مگنت-ستاره یک مربع

نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

گروه اقتصادی الف،   3970225109 ۱۵ نظر، ۵ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

سخنگوی دولت تصریح کرد که از مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت انتظار می‌رود نسبت به جنایات ریم صهیونیستی عکس العمل مناسبی نشان دهد.

سخنگوی دولت گفت دولت یازدهم که با اعتماد مردم روی کار آمد دربرابر اتهامات آمریکا و حصر اقتصادی ملت ایران سکوت نکرد و تحریم ها را شکست. تاریخ ، قطعا روحانی را به خاطر شجاعت و خدمتی که به ملت کرد، تکریم خواهد کرد.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری روز سه شنبه در پاسخ به سوالی درباره بیانیه مجلس خبرگان نسبت به مسائل هسته ای و برجام گفت: در حال حاضر به هیچ وجه وقت آن نیست که ما ذهن مسئولان دیپلماسی کشور را که درگیر مباحث جهانی هستند و وزیر خارجه کشورمان هم در کشورهای دیگر برای دفاع از حقوق ملی در تلاش است به این پرسش ها معطوف کنیم.

وی ادامه داد: آیا برجام اساسا فارغ از اینکه تصمیم درست یا نادرستی بوده، مجاری حقوقی و قانونی را طی کرده یا خیر؟ همه می دانید که برجام هم در مجلس و هم در عمل به باید و نبایدهایی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده بود، همه مراحل را طی کرد تا اجرایی شد. سخنگوی دولت افزود: آیا تصمیمی که گرفته شد، درست بود یا خیر؟ اگر به سال 92 برگردیم خواهیم دید شرایط آن زمان چگونه بود؟ آمریکا تمام اتهامات واهی رژیم صهیونیستی علیه ایران را تایید می کرد و بر این اساس پرونده ما به شورای حکام رفت . این پرونده پس از تایید به شورای امنیت ارجاع شد و شورای امنیت هم چند قطعنامه علیه کشور ما صادر کرد . حتی کشور ها و دوستان ما هیچکدام از قطعنامه ها را وتو نکردند و در فصل هفتم قرار گرفتیم و تحریم های یک جانبه آمریکا، تحریم شورای امنیت شد که برای همه کشورها لازم الاتباع بود و ملت در یک محاصره اقتصادی قرار گرفت.

نوبخت گفت: چه انتظاری دارید از دولتی که با اعتماد مردم سرکار آمد، آیا همان حصر را تایید کند و بماند یا در جهت رفع اتهامات اقدام کند. اگر سکوت می کردیم غفلت بزرگ جهانی بود که خداوند ما را نمی بخشید که نسبت به چنین ظلمی هیچ اقدامی نمی کردیم بنابراین باید حقانیت کشور را ثابت و اتهامات وارده را رد می کردیم.

وی اضافه کرد: دولت وارد عمل شد و از آژانس بین المللی تاییدیه گرفتیم مبنی بر اینکه فعالیت هسته ای ایران نظامی نیست، آیا این یک دستاورد هست یا خیر و آیا بر اساس این رفع اتهام از شورای امنیت قطعنامه نگرفتیم که همه قطعنامه های قبلی بلااثر شود؟ ما توانستیم هر مقدار که بخواهیم نفت و مواد پتروشیمی بفروشیم و مشکل بیمه و کشتیرانی برطرف شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: هرچند که نظام بانکی ما در رابطه با سرمایه گذاری با بانک های خارجی دچار مشکل است و آمریکا همواره مانع گذاری کرد تا به خوبی انجام نشود، ولی تحریم ها را شکستیم و ایران از محاصره شورای امنیت خارج شد. نوبخت گفت شاید درست نباشد در شرایط فعلی بیان کنیم که در شرایط تحریم، ملت چه هزینه های را پرداخت کرد. هزینه هایی که شخص من سخنگو هیچگاه پرداخت نمی کردم ولی دولت و ملت پرداخت می کرد، چرا وادار می کنید حرف هایی زده شود که افرادی از آن سواستفاده کنند. وی خاطرنشان کرد اجماعی که در آن زمان آمریکا توانست حتی دوستان ما را با خود همراه کند و علیه ما قعطنامه بگیرد، ولی ما توانستیم شرایطی بوجود آوریم که به محض اینکه ترامپ موضع خود را برای خروج از برجام اعلام کرد خانم موگرینی آن را نفی کند. این دستاورد در عالم سیاست و بین الملل ارزش ندارد؟

** دل عده ای برای تحریم ها تنگ شده
سخنگوی دولت گفت: امروز مردم جهان می دانند حرف آمریکا درست نیست چون اگر درست بود کشورهای دیگر نیز با او همراهی می کردند و از طرفی ما برای بازگشت به گذشته مشکلی نداریم و اگر خواستیم از برجام خارج شویم حتما خارج خواهیم شد و غنی سازی زیر 4 درصد را به 20 درصد و هر عددی که بخواهیم دور از چشم همه انجام می دهیم و قطعا آن ها ضرر خواهند کرد. نوبخت گفت: اگر دل عده ای برای تحریم ها تنگ شده، مشکلی نیست ولی بدانند تا جایی که بتوانیم در شرایط تحریم هم نمی گذاریم زورگوی هایی دولت آمریکا به نتیجه بنشیند. وی با اشاره به اینکه برجام یک قرارداد برد – برد بود و در عمل توانستیم نیکنامی جمهوری اسلامی ایران را در جهان ثابت کنیم، گفت: بارها رهبری نسبت به مردان دیپلماسی به نیکی یاد کردند بنابراین چیزی را از دست نداده ایم.

سخنگوی دولت گفت: قطعا تاریخ روحانی را به خاطر شجاعت و خدمتی که به مردم در این مقطع انجام داده، تکریم خواهد کرد و رهبر انقلاب بعنوان، رهبری زیرک و بصیر مورد احترام جامعه و تاریخ خواهند بود، حال عده ای می توانند نگاه متفاوتی داشته باشند.

** تکذیب تضمین به موگرینی
سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه خانم موگرینی اعلام کرده که آقای روحانی تضمین داده حتی در صورت بازگشت تحریم ها ایران در برجام خواهد ماند، گفت: همه ملاحظه کردید که رییس جمهوری بلافاصله بعد از اعلام موضع ترامپ نظر خود را قبل از صحبت های خانم موگرینی به صراحت بیان کردند بنابراین این حرف درستی نیست. وی در پاسخ به اینکه اخیرا مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان فرمودند که در برجام تضمین های مدنظر رعایت نشده است، نظر دولت چیست؟، گفت: مباحث مربوط به برجام در آن زمان در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و رای گیری صورت گرفت و همه تلاش کردند که بویژه نظر رهبری را رعایت کنند.

سخنگوی دولت افزود: ایشان بر اساس بصیرت، آگاهی و شناخت دقیقی که از ماهیت غیرانسانی آمریکا داشتند و دارند، همیشه ما را توجه می دهند که نسبت به آمریکا و مواضع آن همه جوانب را مراعات کنیم. نوبخت ادامه داد: ما هم به آمریکا اعتماد نداریم و آنچه در قالب 1+5 می توانستیم و تصویب شد، سند ایده آل ما نبود ، همانطور که از اول گفته شد برجام برد – برد بود. آمریکا فکر می کند ما سر آن ها را کلاه گذاشته ایم ، برای اروپایی ها هم ممکن است ایده آل نباشد.

وی گفت: دولت در آن زمان بر پایه اعتماد برجام را امضا نکرد ولی با جمیع جهات کار دشواری بود.. یک اقدام خصمانه از سوی دولتی زورگو و غیرپایبند به مسائل انسانی و اخلاقی صورت گرفته و با اطمینان می گوییم که مشکلی نخواهیم داشت و همه باید یکدیگر را کمک کنیم و تجمیع قدرت گروه های مختلف در این زمینه قابل ملاحظه است. نوبخت در پاسخ به اینکه به نظر می رسد اتاق فکر تخریب دولت فعال شده و هراز گاهی در مورد موضوعاتی تلاش دارد دولت را خائن جلوه دهد، دولت در این زمینه چه برنامه ای دارد، افزود: این موضوع تاکنون در حوزه شورای عالی امنیت ملی قرار نگرفته است ولی می تواند مورد بحث قرار گیرد.

وی ادامه داد: دولت تلاش دارد در ابتدا به افکار عمومی که همواره درمقاطع مختلف نشان داده خادمین خود را به خوبی تشخیص می دهد و در آخرین انتخابات آن را مشاهده کردیم، گزارش دهد. سخنگوی دولت اضافه کرد واقعیت این است که مشکلات زیاد است و باید تلاش کنیم برای هر نوع شرایطی آماده شویم. فرصت نداریم از یک سو با دشمنان خارجی پنجه در پنجه بیفکنیم و از سوی دیگر نگاهمان به دوست داخل باشد که از پشت خنجر نزنند.

** تکذیب استعفای رییس کل بانک مرکزی
نوبخت در پاسخ به اینکه موضوع خروج و استعفای رییس کل بانک مرکزی مطرح شده است، آیا صحت دارد، گفت: خیر، صحت ندارد.

** افطاری های از اعتبارات غیردولتی
سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه با توجه به مصوبه مجلس برای جلوگیری از برگزاری افطاری دولت چه برنامه ای دارد، گفت: این مصوبه قانونی است و دستگاهها باید از کارهای غیر ضرور که از محل اعتبارات دولتی جلوگیری کنند. نوبخت افزود: اگر منظور گردهمایی های رییس جمهوری است که در این ماه با اقشار مختلف دارد باید گفت که در طول سال درخواست های متعددی ازسوی گروهها از رییس جمهوری می شود که بخشی توسط دفتر رییس جمهوری در سفرهای استانی بررسی می شود ، بخشی از ملاقات ها هم با استفاده از برکت این ماه انجام می شود.

وی ادامه داد: امسال هم ملاقات ها در این ماه انجام خواهد شد ولی از اعتبارات دولتی انجام نمی شود. سازوکاری طراحی کردیم که از منابع غیر دولتی انجام شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷نوبخت: بهبود وضعیت اقتصادی کشور به زودی
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷واکنش نوبخت به شایعه بازداشت فرزندش
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷نامه کلانتری به نوبخت درباره احیای تالاب انزلی
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷بلاتکلیفی ژاپن در مورد خرید نفت از ایران
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷اقدامات «ترامپ» علیه ایران و چین شرکت‌های آلمانی را عصبانی کرد
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷اولین مرحله تحریم‌ چه هزینه‌هایی به اقتصاد ایران تحمیل می‌کند؟
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷پیش بینی آمریکا درباره کاهش ۵۰ درصدی فروش نفت ایران
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷آمریکا به ابهام در میزان اثربخشی تحریم‌های نفتی علیه ایران اذعان کرد
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷کمیسیون اروپا: شرکت‌ها آزادند درباره حضور یا عدم حضور در ایران تصمیم بگیرند
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷نقش غول نقدینگی و خروج سرمایه/ آیا مسئله‌ واقعی اقتصاد ایران ارز است؟
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷ترکیه: تجارت با ایران ادامه دارد/ تحریم‌های ضدایرانی یک‌طرفه است
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷فهرست کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی منتشر شد+ جدول

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احد۳۴۵۹۳۶۱۰:۴۶:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تقریبا ! مشکلی نداریم و دامنه این تقریب میتواند بین 0 در صد تا 99 درصد باشد البته !!
ناشناس۳۴۵۹۶۴۱۰:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
هیچ مشکلی نیست فقط گوشت گوسفن شده کیلویی 66000 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!
محمودی۳۴۵۹۷۰۱۱:۰۰:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
با سلام، در جهت مدیریت منابع ارزی، باید به دلایل زیر پرداخت ارز دانشجویی به عنوان یک رانت سریعا متوقف شود: 1- اکثر رشته ها امروزه با کیفیت مناسب در کشور تدریس می شود و صندلی برخی دانشگاهها خالی است. 2- از دانشجویان هیچگونه تعهدی مبتی بر بازگشت و خدمت در کشور گرفته نمی شود و اکثر آنها اصلا قصد بازگشت ندارند. 3- بیشتر این دانشجویان در دوران تحصیلات تکمیلی هستند و لذا ضمن نپرداختن شهریه، حق الزحمه ای هم دریافت می کنند که از حقوق اساتید ایران هم بیشتر است. ما به التفاوت ارز را که باز هم از حقوق اساتید جوان بیشتر است، ذخیره می کنند. مدرک سازی هم که کاری ندارد. 4- یک دهم این پول را می توان صرف دانشجویان دکتری داخل کشور نمود که هم کار می کنند و هم تحصیل! چرا به این مسئله روشن فکر نمی شود؟ چون منافع برخی در آن است؟
Ali۳۴۵۹۹۰۱۱:۱۱:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در مورد گرانی های اخیر هم شکر خدا شما مشکلی نداری. اما مردم بسیار در عذاب هستند.
ناشناس۳۴۵۹۹۲۱۱:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
عاشق روحیه همیشه مثبت آقای نوبخت هستم.
ناشناس۳۴۶۰۰۴۱۱:۱۶:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این اقایون وزرای این دولت واز جمله خود جناب رئیس جمهور فقط بلدن بگن تو هر زمینه ای مشکلی نداریم. ظاهرا از اصل تلقین برای حل مشکلات استفاده میکنن
ناشناس۳۴۶۰۷۲۱۱:۳۶:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تامین کالا به چه قیمتی؟ گوشت کیلویی 60 هزارتومان را چند درصد از مردم می توانند بخرند؟
محمد۳۴۶۰۹۴۱۱:۴۳:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
شما هم که دارین بگم بگم راه می اندازین، خب بگو مردم که نامحرم نیستند.
ناشناس۳۴۶۱۳۹۱۲:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سلام... نمیخاد چیزی بیان کنید.. عیان است... بعداز برجام مواد غدایی گران شد ..خودرو گران شد...ارز وطلا گران شد...حقوق نجومی پیداشد...اشتغال درست نشد..هالا شما بگو تورم تک رقمی شد رشد اقتصادی مثبت هست... صنعت هسته ای رفت..الان بجای معذرت خواهی لااقل سکوت کنید...
امین۳۴۶۲۳۳۱۲:۴۳:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بگید آقا بگید؟ بگم بگم محمودی راه انداختین؟ بگین چی به چیه
عدالت۳۴۶۲۷۰۱۲:۵۶:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قبل از برجام آقای ظریف می گفت بگذارید به توافق برسیم بعد انتقاد کنید الان زمان انتقاد نیست بعد از برجام گفتند چه اصراری دارید چقدر اموال بلوکه شده ایران آزاد شده است همین مقدار که برجام به سرانجام رسیده کافی است الان صحبت از نتایج برجام نکنید حالا نوبخت می گوید وقت آن نیست که ذهن دیپلمات ها مشغول نمائید مگر برجام افتاب تابان - فتح الفتوح - آثار آن الی یوم القیامه نبود مگر تاریخ تا تاریخ است تاریخ است (جمله را اشتباه ننوشتم جمله روحانی است) پس کی زمان مناسب برای برداشت گلابی برجام فرا می رسد
ناشناس۳۴۶۲۸۳۱۳:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای نوبخت فرموده اند // دولت را وادار نکنید برخی مسائل را بیان کند // اما نفرمودند چگونه میتوان دولت را وادار کرد ،، که از حقایق قرار داد کرسنت و جریمه تعلق گرفته به آن با گذشت ۱۵ سال ، از حقایق صندوق ذخیره فرهنگیان ، از حقایق ثبت و سفارش و ترخیص هزاران خودرو که غیر قانونی بوده و از حقایق قرار دادهای محرمانه خودروسازها با دیگر کشورها خصوصا فرانسه و از حقایق قرار دادهای محرمانه نفت خصوصا با توتال و از حقایق هزاران هزاران هزار موضوعی که سالهای سال است که ملت را نامحرم دانسته اند ، سخن بگوید .
ناشناس۳۴۶۳۳۳۱۳:۳۲:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این آقا به شعور و فهم و شخصیت مردم اهانت می کند با سخنانش. تاریخ ماییم جناب نوبخت!
حسین۳۴۶۴۰۱۱۳:۵۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این آقا از رو هم نمیرود!
رسول۳۴۶۴۱۸۱۴:۰۸:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تاریخ باید به تکریم یاد کنه چرا شما داری پیش پیش اعلام میکنید!تاریخ چه خواهد گفت تاریخ شاید بگوید تقریبا هیچ
دانشگاه علمی کاربردیتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. چگونه می توان مراقب دستگاه گوارش بود؟

 3. واعظ آشتیانی: همزمان با احمدی نژاد برخی اصلاح‌طلبان هم خواستار استعفای روحانی بوده‌اند

 4. فاجعه کودک آزاری این بار در بوکان تکرار شد

 5. سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور

 6. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 7. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 8. ترور سرگرد راهنمایی و رانندگی در برابر منزلش

 9. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 10. آخرین قیمت خودروها در بازار

 11. تاثیر آسپرین در کاهش ریسک ابتلا به عفونت HIV

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

 14. نیمکت نشین 5 میلیاردی در پرسپولیس

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. ترامپ دستورالعمل حملات سایبری را لغو کرد

 17. بیماران مسن دیالیزی در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند

 18. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ جامعه از مجلس و قوه قضاییه راضی نیست

 19. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 20. خوشحالی راموس به سبک رونالدو+تصاویر

 21. مداخله‌جویی تکراری وزارت خارجه آمریکا در امور داخلی ایران

 22. ۳ دلیل که تبعیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناممکن می‌کند

 23. اندیشکده آتلانتیک:۶۵ سال بعد از کودتای ۲۸ مرداد، آمریکا هنوز از آن درس نگرفته است

 24. رونالدو با لبخندی بر لب تماشاگر شکست رئال+عکس

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 3. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 4. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 5. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 6. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 7. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 8. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 9. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 10. کلیپ ساختگی درباره رهبر انقلاب/ انتقاد تند حجاریان از دولت/ حاشیه های عكس غضب آلود روحانی/ بازگشت مرد پشت پرده اقتصاد به کابینه/ ناراحتی از نحوه پاسخ به کمپین «فرزندت کجاست»

 11. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 12. نظر سازمان هواپیمایی درباره عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران

 13. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 14. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 15. کسانی که گفتند روحانی باید برود...

 16. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 17. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 18. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 19. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 20. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 21. جزئیات تصمیم جدید ارزی دولت/ معافیت ماشین‌آلات از شمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار

 22. افشای اقدام غیراخلاقی "سرکرده جریان تراریخته‌پرست در ایران" + سند

 23. واعظی: هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده/ هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم

 24. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 25. اعطاي مجوز فعاليت انتشار صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي به 5 رسانه داخلي

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 8. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 9. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 15. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 16. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 17. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 18. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 19. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 20. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 21. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 22. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 23. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 24. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 25. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

پربحث‌های دیروز

 1. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 2. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 3. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 4. نظر سازمان هواپیمایی درباره عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران

 5. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 6. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 7. رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم

 8. جزئیات تصمیم جدید ارزی دولت/ معافیت ماشین‌آلات از شمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ دلار

 9. وزیر نیرو: پرونده خاموشی‌ها بسته شد

 10. کاهش 50 درصدی خرید نفت از ایران در ازای دریافت معافیت از آمریکا

 11. آخرین قیمت طلا و ارز در بازار/ سکه ۳ میلیون و ۸۴۶ هزار تومان شد

 12. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره): اقتصاد را به مردم واگذار کنیم

 13. آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

 14. نرخ بلیت پروازهای خارجی کاهش یافت

 15. نوبخت خبر داد: برنامه پیشنهادات دولت برای حمایت منطقی از پیمانکاران

 16. مالیات بر عایدی سرمایه تنها سوداگران و تقاضای غیرمصرفی را هدف قرار می‌دهد

 17. مبلغ اجاره ماهانه مسکن ۲۶ درصد رشد کرد

 18. آخرین وضعیت طرح اعاده اموال نامشروع در مجلس

 19. خبر خوب برای کامیونداران

 20. افت ۱۷۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو کاهش یافت + جدول

 21. توقف ترخیص خودروهای ثبت سفارش غیرقانونی

 22. قیمت دلار در بالاترین سطح ۱۳ ماه اخیر قرار گرفت

 23. کاهش جهانی قیمت طلا، به بازار تهران رسید

 24. فهرست کامل آخرین اصلاحات کالاهای وارداتی

 25. صرافی یک بانک پملب شد

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 3. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 4. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 5. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 6. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 7. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 8. صندوق بین المللی پول: ایران پانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا می‌شود + جدول

 9. بسته جدیدی ارزی دولت و ضعف‌های آن

 10. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 11. نقد توکلی نسبت به بسته ارزی دولت/ به نظر می رسد دولت از دلار هشت هزار تومانی بدش نیامده است  

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 15. پورابراهیمی: از آقای ربیعی به دادگاه شکایت خواهیم کرد/ پرونده کاملا مبسوطی از تخلفات او تهیه شده؛ به اطلاع مردم می‌رسانیم

 16. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 17. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 18. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 19. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 20. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 21. این همه بی‌تدبیری

 22. فرشاد مومنی: رانت‌جویی را برای بقای خود متوقف کنید/ انتقاد از سخنان«بسیار غم انگیز» رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی

 23. نهاوندیان: فرمانده اقتصادی دولت رئیس‌جمهور است/ هر وقت تغییر نیاز باشد، تصمیم می‌گیرند

 24. شریعتمداری: ذخایر کالاهای اساسی کافی است/ مردم نگران نباشند

 25. ادامه کاهش قیمت سکه در بازار / قیمت روز طلا، ارز و سکه

آخرین عناوین