اسرائيل ذيل فصل هفت!

محمدکاظم انبارلویی،   4020828110 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
اسرائيل ذيل فصل هفت!

1- فصل هفتم منشور ملل متحد اختيارات شوراي امنيت سازمان ملل را براي حفظ صلح بيان مي‌كند؛ و به اين شورا اجازه مي‌دهد تا «وجود هرگونه تهديدي براي صلح، نقض صلح يا اقدام تجاوزگرانه» را تعيين كند و اقدامات نظامي و غيرنظامي را براي «برقراري صلح و امنيت بين المللي» انجام دهد.
طبق ماده 41 فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد شورا قدرت زياد و گسترده‌اي براي ارزيابي تصميم‌هاي گرفته شده در وضعيت‌هاي «تهديد صلح جهاني، تخطي از رويه‌هاي صلح، يا اعمال خشونت و زور» در سطح جهاني دارد . در چنين وضعيت‌هايي ، كار شورا محدود به توصيه نمي شود و مي تواند اقدامات جدي مانند استفاده از نيروهاي مسلح نظامي براي نگهداري يا بازگرداندن صلح و امنيت جهاني انجام دهد. شوراي امنيت پس از بيان دقيق كيفيت حقوقي يك وضعيت و قبول آن به عنوان تهديدي براي صلح يا نقض صلح يا عملي تجاوزگرانه ابتدا تصميمات موقتي اخذ مي كند. (تصميم‌هايي كه جنبه غيرنظامي دارد) تا از پيچيده‌تر شدن اوضاع جلوگيري نمايد. سپس در صورت نياز ، مي تواند مجازات‌هايي از قبيل قطع كامل يا جزئي روابط اقتصادي، ارتباطات زميني ، هوايي ، دريايي، پستي ، تلگرافي ، بي سيمي و ديگر وسايل ارتباطي و همچنين قطع روابط ديپلماتيك را در نظر بگيرد و تمام دولت هاي عضو سازمان موظف‌اند آنها را اجرا نمايند.
چنانچه شوراي امنيت تشخيص دهد كه اقدامات پيش بيني شده در ماده 41 (مجازات‌هاي ديپلماتيك و اقتصادي) در حد كافي نبوده مي‌تواند از نيروهاي نظامي، هوايي و دريايي يا هر وسيله ديگري كه براي حفظ يا برقراري صلح و امنيت بين المللي لازم است (تصميمات نظامي) عليه دولت يا دولت‌هاي تهديدكننده صلح، يا ناقض صلح ، يا متجاوز استفاده نمايد.

2- شنبه گذشته مردم جهان به وسعت همه كشورها به خيابان‌ها ريختند و جنايات رژيم صهيونيستي را در غزه محكوم كردند. رژيم صهيونيستي از ديدگاه مردم جهان، تهديدي براي صلح، نقض صلح و اقدامات تجاوزگرانه است. از ديدگاه بشر امروز رژيم اشغالگر قدس مرتكب جنايت جنگي و جنايت عليه بشريت شده و طي 70 سال گذشته سرزمين ملتي را اشغال ، مردم آن را آواره ، خانه‌هاي آنها را ويران و زنان و كودكان و مردان آن را به فجيع‌ترين شكل ممكن به قتل رسانده است.
كارنامه رژيم صهيونيستي در سازمان ملل حكايت از سركشي و عصيان و نافرماني از ده‌ها قطعنامه‌اي است كه عليه اين كشور صادر شده و حكام جلاد و زورگوي آن براي اجراي قطعنامه‌ها پشيزي ارزش قائل نشدند و آنرا رعایت نکردند.

3- اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل تحت فشارهاي آمريكا و انگليس از انجام وظايف خود در اجرايي كردن فصل هفتم منشور ملل متحد تاكنون تخطي كرده است لذا ملت هاي جهان مجبور شدند شنبه گذشته يك صدا به خيابان ها بريزند و با اعلام موجوديت جامعه جهاني بيزاري خود را از رژيم صهيونيستي اعلام و از نيروي مقاومت در منطقه بخواهند وظايف بر زمين مانده ماده 41 و 42 فصل هفتم منشور ملل متحد را به اجرا بگذارند. حضور ميلياردها انسان كه نماد وجدان جريحه‌دار بشري است در تظاهرات روز شنبه گذشته بنا به صریح قطعنامه های راهپیمایی هرگونه اقدام تعريف شده در مفاد فصل هفتم منشور ملل متحد عليه رژيم اشغالگر قدس را مشروعيت مي بخشد.
مردم جهان به خيابان‌ها آمدند تا كشتار هزاران كودك بي‌گناه و زنان و مردان بي‌دفاع را محكوم و رژيم اشغالگر قدس را به عنوان يك كشور جعلي و ياغي معرفي كنند و هرگونه اقدام نظامي عليه تبهكاران و جنايتكاران صهيونيستي را مشروع اعلام كنند.
مردم جهان آمده بودند بگويند قطعنامه‌هاي سازمان با وتوي آمريكا و انگليس از حيّز انتفاع ساقط است، لذا اين قطعنامه‌هاي بي‌خاصيت را جايگزين قطعنامه راهپيمايي و تظاهرات «ملل متحد» در 5 قاره جهان و مفاد فصل هفتم منشور ملل متحد را با اراده ملت‌ها عملياتي خواهيم كرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۹۷۴۱۳۰۶:۰۱:۱۰ ۱۴۰۲/۸/۲۹
فصل هفتم را برای اسرائیل را اجرائی کنید
ناشناس۳۲۹۷۴۲۱۰۶:۳۹:۳۴ ۱۴۰۲/۸/۲۹
دموکراسی در غرب همان دیکتاتوری بزک شده است .
محسن۳۲۹۷۴۲۹۰۷:۲۶:۲۳ ۱۴۰۲/۸/۲۹
اعراب و مسلمین با وجود جمعیت و ثروت صد برابری نسبت به اسرائیل ، چقدر ضعیفند . در آخر هم منتظرند کشور های غربی به داد مساله فلسطین برسد.
علی۳۲۹۷۴۳۹۰۷:۴۶:۳۹ ۱۴۰۲/۸/۲۹
از شورای امنیت سازمان ملل هیچ انتظاری برای اجرای فصل هفت در خصوص رژیم صهیونیستی نمی رود چون هربار که که قطعنامه ای علیه این رژیم جعلی و غاصب به صحن این شورا میرود با وتوی امریکا و انگلیس مواجه میشود چون امریکا و چند کشور اروپائی اساسا خودشان این رژیم را در این منطقه از جهان بعنوان پایگاه دائمی خود برای سلطه بر معادن و ذخائر عظیم نفتی ایجاد کردند و برای همین هم با دستان خود سبب نابودی آن از طریق صدور قطعنامه نخواهند شد باید کشورهای جهان بصورت جد خواستار تغییر ساختار شورای امنیت و حذف حق وتو چند کشور شوند
ناشناس۳۲۹۷۴۸۴۰۸:۴۶:۵۲ ۱۴۰۲/۸/۲۹
حتی اگر شورای امنیت بی طرف باشد ،اسرائیل ذیل فصل ۷ نمیره ولی میشه به عنوان جنایت جنگی محاکمه شود.
ناشناس۳۲۹۷۵۴۲۰۹:۵۷:۴۶ ۱۴۰۲/۸/۲۹
قطعنامه شورای امنیت توقف جنگ را منوط به تحویل تمامی گروگان های اسرائیلی در اختیار حماس و سایر گروه های جهادی کرد. این نهایت کاری بود که وتو نشد. هدف اسرائیل نابودی حماس یا خروج آنها از غزه است آنها می خواهند مدیریت غزه مثل محمود عباس اداره شود.
ناشناس۳۲۹۷۷۳۹۱۲:۳۵:۱۰ ۱۴۰۲/۸/۲۹
آن دوران تمام شد که بخواهند مدیریت را به افراد خاص بدهند و سرزمین را بیشتر غصب کنند
ناشناس۳۲۹۷۵۵۴۱۰:۰۸:۴۵ ۱۴۰۲/۸/۲۹
حق وتو قانون جنگله ، شورای امنیت وسازمان ملل عروسک خیمه شب بازی امریکا وانگلیس وفرانسه هستن ،یه سازمانهایی دکوری درست کردن بگن حقوق بشر رعایت میشه وگرنه توحش غرب ادامه پیدا کرده فقط سلاحها پیشرفته تر ومرگبارتر شدن
ناشناس۳۲۹۷۶۴۵۱۱:۲۷:۱۷ ۱۴۰۲/۸/۲۹
سازمان ملل فقط باد هواست و هیچ فایده ای نداره
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. درباره میدان شهید صدام حسین!

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 21. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 22. معادله چند مجهولی یک قانون!

 23. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

آخرین عناوین