرت داره که هزاران خودروی قاچاق وارد کنه حتما" قدرت بی اثر کردن این گزارش ها رو هم داره ! اجازه بدین ما دوغمون رو بخوریم
رثا۳۷۴۶۴۲۱۲:۱۴:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۱۶
کار کار امریکاس مرگ بر امریکا
مهدي۳۷۴۶۶۱۱۲:۲۷:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مصداق این جرمها افساد فی الارض است چون یک گروه مفسد دست اندر کار این اقدامات هستند و ابروی نظام را جلوی هشتاد میلیون ایرانی میبرند. اقای دکتر توکلی لطفا شما را به خدا تا انتهای مسیر افشا سازی کنید دعای شهدا پشت سرتان باد
حسین۳۷۴۶۹۲۱۲:۵۲:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱۶
درخبر امده که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیس از۶ماه است که باتمرد ریاست آن که به عهده معاون اول رییس جمهور جهانگیری است، برگزاری نمیشودچراچرا؟چون اگر بنای مبازره باشداولین نفرات محکومین خانواده محترم خودشان است نتیجه گیری اینکه تمام شعارمبارزه فقط درحدشعاراست چراکه این خانه ازپای بست ویران است
ناشناس۳۷۴۷۰۶۱۲:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مملکت شده گوشت قربانی برای عده ای از ما بهتران که هرکدام صاحب قسمتی از ان هستند و مردم تماشگر
ناشناس۳۷۴۷۲۷۱۳:۰۸:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مبارزه با قاچاق وظیفه کدام ارگان یا نهاد است؟
ناشناس۳۷۴۷۸۰۱۳:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۳/۱۶
ای کاش نظر ما وشما مهم بود برای تصمیم گیران....
ناشناس۳۷۴۸۳۱۱۴:۴۲:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
تنها راه چاره نابود کردن تمام این ماشینهاست
ناشناس۳۷۴۹۴۷۱۶:۴۶:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۱۶
تنها راه چاره برداشتن قید و بندهای دست و پا گیریه که به انحصار خودرو در داخل کمک کردن و چشم طمع کارکنان برخی دستگاهها رو در اقدام غیر قانونی تیز کردن.
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های اخیر

 1. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 2. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 3. معاون کرباسیان اعلام کرد: دولت در حال تدوین طرح بسته‌های امنیت غذایی با توجه تحریم‌‌ها است

 4. مرکل: روابط با آمریکا حیاتی است

 5. علم‌الهدی: مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/30 میلیون دلار به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود

 6. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 7. علی‌آبادی: می‎توانیم ۱ساله ۵هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار بیاوریم

 8. بیانیه وزارت خارجه ترکیه بعد از دیدار با هیات آمریکایی /آنکارا: ایران همسایه و شریک مهم منطقه‌ای ما است

 9. عطش بالای بازار کار اروپا برای فارغ التحصیلان دانشگاهی

 10. تصاویر جدید از بلایی که آتش هورالعظیم بر سر دام‌ها آورد

 11. فومنی در نامه‌ به روحانی: آقای رئیس‌جمهور با مردم صادق باشید

 12. حمله با چاقو در اتوبوسی در آلمان/دست‌کم ۸ نفر زخمی شدند

 13. با گران‌ترین شهرهای جهان آشنا شوید

 14. خانه بخریم یا دست نگه داریم؟

 15. صحبت‌های سارق مسلحی که به خاطر ۶۰ میلیون بدهی بانک زد و دستگیر شد  

 16. پنج سایت رایگان برای ارسال ای‌میل به فکس

 17. پرسپولیس دربی جوانان را برد

 18. ترامپ: آماده‌ام علیه 500 میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه اعمال کنم

 19. نانوایان در انتظار تغییر نرخ نان/ نرخ نان از ۴ سال قبل فرق نکرده است

 20. جعفری: موریانه «سرقت علمی» به جان تمدن یک ملت افتاده است

 21. وحید امیری در ترکیه/ هافبک پرسپولیس با ترابزون توافق کرد

 22. سهیلا جورکش: پرونده‌ام مختومه نشده و در حال پیگیری است

 23. 5 استان کشور در خط بحران آب هستند

 24. جنگ تجاری بین آمریکا و اروپا آغاز شد

 25. ۱۵ ستاره آینده‌دار و ارزشمند فوتبال جهان معرفی شدند+عکس

پربحث‌های دیروز

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. بازخوانی نامه‌ی محسن رضایی به روحانی و انتقاد از وضعیت اقتصادی+عکس

 4. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 5. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 6. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 7. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 8. جزییات برنامه ۵ میلیون دلاری کی‌روش برای آماده‌سازی تا جام ملت‌ها

 9. متکی در نامه‌ای خطاب به سیف: حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

 10. معاون کرباسیان اعلام کرد: دولت در حال تدوین طرح بسته‌های امنیت غذایی با توجه تحریم‌‌ها است

 11. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 12. با بالا گرفتن تنش‌های جنگ تجاری؛ یوآن چین سقوط کرد/ سهام آسیایی لرزید

 13. خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است؛ باید با مفسدان اقتصادی شدیدا برخورد کرد/ با آمریکا تا زمانی که آدم نشود ارتباطی نخواهیم داشت

 14. ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

 15. برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد

 16. غلامی: در حال حاضر تاریخ مشخصی برای بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه شهید بهشتی تعیین نشده است

 17. مرکل: روابط با آمریکا حیاتی است

 18. علم‌الهدی: مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/30 میلیون دلار به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود

 19. حکم حبس رئیس جمهور سابق کره جنوبی به 32 سال افزایش یافت

 20. بیانیه ۴ پیام‌رسان ایرانی سروش، گپ، ایتا و بیسفون/ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام تعیین تکلیف شود

 21. دختری که ملکه جوشکاری نام گرفت   

 22. پیش‌بینی «سوروس» درباره کناره‌ رفتن «ترامپ» از قدرت

 23. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 24. قاضی عسکر: نمی‌توان با یک مشکل در روابط سیاسی حج را تعطیل کرد/ برکات حج، حتی برای آن‌ها که حاجی نمی‌شوند

 25. ظریف: بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست

پربحث‌های هفته

 1. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 2. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 3. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 4. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 5. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 6. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 7. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 8. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 9. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 10. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 11. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 12. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 13. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 14. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 15. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 16. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 17. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 18. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 19. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 20. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 21. انحصار، آفت بازار وکالت

 22. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

 23. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 24. صنعت برق کشور و چند نکته

 25. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

پربحث‌های اخیر

 1. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 2. معاون کرباسیان اعلام کرد: دولت در حال تدوین طرح بسته‌های امنیت غذایی با توجه تحریم‌‌ها است

 3. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 4. علی‌آبادی: می‎توانیم ۱ساله ۵هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار بیاوریم

 5. خانه بخریم یا دست نگه داریم؟

 6. نانوایان در انتظار تغییر نرخ نان/ نرخ نان از ۴ سال قبل فرق نکرده است

 7. 5 استان کشور در خط بحران آب هستند

 8. گام‌ نخست برای شناسایی خانه‌های خالی برداشته شد

 9. واردات نفت ژاپن از ایران متوقف می‌شود؟

 10. اوپک مقتدر خواهد ماند

 11. چقدر آب در ایران هدر می‌رود؟

 12. کدام کشورها برای پیمان پولی دوجانبه با ایران اولویت دارند؟

 13. ذخایر نفتِ روی آب ایران به ۳۳ میلیون بشکه رسید

 14. افزایش قیمت نفت و طلا در بازار جهانی / هر بشکه برنت 73.26 دلار

 15. رانت مناطق آزاد برای واردات کالاهای ممنوعه/ خبری از استقرار گمرک نیست

 16. تحریم ایران از سوی آمریکا قیمت بنزین در ژاپن به بالاترین رقم رسید

 17. آخرین جزئیات دستگیری واردکننده خودروهای لوکس به روایت شریعتمداری

 18. پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی برای صادرات/ برداشت ۳ میلیارد دلاری از صندوق تکلیف بودجه بود

 19. اوپک جدیدی از ابتدای سال آینده راه‌اندازی می‌شود

 20. معاون وزیر صنعت مطرح کرد: پیش‌بینی رشد ۳۰ درصدی مواد غیرنفتی برای سال ۹۷

 21. ربیعی مطرح کرد: اقدامات دولت برای افزایش تاب آوری در مقابل تحریم‌ها

 22. تولید ۴ سواری متوقف شد

 23. مافیای گندم نداریم

 24. ثروتی: حل معضل مسکن در اولویت است یا کاسبی بانک‌ها؟

پربحث‌های دیروز

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 4. انگلیس هم کم‎آب شد/ شستن خودرو با شلنگ ۱۰۰۰ پوند جریمه دارد

 5. معاون کرباسیان اعلام کرد: دولت در حال تدوین طرح بسته‌های امنیت غذایی با توجه تحریم‌‌ها است

 6. ربیعی: توجه به تولید تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی است/ هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم

 7. برنامه‌های تولید و اشتغال دولت در سال ۹۷ اعلام شد

 8. چه کشورهایی از تحریم نفتی ایران سود خواهند برد؟

 9. علی‌آبادی: می‎توانیم ۱ساله ۵هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار بیاوریم

 10. هنوز وامی برای اشتغال روستایی پرداخت نشده است/ هشدار نسبت به انحراف منابع و فساد+جدول

 11. خانه بخریم یا دست نگه داریم؟

 12. نانوایان در انتظار تغییر نرخ نان/ نرخ نان از ۴ سال قبل فرق نکرده است

 13. 5 استان کشور در خط بحران آب هستند

 14. چین: پکن، تجارت و همکاری با ایران را ادامه می‌دهد

 15. ۲۵ هزار گوشی مسافری متخلف قطع و وصل شد/ لزوم رسیدگی به تخلف گیرندگان ارز دولتی

 16. شریعتمداری: ظرفیت ۱۱۰ میلیون تن تولید فولاد در دست ایجاد و بهره‌برداری است

 17. پیمان‌های پولی؛ ازحرف تاعمل/ ضرورت عملی‌شدن سوآپ ارزی ایران وروسیه

 18. صادرات برق تا پایان شهریور صفر است/قطعی برق بر اساس جدول اعلام شده

 19. گام‌ نخست برای شناسایی خانه‌های خالی برداشته شد

 20. واردات نفت ژاپن از ایران متوقف می‌شود؟

 21. اوپک مقتدر خواهد ماند

 22. چقدر آب در ایران هدر می‌رود؟

 23. کدام کشورها برای پیمان پولی دوجانبه با ایران اولویت دارند؟

 24. ذخایر نفتِ روی آب ایران به ۳۳ میلیون بشکه رسید

 25. افزایش قیمت نفت و طلا در بازار جهانی / هر بشکه برنت 73.26 دلار

پربحث‌های هفته

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 5. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 6. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 7. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 8. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 9. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 10. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 11. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 12. صنعت برق کشور و چند نکته

 13. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 14. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 15. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 16. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 17. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 18. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 19. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 20. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 21. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 22. آقای «خ» کجاست؟

 23. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 24. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 25. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

آخرین عناوین