جهانگیری: انتخابات ریاست‌جمهوری رقابتی است

  4030402136

معاون اول دولت‌های یازدهم و دوازدهم با اشاره به برگزاری انتخابات در جمعه هفته جاری، گفت: در این عرصه، میدانی برای نقش آفرینی مردم فراهم شده و این انتخابات نسبت به انتخابات قبل، رقابتی است.

جهانگیری: انتخابات ریاست‌جمهوری رقابتی است

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر شنبه در همایش مهندسان، کارآفرینان و فعالان صنعت، معدن و تجارت که در ستاد مسعود پزشکیان برگزار شد، با بیان اینکه یک جوان نخبه یا یک فعال اقتصادی که در ایران زندگی می‌کند، به افق بلندمدت نیاز دارد برای آنکه بماند و کار کند، گفت: او می‌گوید آینده من در این کشور چگونه رقم می‌خورد؟ من چه کاری باید انجام دهم؟ آغاز حل مسائل پیش رو از اقتصاد نیست، همه آنها راهکار اقتصادی روشن دارد و آغاز آن از سیاست است.

وی اظهار کرد: در سیاست داخلی نیاز به اجماع داریم، نیاز به اینکه خودی و غیرخودی را کنار بگذاریم. همه ایرانی‌ها در سرنوشت ایران شریک هستند و باید سهیم باشند، همه ما ایرانی هستیم و هیچکس ایرانی‌تر نیست. در بخش سیاست خارجی نیز ما به سیاستی نیاز داریم که با دنیا در شأن ملت ایران رفتار کند. دنیا با ایران با ملت متمدنی ارتباط برقرار می‌کند، در تمدن دنیا نقش ملت ایران قطعاً تعیین کننده است.

معاون اول دولت‌های یازدهم و دوازدهم با بیان اینکه نباید با تحریم زندگی کنیم، خاطر نشان کرد: اصلاحات بزرگ اقتصادی نیازمند مدیرانی است که مورد اعتماد مردم باشند مدیری که مورد اعتماد مردم نباشد جرات نمی‌کند تصمیم بگیرد. معتبر بودن مدیر نزد مردم یعنی اینکه، مدیر شایستگی دانستن، توانستن و خواستن را داشته باشد؛ هم علم و هم اراده برای حل مشکلات داشته باشد و هم نشان داده باشد که در گذشته اهل حل مشکلات بزرگ است.

جهانگیری تصریح کرد: مدیر باید کارآمد باشد. حال من بیایم و شعار بدهم و بگویم من مدیر کارآمد هستم می‌شوم مدیر کارآمد؟ مدیری کارآمد است که در توان مدیریتی قبلی‌اش ۱۰ گره از مشکلات مردم را حل کرده باشد و بگوید من می‌خواهم حوزه بالاتری در اختیار بگیرم.

وی افزود: پس ما باید بدانیم که ایران در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته است و در این شرایط ویژه نیاز به این است که رویکردها و رویه‌های اداره کشور اصلاح شود. باید عموم ما و عموم حاکمیت و خواست ملی مردم که خواستار تغییر هستند در شرایط زندگی و اداره کشور به این تغییر اعتنا و آن را قبول کنند.

معاون اول دولت‌های یازدهم و دوازدهم با بیان اینکه من همچنان باور دارم و احساس می‌کنم که همه ما باید برای سربلندی ایران آنچه را که در توان داریم بیاوریم، گفت: روزی که برای ریاست جمهوری ثبت نام کردم، با همین انگیزه آمدم تا بگویم وظیفه‌ای برعهده دارم. امروز وظیفه ما چیز دیگری است که به خاطر آن اینجا حضور داریم.

جهانگیری تاکید کرد: حل مسائل و چالش‌های پیش‌روی امروز نیازمند اصلاح رویکردها و اصلاح نظام مدیریتی کشور است. باید با بازنگری جدی و عملی در شیوه‌های کنونی اداره کشور به مداخله بیش از حد و اعمال تبعیض و نادیده گرفتن خواست مردم و نخبه‌گان، پایان داده شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در جمعه هفته جاری، گفت: در این عرصه، میدانی برای نقش آفرینی مردم فراهم شده و این انتخابات نسبت به انتخابات قبلی هم رقابتی تر و هم موثرتر است. مشکل ما در انتخابات ۱۴۰۲ و ۹۸ عدم حضور چهره های مورد نظرمان بود اما امروز ما یک چهره ای در صحنه انتخابات داریم که او به عنوان یک چهره قابل قبول برای اداره کشور است.

معاون اول دولت یازدهم و دوازدهم با بیان اینکه ما در دو جهت کار کنیم، افزود: نخست آنکه عده ای به دلیل تجربیات تلخ گذشته و نارضایتی گسترده و ناامیدی ها، هنوز مردد هستند که در انتخابات شرکت کنند یا نه، آنها مایوس و بی تفاوت هستند، باید آنها به صحنه بیاوریم.

جهانگیری با اشاره به حضور «مسعود پزشکیان» در صحنه انتخابات، یادآور شد: در این شرایط محدود انتخابات او به میدان آمده و واجد تفکر و توانایی و حمایت ها است چرا که می تواند در این مرحله حساس، برای کشور افق گشایی و خلق امید و فرصت کند. دکتر پزشکیان از هر نظر راستگو، صریح و شجاع است و به حق می‌تواند اعتماد مردم و کسانی که دغدغه‌مند نسبت به ایران و آینده فرزندان این کشور هستند را جلب کنند. پزشکیان فیلم بازی نمی کند و خودش است.

yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین