رضیان به الف خبر داد؛ چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

گروه اقتصادی الف،   3970225027 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار این کمیسیون قرار دارد، گفت: هدف این طرح کاهش تعرفه واردات، رقابتی کردن خودروهای داخل و افزایش کیفیت خودروهاست.

عبداله رضیان نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف، با بیان اینکه اخیرا تعرفه واردات خودرو افزایش یافت، افزود: افزایش تعرفه واردات، به افزایش قیمت خودرو منتهی شد که شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار بودیم.

وی افزود: از طرف دیگر افزایش قیمت ارز هم بر قیمت خودرو تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت ها شد.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در همین راستا مجلس ورود کرده و طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو تهیه و ارائه شد که دارای ۱۲ ماده است.

رضیان گفت: بر اساس این طرح، تعرفه واردات خودرو کاهش می یابد و تعرفه ها برای خودروهای مختلف پلکانی خواهد شد.

وی افزود: بعنوان مثال خودروهای هیبردی که بنزین کمی مصرف و با برق کار می کنند، از پرداخت تعرف معاف می شوند.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به میزان افزایش تعرفه خودروها گفت: تعرفه خودروهای هیبردی پنچ درصد بود که به یکباره به 25 درصد افزایش یافت. همچنین تعرفه خودروهای دیگر از 50 تا 70 درصد به یکباره به 90 درصد افزایش یافت.

رضیان با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا واردات به گونه‌ای باشد که رقابت در بازار خودرو بوجود آید و خودروهای داخلی توان رقابت داشته باشند، افزود: باید خودروهایی وارد شوند که هم کیفیت خوب داشته و هم قیمت مناسب و متوسط داشته باشند تا تولید کنندگان داخلی توان رقابت پیدا کنند.

وی افزود: ما می خواهیم با ایجاد توان رقابت، کفیت خودروهای داخلی را افزایش دهیم.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار امیدواری کرد تا با نهایی شدن این طرح در مجلس شاهد کاهش تعرفه ها و قیمت خودروها باشیم.

 

عناوین مرتبط

۲۳ آذر ۱۳۹۷ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد
۲۳ آذر ۱۳۹۷ قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم
۲۲ آذر ۱۳۹۷چسبندگی قیمت‌ها در بازار خودرو
۲۲ آذر ۱۳۹۷کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت
۲۰ آذر ۱۳۹۷خاطرات مطهری از کاربرد «کف‌گرگی» و «ناسزاگویی» در مجلس
۲۰ آذر ۱۳۹۷خودرو ۱ تا ۲ میلیون تومان گران شد + جدول
۲۰ آذر ۱۳۹۷تغییر نظر وزیر صنعت در ۲۰ روز
۲۰ آذر ۱۳۹۷وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم
۲۰ آذر ۱۳۹۷طرح حمایت از تولید، تضییع حقوق کسب‌وکارها یا تامین بودجه تامین اجتماعی؟
۲۰ آذر ۱۳۹۷واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده
۱۹ آذر ۱۳۹۷وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود
۱۹ آذر ۱۳۹۷وزیرصنعت را استیضاح و خودروسازان را مجبور به افزایش عرضه و کاهش قیمت‌ها کنید

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۵۵۶۰۰۷:۴۰:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
امثال قاضی پورها نمیزارن تصویب بشه. جالبه که روزی که دو فوریت این طرح به رای گذاشته شد، این آقا عملا در مخالفت با این طرح و حمایت از خودروسازهای داخلی داشت خودش رو میکشت ولی همین ایشون دیروز داشت بر ضد خودروسازهای داخلی و احتکار حدود 90 هزار خودرو توسط اونها داد و بیداد میکرد! کسی میدونه ایشون و ایشونها فازشون چیه؟!!!
ناشناس۳۴۷۱۹۷۲۳:۴۷:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بستگی داره به جهت وزش باد....باید از هواشناسی استعلام کرد.
ناشناس۳۴۵۵۶۶۰۷:۴۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
چرا در کشور ما همه چیز با همه جای دنیا متفاوت است؟ یکی از بهترین راهها برای تامین خودرو با کیفیت که بسیاری از کشورهای دنیا ان را انجام می دهند واردات خودروهای دست دو ولی با عمر حداکثر 5 سال و با کیلومتر زیر 70 هزار تاست. ماشینهای امروز دنیا به راحتی تا 400 هزار کیلومتر می توانند بدون هزینه سنگین بروند ولی این ماشینهای دست دوم تا یک پنجم ماشینهای نو قیمت دارد و ماشینهایی دست دومی مانند کامری و کرولا و .... به مراتب از ماشینهای مثلا ساخت داخل مانند پراید از همه نظر حتی محیط زیست ارجحیت دارد. یکی از کشورهایی که بالاترین میزان واردات ماشین دست دوم را دارد روسیه است و در حالیکه به خاطر تحریم و سقوط قیمت نفت میزان فروش ماشین نو در روسیه از 3.5 میلیون به 1.5 میلیون کاهش یافت ولی با واردات 3.5 میلیون ماشینهای زیر 5 سال از اروپا مشکل کاهش دارمد خود برای واردات ماشین نو را حل کرد. ماشینهای دست دوم در امریکا و اروپا با یک سوم تا یک پنجم قیمت ماشین نو برای سالها کار میکند و بسیاری از مردم امریکا و اروپا خرید ماشین دست دوم زیر 5 سال را به خرید ماشین نو ترجیح می دهند چون از هر نظر به صرفه است.
ناشناس۳۴۵۵۹۰۰۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
پس کی ؟ بزک نمیر بهار میاد!!!!!!!!!!! از دو ماه قبل عید طرحتون رفته که بیاد ولی کی خدا میدونه؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس۳۴۵۹۵۱۱۰:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ایشون که مخاف همون طرح هستن برادر. اصلا ایشون معلوم نیست کدوم وری هستن!!!
ناشناس۳۴۶۳۴۴۱۳:۳۵:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برو از اونایی سوال کن که 6000 دستگاه با تعرفه قبلی وارد کردن بی مالیات بعد فردا ببین کیا ازشون دفاع می کنن!! الان 6 ماهه با تعرفه بالا ماشین فروختن ! بی حساب و کتاب با تعرفه کم خریدن با بالا یی فروختن!!
ناشناس۳۴۵۶۰۰۰۸:۱۴:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فقط حرف می زنید. دائم می گید بازار باید رقابتی بشه ولی فقط فشار رو بر روی مردم افزایش می دید.
سعید۳۴۵۶۰۶۰۸:۱۸:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اینا چه نماینده هایی هستن که نمیدونن دلیلش افزایش قیمت دلاره؟
ناشناس۳۴۵۶۴۵۰۸:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فقط مجلس می تواند حق ملت را از خودروسازان بگیرد
ناشناس۳۴۵۶۶۴۰۸:۴۷:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آبی از شما ها گرم نمیشه بعد این تحقیق و تفحص شما بدتر گران نشود همگی صلوات ما را به خیر تو امیدی نیست.لطفا شر مرسان
ناشناس۳۴۵۶۷۷۰۸:۵۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
""رضیان با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا واردات به گونه‌ای باشد که رقابت در بازار خودرو بوجود آید"" خودرو سازا بیشتر سر قیمت خودرو هاشون رقابت دارن.هی تعرفه میره بالا اینام با خیال راحت قیمت خودرو های خودشونو میبرن بالا
رضا۳۴۵۷۴۱۰۹:۱۹:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وقتی طرح هایی مثل این را می بینم که توسط افراد طلب مطرح می شوند نمی دانم باید به حال مملکت خندید یا گریست.برادر من در این شرایط تحریم فکر و ذکر دولت اطمینان از تامین ارز مورد نیاز دارو و غذای مردم است و مشغول برنامه ریزی برای حالت های تحریمی مختلف هستند حال در این شرایط یک بابایی دنبال یا تظاهر به دنبال کردن کاهش تعرفه واردات خودرو است و البته کاری هم به منبع تامین ارز آن ندارد. به نظر شما مشگل از کجاست؟
ناشناس۳۴۵۷۶۱۰۹:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تعرفه واردات رو عادلانه کنید تا این خودرو سازها حساب بیاد دستشون خدا وکیل چرا اینقدر بی عدالتی
پیما۳۴۵۹۹۸۱۱:۱۳:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دلار رو به قدری گرون کردن که حتی تعرفه 0 هم بشه خواب ماشین خارجی رو باید ببینی. یا حقوق نجومی بگیری و بر خلاف همه دنیا میلیاردی پول بدی واسه ماشین خارجی که هر خارجی بشنوه واسه ماشین انقدر پول دادی بهت بخنده.
ناشناس۳۴۵۷۹۲۰۹:۳۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حرکتهای از سمت دولت صورت میگیره که بدون مطالعه است بدون در نطر گرفتن تبعات آن در سطح جامعه و متاسفانه مجلس اجازه میدهد این طرحها عملی شود و بعد میخواهند وارد عمل شوند که باید عرض کنم خیلی دیر شده.
ناشناس۳۴۵۹۹۴۱۱:۱۳:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اگر دقت می کردید متوجه می شدید که وزیر صنعت قبلی یک نامه دریافت کردند و در اطاعت از آن ثبت سفارش متوقف شد، تعرفه بالا رفت، بماند که کلی فساد و رانت و آشفتگی بازار نیز این وسط پیش آمد!
ناشناس۳۴۵۸۱۰۰۹:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فردا با ماشین های مجانی= طرح میره بایگانی
ناشناس۳۴۵۹۵۴۱۰:۵۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دقیقا اگر نماینده ها وجدان خود را قاضی می کردند و هدایای خودراسازان را نمی پذیرفتند.....
ناشناس۳۴۵۸۱۵۰۹:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دولت محترم مگر نمی فرماید تورم یک رقمی است و ثابت است پس چرا کالاها بی حساب و کتاب گران می شوند؟
ناشناس۳۴۵۸۶۹۱۰:۰۹:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
لطفا هیچ کاری نکنید اینطوری بهتره . وقتی اسم ساماندهی میاد تن و بدن آدم به لرزه میوفته و معنیش اینه که گرانفروشی را قانونی تر خواهند نمود . این قبای "رقابتی کردن خودروهای داخل و افزایش کیفیت خودروها " خیلی وقته نخ نما شده . از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید
ناشناس۳۴۵۹۱۱۱۰:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس ورود کرد. پس منتظر گرانی خودرو بطور یقین هستیم.
ناشناس۳۴۵۹۶۵۱۰:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قیمت خودرو هیبریدی مثل پریوس زمانی که تعرفه به 45 درصد رسید حدود 200 میلیون شد و الان هم که وزارت صنعت تعرفه خودروهای هیبریدی را به 25 درصد کاهش داده هنوز شاهد هستیم که قیمت خودروهای هیبریدی مانند پریوس هنوز کاهش نیافته است و مردم را مسخره خودشان کردند. از مجلس محترم انتظار می رود به شدت کاهش تعرفه ها را تا کاهش واقعی قیمت خودروها در بازار دنبال کنند و صرفا به صورت صوری یک چنین طرحی را مصوب نکنند.
ناشناس۳۴۶۱۲۱۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در ایران هر کس بخواهد قیمت هر چیز را افزایش می دهد و هیچ کس هم نیست که پیگیری و بازخواست کند!!!
ناشناس۳۴۶۳۰۲۱۳:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس مگر برای گرانی ارز وارد نشد چی شد منتفی شد
ناشناس۳۴۶۳۶۹۱۳:۴۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مگه قرار نبود بلا دلار خیالی 4200 تومنی چیزی گران نشود! علی برکت الله
عباس۳۴۶۴۲۵۱۴:۱۱:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقا ترو خدا طرح .لایحه .ویا قانون رو بی خیال شید.اصلا شما ول کنید همه چی درست میشه.جان بچه هاتون ما رو ول کنید.از شما مسئولین تا چیزی بیرون میاد برای رفاه ویا هر کلامی که یه ذره نفعی برای مردم باشه.دقیقا عکسش انجام میشه.فرقی هم باهم ندارید.چه ازدولت باشید ویا ازمجلس.خروجی کارتون یکیه.اونم یه باراضافی دیگه رو شونه مردم.
ناشناس۳۴۶۴۳۱۱۴:۱۳:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وقتی میبینم تیتر زده میشه که مثلا مجلس ورود کرد به فلان مسئله از خودم میپرسم یعنی چی ورود کرد شاید منظور اینه که نمایندگان وارد مجلس شدند یا خود ساختمان مجلس به جایی وارد شد یا مثلا مجلس با نمایندگانش وارد جایی شدند خلاصه هر چه هس ما نفهمیدیم این ورود مجلس مثلا جهت قیمت خودرو به چه معناست شایدم مفهومش اینه که مجلس رفت به استراحت چون هیچ اثری از عمل مجلس در فلان موضوع نخواهیم دید
ناشناس۳۴۶۵۸۳۱۵:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خواهش می کنم هیچ کاری انجام ندهید ، این سازماندهی ها بیشتر شبیه توهینبه مردم است ، چند روز قبل در پارکینگ یک نمایندگی بزرگ سایپا ، یک کارگر چینی با لباس فرم سایپا را دیدم که مسئول جا بجا کردن اتومبیل چینی ساخت وطن بود ، به یاد خاطره ناراحت کننده دیگری افتادم که کارگر چینی در حال نصب پله برقی یکی از ایستگاههای مترو بود ،
شهرام۳۴۶۸۸۲۱۹:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سازمان حمایت از مصرف کننده نمادی از دست بردن دولت در جیب مردم.
ناشناس۳۴۷۱۸۵۲۳:۳۴:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
متاسفانه توی این مملکت نماینده خریدن برای خودروسازهای داخلی کاری ندارد و سخت نیست محال است بتوانند در مقابل یکه تازی خودروهای بی کیفیت بایستند
مسعود۳۴۷۴۲۶۰۹:۰۰:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خودروی پژو 2008 با قیمت 100 م که چندین ماه است ثبت نام ندارد را نمایندگی های ایران خودرو آزاد به قیمت 155 م می فروشند. حودروی مزدا 3 که قیمت نمایندگی اش نزدیک به 140 م است بالای 170 م در نمایندگی ها به فروش میرسد. اکثر نمایشگاه های اتوموبیل، اتوموبیلهای خود را در پارکینگهای خانه ها و یا زیر نمایشگاه شان مخفی کرده اند که گرانتر بفروشند. سراتو 100 م به 120 م و بیشتر افزایش قیمت داده و هیچکس هم پاسخگو نیست. به نظر من خودروسازان خارجی از همه منصف ترند که قیمت خود را در سایتشان زده اند و فقط در صورت نوسان شدید قیمت ارز و یا افزایش تعرفه گمرکی آنها را تغییر نمی دهند. راه کاهش قیمت خورو: 1- کاهش تعرفه گمرکی ورود خودروی خارجی 2- قیمت گذاری برای کلیه خودروی های تولید خودروی داخلی و نظارت دقیق بر آن 3- نخریدن خودرو توسط افرادی که نیاز ندارند (شنیده شده برخی در این گیر و داد چند خورو خریده و در پارکیگ خانه شان گذاشته اند تا به اصطلاح قیمت آن شیرین شود). 4- نظارت به تعداد تولید خودروی های داخلی و پرداخت دلار 4200 تومانی به خورو سازان بر اساس تعداد عرضه خودرو 5- نگاه نکردن دولت به جیب مردم به عنوان منبعی برای جبران کمبودهای مالی دولت.
ناشناس۳۴۷۴۴۷۰۹:۱۶:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این‌اقایون‌مسئول از پس گرانی قیمت برگج نمی تونن بر بیان چطوری می خوان قیمت خودرو و تعدیل کنند یا به اصطلاح خودشون‌مدیریت کنند؟؟
ناشناس۳۴۷۸۰۴۱۲:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر بازار خودرو رقابتی شود و یا ماشین های دست دوم و حتی دهم وارد کشور شود و کسی به خودرو (لگن) های داخلی نگاه هم نکند، ان وقت جاده-خیابان های ورودی تمام شهرهای کشور که پر از تعویض کار و خرابکار هستند و اتفاقا از روز اول تحویل گرفتن ماشین صفر جلو مغازه اینها باید قربان و صدقه بری از کجاااااااااااااااا نان بخورند و دولت از کییییییییی عوارض و مالیات بگیره؟؟؟؟؟؟ اصلا تو این مملکت لذت و راحتی و آسایش مال تعدادی نورچشمی است و بقیه باید همچنان زجر بکشند و اگر کسی هم گفت حقوق بشرت ما را کشته به آقایون بر بخوره.
ناشناس۳۴۸۵۹۲۲۲:۴۹:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
کاش می شد خودرو راهم قاچاقی خرید هرچی را نشه قاچاقی آورد همان موجب دردسر مردمه

پربحث‌های امروز

 1. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 2. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 3. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 4. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 5. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 6. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 7. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 8. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 9. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 10. سیستم عامل ios به مشکل خورد

 11. آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

 12. گلکسی اس ۱۰ اسفند ماه می‌آید

 13. فرمانده هوانیروز ارتش: به دنبال جذب دانشجوی خارجی هستیم

 14. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 15. بیدار بمان آقای فوکویاما

 16. شکاف «اصلاحات بر حاکمیت» با «اصلاحات در حاکمیت»

 17. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 18. ارزش روز سبد سهام عدالت آب رفت + جدول

 19. کاهش مجدد قیمت نفت به ۶۰ دلار

 20. رئیس اتحادیه طلا و جواهر: شب یلدا تاثیری در قیمت سکه و طلا ندارد

 21. قیمت امروز طلا در بازارهای جهانی

 22. توطئه مرد غریبه برای تصاحب ثروت زن بیمار

 23. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 24. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 25. ظریف به قطر رفت

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 3. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 4. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 5. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 9. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 10. رمز پیروزی

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 15. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 16. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 17. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 18. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 19. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 20. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 21. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 22. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 23. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 24. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 25. اداره سانسور چین فیلم لانتوری را بخاطر دینی بودن ممنوع کرد

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 23. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 24. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 25. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

پربحث‌های دیروز

 1. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 2. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 3. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 4. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 5. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 6. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 7. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 8. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 9. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 10. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 11. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 12. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

 13. لایحه بودجه 1398 در دستور کار مجلس

 14. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 15. ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد

 16. هند از لیر ترکیه و وون کره در تجارت استفاده می کند

 17. احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

 18. احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری

 19. پورابراهیمی: پرداخت یارانه در بودجه 98 نیاز به بازنگری دارد

 20. ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت اوپک در آینده

 21. پیش‌بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده

 22. رایزنی با کشورهای همسایه برای حذف تعرفه‌های وارداتی

 23. سرنوشت خدمات پس از فروش لوازم خانگی خارجی

 24. بودجه در شرایط جنگ اقتصادی منعکس‌کننده تصمیمات مالی نظام است

 25. جزئیات پرداخت تسهیلات ارزی در ۹ بخش بزرگ اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 6. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 7. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 10. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 11. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 12. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 13. دلار ۹ هزار تومان شد

 14. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 15. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 16. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 17. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 18. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 19. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 20. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 21. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 22. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

 23. دولت نمی‌تواند یارانه نقدی را افزایش دهد یا نمی‌خواهد؟ + جدول

 24. توضیحات معاون ایران خودرو درباره فروش تحویل فوری ۴ محصول

 25. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

آخرین عناوین