پاسخ بهادری‌جهرمی به حسن روحانی

  4030405120 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی دولت در پاسخ به اظهارات اخیر حسن روحانی، با اشاره به اینکه میانگین ساخت مسکن و خودرو در دولت گذشته را نباید ملاک قرار داد، تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایط مطلوبی آغاز به کار کرد و به تدریج از نرخ‌های مثبت را به نرخ‌های منفی تبدیل کرد. نباید خودمان را به فراموشی بزنیم.

پاسخ بهادری‌جهرمی به حسن روحانی

به گزارش ایرنا، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در نشست خبری مشترک با وزیر راه و رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: آمارهای رسمی نشان داد که کشور در وضعیت نابه‌سامانی در حوزه‌های مختلف تحویل دولت سیزدهم شد و شرایط با شروع به کار دولت یازدهم متفاوت بود.

وی تصریح کرد: دولت قبل در حوزه مسکن از تولید سالانه ۸۵۰ هزار مسکن به سالانه حدود ۳۰۰ هزار واحد کاهش داد. در حوزه خودرو نیز طی ۸ سال دولت گذشته از سالانه یک میلیون ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو که تحویل گرفتند، به سالانه زیر ۸۰۰ هزار دستگاه کاهش داده بودند.

بهادری جهرمی افزود: میانگین ساخت مسکن و خودرو در دولت گذشته را نباید ملاک قرار داد زیرا شرایط مطلوبی را تحویل گرفتند و به تدریج از نرخ‌های مثبت، کاهش به نرخ‌های منفی اتفاق افتاد. اگر این سیر نزولی وحشتناک را در نظر نگیریم و خودمان را به فراموشی بزنیم، عجیب است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه این دولت شرایط را از رکوردهای تورمی مانند تورم تولید کننده ۱۰۳ درصد در ماه‌های پایانی دولت قبل، به تورم تولید کننده ۲۳ درصدی کاهش داده است، گفت: تورم حدود ۶۰ درصدی دولت گذشته نیز به حدود ۳۱ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: نرخ رشد پولی ۶۱ درصدی سال ۹۹، در سال ۱۴۰۲ به ۱۷.۵ درصد رسیده است. همچنین از نرخ رشد نقدینگی ۴۳ درصدی دولت قبل، الان به حدود ۲۴ درصد رسیدیم. از ضریب جینی ۴۰ صدمی به ضریب جینی ۳۸ صدمی و کاهش فاصله طبقاتی جدی رسیدیم.

بهادری جهرمی با تاکید بر اینکه در این دولت از نرخ‌های بیکاری که تا حدود ۱۲ درصد در سال ۹۷ افزایش پیدا کرده بود، اظهار داشت: در دولت سیزدهم به نرخ بیکاری ۸ درصدی رسیدیم. از نرخ تشکیل سرمایه ثابت که تا منفی ۲۱ درصد در حوزه ماشین‌آلات و منفی ۱۱ درصد در حوزه ساختمان در سال ۹۷ رسیده بود، الان به نرخ تشکیل سرمایه مثبت ۷.۹ درصد ماشین‌آلات و مثبت ۷.۱ درصد ساختمان رسیده‌ایم.

وی افزود: از رشدهای اقتصادی که تا منفی ۳۶ درصد در گروه نفت و گاز در سال ۹۸ رسیده بود، امروز مطابق آمار مرکز آمار به رشدهای اقتصادی تا ۱۴.۷ درصدی نفت و گاز در سال ۱۴۰۲ رسیده‌ایم. ۸۰ درصد کاهش تورم پیش‌نگر یا تورم تولید کننده حاکی از عملکرد دولت سیزدهم است. از تولید ناخالص داخلی منفی ۳ درصدی در سال ۹۸، به رشد ۵ درصدی سال ۱۴۰۲ و تثبیت این نرخ رشد رسیدیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما از یک رکورد در تعطیلی کسب‌وکارها و کارخانجات، قطعی برق و گاز، بحران‌های آبی و بحران‌های اجتماعی، به رکوردی در فعال‌سازی کارخانجات و کسب‌وکارها و نهضت‌های شبانه‌روزی فعال‌سازی معادن و صنایع و حوزه ساختمانی رسیدیم.

بهادری جهرمی با ابراز تاسف نسبت به مشاهده رکورد در بد زبانی و بی‌اخلاقی، تصریح کرد: امروز به رکوردی در اخلاق سیاسی رسیدیم که به زعم من این رعایت اخلاق سیاسی اجازه می‌دهد که طرف مقابل اینقدر بی‌حیایی پیدا کند که با اعتماد به اخلاق طرف مقابل، این‌گونه بخواهد آمارهای عیان اقتصادی را زیر سوال ببرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۳۲۱۱۲۲۰:۳۵:۳۳ ۱۴۰۳/۴/۵
درود بر شهید رییسی.
ناشناس۳۵۳۲۱۳۴۲۱:۰۷:۴۳ ۱۴۰۳/۴/۵
جالبه روحانی و مدیران دولتش آمارهائی را اعلام می کنند که طبق ادعای انها مستند به بانک مرکزی و مرکز آمار ایران و غیره است از اون طرف دولت فعلی و مدیرانش آمارهای متفاوتی ارائه می کنند که آنها هم مدعی هستند مستند به بانک مرکزی و مرکز آمار ایران و غیره می باشد این وسط هم معلوم نیست که آمار کدام گروه درسته؟ یا اینکه اساساً آمار هیچ گروه درست نیست. بیچاره مردم که بین دعواهای حزبی این دو گروه فراموش شده اند.
ناشناس۳۵۳۲۷۹۹۰۸:۳۶:۵۱ ۱۴۰۳/۴/۶
گل گفتی
ناشناس۳۵۳۲۱۴۴۲۱:۱۴:۱۳ ۱۴۰۳/۴/۵
در دوره شما قیمت مسکن خودرو خوراک مردم چند برابر شد نیازی نیست که کسی بگوید مردم با گوشت و پوست لمس کردند
صمصام۳۵۳۲۱۷۶۲۱:۲۷:۴۸ ۱۴۰۳/۴/۵
اقای بهادری جهرمی دولت اقای احمدی نژاد دلار را با نرخ ۹۰۴ تومان تحویل گرفت توجه کنید دلار در سال ۷۶ یعنی ابتدای دولت سید محمد خاتمی ۴۷۶ تومان بود و در سال ۸۴یعنی موعد تحویل دولت به اقای احمدی نژاد دلار ۹۰۴ تومان بود و دولت احمدی نژاد دلار در سال ۹۲ با نرخ ۳۶۰۰ تومان یعنی ۴ برابر افزایش به اقای روحانی تحویل داد تنها دولت در تاریخ ۴۵ ساله پس از انقلاب تا امروز که دلار را با ثبات مطلوب تحویل داد دولت اقای خاتمی بوده است
ناشناس۳۵۳۲۲۴۰۲۱:۴۸:۳۲ ۱۴۰۳/۴/۵
خدا رحمت کند شهید عزیز رییسی را .
مهدی۳۵۳۲۳۱۰۲۲:۱۴:۵۷ ۱۴۰۳/۴/۵
سه سال اول دولت اول روحانی را با دولت شهید جمهور به نظرسنجی بزارید تا ببینید مردم چی میگن؟
ناشناس۳۵۳۲۳۲۱۲۲:۱۸:۵۷ ۱۴۰۳/۴/۵
به عنوان یک سرپرست خانواده در سال 1400،گوشت گوسفندی کیلویی ۲۰۰هزارتومان میخریدم امروز ۸۵۰هزار تومان خریدم،برنج کیلویی ۳۵ هزار تومان خریدم الان همان برنج کیلویی ۱۳۰هزار تومان، پس چطور تورم کاهش یافته
ناشناس۳۵۳۲۳۲۸۲۲:۲۱:۵۴ ۱۴۰۳/۴/۵
آقای جهرمی این هم مثل دیگر آمارهای دو ستان فقط روی کاغذ هست
ناشناس۳۵۳۲۳۴۲۲۲:۳۰:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۵
آقای بهادری تورم در دولت شما را دیدیم
ناشناس۳۵۳۲۴۰۷۲۳:۰۶:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۵
دولت روحانی ساخت مسکن را تعطیل و واردات خودرو را ممنوع کرد و باعث نجومی شدن قیمت خودرو و مسکن و افزایش شدید اجاره بهاء شد.
ناشناس۳۵۳۲۴۶۱۲۳:۴۲:۵۲ ۱۴۰۳/۴/۵
آقا چاره کار بک مناظره در سیما است تا ملت تکلیف خود را بداند .
ناشناس۳۵۳۲۴۸۲۲۳:۵۹:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۵
ما هم خودمان را به فراموشی نمیزنیم یادمان نمی رود چه کسانی میگفتند تحریم ها نعمت است، چه کسانی نامه نوشتند و مخالفت خود را با واردات واکسن به بهانه حمایت از تولید واکسن داخلی اعلام کردند، یادمان نمی رود چه کسانی همیشه به دنبال فیلترینگ و صیانت بودند، یادمان نمی رود چه کسانی پس از برجام از تریبون هایشان با برجام مخالفت میکردند و حتی با واردات هواپیما پس از برجام مخالفت میکردند و ....
ناشناس۳۵۳۲۵۸۸۰۳:۱۰:۴۴ ۱۴۰۳/۴/۶
خیلی جالب است که سخنگوی محترم دولت ضمن توصیه به رعایت اخلاق، طرف مقابل را «بی حیا» خطاب می کند. حالا بماند که در ابتدا قول دادند ارزش پول ملی را تک رقمی کنند و سالی یک میلون مسکن بسازند و غیره.
ناشناس۳۵۳۲۶۷۳۰۷:۱۹:۳۳ ۱۴۰۳/۴/۶
یکی از دلایل رای به روحانی التهابات اقتصادی و ارزی آخر دوره احمدی نژاد و تورم حدود ۴۰ درصدی بود، از کجا می‌گویی روحانی شرایط مثبت را به منفی به تدریج تبدیل کرد، ۶ سال اول دولت روحانی بدلیل مذاکرات و بعد هم برجام ثبات نرخ ارز و تورم یک رقمی داشتيم و...
ناشناس۳۵۳۲۸۱۱۰۸:۴۰:۳۳ ۱۴۰۳/۴/۶
خب بله وقتی تورم بالای 40 درصد دارید و حقوق ها را که عمده هزینه دولت است 20 درصد افزایش می دهید می شود که نقدینگی را کاهش داد. در سه سال تقریبا سفره حقوق بگیران نصف شده است. به این هم پاسخ بده آقای جهرمی
ناشناس۳۵۳۲۸۲۴۰۸:۴۵:۱۹ ۱۴۰۳/۴/۶
انشاا. روز 9 تیر شاهد انتخاب آقای دکتر پزشکیان باشیم.
yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

  2. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

  3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

  4. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  5. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

  6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

  7. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

  8. در اداره پست چه خبر است؟!

  9. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

  10. پزشکیان: به همه می گوییم در تشکیل کابینه کمک کنند اما آدمهای خودشان را معرفی می کنند

  11. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

  12. سردار رضایی: طرح نور تعطیل بردار نیست

  13. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

  14. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

  15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

  16. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

  17. صدور کیفرخواست رائفی‌پور/ واکنش زاکانی به تهدید استعفای برخی از اعضای شورای شهر/ ماجرای حمله تندروها به پویانفر

  18. آشی که نباید خیلی شور شود!

  19. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

  20. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

  21. نمونه ای از یک دیپلماسی موفق اقتصادی

  22. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

  23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

  24. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

  25. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

  آخرین عناوین