رییس کمیسیون انرژی: سیاست همسایگی دولت خریداران نفت ایران را بیشتر کرد

  4030202123

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت سیزدهم در دیپلماسی انرژی را موفق ارزیابی کرد و گفت: دولت با این رویکرد موفق شد خریداران جدیدی را به فهرست مشتریان نفت ایران اضافه کند و قراردادهایی برای توسعه میادین نفتی امضا کند.

رییس کمیسیون انرژی: سیاست همسایگی دولت خریداران نفت ایران را بیشتر کرد

فریدون حسنوند در گفت و گو با ایرنا درباره سفر آیت الله سیدابراهیم رییسی به اسلام آباد گفت: جمهوری اسلامی ایران با پاکستان اشتراکات فرهنگی و مذهبی، سیاسی و امنیتی مختلفی دارد و از نظر اقتصادی دو کشور می‌توانند همکاری‌ خوبی با یکدیگر داشته باشند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از این دو کشور در توسعه خط لوله صلح به توافق رسیده بودند و بخش اعظم این خط توسط جمهوری اسلامی به پیگیری شد. انجام تعهدات طرف پاکستانی در این زمینه از موضوعات مهمی است که در سفر رییس جمهور به اسلام آباد مورد گفت‌وگو قرار خواهد گرفت تا منجر به نتیجه نهایی شود.

حسنوند با اشاره به علاقمندی بسیاری از مسوولان پاکستانی برای اتمام پروژه خط لوله صلح تاکید کرد: این پروژه برای هر دو کشور منفعت اقتصادی خواهد داشت. البته سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور به ویژه در بنادر جنوبی ایران فصل جدیدی در روابط بین ایران و پاکستان در حوزه انرژی باز خواهد کرد.

وی ساخت نیروگاه را دیگر حوزه مشترک ایران و پاکستان دانست و یادآور شد: تامین، انتقال و صادرات برق از دیگر حوزه‌هایی است که دو کشور با یکدیگر اشتراکات فراوانی دارد که در سفر رییس جمهور و برخی از اعضای هیات دولت از جمله وزیر نفت به پاکستان، این موارد به نتیجه موفقی خواهد رسید.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر گسترش ارتباطات عمیق با همسایگان گفت: طبق آمار و ارقام، دولت سیزدهم توجه بیشتری به گسترش روابط با همسایگان داشته است تا آنجا که تولید و فروش نفت از ۵۰۰ هزار بشکه در روز به چند برابر افزایش داشته است. این موضوع نشان می‌دهد دولت در دیپلماسی انرژی با سایر کشور در حوزه صنعت نفت و گاز موفق عمل کرده است.

حسنوند ادامه داد: دولت سیزدهم موفق شد خریداران جدیدی را به فهرست مشتریان نفت ایران اضافه کند و قراردادهای امضا شده در حوزه توسعه میادین نفتی بسیار برای کشور حائز اهمیت است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: در طرح ملی فشارافزایی میدان مشترک گازی پارس جنوبی به‌عنوان مهم‌ترین و راهبردی‌ترین طرح صنعت نفت، اقدامات مهمی در دولت انجام شد و این شرایط نشان می‌دهد دولت در توسعه دیپلماسی نفت و گاز بسیار موفق عمل کرده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور بامداد دوشنبه در سفر ۲ روزه به پاکستان با شهباز شریف نخست وزیر پاکستان دیداری خصوصی خواهد داشت و به اتفاق وی نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور را برگزار خواهد کرد.

رئیس جمهور در این سفر همچنین با آصف‌علی زرداری همتای پاکستانی خود ملاقات خواهد داشت و علاوه بر آن با سفر به برخی شهرهای دیگر این کشور با علما، نخبگان، تجار و فعالان اقتصادی نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

آخرین عناوین