• افتتاح موزه هوانوردی و دفاع مقدس

  افتتاح موزه هوانوردی و دفاع مقدس

  گروه عکس الف، 

  به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایام آزادسازی خرمشهر، پژوهشکده دفاع مقدس هوایی و موزه هوانوردی و دفاع مقدس، صبح امروز با حضور امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار سرتیپ کارگر رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس و جمعی از خلبانان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا در ستاد نهاجا برگزار شد.

 • خرمشهر آزاد شد

  خرمشهر آزاد شد

  گروه ویدئو الف، 

  سوم خرداد هر سال، یادآور حماسه‌ای غرورآفرین در تاریخ ملت ایران است که نشان از عظمت، شکوه و ایستادگی غیورمردان این آب و خاک دارد. نماهنگی زیبایی با موضوع «خرمشهر آزاد» منتشر شده که می‌بینید

 • مردی که ۳۶ سال دیده نشد

  مردی که ۳۶ سال دیده نشد

  گروه ویدئو الف، 
 • روایتی شنیده نشده از آزاد سازی خرمشهر

  روایتی شنیده نشده از آزاد سازی خرمشهر

  گروه ویدئو الف، 

  روایاتی شنیده نشده از امیر بختیاری از طراحان عملیات آزادسازی خرمشهر‌، از شب عملیات

 • خونین شهر قهرمان

  خونین شهر قهرمان

  گروه عکس الف، 

  در عملیات بیت المقدس سوم خردادماه ۱۳۶۱، خرمشهر به طور کامل آزاد شد و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران برفراز «مسجد جامع» و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز درآمد. بدین ترتیب این شهر مقاوم که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت درچهار آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن درآمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) اشغال، بار دیگر به آغوش گرم میهن اسلامی بازگشت و پیکره پاک آن از لوث وجود متجاوزان تطهیر گردید.

 • سرلشکر باقری: هرگونه خطای تروریست‌های آمریکایی در هر نقطه جهان با پاسخ قاطع ایران روبرو می‌شود

  سرلشکر باقری: هرگونه خطای تروریست‌های آمریکایی در هر نقطه جهان با پاسخ قاطع ایران روبرو می‌شود

  گروه جهان الف، 

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی بر وضعیت و تحرکات دشمنان از جمله ارتش تروریست آمریکا در منطقه و سرزمین های دور دست دستور کار دائمی نیروهای مسلح است، تاکید کرد: هر گونه خطای محاسباتی آنان در هر نقطه از جهان علیه منافع ملی ایران عزیز را قاطعانه با پاسخ درخور مواجه خواهیم ساخت.

 • روایت فرمانده قرارگاه قدس از نقش حاج قاسم در آزادسازی خرمشهر

  روایت فرمانده قرارگاه قدس از نقش حاج قاسم در آزادسازی خرمشهر

  گروه سیاسی الف، 

  فرمانده قرارگاه قدس و فرمانده بعدی قرارگاه کربلاء در دوران دفاع مقدس به تشریح برخی ویژگی‌های فرماندهی در عملیات آزادسازی خرمشهر پرداخت.

 • سند تلفن‌گرام سرلشکر رضایی در روز اول عملیات الی بیت المقدس

  سند تلفن‌گرام سرلشکر رضایی در روز اول عملیات الی بیت المقدس

  گروه سیاسی الف، 

  باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تصویر سند تلفن‌گرام سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران در روز اول عملیات الی بیت المقدس (آزادسازی خرمشهر) به تمامی فرماندهان سپاه سراسر کشور برای اولین بار توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد. ‌‌در این تلفن‌گرام که روز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ارسال شده، فرمانده کل سپاه دستور داده تا تمام توان سپاه به جبهه‌های جنوب برای فتح خرمشهر گسیل شود.