غائله نمایشی تعرض به سفارت ایران در انگلیس پایان یافت/ اعتراض شدید ایران به دولت انگلیس و خواستار محاکمه و مجازات عاملان/ متعرضان بازداشت شدند + عکس و فیلم

گروه سیاسی الف،   3961218162 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حمله عده ای به سفارت کشورمان در لندن با اعلام اینکه متعرضان به بالکن سفارت کشورمان در لندن دستگیر شدند از ختم این غائله نمایشی خبر داد و خواستار محاکمه و مجازات آمران و عاملان این اقدام شد.

غائله نمایشی تعرض به سفارت ایران در انگلیس پایان یافت/ اعتراض شدید ایران به دولت انگلیس و خواستار محاکمه و مجازات عاملان/ متعرضان بازداشت شدند + عکس و فیلم

به گزارش الف حمید بعیدی نژاد در توییتی گفت: تعداد اندکی از این افراد با شکستن پرچم، در حال شعار علیه مقامات کشور و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند.

وی افزود: به هنگام ورود، آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس در محل حاضر است.

در همین رابطه خبرگزاری صداوسیما نوشت: هواداران یک گروهک از ساعتی پیش با حمله به سفارت ایران در لندن، وارد فضای سفارت ایران در این شهر شدند.

اعضای این گروهک با پایین اوردن پرچم مقدس کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت نشان دادند.

تحرکات این گروهک شورشی به صورت زنده از برخی شبکه‌های ضدانقلاب به صورت زنده در حال پخش شدن است.

پلیس لندن تا این لحظه کمترین واکنشی در قبال این رفتار تروریستی نشان نداده است.

به گزارش الف در اقدامی افراطی، بسیار زشت و محکوم، عده ای با عنوان حمایت از بیت آیت الله سید صادق شیرازی و اعتراض به دستگیری سید حسین شیرازی فرزند وی  امروز در لندن متعرض سفارت ایران در این شهر شده و با بالا رفتن از دیوار سفارت پرچم های خود را به نمایش در آوردند.

بر پایه این گزارش این افراد که تصاویر آیت الله سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند، وابسته به گروهی با عنوان هیات «خدام المهدی» هستند که در حومه لندن فعالیت دارند.

بر اساس این گزارش عده ای از این افراد نیز وارد فضای سفرات شدند.

شبکه ماهواره ای فدک که گفته می شود وابسته به یاسر حبیب (کویتی الاصل)  است و ارتباط خاص با هیات خدام المهدی دارد، پوشش پر رنگی به این ماجرا داده است.

شبکه ماهواره ای فدک به دیدگاه های های اختلافی بین تشیع و اهل سنت تاکید و اصرار می ورزند و مواضع تندی علیه ایران دارند.

در توییت سفیر ایران در لندن از حضور پلیس در محل سفارت خبر داده اما اشاره ای به اقدام پلیس در ممانعت از تعرض این افراد نشده است.

 

سفیر ایران در لندن، در پیام دیگری در توئیتر با انتشار تصویر پایین نوشت:

« متعرضان فقط روی بالکن بیرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پلیس هستند. همکاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنیت هستند.»

بی‌بی‌سی فارسی تعداد متعرضین به سفارت ایران را 4 نفر ذکر کرده و گفته که هنوز کسی بازداشت نشده است.

 

قاسمی:دولت انگلیس موظف است سریعا متعرضان را دستگیر و از سفارتخانه حفاظت کند/ سفارت اشغال نشده است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی اعلام کرد: در حال بررسی موضوع تعرض تعدادی عناصر تفرقه‌افکن و منحرف به سفارت کشورمان در انگلیس، از طریق سفارت ایران در لندن و سفارت انگلیس در تهران هستیم.

برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ایران در لندن اشغال نشده و تنها عناصر تفرقه‌افکنان که تعداد اندکی بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌اند.

دولت انگلیس موظف است به طور جدی و قاطع وظایف خودش را در حفظ و حراست از اماکن دیپلماتیک ایران و دیپلمات‌ها انجام دهد و متجاوزان به حریم دیپلماتیک را سریعا دستگیر و مورد پیگیرد قرار دهد.

  

تماس فوری عراقچی با سفیر انگلیس در ایران / اعتراض شدید ایران به سفیر انگلیس در پی حمله به سفارتخانه ایران

عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران درباره حمله به سفارتخانه ایران در لندن را به سفیر انگلیس در تهران ابلاغ کرد.

سخنگوی وزارت خارجه: بلافاصله پس از وصول این خبر عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.

سفیر انگلیس در تهران ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

 

متعرضان به سفارت کشورمان پس از ۲ ساعت بازداشت شدند

سخنگوی وزارت امور خارجه به فارس گفت که معترضان به سفارت ایران در لندن دقایقی پیش توسط پلیس انگلستان دستگیر شدند.

 

ورود کمیسیون امنیت ملی به موضوع تعرض فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن

شهروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون در یک جلسه فوق‌العاده موضوع «تعرض فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن» را بررسی خواهد کرد. این جلسه احتمالا فردا یا پس‌فردا برگزار خواهد شد.

وزارت امورخارجه باید سفیر انگلیس در تهران را احضار کنند و از او درباره این حرکت زشت توضیح بخواهند.

حدود چند نفر از فرقه شیرازی به بالکن سفارت ایران در لندن تعرض کردند و کاری که نباید می‌کردند را کردند و پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را به پایین کشیدند و تا این لحظه هم دولت انگلیس در قبال این‌ها کاری انجام ندادند.

 

نخستین اظهارنظر فرقه انگلیسی پس از تعرض به سفارت ایران در لندن

قاسم فهد، نماینده امور رسانه‌ای شیرازی در لندن، به بی‌بی‌سی فارسی گفت: این افراد دوستداران شیرازی هستند که مستقلا این کار را کرده‌اند.

 

سفیر کشورمان در انگلیس: چهار متعرض توسط پلیس دستگیر و با ماشین به ایستگاه پلیس برده شدند.

هنوز از احتمال حضور افراد دیگری از این فرقه در اطراف ساختمان اطمینان وجود ندارد. 

 

 

واکنش عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس به تعرض فرقه شیرازی‌ها به سفارت کشورمان در لندن

این حرکت کاملا هماهنگ شده و همزمان با سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به انگلیسی انجام شده است.

فرقه شیرازی در انگلیس با استفاده از تمامی امکانات این کشور به ویژه سیستم‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های تبلیغاتی سال‌هاست علیه کشورمان تبلیغات می‌کنند.

حمله به سفارت ایران غیراتفاقی و بسیار حساب شده است، زیرا شاهدیم که پلیس در کشورهای غربی در برخورد با عوامل مشکوک، برخوردهای بسیار جدی و خشنی را انجام می‌دهد، اما در زمان این حمله واکنش درستی از خود نشان نداده است.

مطمئناً انگلیس از حمله این فرقه به سفارت کشورمان مطلع بوده و باید مسئولیت این اقدام نابخردانه، ضعف برخورد و حفاظت نادرست پلیس از سفارت کشورمان را بر عهده بگیرد.

قطعا جمهوری اسلامی ایران از کانال‌های دیپلماسی، پارلمانی و قضایی خود این موضوع را پیگیری می‌کند.

 

واکنش علی علیزاده تحلیلگر بی بی سی فارسی و فعال رسانه ای به حمله طرفداران فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن

 

 طراحی حمله توسط سیستم‌های امنیتی انگلیس

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگویی با اشاره به حمله به سفارت ایران در لندن اظهار کرد: ما این حمله را کاملا حساب شده و از پیش تعیین شده می‌دانیم. نیروهای اطلاعاتی و امنیتی انگلستان آنقدر قدرت دارند که چنین مسائلی را پیش‌بینی کنند و ما معتقدیم طراحی این حمله توسط سیستم‌های امنیتی انگلستان برای خوشآیند محمد بن سلمان بوده است.

وی با بیان اینکه حمله جمعه شب به سفارت ایران شبیه حمله به سفارت ایران در لندن در دهه 60 است که منجر به شهادت و زخمی شدن کارمندان سفارت شد و از سوی منافقان صورت گرفت افزود: این اقدام نابخردانه و دور از تعهدات بین‌المللی و دیپلماتیک و ناشی از کینه‌جویی انگلیس بود که ریشه  در تاریخ استعمار این کشور دارد.

 

کارکنان سفارت ایران در حال ارائه توضیحات درباره تعرض گروه افراطی به سفارتخانه کشورمان در لندن

 

واکنش نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تعرض به سفارت ایران در لندن

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن محکوم کردن تعرض افراد غیرمسئول به سفارت ایران در لندن اظهار کرد: سفارت ایران در انگلستان جزئی از خاک کشور ما محسوب می‌شود و مسئولیت این تعرض به عهده دولت انگلیس است و بر این اساس لندن باید پاسخگوی این اتفاق باشد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی حتما این موضوع را بررسی می‌کند و از دستگاه دیپلماسی هم در این زمینه توضیح خواهد خواست.

نقوی حسینی درباره تاثیر این اتفاق بر روابط دو کشور گفت: ما باید این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم متعرضین چه کسانی بودند، تعرض چگونه صورت گرفته و آیا تعللی که وجود داشته عمدی بوده یا خیر تا بتوانیم به صورت دقیق‌تر در این باره اظهار نظر کنیم.

غائله نمایشی تعرض به سفارت ایران در انگلیس پایان یافت/ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه متعرضان به بالکن سفارت کشورمان در لندن دستگیر شدند از ختم این غائله نمایشی خبر داد.

قاسمی خواستار محاکمه و مجازات آمران و عاملان این اقدام شد.

پیش از این سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به این اقدام گفته بود: بلافاصله پس از وصول این خبر آقای دکتر عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد. 

قاسمی افزود: سفیر انگلیس در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۷۰۵۴۱۲۲:۲۴:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
بریتانیای صغیر از جنگ شیعه و سنی حمایت میکند؟!
ناشناس۲۷۰۵۶۴۲۲:۳۸:۱۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
این حرکت با هماهنگی قطعی با دولت انگلیس صورت گرفته است. اگر برخورد خشن نیروهای نظامی اروپا را دیده باشید متوجه خواهید شد دولت انگلیس در این مورد دخالت داشته و قصور نیروهای امنیتی بریتانیا بی دلیل نیست. مرگ بر انگلیس
ناشناس۲۷۰۵۷۲۲۲:۴۵:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
مرگ بر ضد ولایت فقیه
حسین۲۷۰۵۷۵۲۲:۴۶:۵۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
مرگ بر فرقه شیرازی
ناشناس۲۷۰۵۸۱۲۲:۵۵:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
یک فرقه داعشی با ادعای شیعی.
ناشناس۲۷۰۵۸۸۲۳:۰۷:۳۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
این دیگه چه فرقه ای
مهدی۲۷۰۶۶۰۰۱:۳۶:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
سفارت انگلیس را تعطیل کنید و تهدید کنید که سفارت کشورمون را در انگلیس ترک می کنید
محمد۲۷۰۶۶۷۰۱:۵۱:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
م گ بر انگلیس خیانتکار... مرگ بر گروه گمراه شیرازی و مرگ بر منافقین و مرگ بر ضدولایت فقیه
ناشناس۲۷۰۶۹۲۰۴:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
باید این آخوند های انگلیسی فرمان دهنده این کار اعدام شوند.
مهدی۲۷۰۷۹۶۰۸:۴۱:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
باید شیعیان واقعی در قم مقابل بیت صادق شیرازی تجمع کنند و اعتراض خود را به شیعه انگلیسی ابراز کنند. نباید این فرقه شیرازی احساس کند که کارهای غلط آنها بدون هزینه و عکس العمل است. اینها به امید تبلیغات انگلیس و غرب دست به چنین کارهایی میزنند.
پدرام۲۷۰۸۴۳۰۹:۳۱:۰۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
شش سال قبل وقتی سفارت انگلیس در تهران تسخیر شد، انگلیس روابطش با ایران را قطع کرد. اکنون که عکس این اتفاق رخ داده و پلیس انگلیس به جای ممانعت، فقط نظاره گر تسخیر سفارت ما بوده آیا ایران هم رابطه اش را قطع میکند یا دولت محترم همچنان میخواهد با منت کشی از اروپا، برجام را ادامه دهد؟
ناشناس۲۷۱۰۴۴۱۲:۲۳:۱۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اگر برجام نبود که الان دلار 10000 هزار تومانی کمرت رو شکسته بود دوست عزیز البته اگر دارای ژن خوب نبودی
ناشناس۲۷۱۴۵۰۱۷:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
خود دولتی ها هم دارن میگن برجام نافرجام بوده.این وسط شما چی میگی؟
ناشناس۲۷۱۷۰۲۲۲:۰۲:۵۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
قبلا میگفتید اگر برجام نبود دلار به 5000 تومان میرسید اما چون دلار در این دولت و بعد از برجام در عمل به 5000 تومان رسید حالا مجبور شدید سقف آنرا بالا ببرید و به 10000 تومان برسانید!
ناشناس۲۷۲۳۵۹۱۳:۳۸:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
نه عزیز مطمئن باش ژن خوب نیستم، چون ژنهای خوب همشون طرفدار برجامن.
ناشناس۲۷۰۹۶۳۱۱:۱۱:۳۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
فرقه اسلاح ات فرقه دراویش فرقه شیرازی همه از یک جنس و مورد حمایت انگلیس خبیثند
ناشناس۲۷۱۰۹۱۱۲:۴۸:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
کار دولت انگلیس است شک نکنید حمله به سفارت هر کشوری در کشور دیگر بدون هماهنگی با دولت امکان پذیر نیست
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

 2. بمب ساعتی که دولت قبل به ارث گذاشت

 3. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 4. اردوغان در کوچه بن بست

 5. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

 6. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 7. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 8. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

 9. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 10. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

 11. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 12. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 13. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 14. توقف حکم اعدام آرمان درآخرین ساعات

 15. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 16. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 17. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 18. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 19. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 20. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

 21. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

 22. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

 23. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

 24. متولیان سلامت چطور درباره آمار سرانه پزشک در ایران به خطا افتاده‌اند؟

 25. روایت پدر و پسر از کلیپ ساختگی سیلی به یک روحانی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 2. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 3. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 4. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 5. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 6. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 7. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 8. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 9. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 10. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 11. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

 12. بایسته های سفرهای استانی رئیس جمهور

 13. جزئیاتی از فساد چندصدمیلیون‌دلاری دولت روحانی در واردات و تولید نهاده دام/ پای اقوام نزدیک وزرا درمیان است!

 14. لاریجانی پرونده چین را تحویل داد

 15. سامانه بی سامان ثبت حقوق مدیران !

 16. غریب آبادی خطاب به گروسی: فایده عضویت در ان.پی.تی چیست؟

 17. مخبر جایگزین لاریجانی در پیگیری توافق با چین شد؟/ مجلس به پایان انحصار وکالت و سردفتری رای داد/ روایت محمد قوچانی از نقش جدید روحانی در نظام

 18. وعده ای ۴ ساله که هنوز عملی نشده است

 19. طرح حقوق کاربران فضای مجازی در کمیسیون مشترک/ جلسات علنی خواهد بود؟

 20. یک تصمیم ضد رانت مجلس

 21. سردار حاجی زاده: ماجراجویی علیه ایران را پشیمان‌کننده پاسخ می‌دهیم/ عاملان و آمران ترور «حاج قاسم» تحت تعقیب ما هستند

 22.   محسن رضایی: اقتصاد کشور نیازمند جراحی های بزرگ است

 23. واگذاری پرونده چین و آینده سیاسی علی لاریجانی

 24. الهام علی اف بازیگر اصلی نیست؛ سخنگو است

 25. بازدید رییسی از بنای تاریخی تخت جمشید و گفتگو با گردشگران

آخرین عناوین