هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با الف: آقای زنگنه این کشور پُر از دکترا است/ اگر نیرو اضافی وجود دارد، استخدام سفارشی برای چیست؟

گروه اقتصادی الف،   3960729156 ۴۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای زنگنه این کشور پُر از دکترا است/ اگر نیرو اضافی وجود دارد، استخدام سفارشی برای چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نمایندگان باید از زنگنه در مورد استخدام‌ها سؤال کنند، گفت: مشکل از نظارت مجلس و برخی از نمایندگان از تخلفات چشم‌پوشی می‌کنند؛ درحالی‌که برای نظارت و اجرای قانون وارد مجلس شدند.

به گزارش الف؛ در روزهای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، فهرستی از نمایندگان دوره قبل و افرادی که نتوانستند به مجلس راه یابند و به استخدام وزارت نفت درآمده بودند، منتشر شد، اینکه به یک نماینده مجلس قول استخدام داده بودند و این نمایندگان از وزیر نفت (بیژن نامدار زنگنه) حمایت کرده و از نمایندگان خواسته بودند که وی رأی اعتماد دهند. البته زنگنه از مجلس رأی اعتماد گرفت و از استخدام نمایندگان مجلس دفاع کرد.

بعدازاین موضوع نامه‌ای منتشر شد که وزیر نفت دستور داده بود فرزند یکی از نمایندگان فعلی مجلس استخدام وزارت نفت شود که شد. وزیر نفت رد روی آنتن زنده تلویزیون از این مورد دفاع کرد و گفت این دختر دکترا دارد.

هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد جذب نمایندگان و استخدام برخی سفارشی در وزارت نفت، به الف گفت: نمایندگان مجلس برای دو بخش قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون و اقدامات دولت و وزرا وارد مجلس می‌شوند و باید بر اقدامات وزارتخانه‌ها نظارت و آن را بررسی کنیم تا هر زمان انحرافی از این برنامه‌ها و تخلفاتی را شاهد بودیم، با تذکر و سؤال و ... برخورد کنیم.


وی مانند قانون برنامه ششم توسعه که باید اجرایی شود و اینکه نوشته‌شده وزارت نفت تا پایان آنچه اقداماتی را باید انجام دهد، افزود: در دو هفته گذشته در کمیسیون انرژی مجلس، مسوولان وزارت نفت را خواستیم و سؤال کردیم که باید در برنامه ششم بهره‌وری داشته باشید و توضیح دهند.


خادمی اظهار کرد: اکنون 6 الی 7 ماه از اجرای برنامه ششم گذشته است و اینکه چه بخشی آن اجرایی شده است؛ آیا می‌توانیم به اهداف برنامه ششم برسیم که نمایندگان برای این موضوع وارد مجلس شدند؛ اینکه یک نماینده قبل از ورد به مجلس یک کارمند معمولی در دستگاهی بوده و اگر به نماینده شد و از وزیر خواست که او را به وزارت نفت ببرد و با توجه به سابقه‌ای که دارد، این وزیر به چه دلیل این کار را انجام می‌دهد، آیا وزیر همه نمایندگان را جذب می‌کند و یا تعداد خاصی را به وزارت نفت می‌برد.


عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه از نمایندگان دوره قبل در مجلس افرادی هستند که رئیس هیئت‌مدیره و در شرکت‌های وابسته به نفت سمت و پست گرفتند، گفت: البته نمایندگانی هم بودند که به وظایف قانونی خود عمل کردند، ولی نماینده‌ای که جذب وزارت نفت شد، از خطا، اقدامات و تخلفات وزیر و وزارتخانه چشم‌پوشی کرده است و هرجایی وزیر نیاز به رأی مجلس داشت، به او رأی دادند.


وی بابیان اینکه همه نمایندگان مجلس نمی‌توانند کارمندان دولت شوند، گفت: نمایندگان باید پس از پایان در بهارستان به جایگاه قبلی خود برگردند؛ نباید نماینده‌ای که در وزارت آموزش و پروش بوده، در وزارت صنایع جذب شود و این مشکل، مشکلات اساسی برای مردم ایجاد می‌کند.


مقصر ناکارآمدی دولت‌ها، مجلس است
خادمی بیان کرد: اگر دولت‌ها به اهداف برنامه‌ریزی‌شده نمی‌رسند، مجلس مقصر است و زیرا در رأس همه امور مجلس قرار دارد؛ چرا نظارت مجلس ضعیف است و نمایندگان به این وظیفه عمل نمی‌کنند که مشاهده می‌کنیم در پایان هر دولت، اشتباهاتی رخ داد و دولت‌ها تخلف می‌کنند؛ چرا مجلس جلوی این تخلفات و انحرافات از اجرای قانون دولت‌ها را نگرفت؟


عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: مجلس باید نظارت کند و اجازه تخلفات و انحرافات از اجرای قانون را به دولتمردان ندهد، متأسفانه این نظارت به‌خوبی انجام نمی‌شود و خیلی از نمایندگان به دلیل معزوراتی که دارند، ازجمله برای وزارت نفت از برخورد امتناع می‌کنند.


وی با بیان اینکه جوانان امروز بیکارند، گفت: آقای زنگنه عنوان می‌کند در وزارت نفت نیرو اضافی داریم، اما نمایندگان و برخی افراد را سفارشی جذب می‌کند که این موضوع تناقض دارد. اگر نیرو اضافی وجود دارد، استخدام برای چیست؟ این‌گونه نبوده و وزارت نفت همیشه برای جذب و استخدام برنامه داشت.


این نماینده مردم در خانه ملت ادامه داد: اکنون دانشجویان دانشگاه نفت که قرار بود استخدام وزارت نفت شوند، اجرایی نمی‌شود، اصلاً برای چه چیزی این دانشگاه ایجاد شد؛ اگر هم قرار است استخدام نکنند؛ نمی‌توان به دانشجویی که سال سوم است بگویند استخدام نمی‌شود و از هم‌اکنون اعلام کنند از 4 سال آینده افرادی که به دانشگاه نفت می‌روند، استخدام نخواهند شد.


خادمی گفت: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ما امروز باید در خیابان پرسه بزنند و یا به خارج از کشور بروند و در مقابل برخی با سفارش استخدام می‌شوند و آقای زنگنه هم در سخنان و نطق خود به آن افتخار می‌کند و می‌گوید اگر نمایندگان را استخدام نکنم، معضلاتی ایجاد خواهد شد و مفسده به وجود می‌آید.


وی خطاب به آقای زنگنه بابیان اینکه چه مفسده‌ای ایجاد خواهد شد، گفت: مگر نماینده بیکار بوده است، اما امروز جوانان در خیابان علاف هستند، افسرده شدن و این مفسده ایجاد می‌کند، نه بیکاری یک نماینده مجلس.


عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بیان کردن مشکلات فایده‌ای ندارد و همه این موضوعات را می‌دانند، در مورد استخدام سفارشی دختر نماینده مجلس در وزارت نفت، گفت: زنگنه بیان کرده این دختر دکترا دارد؛ درحالی‌که امروز در کشور افراد دارای مدرک دکترا و بیکار زیاد هستند؛ و ایراد اینجا است که خود نمایندگان نباید از این اقدامات و کارها انجام دهند.


خادمی با اشاره به اینکه استخدام جوانان ایرادی ندارد، افزود: آیا فرصت مشابه برای دیگر جوانان کشور هم وجود دارد؛ که این‌گونه نیست و امروز افرادی 25 و 30 ساله داریم که مدیر شرکت‌های دولتی می‌شوند و این موارد در کشور زیاد است. فساد اقتصادی، رانت و بی‌عدالتی وجود دارد و باید با آن مبارزه کرد.


وی با بیان اینکه اکنون در شهری که نماینده آن در مجلس هستم، همه جوانان بیکارند؛ آیا همه امکان استخدام دارند، پاسخ نه است؛ دکترا در بین آن‌ها نیست که فراوان است، تصریح کرد: امروز جوانان برای اینکه بیکار نباشند دکترا می‌گیرند، جوان بیکار است و می‌گویم لیسانس بگیرد و بعد از فارغ‌التحصیلی دوباره بیکار است، گفته می‌شود فوق‌لیسانس بگیرد و بعد دوباره بیکارند، می‌گویم دکترا بگیرند.


وی امروز جوانان برای تحصیل، یادگیری علم و اختراع و... به دانشگاه نمی‌روند، بیان داشت: به جوانان می‌گویم درس بخوان و مدرک بگیر تا شاید شغلی برایش پیدا شود؛ مشکل با استخدام دختر یک نماینده حل نمی‌شود، البته مشکل این است که بی‌عدالتی وجود دارد که باید حل و کشور تولید و اشتغال ایجاد شود که نیست.


این نماینده مردم افزود: امروز فرزندان افرادی که وزیر هستند یا در ایران نیستند و اگر در کشور باشند، حتماً سمت دارند، امروز وضعیتی ساختند که فرزندان خودشان حاضر نیستند در این کشور زندگی کنند و به آمریکا و کانادا و دیگر کشورها می‌روند. باید وضعیت مالی وزرا بررسی شود.


خادمی تأکید کرد: امروز اختلاف طبقاتی در جامعه ایجادشده است. برخی از وزرا که چیزی نداشتند، اکنون سرمایه و ثروت دارند، این‌ها از کجا آوردند. امروز افرادی ثروتمند هستند که مسوولان دولتی‌اند و این مشکل اساسی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد این سؤال که آیا مجلس با این استخدام‌های سفارشی برخورد نمی‌کند، گفت: نمایندگان باید از زنگنه سؤال کنند، اما نمایندگانی که به مجلس راه نیافتند، در وزارت نفت مدیر شدند و همین افراد برای زنگنه لابی می‌کنند که نمایندگان رأی دهند یا نه.


وی تأکید کرد: از رئیس مجلس، شورای نگهبان، سازمان بازرسی انتظار وجود دارد که با این مفسده برخورد کنند و از نمایندگانی که در نفت مدیر و معاون وزیر شدند، بخواهند که بگویند چگونه به استخدام وزارت نفت درآمدند؛ نماینده‌ای قبل از ورود به مجلس کارمند معمولی در دستگاهی بود، امروز معاون وزیر و ... شده و حقوقی برابر با وزیر و مهندس عالی‌رتبه‌ای در وزارت نفت می‌گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۶۵۱۴۱۴:۱۰:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۲۹
خواهر من فوق لیسانس نفته با معدل 18 اینجا قبول شده بود دعوت بکارش هم کرده بودند متاسفانه آقای وزیر جان زنگنه و نماینده گردن کلفت با پارتی بازی حق خواهر من را پایمال کردن دعوت نامش هم موجوده
ناشناس۱۲۶۶۰۱۱۵:۵۰:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
اینطور هم نیست عزیزم مردم رو ساده فرض نکن
الف ر۱۲۷۱۷۸۱۳:۱۹:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۳۰
اين مصيبت تنها در نفت نيست بلكه در دستگاه ديگر چون خودم تجربه كردم هست مثل راه آهن صنعت ومعدن چون كسي نداشتيم ( مثل كشور خودمون در سطح جامعه ملل) به هر جا رفتيم هيچكي صداي مارا نشنيد وقتي اعتراض ما را شنيدند گفتيم به مقامات مراجعه ميكنيم
ناشناس۱۲۶۵۱۶۱۴:۱۳:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۹
هر موقع که دولتی با انتخاب اکثر مردم انتخاب میشود همیشه شاهد چوب لای چرخ گذاشتن بعضی از نهادها و مطبوعات کم تیراژ اما قدرتمند هستیم.واقعا خواسته گروه اندک اما قدرتمند داخل ایران چیست؟با این کارها سوای دشمنان خارجی،تفرقه و درگیری های داخلی را دارید کلید میزنید و این چیزی است که دشمنان ایران خواستار ان هستند.تاریخ قضاوت خواهد کرد.
ناشناس۱۲۶۷۵۰۱۹:۱۳:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
یعنی در برابر ظلمی ک ب ما و بچه هامون میشه سکوت کنیم تا ی وقت دشمن شاد نشه?!
ناشناس۱۲۶۵۱۸۱۴:۱۵:۱۷ ۱۳۹۶/۷/۲۹
با سلام چرا اینقدر جو سازی می کنید. دختر نماینده استخدام نشده منتقل شده است. انتقال نیرو در دستگاه های دولتی امری معمول و عادی است .
کارمند همین دولت۱۲۶۷۱۵۱۸:۲۷:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
راست میگی معموله. منم از سال 94 منتظر انتقالم! اونم از زیرمجموعه مرتبط
ناشناس۱۲۶۷۸۱۲۰:۲۴:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
اینکه نیت داشتن شاگرد خود را با مدرک مهندسی معدن و چهار سال سابقه به سمت معاونت خود انتخاب کنند چطور؟!!! اینهم امری طبیعی است؟ اینکه حکم فردی با مشخصات تقریبا مشابه مشروحه را بعنوان معاون خود برگزیدند چطور؟ باز طبیعی است؟ وهزارو یک مورد دیگر که نتیجه ای جز تضعیف وزارت نفت ندارد
ناشناس۱۲۶۸۸۰۲۳:۵۰:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۲۹
آدمهای خواب رو میشه بیدار کرد اما آدمهائی مثل شما و مسئولان وزارت نفت که خودتون رو به خواب زدید هیچ رقم نمیشه بیدار کرد .
ناشناس۱۲۶۵۲۲۱۴:۲۱:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
متاسفانه این روزها به حدی فشار روی وزرا افزایش یافته که هر موضوعی بهانه ای برای تخریب می شود. دختر نماینده محترم به پژوهشگاه منتقل شده و استخدام نشده است. یعنی استخدام دولت بوده اند. این فشار ها انتخاب معاونین و دستیاران و مشاوران گرفته تا انتقال کارمندان را شامل می شود. گویا وزیر هیچ اختیاراتی ندارد و حتی دستیاران خود را نیز نمی تواند بدون این حاشیه سازی ها و تخریب ها انتخاب کند.
ناشناس۱۲۶۵۲۶۱۴:۲۹:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
الان برای دانشگاه آزاد ما که چندان هم مشهور نیست دکتران زیادی می آیند برای گرفتن دو ساعت تدریس! و آنگاه..... انصاف داشته باشیم و از خدا بترسیم چوب خدا صدا ندارد مواظب باشیم.
ناشناس۱۲۶۶۰۲۱۵:۵۱:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۲۹
اقتصاد کشور در حال حاضر یک اقتصاد مبتنی بر شکار و گریز هست همه دنبال منافع شخصی هستند و راهش مشروع و غیره فرقی نداره
ناشناس۱۲۶۶۶۳۱۶:۵۶:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
یک دعوت نامه بدهید دست بسیاری از این دکتر های محترم که قاعدتا هر یک حداقل باید 2 مقاله ژورنال داشته باشند، تا به انگلیسی برگرداند، آنوقت عمق فاجعه را درک می کنید! متاسفم اگر به خیلی ها بر می خورد ولی ما همانطور که بیشترین خودرو تولیدمان پراید است، با همان سطح استاندارد دکتر تولید کرده ایم! آنهایی که دستشان در کار است و شغلشان زیر تیغ نیست، می فهمند منظور چیست!
ناشناس۱۲۶۵۴۳۱۴:۴۶:۲۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
واقعاً شما درد استخدام نیروهای سفارشی را دارید؟! من کارمند یک شرکت خصولتی هستم در فرایند استخدام شرکتی که من کار می کنم پر است از سفارشات نمایندگان مجلس. فرقی هم نمی کند از کدام جناح. بلکه شاید با آمار بتوان گفت بیشترین سفارشات در دولت‌های اصولگراها بوده است. شما که دست هم حزبی‌ها و هم خط هایتان تا مفرغ به توصیه و استخدام وارد شده است چرا سعی می‌کنید بر علیه رقبای سیاسی خود از همین زاویه موج‌ منفی ایجاد کنید. امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُ كسى كه مؤمنى را براى خطایی سرزنش كند، نميرد تا خودش آن خطا را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 14854 ودليل آن هم روشن است، چون اولا: « سرزنش وملامت » ديگران در دين محكوم است ولو اينكه سرزنش از گناه باشد! وثانيا : امر به معروف لازم و واجب است ولي كسي نمي تواند شخص مرتكب منكر را ملامت كند بلكه عمل شخص منكر بوده لذا بايد فعل منكر را تقبيح كرد نه عامل به منكر را ! لذا خود را سرزنش نمائید
ناشناس۱۲۷۳۳۱۱۶:۴۷:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۳۰
شما هم که شخص را دارید ملامت می کنید
هموطن۱۲۶۵۴۹۱۴:۵۳:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۲۹
در حالیکه بسیاری از جوانان کشور با مدرک دکتری ، بیکار هستند چرا باید گروهی دیگر با ویژه خواری و با مدرک دیپلم در دستگاههای دولتی استخدام شوند و 12 سال در ماموریت اموزشی تمام وقت و با حقوق باشند !؟
ناشناس۱۲۶۵۵۰۱۴:۵۷:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۹
خداوند کسانی را که جوانان این مملکت را ناامید می کنند نیامرزد. یعنی باید اینطور با جوانان برخورد شود؟! این آقای زنگنه شورش را درآورده. ‍
سعید۱۲۶۹۵۵۰۸:۰۰:۱۵ ۱۳۹۶/۷/۳۰
اخوی ما خیلی وقته ناامید شدیم از چپ و راست و حتی وسط! خود من دانشجوی بهترین دانشگاه ایرانم. رتبه دو رقمی کنکورم. و فقط چون وسعم نمیرسه برای مخارج ترک مردن ایران، محکومم به موندن. وگرنه تا حالا هزاربار رفته بودم
ناشناس۱۲۶۵۵۲۱۴:۵۷:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
فساد، حاصل تبعیض و بی عدالتی است . چرا باید برخی با مدرک دکتری، کولبر باشد و گروهی دیگر بی سواد ویژه خوار، عضو هیات علمی ؟
ناشناس۱۲۶۶۷۸۱۷:۱۲:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۹
متاسفانه این;فساد، حاصل تبعیض و بی عدالتی..در همان مدارک دکتری هم هست!
ناشناس۱۲۷۱۷۵۱۳:۱۳:۰۳ ۱۳۹۶/۷/۳۰
موافقم بعضی از دکتر ها واقعا درس خوانده اند و برخی دیگر با پارتی دکتری گرفته اند
ناشناس۱۲۶۵۶۰۱۵:۱۰:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
جناب خادمی یک دست صدا ندارد تا زمانی که سود نمایندگان در این باشد که خود یا فرزنداشان سود ببرند تمایلی به شنیدن مباحث شما را ندارند
محمد۱۲۶۵۶۱۱۵:۱۰:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
این هم از مزیت های ژن خوب ؛ من با مدرک دکترا و 26 سال سابقه ؛ و سوابق صد برابری این آقازاده و آقازاده ها , دوسالی اندی است کارشناسم و از تجارب من بلحاظ باندی استفاده نمی شود . حال چطور وزارت نفت این خانم را کشف کرده > احتمالا آنقدر این آقازاده ژن اش خوب بوده که مششع شده اند و سر اون توی کابینه دعوا بوده و آقای زنگنه زورش بیشتر از بقیه وزرا بوده و برنده شده > باید خدمت آقای زنگنه و مقامات نفتی صمیمانه تبریک گفت
ناشناس۱۲۶۵۶۲۱۵:۱۱:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۹
اينكه اظهر من الشمس است كه اكثر نمايندگان فقط براي همين منافع شخصي خودشان نماينده مجلس ميشوند. مگر غير از اين است؟! ما مردم چرا به اينها راي ميدهيم؟!!
حسن۱۲۶۵۶۳۱۵:۱۳:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۹
این هم از مزیت های ژن خوب و مششع ,
ناشناس۱۲۶۵۶۵۱۵:۱۶:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
دادستان به قضیه استخدام غیر قانونی دختر نماینده ورود کند
احمد۱۲۶۵۶۹۱۵:۲۰:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۲۹
آقای وزیر لطفا شاخصهای صلاحیت را بفرماید تا برای افراد بی صلاحیت مثل بنده ساده لوح بامدرک دکترا و 25 سال سابقه انتظار بی جا ایجاد نشود
ناشناس۱۲۷۰۵۸۱۰:۳۳:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۳۰
اقای زنگنه رزومه دستیاران جوان خود را منتشر کنند صلاحیت از نظر ایشان منتشر می شود
ناشناس۱۲۶۵۸۵۱۵:۳۰:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۹
هر دو باید همزمان از کار برکنار شوند
بهروز۱۲۶۶۱۹۱۶:۰۶:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
چرا هیچ کس به نماینده‌ای که ....استفاده کرده و استخدام یا جابه‌جایی دخترش را به وزیر توصیه کرده، سخنی نمی‌گوید. این کار هم خیلی زشت است و کار این نماینده باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد. باید با توصیه کردن هم مقابله کنیم.
ناشناس۱۲۶۶۵۷۱۶:۴۹:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۹
امیدوارم برای مردم ما تجربه شده باشد که اصلاح طلبان هیچ چیزی در چنته ندارند و فقط حرف می‌زنند. حرف و خنده و ..... شعار آزادی بیان و شعارهای خیلی خوب و .... در تمام مدت عمرم به این اندازه دورویی را در یک ... ندیده بودم.
ناشناس۱۲۶۶۸۰۱۷:۱۵:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۹
1- شما هم نامه بنویسید خواستار انتقال بشید و شکایت کنید 2- حقوق این خانم به حقوق معدلش در امئزش پرورش کاهش داده بشه تا معلوم بشه که دنبال پول بوده یا شوق خدمت داشته من میگم 10 درصد هم کمترش کنن ولی همه رو انتقال بدن هر کی میخاد با حقوق کمتر منتقل بشه شوق خدمت هم خیلی عالی است
ناشناس۱۲۶۷۱۳۱۸:۱۹:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۲۹
همچین الف عزیز داری می تازی انگاری این اولین سفارش تو استخدام و یا هر چیز دیگر تو این کشور است کافیه یه خورده اینور و اونور رو نگاه بکنی همه جا شده سفارشی اینکه چیزی نیست همچین می گی آدم فکر می کنه که تو یکی از کشورهای اسکاندیناوی زندگی می کنه بس کنید دیگه ....
ناشناس۱۲۶۷۵۳۱۹:۱۶:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۲۹
بنده بعد از چندین سال حضور در یکی از موسسات پژوهشی وابسته به وزارت نفت و طی همه مراحل جذب هیات علمی و احراز صلاحیت عمومی و حتی امضای جناب آقای مهندس زنگنه به عنوان هیات امنای آن موسسه در خصوص جذب هیات علمی بنده، مجددا بر اساس هامش مقام عالی وزارت ذیل نامه دکتر سلحشور با استخدامم موافقت نشد و جالب اینجاست که از دانشگاه صنعتی شریف هم پی اچ دی دارم. من اصلا کاری به سیاست ندارم ولی واقعا نمی دانم چرا و علت چیست که مقام عالی وزارت دوگانه با موضوع برخورد می کنند؟
ناشناس۱۲۶۷۹۴۲۱:۰۰:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۲۹
عوضش معاون ایشان امروز یکی از مدیران عامل پالایشگاه که از نجومی بگیران بود را بر کنار کرد و 100 نفر از کسانی که در آزمون استخدامی بلاتکلیف بودند را به کار دعوت کرد. اگر شما دنبال خاله زنک بازی نیستید و دنبال حقیقتید چرا این خبر را درج نکردید!!!!!!!!
ناشناس۱۲۶۹۲۲۰۴:۱۶:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۳۰
زنگنه نفت را با بنگاه معاملاتی اشتباه گرفته است.جذب انبوه نمایندگان و فرزندانشان فقط قسمتی از این بنگاه معاملاتی است.
ناشناس۱۲۶۹۲۳۰۴:۲۵:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۳۰
درود بر خادمی متخصص و درد اشنای نفت که واقعیتهای تلخ وزارت نفت را با صدایی رسا بیان می کند.نفت در حال شخم خوردن توسط زنگنه و هجوم غیر نفتی ها است.
علی۱۲۶۹۴۴۰۷:۴۴:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۳۰
هر گونه بکارگیری نیرذو تحت هر عنوانی باید از طریق آزمون و طبق یک پروتکل مشخص انجام بشه تا هرکسی اجازه نداشته باشد به هر بهانه ای افراد مورد نظر خودش را استخدام کند. حال باید ببینیم آیا در این مورد خاص نمایندگان مجلس اقدامی خواهند داشت و یا نه چون احتمالا در آینده به نفع خودشان هم خواهد بود سکوت خواهند کرد.
علی۱۲۶۹۴۸۰۷:۵۰:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۳۰
من هم با مدرک دکترا در بانک کار می کنم ماهی 3800ومایل هستم به شرکت نفت منتقل شود با کی باید صحبت کنم اصلا می شود صحبت کرد. آقایانی که می گویند انتقال در ادارات رایج است من 4 سال به دنبال انتقال یا مامورشدن به دستگاه های دیگر هستم ولی می گویند نمی شود .
ناشناس۱۲۷۰۱۲۰۹:۳۰:۵۲ ۱۳۹۶/۷/۳۰
اگر کار درستی بوده چرا اسم نماینده را شفاف بیان نمیکنند که وزیر تشویق شود
ناشناس۱۲۷۰۱۸۰۹:۳۷:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۳۰
قابل توجه دوستانی که میگن استخدام دختر نماینده صحت نداره و فقط انتقال نیرو صورت گرفته ، باید بگم که فقط در صورتی حرف شما درسته که از یک پست در وزارت نفت به جای دیگر در همان وزارت منتقل شده باشد . حال اینکه این دختر نماینده به طور کلی از آموزش پرورش به وزارت نفت آمده است . یعنی بقیه آموزش پرورشی ها هم می توانند به نفت بیایند . چه قدر سطحی فکر میشود در کشور ما .
مجید۱۲۷۲۲۰۱۴:۱۶:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۳۰
ما که استخدام نفت هستیم همین آقای زنگنه اجازه انتقالی نمیده من خودم 16 ساله که دنبال انتقالی هستم تازه چند سالی هم هست که این آقا گفته شماها نیروی نفت نیستید خلاصه چنان بی نظمی در نفت پیش آورده که عملا همه همکاران نفرینش میکنند. تازه به اون دوستی هم که خودش رو به خواب زده که گفت از اختیارات وزارتش استفاده کرده بگم که هرگز چنین چیزی نیست و زنگنه مصداق بارز ...هست.
محمد۱۲۷۰۷۰۱۰:۴۷:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۳۰
باسلام آقای زنگنه این کشور پُر از دکترا است/ اگر نیرو اضافی وجود دارد، استخدام سفارشی برای چیست؟ 1 وقتی انتخابات ما سفارشی میشود 2 وقتی بیش از 50 درصد جوانان بیکار و ازدواج ها متلاشی ویا به کلی ترک ازدواج میشود 3 وقتی مسولین معتادان ناشی از بند یک ودو این کامنت را به حال خود رها میکنند 4 وقتی 90 درصد آقازاده ها و دور وبری مسولین به کارهای دولتی وخصولتی مشغول وکثرت مسافرکش و کارگران در انتظار کار میدانها ی شهر را به اشغال خود درآورده است ایراد گرفتن به ..
سینا۱۲۷۲۳۸۱۴:۳۷:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۳۰
استخدام نبوده و فقط انتقال بوده است!! این حرف را حتی مردم عادی باور نمیکنند و اشخاص اداری جای خود دارد حتی در درون صنعت نفت هم وقتی از یک اداره به جای دیگری انتقال انجام میگیرد تمامی تشریفات استخدامی از ابتدا انجام میگیرد و حتی فرد مورد نظر دارای سه ماه دوره آزمایشی شروع استخدام جدید و و و .. خواهد بود
ناشناس۱۲۷۲۵۲۱۴:۵۴:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۳۰
.. اگر این دولت به فکر بیکاری جوانان بود در همان دور اول ریاست جمهوری یک سامانه اینترنتی ایجاد میکرد و به افراد بیکار اطلاع رسانی میکردند تا اطلاعات خود را در آن سامانه ثبت نمایند تا آمار دقیقی از وضعیت و تخصص هر فرد جمع آوری میشد و برای آن تخصص برنامه ریزی و ایجاد شغل کند. همان کاری که یکی از کاندید های رقیب قبل از انتخابات انجام داد اما ... به عمل کار برآید نه با حرف
ناشناس۱۲۷۶۸۳۰۸:۳۶:۵۵ ۱۳۹۶/۸/۱
نمایندگان برای حل مشکل خود و خانواده شان به مجلس می روند، همانطور که وزرا برای حل مشکل خود و فرزندانشان وزیر می شوند. این همه جوان بیکار در مملکت داریم ولی فرزندان مسئولین حداقل یک شغل نان و آبدار دارند.
دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های امروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 3. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 6. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 7. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 8. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 9. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 10. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 11. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 12. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 13. روحانی در دیدار با رئیس مجلس قطر: اجازه نمی‌دهیم تحت فشارهای ناحق و غیرعادلانه قرار بگیرید

 14. «ولید بن طلال» در زندان فوق امنیتی «حائر» شکنجه می‌شود

 15. مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی+ عکس

 16. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 17. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 18. غلامعلی رجایی: سرنوشت وصیت‌نامه هاشمی همچنان نامعلوم است

 19. مشاعره توئیتری با موضوع تقاص میگیریم

 20. فسخ قرارداد جباری برای استقلال تبعات دارد؟

 21. پورسیدآقایی: طرح ترافیک ۹۷ با اصلاحات جدید اجرا می‌شود/ واکنش به مخالف پلیس

 22. بازار داغ خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر در پایتخت

 23. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 24. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 25. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

پربحث‌های دیروز

 1. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 2. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

 3. ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجات سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها

 4. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 5. پاسخ معاونان قالیباف به نجفی / گزارش سیاه برای تهران سفید

 6. داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

 7. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 8. آش رسانه های خارجی برای افکار عمومی در ایران

 9. بازدید ربیعی از کشتی حادثه دیده چینی/ درباره شکایت از چین قضاوت زودهنگام است/ چین هیچ کوتاهی نکرده است/ باید ابتدا مکالمات جعبه سیاه بررسی شود

 10. تصویری از کشتی فله بر چینی که موجب غرق شدن کشتی نفتکش سانچی شد

 11. حق‌شناس: چین اجازه دسترسی به پرسنل کشتی که با سانچی برخورد کرد را نداد /مقیمی: تا باز شدن جعبه سیاه تمامی صحبت‌ها گمانه‌زنی است

 12. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 13. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

 14. جهانگیری: کشور با مسائل و تنگناهای مختلفی روبرو است/ راهکار، راه اندازی گفت‌وگوی ملی است

 15. ابتکاری جدید از شرکت گاز برای دور زدن قانون  

 16. کمیسیون تلفیق بودجه نهادهای خاص را در سال ۹۷ قطع کرد

 17. شرط‌های ترامپ برای آینده برجام و چند نکته

 18. نمای متفاوت از نفت‌کش سانچی!  

 19. ۱۵ نکته ای که باید درباره «سانچی» بدانید

 20. ورود کمیسیون انرژی به غرق شدن سانچی/ سوال از وزارت خارجه برای حضور سفیر بعد از چهار روز

 21. چین حادثه غرق شدن نفت‌کش ایرانی را تسلیت گفت

 22. چرا امید واهی به خانواده های سرنشینان سانچی داده شد؟/ چرا خبری از زنگنه و آخوندی نبود  

 23. تصویری تکان دهنده از نماز باران در بیرجند

 24. جابجایی اولویت‌ها در خرید هواپیماهای دست دوم

 25. معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: احتمال اعزام غواصان برای جستجوی پیکر کارکنان سانچی

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. طرح شتاب زده و پوپولیستی شورای شهر تهران بعد از تجمعات اعتراضی اخیر

 7. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 11. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 12. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 13. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 14. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 15. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 16. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 17. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 18. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 19. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 20. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 21. ۶ راهکار محسن رضایی برای حل مشکلات مردم

 22. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

 23. ضرغامی: اگر جمله «امام زمان(عج) هم قابل نقد است» را رئیس جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟

 24. درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 25. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

پربحث‌های امروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 4. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 5. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 6. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 7. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 8. بازار داغ خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر در پایتخت

 9. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 10. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 11. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

 12. توضیحات روابط عمومی وزارت نفت درباره «سانچی»

 13. شکایت بحرین از قطر

 14. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی/ احتمال کاهش قیمت ها

 15. سود قاچاق موبایل برای قاچاقچیان چقدر است؟

 16. قیمت انواع میوه در تهران + جدول

 17. دریافت عوارض در آزادراه قزوین-زنجان ممنوع شد

 18. خزانه‌دار شورای شهر تهران: وضعیت مالی شهرداری اسفبار است

 19. دلار به داد فولادگران رسید!

 20. توزیع ماهانه ۷۰۰میلیارد تومان یارانه در تهران

 21. صعود بورس با سوخت جهانی

 22. بیکاری در کمین صنعت قطعه‌سازی ایران

 23. بازگشت نرخ محصولات لبنی به قبل از افزایش قیمت‌ها

 24. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 25. دلار در کف و یورو در سقف ۳ساله!

پربحث‌های دیروز

 1. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 2. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 3. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

 4. کمیسیون تلفیق بودجه نهادهای خاص را در سال ۹۷ قطع کرد

 5. ۱۵ نکته ای که باید درباره «سانچی» بدانید

 6. جابجایی اولویت‌ها در خرید هواپیماهای دست دوم

 7. معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: احتمال اعزام غواصان برای جستجوی پیکر کارکنان سانچی

 8. چرا نفتکش سانچی نتوانست قبل از برخورد با کشتی چینی فرار کند؟

 9. چینی ها نخواستند سانچی نجات پیدا کند یا نتوانستند؟

 10. اگر برای شنیدن حرف حساب مردم گوشی نباشد و خودشان بخواهند ظلم را از خود دفع کنند، قابل ملامت‌اند؟

 11. فرهنگستان علوم پزشکی : وزارت بهداشت از واردات محصولات تراریخته جلوگیری کند

 12. ایمن‌ترین خودروهای سال 2017 از نگاه یورو انکپ +تصاویر  

 13. خودرو در بازار کم شد؛ کسی حاضر به خرید نیست+ قیمت

 14. معاون وزیر راه: هیچ ممنوعیتی برای حمل میعانات گازی با سانچی وجود نداشت

 15. سفیر کره جنوبی در واکنش به شایعات اخیر: سانچی عازم سئول بود

 16. توصیه مجلس به دولت: در حذف یارانه‌بگیران شتاب نکنید

 17. طوطی با صدای زنانه 7 میلیون تومان/ ماهی تزئینی وارداتی از مالزی 400 هزار تومان

 18. وال‌استریت‌ژورنال به دنبال موارد مشکوک در تراژدی سانچی

 19. چرا برق جنوب شرق تهران دیشب قطع شد؟

 20. نوبخت: باید احساس تبعیض کارگر و کار فرما را از بین برد

 21. پاسخگویی وزیر جهاد کشاورزی درباره محصولات تراریخته در مجلس

 22. بررسی پرونده آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل ۹۰ /خریداربه ۳۰۰ میلیارد تومان از تعهدات خود عمل نکرد

 23. جعبه سیاه سانچی تا 3 ماه آینده رمزگشایی می شود

 24. نحوه برخورد کشتی چینی با سانچی ابهام دارد/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 25. پاسخ سیف به نامه مدیران بانک؛ به بافت فرسوده وام بدهید

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 4. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 5. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 6. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 7. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 8. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 9. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 10. ۶ راهکار محسن رضایی برای حل مشکلات مردم

 11. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 12. حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

 13. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 14. سیف: نرخ ارز ثبات مناسبی دارد

 15. نجات پول ملی از سقوط

 16. آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

 17. با مصوبه کمیسیون تلفیق عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان شد

 18. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 19. گلایه سپرده گذاران موسسات مالی ورشکسته از سیاست های نادرست بازار پولی و مالی/ طمعکار نیستیم/ بانک مرکزی اسامی گیرندگان سودهای ۸۰‌درصدی را اعلام کند

 20. سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

 21. جادوی پول و بانک | نقد بدیع عضو شورای فقهی بانک مرکزی به «ساختار بانک» + امکان طرح پرسش از مصباحی‌مقدم

 22. کشور مجوزها!!

 23. دلار گران شد صراف‌ها: سورپرایز شدیم!

 24. تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی/ انفجار مجدد و فوران ۱۰۰ متری آتش / درجه حرارت ۳۵۰ درجه/ انهدام و غرق شدن محتمل است/ شرایط ورود تکاوران مهیا نیست

 25. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

آخرین عناوین