سپینو-مگنت

نقوی حسینی خبر داد: تشکیل کمیته ویژه «جلوگیری از قاچاق کالا»

گروه اقتصادی الف،   3970127140 ۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه بیش از 60 درصد اسکله‌های موجود فاقد نظارت هستند،‌ گفت: افزایش هزینه‌های تجارت رسمی و کاهش هزینه‌های تجارت غیررسمی شده است.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در بیان جزئیات نشست امروز بررسی قاچاق کالا به ویژه پوشاک و راه‌های حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: در این نشست مشترک که بین کمیسیون‌های امنیت، صنایع و قضایی برگزار شد، روسای سه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، صنایع و قضایی همراه با اعضای حضور داشتند و همچنین کلیه دستگاه‌های مربوط به حوزه مورد بحث دعوت شده بودند.

وی افزود: در ابتدای بحث باستانی از کمیسیون صنایع گزارشی از ارقام مطرح در حوزه قاچاق کالا ارائه کرد که مطابق آمار و اعداد قاچاق کالای 25 میلیارد دلاری کاهش یافته و تا حدودی 12.5 میلیارد دلار گفته می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره زمینه‌های مشوق قاچاق کالا به عنوان مثال اسکله‌ها، شناورها و مبادی ورودی کالا بدون نظارت، مناطق آزاد و شرایط حاکم بر آنها اشاره کرد. 

وی با اعلام اینکه بیش از 60 درصد اسکله‌های موجود فاقد نظارت هستند،‌ گفت: افزایش هزینه‌های تجارت رسمی و کاهش هزینه‌های تجارت غیررسمی شده است.

نقوی حسینی همچنین به صادرات قاچاق کالا هم اشاره کرد و افزود: در ادامه جلسه، ابتدا شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک گفت که پوشاک ملی نیازمند حمایت است و باید در عرصه رقابت مزیت‌دار باشد. انواع موانع و مصارف مثل مالیات، مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، تامین اجتماعی و غیره به این مشکلات اضافه شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیگر اظهارات رئیس اتحادیه پوشاک عنوان کرد: وی همچنین تاکید کرد که باید روی نام و نشان ایرانی به لحاظ فرهنگی کار کرد. چرا باید بخشی از تولیدات داخلی با مارک و نشان خارجی عرضه شده‌اند. ما حدود صد فروشگاه بزرگ را در تهران تدارک دیدیم که فقط کالای ایرانی عرضه می‌کنند. دستورالعمل‌های وزارت صنایع هم باید به شکلی باشد که اجازه واردات با برندهای خارجی داده نشود، الان عکس این است.

نقوی حسینی ادامه داد: یکی از فعالین بخش خصوصی پوشاک نیز گفت: ما در ایران توانمندی بالایی در حوزه پوشاک داشتیم ولی الان از ما گرفته شده، یکی از علت‌های آن قوانین داخلی ما است که دست تولیدکننده داخلی را بسته و دست واردات خارجی را باز کرده است از جمله قانون مد لباس که اصلاً مد را نادیده گرفته، کجای دنیا کالای پوشاک کیلویی وارد می‌شود که در کشور ما می‌شود. 

وی گفت: این فعال اقتصادی در ادامه عنوان کرد که ما به یک سند راهبردی نیاز داریم. هیچ جای دنیا به این شکل درهای خود را باز نمی‌کند در حالی که عضو تجارت جهانی هم نیستیم. صنعت پوشاک که کمترین آب و انرژی را مصرف می‌کند و بهترین استفاده را دارد.

نقوی حسینی به سخنان دیگر فعال حوزه خصوصی تصریح کرد: او تاکید داشت که سه کارخانه بزرگ تولید پوشاک ایرانی برای تولید پوشاک با برند خارجی تولید می‌کرد، این خبر خوبی است. آزاد را متهم به مبادی ورود قاچاق کالا کنیم درست نیست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این فعال حوزه خصوصی تصریح کرد که از حدود 54 میلیارد دلار واردات کشور، چقدر آن به مناطق آزاد وارد می‌شود؟ که آن را متهم به مبادی قاچاق می‌کنیم؟ مناطق آزاد با هدف توسعه پیرامونی تاسیس شده‌اند. مناطق آزاد به طور جدی به دنبال قانونمند کردن واردات و صادرات است ولی نباید واردات به مناطق آزاد، وارد بازار داخلی شود و اگر وارد بازار می‌شود باید تابع قوانین و مقررات باشد و ثبت آن به عهده گمرکات است. محدودسازی واردات پوشاک به مناطق آزاد یکی از راه‌های کنترل قاچاق کالاست که در دستور کار مناطق آزاد است.

نقوی حسینی همچنین یادآور شد: در ادامه جلسه، از گمرک جمهوری اسلامی نیز توضیحاتی داده شد و گفته شد که در حال حاضر حساسیت زیادی بر روی واردات پوشاک به وجود آمده، اقدامات خوبی در جهت کنترل قاچاق پوشاک صورت گرفته کارگروهی هم که در دولت تشکیل شده جهت تعیین محدودیت‌های واردات به مناطق آزاد اقدام خوبی بود.

«جلوگیری از استفاده از کارت‌های تجاری اجاره‌ای اقدام دیگر گمرک در این زمینه بود. پوشاک به لحاظ تعرفه‌ای نیز در بالاترین سطح گمرک یعنی طبقه 55 است و به همین جهت توجه قاچاقچی به این کالا بیشتر است».

وی گفت: وجود حدود 146 گمرک رسمی و انواع و اقسام رویه‌های گمرک خود از مشکلات جدی است، در حال حاضر حدود 17 نوع واردات گمرکی داریم که باعث تعجب همه اهالی اقتصادی است از کوله‌بری و ته‌لنجی بگیرید تا گمرک رسمی.

نقوی حسینی گفت: در ادامه جلسه، خسروتاج از وزارت صنایع گفت که برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا، مطرح شد که باید تولید داخلی جایگزین مناسبی به جای واردات کالای قاچاق خارجی باشد. حمایت از تولید داخلی با کیفیت مناسب می‌تواند به انگیزه و خواست مصرف‌کننده پاسخ دهد. نکته دیگر اینکه نحوه واردات کالای خارجی هم باید چارچوب و قاعده داشته باشد. دستورالعمل‌ها هم باید اصلاح و به‌روز شود. 

خسروتاج گفت: زمانی که به 55 درصد تعرفه پوشاک 40 درصد تخفیف داده شود، اثر گمرک از بین می‌رود. واردات یک میلیارد دلاری پوشاک به ایران از طرف تجارت جهانی و ثبت 59 میلیون دلاری واردات پوشاک در معنای این است که تقریباً همه واردات پوشاک به کشور قاچاق است. و سهم بسیار ناچیزی از مبادی رسمی وارد شده است. بنابراین باید در حوزه پوشاک کارهای اساسی انجام داد. کد رهگیری یکی از راه‌های کنترل قاچاق پوشاک است.

وی ادامه داد: در این جلسه مطرح شد که مناطق آزاد برای واردات مواد اولیه و ساخت و تولید کالا ایجاد شد. واردات کالای ساخته شده و نهایی به مناطق آزاد چه معنایی دارد؟ اینکه کالای پوشاک در گمرک کیلویی ثبت و ترخیص می‌شود، چگونه می‌تواند قاچاق آن را کنترل کرد در حالی که کالا باید دارای شناسه و تعیین نوع باشد وقتی 3 هزار و 500 تن پوشاک ثبت سفارش می‌شود چگونه می‌تواند با قاچاق آن مقابله کرد. برخورد با واحدهای صنعتی متخلف هم مهم است و اگر با واحدهای صنعتی فروش قاچاق کالا برخورد نشود، مقابله با قاچاق کالا ابتر می‌ماند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در تشریح دیگر جزئیات نشست مذکور بیان کرد: یکی از سوالاتی که در این جلسه مطرح شد این بود که هم در مخالفت با قاچاق کالا صحبت می‌کنند اعم از سران سه قوه، وزارتخانه‌ها، گمرک، مناطق آزاد، سیستم بانکی و خلاصه همه محکوم می‌کنند اما مبارزه با قاچاق موفق نیست.

وی بر همین اساس اضافه کرد: 25 دستگاه عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا هستند ولی قاچاق کالا همچنان انجام می‌شود. بنابراین باید هماهنگی‌ها و افزایش عزم و اراده در مبارزه با قاچاق ارز کم شده باشد، تولید داخل افزایش یافته باشد و وجود کالای خارجی در بازار کاهش یابد، آیا این اتفاقات افتاده است یا خیر. پس قاچاق کالا نه تنها کم نشده و بلکه اضافه شده است مناطق آزاد شده باید واردات کالای قاچاق، گمرکات خود از مبادی واردات قاچاق کالا شده است.

در این جلسه، مویدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: این کدام مبادله است که سه کمیسیون ورود پیدا کرده‌اند و به کمک ستاد آمده‌اند. فقط مبارزه با قاچاق کالا نیازمند عزم ملی است اینجانب مرز و مرزنشین را می‌شناسم. قوانین و مقررات خوبی داریم، ما به جای مقابله باید به راهکارهای ایجابی و پیشگیری متمرکز شویم. با نگاه برخوردی و پلیسی و حذفی نمی‌شود موضع را حل کرد. 600 میلیارد تومان هزینه کردیم تا با قاچاق کالا به طور سیستمی بپردازیم و مبارزه کنیم ولی هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها هنوز به وجود نیامده است. سامانه باید کالای قاچاق و غیرقاچاق را تفکیک کند. مناطق آزاد باید اصلاح شود والا با قاچاق کالا نمی‌شود مقابله کرد. 

وی افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری، تاکید رئیس جمهور، مقابله جدی مجلس همه مبتنی بر مقابله با قاچاق کالاست و یکی از مهمترین راه‌های حمایت از کالای ایرانی و تقویت تولید داخل است.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد:‌ در پایان جلسه گفته شد که قاچاق کالا از جمله در حوزه پوشاک یکی از اجزای فساد اقتصادی است و  طبیعی است که باید همه مردم، قوا و دستگاه‌ها باید وارد شوند و البته قوانین هم باید به طور فنی تر اصلاح شوند.

وی یکی از اقدامات مهم برای مقابله با قاچاق کال را شفاف‌سازی دانست و تصریح کرد: نباید هیچ گردش مالی پنهانی وجود نداشته باشد. تا وقتی که گردش مالی پنهان وجود داشته باشد، فساد و قاچاق و پولشویی وجود خواهد داشت. یکی از موارد مهم قانون تضاد منافع است که در این چارچوب، کارگزاران دولتی نتوانند با استفاده از رانت اطلاعاتی قدرت رقابت‌بخش خصوصی را از بین ببرد.

نقوی حسینی گفت: همچنین در این جلسه جمع‌بندی شد که حمایت از کالای ایرانی با ارتقای کیفیت، مشوق‌های لازم برای تولیدکنندگان، حمایت فنی و مهندسی از شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی، الزام تدریجی تولید پوشاک با فرهنگ ایرانی، رایگان نمودن تبلیغات کالای ایرانی، فرهنگ‌سازی استفاده از کالای ایرانی و ذائقه‌سازی، اجرای مصوبه جایزه تشویق صادراتی، استفاده از روابط رسمی با کشورها با محوریت همسایگان برای ورود کالای ایرانی به بازارهای آنان.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا با اولاً تشکیل کمیته مشترک سه کمیسیون و نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا جهت رصد کامل همراه با نمایندگان بخش خصوصی از دیگر جمع بندی‌ها بود که که بنابراین شد دو نماینده از بخش خصوصی شرکت داشته باشند.

سخنگوی کمسیون امنیت کلی مجلس عنوان کرد که این کمیته به طور مستمر بر قاچاق کالا دوم نظارت کامل بر واردات با استفاده از وسایل پیشرفته الکترونیک تا پایان سال 97؛ سوم تعطیل کردن کلیه مبادی غیررسمی ورود کالا، چهارم ممنوع کردن نگهداری هر نوع محموله غیرقانونی با هر قیمت و کیفیتی و چهارم نظارت مستمر کمیته رصد بر مبادی ورودی رسمی کالا، محدود نمودن زمان محموله‌های گمرک، محدود کردن مبادی گمرکی و ارائه گزارش ماهانه و تشکیل جلسات سه کمیسیون هر سه ماه یک بار.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ تیر ۱۳۹۷توضیحات وزیر کشور در مورد مشکلات مربوط به امنیت داخلی و خارجی
۲۷ تیر ۱۳۹۷نقوی‌حسینی: دیدار پوتین و ترامپ باعث تقویت ایران می‌شود
۱۳ تیر ۱۳۹۷بسته پیشنهادی اروپایی‌ها باید شامل راه‌های عملی در تمام موضوعات باشد و در مجلس تصویب می‌شود/ اروپا باید خسارت خروج آمریکا از برجام را جبران کند/ ارسال بسته اروپا تا پایان هفته به ایران
۱۰ تیر ۱۳۹۷نقوی‌حسینی مطرح کرد: تاکید بر وحدت قوا و سیاسیون در جهت حمایت از دولت
۷ تیر ۱۳۹۷نقوی:رویکرد جدید رئیس‌جمهور را حمایت می‌کنیم/این حرف‌ها باید عملیاتی شود
۶ تیر ۱۳۹۷تلاش فراکسیون امید مجلس برای استیضاح برخی وزرا/ اقدام فرار به جلو
۲۲ خرداد ۱۳۹۷دادوستد گوشت کیلویی 30 تا 70 هزار تومان در پایتخت
۲۱ خرداد ۱۳۹۷نقوی حسینی: برجام تا ۲ ماه دیگر تعیین تکلیف می‌شود
۲۰ خرداد ۱۳۹۷نقوی‌حسینی: با پیوستن به FATF خودتحریمی انجام می دهیم
۲۰ خرداد ۱۳۹۷تدوین گزارش مجلس از روند برجام طی روزهای آینده
۱۲ خرداد ۱۳۹۷طرح جدید مجلس برای جلوگیری از استخدام «دوتابعیتی‌ها» + جزئیات
۷ خرداد ۱۳۹۷نقوی حسینی: تلگرام تهدید امنیت ملی است

وب‌گردی

بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 6. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 7. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 8. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 9. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 10. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 11. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 12. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 13. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 23. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 24. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 25. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 2. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 3. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 4. عضویت سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تائید شد

 5. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 6. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 7. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 8. مهران مدیری در دادسرای رسانه حضور یافت

 9. چه کسانی مانع بازگشت بازیگر "جم" به ایران هستند؟ + عکس

 10. چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

 11. حضور خبرساز یک زن در وزارت خارجه/ شاه کلید ترمیم کابینه از نظر اصلاح طلبان/ تشابه دولت روحانی با احمدی نژاد/ آیا محسن هاشمی و آذری جهرمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شوند؟

 12. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 13. سفارت ایران در هند پنج ماه است که بدون سفیر اداره می‌شود!

 14. تصاویر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد  

 15. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 16. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 17. مدیرعامل ثامن‌الحجج در لباس زندان

 18. شهادت ۱۱ بسیجی در درگیری با گروه‌های تروریستی در مریوان + اسامی شهدا

 19. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 20. حسن روحانی روز سه شنبه با مردم صحبت خواهد کرد

 21. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 22. ابطحی: کریمی‌قدوسی بر اساس سند، دو تابعیتی بودن "پروین فرشچی" را تایید کرده است

 23. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 24. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 25. جزئیات حمله تروریست‌های ضدانقلاب به پاسگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه؛ شهادت ۱۰ نفر + انفجار زاغه مهمات

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 4. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 9. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 10. صنعت برق کشور و چند نکته

 11. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 12. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 17. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 18. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 19. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 20. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 21. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 22. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 23. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 24. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 25. انحصار، آفت بازار وکالت

پربحث‌های امروز

 1. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 2. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 3. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 4. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 5. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 6. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 7. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 8. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 9. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 10. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 11. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 12. دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز

 13. حاجی دلیگانی: "نفت برابر غذا" طرح ناشیانه برخی مسئولان مرعوب است

 14. انتخاب رئیس FATF به عنوان مامور اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 15. معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور+ اسامی

 16. وزیر اقتصاد: علیه فراریان مالیاتی اعلام جرم می‌کنیم

 17. شرکت توانیر: خاموشی‌ها روند افزایشی نخواهد داشت

 18. جعفرزاده ایمن آبادی: ۲ هزار خودرو غیرقانونی ترخیص شده است

 19. مأموریت لاریجانی به کمیسیون‌های مجلس

 20. صرفه‌جویی مصرف برق به خانه ملت رسید

 21. دستگیری عامل پرداخت تسهیلات بانکی غیرمجاز ۸ میلیاردی

 22. پاسخگویی زنگنه درباره آتش سوزی پالایشگاهها، توزیع نامناسب قیر آسفالت و نخریدن لوله های تولید داخل در صحن مجلس

 23. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 24. پورابراهیمی: مشکلات اقتصادی تا دو هفته آینده تعدیل می‌شود

 25. عربستان صادرات نفت را کاهش می دهد

پربحث‌های دیروز

 1. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 2. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 3. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 4. توزیع ارز مسافرتی فعلا ادامه دارد/اعلام تصمیم قطعی در روزچهارشنبه

 5. ترمیم کابینه، سناریوی تَکراری برای لاپوشانی فاجعه تَکراری

 6. آذری جهرمی: فقط گوشی‌های کمتر از ۳۰۰ دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند

 7. دهقان: مفسدان اعدام شوند امید مردم افزایش می‌یابد/ اطرافیان برخی از مفسدان بر امور کشور حاکم شده‌اند

 8. افزایش نقدینگی، بازار سکه و مدیریت دولت/ 85‌درصد سپرده‌‌ بانک‌ها در اختیار چند درصد سپرده‌گذاران است؟

 9. توضیحات پزشکیان در مورد دستگیری یک متهم موسسه «ثامن الحجج»

 10. بانک مرکزی؛ بعد از رسیدگی به پرونده ثامن‌الحجج درباره جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم

 11. توکلی: فاسدها قوی شده‌اند/ عبدی: یک‌ سر عمده‌فسادها به بانک‌ها ختم می‌شود

 12. متهم پرونده ثامن الحجج: از مهران مدیری وثیقه خانه اش را گرفتند  

 13. معاون علمی رئیس‌جمهور: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم

 14. در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست دکتر روحانی چه گذشت؟

 15. باز هم فضای مجازی و باز هم شایعه کمبود بنزین/ شهبازی: بنزین اضافی هم داریم

 16. کواکبیان: دولت برای تغییر تیم اقتصادی و افراد ناکارآمد دست به کار شود

 17. قیمت انواع میوه در بازار + جدول

 18. تحریم نفتی ایران و تصمیم مشتریان/ آمریکا عقب خواهد نشست؟

 19. رصد مشکلات اقتصادی درستادمقابله باتحریم

 20. چرا دولت از اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت درباره FATF عصبانی است؟

 21. آغاز پیش‌پرداخت کارمزد در جایگاه‌های سوخت از فردا

 22. مجلس و دولت پیشنهادی برای بنزین دونرخی دارند؟

 23. ممنوعیت تازه در بازار قراردادهای آتی سکه طلا

 24. جلسه ویژه در بانک مرکزی برای تعیین تکلیف ارز مسافرتی

 25. آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفتی ایران را کاملا قطع کند؟

پربحث‌های هفته

 1. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 2. صنعت برق کشور و چند نکته

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 5. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 6. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 7. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 8. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 9. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 10. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 11. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 12. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

 15. طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

 16. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

 17. وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

 18. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 19. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 20. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 21. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 22. آقای «خ» کجاست؟

 23. سکه باز هم ۳ میلیون تومان را رد کرد + قیمت ارز

 24. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 25. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

آخرین عناوین