سکوت دستگاههای اجرایی درباره پرونده های بزرگ قاچاق خودرو/ هیچ کس پاسخ گوی پرونده های بزرگ قاچاق خودرو نیست

گروه اقتصادی الف،   3970316031 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سکوت دستگاههای اجرایی درباره پرونده های بزرگ قاچاق خودرو/ هیچ کس پاسخ گوی پرونده های بزرگ قاچاق خودرو نیست

طی 2ما گذشته دو پرونده بزرگ قاچاق خودرو در محافل مختلف رسانه ای مطرح شده است. ابتدا موضوع قاچاق بیش از 400 خودرو از سوی فرمانده انتظامی هرمزگان در گمرک شهید باهنر مطرح شد و بعد از ان پرونده بزرگ 6400 ثبت سفارش غیر قانونی خودرو از سوی وزارت صنعت تایید شد.

بر این اساس بعد از آنکه فرمانده انتظامی هرمزگان و دادستان بندرعباس خبر انهدام باند 4 نفره قاچاق خودرو و توقیف بیش از 400 خودرو تویوتا و رنو در گمرک شهید باهنر بندر عباس را اعلام کردند، گمرک ایران به صراحت این خبر را تکذیب کرد.
بر مبنای اطلاعات اولیه دلیل قاچاق 105 خودرویی که در خارج از گمرک باهنر توقیف شده بودند به جعل اسناد مبدا و همچنین تغییر و جعل لبیلهای حاوی اطلاعات سال ساخت این خودروها مربوط میشد. بعد از این توقیف نیروی انتظامی به حکم دادستانی 300 دستگاه خودرو رنو و تویوتای موجود در گمرک شهید باهنر را توقیف کرد. اما بعد از تکذیب این خبر از سوی گمرک ایران ، دادستان کل کشور به موضوع ورود کرد و نسبت به این تکذیبیه های اخیر موضع جدی گرفت.


حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور در همایش سراسری روسای کل دادگستری و دادستان‌های کل کشور با طرح این سئوال که مگر امکان دارد این حجم عظیم از قاچاق بدون تبانی از مبادی رسمی وارد کشور شود از بررسی این موضوع در دادستانی کل خبر داد.
دادستان کل کشور در ادامه خطاب به دادستان‌های سراسر کشور با اشاره به موضوع قاچاق خودرو در حوزه بندرعباس گفت: در رابطه با این موضوع دادستانی بندرعباس ورود پیدا کرد و حتی برخی دستگاه‌های اجرایی نیز به این موضوع صحه گذاشتند، اما مشاهده کردیم که مسئول یکی از گمرکات طی مصاحبه‌ای اعلام داشت که مراحل قانونی ورود این خودرو‌ها طی شده است؛ در همین ارتباط بنده به رییس دادگستری کل استان هرمزگان اعلام کردم که موضوع را بررسی کنید که مدیرکل گمرک با توجه به اسنادی که موجود است و دال بر وقوع تخلف دارد بر چه مبنایی چنین صحبتی را مطرح کرده است.


توقیف 400 خودروی قاچاق در گمرک شهید باهنر در حالی صورت گرفت که فعالان حوزه خودرو بارها اعلام کرده بودند که خودرو قاچاق پذیر نیست. اشاره این فعالان اقتصادی به روند شماره گذاری خودرو است که توسط نیروی انتظامی و پلیس راهور پس از ترخیص از خودرو انجام میشود. در واقع بررسی دو مرحله ای اطلاعات مربوط به خودرو این شائبه را در خصوص قاچاق ناپذیر شدن خودرو ایجاد کرده بود که چگونه امکان ترخیص خودروهای قاچاق ایجاد شده است.
در همین زمینه دبیر انجمن صنفی واردکنندگان خودرو معتقد است: اگر در صنف واردکنندگان خودرو هر نوع تخلفی روی داده دستگاههای نظارتی و قضایی باید به شدت با آن برخورد کنند.


بر اساس اطلاعات کسب شده استناد اصلی نیروی انتظامی برای قاچاق شدن خودروهای مذکور مربوط به جعل لیبلهای حاوی اطلاعات سال ساخت است. با این وجود یکی از مدیران اجرایی در مبادی رسمی وقوع قاچاق خودرو را تکذیب کرده است.
‎رضایی با بیان اینکه اسناد موجود در خصوص پرونده قاچاق خودروهای رنو و تویوتا نشان می‌دهد که لیبلهای مربوط به سال ساخت تعدادی از خودروها وارداتی، شبهه دار بوده گفت:نیروی انتظامی بایستی جزییات دقیق تر این پرونده را رسانه‌ای کند در حال حاضر با تکذیب دستگاههای اجرایی، نوعی سو برداشت در خصوص اقدامات نیروی انتظامی ایجاد شده است.


موضوع قاچاق خودرو در ابتدای سال جاری به همین نقطه ختم نشد و اواخر فروردین ماه رسانه ها اسنادی را منتشر کردند که نشان میداد طی سالهای 95 و 96 بیش از 6400 ثبت سفارش جعلی برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده انجام شده است. گفتنی است اطلاعات موجود نشان میدهد این ثبت سفارشها تنها متعلق به خودروهایی می‌باشد که کوتاژ اظهارنامه دریافت کرده اند و ظاهرا تعداد ثبت سفارشهای غیر قانونی یا جعلی بسیار بیشتر از این تعداد است.


نکته جالب اینکه برخلاف خبر قاچاق 400 خودرو در گمرک شهید باهنر این بار رئیس کل گمرک بلافاصله ترخیص خودرو با ثبت سفارشهای جعلی را تایید کرد و مسئولیت این موضوع را به وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت مرتبط دانست. چند روز بعد وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت نیز این خبر را تایید کردند اما هنوز مشخص نشده است چه تعداد خودرو از گمرکات با این ثبت سفارشهای جعلی از گمرکات ترخیص شده اند.


خسرو تاج در این خصوص گفته است، آنچه در حال حاضر در قالب 6 هزار و 400 دستگاه خودرو مطرح می‌شود مواردی از ثبت سفارش‌های خارج از تایید ما است، که در واقع ما چنین ثبت سفارشی را در سیستم انجام ندادیم، حال اینکه چطور شرکت‌ها و افراد توانسته‌اند ثبت سفارش انجام دهند باید به‌صورت فنی رسیدگی شود و گمرکات تعداد خودروهای ترخیص‌شده پس از اعلام توقف ثبت سفارش را باید اعلام کنند.


ابلاغیه اقدام قضایی و اعلام قاچاق در خصوص این خودروها از سوی مرکز جرائم سازمان یافته گمرک ایران؛ به بیش از 12 گمرک در سراسر کشور ارسال شده است.
چند هفته قبل رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز از تشکیل تیم ویژه‌ای برای بررسی ثبت سفارش بیش از ۶ هزار خودرو در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش خبر داد.این در حالی است که هنوز دستگاههای دولتی اطلاعاتی تازه ای در این خصوص ارائه نکرده اند. از طرفی یک عضو کمیسیون صنایع مجلس مدعی شده تعداد نهایی خودروهای ثبت سفارش شده با استفاده از روشهای غیر قانونی بیش از 13 هزار دستگاه میباشد. هنوز صحت این اطلاعات تایید نشده اما نکته حائز اهمیت این است که چرا دستگاههای دولتی به خصوص وزارت صنعت در این باره شفاف سازی نمیکنند.


تا به امروز 2 پرونده مهم قاچاق خودرو روی میز دستگاههای امنیتی و قضایی وجود دارد و همانطور که دادستان کل کشور اشاره کرد سوالی که برای افکار عمومی ایجاد شده این است که چگونه این حجم از قاچاق خودرو در مبادی رسمی کشور انجام می‌شود.


موضوع تخلفات روی داده در حوزه ثبت سفارش خودرو به حدی جدی و پیچیده است که هنوز جزییات اولیه ان نیز از سوی وزارت صنعت به عنوان متولی بحث ثبت سفارش اعلام نشده است. نکته مهم در خصوص تخلفات روی داده اثر آن در افزایش قیمت خودروهای وارداتی است.به عقیده کارشناسان وضع ضوابط غیر کارشناسی و قواعد بی پشتوانه در حال حاضر بازار خودرهای وارداتی را با نوسانهای زیاد همراه کرده و امروز رنج قیمت مشخصی برای انواع خودروهای خارجی وجود ندارد. در واقع اگر با توجه به بازه زمانی انجام واردات در سال قبل، نوسانات ارز را از دلایل مربوط به افزایش قیمت خودرو مستثنی کنیم به خوبی اثر تصمیمات متنوع و بدون هدف گذاری، در افزایش قیمت خودروهای وارداتی قابل مشاهده خواهد بود.

عناوین مرتبط

۲ مرداد ۱۳۹۷لیست سیاه متخلفان ثبت سفارش واردات خودرو
۲ مرداد ۱۳۹۷لیست تخلفات ثبت سفارش خودرو منتشر شد؛ از حضور شرکتهای نمایندگی تا اشخاص حقیقی + جدول
۲۶ تیر ۱۳۹۷آمار خودروهای وارداتی مشمول تخلف به وزارت اقتصاد رفت
۲۶ تیر ۱۳۹۷پرونده قاچاق خودرو روی میز دادستان بندرعباس
۲۵ تیر ۱۳۹۷گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد
۲۴ تیر ۱۳۹۷ آقای «خ» کجاست؟
۱۲ تیر ۱۳۹۷خسروتاج: متخلفان واردات خودرو هنوز اعلام نشده‌اند
۱۱ تیر ۱۳۹۷آخرین خبر از پرونده واردات غیرقانونی خودرو
۱ تیر ۱۳۹۷واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی
۲۹ خرداد ۱۳۹۷وزارت صنعت، معدن و تجارت چه چیزی را تکذیب می‌کند؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۷تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق
۲۶ خرداد ۱۳۹۷متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

دیدگاه کاربران

محسن۳۷۴۴۷۶۰۹:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
شاید دست خودشون تو کار باشه.چطور هر خاطی رو سریع بردن و حبس کردن که البته دستشون درد نکنه ولی نمی تونن ((بخونید نمی خوان))پرونده قاچاق رو بشه.
جلالی۳۷۴۵۲۹۱۰:۴۴:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
از فراکسیون مبارزه با فساد مجلس می خواهیم که به طور قاطع به فساد های خودرویی که طی چند ماه گذشته صورت گرفته ورود و نتیجه ان را به ملت عزیز بدهند
ناشناس۳۷۴۵۳۲۱۰:۴۷:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
برده دل و جان من دلبرو جانان من دلبرو جانان من برده دل و جان من فساد و رانتی به این گستردگی ناشی از فساد مسولان که فساد سیستمی است با مفسدین اقتصادی می باشد
ناشناس۳۷۴۵۳۴۱۰:۴۸:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۱۶
چاره مبارزه با فساد اقدام انقلابی و مجازات های اعدام می باشد
ناشناس۳۷۴۵۷۲۱۱:۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
بدون تعارف فساد کشور را فرا گرفته
ناشناس۳۷۴۵۷۴۱۱:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
بدون شرح تو خود حدیث مفصل بخوان وز این مجمل که نمونه ای از خروارها مجمل است
ناشناس۳۷۴۵۸۷۱۱:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۱۶
با پول مردم و‌ رانت دلار ۳۲۰۰ و ۴۲۰۰ باید بی مماشات وارد شود دادستان فقط اعدام‌ به جرم خیانت و ناامیدسازی مردم
ناشناس۳۷۴۵۹۶۱۱:۳۷:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱۶
بدون شرح فساد سیستمی
ناشناس۳۷۴۴۹۲۱۰:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۱۶
این حجم از قاچاق بجز با تبانی با مسولین امکانپذیر نیست...واقعا متاسفم برای خودمون با این همه ...
ولک شاهین شهری۳۷۴۷۵۳۱۳:۲۷:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
از جناب اقای حاجی نماینده انقلابی و کوشا در مبارزه با فساد که با احدی رودربایستی ندارد خواهان پیگیری فساد خودرویی و بازگشت پول های یامفت از مفسدین و مجازات انها در دستگاه قضایی کشور هستیم
ناشناس۳۷۴۴۹۵۱۰:۰۴:۵۵ ۱۳۹۷/۳/۱۶
یکبار مسئولین ما عرضه داشته باشند و کالاهای قاچاق را بنا بفرموده مقاممعظم رهبری امحاء کنند تا درسی برای همه قاچاقچیان باشد.بالاخره رئیس جمهور ما وسایر تصمیم گیران به امحاء که از رئیس جمهور فیلیپین که کمتر نیستند.
ناشناس۳۷۴۵۱۳۱۰:۲۵:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
سمن دیده بان شفافیت و عدالت که صنمی با کسی ندارد به فساد ورود 34 هزار دستگاه خودرو خارجی ورود نماید
علی۳۷۴۵۱۵۱۰:۲۷:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۱۶
احتمالا بین انتصاب مسئولین گمرک در مبادی ورودی و قاچاقچیان که عمدتا باید افراد بانفوذ باشند ارتباط تنگاتنگی وجود دارد که به صراحت گفته میشود هیچ کالای قاچاقی از گمرکات وارد کشور نمی شود پس اینهمه کالای قاچاق در بازار چطور وارد کشور و بازار داخلی میشود آیا کسی پاسخ قانع کننده ای میدهد ؟ علت عدم برگزاری جلسات سران سه قوه در خصوص مبارزه با قاچاق کالا چیست ؟
ه۳۷۴۵۴۳۱۰:۵۴:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۱۶
علی برکته اله.خوشبحال همه شون
ناشناس۳۷۴۷۵۶۱۳:۳۰:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
برده دل و جان من دلبرو و جانان من دلبرو جانان من برده دل و جان من
ناشناس۳۷۴۵۴۸۱۱:۰۰:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۱۶
سامانه شفاف سازی را زودتر راه اندازی کنید و مفسدین را در انجا رسانه ایی کنید دولت دو باره باید کالاهای اساسی را در دست گیرد
ناشناس۳۷۴۶۳۳۱۲:۰۵:۱۸ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مسخره است ، وقتی فرد یا گروهی اینقدر نفوذ و قدرت داره که هزاران خودروی قاچاق وارد کنه حتما" قدرت بی اثر کردن این گزارش ها رو هم داره ! اجازه بدین ما دوغمون رو بخوریم
رثا۳۷۴۶۴۲۱۲:۱۴:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۱۶
کار کار امریکاس مرگ بر امریکا
مهدي۳۷۴۶۶۱۱۲:۲۷:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مصداق این جرمها افساد فی الارض است چون یک گروه مفسد دست اندر کار این اقدامات هستند و ابروی نظام را جلوی هشتاد میلیون ایرانی میبرند. اقای دکتر توکلی لطفا شما را به خدا تا انتهای مسیر افشا سازی کنید دعای شهدا پشت سرتان باد
حسین۳۷۴۶۹۲۱۲:۵۲:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۱۶
درخبر امده که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیس از۶ماه است که باتمرد ریاست آن که به عهده معاون اول رییس جمهور جهانگیری است، برگزاری نمیشودچراچرا؟چون اگر بنای مبازره باشداولین نفرات محکومین خانواده محترم خودشان است نتیجه گیری اینکه تمام شعارمبارزه فقط درحدشعاراست چراکه این خانه ازپای بست ویران است
ناشناس۳۷۴۷۰۶۱۲:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مملکت شده گوشت قربانی برای عده ای از ما بهتران که هرکدام صاحب قسمتی از ان هستند و مردم تماشگر
ناشناس۳۷۴۷۲۷۱۳:۰۸:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۱۶
مبارزه با قاچاق وظیفه کدام ارگان یا نهاد است؟
ناشناس۳۷۴۷۸۰۱۳:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۳/۱۶
ای کاش نظر ما وشما مهم بود برای تصمیم گیران....
ناشناس۳۷۴۸۳۱۱۴:۴۲:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۱۶
تنها راه چاره نابود کردن تمام این ماشینهاست
ناشناس۳۷۴۹۴۷۱۶:۴۶:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۱۶
تنها راه چاره برداشتن قید و بندهای دست و پا گیریه که به انحصار خودرو در داخل کمک کردن و چشم طمع کارکنان برخی دستگاهها رو در اقدام غیر قانونی تیز کردن.

پربحث‌های امروز

 1. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 4. بازار آجیل شب یلدا   

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 7. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 8. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 9. سفره کارگران چیده می‌شود

 10. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 11. پیش بینی زمان مرگ تنها با یک آزمایش خون

 12. اشتباه داوران فوتبال، سهوی یا فساد سیستماتیک؟!/ VAR در فوتبال ایران رویا یا واقعیت؟

 13. واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

 14. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 15. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 16. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 17. چه عواملی بر قیمت خودرو تاثیرگذار هستند؟

 18. تعداد یارانه‌بگیران کم نشد که هیچ، بیشتر هم شد!

 19. کشف جسد مرد ۳۵ ساله در اطراف یاسوج

 20. تکذیب افزایش قیمت داروی بیماران ام.اس

 21. اقدامات دولت در مبارزه با پولشویی

 22. قیمت دلار در کانال ۹ هزار تومان

 23. سامانه بارشی از فردا وارد کشور می‌شود

 24. ماجرای دنباله‌دار کلاه‌گیس‌ها در تئاتر + عکس

 25. آنچه باید در مورد دیسک کمر و گردن بدانید

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 3. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 4. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 5. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 6. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 13. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 14. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 15. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 16. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 17. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 18. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 19. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 20. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 21. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 22. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 23. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 24. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 25. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 9. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 10. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 11. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 12. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 15. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 16. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 17. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 18. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 19. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 20. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 21. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 22. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 23. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 24. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 25. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

پربحث‌های امروز

 1. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 2. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 3. سفره کارگران چیده می‌شود

 4. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 5. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 6. چه عواملی بر قیمت خودرو تاثیرگذار هستند؟

 7. تعداد یارانه‌بگیران کم نشد که هیچ، بیشتر هم شد!

 8. برای پنجمین بار برگزار می‌کند/ بامیلو مبدع حراج شب یلدا در ایران

 9. خرج شب چله چقدر می‌شود؟

 10. قیمت دلار در کانال ۹ هزار تومان

 11. وزیر راه: پروازهای چارتری خلاف است

 12. احتمال ارائه بودجه ۹۸ با دو سقف متفاوت!

 13. هشدار سقوط در شکاف طبقاتی

 14. 4 دلیل برای خرید فرش گبه

 15. جشن خرید اینترنتی ایران، رویداد یلدای 97 دیجی‌کالا

 16. قیمت مرغ به ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید

 17. معمای ۱۲ میلیارد دلاری آمار قاچاق + نمودار

 18. FATF بخشی از ساختار وزارت خزانه‌داری آمریکاست

 19. نوبخت: لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم می‌شود

 20. دلیل گرانی لاستیک خودروهای سنگین چیست؟

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 22. ۲ راهکار مهم برای فروش نفت در زمان تحریم‌ها/ پیش‌بینی فروش نفت در رسانه‌های خارجی حدس و گمان است!

 23. معاون وزیر صنعت عنوان کرد: وعده معاون وزیر برای کمک به خودروسازان در عمل به تعهدات/ بسته حمایتی مشکلات را حل می‌کند

 24. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 25. اتاق تعاون: فعالیت شرکت‎های تعاونی سهام عدالت ادامه دارد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 4. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 5. بزرگترین شرکت تولید نفت روسیه از ایران خارج می‌شود

 6. جزئیات یارانه آذرماه و زمان واریز

 7. نرخ سود سپرده‌های جدید بانک‌های خصوصی به ۲۰ درصد کاهش یافت

 8. کاهش قیمت برخی خودروهای تولید داخلی / دنا پلاس 107 میلیون تومان شد+جدول

 9. آخرین قیمت سکه و نرخ ارز در بازار

 10. کاهش ۵۷ درصدی تولید خودرو + جزئیات

 11. نرخ شیرینی برای شب یلدا مشخص شد + قیمت‌ها

 12. رویترز: کره جنوبی در ماه نوامبر نفتی از ایران نخرید

 13. ادعایی درباره ارتباط ایران‌خودرو با عظام + آمار

 14. آخرین مهلت کارخانه‌های لبنی برای اصلاح قیمت‌ها

 15. دستور روحانی برای آغاز نوبت دوم توزیع بسته‌های حمایتی

 16. رئیس اتحادیه طلا و جواهر: شب یلدا تاثیری در قیمت سکه و طلا ندارد

 17. جک چینی صفر کیلومتر چند می‌ارزد؟

 18. اعلام قیمت مصوب آجیل شب یلدا

 19. شریعتمداری: اگر نمی‌توانیم دو هیئت مدیره را هماهنگ کنیم باید برویم!

 20. ترمز افزایش قیمت یورو در نیما کشیده شد

 21. شریعتمداری وزیر تعاون: با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم  

 22. فیلم؛ شناسایی 17 خانه و یک بنز 2018 متعلق به سلطان سکه  

 23. ارز ارزان شد؛ کالا نشد!

 24. ممنوعیت جدید برای واردات برخی کالا‌ها

 25. افت قیمت سکه و ارز/ دلار ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد+‌ جدول

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 4. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 5. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 9. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 10. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 11. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 12. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 13. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 14. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 15. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 16. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 17. دلار ۹ هزار تومان شد

 18. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 19. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 20. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 21. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 22. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 23. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 24. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 25. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

آخرین عناوین