مگنت-ستاره یک مربع

عذرخواهی رسمی مسئولان برگزاری بازی‌های پیونگ‌چانگ از کاروان ایران/ تلاش IOC برای دلجویی

گروه ورزشی الف،   3961120142 ۳۴ نظر، ۴ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
عذرخواهی رسمی مسئولان برگزاری بازی‌های پیونگ‌چانگ از کاروان ایران/ تلاش IOC برای دلجویی

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ از کاروان ایران بابت اتفاقات اخیر عذرخواهی کرد.

پس از اهدا نکردن گوشی‌های سامسونگ به ورزشکاران ایرانی در المپیک زمستانی که اعتراضات زیادی را در پی داشت و کمیته ملی المپیک ایران خواهان عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی شد، در نهایت این عذرخواهی انجام شد.

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مورد بیان کرد: دو نامه عذرخواهی برای ایران نوشته شده است. یکی را رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی به سرپرست کاروان ایران داده است و در آن عذرخواهی کردند و دلایل خود را توضیح دادند که به دلیل ناهماهنگی این اتفاق افتاده و مسوولیت را بر عهده می‌گیرند. هم‌چنین اعلام کردند که جلسه‌ای را با ورزشکاران ایران خواهند داشت و هدایا را حضوری اهدا می‌کنند.

او ادامه داد: نامه دوم را یکی از مسوولان کمیته کمیته بین‌المللی المپیک برای رییس کمیته ملی المپیک ارسال کرده و به شدت اظهار تاسف و عذرخواهی کرده است. حتی اعلام کرده در صورت فرصت جلسه‌ای را با مسوولان و ورزش ایران داشته باشد و دلجویی کند.

متن نامه IOC به شرح زیر است:
۹ فوریه ۲۰۱۸ – پیونگ چانگ
 
جناب آقای دکتر سید رضا صالحی امیری
رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

پیرو نامه پیوست از کمیته برگزاری بازی‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸، به نمایندگی از کمیته بین‌المللی المپیک، مراتب تاسف عمیق خود را در خصوص اتفاق تاسف بار مربوط به توزیع تلفن میان ورزشکاران ایرانی ابراز می‌داریم.
 
همان‌طور که در نامه پیوست، به امضای رییس کمیته برگزاری بازی‌های زمستانی پیونگ چانگ، بیان شده است، این اتفاق در نتیجه نبود ارتباط صحیح بین تیم‌های توزیع کننده تلفن پیش آمده است. کاملا ناراحتی و رنجشی که این اتفاق برای ورزشکاران و هیات شما ایجاد کرده است، را درک می‌کنیم.
  در راستای روح و ارزش‌های المپیک، صمیمانه از همکاری ارزشمند شما برای حل این موضوع تشکر می‌کنیم. در این ارتباط، پیشنهاد می‌کنیم جلسه‌ای را با شما و ورزشکاران‌تان در اولین زمان ممکن ترتیب دهیم زیرا تمایل داریم حمایت خود را از ورزشکاران شما نشان دهیم و این واقعه را پشت سر نهیم.
 
با افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی که دو ساعت دیگر برگزار می شود، قصد داریم نور را بر ورزش بتابانیم و ارزش‌های المپیک را جشن بگیریم.
 
با تشکر فراوان مجدد از بابت همکاری و مساعدت شما در این خصوص،
 
با احترام،
پره میرو
معاون مدیرکل کمیته بین المللی المپیک


 
هم‌چنین متن نامه ستاد برگزاری المپیک زمستانی پیونگ چانگ به این شرح است:
 
۹ فوریه ۲۰۱۸  
 
جناب آقای سید عبدی افتخاری
سرپرست کاروان کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
جناب آقای سید عبدی افتخاری، سرپرست محترم کاروان  کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
بدینوسیله مراتب عذرخواهی صادقانه خود را از طرف کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ چانگ از بابت حادثه تاسف بار در خصوص توزیع تلفن بین ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌دارم. از بابت این وضعیت که  به دلیل نبود ارتباط صحیح بین تیم اجرایی ما به‌وجود آمد، بسیار متاسفیم.
 
هدف ما از بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ تمرکز آن بر ورزشکاران و بزرگداشت قدرت جنبش المپیک در اتحاد مردم با یکدیگر است. هم‌چون ورزشکاران همه ملت‌ها، ورزشکاران ایرانی نیز باید این نسخه خاص تلفن‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸ را داشته باشند و دریافت کنند، به‌ویژه به این خاطر که اطلاعات ضروری بر روی این دستگاه ها وجود دارد که از شرکت ورزشکاران شما در این بازی‌ها حمایت می‌کند.
 
ما درک می کنیم که این واقعه برای شما و ورزشکاران شما دغدغه غیرضروری ایجاد نمود. بسیار از حمایت شما و برخورد مثبت شما در حل این موضوع در بهترین شکل ممکن، سپاسگزاری می نماییم. بنابراین با احترام پیشنهاد می نماییم که جلسه ای با ورزشکاران شما و نمایندگان کمیته بین المللی المپیک داشته باشیم تا ورزشکارانتان تلفن ها را دریافت نمایند.
 
با همکاری ارزشمند شما، امیدواریم این واقعه را پشت سر قرار دهیم و تمرکز را بر بزرگداشت ورزش ها و ورزشکاران  شما در مراسم افتتاحیه امشب قرار دهیم.
 
با تشکر از حمایت و همکاری بی نظیر شما و با آرزوی تجربه ای فوق العاده المپیک در اینجا و در پیونگ چانگ،
 
با احترام
لی، هی بوم
رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۸ اسفند ۱۳۹۶اعتراض توئیتری کاربران به وزیر ارتباطات/ به «سامسونگ» باج ندهید
۷ اسفند ۱۳۹۶آیین اختتامیه المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ  
۲۵ بهمن ۱۳۹۶تصاویری زیبا از المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ   
۲۱ بهمن ۱۳۹۶هدایای سامسونگ به دست اسکی‌بازان ایران رسید+عکس
۲۱ بهمن ۱۳۹۶غیرت ایرانی باز هم حرف آخر را زد   
۲۱ بهمن ۱۳۹۶سامسونگ چند میلیون دلار به ایران صادرات دارد؟/شرایط تنبیهی برای شرکت کره‌ای در نظر گرفته شود
۲۰ بهمن ۱۳۹۶شرکت سامسونگ طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دخالتی در تحویل گوشی به ورزشکاران ایرانی نداشتیم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶گریه پرچمدار ایران هنگام رژه و حضور خواهر رهبر کره‌شمالی در افتتاحیه بازی‌های المپیک  
۲۰ بهمن ۱۳۹۶احضار مدیران سامسونگ با دستور دادستان کل کشور
۲۰ بهمن ۱۳۹۶مردی که گوشی‌های سامسونگ را به ورزشکاران ایرانی نداد + عکس
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ کمیته ملی المپیک: تا سامسونگ عذرخواهی نکند، کوتاه نمی آییم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶دهن‌کجی به بازار ۸۰ میلیونی ایران/واکنش تامل برانگیز برخی مسئولان به پرونده گوشی‌های دردسرساز/ آیا بساط سامسونگ جمع می‌شود؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۰۸۱۶۱۴:۳۸:۵۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دروغ دولتی ها
ناشناس۲۴۱۰۲۰۲۰:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه ربطی داره به دولتی ها!!!؟؟؟
ناشناس۲۴۱۰۵۵۲۲:۰۴:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
لابد خیلی دلت می خواست کره معذرت خواهی نکنه تا علیه دولت شعار بدی !! نه جانم دولت این طور مواقع کارشو خوب بلده !
ناشناس۲۴۰۸۲۰۱۴:۴۷:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
باید استعفا بده
ناشناس۲۴۰۸۲۱۱۴:۴۸:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
تحقیر بزرگتر این خواهد بود که هدیه در جلسه ای تحویل گرفته بشه و اینطور برای اونها افتخار و برای ما ذلت به همراه داشته باشه
ناشناس۲۴۰۸۲۲۱۴:۴۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خب پس مقصر سامسونگ نبوده معمولا شرکتهای با این قدرت اقتصادی کمتر وارد بازیهای سیاسی میشوند
ناشناس۲۴۰۸۸۳۱۷:۱۳:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
از همون اول هم معلوم بود مقصر سامسونگ نیست اما با تهدید ایران به تحریم سامسونگ مقامات دولتی والمپیک زمستانی به خود اومدن .
ناشناس۲۴۰۹۱۷۱۸:۰۳:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ساده لوحی است اگر سیاست را از اقتصاد جدا بدانیم منتها در برملا کردن مقاصد سیاسی بسیار کارکشته عمل می کنند در کشورهای موفق اقتصاد با سیاست و سایر نهادها کاملا هماهنگ عمل می کنند ولی در ابرازش مسولین مربوطه عکس العمل نشان می دهند یا نمیدهند مطمئنم یا دو تابعیتی ندارند و اگر هم داشته باشنددر جهت منافع کشور اولشان کار می کنند نه مثل وطن فروشان در کشور ما که در نهایت آزادی و بدون هیچ مشکلی جاسوسی می کنند... و...
ناشناس۲۴۰۹۲۱۱۸:۱۳:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به نظرم نظرتون درست نباشه. جای تعجبه که چرا سامسونگ با این پیشینه فروش محصولات در ایران همچین اقدامی کرده. سامسونگ خواسته یا ناخواسته توهین کرده و چون این شرکت های قدرتمند اقتصادی هم، تو تحریم ها چه مقطعی ، چه دائم مشارکت داشته اند و دنباله روی تحریم کننده ها بودن بی تقصیر نیستن و همیشه تو بازیهای سیاسی خواسته یا ناخواسته وارد شدند. فارغ از روح پاک ورزش و اتحاد ملت ها در المپیک های ورزشی مطمئنا اگه عذر خواهی رسمی نمیکردند از طریق قانون و اصل مهم جدایی ورزش از سیاست و عدم دخالت در ورزش امکان شکایت و حتی محرومیت و جرایم و عواقب سنگین تر قابل تصور بود. بحث ورزشیه میگم. نمونش تکنولوژی چشم عقاب ویدیو چک در والیبال که سالهاست به دلیل تحریم وارد ایران نمیشه.
ناشناس۲۴۱۲۴۰۰۹:۲۲:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
معمولا شرکتهای .. قدرت اقتصادی بازیهای سیاسی بازیهای اقتصادی قدرت سیاسی
ناشناس۲۴۰۸۲۸۱۴:۵۵:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
باسلام و احترام و عرض جسارت یه کم یاد بگیریم
محمد۲۴۰۸۳۲۱۵:۰۹:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به جواد جون بگید دیگه دنبال گوشی دیگه نباشه
ناشناس۲۴۰۸۳۳۱۵:۰۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خب، به خیر گذشت! الان نمایندگی های سامسونگ در ایران و رانت خواران عزیز در عرصه واردات محصولات کره ای نفس راحتی کشیدند. فکر کنم شاید الان حاضر باشند که یک گوسفندی، مرغی، چیزی ... قربانی کنند.
ناشناس۲۴۰۸۴۵۱۵:۳۴:۲۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
هاااا این شد یه چیزی بله بایدم عذر خواهی میکردن
ناشناس۲۴۰۸۶۲۱۶:۰۷:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
در جواب هیاهوهای بی مورد شریعتمداری دیدی اقا عزت ایرانی را درک کردی دیدی اسکتبار جهانی و کارتر های اقتصادی را به زانو در اوردیم و نهادهای وابسته به انها را مجبور به عذر خواهی کردیم . این از اقتدار بی اندازه برجام و بالاخص دستگاه دیپلماسی ما در جهان است . امروز برجام قدرت های استکباری و نهادهای وابسته به ان را به زانو دراورده . همان گونه که میدانید رییس ioc یک المانی به نام باخ است که کشورش سابقه بسیار زیادی در ایران ستیزی و ایران هراسی دارد . کشور او بود که صدام جنایتکار را به سلاح های شیمیایی مجهز کرد ولی امروز در جلوی ایران و ایرانی سر تعظیم فرود اورده و قلبا و کتبا اظهار پشیمانی و حلالیت کرده است . اینها همه از افتخارات برجام است . الف اگر ادعا داری که رسانه بدون غرض هستی این را درج کن ولی در این ۵ سال دولت یازدهم و دوازدهم دیدیم چقدر بی انصاف هستی .
ثابتی۲۴۰۸۷۸۱۷:۰۳:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اگر دقت کنید ، متوجه میشوید که در نامه اول بعنوان اقای صالحی امیری ، صرفا اظهار تاسف شده ولی عذرخواهی در کار نبوده... !!!!!!ضمن اینکه برابر اخبار واصله، قرار شده گوشیهای اهدایی مشروط به بازیکنان ایران و کره شمالی داده شود.. که در پایان مسابقات باید گوشیها مثلا اهدایی، برگردانده شود..!!!! اینهم از عزت ما....!!!
ناشناس۲۴۱۰۵۹۲۲:۰۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خودشون اینو به شما گفتن ؟ چون این خبر رو فقط جنابعالی می گید !!!
ناشناس۲۴۰۹۰۷۱۷:۴۶:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
این برخورد درست مسئولان مربوطه و تصمیم گیری یکسان جالب بود و امیدوارم تو هر زمینه ای اینجوری برخورد و تصمیم گیری بشه. روح ورزش فارغ از هیاهوهای دنیای سیاست و سیاست بازیست.
ناشناس۲۴۰۹۷۶۱۹:۵۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ورزش هیچ جای دنیا فارغ از سیاست نیست...همه این حرفها کشکه...
ناشناس۲۴۱۰۶۸۲۲:۱۴:۵۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کشک که نه ولی حرف شما مثه این میمونه که مثلا بگیم قانونی برای مجازات وجود داره و رعایت نمیشه. این هم یه قانونه. بله صد در صد ولی عدم دخالت دولت در ورزش یه اصله و اگه ثابت بشه دخالت صورت گرفته حتما واکنش در پی خواهد داشت. نمونش فدراسیون ها و کمیته های المپیکی که تعلیق شدن یا براشون محرومیت در پی داشته. مثل فدراسیون فوتبال کویت. کمیته ملی ورزشهای المپیکی روسیه. فدراسیون کشتی و شنای امریکا. یا همین محرومیت وزنه بردارها و فدراسیونهای تابعه نه بخاطر فقط دوپینگ...
ناشناس۲۴۱۰۷۳۲۲:۱۹:۲۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کمی مستند و با مطالعه حرف بزنیم بد نیست. مشخصه با این نوع جواب دادن شدیدا به تمام مسائل آگاهید و همه فن حریف.
سینا۲۴۰۹۴۳۱۸:۵۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
در تمامی مفاد این نامه تحت هیچ عبارتی نیامده است که گوشی ها از ورزشکاران ایران پس گرفته نمیشود! فقط یه اظهار تاسف معمولی و تاباندن نور به منشور المپیک و و و نکته: گوشیها را پس میگیرند, شک نکنید.
ناشناس۲۴۰۹۵۲۱۹:۰۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خدا رحم کرد به گوشی آقای ظریف.
ناشناس۲۴۰۹۵۹۱۹:۱۸:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به نظر من خوب است که ورزشکاران حتی بصورت سمبلیک هدایارا به مراکز خیریه ببخشند که ثابت شود گوشی موبایل هیج ارزش و موضوعیت نداشته و مسئله توهین به کشور است
ناشناس۲۴۰۹۷۳۱۹:۵۱:۵۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اگر ذره ای شخصیت و غرور داشته باشید گوشی های سامسونگ را نمیگیرید مثل کره شمالی که لا اقل به خودشان احترام گذاشتند
ناشناس۲۴۱۰۶۷۲۲:۱۲:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دیگه بی مزش نکنید !!! این گوشیا راهنمای ورزشکاران در مسیر مسابقات است ! حالا که با عذر خواهی اومدن واظهار پشیمانی می کنن همین یعنی پیروزی ما .
ناشناس۲۴۱۲۳۲۰۹:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بازیکنهای کره شمالی تبلت و گوشی به دردشون نمیخوره. چون در کره شمالی تلویزیون و کامپیوتر و رادیو و کتاب و همه چیز دارای محدودیت های شدید است تا مردم نتوانند با بیرون از کشور ارتباطی داشته باشند.
ناشناس۲۴۱۰۲۴۲۱:۲۱:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بازار ایر ان را در اختیار چه کشور هایی گذاشته ایم ؟؟؟؟ المپیک نماد صلح دوستی نیز به بی احترامی منجر شده است .
ناشناس۲۴۱۰۸۱۲۲:۳۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بهتره ایران کره جنوبی رو تحریم کند.
محسن۲۴۱۱۴۴۰۲:۱۴:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
حماسه موبایل! یعنی سطحمون به اینجا رسیده که سر موبایل اینطوری کولی بازی در بیاریم؟ صبح تا شب داره به مردم توهین میشه ...
مهدی۲۴۱۲۳۳۰۹:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بنام خدا- تحریم سامسونگ، تحریم بازی ها. هدف المپیک ارتقای روح دوستی بوده و هست. اگر من جای اعضای کاروان ایران بودم حتی موبایلهای سامسونگ شخصی را جلوی چشم خبرنگاران به سطل زباله می انداختم. توهین با نامه عذر خواهی قابل جبران نیست. خبر این کار سامسونگ و کمیته برگزاری را نمی توان با نامه عذر خواهی از رسانه های بین المللی پاک کرد و این اقدام برای همیشه در تاریخ المپیک ضبط شده است. اقدام منطقی و عاقلانه تحریم واردات سامسونگ و دور ریختن موبایل سامسونگ در جلوی چشم خبرنگاران است.
ناشناس۲۴۱۲۵۴۰۹:۳۲:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
ریشه اصلی این کارها نژاد پرستی و تبعیض است که در فرهنگ غرب است و به کره جنوبی هم سرایت کرده است...
ناشناس۲۴۱۲۹۴۱۰:۲۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
سلام، این بدترین کاری است که ممکن است با اعتبار یک کشور بکنند. ابتدا نام را لکه دار می کنند و بعد به ظاهر عذرخواهی. خودشان می دانند که آبروی رفته با عذرخواهی بر نمی گردد. از اول هم نتیجه سناریوی خود را می دانستند ولی....
ناشناس۲۴۱۹۱۹۲۲:۳۳:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
عذرخواهی فایده نداره‌.باید محصولات کره ای و در راس اون سامسونگ رو تحریم کنیم
دانشگاه علمی کاربردیتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 2. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 3. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 4. روحانی: دشمن قادر نیست ملت ایران را به زانو در آورد/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت

 5. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 6. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 7. قاضی‌پور: مذاکره با آمریکا مذاکره با یک گرگ درنده است

 8. حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

 9. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 10. دختر نعمت‌زاده: من محتکر دارو نیستم/ پدرم مدت کوتاهی عضو هیات مدیره شرکتم بود

 11. هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ روش مدیریت فعلی را نمی‌پسندم

 12. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 13. خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها

 14. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 15. تبعات خطرناک پیوند بیش از حد زن و شوهر  

 16. نوبخت خبر داد: برنامه پیشنهادات دولت برای حمایت منطقی از پیمانکاران

 17. رو شدن دست بی‌بی‌سی پس از مصاحبه با کارشناس روسی درباره سهم ایران از دریای خزر  

 18. سی‌ان‌ان: بر تحریم‌های آمریکا برای مجبور کردن ایران به مذاکره حساب باز نکنید

 19. نظر"داود هرمیداس باوند" درباره ادعای سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر

 20. شکایت‌های «ارز مسافرتی» را کجا ببریم؟

 21. مالیات بر عایدی سرمایه تنها سوداگران و تقاضای غیرمصرفی را هدف قرار می‌دهد

 22. وزیر دولت اصلاحات: رویکردهای اقتصادی دولت شباهت زیادی به رویکردهای دولت هاشمی دارد

 23. گلستان ، بهشت گردشگری ایران  

 24. عذرخواهی یک رهبر به چه معناست  

 25. شکست شیرها در برابر لشکر کفتارها   

پربحث‌های دیروز

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 4. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 5. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 6. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 7. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 8. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 9. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 10. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 11. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

 12. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 13. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: روحانی روزانه ۱۴ ساعت برای بسته ارزی وقت گذاشت

 14. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 15. اَخم شدید روحانی به لاریجانی!  

 16. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 17. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

 18. این همه بی‌تدبیری

 19. رهبر انقلاب : کار کنید نگویید نمی‌گذارند! این حرف قابل پذیرشی نیست

 20. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 21. وندی شرمن: فکر می‌کردم ایران برجام را نقض کند؛ اشتباه کردم

 22. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 23. راغفر: تخصیص ۲۰ میلیارد دلار در یک هفته بی سابقه است

 24. واکنش «قاضی‌پور» به کمپین فرزندت کجاست؛ پسرم چوپان است

 25. ناطق‌نوری سوار چه خودرویی می‌شود؟   

پربحث‌های هفته

 1. نقدی بر نظر دکتر احمد توکلی در باره تأثیر قطعی 30 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور 98

 2. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 3. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 4. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 5. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 6. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. آن زن فاسد را می‌بینند و این زنان مجاهد را نه + تصاویر

 15. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 16. رهبر معظم انقلاب: هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ این را به همه بگویید

 17. توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

 18. رای مجلس به استیضاح وزیر کار/ خداحافظی ربیعی از دولت

 19. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 20. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های دیروز

 1. مشروح برنامه ۹۰؛ بررسی خشم و خون روی سکوها و فوتبالیست‌های یزدی

 2. شوک به اردوی تیم فوتبال امید در شب دیدار با عربستان

 3. روزبه چشمی: برای استقلال غیر ممکن وجود ندارد

 4. پسری که مُرد اما وحید امیری را دوست داشت

 5. محرمی از لیست دیناموزاگرب خارج شد

 6. مدال برنز جوانان پینگ‌پنگ‌باز ایران پس از 60 سال

 7. موبایل بازیکنان تیم فوتبال امید جمع آوری شد

 8. منتظری: اینجا ایران است، فحش ندهید

 9. پیروزی تیم‌های فوتبال امید سوریه و ژاپن/تساوی در دیدار قطر و تایلند

 10. بازیکن ایرانی راهی لیگ پرتغال شد

 11. شماره پیراهن‌های عجیب استقلال در آسیا

 12. ملانیا با مدل لباس‌هایش ترامپ را تنبیه می‌کند!

 13. تذکر به مهاجم استقلال برای تغییر مدل موهای جنجالی + عکس

 14. سرمربی تیم ملی تکواندو: احتمال خداحافظی کیمیا علیزاده از تکواندو وجود دارد

 15. خداداد عزیزی محروم شد

 16. داوران هفته چهارم لیگ برتر فوتبال مشخص شدند

 17. درخواست وکیل علی کریمی برای انحلال فدراسیون فوتبال + سند

 18. احتمال شکایت از سامان قدوس

 19. المپیاکوس باید ۲ بازیکن ایرانی‌اش را بفروشد

 20. انتقال پورعلی گنجی به ترابزون‌ منتفی شد + علت

 21. دردسر جدید جهانبخش برای انگلیسی ها

 22. دردسرهای زوج رویایی استقلال برای شفر

 23. خبر بد برای مدافع تیم‌ملی

 24. زندگی جدید "پادو" پس از دقیقه ۴۲

 25. یک‌ ایران، یک صدا در انتظار شروع طوفانی امیدها/دیوار امید سعودی فرو می‌ریزد

پربحث‌های هفته

 1. روز سیاه سکوها؛ این فوتبال را نمی‌خواهیم

 2. عروسی فوتبالیست ایرانی در فرنگ و نارضایتی خانواده او از این ازدواج؟!

 3. این بار دیر شد اما لطفا تکرار نشود/ ۳ پیکر بی‌جان، هزینه گزافی برای عبرت گرفتن است

 4. ماهیگیری ضدانقلاب از ورزشگاه غدیر/ مامورانی که مظلوم واقع شدند+تصاویر

 5. حاشیه بازی استقلال - تراکتورسازی/دستگیری برخی از تماشاگران + تصاویر

 6. واکنش علی کریمی به حواشی اخیر در ورزشگاه‌ها  

 7. جزئیات جان باختن نوجوانان یزدی در گرجستان

 8. روایتی از صحنه شادی گلی که دو بازیکن استقلال را محروم کرد

 9. میزان خسارت وارد شده به ورزشگاه آزادی مشخص شد

 10. مشروح برنامه ۹۰؛ بررسی خشم و خون روی سکوها و فوتبالیست‌های یزدی

 11. سقوط جایگاه مقامات در یک مراسم رونمایی  

 12. درگیری در بازی فوتبال بین تیم های امید امارات و تیم مالزی  

 13. چه کسی مسئول نابسامانی ورزشگاه‌هاست؟/ وقتی خربزه خطر دارد اما سنگ نه!

 14. درگیری هواداران پرسپولیس روی سکوها و تشویق یک بوقچی!

 15. سرپرست ورزشگاه آزادی: بیشترین خسارت را هواداران تراکتورسازی وارد کرده‌اند

 16. ۴۳ هوادار تراکتور همچنان در بازداشت

 17. اتفاق عجیب برای تیم داوری استقلال - تراکتورسازی

 18. دژاگه: کی‌روش نقشی در حضور من و شجاعی در تراکتور نداشت/برای هماهنگی نیازمند زمان هستیم

 19. ۵ تیم به دنبال جایگاه پرسپولیس/استقلال مقابل پرسپولیسی‌های سابق

 20. شوک به اردوی تیم فوتبال امید در شب دیدار با عربستان

 21. روزبه چشمی: برای استقلال غیر ممکن وجود ندارد

 22. پسری که مُرد اما وحید امیری را دوست داشت

 23. رفتار محبت‌آمیز محمدصلاح با نوجوانی که به زمین آمد  

 24. خداداد از سپیدرود جدا شد

 25. زمان محاکمه مهرداد میناوند

آخرین عناوین