سپینو-مگنت

رضیان به الف خبر داد؛ چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

گروه اقتصادی الف،   3970225027 ۳۴ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار این کمیسیون قرار دارد، گفت: هدف این طرح کاهش تعرفه واردات، رقابتی کردن خودروهای داخل و افزایش کیفیت خودروهاست.

عبداله رضیان نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف، با بیان اینکه اخیرا تعرفه واردات خودرو افزایش یافت، افزود: افزایش تعرفه واردات، به افزایش قیمت خودرو منتهی شد که شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار بودیم.

وی افزود: از طرف دیگر افزایش قیمت ارز هم بر قیمت خودرو تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت ها شد.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در همین راستا مجلس ورود کرده و طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو تهیه و ارائه شد که دارای ۱۲ ماده است.

رضیان گفت: بر اساس این طرح، تعرفه واردات خودرو کاهش می یابد و تعرفه ها برای خودروهای مختلف پلکانی خواهد شد.

وی افزود: بعنوان مثال خودروهای هیبردی که بنزین کمی مصرف و با برق کار می کنند، از پرداخت تعرف معاف می شوند.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به میزان افزایش تعرفه خودروها گفت: تعرفه خودروهای هیبردی پنچ درصد بود که به یکباره به 25 درصد افزایش یافت. همچنین تعرفه خودروهای دیگر از 50 تا 70 درصد به یکباره به 90 درصد افزایش یافت.

رضیان با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا واردات به گونه‌ای باشد که رقابت در بازار خودرو بوجود آید و خودروهای داخلی توان رقابت داشته باشند، افزود: باید خودروهایی وارد شوند که هم کیفیت خوب داشته و هم قیمت مناسب و متوسط داشته باشند تا تولید کنندگان داخلی توان رقابت پیدا کنند.

وی افزود: ما می خواهیم با ایجاد توان رقابت، کفیت خودروهای داخلی را افزایش دهیم.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار امیدواری کرد تا با نهایی شدن این طرح در مجلس شاهد کاهش تعرفه ها و قیمت خودروها باشیم.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۵۵۶۰۰۷:۴۰:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
امثال قاضی پورها نمیزارن تصویب بشه. جالبه که روزی که دو فوریت این طرح به رای گذاشته شد، این آقا عملا در مخالفت با این طرح و حمایت از خودروسازهای داخلی داشت خودش رو میکشت ولی همین ایشون دیروز داشت بر ضد خودروسازهای داخلی و احتکار حدود 90 هزار خودرو توسط اونها داد و بیداد میکرد! کسی میدونه ایشون و ایشونها فازشون چیه؟!!!
ناشناس۳۴۷۱۹۷۲۳:۴۷:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بستگی داره به جهت وزش باد....باید از هواشناسی استعلام کرد.
ناشناس۳۴۵۵۶۶۰۷:۴۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
چرا در کشور ما همه چیز با همه جای دنیا متفاوت است؟ یکی از بهترین راهها برای تامین خودرو با کیفیت که بسیاری از کشورهای دنیا ان را انجام می دهند واردات خودروهای دست دو ولی با عمر حداکثر 5 سال و با کیلومتر زیر 70 هزار تاست. ماشینهای امروز دنیا به راحتی تا 400 هزار کیلومتر می توانند بدون هزینه سنگین بروند ولی این ماشینهای دست دوم تا یک پنجم ماشینهای نو قیمت دارد و ماشینهایی دست دومی مانند کامری و کرولا و .... به مراتب از ماشینهای مثلا ساخت داخل مانند پراید از همه نظر حتی محیط زیست ارجحیت دارد. یکی از کشورهایی که بالاترین میزان واردات ماشین دست دوم را دارد روسیه است و در حالیکه به خاطر تحریم و سقوط قیمت نفت میزان فروش ماشین نو در روسیه از 3.5 میلیون به 1.5 میلیون کاهش یافت ولی با واردات 3.5 میلیون ماشینهای زیر 5 سال از اروپا مشکل کاهش دارمد خود برای واردات ماشین نو را حل کرد. ماشینهای دست دوم در امریکا و اروپا با یک سوم تا یک پنجم قیمت ماشین نو برای سالها کار میکند و بسیاری از مردم امریکا و اروپا خرید ماشین دست دوم زیر 5 سال را به خرید ماشین نو ترجیح می دهند چون از هر نظر به صرفه است.
ناشناس۳۴۵۵۹۰۰۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
پس کی ؟ بزک نمیر بهار میاد!!!!!!!!!!! از دو ماه قبل عید طرحتون رفته که بیاد ولی کی خدا میدونه؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس۳۴۵۹۵۱۱۰:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ایشون که مخاف همون طرح هستن برادر. اصلا ایشون معلوم نیست کدوم وری هستن!!!
ناشناس۳۴۶۳۴۴۱۳:۳۵:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برو از اونایی سوال کن که 6000 دستگاه با تعرفه قبلی وارد کردن بی مالیات بعد فردا ببین کیا ازشون دفاع می کنن!! الان 6 ماهه با تعرفه بالا ماشین فروختن ! بی حساب و کتاب با تعرفه کم خریدن با بالا یی فروختن!!
ناشناس۳۴۵۶۰۰۰۸:۱۴:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فقط حرف می زنید. دائم می گید بازار باید رقابتی بشه ولی فقط فشار رو بر روی مردم افزایش می دید.
سعید۳۴۵۶۰۶۰۸:۱۸:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اینا چه نماینده هایی هستن که نمیدونن دلیلش افزایش قیمت دلاره؟
ناشناس۳۴۵۶۴۵۰۸:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فقط مجلس می تواند حق ملت را از خودروسازان بگیرد
ناشناس۳۴۵۶۶۴۰۸:۴۷:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آبی از شما ها گرم نمیشه بعد این تحقیق و تفحص شما بدتر گران نشود همگی صلوات ما را به خیر تو امیدی نیست.لطفا شر مرسان
ناشناس۳۴۵۶۷۷۰۸:۵۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
""رضیان با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا واردات به گونه‌ای باشد که رقابت در بازار خودرو بوجود آید"" خودرو سازا بیشتر سر قیمت خودرو هاشون رقابت دارن.هی تعرفه میره بالا اینام با خیال راحت قیمت خودرو های خودشونو میبرن بالا
رضا۳۴۵۷۴۱۰۹:۱۹:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وقتی طرح هایی مثل این را می بینم که توسط افراد طلب مطرح می شوند نمی دانم باید به حال مملکت خندید یا گریست.برادر من در این شرایط تحریم فکر و ذکر دولت اطمینان از تامین ارز مورد نیاز دارو و غذای مردم است و مشغول برنامه ریزی برای حالت های تحریمی مختلف هستند حال در این شرایط یک بابایی دنبال یا تظاهر به دنبال کردن کاهش تعرفه واردات خودرو است و البته کاری هم به منبع تامین ارز آن ندارد. به نظر شما مشگل از کجاست؟
ناشناس۳۴۵۷۶۱۰۹:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تعرفه واردات رو عادلانه کنید تا این خودرو سازها حساب بیاد دستشون خدا وکیل چرا اینقدر بی عدالتی
پیما۳۴۵۹۹۸۱۱:۱۳:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دلار رو به قدری گرون کردن که حتی تعرفه 0 هم بشه خواب ماشین خارجی رو باید ببینی. یا حقوق نجومی بگیری و بر خلاف همه دنیا میلیاردی پول بدی واسه ماشین خارجی که هر خارجی بشنوه واسه ماشین انقدر پول دادی بهت بخنده.
ناشناس۳۴۵۷۹۲۰۹:۳۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حرکتهای از سمت دولت صورت میگیره که بدون مطالعه است بدون در نطر گرفتن تبعات آن در سطح جامعه و متاسفانه مجلس اجازه میدهد این طرحها عملی شود و بعد میخواهند وارد عمل شوند که باید عرض کنم خیلی دیر شده.
ناشناس۳۴۵۹۹۴۱۱:۱۳:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اگر دقت می کردید متوجه می شدید که وزیر صنعت قبلی یک نامه دریافت کردند و در اطاعت از آن ثبت سفارش متوقف شد، تعرفه بالا رفت، بماند که کلی فساد و رانت و آشفتگی بازار نیز این وسط پیش آمد!
ناشناس۳۴۵۸۱۰۰۹:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فردا با ماشین های مجانی= طرح میره بایگانی
ناشناس۳۴۵۹۵۴۱۰:۵۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دقیقا اگر نماینده ها وجدان خود را قاضی می کردند و هدایای خودراسازان را نمی پذیرفتند.....
ناشناس۳۴۵۸۱۵۰۹:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دولت محترم مگر نمی فرماید تورم یک رقمی است و ثابت است پس چرا کالاها بی حساب و کتاب گران می شوند؟
ناشناس۳۴۵۸۶۹۱۰:۰۹:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
لطفا هیچ کاری نکنید اینطوری بهتره . وقتی اسم ساماندهی میاد تن و بدن آدم به لرزه میوفته و معنیش اینه که گرانفروشی را قانونی تر خواهند نمود . این قبای "رقابتی کردن خودروهای داخل و افزایش کیفیت خودروها " خیلی وقته نخ نما شده . از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید
ناشناس۳۴۵۹۱۱۱۰:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس ورود کرد. پس منتظر گرانی خودرو بطور یقین هستیم.
ناشناس۳۴۵۹۶۵۱۰:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قیمت خودرو هیبریدی مثل پریوس زمانی که تعرفه به 45 درصد رسید حدود 200 میلیون شد و الان هم که وزارت صنعت تعرفه خودروهای هیبریدی را به 25 درصد کاهش داده هنوز شاهد هستیم که قیمت خودروهای هیبریدی مانند پریوس هنوز کاهش نیافته است و مردم را مسخره خودشان کردند. از مجلس محترم انتظار می رود به شدت کاهش تعرفه ها را تا کاهش واقعی قیمت خودروها در بازار دنبال کنند و صرفا به صورت صوری یک چنین طرحی را مصوب نکنند.
ناشناس۳۴۶۱۲۱۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در ایران هر کس بخواهد قیمت هر چیز را افزایش می دهد و هیچ کس هم نیست که پیگیری و بازخواست کند!!!
ناشناس۳۴۶۳۰۲۱۳:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس مگر برای گرانی ارز وارد نشد چی شد منتفی شد
ناشناس۳۴۶۳۶۹۱۳:۴۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مگه قرار نبود بلا دلار خیالی 4200 تومنی چیزی گران نشود! علی برکت الله
عباس۳۴۶۴۲۵۱۴:۱۱:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقا ترو خدا طرح .لایحه .ویا قانون رو بی خیال شید.اصلا شما ول کنید همه چی درست میشه.جان بچه هاتون ما رو ول کنید.از شما مسئولین تا چیزی بیرون میاد برای رفاه ویا هر کلامی که یه ذره نفعی برای مردم باشه.دقیقا عکسش انجام میشه.فرقی هم باهم ندارید.چه ازدولت باشید ویا ازمجلس.خروجی کارتون یکیه.اونم یه باراضافی دیگه رو شونه مردم.
ناشناس۳۴۶۴۳۱۱۴:۱۳:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وقتی میبینم تیتر زده میشه که مثلا مجلس ورود کرد به فلان مسئله از خودم میپرسم یعنی چی ورود کرد شاید منظور اینه که نمایندگان وارد مجلس شدند یا خود ساختمان مجلس به جایی وارد شد یا مثلا مجلس با نمایندگانش وارد جایی شدند خلاصه هر چه هس ما نفهمیدیم این ورود مجلس مثلا جهت قیمت خودرو به چه معناست شایدم مفهومش اینه که مجلس رفت به استراحت چون هیچ اثری از عمل مجلس در فلان موضوع نخواهیم دید
ناشناس۳۴۶۵۸۳۱۵:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خواهش می کنم هیچ کاری انجام ندهید ، این سازماندهی ها بیشتر شبیه توهینبه مردم است ، چند روز قبل در پارکینگ یک نمایندگی بزرگ سایپا ، یک کارگر چینی با لباس فرم سایپا را دیدم که مسئول جا بجا کردن اتومبیل چینی ساخت وطن بود ، به یاد خاطره ناراحت کننده دیگری افتادم که کارگر چینی در حال نصب پله برقی یکی از ایستگاههای مترو بود ،
شهرام۳۴۶۸۸۲۱۹:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سازمان حمایت از مصرف کننده نمادی از دست بردن دولت در جیب مردم.
ناشناس۳۴۷۱۸۵۲۳:۳۴:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
متاسفانه توی این مملکت نماینده خریدن برای خودروسازهای داخلی کاری ندارد و سخت نیست محال است بتوانند در مقابل یکه تازی خودروهای بی کیفیت بایستند
مسعود۳۴۷۴۲۶۰۹:۰۰:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خودروی پژو 2008 با قیمت 100 م که چندین ماه است ثبت نام ندارد را نمایندگی های ایران خودرو آزاد به قیمت 155 م می فروشند. حودروی مزدا 3 که قیمت نمایندگی اش نزدیک به 140 م است بالای 170 م در نمایندگی ها به فروش میرسد. اکثر نمایشگاه های اتوموبیل، اتوموبیلهای خود را در پارکینگهای خانه ها و یا زیر نمایشگاه شان مخفی کرده اند که گرانتر بفروشند. سراتو 100 م به 120 م و بیشتر افزایش قیمت داده و هیچکس هم پاسخگو نیست. به نظر من خودروسازان خارجی از همه منصف ترند که قیمت خود را در سایتشان زده اند و فقط در صورت نوسان شدید قیمت ارز و یا افزایش تعرفه گمرکی آنها را تغییر نمی دهند. راه کاهش قیمت خورو: 1- کاهش تعرفه گمرکی ورود خودروی خارجی 2- قیمت گذاری برای کلیه خودروی های تولید خودروی داخلی و نظارت دقیق بر آن 3- نخریدن خودرو توسط افرادی که نیاز ندارند (شنیده شده برخی در این گیر و داد چند خورو خریده و در پارکیگ خانه شان گذاشته اند تا به اصطلاح قیمت آن شیرین شود). 4- نظارت به تعداد تولید خودروی های داخلی و پرداخت دلار 4200 تومانی به خورو سازان بر اساس تعداد عرضه خودرو 5- نگاه نکردن دولت به جیب مردم به عنوان منبعی برای جبران کمبودهای مالی دولت.
ناشناس۳۴۷۴۴۷۰۹:۱۶:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این‌اقایون‌مسئول از پس گرانی قیمت برگج نمی تونن بر بیان چطوری می خوان قیمت خودرو و تعدیل کنند یا به اصطلاح خودشون‌مدیریت کنند؟؟
ناشناس۳۴۷۸۰۴۱۲:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر بازار خودرو رقابتی شود و یا ماشین های دست دوم و حتی دهم وارد کشور شود و کسی به خودرو (لگن) های داخلی نگاه هم نکند، ان وقت جاده-خیابان های ورودی تمام شهرهای کشور که پر از تعویض کار و خرابکار هستند و اتفاقا از روز اول تحویل گرفتن ماشین صفر جلو مغازه اینها باید قربان و صدقه بری از کجاااااااااااااااا نان بخورند و دولت از کییییییییی عوارض و مالیات بگیره؟؟؟؟؟؟ اصلا تو این مملکت لذت و راحتی و آسایش مال تعدادی نورچشمی است و بقیه باید همچنان زجر بکشند و اگر کسی هم گفت حقوق بشرت ما را کشته به آقایون بر بخوره.
ناشناس۳۴۸۵۹۲۲۲:۴۹:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
کاش می شد خودرو راهم قاچاقی خرید هرچی را نشه قاچاقی آورد همان موجب دردسر مردمه
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 2. مهرداد را یادتان هست؟ پولادی! دارد بر می‌گردد

 3. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 4. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 5. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

 6. سیگنال اشتباه به بازار سکه

 7. یادداشت‌هایی که از سوختن نجات پیدا کردند!

 8. آخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار

 9. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 10. 10نفر از اراذل و اوباشی که برای آزادی یک شرور از زندان جشن گرفته بودند،دستگیر شدند

 11. مرگ مشکوک همسر دوم یک مرد/ او یک فرزند 50 روزه دارد/ شوهر بازداشت شد

 12. آذری جهرمی: همراهی مردم کلید پشت سر گذاشتن موانع است/ خدمت به مردم باید صادقانه باشد

 13. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 14. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 15. جوانی که دوستش را کشته بود در دادگاه اتهام را نپذیرفت/ او قبلا اعتراف کرده بود عاشق همسر دوستش بوده

 16. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 17. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 18. 10 شایعه برتر نقل و انتقالات فوتبال اروپا

 19. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 20. تصمیم ۳ خریدار بزرگ درمورد ادامه خرید نفت از ایران چیست؟

 21. پمپئو: تحریم های کره شمالی ادامه می یابد

 22. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 23. نمایندگان دمکرات خواستار ادای توضیحات مترجم ترامپ شدند

 24. مصرف غذاهای تند برای سلامت مفید است

 25. راهی برای کاهش ریسک سرطان های پروستات و سینه

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 5. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 6. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 7. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 8. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 9. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 10. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 11. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 12. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 13. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 14. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 15. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 16. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 17. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 18. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 19. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 20. فتاح: زکات هر منطقه در همانجا هزینه می‌شود

 21. انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی

 22. بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام‌جهانی

 23. دادستان کل کشور: حکم بابک زنجانی اعدام است و قطعا اعدام می‌شود

 24. زندگی به سبک ۲ هزار سال پیش در کنار کارون + عکس

 25. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 11. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 12. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 13. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 14. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 15. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 18. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 19. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های دیروز

 1. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 2. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 3. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 4. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 5. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 6. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 7. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 8. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 9. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 10. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 11. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

 12. پورابراهیمی: افزایش 300درصدی نقدینگی به تحریم‌ ارتباطی ندارد/ دولت اختیارات لازم برای جنگ اقتصادی را دارد

 13. جزئیات درخواست کارگران برای بازنگری در دستمزد ۹۷

 14. جزییات اولین پرونده خروج ارز ۴۲۰۰ تومانی با بیش‌اظهاری واردات + سند

 15. آخرین اخطار به بانک‌ها برای ارائه اطلاعات حساب بانکی/ اعلام جرم می‌کنیم

 16. جزئیات کشف ۳۴ کانتینر گازوئیل قاچاق

 17. سود سهام عدالت امسال افزایش می‎یابد

 18. نایب‌رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: واریز ۱۸۰۰ تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص!

 19. واکنش دفتر منوچهر متکی به ادعای دریافت وام چند میلیاردی از ثامن الحجج

 20. رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا: نمی‌توانیم با سرمایه‌گذاری در ایران فعالیت جهانی خود را به خطر بیندازیم

 21. آب معدنی گران شد

 22. دلیل مشکلات اقتصادی امروز از زبان رئیسی

 23. هشدار تولیدکنندگان و بازرگانان نسبت به افزایش نقدینگی و تورم

 24. وزیر صنعت خبرداد؛ دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

 25. اخطار کتبی سازمان امور مالیاتی به بانک‌ها درباره اطلاعات مودیان مالیاتی

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 2. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 5. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 6. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 7. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 8. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 9. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 10. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 11. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 12. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 13. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 14. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 15. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 16. آقای «خ» کجاست؟

 17. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 18. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 19. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 20. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 21. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 22. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 23. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

 24. آذری جهرمی: فساد در زیرمجموعه را باید داد بزنیم/ یک پیر زن در دهات می آورند و همه تخلفات را به نام او انجام می دهند/دولت الکترونیک این نیست

 25. نوبخت: کالاهای اساسی در هر شرایطی‌با دلار بیش از۴۲۰۰یا ۴۳۰۰ عرضه نمی‌شود

آخرین عناوین