قاصدک24

استخدام های حاشیه ای زنگنه و لغو جذب فارغ التحصیلان رتبه الف دانشکده نفت!/ وزارت نفت باید متعهد به انجام موضوعی که تعهد داده است باشد

گروه اقتصادی الف،   3960913148 ۱۷ نظر، ۲ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
 استخدام های حاشیه ای زنگنه و لغو جذب فارغ التحصیلان رتبه الف دانشکده نفت!/ وزارت نفت باید متعهد به انجام موضوعی که تعهد داده است باشد

حاشیه های استخدامی وزارت نفت تمامی ندارد زیرا انتشار خبری مبنی بر لغو آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت با ابلاغ حکم دیوان عدالت اداری وضعیت این آزمون را در هاله‌ای از ابهام قرارداده است.

به گزارش الف، در سال‌های اخیر استخدام در وزارت همواره با حواشیِ جنجالی روبرو بوده است؛ از استخدام نمایندگان تا ماجرای استخدام یک ژن خوب  حاشیه هایی بود که در وزارت تحت امر زنگنه رخ داده است. آزمون استخدامی وزارت نفت در حالی قرار بود در دی‌ماه برگزار می‌شود که اعتراض‌ها به مفاد دفترچه استخدامی آن باعث شد این آزمون لغو شود.

در روزهای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، فهرستی از نمایندگان دوره قبل و افرادی بازمانده از ورود به مجلس که به استخدام وزارت نفت درآمده بودند و دفاع عجیب زنگنه از این اقدام تا چندی بعد از آن و انتشار نامه‌ای وزیر نفت که دستور داده بود فرزند یکی از نمایندگان فعلی مجلس به استخدام وزارت نفت درآید و دوباره بیژن نامدار زنگنه از این دستور و این استخدام سفارشی و ژن خوب  آن هم در روی آنتن زنده تلویزیون دفاع و دلیل آن را داشتن مدرک دکترا عنوان کرد.

در مورد ماجرای استخدام این خانم داری دکترا با دستور وزیر نفت؛ هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس به الف گفته بود این کشور پُر از دکترا است؛ آقای زنگنه عنوان می‌کند در وزارت نفت نیرو اضافی داریم، اما نمایندگان و برخی افراد را سفارشی جذب می‌کند که این موضوع تناقض دارد. اگر نیرو اضافی وجود دارد، استخدام برای چیست؟، آیا فرصت مشابه برای دیگر جوانان کشور هم وجود دارد؛ که این‌گونه نیست.

زنگنه بارها از داشتن نیروی مازاد در وزارت نفت گلایه و از استخدامی های خود دفاع می کرد؛ در حالی که وزارت نفت متعهد به جذب و استخدام دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت بود، اعلام کرد تعهدی برای انجام این کار ندارد و این موضوع باعث اعتراض دانشجویان این دانشگاه شد که به نوعی حق آنها پایمان شده بود؛ البته این موضوع در سال 94 اعلام و از سال 95 در دفترچه آزمون کنکور درج شده بود، اما نکته مهم آن این بود که این وزارتخانه متعهد به استخدام دانشجویانی است که قبل از سال 94 و حتی 95  وارد دانشگاه صنعت نفت شده بودند؛ زیرا در دفترچه آزمون کنکور سال های قبل از 95 این تعهد درج شده بود، یعنی به نوعی زنگنه و وزارت نفت متعهد هستند این فارغ التحصیلان را استخدام کنند که از آن سرباز زدند.

بیژن زنگنه در سال 94  استخدام دانشجویان سنعت نفت را در وزارت نفت ممنوع کرد و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که قبل از این سال در این دانشگاه تحصیل کرده بودند، پس از بی‌نتیجه ماندن اعتراضات خود به دیوان عدالت اداری شکایت بردند  و دیوان عدالت اداری وزارت نفت را ملزم به جذب و استخدام دانشجویان گروه الف دانشگاه صنعت نفت کرد.

مدیرکل آموزش وزارت نفت درباره حکم قبلی دیوان عدالت اداری مبنی بر جذب فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت هم گفت: آن حکم، جامعیت نداشت و تنها درباره چند نفر از فارغ‎التحصیلان گروه الف بود که وزارت نفت درخواست تجدیدنظر کرده است، البته از سال ۹۵، بند اولویت استخدام فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت از دفترچه‎های کنکور حذف شده است و فارغ‎التحصیلان ورودی سال‎های قبل هم مطمئن باشند که در صورت احراز شرایط لازم، در وزارت نفت جذب خواهند شد.

ورود سازمان دیده بان شفافیت و عدالت برای احقاق حق دانشجویان صنعت نفت
احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در مهر ماه امسال در نامه‌ای به دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت اعلام کرد که شکایت این دانشجویان از وزارت نفت را پیگیری می‌کند. وی در این نامه به دانشجویان اعلام کرده که دیدبان شفافیت و عدالت طبق وظیفه ذاتی‌اش پیگیر شکایت آنها برای احقاق حق شان در مقابل وزارت نفت خواهد بود.

چرا آزمون دی ماه لغو شد

موضوع حاشیه‌های استخدامی وزارت نفت در حالی بود که این وزارتخانه مجوز استخدام 200 نفر را از سازمان امور اداري و استخدامي گرفت و قرار بود آزمون استخدامی این وزارتخانه دی ماه امسال برگزار شود و در پی اعتراضات و شکایت فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشکده نفت و شرایط درج شده در آزمون و اعتراض نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه این استان باعث شد دیوان عدالت اداری دوباره با ورود به موضوع آن، برگزاری آزمون را لغو کند. قرار بود ۲۵۰۰ نفر از طریق آزمون استخدامی وزارت نفت به استخدام رسمی این وزارتخانه در آیند. از این تعداد قرار بود ۱۰۵۰ نفر آنها از جمعیت تبدیل وضعیت قراردادی ها و ۲۰۰ نفر شان نیز از فارغ التحصیلان رتبه الف دانشگاه صنعت نفت باشند.

چندی پیش نیز ائمه جمعه خوزستان طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور ضمن اعلام اعتراض و نارضایتی مردم خوزستان نسبت به شرایط شرکت در آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت خواستار ممانعت رئیس‌جمهور از برگزاری این آزمون با شرایط کنونی آن شدند و خطاب به رئیس‌جمهور، خواستار ممانعت از شیوه کنونی استخدام به دلیل گستردگی دامنه اعتراضات مردمی شدند.

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس هم با تأکید بر اینکه در ارتباط با استخدام‌های که از قبل صورت گرفته و آزمون جدید استخدامی اشکالاتی وارد است، گفته بود: اعتقادداریم که سهمیه‌ای نظیر بومی گزینی، ویژه خوزستان، در این آزمون باید لحاظ شود اما هنوز این سهمیه اعمال نشده است و اگر اشکالات وارده به آزمون استخدامی نفت برطرف نشود و تضییع حقوقی در آن صورت گیرد قطعاً کمیسیون انرژی وظیفه حقوقی خود را در قبال آن انجام می‌دهد.

شرایط ظالمانه در آزمون

علی ساری نماینده مردم اهواز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی الف؛ در مورد لغو آزمون استخدامی وزارت نفت گفت: تا قبل از سال 94 در دفترچه کنکور سراسری موضوعی بندی وجود داشت که وزارت نفت (دانشکده نفت) در  قبال استخدام دانشجویان این دانشگاه متعهد بود اما در سال 94 اعلام  شده که در خصوص استخدام فارغ التحصیلان دانشکده نفت تعهدی وجود ندارند و همچنین در مورد آزمون استخدامی وزارت نفت با توجه به اعتراض دانشجویان و نحوه آزمون، دیوان عدالت اداری با بررسی آن، به برگزاری آن را لغو کرد.

وی افزود: وزارت نفت شرایط ظلمانه را در این آزمون استخدامی درج کرده بودند که همه  آن منجر می‌شد تعدادی زیادی از دانشجویان صنعت نفت به کار گرفته نشوند، در حالی که نباید امتیاز خاصی را قائل شد و این آزمون هم باید مانند آزمون های استخدامی دیگر برگزار شود و به موضوع بومی بودن و ظرفیت های استان توجه شود و نباید آن را نادیده بگیرند.

براساس این گزارش، مصاحبه با دانشجویان برای استخدام 200 نفر در مرداد ماه برگزار شد و وزارت نفت مي‌گويد 50 ردصد افرادی كه براي مصاحبه دعوت شده‌ بودند، نتوانسته‌اند امتياز لازم را در مصاحبه استخدامي کسب کنند و استخدام نبايد به گونه‌اي باشد كه دانشجويان تواناي دانشگاه‌هاي برتر كشور در صف جذب بمانند.

خليل، دانشجوي دانشكده شيمي دانشگاه صنعت نفت آبادان در گفتگو با اعتماد گفته است: مي‌توانستيم دانشگاه تهران را انتخاب كنيم اما آمديم به دانشگاه صنعت نفت چون فكر مي‌كرديم براي استخدام اولويت خواهيم داشت اما حالا سرنوشت فارغ‌التحصيلان نشان مي‌دهد كه هيچ اميدي به اين استخدام نيست. يكي از فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعت نفت كه در مصاحبه امسال شركت كرده، مي‌گويد كه به نظر مي‌رسد وزارت نفت مي‌خواهد با اينگونه اظهارنظرها دانشجويان صنعت نفت را بي‌سواد نشان دهد و آنها را در برابر دانشجويان دانشگاه‌هايي مانند صنعتي شريف قرار دهد. یکی دیگر از دانشجویان مي‌گويد ماه‌ها است همه افرادی كه در اين مصاحبه شركت كرده‌اند در انتظارند كه ببينند از همان كساني كه نمره قبولي آورده‌اند چه كساني قرار است استخدام شوند؛ اما هنوز هيچ خبري از اعلام نتايج نيست، حتي يك كارنامه هم نمي‌دهند كه ببينيم اين نمرات ضعيفي كه مي‌گويند كجاست؟»

یک مقام وزارت نفت مي‌گويد: اين كساني كه وارد سيستم وزارت نفت مي‌شوند تا ٥٠ سال ديگر براي كشور هزينه دارند براي همين نمي‌توانيم به كساني بسنده كنيم كه حداقل نمره‌ها را دارند. آقاي زنگنه مساعدت كرد و به دليل اين اعتراضات و‌ بندي كه تا قبل از سال ٩٥ براي جذب گروه الف فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعت نفت وجود داشت سقف استخدام ٢٠٠ نفر را برداشت و گفت هر كسي كه بتواند از مصاحبه عبور كند و شرايط كافي را داشته باشد را جذب كنيد و مجوز استخدام را بعدا مي‌گيريم، اما متاسفانه از ٨٠٠ نفري كه دعوت به مصاحبه شدند حدود ٥٠ درصد حتي نمره‌هاي كف را هم مثلا در قسمت زبان نياوردند. خب چگونه وقتي فارغ‌التحصيلان دانشگاه شريف و تهران و اميركبير هم هستند و دارند رقابت مي‌كنند مي‌توانيم اين فارغ‌التحصيلان را جذب كنيم؟

اگر ادعاي وزارت نفت در خصوص اینکه 50 درصد دانشجویان حتی نمره های کف را کسب نکردند، این سوال مطرح است که چه كسي مقصر است و چرا دانشجويان و فارغ‌التحصيلان دانشکده صنعت نفت که زیر مظر وزارت نفت است؛ این وضعیت را دارند که حتی در مصاحبه برای این وزارتخانه نتوانستند حداقل نمره را به دست بیاوردند و اینکه نظام آموزشی این دانشگاه ایرادی ندارد، آیا وزارت نفت در موضوع این آموزش کم کاری نکرده است؟

بنا براین گزارش، روز گذشته جمعي از دانشجويان دانشگاه صنعت نفت پس از تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری، در مقابل وزارت نفت تجمع کرده‌اند. این فارغ التحصیلان معتقدند که وزرات نفت طبق موارد مندرج در دفترچه کنکور به فارغ التحصیلان گروه الف این دانشگاه تعهد استخدام داده است. در مقابل، وزرات نفت معتقد است که تعهد استخدام به فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت در کار نبوده است و آن‌ها در دولت نهم و دهم، خارج از تعهدات وزارت نفت استخدام می‌شده‌اند.

دانشجویان دانشگاه نفت بار دیگر مقابل" وزارت نفت" تجمع کردند+تصویر

اما پس از دو هفته تحصن دانشجویان دانشکده صنعت نفت و تعطیلی کلاس‌ها با تصمیم مسئولان، دانشگاه نفت تا اطلاع ثانوی تعطیل شد و براساس سخنان رئیس این دانشگاه بازگشايي مجدد اين دانشكده منوط به حضور دانشجويان در كلاس‌هاي درس است. روابط عمومی دانشگاه نفت، با تأیید تعطیلی دانشکده نفت آبادان، علت این تعطیلی را غیبت بیش از سه‌شانزدهم دانشجویان در یک نیمسال آموزشی عنوان کرده است.

به الف، جمعی دانشجویان از "گروه الف" دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به بدعهدی های وزیر نفت در روند استخدام این دانشجویان دیروز در خیابان طالقانی در مقابل وزارت نفت تجمع کردند. این دانشجویان هدف خود را از این تجمع را تعویق زمان ارزیابی تا زمان نهایی شدن رای دیوان عدالت اداری اعلام کردند. دیوان عدالت اداری طی روزهای گذشته حکم خود را در قبال استخدام این دانشجویان اعلام کرد اما وزارت نفت در عین دعوت برخی از دانشجویان به مصاحبه نسبت به حکم اعتراض کرده است.

یکی از این دانشجویان به خبرنگار الف گفت:‌  وزارت نفت در استخدام دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت کوتاهی کرده و به وعده های خود عمل نمی کند.ما از طرف تمامی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان گروه الف این دانشگاه تقاضا داریم با پیگیری موضوع، از وزارت نفت بخواهید تا به قانون و حکم دیوان عدالت اداری عمل کند و وضعیت دانش آموختگان این دانشگاه را به سرانجام برساند.

کامران دهقانی مدیرکل آموزش وزارت نفت روز گذشته به دنبال ادامه تجمع عده‎ای از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در مقابل ساختمان وزارت نفت، در گفتگویی تلویزیونی گفت:مصاحبه با تمام فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در دستور کار قرار دارد و از دانشجویان می‎خواهیم در این زمینه دغدغه‎ای نداشته باشند و مطمئن باشند که وزارت نفت در چارچوب قوانین و مقررات و با درنظر گرفتن استانداردهای لازم، واجدان شرایط را جذب خواهد کرد.

وی افزود: با وجود محدودیت، وزارت نفت از همه فارغ‎التحصیلان گروه الف برای مصاحبه دعوت کرده است و با پیگیری‎های انجام شده، هر تعداد از فارغ‎التحصیلانی که مراحل مصاحبه، گزینش و طب صنعتی را با موفقیت طی کنند حتی اگر بیش از تعداد مجوز باشد، جذب خواهند شد و آزمون کتبی و مصاحبه، هر یک مرحله جداگانه‎ای از استخدام در وزارت نفت است که در حدود ۱۵ سال گذشته و طبق مقررات، همواره فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت، تنها از مرحله آزمون کتبی معاف بوده‎اند و اکنون نیز همین روال ادامه دارد.

دانشکده صنعت نفت در سال ۱۳۱۸ در قالب آموزشگاه فنی آبادان و با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنعت نفت در آغاز کرد. با توسعه این آموزشگاه، نام آن به دانشکده فنی آبادان، و سپس به دانشکده نفت آبادان تغییر یافت. با توجه به گسترش فعالیت‌های آموزشی دانشکده نفت آبادان و نیاز کشور به تربیت نیروهای متخصص در صنعت نفت و گاز، این دانشکده در سال ۱۳۶۸ به دانشگاه صنعت نفت ارتقا یافت.

هر سال براساس نیاز این صنعت، دانشجویانی بصورت بورسیه جذب دانشکده صنعت نفت شده؛ تربیت می شوند و در این صنعت بکار گرفته می شوند. اما طی سالهای اخیر تنها تعدادی از فارغ التحصیلان رتبه الف این دانشکده، آنهم پس از شرکت در مصاحبه و گزینش، به استخدام این وزارتخانه درآمده اند و بسیاری از آنها از فعالیت بازمانده اند.

زنگنه: دیوان عدالت اداری آزمون نفت را متوقف کند، آن را منتفی می‌کنیم
وزیر نفت گفت: اگر دیوان عدالت اداری آزمون استخدامی این وزارتخانه را متوقف کند، ما در کل، آزمون را منتفی می کنیم. بیژن زنگنه در حاشیه همایش بیمه و توسعه، درباره اعتراض برخی فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت به برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه گفت: قرار بود تعدادی از دانشجویان یا فارغ التحصیلان بدون اینکه در آزمون کتبی عمومی شرکت کنند، با انجام مصاحبه بر حسب نیاز این وزارتخانه استخدام شوند.

وی با تاکید بر اینکه ما هم می خواهیم همین کار را انجام دهیم و دانشجویان مطمئن باشند که به آنچه تعهد داده ایم و گفته ایم، عمل می کنیم، ادامه داد: خارج از این روند و با فشار نمی توانند کار خود را پیش ببرند. این در حالی است که برخی گفته اند که دیوان عدالت اداری این آزمون را به تأخیر انداخته است؛ اگر این دیوان چنین بگوید، ما کلاً آزمون را منتفی می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۸۳۱۴۱۴:۵۷:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
پس منی که تو دانشگاه نفت درس نخوندم باید چی کار کنم در ضمن کیفیت این دانشگاه اصلا معلوم نیس
دانشگاه نفتی۱۵۸۴۶۴۱۷:۳۲:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
موافقم. این نتیجه سیاست غلطی هست که هم دانشگاه نفتی ماراضی هست هم غیر نفتی. هم بومی هم غیربومی!
ناشناس۱۵۸۳۱۵۱۴:۵۷:۴۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
...به دنبال استخدام تا 1400!
ناشناس۱۵۸۳۴۴۱۵:۲۰:۳۷ ۱۳۹۶/۹/۱۳
مدرک داشتن و نمره بالا ، نشانه سواد انجام کار نیست !
ناشناس۱۵۹۰۵۸۱۳:۱۷:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۱۴
بله پارتی داشتن و ژن خوب ملاک است. این استدلال است که سبب شده ساختمانها ناایمن، تالابها خشک و... کیفیت تولیدات ایران اینقدر افتضاح باشد. سواد داشتن بمعنای کاربلد بودن نیست! بیسوادی و باری بهر جهتی ملاک است!
پاسخ منتقدین عزیز۱۵۸۳۴۷۱۵:۲۶:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
با سلام دوستانی که اعتراض میکنید با احترام خدمت شما عارضم ما هم مثل شما در کنکور سراسری شرکت کردیم مثل برخی از شما رتبه های عالی کسب کردیم ما هم مثل شما دفترچه کنکور رو خوندیم ما هم مثل شما شرایط دانشگاه رو درون دفترچه خوندیم ولی برخلاف خیلی از شما گرد و خاک خوزستان رو به اب خوش تهران ترجیح دادیم در این انتخاب حق و شرایطی که ما داشتیم با شما برابر بود بنابراین شما این انتخاب رو نکردین و ما کردیم پس با کمال احترام حق اعتراض نسبت به نحوه استخدام مارو ندارید گرچه داستان استخدام ما همانند دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی متفاوت با الباقی استخدام ها است. در مورد علت لغو کلاس ها هم تلاش های زیادی شد که مسئولان به حرف ما گوش کنند دو سال تلاش شد اما دریغ متاسفانه تنها راه پیش روی ما همین تحصن بود
فارغ التحصیل دانشگاه نفت۱۵۸۴۶۲۱۷:۳۰:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
جناب وزیر اگر کیفیت خروجی دانشگاه نفت افت کرده است مدیران زیرمجموعه جنابعالی از جمله معاونین محترمی که تصمیم گیر در سیاست گذاری دانشگاه هستند باید پاسخگو باشند و اگر ضعفی بوده ضعف مدیریتی هست. باید پاسخگو باشید. کسانی که با ایجاد مافیای هییت علمی نخبه ها را فراری میدهند باید پاسخگو باشند‌.
حسین۱۵۸۵۷۷۱۹:۴۸:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
وزارت محترم نفت و وزارت محترم علوم دانشجوها و استخدامی ها رو سرکار نذارید!! هردو کار زیر مجموعه دولت است اگر دانشگاه کیفیت نداره پس چرا جذب کردین؟ اگر بعد کیفیت از دست داد چرا اصلاحش نکردین؟ اگر از اول نمی خواستین جذب کنید که چرا سرکار گذاشتین؟
ناشناس۱۵۸۵۹۴۲۰:۰۵:۲۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
چرا وزارت نفت توضیح نمیدهد که این تشگیلات هم اکنون هم با مازاد نیرو مواجه است عده ای جوان را استخدام کنند که چه کنند ؟
ناشناس۱۵۸۶۰۵۲۰:۱۴:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
«زنگنه بارها از داشتن نیروی مازاد در وزارت نفت گلایه و از استخدامی های خود دفاع می کرد...»چرا اگه مازاد نیرو داره بازنشستگی پیش از موعد کشوری نیروهای ستادی حداقل تهران رو که با برون سپاری فعالیتها دچار کم کاری و بیکاری شده اند اقدام نمی کنه ...و بودجه ازاد شده را صرف ایجاد اشتغال و جذب نیرو جدید کنه ...
ناشناس۱۵۸۶۴۶۲۱:۰۵:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۱۳
وزارت نفت هم مثل سایر وزارتخانه ها اگر دست از بکارگیری بازنشسته های ( استثنایی ) بردارد، می تواند نیروهای جوان و فعال را استخدام کند . باور کنید کشور نیاز به نیرو های جوان و توانا و نواور دارد . به سخنان نسل جوان ایران گوش بدهید
ناشناس۱۵۸۶۹۴۲۲:۴۲:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۱۳
معلوم نیست چه خبره! هرکی رو می خوان استخدامه در جاهایی که استخدام نداره هرکی رو نمی خوان پرش میدن در جاهایی که استخدام داره اصلا سابقه، تحصیلات، اخلاق، حتی تعهد به این مرز و بوم هم برای برخی مدیرا مهم نیست فقط مدیر بخواهد خواسته، بقیه هیچ طرف براحتی میگه برو شکایت کن!!!
ناشناس۱۵۸۷۳۳۲۳:۳۱:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
آقای وزیر این ره که تو میروی به ترکستان است
ناشناس۱۵۹۱۰۱۱۴:۰۶:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۴
همچین میگن کیفیت دانشگاه افت کرده مثل اینکه کسایی که با پارتی بازی وارد وزارت نفت شدن نخبه هستن.
ناشناس۱۵۹۳۸۵۲۱:۳۶:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۱۴
وزارت نفت باید نه تنها نیروی حدید استخدام نکند بلکه با تصمیمی جسورانه دست به تعدیل نیرو بزند .
ناشناس۱۵۹۴۱۵۲۳:۰۵:۲۶ ۱۳۹۶/۹/۱۴
این چه بازی هست؟ دانشگاه نفت تعهد استخدام داره یعنی چی؟ نخبه کجا بود؟ دانشگاههای منتخب چه صیغه ای هست؟ آزمون برگزار میشه هرکی حائز شرایط بود ونمره بالا کسب کرد حقشه جذب بشه تا کی جامعه طبقاتی؟!!!! این وقتی صادق هست که در جذب در دانشگاه طبقه بندی وسهمیه بندی نباشه حالا که هست دیگه امتیاز دادن در استخدام بی معنی است
هموطن۱۶۰۱۷۵۱۴:۴۸:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۶
یادتونه می گفتن دانشگاه نفت تعدادشون زیاده نمی تونیم همه رو استخدام کنیم حالا اعلام می کنن کلا تو بانک ثبت نامشون800 فوقش نهصد نفرن اینا کل معدل خوبای دانشگاه نفتن آیا جای کسی رو تنگ کردن جز اینکه زحمت کشیدن از روز اول تو این دانشگاه با حساسیت و استرس درس خوندن

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. عملی که عمر را زیاد می‌کند

 2. محمد بن سلمان؛ پروژه ای جدید برای مهار جمهوری اسلامی ایران

 3. خودخواهی آمریکایی به سبک ترامپ

 4. توصیه‌های زمستانی به رانندگان

 5. یارانه سال 97 چگونه محاسبه می شود؟

 6. تنها راه حذف کنکور چیست؟

 7. 5 وسیله ای که نباید برای خودرو خرید!

 8. جادوی پول و بانک - 7 | شکست عمیق بهای «دلار»؛ بزودی

 9. خشکسالی پاییزی رکورد شکست

 10. موشک‌های بالستیک یمن از کجا آمدند؟

 11. چرا باید در ورزش بر کاهش وزن تمرکز نکنیم؟

 12. ترامپ به دنبال نمایش رویکردی جدید در سوریه است

 13. تحلیلگر پیشین سیا: طبق استدلال‌های «هیلی»، «میخائیل کلاشنیکف» مقصر هر حمله‌‌ای با «آکا-۴۷» است

 14. پوتین روش نظامی روسیه را تغییر داده است

 15. بودجه دولت در ۲۰سال گذشته را ببینید + نمودار

 16. ۱۳ ایراد برنامه اشتغالی وزارت کار؛ نگرانی مرکز پژوهشها از نابودی شغل‌های موجود

 17. جدیدی: شورای پنجم شورای ضعیفی است/ اعضا به مسائل شهری مسلط نیستند

 18. رسوایی جدید شبکه من ‌و تو روی آنتن زنده؛ این داستان حسین هدایتی!  

 19. بهنوش بختیاری، حامی ترنس‌ها/ توهین‌ها برایم مهم نیست

 20. نخستین واکنش‌ها بعد از 10 روز اعمال قیمت جدید اینترنت ثابت نامحدود

 21. بحران کاغذ صدا را قطع کرد+عکس

 22. موثرترین راه برای خلاص شدن از چاقی

 23. گرانی تا چه زمانی تنها چاره است؟

 24. برخورد خودرو با منزل مسکونی  

 25. «پایتخت 5» در مراحل پایانی تولید/ آریا عظیمی‌نژاد برای ضبط موسیقی راهی استانبول شد

پربحث‌های دیروز

 1. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 2. علم‌الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

 3. استعفای جهانگیری از دولت روحانی؛ «داستان سرایی» اصول گرایان یا اصلاح طلبان؟

 4. سنگ اندازی جدید کنگره در مسیر اجرای توافق هسته ای؛ اخلال در فروش هواپیما و نقض صریح‌ترین بند برجام

 5. سایپا "سراتو" را یک شبه ١٤ میلیون گران کرد

 6. ایران تا چند سال دیگر نفت دارد؟

 7. صدیقی: کلید باز شدن مشکلات اقتصادی تقواست/ در پی صحبت‌های ابلهانه ترامپ، انتفاضه سوم تشکیل شد

 8. معاون وزیر صنعت: خودروسازی ایران به تهرانی‌مقدم‌ها نیاز دارد

 9. تصویری از مردان و زنانی که در سر پل ذهاب برای تماشای فوتبال کنار هم نشستند  

 10. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 11. شائبه اجحاف و رفیق‌بازی در فرآیند استخدامی‌های آموزش‌وپرورش

 12. واکنش سخنگوی ناجا به بودجه نیروی انتظامی در سال 97

 13. حملات شدید جنگنده‌های سعودی به صعده

 14. شهادت جوانی فلسطینی در نوار غزه/ده‌ها نفر زخمی شدند

 15. محمدعلی الحوثی به نیکی هیلی: اگر از ایران موشک وارد می‌کردیم، ضد هوایی وارد می‌کردیم

 16. موزیسین آلمانی: پنج شبی که در تهران گذراندم، در تمام زندگی‌ فراموش نخواهم کرد

 17. عیادت وزیر ارشاد از رضا مقدسی/عکس

 18. ظریف: با شواهد وارونه نمی‌توان بر جرائم جنگی آمریکا سرپوش گذاشت

 19. منتظر اختلافات عمیق بین اروپا و آمریکا باشید/ در ماجرای ایران، اروپا دنبال ترامپ راه نمی افتد

 20. 12 وزیر در مجلس/ بررسی معضلات کاغذ با حضور سه وزیر

 21. ٢٠٠ برج بالای ١٢ طبقه روی گسل‌ها قرار دارند/ تهران تنها شهری که حریم‌های گسل‌های آن شناسایی شده‌اند

 22. جوابی که نگهبان عراقی را ناراحت کرد

 23. ربات‌هایی که با تقلید از مغز حشرات کار می‌کنند

 24. تیلرسون: کره شمالی بزرگترین تهدید امنیت ملی آمریکا است

 25. گوترش: نگران وقوع درگیری نظامی در شبه جزیره کره هستم

پربحث‌های هفته

 1. افزایش عجیب عوارض خروج از کشور/ سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان

 2. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 6. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 7. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 8. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 9. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 12. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 13. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 17. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 18. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 19. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 20. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 21. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 22. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 23. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 24. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 25. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

پربحث‌های اخیر

 1. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 2. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 3. توصیه‌های زمستانی به رانندگان

 4. یارانه سال 97 چگونه محاسبه می شود؟

 5. 5 وسیله ای که نباید برای خودرو خرید!

 6. جادوی پول و بانک - 7 | شکست عمیق بهای «دلار»؛ بزودی

 7. بودجه دولت در ۲۰سال گذشته را ببینید + نمودار

 8. ۱۳ ایراد برنامه اشتغالی وزارت کار؛ نگرانی مرکز پژوهشها از نابودی شغل‌های موجود

 9. نخستین واکنش‌ها بعد از 10 روز اعمال قیمت جدید اینترنت ثابت نامحدود

 10. وعده و وعید نخواستیم وضعیت موجود را حفظ کنید/ با مردم صادقانه حرف بزنیم

 11. چرا نوک پیکان قیمت تمام‌شده به سمت کارگر است؟

 12. نفت ایران در بنادر مختلف جهان چه قیمتی دارد؟

 13. دولت روحانی حامی پوپولیست‌‌ها شد؟

 14. ابعاد تازه پرونده واردات خودروهای لوکس توسط یک پیرزن + سند

 15. دولت توان حذف یارانه نقدی ۲۰ میلیون یارانه‌بگیر را دارد؟

 16. بیکاران مدرک‎دار ۴ برابر شدند

 17. جایگاه جهانی ایران در ICT چهار پله رشد کرد + تصویر

 18. خیز سی ان پی سی چین برای پر کردن جای توتال در پارس جنوبی

پربحث‌های دیروز

 1. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 2. سایپا "سراتو" را یک شبه ١٤ میلیون گران کرد

 3. ایران تا چند سال دیگر نفت دارد؟

 4. معاون وزیر صنعت: خودروسازی ایران به تهرانی‌مقدم‌ها نیاز دارد

 5. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 6. خیز سی ان پی سی چین برای پر کردن جای توتال در پارس جنوبی

 7. معاون وزیر کار: امسال افزایش دستمزد کارگران بیش از تورم اعلامی بانک مرکزی خواهد بود

 8. قیمت طلا افزایش یافت

 9. معاون وزیر نفت:مجلس و دولت مصوبه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارند

 10. مدیرعامل ایرباس از سمت خود کناره‌گیری می‌کند

 11. واردات گوشت به سقف رسید/ گوشت خارجی کیلویی ۱۵ هزار تومان

 12. شفاف سازی گمرک از یک واردات حاشیه ساز

 13. ساخت بزرگترین تونل خاورمیانه در آزادراه تهران-شمال

 14. واردات موز ۲۱درصد بیشتر شد + جدول

 15. خرید نفت اسار اویل هند از ایران نصف شد

 16. با ۶۰میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟

 17. دعوا بر سر صادرات پسته بالا گرفت!

 18. کمک‌‌های خارجی منجر به رشد پایدار می‌شود؟

 19. واردات نفت کره جنوبي از ايران در ماه نوامبر کاهش يافت

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 3. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 4. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 5. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 6. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 7. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 8. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 9. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 10. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 11. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 12. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 13. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 14. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 15. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 16. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 17. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 18. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 19. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 20. پرداخت پول 98 درصد سپرده گذاران صحت ندارد/ بی خبری روحانی از واقعیات جامعه

 21. نجومی بگیران با خیال راحت هنوز هم حقوق‌های نجومی می‌گیرند و کسی هم نیست به آنها ایرادی بگیرد

 22. رئیس کل بانک مرکزی: قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار در بازار آزاد واقعی نیست و تعدیل می شود

 23. پیشنهاد جدید برای حذف ۴ قشر جامعه از دریافت یارانه نقدی + جزئیات

 24. توافق ۵ عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو / سقف تعرفه ۱۵۰ درصد می‌شود

 25. هر همایش حسام‌الدین آشنا ۱۱۳ میلیون تومان خرج دارد

آخرین عناوین