۲ نکته در مورد هشدار جدید ایران به صهیونیست ها

گروه جهان الف،   4030413066 ۶ نظر، ۷ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در گفتگو با نشریه فایننشیال تایمز تاکید کرده که در صورت حمله صهیونیست ها به لبنان، چاره ای جز حمایت همه جانبه ایران از حزب الله با تمامی امکاناتِ در دسترس باقی نخواهد ماند.

۲ نکته در مورد هشدار جدید ایران به صهیونیست ها

به گزارش الف؛ رژیم اشغالگر قدس در ماه های گذشته، کارزار مخوفی از قتل و نسل کشی را در نوار غزه علیه مردم بیگناه به راه انداخته است. در این راستا، آمارهای رسمی حاکی از این هستند که طی بیش از 9 ماه گذشته، بیش از 37 هزار غیرنظامی فلسطینی در نوار غزه توسط صهیونیست ها به شهادت رسیده اند و  هزاران تن دیگر نیز مجروح و یا مفقود شده اند. 

این موضوع سبب شده تا نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی را به مثابه رژیمی کودک‌کُش(به دلیل کشتار بیش از 15 هزار کودک در نوار غزه)، زن ستیز، و ارتش صهیونیست ها را در ردیف ارتش های مجرم و جانی جهان قرار دهند.  دیوان بین المللی دادگستری نیز به پرونده ارتکاب به نسل کشی و پاکسازی قومیتی از سوی صهیونیست ها در نوار غزه رسیدگی می کند. 

در این بحبوحه، مقاومت فلسطین و دیگر گروه های مقاومت در منطقه و البته کشورمان ایران، به نحوی فعال به حمایت از ملت فلسطین پرداخته اند و با کنش های میدانی خود تاکید کرده و می کنند که فرآیند جنایت علیه بشریت از سوی صهیونیستها در نوار غزه متوقف نشود، فشارهای آن ها به رژیم اشغالگر قدس نیز ادامه خواهد یافت. در این چهارچوب، به تازگی شاهد بوده ایم که مقام های ارشد سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی بر شدت لفاظی های خود با محوریت حمله قریب الوقوع به لبنان و جنگ با حزب الله لبنان افزوده اند. 

حزب الله از ابتدای جنگ غزه تا به امروز، به نحو گسترده ای اقدام به انجام حملات موشکی و پهپادی به ویژه به مناطق شمالی فلسطین اشغالی کرده و می کند و تاکید کرده که تا جنگ افروزی صهیونیست ها علیه مردم بیگناه غزه خاتمه نیابد، حملات حزب الله لبنان نیز متوقف نخواهد شد. 

با این حال، به تازگی کمال خرزی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در گفتگو با نشریه فایننشیال تایمز تاکید کرده که در صورت حمله صهیونیست ها به لبنان، چاره ای جز حمایت همه جانبه ایران از حزب الله با تمامی امکانات در دسترس باقی نخواهد ماند. موضع گیری که بلافاصله با بازتاب های گسترده بین المللی همراه شده و تحلیل و تفسیرهای مختلفی را برانگیخته است.  موضع گیری اخیر کمال خرازی، حامل دو نکته مهم و راهبردی  است. 

اولا، رژیم اشغالگر قدس در ماه های گذشته در قالب اقدامات جنایتکارانه خود، بر آن بوده با تکیه بر حمایت‌های سیاسی و رسانه ای قدرت های غربی و متحدان بین المللی آن ها، هر آنچه می خواهد را علیه ملت های مظلوم منطقه انجام دهد. در این رابطه، قدرت های غربی حتی افکار عمومی خود و اعتراضات آن ها علیه جنایات صهیونیست ها در نوار غزه و همدستی جهان غرب با این جنایات را نیز به شدت سرکوب می کنند. 

در این چهارچوب، ایران و محور مقاومت نشان داده اند که فضا و میدان مانور برای صهیونیستها چندان هم باز و آماده نیست و آن ها باید در قالب اقدامات خود در سطح منطقه محاسبات جدیدی را در دستورکار داشته باشند و الا با ضربات جدی و مهلک تری رو به رو خواهند شد. موضع گیری کمال خرازی علیه صهیونیست ها نیز بایستی در همین چهارچوب ارزیابی و تفسیر شود. 

در حقیقت، در شرایطی که عمدتا ملت ها به حمایت از ملت فلسطین و دیگر ملت های مظلوم منطقه در برابر وحشی گری صهیونیست ها برخاسته اند، ایران با اقتدار کامل حمایت از مظلومان را وظیفه خود می داند و در این رابطه کاملا ثابت قدم و صریح است. 

دوم اینکه بار دیگر این نکته آشکار شد که محور مقامت یک کلِ واحد است که در مواجهه با تهدیدات چند ماه اخیر در منطقه، به نحوی جدی و هماهنگ وارد میدان شده و در ادامه نیز با مهارت و قدرت، میدان های نبرد را مدیریت خواهد کرد. در این راستا شاهد بوده ایم که جدای از اعلام هشدار اخیر ایران، گروه های مقاومت عراقی و دیگر گروه های مقاومت در سطح منطقه نیز به صراحت تاکید کرده بودند که صورت تحقق سناریوی حمله رژیم اشغالگر قدس به لبنان، آمادگی کامل برای حمایت از حزب الله لبنان در میدان های جنگ را دارند و به نفع این جنبش وارد میدان نبرد خواهند شد. 

به بیان ساده تر، موضع گیری اخیر رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان و همچنین موضع گیری های دیگر گروه های مقاومت در سطح منطقه در اعلام هشدار به صهیونیست ها حاکی از این مساله است که جریان مقاومت روشن تر و واضح تر از هر زمان دیگری در حال نمایش قدرت عملیاتی خود بر پایه بنیان های تئوریک و نظری است که محور مقاومت بر آن ها استوار شده است. فراموش نکنیم که در جهان امروز این گفتمان ها هستند که قدرت ساز هستند و این مساله به خوبی در مورد محور مقاومت در منطقه خاورمیانه قابل مشاهده است. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۴۴۵۳۵۱۳:۵۶:۴۵ ۱۴۰۳/۴/۱۳
در صورت حمله اسراییل کار را یکسره کنید و نه با حرکات تاکتیکی و طولانی کردن جنگ
ناشناس۳۵۴۴۵۶۳۱۴:۰۷:۲۰ ۱۴۰۳/۴/۱۳
اسرائیل اگر حماقت بکنه و به لبنان حمله کند برای همیشه از صفحه روزگار محو خواهد شد.
ناشناس۳۵۴۴۵۶۴۱۴:۰۸:۰۲ ۱۴۰۳/۴/۱۳
نتانیاهو باید بعنوان جنایتکار جنگی محاکمه و مجازات شود.
معلم تاریخ۳۵۴۴۶۴۵۱۴:۵۰:۳۶ ۱۴۰۳/۴/۱۳
جنگ نهایی و سرنوشت ساز بین ایران و جبهه اسراییل- امریکا اجتناب ناپذیر است.نباید غافل بود.
ناشناس۳۵۴۴۷۸۳۱۶:۱۱:۲۴ ۱۴۰۳/۴/۱۳
برجام‌بزرگترین‌عامل‌ناامنی‌و خالقان‌ومدافعانش‌مستحق‌ محاکمه‌‌ومجازات‌هستند
ناشناس۳۵۴۴۸۸۵۱۷:۵۴:۲۶ ۱۴۰۳/۴/۱۳
جنگ اسراییل با حزب الله قطعی است چون سبب نامن شدن شمال اسراییل شده. حمایت کل محور مقاومت مهم هست ، اما انچه بعد از این جنگ اتفاق خواهد افتاد تخریب وسیع لبنان خواهد بود. به هر حال امکانات نظامی حزب الله هرچقدر هم زیاد باشد قابل مقایسه با اسراییل نیست.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 15. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 16. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 17. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 18. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 19. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 20. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 21. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

 22. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 23. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 24. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 25. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

آخرین عناوین