لفاظی های یک شکست خورده تمام عیار!

گروه جهان الف،   4021222108 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

تشدید تهدیدهای چند وقت اخیر صهیونیست ها مبنی بر حمله به خاک لبنان، بیش از آنکه واقعی باشد این گزاره را به ذهن متبادر می کند که رژیم صهیونیستی سعی دارد آبروی از دست رفته خود در سطح منطقه در پی شکست های اخیرش را هرطور که شده بازیابد و همچنان ادعای قدرت و تسلط بر جریان امور را داشته باشد.

لفاظی های یک شکست خورده تمام عیار!

به گزارش الف؛ در روزهای گذشته مقام های ارشد سیاسی و نظامی رژیم اشغالگر قدس، بر شدت لفاظی های خود مبنی بر قریب الوقوع بودنِ حمله ارتش اسرائیل به لبنان افزوده اند. به طور خاص "یوآف گالانت" وزیر جنگ صهیونیست ها تاکید کرده که اسرائیل به دنبال توسعه دامنه عملیات نظامی خود علیه لبنان است. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران مسائل راهبردی تاکید دارند که جنگ افروزی اسرائیل علیه لبنان، می تواند این رژیم را از شرایط بد وارد بدتر کند. 

به بیان ساده تر، در وضعیتی که صهیونیست ها هنوز تا محقق کردن اهداف اعلامی خود در قالب جنگ غزه فاصله زیادی دارند و موانع متعددی را نیز پیش روی خودشان می بینند، اینکه بخواهند علیه حزب الله لبنان و خاک این کشور دست به حمله ای گسترده بزنند، چندان منطقی به نظر نمی رسد.  گزاره ای که با توجه به زرادخانه پیشرفته موشکی و پهپادی و همچنین ظرفیت های قابل توجه نیروهای رزمی حزب الله لبنان، ابعاد جدی تری را به خود می گیرد و کمترین پیامد ماجراجویی صهیونیست ها علیه لبنان، همانطور که "سید حسن نصر الله" گفته می تواند سرازیر شدن سیلی از موشک های مقاومت لبنان به سمت اراضی اشغالی و آواره شدن بیش از دو میلیون صهیونیست باشد. 

با این همه، به نظر می رسد که رژیم اشغالگر قدس در پسِ لفاظی های خود علیه لبنان، دو هدف عمده و محوری را دنبال می کند. اولا، این رژیم به نوعی سعی دارد تا خود را از باتلاق جنگ غزه بیرون بکشد و وضعیت جبهه‌های جنگی در این حوزه را آرام کند. در واقع، صهیونیست ها در پیِ مواجهه با ابهام راهبردی که در میدان های جنگ غزه با آن رو به رو هستند، سعی دارند گزینه هایی را برای خود ایجاد کنند تا از وخامت هر چه بیشتر شرایط علیه خودشان جلوگیری کنند. دوم اینکه، صهیونیست ها سال هاست که به کیفیت ارتش خود می بالند و تاکید دارند که این ارتش می تواند در چندین جبهه بجنگد. حال که در جنگ غزه ناکارآمدی ارتش و دستگاه های امنیتی رژیم اشغالگر قدس کاملا عیان شده، صهیونیست‌ها بر آن هستند تا با طرح موضع گیریهای تهاجمی و مطالب غیرواقعی، به نوعی اعتبار از دست رفته خود را بازیابند و نشان دهند که همچنان در موضع شاخ و شانه کشیدن برای دیگر کشورها و ملت ها و طرح تهدید علیه آن ها هستند. این در حالی است که حداقل تحولات پنج ماهه اخیر در قالب جنگ غزه و البته عملیات طوفان الاقصی به خوبی نشان داده که دورانی که صهیونیست ها با چند ارتش عربی می جنگیدند و ظرف چند روز پیروز می‌شدند، خیلی وقت است به سرآمده و گفتمان جدیدی در سطح منطقه شکل گرفته که تا حد زیادی رژیم صهیونیستی را تضعیف کرده است. 

به طور کلی، تشدید لفاظی های مقام های ارشد رژیم اشغالگر قدس علیه حزب الله و حمله به لبنان، بیش از آنکه قدرت رژیم صهیونیستی را تداعی کند، نمودی واضح از افداماتِ کنشگری ضعیف به نام رژیم صهیونیستی را به ذهن متبادر می کند که از سرِ ناتوانی، منزوی شده و صرفا سر و صدای زیاد تولید می کند.  

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۲۲۵۹۵۰۲:۱۰:۳۱ ۱۴۰۲/۱۲/۲۴
بلوف های متعدد برای رسیدن به آتش بس که نزدیک هم هست اما اسراییل سابق دیگر نخواهد بود و روند محو سریع شده
ناشناس۳۴۲۲۶۲۹۰۶:۲۸:۲۹ ۱۴۰۲/۱۲/۲۴
ده ها هزار زن و کودک در غزه به خاک و خون کشیده شدن. کل غزه با خاک یکسان شد. میلیون ها نفر بی خانمان شدن و کوچانده شدن. امیدوارم این اتفاق دست کم برای مردم لبنان نیوفتد
ناشناس۳۴۲۲۷۵۵۱۰:۴۰:۲۹ ۱۴۰۲/۱۲/۲۴
اسرائیل در برابر ارتش های منظم خوب میجنگه ولی این گونه که تاریخ نشان داده در دو دهه ی اخیر چالش های زیادی با گروه هایی که پارتیزانی میجنگن مثل حزب الله و حماس داشته
ناشناس۳۴۲۳۵۰۶۱۰:۵۱:۰۹ ۱۴۰۲/۱۲/۲۵
الان چه مدته که موشکی از غزه به سمت اسرائیل شلیک نشده؟ چند نفر از حماس کشته شدن؟
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 5. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 6. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 7. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 8. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 9. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 10. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 11. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 12. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 14. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 15. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 16. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 17. او این چنین جاودانه شد

 18. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 19. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 20. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 21. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 22. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 23. سخت، اما گذرا...

 24. خاری در چشم دشمنان

 25. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

آخرین عناوین