عملکرد پر ابهام نجفی در هفت ماه گذشته/ شورای شهر مشغول سیاسی کاری، اقدامات نمایشی و تصویب مصوبات خلاف قانون

گروه اجتماعی الف،   3961216171 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
عملکرد پر ابهام نجفی در هفت ماه گذشته/ شورای شهر مشغول سیاسی کاری، اقدامات نمایشی و تصویب مصوبات خلاف قانون

در حالی که این انتظار وجود داشت با روی کار آمدن هم فکران دولت در شهرداری تهران، فرایند مدیریت شهر کارآمدتر شود و حداقل مشکلات مالی مرتفع شود اما شهرداری در دوره جدید به هر موضوعی نگاه درآمدی دارد و حتی در این راه حاضر است فلسفه حمل و نقل عمومی را نیز زیر سوال ببرد. در این بین شورای شهر تهران نیز به جای نظارت مشغول اقدامات سیاسی و کارهای نمایشی شده است.

به گزارش الف، شورای شهر تهران بعد از حرف و حدیث های فراوان، محمد علی نجفی را با 21 رای در اول شهریور ماه به عنوان شهردار تهران برگزید. اما از همان آغاز، انتقادات فراوانی از سوی طیفهای مختلف بویژه اصولگرایان  درباره توانمندی نجفی مطرح می شد.

اما موج انتقادات به شهرداری تهران با همان انتصابات اولیه به خود اعضای شورای شهر نیز رسید؛ چرا که نجفی در دو هفته اول آغاز به کار خود افرادی را به عنوان معاونان خود برگزید که اکثراً در سن بازنشستگی بودند، یا در دوران کوتاه سکانداری وی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همکارش بودند و یا  مدیر مستعفی راه آهن بدلیل حادثه تلخ قطار مشهد- تبریز  بودند. همچنین نام یکی دیگر از معاونانش در پرونده ای که بعدها به املاک نجومی شهرت یافت وجود داشت. یکی دیگر از انتصابات جنجالی نجفی، انتخاب مرتضی حاجی هفتاد ساله به عنوان مدیر عامل موسسه همشهری بود که با واکنش های گسترده ای از سوی اصلاح طلبان مواجه شد.

اما بعد از چند ماه اخباری از مجموعه شهرداری تهران منتشر می شود که لزوم نظارت و رصد اقدامات آن را بیش از پیش توسط نهادهای نظارتی ضروری می سازد.چنانچه محمد عطریانفر از همفکران نجفی نیز به انتصابات در مجموعه شهرداری انتقاد می کند و در مصاحبه ای عنوان می کند:«چون شهر جای متنوع و بزرگی است باید همفکری زیادی انجام شود، اینکه در جمع بسته بخواهیم کار را پیش ببریم فکر می‌کنم موفق نیستیم».حتی عطریانفر به صورت تلویحی خواهان کناره گیری نجفی می شود و در همین مصاحبه می گوید: اگر آقای نجفی به جمع‌بندی برسند که واگذار کنند جایگزین او محسن هاشمی خواهد بود.

اقدامات نجفی در هفت ماه ماه گذشته

در هفت ماه گذشته عملکرد نجفی در شهرداری تهران به گونه ای بوده که موجب انتقادات فراوانی شده است. چنانچه درباره کارآمدی و عملکرد شهرداری در زمان زلزله تهران، بارش برف و ... اعتراضات بسیاری مطرح شد. اما بعد از جنجال های فراوان درباره طرح ترافیک جدید و نگاه درآمدزایی شهرداری به این موضوع ( که الف در مطالبی قبلاً به این موضوع پرداخت)، در اوایل این هفته سخنان عجیبی توسط یکی از معاون شهردار در توجیه افزایش نرخ بلیت مترو گفته شد که اعضای شورا بدون اعتنا از کنار آن گذشتند.

در جلسه روز یکشنبه محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو گفت: حمایت از مردم، خدمات رسانی بهتر و کاهش ازدحام افراد در مترو اولویت ما است، همچنین طبق نظرسنجی‌های انجام شده بیش از ۶۰ درصد افراد اظهار داشتند که با افزایش قیمت بلیت مترو موافق هستند.

معاون شهردار تهران در خصوص افزایش ۷۰۰ تومانی قیمت بلیت مترو در یک مسیر گفته: «پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در این زمینه ۲۰۰۰ تومان است»!.

مشخص نیست چرا مسابقه ای بین شورا و شهرداری درگرفته تا به هر طریقی شده اقدام به گران کردن قیمت بلیت مترو نمایند؛ چنین اقدامی بدون شک موجبات از بین رفتن فلسفه حمل و نقل عمومی (که بر پایه قیمت تمام شده مناسب برای استفاده همگانی باشد) خواهد شد.

 همچنین مشخص نیست معاون شهردار، رضایت بیش از 60 درصد مردم از افزایش قیمت بلیت مترو را بر مبنای کدام نظرسنجی و پیمایش عینی و واقعی بدست آورده است. از این رو بهتر است این نظرسنجی منتشر شود تا همگان در این باره به یقین برسند.

البته ادامه سخنان معاونان شهردار نیز جالب به نظر می رسد. جایی که  پورسیدآقایی با اشاره به اینکه پرداخت یک سوم از قیمت بلیت بر عهده مردم است، گفت: شهرداری و دولت نیز هرکدام ملزم به پرداخت یک سوم از هزینه بلیت تمام شده هستند که متاسفانه دولت هیچ گاه سهم خود را پرداخت نکرده است.

اما موضوع این است اگر دولت سهم یک سوم هزینه خود را پرداخت نمی کند دلیل نمی شود شهرداری بخواهد افزایش هزینه تمام شده بلیت مترو را از شهروندان تهرانی اخذ کند. این در حالی است که شورای شهر جدید از همان ابتدای انتخاب نجفی به عنوان شهردار، تاکید ویژه ای بر ارتباطات نزدیک وی با دولت داشت اما به نظر می رسد علی رغم حضور نجفی در هیات دولت هنوز در بر پاشنه سابق می چرخد و دولت حاضر نیست سهم یک سوم خود را در این زمینه پرداخت نماید و شهروندان باید تاوان کنار کشیدن دولت را بپردازند. 

بدون شک ادعای همسویی با دولت و بهره گیری از کمک های دولتی برای اداره بهتر شهر را می توان به عنوان یکی از دلایل رای آوری لیست امید در شورای شهر تهران دانست. اما ظاهراً این شعار تا زمان انتخابات کاربرد داشته و بعد از آن، مردم هستند که باید هزینه عملیاتی نشدن این شعارها را پرداخت نمایند.

ابهام درباره نظارت کارآمد شورای شهر بر شهرداری

مسائلی که در بالا به آنها اشاره شد در حالی بوجود آمده که شورای شهر تهران آن چنان که باید و شاید و بعد از گذشت چند ماه اقدام قابل تامل و خاصی انجام نداده و در حیطه نظارتی قوی عمل نکرده و به نظر می رسد مشغول کارهای نمایشی می باشد.

مثلاً چند هفته قبل یاشار سلطانی در توئیتی نوشته بود: «مرتضی حاجی پس از استخدام پسرش در همشهری، در اوج بحران مالی و با وجود چند خودروی مناسب در موسسه، یک سواری مزدا به قیمت ۱۲۱میلیون تومان را از جیب مردم خریداری کرد.»

بعد از انتشار این خبر مرتضی حاجی گفت: «خبر خرید خودرو درست است و تایید می‌کنم اما این خودرو متعلق به شرکت همشهری است». البته مدیر عامل موسسه همشهری ترجیح داد درباره استخدام فرزندش سخنی نگوید.

اما بعد از انتشار خبر خرید ماشین مزدا و استخدام فرزند مرتضی حاجی در موسسه همشهری، یکی از اعضای شورای شهر گفته بود: «تحقیق و تفحص در عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری از سال‌های 84 تا 94 با امضاء چند نفر از اعضای شورای شهر کلید خورده است» و در ادامه نیز از تخلف احتمالی در این روزنامه سخن گفته بود.

 بالطبع اگر اعضای شورا دنبال سیاسی کاری نیستند بهتر است ابتدا و علی الحساب به اقدامات خلاف قانون فعلی در موسسه همشهری بپردازند و بعدا به سراغ تحقیق و تفحص سال های گذشته همشهری بپردازند.

 یا بعد از اغتشاشات اخیر، شورای شهر تهران طرحی را با قید دو فوریت تهیه کرد و به تصویب رساند که بر پایه آن شهرداری ملزم به تعیین مکان مناسب برای تشکیل اجتماعات اعتراضی شده بود. اما این طرح که از همان ابتدا مشخص بود خارج از صلاحیت وظایف و اختیارات شورا می باشد در فرمانداری تهران رد شد. در واقع هیئت تطبیق که در فرمانداری مستقر است و وظیفه بررسی مصوبات شورا با قوانین بالا دستی و سیاست‌های دولت را به عهده دارد، تلویحا اعلام کرد که شورای شهر اصلا اجازه ندارد در مسائل این چنینی دخالت کند.

در اقدامی دیگر در روزهای اخیر کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران تغییر نام خیابان کارگر شمالی حد فاصل خیابان انقلاب تا بزرگراه حکیم به نام دکتر محمد مصدق، رهبر نهضت ملی شدن صنعت نفت را تصویب کرده است. یا چند روز قبل که رسانه ها از نامگذاری خیابان یا ساختمانی به نام سعید حجاریان خبر داده بودند.

اقدامات نمایشی و خلاف قانون شورای شهر تهران تا بدان جا پیش رفت که این هفته بعد از تصویب افزایش نرخ قیمت بلیت مترو، یکی از اعضای کمیته انطباق فرمانداری تهران از عدم اشراف اعضای شورای شهر به قانون گفت.

محمد قانبیلی در این باره گفت: مصوبه افزایش نرخ بلیت مترو که روز یکشنبه در شورای شهر تهران به تصویب رسید در کمیته انطباق فرمانداری تهران به دلیل مغایرت با قانون رد خواهد شد. به گفته وی افزایش قیمت بلیت مترو در تهران حدود ۲۵ درصد در شورا مصوب شده در صورتی که تورم بین ۸ تا ۹ درصد است. قانبیلی افزود: متاسفانه عدم اشراف اعضای شورای شهر تهران به قانون موجب می‌شود که مصوبات غیرقانونی داشته باشند و مصوبه اخیر شورای شهر تهران درباره نرخ بلیت مترو قطعا در کمیته انطباق رد خواهد شد.

با توجه به این شرایط آیا بهتر نیست شورای شهر تهران به عملکرد واقعی خود که همان نظارت بر شهرداری  - عمکرد شهردار تهران و تصویب مصوباتی قانونی در راستای کم کردن مشکلات مردم در شهر تهران بپردازد و از انجام کارهای نمایشی اجتناب کند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۶۹۰۶۴۰۸:۳۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
حاصل رای هیجانی و « تکرار» و « بزن و برقص»..
ناشناس۲۶۹۰۶۶۰۸:۴۲:۳۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
خیابونای شهر رو به نام خودشون کردن... مصدق ،حجاریان
ناشناس۲۶۹۰۶۸۰۸:۴۴:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
مردم تهران ، رایتان محترم است ، اما حق گله و نق زدن به نظام رو ندارید...با لجبازی ، بهترین مدیر سالهای اخیر ( قالیباف) رو کنار زدین...
ناشناس۲۶۹۰۷۰۰۸:۴۶:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
وقتی با پرداخت ۲ میلیارد وارد لیست شوی ، مجبوری در دوران مسوولیت اقداماتی انجام دهی
ناشناس۲۶۹۰۷۳۰۸:۴۹:۳۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
دولت رکود ، و شورای شهر میلیاردی و لیست امید مجلس، با رویکرد اشرافی خود ، رکود و ناامیدی رو بر کشور حاکم کردند ، انوقت با کنسرت و تار و تمپک میخواهند نشاط بیاورند!!! شماها بروید کنار ، نشاط میاد.
الیاس۲۶۹۱۰۲۰۹:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
آقای قالیباف پیش بینی خوبی کرده بودند: "من قول می دهم که حتی یک میخ به دیوار نمی کوبند". واقعا سازندگی شاخص شهردار قبل، اصلا قابل مقایسه با مدیریت ضعیف شهردار فعلی نیست.
ناشناس۲۶۹۳۳۲۱۳:۱۷:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
نجفی و دار ودسته اش درست نیستن،درست.اما دلیل نمیشه قالیباف خوب باشه
ناشناس۲۶۹۳۴۹۱۳:۳۸:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
آقای قالیباف این حرف رو نزده بودند،یکی دیگه گفته بود
ناشناس۲۶۹۱۱۸۰۹:۳۲:۲۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
هرچقدر هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی بالاتر بره طبیعتا گرایش مردم به استفاده از خودروی شخصی بیشتر میشه و خب میشه از همین الان وضعیت خیابان ها و معابر شهر رو تصور کرد.
احسان۲۶۹۱۵۷۱۰:۰۱:۰۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
به عمل کار برآید به سخندانی نیست
محمد.س۲۶۹۱۷۹۱۰:۱۷:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
حق ما همین شهردار و شورای شهر است. نوش جانمون
احسان۲۶۹۲۱۰۱۱:۰۲:۵۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
تحلیل جالبی بود. اما به نظرم شما تا حدودی یک طرفه به قضیه نگاه کردید. برای قضاوت در مورد عملکرد شهرداری هنوز زوده.
مهدی۲۶۹۴۱۰۱۴:۳۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
نام گذاری یک خیابان به نام دکتر مصدق از جمله خلاف حساب میشود
ناشناس۲۶۹۶۰۷۱۸:۵۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
حق تهرانیها همین است..اصلاح طلبان نمی توانند حتی یک پل بسازنند......................................
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 2. ویلیام برنز: مشکل ما با ایران ریشه‌ای و اساسی است!

 3. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 4. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 5. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 6. استقبال دبیرکل سازمان ملل از توافق مسکو و آنکارا درباره ادلب

 7. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 8. مستندهای عاشورایی کارگردانان مطرح سینمای ایران؛ از تقوایی تا میرکریمی

 9. بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می شود

 10. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 11. مراسم مشعل گردانی در دولت‌آباد تهران  

 12. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 13. توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032

 14. اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

 15. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 16. چقدر اسکناس و سکه داریم؟

 17. از توافق درباره «ادلب»، استقبال می‌کنیم

 18. فرمان ۱۵ ماده‌ای به استانداران برای مقابله با حوادث فصل سرما

 19. تولید نفت آمریکا بیشتر می‌شود

 20. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 21. تردد ۴۰ هزار نفر طی ایام محرم از مرز مهران به کربلا

 22. نتایج بازی‌های دیشب لیگ قهرمانان/کلوپ، برنده نبرد مربیان آلمانی؛ هت‌تریک مسی و برد اینتر

 23. چند مدیر بازنشسته باید از شهرداری خداحافظی کنند؟

 24. گروه تیم والیبال ایران در دور دوم بازی‌های قهرمانی جهان مشخص شد

 25. «نصرالله» مردم را به تجدید بیعت با امام حسین (ع) فراخواند

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 8. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 9. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 10. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 11. بازیگر مشهور آمریکایی در مراسم عزاداری امام حسین (ع)  

 12. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 13. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 14. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 15. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 16. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 17. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 18. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 19. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 20. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 21. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 22. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 23. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 24. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 25. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 17. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 18. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 19. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 20. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 21. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 22. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 23. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 24. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 25. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 3. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 4. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

 5. هشت علت مهاجرت جمعیت در ایران+ جدول

 6. مراسم عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد  

 7. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 8. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 9. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 10. امکان مطالبه خسارت توسط زن در صورت برهم خوردن نامزدی

 11. تعطیلات زمستانی مدارس در راه است

 12. یک نماینده مجلس: دولت برای تعطیلی ۷ روزه مدارس لایحه دهد

 13. افزایش زندانیان مهریه بدلیل وضعیت اقتصادی

 14. ابوترابی فرد: عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد

 15. شکایت علیه فیس‌بوک به دلیل تبلیغات کاریابی مردانه

 16. حسینیه‌ای که دشمن از آن سیلی محکم خورد

 17. توصیه ایمنی آتش نشانی به هیات‌ها و تکیه‌ها

 18. سرقت مسلحانه در طلا فروشی ارومیه

 19. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات

 20. جزئیات نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۸ اعلام شد

 21. منش آقازادگی با کدام سبک از زندگی؟

 22. بارش باران و هشدار طغیان رودخانه‌ها/ آسمان تهران بارانی می‌شود

 23. کشورهایی که بالاترین شمار مرگ و میر کودکان را دارند

 24. پلیس، شورا و شهرداری تهران برای کاهش ترافیک مهرماه چه برنامه‌ای دارند؟

 25. تسلیت لاریجانی برای جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه تصادف کاشان

پربحث‌های هفته

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 3. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 4. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 5. وضعیت تخصیص ارز زائران اربعین مشخص شد

 6. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 7. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 8. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 9. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 10. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 11. فتاح: باید از صبر مردم در این چند ماه آب شویم

 12. نماینده مجلس: شنیده‌ایم برخی در پی دریافت سهمیه جانبازی هستند/ شهردار تهران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود

 13. رئیس دیوان محاسبات خبر داد: خداحافظی ۱۷۰ مقام دولتی بازنشسته با اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 14. وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور مشخص شد/ آخرین تغییرات آزمون دو سال آینده

 15. آشنایی با مجازات توهین و درگیری با ماموران پلیس

 16. داستان زوج ۱۸۰۰ ساله + عکس  

 17. مدرسه رفتن دانش‌آموزان چقدر آب می‌خورد؟ +جدول

 18. آخوندی: بیش از ۴ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد پایتخت زندگی می‌کنند

 19. واکنش محسن هاشمی به بنر جنجالی شهرداری

 20. وزیر کشور: موافق لغو روادید هستیم ولی طرف عراقی موافق نیست

 21. دستور روحانی برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور

 22. یکی از متهمان پرونده واردات تلفن همراه آزاد شد + جزئیات

 23. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 24. لاریجانی اعلام کرد: تمهیدات وزارت بهداشت برای رشته‌های بدون متقاضی

 25. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

آخرین عناوین