پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

  4030329098 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در سیاست خارجی، شعارهای دهن پرکن که جیب مردم را خالی کند، نخواهم داد.

پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر سه شنبه - ۲۹ اسفند ۱۴۰۳ - با حضور در برنامه «میزگرد سیاسی» شبکه سه سیما با همراهی دو نفر از مشاوران سیاسی خود به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در حوزه سیاسی پرداخت.

وی به بیان دیدگاه‌ها و اولویت‌های سیاسی خود پرداخت و گفت: امروز هیچ کسی تردید ندارد که سیاست خارجی نقشی تعیین کننده در شرایط زندگی مردم ایران دارد؛ اساس و هدف سیاست خارجی ما شامل منافع ملی، تضمین امنیت ملی و پاسداری از حیثیت ملی ایران و منزلت بین‌المللی ایران و بهبود کیفیت زندگی مردم خواهد بود.

وی اظهار کرد: راهنمای سیاست خارجی ما منافع مردم ایران خواهد بود و در سیاست خارجی شعارهای دهن پرکن که جیب مردم را خالی کند، شعارهایی که مردم را از قافله توسعه عقب بیندازد و مردم را گرفتار تامین دارو و صنایع ملی را گرفتار تامین مواد اولیه و آخرین فناوری کند، نخواهم داد؛ چراکه مردم ایران و کارآفرینان کشور سزاوار داشتن بهترین تجهیزات و جدیدترین فناوری‌های جهان هستند.

نمی‌خواهم در دنیا منزوی باشیم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هدف سیاست خارجی ما تنها بقا نخواهد بود، گفت: در سیاست خارجی توسعه کشور را پیگیری خواهم کرد و می‌خواهم از زندگی حداقلی و صرفا تامین معیشت بخور نمیر مردم ایران به زندگی شایسته ای برسیم که در آن همه مردم فرصت رشد، خلاقیت و بالندگی داشته باشند. نمی‌خواهم در دنیا منزوی باشیم که جوانان ما حسرت زندگی دیگران را بخورند، در فکر مهاجرت باشند و پدر و مادرشان باقی عمر را در دلتنگی و حسرت دیدار فرزندان و نوه هایشان سپری کنند. فقط همین یک ایران را داریم و چاره‌ای نداریم جز اینکه آن را برای خود و فرزندانمان آباد و سربلند بسازیم.

پزشکیان با بیان اینکه سیاست خارجی ما افتخارآمیز، راهگشا و توسعه گرا خواهد بود و نه ناامید کننده و حسرت آفرین، افزود: می‌خواهم جوانان ما با دلی پر از امید و شور زندگی باشند؛ باور دارم بلاتکلیفی در سیاست خارجی به معنای بلاتکلیفی مردم، نسل جوان، اقتصاد و بازار کشور است، نمی خواهم مردم چشم شان به اخبار باشد تا ببینند آیا بیشتر تحریم می‌شویم یا نه، نرخ دلار بالا می‌رود یا نه؛ می‌خواهم سیاست خارجی به مردم ثبات و امنیت روانی ببخشد تا بتوانند برای زندگی خود و بلند مدت بدون تردید و اضطراب برنامه ریزی کنند.

وی افزود: می‌خواهم با نشان دادن چهره مثبت و سازنده ایران در دنیا، ایرانیان سراسر جهان را سربلند کنم؛ با کمک مردم سیاست خارجی را به نحوی طراحی و اجرا خواهیم کرد که ایرانی بودن در سراسر جهان یک امتیاز باشد. خطوط کلی سیاست خارجی را مقام معظم رهبری تعیین می‌فرمایند اما طراحی و اجرای آن بر مبنای اصول عزت، حکمت و مصلحت با رییس جمهور و دولت است؛ محور سیاست خارجی دولت من این ۳ محور خواهد بود نه ستیزه جویی، شعارزدگی و ضرر به منافع ملی؛ مردم ما عزت می‌خواهند اما ستیزه جویی را نمی‌پسندند.

برای من دیپلماسی، مذاکره و توافق ذلت نیست
 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: برای من دیپلماسی، مذاکره و توافق ذلت نیست بلکه یک راه معقول و کم هزینه برای رسیدن به عزت است؛ ما دیگر فرصت نداریم  درحالی که کشورهای منطقه با شتاب در حال توسعه هستند، در بهترین حالت درجا بزنیم؛ ما می‌خواهیم در لبه فناوری جهانی حرکت کنیم و از هوش مصنوعی تا بهترین صنایع جهانی را به مردم خود ارائه کنیم؛ چراکه مردم ایران شایسته زندگی بهتر و جایگاه شایسته‌تری هستند و با سیاست خارجی واقع گرا و تحول آفرین در این مسیر از ظرفیت‌های انسانی، تمدنی و جغرافیایی و سیاسی کشور برای پیشبرد منافع ملی و سربلندی ایران استفاده خواهم کرد.


با تحریم شاید بتوان زنده ماند اما نمی‌شود پیشرفت کرد

پزشکیان با بین اینکه پول نفت ما نباید به جیب قاچاقچیان برود، تاکید کرد: با تحریم شاید بتوان زنده ماند اما نمی‌شود پیشرفت کرد؛ با حضور گسترده مردم در انتخابات قوی‌ترین برگ برنده را در مذاکرات به دست خواهیم آورد. ان شاءالله با پشتوانه مردمی، احیای برجام، رفع تحریم ها و دیگر موانع بانکی مانند FATF شدنی خواهد بود؛ در طول تاریخ دیپلماسی سازنده و تعامل گسترده یا جهان همواره برگ برنده ایران بوده است و ما با الهام از تاریخ از این نقطه قوت استفاده خواهیم کرد. دستگاه دیپلماسی با عقلانیت، خلاقیت و شجاعت پیکسل تعامل با جهان و تامین منافع ایران و نیازهای مردم ایران خواهد بود؛ در این راستا سیاست خارجی ما تحول گرا، واقع گرا و تعامل گرا و توسعه گرا خواهد بود.
 

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات مردم و تامین زمینه های توسعه به همت و انسجام ملی و گشایش خارجی نیاز داریم؛ چرا که توسعه و پیشرفت اقتصادی درون زا و برون گرا بدون سیاست خارجی جهان گرا و تنش‌زدا ممکن نیست. نفوذ تمدنی ایران از مهمترین ستون‌های قدرت ملی ماست و ما با افتخار ایران فرهنگی و تمدنی را بار دیگر در جهان مطرح می‌کنیم. تحت هیچ شرایطی تقویت و گسترش روابط همه جانبه با همسایگان را کنار نمی‌گذاریم و روابط و چالش‌ها با همسایگان را بر اساس اشتراکات مدیریت خواهیم کرد و قابل به ایجاد یک منطقه قوی هستیم که بستر مناسبی برای تامین امنیت و توسعه ما و کشورهای همسایه باشد. معتقدم کشورهای برادر و همسایه نباید منابع ارزشمند خود را صرف رقابتهای فرسایشی و تنش کنند. اگر ما یک منطقه قوی داشته باشیم و منابع خود را در جهت رفع تنش و هم افزایی و توسعه بکار ببریم، قدرت‌های فرامنطقه‌ای و بیگانگان در منطقه مسلط نخواهند شد و باید با کشورهای همسایه پیمان عدم تعارض امضا کنیم و به سمت پیوند زدن منافع مشترک گام برداریم.

به هیچ قیمتی اجازه خدشه دار شدن استقلال ایران را نمی‌دهیم


سیاست خارجی ما تک گزینه‌ای و سیاه و سفید نخواهد بود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: با خودباوری در دیپلماسی جهانی برای دفاع از مقاومت و پایداری از منافع ملی ایران حضور خواهیم داشت و منافع خود را برونسپاری نخواهیم کرد. استقلال ایران یکی از ارزشمندترین دستاوردهای خون شهداست و به هیچ قیمتی اجازه خدشه دار شدن استقلال ایران را نمی‌دهیم؛ از شرق گرایی و غرب گرایی پرهیز نخواهیم کرد اما همزمان نیز شرق ستیز و غرب ستیز هم نخواهیم بود و باور دارم که روابط متوازن با دنیا منافع ملی ایران را تامین خواهند کرد. نه قدرتهای شرق باید تصور کنند تنها گزینه ما هستند و نه قدرتهای غربی باید تصور کنند که جز تمکین به زیاده خواهی های آن‌ها راهی برای ما نمانده است؛ سیاست خارجی ما تک گزینه‌ای، یک سویه و سیاه و سفید نخواهد بود.

پزشکیان با بیان اینکه روابط راهبردی، متوازن و دو سویه با چین و روسیه را دنبال خواهیم کرد، افزود: در شرایط سیاست خارجی تک گزینه‌ای روابط با چین و روسیه هم پیشرفتی نداشته است؛ با برداشتن تحریم‌ها، همکاری‌ها در سازمان‌های اکو، شانگهای، بریکس و اوراسیا را گسترده‌تر و عملیاتی خواهیم کرد. بی تردید اروپا نقش راهبردی و سازنده ایران را در دولت ما به رسمیت خواهد شناخت؛ ما خواهان روابط خوب با اروپا بر اساس احترام متقابل و از موضع برابر هستیم. نداشتن رابطه سیاسی با آمریکا نباید به تنش و تشنج هزینه آفرین بینجامد. ما انتخاب‌های ایران را در سیاست خارجی متنوع می‌کنیم تا هیچ کس دیدگاه و منافع ایران را نادیده نگیرد؛ از دل مناسبات کلان بین‌المللی پیگیر منافع ملی ایران خواهیم بود.
 

الان کریدورها و مسیرهای ارتباطی منطقه ما را دور زده‌اند

در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

وی عنوان کرد: قرار بود تحریم‌ها را دور بزنیم اما الان کریدورها و مسیرهای ارتباطی منطقه ما را دور زده‌اند. حذف ایران از بازارهای انرژی و مسیرهای ترانزیتی را متوقف و مزیت نسبی ایران در این حوزه‌های حیاتی را بازسازی خواهیم کرد؛ ایران را بخشی از راه حل مسائل جهان خواهیم کرد و نه بخشی از مشکل؛ ایران می‌تواند برهم زننده بازی دیگران باشد؛ ما در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد. من معتقدم تضمین امنیت ملی در گروی انسجام داخلی، توانمندی نظامی، توسعه اقتصادی و نفوذ منطقه‌ای و جهانی است و برای تامین امنیت جامعه انسانی نگاه من به منطقه و جهان فرصت گرا خواهد بود و نه تهدیدگرا.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ما هرگز به دنبال امنیت اجاره‌ای نبوده‌ایم و نخواهیم بود، گفت: تقویت توان نظامی کشور برای من از اهمیت ویژه برخوردار است و قطعا در این راستا با همه نهادها همکاری خواهم کرد و معتقدم این قدرت نه تهدید برای منطقه بلکه ضامن امنیت و آسایش همسایگان ما خواهد بود؛ کما اینکه با همین قدرت به همت بزرگانی مثل شهید سلیمانی کشورهای همسایه را از شر داعش و گروههای تروریستی رها ساختیم. ما توانمندی نظامی را برای بازدارندگی و بازدارندگی را برای بهبود زندگی مردم و پیشرفت کشور نیاز داریم. اعتقاد دارم باید نگاه جامع تر به مقوله امنیت داشته باشیم و انسان محور امنیت است و وضعیت نامناسب اقتصادی مردم و نارضایتی‌های آنها و همچنین گسل‌های اجتماعی و فرار مغزها و نیز آلودگی هوا و بحران آب آسیب به امنیت ملی است و نباید اجازه دهیم که بحران‌های اقتصادی و اجتماعی ما را از داخل تضعیف کند.

پزشکیان گفت: دعواهای جناحی و سیاسی را یکی از مضرترین آفات سیاست خارجی میدانم و معتقدم که سیاست داخلی باید پشتوانه سیاست خارجی باید نه بلای جان آن‌.

وی ادامه داد: ما تنها با همبستگی و هم افزایی می توانیم در کوتاه ترین مدت و کمترین هزینه به قله‌های توسعه و پیشرفت دست یابیم. تعهد می دهم که هیچ گاه منافع ملی را قربانی منافع شخصی و جناحی نخواهم کرد؛ من سیاست خارجی را یک امر ملی می‌دانم و از دستاوردهای آن برای کسب امتیاز سیاسی یا تحقیر جناح رقیب استفاده نخواهم کرد و تمام جناح‌ها و جریانات سیاسی را شریک دستاوردهای دولتم خواهم کرد و برای رسیدن به اهداف بلند کشورمان یک دولت ملی تشکیل خواهم داد و بستری برای همکاری، هم‌اندیشی و هم افزایی همه جریانات فراهم خواهم کرد.

این هفتمین حضور پزشکیان در رسانه ملی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۲۲۰۳۰۱۵:۵۸:۵۳ ۱۴۰۳/۳/۲۹
دنبال ذلت هستید در تیم شما!
ناشناس۳۵۲۲۱۳۷۱۷:۲۳:۲۶ ۱۴۰۳/۳/۲۹
ایشون هم میخواد دوباره یه هشت سالی بیفته دنبال برجام و التماس اینطرف اونطرف آخر سر هم هرچی مشکل هست بگه بخاطر اینه که برجام درست نشد.
امیر حسین سلطان/تهران۳۵۲۲۳۹۸۲۳:۴۲:۴۶ ۱۴۰۳/۳/۲۹
آمدن دکتر پزشکیان حتی اگر هیچ دستاوردی هم نداشته باشد و همچنان هم در بر همان پاشنه بچرخد اما همینکه بعد از مدتها سخنان کوبنده دکتر ظریف روی آنتن زنده رسانه ملی (برنامه میزگرد سیاسی امروز در شبکه ۳ سیما) حال منتقدین برجام را حسابی جا آورده است برای ما بسیار مغتنم است. والله اعلم
ناشناس۳۵۲۲۱۵۲۱۷:۳۳:۱۳ ۱۴۰۳/۳/۲۹
مسولان فراجا باید به صحبت های آقای پزشکیان در مورد طرح نور ورود حقوقی و قضایی نمایند ایشان با زیر سوال بردن طرح نور قصد تشویش افکار عمومی را برای بدست آوردن رای این قشر جامعه را دارند
طرح۳۵۲۲۲۹۱۲۰:۳۱:۳۹ ۱۴۰۳/۳/۲۹
طرح نور یک طرح رسمی و تایید شده توسط مجلس نیست و هر کس میتونه ازش انتقاد بکنه هر وقت در مجلس تصویب بشه میشه قانون
ناشناس۳۵۲۲۱۷۲۱۷:۵۱:۲۶ ۱۴۰۳/۳/۲۹
جناب پزشکیان کسب رای به چه قیمتی لطفا فراموش نکنید نمایندگی مجلس شما نیز با سفارش و تبصره انجام شد لطفا هوا برتان ندارد
ناشناس۳۵۲۲۰۴۳۱۶:۱۴:۱۹ ۱۴۰۳/۳/۲۹
قشنگ معلومه دیکته های حسن روحانی و ظریف را داره تکرار میکند
ناشناس۳۵۲۲۱۲۹۱۷:۱۹:۲۲ ۱۴۰۳/۳/۲۹
دقیقا. هشت سال کشور را در ورطه نابودی بردن با همین حرف های دهن پر کن و کلی ادعا. آخرهم دیدیم در دولت تدبیر و امید چه بر سر مردم و اقتصاد آوردن
mostafa.kamsli95@yahoo.com۳۵۲۲۰۵۰۱۶:۱۸:۵۸ ۱۴۰۳/۳/۲۹
بدست آوردن رای از طریق وسوسه مردم برای معامله با امریکا و گسترش بی حجابی آقای پزشکیان این را حتما می دانید گفتگو با امریکا اجازه ولی فقیه را می خواهد و جزو اختیارات شما نیست در مورد حفظ عفاف و حجاب در سطح جامعه هم قانون و احکام دین جاری است و شما تصرفی در آن نمی توانید بکنید لطفا از طریق دیگر مردم را برای بدست آوردن رای مجاب کنید
ناشناس۳۵۲۲۱۸۶۱۷:۵۸:۰۳ ۱۴۰۳/۳/۲۹
عزیزم اگر شما یقین دارید که فردی با قول مذاکره با آمریکا (حتی توافق هم نه و تنها مذاکره) می تواند رای اکثریت ملت را بدست آورد، تنها یک معنی دارد و آن اینگه در حال حاضر امر مملکت بر اساس خواست اکثریت صاحبان آن نمی چرخد و اقلیتی دارند تمام تلاششان را برای مسکوت داشتن اکثریت به کار می بندند. اگر هم نظرتان این نیست و به آن واژه های ملت خواست و ملت می خواهد و مطالبه مردمی و غیره که ترجیع بند کلامتان است اعتقاد قلبی دارید و ریا نیست، که بگذارید قولش را بدهد،
ناشناس۳۵۲۲۱۹۹۱۸:۱۶:۲۰ ۱۴۰۳/۳/۲۹
آقای پزشکیان با کلید واژه قرار دادن این دو موضوع در واقع تیشه به ریشه خود زدند
ناشناس۳۵۲۲۳۵۸۲۲:۴۱:۳۷ ۱۴۰۳/۳/۲۹
ملتی که دشمن و دوست را در امور داخلی خودش دخالت بده که چی داشته باشد یا نداشته باشد هیچ وقت ارامش نخواهند داشت!
ناشناس۳۵۲۲۰۵۳۱۶:۲۱:۲۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
ظریف در دفاع از پزشکیان و برجام کولاک کرد
ناشناس۳۵۲۲۰۹۶۱۶:۵۸:۰۷ ۱۴۰۳/۳/۲۹
بانیان وضع موجود با چه رویی....
ناشناس۳۵۲۲۴۱۴۰۰:۱۶:۳۸ ۱۴۰۳/۳/۳۰
در تمامی دولت ها بعد جنگ رشد اقتصاد داشتند حتی در زمان احمدی نژاد با آن تحریم مختلف ازجمله سازمان ملل که خیلی مانور می دهید اما در دولت شما عقب رفت به طوری که تولید ناخالص داخلی 420 میلیارد دلار تحویل گرفتید و 290 تحویل دادید آن وقت با دولت شهید رئیسی مقایسه می کنید که دوباره بازگرداند به 400 میلیارد دلار؟ همه کشورها در این مدت 8 ساله شما رشد حداقل 20 درصدی روی تولید ناخالص داخلی خود اضافه کردن تازه هنوز ما عقب رفتن اقتصاد را داریم دنبال می کنیم که بهبود یابد آن وقت برای ما از برجام که خیانت بود و در امور داخلی ما دخالت کردن و باز تحریم کردن حرف می زنید؟!!!
ناشناس۳۵۲۲۱۶۲۱۷:۴۳:۳۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
در تمامی دولت ها بعد جنگ رشد اقتصاد داشتند حتی در زمان احمدی نژاد با آن تحریم مختلف ازجمله سازمان ملل که خیلی مانور می دهید اما در دولت شما عقب رفت به طوری که تولید ناخالص داخلی 420 میلیارد دلار تحویل گرفتید و 290 تحویل دادید آن وقت با دولت شهید رئیسی مقایسه می کنید که دوباره بازگرداند به 400 میلیارد دلار؟
ناشناس۳۵۲۲۲۱۶۱۸:۴۲:۱۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
اتفاقا اشتباه بزرگ پزشکیان آوردن ظریف بود، باید می دونست که ظریف برای دفاع از خودش میاد مناظره نه برای تبیین سیاست خارجی پزشکیان
ناشناس۳۵۲۲۳۱۸۲۱:۱۲:۵۳ ۱۴۰۳/۳/۲۹
لطف بفرمایید بقیه اش را هم بگذارید برای ما از برجام که خیانت بود و در امور داخلی ما دخالت کردن و باز تحریم کردن حرف می زنید؟!!!
ناشناس۳۵۲۲۳۵۹۲۲:۴۲:۳۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
برجام یک سند خیانت در قبال ایران هست و آیندگان این کشور از امضا کنندگان و خود آن به بدی یاد می کنند
ناشناس۳۵۲۲۰۵۴۱۶:۲۳:۰۲ ۱۴۰۳/۳/۲۹
تحریم‌ها در شرایط جهانی حال و حاضر رفع شدنی نیستند. سازمانهای بین المللی کاملا بی خاصیت هستند. تا تکلیف جنگ اکراین مشخص نشه هیچ مذاکره‌ای به نتیجه نمیرسه
ناشناس۳۵۲۲۲۷۷۲۰:۰۱:۳۳ ۱۴۰۳/۳/۲۹
فقط بلدید همه چیز رو بهم گره بزنید! پس شام و ناهارت رو هم نخور تا موقعی که نتیجه جنگ اوکراین معلوم بشه.
ناشناس۳۵۲۲۰۷۲۱۶:۳۹:۲۹ ۱۴۰۳/۳/۲۹
بعد میگه منو چه به دولت روحانی! دقیقا همین حرفا رو اقای روحانی هم میزد نتیحه عملش رو هم دیدیم اقای دکتر شمارو به خیر ومارو به سلامت
ناشناس۳۵۲۲۱۰۷۱۷:۰۳:۵۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
حرف بخش بزرگی از جامعه س
ناشناس۳۵۲۲۱۰۸۱۷:۰۴:۰۱ ۱۴۰۳/۳/۲۹
ما یا من؟
ناشناس۳۵۲۲۲۰۹۱۸:۲۹:۳۸ ۱۴۰۳/۳/۲۹
خوش امدید به سلامت.
ناشناس۳۵۲۲۰۷۶۱۶:۴۱:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۲۹
کاملا منطقی.ایشالا موفق باشی
ناشناس۳۵۲۲۰۹۰۱۶:۵۴:۳۶ ۱۴۰۳/۳/۲۹
ظريف چيه؟ شما بگو شيرمرد.
ناشناس۳۵۲۲۳۲۳۲۱:۲۸:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۲۹
شیرمرد غرب گرا در ایران!!!
ناشناس۳۵۲۲۱۱۰۱۷:۰۴:۳۲ ۱۴۰۳/۳/۲۹
با حرفای ظریف و پزشکیان موافقم. عالی بود.
ناشناس۳۵۲۲۱۳۶۱۷:۲۲:۳۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
مذاکره برای باج دادن و دخالت دشمن در امور داخلی ایران کاملا ذلت هست و شعار نه شرقی و نه غربی به سخره گرفتن هست
صمصام۳۵۲۲۱۶۹۱۷:۴۹:۵۴ ۱۴۰۳/۳/۲۹
به نظر من نظرات آقای پزشکیان منطقی و محکمه پسند است در حالیکه کشور های همسایه مثل قطر عمان و امارات و همین پاکستان در حال پیشرفت سریع هستند ما همچنان در حال فروختن نفت ارزان و تخفیف دار به چین هستیم باید از یک جایی اقتدار و قاطعیت مان در دفاع از منافع واقعا ملی را شروع کنیم تا کی باید چشممان به نرخهای دلار تلگرامی باشد ؟ تا کی باید به امید واهی سایتهای کلاهبرداری باشیم که مثلا دوزار پول مفت و باد اورده گیرمان بیاید ؟
ناشناس۳۵۲۲۲۲۰۱۸:۴۹:۱۹ ۱۴۰۳/۳/۲۹
دقیقا حرف درستیه: با تحریم شاید بتوان زنده ماند اما نمی‌شود پیشرفت کرد
ناشناس۳۵۲۲۲۲۱۱۸:۴۹:۳۸ ۱۴۰۳/۳/۲۹
نطق ظریف شاهکار بود ،
ناشناس۳۵۲۲۲۲۴۱۸:۵۲:۳۹ ۱۴۰۳/۳/۲۹
دمت گرم
ناشناس۳۵۲۲۲۳۲۱۸:۵۹:۱۲ ۱۴۰۳/۳/۲۹
با پهباد و جاسوس و خرابکاری نتوانستند غنی سازی را متوقف کنند حال ....
ناشناس۳۵۲۲۲۳۵۱۹:۰۰:۲۳ ۱۴۰۳/۳/۲۹
بعد از عدم توفیق برخی کشورهای متخاصم در نابودی تجهیزات هسته ای ایران با بهپاد و ترور و تخریب و بمبگذاری تاسیسات دیدند نمیشود مانع قدرت گیری و نابودی تجهیزات کشور شد ،حالا در تلاش برای سناریوی پلان ب خود با فعالسازی عوامل نفوذی خود برای ریاست جمهوری هستند ، برخی از عواملی که که عمدتا فرزندان خودشان و فرزندان بستگانشان در آمریکا اروپا بسر میبرند ،نگذاریم عوامل نفوذی با وعده سرخرمن نظیر برجام بی فرجام ۱ مانع قدرت گیری متعارف و نامتعارف ایران شوند
ناشناس۳۵۲۲۲۵۶۱۹:۴۰:۲۵ ۱۴۰۳/۳/۲۹
نه مذاکره ذلت است نه توافق . آنچه که ذلت است معطل نگه داشتن و گره زدن امورات مملکت به مذاکره و همچنین اجرای توافق یک طرفه است .
ناشناس۳۵۲۲۲۷۵۲۰:۰۰:۲۰ ۱۴۰۳/۳/۲۹
حتی اگه روزنه ای وجود داشته باشه باید بهش امید بست. این که بگوییم رای نمی دهیم، هم به نفع تندروهای این طرف هست که آرزوشون اینه که ما رای ندیم تا خودشون بیان سرکار . هم به نفع اپوزیسون خارجی اون طرف هست که بگن دولت تندرویی که سرکار اومده وجاهت قانونی نداره چون رای زیادی پشت سرش نیست. دوست من این وسط هیچ چیز گیر من و تو نمی یاد. در واقع هیچی. تنها یک روزنه رو می بندیم و تنها امکان رو از دست می دیم. اگر تو امروز به من بگی که من رای نمیدم. تو هم رای نده چون من یک راه حل جایگزین دارم، یک ایده دارم من مطمینا میایم طرف تو. اما این که نه رای میدی و نه هیچ راه حلی داری و فقط می گویی بگذار همه با هم یکدست بشن، این ویرانی هست. من قبولش ندارم. برای همین هست که به همین روزنه می چسبم و به آقای پزشکیان رای میدم. اگه تا موقع انتخابات یکی از شمایی که رای نمیدی تونستی یک راه حل جایگزین معرفی کنی، من هم به شما می پیوندم!
ناشناس۳۵۲۲۲۸۰۲۰:۰۲:۳۹ ۱۴۰۳/۳/۲۹
می تونه مهاتیر محمد ایران بشه.
ناشناس۳۵۲۲۲۹۲۲۰:۳۲:۰۷ ۱۴۰۳/۳/۲۹
حتما با بتون ریزی رآکتورها ،اوراق کردن سانتریفیوژها ،تار و مار کردن متخصصان هسته ای نظیر آنچه در برجام 1اتفاق افتاد ....
ناشناس۳۵۲۲۳۳۲۲۱:۵۵:۲۱ ۱۴۰۳/۳/۲۹
ان شاالله
ناشناس۳۵۲۲۴۵۶۰۱:۲۰:۲۲ ۱۴۰۳/۳/۳۰
پزشکیان و ظریف انسانهای عاقل وفهیم وبرای جامعه جهانی اشراف کامل دارند برای استیفای حقوق اولین راه راه مذاکره وگفتگو است
yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین