آرشیو سال ۹۵ و قبل از آن
 • مقایسه میزان خاموشی‌های امسال با سال‌های گذشته

  مقایسه میزان خاموشی‌های امسال با سال‌های گذشته

  گروه اقتصادی الف، 

  سخنگوی صنعت برق ضمن مقایسه میزان خاموشی‌های تابستان امسال نسبت به پارسال، به تشریح وضعیت خاموشی‌ها در ۱۰ سال و ۴۰ سال گذشته پرداخت و جزئیات افزایش ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی و حرارتی را نیز اعلام کرد.

 • احتمال خاموشی برنامه‌ریزی شده برای تابستان امسال

  احتمال خاموشی برنامه‌ریزی شده برای تابستان امسال

  گروه اقتصادی الف، 

  خاموشی تابستان هر سال قدم به قدم با بالا رفتن دما حرکت کرده و در برخی سال‌ها کشور را مغلوب خود می‌کند. موضوعی که انتظار می‌رود امسال پرونده آن به دلیل بارندگی‌های بهار و افزایش راندمان نیروهای برق‌آبی بسته شود؛ اما مسئولان عقیده دیگری در این مورد دارند و چندین پیش شرط برای آن تعیین کرده‌اند.

 • خاموشی در کمین هرمزگان

  خاموشی در کمین هرمزگان

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: پنج هزار و 800 مشترک پرمصرف در هرمزگان شناسایی شده که از این تعداد 76 مشترک با قطع برق و یا اخطار مواجه شدند.

 • آیا امسال در خوزستان خاموشی نداریم؟

  آیا امسال در خوزستان خاموشی نداریم؟  

  گروه ویدئو الف، 

  خاموشی و قطعی برق در خوزستان مشکلی است که سالها مردمان این منطقه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند اما امسال هم مانند سال‌های گذشته مسئولان اطمینان داده‌اند که این اتفاق نخواهد افتاد، حال باید دید با توجه به حجم بارش‌های بهار امسال بالاخره پیش‌بینی مسئولان درست خواهد بود، یا خیر.

 • تابستان امسال هم خاموشی‌ برنامه‌ریزی شده خواهیم داشت؟

  تابستان امسال هم خاموشی‌ برنامه‌ریزی شده خواهیم داشت؟

  گروه اقتصادی الف، 

  ماراتن افزایش دما و رشد مصرف برق پیش از شروع فصل تابستان، آغاز شده و مجدداً این سوال مطرح است که آیا امسال هم همچون سال گذشته خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده خواهیم داشت یا خیر؟ سوالی که وزیر نیرو برای یافتن پاسخ آن، مردم را مخاطب قرار می‌دهد.

 • امسال خاموشی داریم یا خیر؟ وزیر نیرو: مردم باید پاسخ دهند

  امسال خاموشی داریم یا خیر؟ وزیر نیرو: مردم باید پاسخ دهند

  گروه اقتصادی الف، 

  وزیر نیرو درباره این‌که آیا امسال با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده مواجه خواهیم شد یا خیر؟ اظهار کرد: این سوالی است که باید از هم‌وطنان و مصرف‌کنندگان پرسید.

 • احتمال تغییر ساعت کاری ادارات

  احتمال تغییر ساعت کاری ادارات

  گروه اقتصادی الف، 

  افزایش مصرف برق در ایران به تبع نزدیک شدن به فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده را باز هم پررنگ کرده و مسوولان وزارت نیرو به دنبال راهکارهایی هستند که از این اتفاق جلوگیری کنند. در این راستا تغییر ساعت کاری ادارات یکی از سناریوهای روی میز است.