• حداقل حقوق سال ۹۹ کارمندان ۲.۸ میلیون تومان شد

  حداقل حقوق سال ۹۹ کارمندان ۲.۸ میلیون تومان شد

  گروه اقتصادی الف، 

  بررسی قانون بودجه نشان میدهد، در نهایت شورای نگهبان افزایش حداقل حقوق کارمندان دولت به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پذیرفت و این بند در قانون بودجه درج شده است.

 • تعیین حداقل حقوق سال ۹۹ در کمیسیون تلفیق بودجه

  تعیین حداقل حقوق سال ۹۹ در کمیسیون تلفیق بودجه

  گروه اقتصادی الف، 

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری و کسانی که قرارداد مستقیم کاری با دولت دارند در سال آینده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 • تصویب افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده

  تصویب افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده

  گروه اقتصادی الف، 

  عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: بر اساس مصوبه امروز نمایندگان مجلس، حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

 • برگزاری پنجمین جلسه کمیته دستمزد کارگری

  برگزاری پنجمین جلسه کمیته دستمزد کارگری

  گروه اقتصادی الف، 

  نماینده کارگران در کمیته مزد وزارت کار گفت: پنجمین جلسه کمیته مزد برای تعیین سبد معیشت خانوار کارگری در وزارت کار با حضور شرکای سه‌گانه برگزار و در مورد سبد هزینه خانوار کارگری بحث شد.

 • تکلیف دستمزد ۹۹ بعد از گرانی بنزین چه می‌شود؟

  تکلیف دستمزد ۹۹ بعد از گرانی بنزین چه می‌شود؟

  گروه اقتصادی الف، 

  باید از ساده‌سازی در محاسبات سبد معاش خانوار و تقلیل‌گرایی جلوگیری کرد؛ باید همه مولفه‌های سبد، دقیق و واقعی محاسبه شده و سپس با جمع وزنی این مولفه‌ها، هزینه‌های حداقلی زندگی کارگران به دست آید؛ حداقلش این است که کارگران بدانند چقدر حق‌شان است!

 • دستمزد ملی یا منطقه‌ای؟

  دستمزد ملی یا منطقه‌ای؟

  ر.ادیبی، 

  تعیین مزد منطقه‌ای، هم به سود کارگر است و هم به سود کارفرما. فشار زندگی در کلان‌شهرها را برای کارگرانِ ساکن در آنجا کاهش و مزیت تولید در شهرهای کوچک را برای کارفرما افزایش می‌دهد.

 • حاجی‌بابایی: حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود

  حاجی‌بابایی: حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور با بیان اینکه حداقل حقوق در سال ۹۸ بر اساس مصوبه دولت ۱.۵ میلیون تومان است، گفت: اقدام مقتضی درباره دانشجویان دانشگاه فرهنگیان انجام شود.