تعقیب و گریز برای دستگیری مردی که به زنان و دختران تجاوز می کرد

گروه حوادث الف،   3961013040 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

شرق نوشت: زنی جوان روز ۱۱ آذر با مراجعه به کلانتری گلبرگ به ماموران اعلام کرد به‌وسیله راننده خودروی پراید ۱۴۱ نقره‌ای ربوده شده و درحالی‌که این شخص پس از سرقت کیفش قصد آزارواذیت وی را داشته، در یک لحظه موفق به فرار از دست این شخص شده است.

تعقیب و گریز برای دستگیری مردی که به زنان و دختران تجاوز می کرد

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی، سرقت مقرون به آزارواذیت و ایراد ضرب‌وجرح عمدی» به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ۱۴:۳۰ روز حادثه از خیابان جشنواره به مقصد سیدخندان سوار یک دستگاه خودروی پراید ۱۴۱ نقره‌ای‌رنگ شدم. راننده فردی لاغراندام، حدودا ۴۰ تا ۴۵ساله با ته‌ریش بود و معتاد به نظر می‌رسید. در بین راه، در اتوبان شهید باقری از مسیری رفت که بسته بود. او گفت «اینجا بسته است و باید از مسیر دیگری برویم». من چون به مسیر شهری آگاهی کامل ندارم، ابتدا باور کردم، اما در ادامه به او اعتراض کردم و تذکر دادم از مسیر اصلی برود. ناگهان راننده از مسیر اصلی خارج شد و به مسیر فرعی در محدوده شهرک امید رفت. من که ترسیده بودم مکررا اصرار کردم ماشین را متوقف کند یا به مسیر اصلی بازگردد اما راننده بی‌توجه به صحبت‌هایم، سرعت ماشینش را زیاد کرد».

شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «قصد پریدن از ماشین را داشتم که راننده دستم را محکم گرفت و کشید و شروع به ضرب‌وشتم کرد. من را بین فاصله دو صندلی جلو انداخت و تهدید و فحاشی کرد. گلوی من را به‌شدت فشار می‌داد و ضربات محکمی به سر و صورتم می‌زد. قصد آزارواذیت من را داشت که با او درگیر شدم و با تلاش زیاد و ضربات پا توانستم درِ ماشین را باز و خودم را از ماشین به بیرون پرتاب کنم».

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام تحقیقات میدانی و بهره‌گیری از تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی خودروی پراید ۱۴۱ نقره‌ای شدند و با بررسی ارکان هویتی خودرو اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت است و در همان حادثه در منطقه شهرری دزدیده شده است.ماموران گشت آشکار پلیس آگاهی ساعت ۱:۳۰ بامداد روز ۱۷ آذر حین گشت‌زنی در محدوده اتابک به یک دستگاه خودروی پراید که به صورت مشکوک در کوچه‌ای خلوت و تاریک پارک بود، مشکوک شدند.
در بررسی به‌عمل‌آمده اطلاع پیدا کردند خودرو دارای سابقه سرقت است و دستور دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شده است. راننده خودروی پراید با مشاهده گشت پلیس آگاهی پراید را روشن و از محل فرار کرد. در زمان تعقیب و گریز، ماموران گشت متوجه حضور خانمی در قسمت سرنشین صندلی جلوی پراید شدند که با راننده درگیر شده است. نهایتا خودروی پراید از مسیر اصلی منحرف شد، با جدول کنار خیابان برخورد کرد، لاستیکش ترکید و راننده آن دستگیر شد.

پس از دستگیری راننده پراید به نام علیرضا (۴۲ساله) با بررسی سوابق او مشخص شد این مرد از مجرمان سابقه‌داری است که بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مرتبط با آزارواذیت جنسی، آتش‌سوزی عمدی و سرقت اماکن در تهران، ورامین و استان اصفهان دستگیر و روانه زندان شده و درحال‌حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضائی قرار دارد. زن جوانی که در زمان دستگیری متهم در خودروی پراید حضور داشت و با متهم درگیر شده بود، پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ۲۲ روز حادثه در حالی که هوا بارانی بود از محل کارم در افسریه به قصد رفتن به خانه خارج و به‌عنوان مسافر سوار یک خودروی پراید شدم. زمانی که در نزدیکی محل سکونت به راننده اعلام کردم که کمی جلوتر پیاده خواهم شد، ناگهان راننده خودرو را متوقف کرد و به‌سرعت به عقب ماشین آمد. او به من حمله‌ور شد و با دست، دهان و گلویم را گرفت؛ به‌زور من را به صندلی جلو برد و درهای ماشین را قفل کرد و من را مورد آزارواذیت قرار داد. در همین زمان بود که این شخص متوجه چراغ‌ گردان ماشین پلیس شد که بلافاصله ماشین را روشن و شروع به حرکت کرد. در نهایت پس از طی مسافت کوتاهی و در حالی که ماشین پلیس به دنبال ما آمده بود، با این شخص درگیر و موفق شدم خودرو را از مسیر اصلی‌اش خارج کنم و در ادامه ماموران نیز اقدام به دستگیری راننده پراید کردند».

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت:« در ادامه رسیدگی به پرونده و با مواجهه حضوری اولین شاکی با متهم، آن زن صراحتا و به‌صورت کامل متهم را مورد شناسایی قرار داد و در ادامه تحقیقات و با بررسی پرونده‌های مشابه، یکی دیگر از شکات پرونده نیز شناسایی و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی دعوت شد».

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۰۴۷۲۰۹:۱۲:۴۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
اگه اینجور آدمها رو عقیم کنن دیگه دست به چنین کارهایی نمی زنن
ایرانی۱۹۰۴۹۹۰۹:۲۸:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
پس از دستگیری راننده پراید به نام علیرضا (۴۲ساله) با بررسی سوابق او مشخص شد این مرد از مجرمان سابقه‌داری است که بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مرتبط با آزارواذیت جنسی، آتش‌سوزی عمدی و سرقت اماکن در تهران، ورامین و استان اصفهان دستگیر و روانه زندان شده و درحال‌حاضر نیز تحت تعقیب دستگاه قضائی قرار دارد. بسیار متاسفم!!
ناشناس۱۹۰۵۹۲۱۰:۱۵:۱۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
این سوابقی که شما از ایشون گفتید حداقل ۳۰ سال زندان داره ایشون با ۴۰ سال سن چطوری همه کارها رو انجام داده و بیرونه
ناشناس۱۹۰۶۲۳۱۰:۲۷:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
به به .ما شما را میخواهیم به مقام انسانیت برسانیم. برسد به دست .....
لبیی۱۹۰۸۰۸۱۲:۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
فقط اعدام
ناشناس۱۹۰۸۳۷۱۲:۲۳:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
چه فایده دو روز دیگه آزاده

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 7. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 8. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 9. کرونا و برخوردهای جناحی

 10. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 11. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 14. کرونا و اشک کباب! ...

 15. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 16. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 17. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 18. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 19. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 20. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 21. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 22. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

 23. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 24. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

 25. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

آخرین عناوین