• مسوولان مشکلات کم‌آبی خوزستان و لرستان را مانند هم ببینند/ هیچ کسی حق بر هم زدن نظم را ندارد

  مسوولان مشکلات کم‌آبی خوزستان و لرستان را مانند هم ببینند/ هیچ کسی حق بر هم زدن نظم را ندارد

  اجتماعی،

  امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه وزارت نیرو تخصیص آب کافی برای لرستان نداشته است، گفت: اب استان کمتر از متوسط کشوری است که باید جبران شود، از این‌رو هر تصمیمی که برای جبران کم‌‌آبی خوزستان گرفته می‌شود با اشراف به این موضوع باشد که تخصیص آب لرستان افزایش یابد.  

 • ۳۳ پیشنهاد برای رفع مشکل کم آبی

  ۳۳ پیشنهاد برای رفع مشکل کم آبی

  احمدرضا هدایتی،
 • بازگشت آب به منطقه میسان - خوزستان

  بازگشت آب به منطقه میسان - خوزستان

  عکس،

  در تالاب هور العظیم خوشبختانه رهاسازی آب انجام گرفته و برخی کشاورزان روستاهای اطراف دشت آزادگان و هویزه اقدام به کشاورزی کرده اند اما متاسفانه رهاسازی آب به مقدار کافی صورت نگرفته است وآب لوله کشی به مقدار زیاد شور است.برخی کشاورزان که از قبل مبادرت به کشت کرده بودند متاسفانه با بی آبی مواجه شده که ضررهای فراوانی دیدند.

 • آمارهای عجیب درباره بحران کم آبی و خاموشی‌ها / ۹۰ هزار هکتار از زمین‌های خوزستان زیر کشت برنج است | مصرف سرسام آور برق برای تولید رمزارز

  آمارهای عجیب درباره بحران کم آبی و خاموشی‌ها / ۹۰ هزار هکتار از زمین‌های خوزستان زیر کشت برنج است | مصرف سرسام آور برق برای تولید رمزارز

  اقتصادی،

  وزیر نیرو درباره بحران کم آبی و خاموشی گفت: بر اساس آخرین آمار ۹۰ هزار هکتار از زمین‌های خوزستان زیر کشت برنج است. در خصوص رمز ارزها هم باید گفت اطلاعات پراکنده که ما از مراجع بین المللی تولید کننده رمز ارزها دریافت کرده ایم حاکی است ۱۰ درصد انرژی مصرفی کل دنیا برای تولید رمز ارزها به جغرافیای ایران مربوط می شود.

 • در کنار خشکسالی و کاهش بارندگی چه عوامل و تصمیماتی باعث شده است تا خوزستان دچار بحران کم آبی شود؟

  در کنار خشکسالی و کاهش بارندگی چه عوامل و تصمیماتی باعث شده است تا خوزستان دچار بحران کم آبی شود؟

  سیاسی،

  خراسان نوشت: اعتراض های مردم خوزستان به کم آبی و مشکلات ناشی از آن این روزها از جمله موضوعاتی است که در کنار آمار صعودی بیماری کرونا در کشور منعکس می شود. قطعاً اعتراض های به حق مردم خوزستان باید شنیده شود و مسئولان مربوط باید برای حل مشکلات و رفع موانع تمام توان خود را به کار بگیرند.

 • خشکسالی «منصوره»

  خشکسالی «منصوره»

  عکس،

  از اواخر فروردین ماه امسال به طور کامل، آب شرب منصوره قطع شده است. مردم منصوره با ساخت منابع آب بتنی و وصل پمپ‌های قوی، از شاخه رودخانه زهره آب مصرفی مورد نیازشان را وارد این منابع می‌کنند. اما شاخه موجود رودخانه زهره در روستای منصوره نیز همیشه آب ندارد و دارای آّبی گل آلود و غیر بهداشتی است.

 • بزرگترین خشکسالی نیم‌قرن اخیر و اختلاف‌نظر بی‌موقع مدیران

  بزرگترین خشکسالی نیم‌قرن اخیر و اختلاف‌نظر بی‌موقع مدیران

  اجتماعی،

  اختلاف اظهارات مسئولان در حالی است که خشک‌ترین سال نیم‌ قرن اخیر نیازمند مدیریت ویژه منابع آبی است

 • بحران کم آبی به دامنه کوه سبلان هم کشیده شد

  بحران کم آبی به دامنه کوه سبلان هم کشیده شد

  ویدئو،

  روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت زنان روستایی در یک از روستاهای مشکین شهردر استان ‎اردبیل در اعتراض به بی آبی اقدام به بستن جاده کرده اند. ‏زنان در مشگین شهر ‎اردبیل در تجمعی اعتراضی سه راهی جاده نوغدی را بستند. اعتراض این ‎زنان به عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم و لوله کشی روستای نوغدی از توابع ‎مشگین‌شهر است.

 • درخواست جدید حسن روحانی از مردم

  درخواست جدید حسن روحانی از مردم

  ویدئو،

  رییس‌جمهور در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو گفت : ۵۰ درصد، بارش‌ها کاهش یافته و ظرفیت بسیاری از سدها خالی است در نتیجه همه ما باید بیشتر از سال‌های قبل صرفه جویی کنیم.

 • روحانی: امیدواریم سد بالارود اندیمشک امسال به بهره‌برداری برسد

  روحانی: امیدواریم سد بالارود اندیمشک امسال به بهره‌برداری برسد

  سیاسی،

  ایسنا نوشت: رئیس جمهور با اشاره به آغاز آبگیری سد بالارود اندیمشک گفت: امیدواریم امسال بهره‌برداری از این سد آغاز شود.

 • رکورد ۵۰ ساله مصرف آب پایتخت شکست

  رکورد ۵۰ ساله مصرف آب پایتخت شکست

  اجتماعی،

  در شرایطی که کاهش قابل توجه بارندگی در سال آبی جاری خبر از یک تابستان سخت می‌دهد، مصرف آب روزانه پایتخت نشین‌ها با ثبت رقم ۳.۴ میلیون متر مکعب در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

 • آیا آب جیره بندی می‌شود؟

  آیا آب جیره بندی می‌شود؟

  اجتماعی،

  با شروع فصل گرما و عطش سدها در پی کاهش بارندگی ها در ایران، زمزمه بحران آب و کمبود منابع آبی به گوش می رسد، هرچند که طبق گفته های معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برنامه ای برای جیره بندی آب در نظر گرفته نشده اما بیش از ۲۶۰ شهر امسال با تنش آبی مواجه خواهند بود.

 • خشکسالی‌ بی‌سابقه در مناطقی از کشور

  خشکسالی‌ بی‌سابقه در مناطقی از کشور

  اجتماعی،

  رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی از خشکسالی شدید و بی‌سابقه در ایران خبر داد و گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط باید باتوجه به درنظر گرفتن این شرایط برای مصرف آب موجود در کشور برنامه‌ریزی کنند و ارزش قطره قطره آب را بدانند چراکه درحال‌حاضر کمبود آب جدی است.

 • بحران آب به تهران نزدیک شد

  بحران آب به تهران نزدیک شد

  اجتماعی،

  مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۲۳۵ میلی متر بارندگی در حوزه عملکرد استان تهران به ثبت رسیده که این میزان بارش در مدت مشابه سال آبی گذشته ۴۰۱ میلی متر بوده و اکنون استان تهران با کاهش ۴۱ درصدی بارش ها مواجه است.

 • مدیریت درازمدت خشکسالی؛ برنامه‌ای ملی یا محلی‌گرا؟

  مدیریت درازمدت خشکسالی؛ برنامه‌ای ملی یا محلی‌گرا؟

  اقتصادی،

  تا چند وقت دیگر کفگیر سدها به کف زمین خواهد خورد و تازه آن زمان همه از خواب بیدار خواهند شد.

 • کم بارشی و تدوین سناریوهای بدبینانه برای تابستان ۱۴۰۰ / جانباز: تلاش می‌کنیم کمترین قطعی آب را داشته باشیم

  کم بارشی و تدوین سناریوهای بدبینانه برای تابستان ۱۴۰۰ / جانباز: تلاش می‌کنیم کمترین قطعی آب را داشته باشیم

  اقتصادی،

  مدیر عامل آبفای کشور گفت: براساس بدترین سناریو، تصمیم گیری می‌کنیم و پیش فرض ما این است که اگر بارش بهاره نداشته باشیم چه شیوه‌ای برای تامین آب شرب در پیش بگیریم که این برنامه‌ها تدوین شده و قبل از پایان فروردین براساس سناریوی بدبینانه منتشر می‌شود.

 • معاون وزیر نیرو: خشکسالی، ترسالی و سیل مخرب سرنوشت ایران شده است

  معاون وزیر نیرو: خشکسالی، ترسالی و سیل مخرب سرنوشت ایران شده است

  اقتصادی،

  معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: قانون آب در حال تدوین است و امید داریم تا پایان سال به دولت تقدیم شود.