کمک 69 میلیاردی تومان مردم در جشن عاطفه ها

گروه اجتماعی الف،   3960627012
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مشارکت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته 53 میلیارد تومان بود که امسال این رقم با رشد حدود 30 درصدی به 69 میلیارد تومات افزایش داشته است.
 
به گزارش ایرنا، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مشارکت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته 53 میلیارد تومان بود که امسال این رقم با رشد حدود 30 درصدی به 69 میلیارد تومات افزایش داشته است.

فاطمه رهبر با اشاره به اینکه هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس سنت حسنه 'جشن عاطفه‌ها' با شعار 'مهر در انتظار همدلی' برگزار می‌شود، اظهارکرد: مشارکت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته 53 میلیارد تومان بود که امسال این رقم حدود 30 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این که هم اکنون 312هزاردانش آموز درمقاطع تحصیلی مختلف تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: 228هزار نفر از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی ،63 هزار نفر در مقطع دبیرستان و 15 هزار نفر نیز در مقطع پیش دانشگاهی از خدمات این نهاد به طور مستمر بهره‌مند می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به کمک های این نهاد پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان نیازمند گفت: کمیته امداد پیش از بازگشایی مدارس برای هر دانش‌آموز نیازمند در مناطق محروم بسته تحصیلی 70هزار تومانی تهیه کرد که این کمک ها علاوه برحمایت های است که با مشارکت خیران و مردم نیکوکار در جشن عاطفه‌ها و کمک حامیان ایتام و فرزندان محسنین به هر دانش‌آموز نیازمند اهدا می شود.

وی با اعلام اینکه سال گذشته متوسط سرانه پرداخت کمک‌های تحصیلی این نهاد به هر دانش آموز تحت حمایت 65 هزار تومان بود،افزود: امسال این رقم به ازای هر دانش‌آموز تحت حمایت به 102 هزار تومان افزایش یافته است.

وی درباره خدمات و حمایت‌های تحصیلی به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد بیان داشت: با توجه به وضعیت هر دانش‌آموز نیازمند و نظر مددکارخانواده، دانش آموز از یک یا چند مورد از خدمات تامین هزینه نوشت افزار و کتب درسی، تامین پوشاک دانش‌آموزی، تقویت بنیه تحصیلی (شرکت در کلاسهای تقویتی)، معرفی به سایر خوابگاه‌ها، کمک هزینه راهیابی به دانشگاه، تامین تجهیزات آموزشی رشته های فنی‌وحرفه‌ای ، هزینه رفت و آمد به مدرسه، هزینه ثبت نام در مدارس و ارائه خدمات مشاوره شغلی و تحصیلی بهره مند خواهند شد.

وی گفت: امسال با مشارکت 50 درصدی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موسسه خیریه حضرت رقیه، 100 هزاربسته نوشت افزار به ارزش هفت میلیارد و 500 میلیون تومان توسط خیریه حضرت رقیه (س) تهیه و بین دانش آموزان نیازمند با اولویت مناطق محروم با ضریب محرومیت8 و 9 در سراسر کشور توزیع شد.

رهبر با اشاره به اینکه سرانه نقدی تحصیلی کمیته امداد ازمحل کمک‌های خیران و مردم نیکوکار در جشن عاطفه‌ها و کمک حامیان ایتام محصل تامین می‌شود افزود: هر یک از ایتام تحت حمایت کمیته امداد حداقل پنج حامی دارند که با کمک های نقدی و غیر نقدی آنها سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به شیوه‌های آسان پرداخت کمک به جشن عاطفه‌ها توضیح داد: مردم می توانند با مراجعه به سایت emdad.irو یا از طریق شماره گیری کد #1*8877* کمک های نقدی خود را به دانش آموزانی نیازمند اختصاص دهند.

مرحله نخست جشن عاطفه ها 23 و 24 شهریور ماه درپایگاه‌های عمومی و مصلی‌های نماز جمعه برگزارشد. مرحله دوم این جشن نیز 19 مهر ماه در مدارس سراسر کشور با هدف تقویت روحیه ایثار و انفاق در بین دانش‌آموزان اجرا خواهد شد.

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 2. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 3. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 8. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 14. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 15. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 16. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 17. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 18. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 19. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 20. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 21. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 22. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 23. غیزانیه از نمای نزدیک

 24. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 25. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

آخرین عناوین