واکنش خاندوزی به ادعای منفعت دولت از افزایش قیمت ارز/ حمایت خاتمی از عملیات وعده صادق

  4030128084 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

 واکنش خاندوزی به ادعای منفعت دولت از افزایش قیمت ارز/ حمایت خاتمی از عملیات وعده صادق

واکنش ربیعی به حمله موشکی ایران به اسرائیل

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی در اعتماد نوشت: «پاسخ ايران به حملات مكرر رژيم اسراييل با حاشيه‌ها و خوانش‌هاي متفاوتی همراه شده است. معتقدم حال كه به اين مرحله رسيده‌ايم، مصالح ملي ما ايجاب مي‌كند فعلا كانون بحث و جهت‌گيري‌ها بر پاسخ دفاعي ايران، احتمال شرارت بيشتر اسراييل، اثرات آن بر جامعه و ملت ايران و نيز موقعيت ايران در منطقه و‌ جهان در درازمدت متمركز شود.

مشاهده مي‌شود كه بسياري، اين رخداد را با سياست‌هاي داخلي و نگراني‌هاي‌شان از سياست‌هاي داخلي تركيب كرده و بر اساس آن در مورد واقعه صحبت مي‌كنند. ماجرا از اين قرار است كه رژيم اسراييل مدت‌هاست با عمليات ايذايي و تروريستي خود، قصد تضعيف ايران را دارد‌.

به اعتقاد من كينه و شرارت اسراييل - برخلاف ادعاي بسياري - ارتباطي تام به موضوع غزه ندارد. نگاه كنيد به ليست ترورهايي كه اسراييل در سال‌هاي گذشته در ايران انجام داده است. به ‌طوري كه در بسياري از اين ترورها، با پيام‌هاي مختلف و كنايه‌آميز ايران را مورد خطاب قرار داده است.

به عنوان مثال خرابكاري‌ها در نيروگاه‌ها، هك كردن‌ها كه مدت‌هاست درحال تكرار است و همچنين ترور دانشمندان هسته‌اي در داخل كشور و سایر اقدامات خرابكارانه‌اي كه رژيم اسراييل مدت‌هاست دنبال مي‌كند.

من بر اساس فهم خودم از امنيت ملي، معتقدم اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، يك اقدام درست، شايسته، به‌موقع و در جهت منافع ملي و امنيت درازمدت ايران‌زمين صورت گرفته است.

فكر مي‌كنم در صورتي كه ما پاسخي مناسب به رژيم اسراييل نمي‌داديم، فردا حتي همسايگان بسيار ضعيف هم كه شواهدي از آن را در همين چند وقت اخير ديديم براي ما گردن‌كشي مي‌كردند. بدون شك تلاش براي كوچك‌انگاري ايران آنقدر تداوم مي‌يافت كه تبعات خوشايندي براي ايران به دنبال نداشت. 

 نوع عمليات هم قابل ارزيابي است؛ به نظرم اين عمليات بيشتر جنبه اثبات توانايي و اقتدار داشت. به گونه‌اي كه جان انسان‌ها در معرض خطر قرار نگيرد.

البته اين نكته هم قابل تامل است كه اگر انسان‌هاي زيادي آسيب‌ديده و كشته مي‌شدند هدف از اين عمليات، كشتار تلقي مي‌شد؛ حالا كه يك پايگاه نظامي مشخص هدف قرار گرفته شده، بهانه‌جويي‌ها به نوع ديگري عنوان مي‌شود. من معتقدم از نظر نوع عمليات، زمان آن و همچنين اصل عمليات، كاري درست، حساب شده و در جهت منافع ملي ايران بوده است.»

***

سطح دستمزد کارگران دچار یک عقب ماندگی تاریخی است

خراسان نوشت: «حقوق و دستمزد «کارگر» همواره از موضوعات چالش برانگیز حوزه کار و معیشت در کشور در سال های اخیر بوده است. تورم موجود 45 درصد و افزایش فقط 35 درصدی حقوق در 1403 نمونه این چالش در سال های اخیر است که کوچک وکوچک‌تر شدن سفره معیشت و قدرت خرید کارگر را رقم زده است. به نوعی می توان ادعا کرد، نظام حکمرانی کشور در سال های اخیر در ایجاد توانمندی اقتصادی و معیشت «کارگر» دچار یک غفلت تاریخی شده است...

بررسی نمونه های متعدد از عدم توازن هزینه ها، میزان دستمزد کارگر و نرخ تورم در کشور، ما را به مصادیق دیگری رهنمون می کند که مرور آن ها جز عرق شرم بر پیشانی نیست. اعداد و ارقام موجود در جدول نشان می دهد در سال 1402 که ارقام و آمار رسمی تورم، گاه نرخ های وحشتناکی را تا 50 درصد نشان می‌دهد، اما حقوق کارگر با افزایش فقط 27 درصد در این سال(1402) در میانه رقم هایی همچون 7 و 8 میلیون تومان است که گاهی شبیه یک شوخی تلخ به نظر می رسد.

با این وصف، مرور گزارش تورم مرکز آمار در دی ۱۴۰۲ نشان داد که در ۱۲ ماهه منتهی به این ماه (دی 1402) نسبت به دوره مشابه سال قبل ٤٣.٦ درصد افزایش داشته است. این در شرایطی است که شورای عالی کار در این سال فقط 27 درصد افزایش حقوق کارگر را لحاظ کرد.»

***

علی مطهری :آرامش به بازار برمی‌گردد

علی مطهری، نماینده سابق مجلس درباره پاسخ موشکی ایران به رژیم صهیونیستی گفتگویی با شرق داشته که بخش هایی از آن را می خوانید:

«-من بسیار بعید می‌دانم که بنیامین نتانیاهو بخواهد حمله متقابلی به ایران داشته باشد یا پاسخ ایران را بدهد.

چون اگر بنیامین نتانیاهو حمله متقابلی به ایران داشته باشد، تنها به گرفتاری و بحران‌های فعلی خود اضافه کرده است. در‌حال‌حاضر اسرائیل و نتانیاهو با مشکلات بسیار زیادی دست به گریبان هستند. به همین دلیل من تصور می‌کنم که نتانیاهو مجبور است از کنار آن بگذرد و پاسخی به ایران ندهد. به‌هر‌حال اسرائیل دو هفته پیش با حمله به سفارت ایران در دمشق یک اشتباه جدی مرتکب شد و باید تاوان آن را می‌داد؛ اکنون هم که ایران این حمله را انجام داده است، من بعید می‌دانم که نتانیاهو بخواهد موضوع را بیش از این ادامه بدهد.

-واقعا پاسخ ایران به اسرائیل اجتناب‌ناپذیر بود. همان‌طورکه گفتم اسرائیل با حمله خود به سفارت ایران در دمشق یک اشتباه بزرگ را مرتکب شد و ما باید جواب این اشتباه را می‌دادیم. در ضمن مسئله تنها حمله اسرائیل به ساختمان سفارت ایران در سوریه نبود. طی سال‌های گذشته اسرائیل بارها به‌راحتی و به آسانی فرماندهان بزرگ و نیروهای نظامی ما را ترور می‌کرد، بدون آنکه پاسخ قاطعی از ایران دریافت کند.

در نتیجه اسرائیل از تکرار و انجام این ترورها آرامش خاطر داشت و این تصور را می‌کرد که ایران هیچ‌وقت پاسخ این اقدامات تروریستی را نخواهد داد. درست است که قدری نگرانی در جامعه هست‌ اما نمی‌شد در برابر اسرائیل منفعل باشیم و همچنان به سکوت خود ادامه دهیم. ما مجبور بودیم در یک‌جا جواب اسرائیل را بدهیم. واقعا چاره‌ای نبود.

چون بعد از ترور فرماندهان بزرگ ما و حمله به ساختمان سفارت ایران در سوریه، سعی شده بود تا ملت ایران تحقیر و غرور ملی ما خدشه‌دار شود. برای همین لازم بود که پاسخی به اسرائیل داده شود که جامعه ما دوباره احساس غرور کند.

-به نظر من حمله متقابل اسرائیل به ایران که منتفی است. اما التهاب در بازار در این یکی، دو روز اول پس از حمله ایران به اسرائیل هم کاملا طبیعی است. ولی تصور نمی‌کنم این جهش قیمت و شیب نرخ‌ها در روزهای آتی ادامه پیدا کند. هرچه از این حمله دورتر شویم، التهابات بازار هم می‌خوابد و دوباره به فضای آرامش قبل از حمله بازمی‌گردیم.

-نباید شرایط کشور را بحرانی و نابسامان نشان بدهیم؛ درست است در مجلس دوازدهم یک جریان رادیکال روی کار آمده است، اما چهره‌های معتدل، مستقل و عقل‌گرا هم به این مجلس راه پیدا کرده‌اند که یقینا در انتخابات میان‌دوره‌ای که روزهای آینده برگزار می‌شود به این تعداد افزوده خواهد شد.»

***

حمایت خاتمی از عملیات وعده صادق

به گزارش جماران؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمى در جمع مشاوران خود اعلام کرد که پاسخ ایران به جنایت اسرائیل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود.

وی ضمن تایید این اقدام و تمجید از آن افزود، این اقدام پاسخی بود به حمله تجاوزکارانه رژیم اشغالگر به کنسولگرى ایران که منجر به شهادت سرداران رشید سپاه و تنی چند از هموطنان ما شده بود.

سید محمد خاتمى که در جمع مشاوران خود سخن مى گفت، افزود که عملیات پهپادی و موشکی ایران علیه اسرائیل با لحاظ همه جوانب امر در چارچوب مقررات روشن و مناسبات قانونی بین المللی صورت گرفت.

عملیات ایران حاوی این پیام روشن بود که اسرائیل تصور نکند که هر جنایت و شرارت و عمل خلاف مقررات مسلم بین المللی انجام دهد و نهادهای بین المللی هم در مقابل آن به وظیفه قانونی خود عمل نکنند بی پاسخ می ماند.

وى با بیان اینکه حفظ امنیت و ثبات منطقه و تنش زدائی از اولویت های جمهوری اسلامی است افزود، در عملیات ایران هدف قرار نگرفتن مناطق مسکونى و اقتصادى کاملاً مراعات شد و پهپادها و بخصوص موشکهای ایران از گنبد آهنین اسرائیل و پوشش چندلایه بازدارنده فوق العاده پرهزینه آمریکا و بعضى کشورهاى اروپایى و منطقه ای براى دفاع از اسرائیل عبور کردند، نشان داده شد که جمهورى اسلامى توان و تدبیر لازم در تأمین منافع خود و برخورد با تجاوز و جنایت را دارد.

***

واکنش خاندوزی به ادعای منفعت دولت از افزایش قیمت ارز

به گزارش ایسنا احسان خاندوزی در نشست خبری با تاکید بر اینکه نوسانات نرخ ارز هیچ نفعی برای دولت‌ها ندارد، تصریح کرد: دلیل تاخیر نهایی شدن قانون بودجه ۱۴۰۳ اجرای آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی برای بررسی دو شوری بودجه است اما این تاخیر ارتباطی با نوسانات اخیر بازارها ندارد. متاسفانه این رویکرد که دولت به دلیل تامین بودجه خود تن به افزایش قیمت ارز می‌دهد یک رویکرد اشتباه است.

وی تاکید کرد: دولت نفت خود را با نرخ ارزی تسعیر می‌کند که در بودجه مشخص شده و سایر قیمت‌ها هیچ نفعی برای دولت ندارد. علاوه بر آن ملاحظات سیاسی دولت‌ها و همچنین ملاحظات اجتماعی نیز دولت‌ها را به سمت ثبات بازارها هدایت می‌کند.

سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به پرسشی درباره نوسانات نرخ طلا و ارز و تورم انتظاری و روانی ناشی از آن در بخش اجاره‌بهای مسکن، گفت: در دولت سیزدهم رویکرد دهه ۹۰ تغییر یافته و سیاست‌های ناظر بر مدیریت و تنظیم‌گری مسکن و اجاره‌بها از طریق تصویب قوانین جدید و مقررات و مصوبات شوراهای عالی کنترل می‌شود. ارائه لایحه ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی از جمله اقدامات مهمی است که با فوریت به مجلس ارسال شد و منتظریم شورای نگهبان به زودی مصوبه نهایی را قبل از شروع فصل جابه‌جایی ابلاغ کند.

خاندوزی یادآور شد: در آن مصوبه اعمال مشوق برای موجرانی دیده شده که اجاره‌بها را از حد مشخصی افزایش نمی‌دهند و موجرانی که از حدود تعیین‌شده، افزایش اجاره‌بها دهند به پرداخت مالیات و عوارض محکوم خواهند شد. تکمیل پروژه‌های ساخت مسکن، طرح‌های نهضت ملی و عرضه زمین، کمک می‌کند انتظارات روانی و تورمی برای سال جدید در بازار مسکن قابلیت مدیریت داشته باشد.

***

تصویرسازی رسانه‌ای جدید برای کوچک نشان دادن حمله موشکی ایران

فرهیختگان نوشت: «تا پیش از عملیات ایران برای تنبیه رژیم‌صهیونیستی، با دو نوع کنش رسانه‌ای مواجه بودیم. از یک سو، رسانه‌های غربی برای القای گزاره آگاهی از درون اتاق عملیات ایران، به نقل از مقامات نامشخص، ادعاهایی در مورد زمان و نحوه پاسخ ایران مطرح می‌کردند. در سوی دیگر اما رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به رژیم‌صهیونیستی که هدف‌گذاری‌شان متمرکز بر افکارعمومی ایران و القای حس سرخوردگی است، توانایی ایران در پاسخ به جنایت صهیونیست‌ها در حمله به ساختمان کنسولگری ایران را زیر سوال می‌بردند.

پس از عملیات ایران اگر‌چه بسیاری از تحلیلگران با حیرت درباره بزرگ‌ترین عملیات پهپادی جهان علیه رژیم‌صهیونیستی سخن گفتند اما ساعاتی پس از پایان عملیات، رسانه‌های غربی و به تبع آن شبکه فارسی- صهیونیستی، با ادعاهای دروغین صهیونیست‌‌ها همچون هدف‌گیری 99 درصدی پهپادها و موشک‌های ایران، تلاش کردند تا حد امکان عملیات ایران را کوچک کنند و حتی از ناکامی آن سخن بگویند...

تهران پیش از شلیک اولین موشک یا پهپاد، با «سیاست ابهام» توانسته بود صهیونیست‌ها را برای چندین روز قبل از حمله، در هراس و نگرانی بیندازد و بسیاری را ناچار کند پیش از پاسخ، از سرزمین‌های اشغالی خارج شوند.

در گام دوم، ایران در طراحی عملیات خود، محاسبه دقیقی درباره پدافند رژیم‌صهیونیستی و توان ائتلاف غربی در حمایت از این رژیم آگاه بود. تهران پاسخ به جنایت رژیم که نقض کنوانسیون وین بود را با استناد به ماده 51 منشور سازمان ملل، «حق ذاتی» خود می‌دانست و بر این اساس برای تنبیه رژیم، مجموعه‌ای از 3 توانمندی خود (پهپاد، موشک کروز و موشک بالستیک) را به کار گرفت.

با توجه به فاصله تهران تا تل‌آویو، ساعتی قبل از رسیدن پهپادها به اسرائیل، صهیونیست‌ها از آن آگاه بودند و این اصل غافلگیری را به چالش می‌کشید و می‌توانست کل عملیات را با شکست مواجه کند. از همین رو نیز یکی از رسانه‌های غربی نوشت از بین رفتن اصل غافلگیری بدان معناست که این عملیات برای شکست طراحی شده بود.

ایران با این حال، برای حدود پنج ساعت، در‌حالی‌که پهپادها و موشک‌هایش در آسمان می‌چرخیدند، جهان را درگیر گلوله‌های آتشین در آسمان غرب آسیا کرد. علاوه‌بر فقدان اصل غافلگیری، موشک‌ها و پهپادهای ایران باید از سد پدافندی ائتلافی متشکل از رژیم‌صهیونیستی، قدرت‌های برتر ناتو (آمریکا، انگلیس و فرانسه) و برخی کشورهای عربی، عبور می‌کردند و به هدف می‌خوردند.

آن‌گونه که منابع مصری و عربستانی به وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند، چندین دولت عربی نگران بودند که کمک به اسرائیل منجر به شکست ایران شود، اما پس از مذاکرات با آمریکا، عربستان‌سعودی و امارات به‌طور مخفیانه موافقت کردند که اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند. علاوه‌بر این اردن نیز اجازه استفاده از حریم هوایی خود را به آمریکا و سایر کشورهای درگیر در این عملیات دفاعی داد و از هواپیماهای خود برای کمک به رهگیری موشک‌ها و پهپادهای ایرانی استفاده کرد.

ایران با علم به این وضعیت و با وجود اینکه به‌سادگی از مرزهای چسبیده به رژیم‌صهیونیستی توان اقدام داشت، عملیات خود را طراحی کرد و با ارسال حجم نامشخصی از پهپاد و موشک‌های کروز، سامانه پدافندی این ائتلاف گسترده را درگیر کرد و در خلال آن، اهداف از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار داد. این در‌حالی است که آمریکایی‌ها در پیام‌هایی که به تهران ارسال می‌کردند، مدعی بودند اجازه نخواهند داد حتی یک موشک به سرزمین‌های اشغالی برسد.»

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۵۹۲۴۱۲۰:۴۴:۵۲ ۱۴۰۳/۱/۲۸
قیمت ارزی مانند دلار در حال حاضر در رقم واقعی خود هست و قیمت های دستکاری پایین نگه داشته شده دیگر خیر
ناشناس۳۴۵۹۲۴۵۲۰:۵۲:۳۷ ۱۴۰۳/۱/۲۸
ببینید رابطه خیلی ساده و مشخص هست ... افزایش قیمت ارز کار دولت بود تو دولت روحانی ... الان اصلان اینا دارن ضرر میدن که قیمت ارز بره بالا من نمی‌دونم چرا هنوز یه عده سوال میپرسن
ناشناس۳۴۵۹۴۴۱۰۱:۱۱:۳۳ ۱۴۰۳/۱/۲۹
دولت قبل دلار بازار آزاد را دوبرابر نرخ واقعی کرد و اقتصاد را نابود کرد ولی این دولت وچه دولت قبل آن دولت و چه قبلش هیچ کدام نکردن و بیشتر از ارزش واقعی بالاتر نبردن
ناشناس۳۴۵۹۲۴۶۲۰:۵۲:۵۱ ۱۴۰۳/۱/۲۸
در حواب آقای خاندوزی: لطفا بفرمایید وقتی که من هزاران دلار در جیب دارم و درضمن همیشه هم پر و خالی می شود حالا قیمت دلار بالا رود من منفعت می برم یا آنهایی که جیبشان هیچی ندارند.
ناشناس۳۴۵۹۲۴۸۲۰:۵۵:۵۴ ۱۴۰۳/۱/۲۸
اقای خاندوزی .....
ناشناس۳۴۵۹۲۵۴۲۱:۰۱:۵۸ ۱۴۰۳/۱/۲۸
سطح دستمزد کارگران دچار عقب ماندگی تاریخی است که کاملا درست است اما مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را چرا پرداخت نمیکنید؟تا این لحظه ۲۴ ساعت است که این مستمری پرداخت نشده
ناشناس۳۴۵۹۲۵۷۲۱:۰۴:۰۷ ۱۴۰۳/۱/۲۸
وقتی تورم کم می شود آن مقدار افزایش حقوق که کمتر از تورم افزایش یافته پوشش می دهد مانند سال قبل
ناشناس۳۴۵۹۲۶۴۲۱:۱۱:۱۲ ۱۴۰۳/۱/۲۸
داداش بالاخره ما نفهمیدیم خاتمی خوبه یا بده ؟
mostafa.kamali95@yahoo.com۳۴۵۹۲۶۹۲۱:۱۶:۴۵ ۱۴۰۳/۱/۲۸
تنها راه نجات کشور و انقلاب و اقتصاد اجرای قانون مشروعیت سنجی اموال و دارایی ها برای همه آحاد جامعه به منظور شناسایی تمامی عوامل های اژدها های هفت سر فساد می باشد
بازنشسته کشوری۳۴۵۹۲۸۱۲۱:۲۷:۲۶ ۱۴۰۳/۱/۲۸
آقای خاندوزی! شما گفتی من بازنشسته هم باور کردم!
امیر حسین سلطان/تهران۳۴۵۹۲۸۹۲۱:۳۲:۳۶ ۱۴۰۳/۱/۲۸
به نظر می رسد در مرحله کنونی قدرت چانه زنی و دیپلماسی ایران با کشورهای منطقه و اقناع آنان برای پرهیز از هرگونه همکاری با اسرائیل در صورت تداوم تجاوزگری های مجدد اسرائیل و متعاقبا بناگزیر پاسخ های ایران از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد. حالا چنانچه برخی از این کشورها در پاسخ اخیر ایران به اسرائیل با این رژیم تجاوزگر همکاری کردند متعهد گردند که اگر نمی توانند جانب حق را بگیرند لااقل در اثنای کشمکش های احتمالی آینده بیطرف باقی بمانند. البته حساب کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا کاملا جداست و انتظار بیطرف ماندن شان انتظاری عبث خواهد بود. به هر حال اکنون که قضایا به اینجا رسیده است به موازات عملیات باصطلاح میدانی ما عرصه دیپلماتیک و نقش آفرینی های آن نیز بهتر است به کار گرفته شوند تا همه زحمات و از جان گذشتگی ها بر دوش نیروهای نظامی مان سنگینی نکند و دیگران نیز در حیطه و قلمرو حوزه های وظایف و مسئولیت های شان در صحنه حضور مستمری داشته باشند. «و من الله التوفیق»
کارمند ساده۳۴۵۹۳۱۸۲۲:۰۶:۳۷ ۱۴۰۳/۱/۲۸
کسی که رای نمی دهد و با صندوق رایی که از خودشان نیست قهر می کند و به تصمیم جمهور مردم پای صندوق احترام نمی گذارد ، حق، حتی درست صحبت کردن هم ندارد....
ناشناس۳۴۵۹۶۰۴۰۸:۵۱:۳۰ ۱۴۰۳/۱/۲۹
شاید به این دلیل رای نداده که هیچ کس به نظرش احترام نگذاشته اند.
ناشناس۳۴۵۹۶۶۲۰۹:۴۸:۱۸ ۱۴۰۳/۱/۲۹
دوست گرامی، دادن را ی وندادن رای طبق قانون اساسی حق ملت است وهیچ کس نمی تواند این حق را بگیرد.لطفا به قانون احترام بگذارید.
ناشناس۳۴۵۹۳۴۳۲۲:۵۶:۲۲ ۱۴۰۳/۱/۲۸
چه دولت بگوید چه نگوید،چه بخواهد چه نخواهد از گرانی نرخ ارز سود می برد.عملا با تورم ایجاد شده در همین چند روز اون ۲۰ درصد افزایش حقوق ، محو شد.
ناشناس۳۴۵۹۵۹۹۰۸:۴۳:۳۵ ۱۴۰۳/۱/۲۹
بیشتر اقتصاد دان ها می گویند که بالا بردن نرخ ارز ، پول های زیادی به دولت می رسونه .
ناشناس۳۴۵۹۶۱۳۰۹:۰۳:۰۵ ۱۴۰۳/۱/۲۹
اگر دولت راست میگه دلار را برگدونه به قیمت 52 تومانی که اینجا قید شده.
ناشناس۳۴۵۹۶۱۷۰۹:۰۵:۳۰ ۱۴۰۳/۱/۲۹
آقای خاتمی منتقد و معترض صادق و دانایی است.
یک همشهری۳۴۵۹۶۴۶۰۹:۳۷:۵۱ ۱۴۰۳/۱/۲۹
به طور کاملا مشخص است که دولت ( همه دولت های ما با هر گرایشی ) اولین راه جبران کسری بودجه خودشان را با افزایش قیمت ارز کلید میزنند . پیش فروش خودرو بیش از ظرفیت تولید هم از دیگر اقدامات دولت های ما برای جبران کسر بودجه و پرداخت های حقوق و عیدی و غیره کارمندان و بازنشستگان بوده است . وگرنه دولتی که از این چیزها منفعتی نبرد ، با قوت و قدرت و درایت جلوی این مسائل را میگیرد ( تا تبعات منفی آن در جامعه دامن گیر دولت نشود ) . بروید با ماشین حساب حساب کنید ببینید دولت شمش طلا را در حراجی چند فروخته ( شمش طلا وزن مشخص و ارزش مشخص جهانی به دلار دارد و هر چه به ریال گران تری فروخته شود یعنی ارزش ریال نسبت به دلار همان قدر پائین آمده ) این هم روشی است که دولت برای پرداخت ها و هزینه های ریالی خود در پیش گرفته و به همین دلایل است که هر چقدر حقوق ها افزایش پیدا میکند باز هم از گرانی و تورم حاصله بسیار عقب است .
ناشناس۳۴۵۹۶۵۳۰۹:۴۳:۰۴ ۱۴۰۳/۱/۲۹
موضوع تکراری افزایش قیمت ارز برای جبران کسری بودجه است.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 2. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 3. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 4. مقتدی صدر: سکوت بس است، سفیر آمریکا را اخراج کنید!

 5. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 6. کافه سگ‌ها پلمب شد

 7. قالیباف مجدد بر کرسی ریاست مجلس نشست

 8. حسین شریعتمداری: آن روز دیده بودم این فتنه‌ها که برخاست

 9. توضیحات مدیرعامل اسبق بهشت زهرا درباره کفن ۲.۵ میلیونی

 10. اوباش عامل درگیری در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان دستگیر شدند

 11. معترضان در استانبول کنسولگری رژیم صهیونیستی را به آتش کشاندند

 12. هاشمی: در اخبار دیدم که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ام

 13. خاندوزی: ایران به رشد اقتصادی پایدار رسیده است

 14. اعتراف مهم بایدن در مورد ایران

 15. گردشگر آلمانی از اهرام ثلاثه مصر بالا رفت

 16. انصاری: حسن خمینی تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ندارد

 17. فعلا امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد/ فاصله بین نرخ های ارز باید به حداقل برسد

 18. هرگونه خدمت به اتباع خارجی مجاز، منوط به داشتن بیمه درمان و حوادث است

 19. نتانیاهو: حمله به اردوگاه آوارگان رفح «اشتباه غم‌انگیزی» بود

 20. آمریکا: به فشار برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهیم

 21. بزرگراه بعثت و خیابان پاستور شرقی به نام شهید رییسی نامگذاری شد

 22. واکنش آمریکا به گزارش فصلی آژانس انرژی اتمی درباره ایران

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو هفته دیگر

 3. سردار رادان: رسیدگی به وضعیت حجاب مطالبه مردمی بود

 4. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 5. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 6. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 7. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 8. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 9. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 10. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 11. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 12. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 13. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 14. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 15. همه چیز برای فروش !

 16. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 17. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 18. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 19. او این چنین جاودانه شد

 20. «بیژن زنگنه» با این کارنامه رویش می‌شود نسخه هم بپیچد؟!

 21. فرانکنشتاین خاورمیانه!

 22. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 23. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 24. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 25. مقتدی صدر: سکوت بس است، سفیر آمریکا را اخراج کنید!

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 2. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 3. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 4. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 5. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 6. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 7. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 8. همه چیز برای فروش !

 9. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 10. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 11. او این چنین جاودانه شد

 12. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 13. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 14. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 15. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

 16. صدای پرقدرت صداقت 

 17. تردید علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 

 18. آنچه دشمن درباره "شهیدِ جمهور" نمی فهمد

 19. قالیباف مجدد بر کرسی ریاست مجلس نشست

 20. اظهارات «آذری‌جهرمی» درباره ورود خود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری

 21. بازگشت دوباره سعید جلیلی به میدان انتخابات/ روایت باهنر از پوست‌اندازی گروه‌های سیاسی

 22. پاسخ طحان نظیف به شائبه‌ پایان ریاست مجلس قالیباف/ واکنش سردار کوثری به ادعای وضعیت مبهم محافظ رئیس جمهور

 23. دعوت خاتمی از چهره‌های اصلاح‌طلب به کاندیداتوری

 24. حسین شریعتمداری: آن روز دیده بودم این فتنه‌ها که برخاست

 25. مهرعلیزاده: آقای رئیسی حلالم کن

آخرین عناوین