بیش از ۴۵۰۰ واحد راکد صنعتی در دولت سیزدهم احیا شد

  4030403042

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهتمام رئیس جمهور شهید بر احیای واحدهای راکد عنوان کرد که تاکنون نزدیک به ۴۶۲۷ واحد صنعتی در دولت سیزدهم احیا شده و این فرآیند و نهضت همچنان ادامه دارد.

بیش از ۴۵۰۰ واحد راکد صنعتی در دولت سیزدهم احیا شد

به گزارش ایسنا، عباس علی آبادی- وزیر صنعت، معدن و تجارت- در مراسم بهره برداری همزمان از طرح های وزارت صمت در سراسر کشور اظهار کرد: تعداد ۱۲۵ طرح بزرگ آماده افتتاح داریم که امروز فقط برای ۲۶ طرح  فرصت افتتاح پیدا می کنیم و فکر می‌کنم سایر طرح ها طی روزها و ماه‌های آینده انشاالله افتتاح خواهند شد و رقمی معادل ۲۳۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده که برای مردم تبعات بسیار خوبی خواهد داشت و موجب ایجاد نزدیک به ۳۰ هزار شغل می‌شود.

وی افزود: امروز افتتاح این ۲۶ طرح سبب ایجاد ۵۵۶۳ شغل خواهد شد که به نظر من بسیار ارزشمند است. شعار وزارت صمت با توجه به شعار سال جهش کمی و کیفی تولید با تمرکز بر کمیت و از کیفیت غافل نشویم، انتخاب شد.

وزیر صمت با اشاره به تولید دانش بنیان و صادارت محور با تمرکز بر مشارکت حداکثری مردم گفت: در این بخش اولویت‌ها تعیین شده‌اند و تقویت و فعال‌سازی صندوق‌های وزارت صمت از جمله مهم‌ترین اقداماتی بود که در این دوره به آن اهتمام شد. همچنین ساماندهی ارز کار مهمی بود و ما به آن بسیار پرداختیم. بحث ناترازی انرژی مورد توجه قرار گرفت و امسال نزدیک ۸۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا داریم.

سازماندهی ۷ رویداد بزرگ ملی

وی همچنین در ادامه صحبت‌هایش از جمله برنامه‌های در دستور کار دولت سیزدهم احیای هواپیماهایی که به دلیل مشکلاتی که در موتور و پیشرانه دارند دانست و گفت که رفع این مشکلات را  به صورت جدی دنبال کردیم که به زودی مردم از آثار و تبعات آن برخوردار می شوند. علاوه بر موارد گفته شده بر صنعت دانش بنیان تمرکز کردیم و کارگروه ملی را با استفاده از صنایع و دستگاه‌های مختلف دولتی تشکیل دادیم و لیست بلندی از فناوری‌های مهم و راهبردی را تهیه و مشوق هایی را طراحی کردیم که رونمایی شده یا خواهد شد.

وزیر صمت با بیان اینکه ۷ رویداد بزرگ ملی را تا به امروز سازماندهی و اجرا کردیم، تصریح کرد: این موضوع سبب می شود ارتباط خوبی بین شرکت های بزرگ و دانش بنیان برقرار شده و برقرار خواهد شد.

علی آبادی درباره مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد دریا توضیح داد: در این زمینه هم کارهای بسیاری خوبی در شرف انجام است که می توان به ساخت پیشرانه کشتی اشاره کرد و به اطلاع مردم می‌رسانم که تعمیر موتورهای شناورهای دریایی از یک مگاوات تا ۲۵ مگاوات در دستور کار هست و فکر می کنم امسال این امکان را داریم مردم را این نعمت بزرگ بهره‌مند کنیم.

وی افزود: یک مقایسه‌ای بین دولت دوازدهم و سیزدهم فقط از این جهت انجام شده و مردم مطلع باشند ما در حوزه صنعت در دوره دولت دوازدهم میانگین رشد فصلی منفی ۱.۶ درصد را داشتیم، اما خوشبختانه در دولت سیزدهم این عدد به ۴.۳۷ درصد رسید و به نظر من آمار بسیار جذاب و با ارزشی است.

حل مشکلات برق صنایع در سال آینده 

در ادامه این جلسه وزیر صمت ادامه: ۲۰۳۴ مگاوات کل کشور افزایش تولید داشته که بیش از ۱۱۴۴ مگاوات آن در حوزه صنعت است و به نظر من رویکرد خوبی است و فکر می کنم اگر ما همین روند را ادامه دهیم در سال آینده مشکلات برق صنایع حل یا خیلی کم می شود. در پروانه‌های بهره برداری، کارت بازرگانی و گواهی امضای الکترونیکی از ۱۳.۷ درصد تا ۷ برابر رشد داشتیم که رقم بسیار خوبی است. همچنین در زمینه مجوزهای صادر شده در جواز تأسیس، پروانه بهره برداری و گواهی کشف ۲۲۶، ۱۷۸ و ۲۹۲ درصد رشد داشته‌ایم.

رشد ۸ درصدی تولید خودروهای سواری در سال گذشته

علی آبادی گفت: برای برخی از محصولات منتخب، در کامیون، کامیون کشنده حدود ۲۹۹ درصد ما رشد داشتیم که رشد بسیار خوبی است. درباره تولید انواع خودروی سواری می‌توان گفت سال گذشته حدود ۸ درصد رشد داشتیم و امسال پیش بینی رشد ۲۷ درصدی را کرده‌ایم و آمار و ارقام نشان می دهند ما امسال انشاالله به این اهداف دست پیدا خواهیم کرد.

yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین