پای مخبر به ماجرای لغو کنسرت‌ها باز شد/ محکومیت جهانگیری در دادگاه

  4020827076 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

پای مخبر به ماجرای لغو کنسرت‌ها باز شد/ محکومیت جهانگیری در دادگاه

وعده قالیباف درباره لایحه عفاف و حجاب

به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وجود تورم در کشور گفت: ممکن است با اقدامات کوتاه مدت یا میان مدت نتوانیم قیمت 450 قلم کالایی که تورم براساس آن ها محاسبه می شود را به میزان مطلوب کنترل کنیم اما معتقدم که قادریم در یک برنامه ریزی دقیق با یک طرح مدون، قیمت حدود 13 کالای اساسی و اصلی زندگی مردم که بخش مهمی از نیازهای هر فردی است، را به نحوی کنترل کنیم که مردم مطمئن باشند قیمت این کالاها هر سال فقط و فقط به اندازه میزان افزایش حقوق و دستمزدشان افزایش می یابد.

وی با اشاره به برخی تخریب‌ها درباره لایحه عفاف و حجاب به اقدامات مجلس در گنجاندن بخش‌های فرهنگی و ایجابی به این لایحه پرداخت و گفت: با شنیدن انتقادات و پیشنهادات و مطالبات جمع زیادی از نخبگان و صاحب نظران این موضوع از طیف‌ها و اقشار مختلف، لایحه‌ای تدوین شد که پس از بررسی اولیه توسط شورای نگهبان و طرح برخی ابهامات، اکنون این ابهامات در کمیسیون برطرف شده و این لایحه به زودی برای بررسی مجدد به شورای نگهبان ارجاع می‌شود.

***

محکومیت جهانگیری در دادگاه

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دادگاه، اسحاق جهانگیری معاون اول دولت های یازدهم و دوازدهم را به اتهام افتراء و نشر اکاذیب به ترتیب به 4 و 8 ماه حبس تعزیری محکوم کرد. این حبس تعزیری با استناد به قانون و مسوولیت‌های حساس جهانگیری به چهارصد و چهل میلیون ریال جزای نقدی تخفیف داده شده است. 

این حکم بنا به شکایت قالیباف از جهانگیری صادر شده است. این شکایت پس از اظهارات جهانگیری در مناظرات انتخابات سال 96 ثبت شد و دادگاه برخی جملات اسحاق جهانگیری نظیر « 2200....میلیارد توسط جناب آقای قالیباف بخشیده شده است»، «آپارتمان 10 میلیارد تومانی را به 2 میلیارد تومان بخشیدید»، « در زمان شما بیشترین تخلف بانکی حول و حوش بانک ها ی اطراف شهرداری انجام شد»، «بانک سرمایه، سهامش متعلق به شهرداری بوده این سهام را به مفسد اقتصادی منتقل کردید» را مصداق سوء نیت و تخریب شخصیت طرف مقابل دانسته و تأکید کرده دفاعیات وکیل جهانگیری بلاوجه و به دور از واقع است. 

بر اساس رای دادگاه، قاضی به رای قطعی پرونده موسوم به «املاک نجومی» و تبرئه محمد باقر قالیباف شهردار اسبق تهران در این پرونده نیز اشاره کرده است. سازمان بازرسی نیز تأکید کرده هیچ پرونده مفتوحی درباره قالیباف وجود ندارد.

***

پای مخبر به ماجرای لغو کنسرت‌ها باز شد

سریال لغو کنسرت‌ها و دلایل عجیبی که برای آن مطرح می شود ظاهرا پایان ندارد. چهارشنبه گذشته محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان در گفتگو با ایسنا درباره لغو کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان در مهرماه گذشته گفت: « اینکه آقای قربانی می‌خواهد در اصفهان کنسرت اجرا کند هیچ مانع قانونی نداشت مگر یک نکته؛ و آن نکته این است که ایشان در تیم نوازندگان خود از خانم نوازنده استفاده می‌کرد.

این موضوع اولاً هنوز تعریف قانونی ندارد و یک چیز نویی است و حتماً باید وزارت ارشاد راجع به این موضوع تصمیم ملی بگیرد و ابلاغ کند که آیا اجازه هست این کار را بکنیم یا نه. چون نظرات فقهی در قبال این موضوع متفاوت است که آیا زن می‌تواند تک‌نواز باشد؟ در این زمینه نظر فقهی وجود دارد و باید برای آن تکلیف ملی معلوم شده و ابلاغ شود.

دوم اینکه توجه کنید که ما باید همه افکار عمومی را در نظر بگیریم، بالاخره قشر عظیمی از افکار عمومیِ ما این موضوع را نمی‌پسندند. صراحت هم ندارد، تعیین تکلیف رسمی هم درباره این موضوع نشده است.

از آقای قربانی خواهش شد به واسطه اینکه اصفهان وضعیت خاصی از لحاظ اعتقادات مردم دارد (واقعاً مردم اینجا اعتقادات خاص خودشان را دارند) و اینجا را نمی‌شود با جای دیگر مقایسه کرد از تک‌نواز زن استفاده نکند. گفتند «اینجا مگر چه فرقی می‌کند و مگر با قانون نیست؟» گفتیم چرا. شما این را به قانون تبدیل کنید و بعد بگویید قانون با قانون فرقی نمی‌کند.

ما نمی‌توانیم اگر کاری یک جایی عرفاً انجام شد بگوییم این قانون است، ممکن است جایی هیچ‌کس هیچ چیزی نگوید و عرف مردم هم آن را بپذیرند، ولی در عرف ما پذیرفته نیست.»

اما وزارت ارشاد و خبرگزاری ایرنا در واکنش به این سخنان، گفته های محمد مخبر معوان اول رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت در تاریخ 29خرداد را بازنشر کردند. محمد مخبر در جلسه هیئت وزیران، روسای دستگاه‌های اجرایی و مسئولان دولت را به همکاری حداکثری با مجلس شورای اسلامی فراخواند و افزود: دولت و مجلس هم باید برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه‌های کشور حداکثر همکاری و هماهنگی را داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم احترام همه دستگاه‌ها به مجوزهای رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری مراسم های فرهنگی، گفت: همه باید به این مجوزها احترام بگذارند و در صورت وجود برخی اشکالات احتمالی، این مسائل را از طریق مرجع صادرکننده مجوز پیگیری کنند.

گفتنی است مدتی قبل محمود سالاری معاون هنری وزارت ارشاد در 13شهریور در پاسخ به این پرسش که چرا در مشهد کنسرت برگزار نمی شود گفته بود: «این را در جمع هنرمندان هم گفته‌ام. آیا تابه‌حال کسی در واتیکان کنسرت داده؟ در اروپا هم هست. هیچ ممنوعیتی هم وجود ندارد. هر کسی می‌خواهد به میلان، رم یا شهرهای دیگر می‌رود و کنسرت برگزار می‌کند. درواقع استدلالی وجود دارد.

مشهد استثنای کشور ماست، ضمن اینکه در سال گذشته در همانجا هم موسیقی مناطق و به‌خصوص موسیقی جنوب خراسانی چندین برنامه اجرا کرده‌اند. درحال‌حاضر فقط موسیقی پاپ در خود شهر مشهد اجرا نمی‌شود، نه در طرقبه، شاندیز، سبزوار و این‌جور جاها. این مساله در استان خراسان نیست. شهر مشهد نباید از زیارتی ‌بودن دور شود و نباید به این معنا توریستی بشود. ما تلاش کردیم که شأن معنوی شهر مشهد و زائران حرم آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) حفظ شود.»

البته پس از این اظهارات فیلم های متعددی از کنسرت موسیقی در واتیکان در شبکه های اجتماعی بازنشر شد.

***

پاسخ وزیر ارتباطات به انتقادات از عقب‌ماندگی در فیبر نوری

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به برخی انتقادات در مورد میزان پیشروی پروژه فیبر نوری، اظهار داشت: دو سال نیست که این پروژه به شکل عملیاتی شروع شده و کمتر از یکسال از آغاز آن می‌گذرد علاوه بر آن اجرایی این پروژه طبق برنامه حدود 21 درصد باید باشد که تقریبا 19 درصد پیشرفت داشته است.

وزیر ارتباطات یادآور شد: طبق برنامه زمان‌بندی جلو می‌رویم و ان‌شاءالله تا آخر سال هم به 8 میلیون کاربر خواهیم رسید.

وی با اشاره به انتقاد برخی رسانه‌ ها درمورد پوشش فیبر نوری افزود: این رسانه‌ها گسترش فیبر نوری را از سال 1399 در نظر گرفتند که بنده در آن زمان مسئولیتی در این رابطه نداشتم. نوشته‌اند بعد از 43 ماه پیشرفت پروژه فیبر نوری 18 درصد بوده است و چگونه می‌خواهند طی یکی دو سال آینده این کار به اتمام برسد. 

وزیر ارتباطات به تشریح دیگر جزئیاتی از این پروژه پرداخت و تصریح کرد: زمان‌بندی اجرای این پروژه تا سال 1404 در نظر گرفته شده ولی تلاش ما این است که ان‌شاءالله آن را تا آخر دولت به نتیجه برسانیم. الان هم کارهای لازم طبق برنامه جلو می‌رود و شهر به شهر در حال افتتاح شبکه‌های فیبر نوری هستیم.

***

توصیه روزنامه اصولگرا به شورای نگهبان و دولت 

فرهیختگان نوشت: «خبر کوتاهی که ظهر پنجشنبه از دیدار اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب منتشر شد، نشانه‌ای مهم و قوی درباره راهبرد عالی‌ترین سطح نظام سیاسی ایران درباره انتخابات پیش‌رو است.

رهبری صراحتا گفته‌اند: «همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را در اسفندماه امسال فراهم کنند.» اطلاقی صریح و شفاف درباره وظیفه همه طرف‌های موثر در نحوه برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم که بی‌چون‌وچرا نشان می‌دهد برخی تحلیل‌ها پیرامون تغییر ایده مشارکت حداکثری در انتخابات از سوی حاکمیت صحیح نیست...

شورای نگهبان باید بین صلاحیت شخصی و سیاسی افراد با میزان‌هایی که بعضی افراد در فضای عمومی برای حذف رقیب مطرح می‌کنند، تفاوت معناداری بگذارد تا سلایق مختلف اجتماعی، کاندیدایی برای رای دادن پیدا کنند. صحنه سیاسی در انتخابات 98 و 1400 از این منظر قابل‌نقد است. نمی‌توانیم از عموم مردم درخواست مشارکت در انتخابات را داشته باشیم ولی دست برخی سلایق را- که در چهارچوب منافع ملی قابل‌تعریف هستند- برای انتخاب ببندیم...

راهبرد دولت از آنجا که بار اصلی اداره کشور طبق قانون اساسی به دست دولت است، روی مشارکت مردم در سیاست اثر مستقیم دارد... وزارت کشور به‌عنوان مهم‌ترین دست قوه مجریه در سیاست داخلی باید سیاست‌هایی را پیگیری کند که ضمن تعمیق قدرت ملی، برای یک گروه خاص سیاسی نباشد.

با خروج کشور از وضعیت امنیتی پاییز 1401 باید به بازسازی ارتباط اجتماعی با نهاد قدرت متمرکز شد و به این مساله که تحول در ساختار حکمرانی هم ایده‌ای عقلانی و هم مشارکت همه سلایق نخبگان و بدنه مردمی را می‌خواهد توجه کرد.

کاری مثل حجاب‌بان‌های متروی تئاترشهر اگر برای ارزش شرعی حجاب است چرا فقط در یک نقطه ایران انجام می‌شود؟ کدام پیمایش اجتماعی از اثر مثبت این‌گونه کارها روی بهبود حجاب گفته‌اند؟ کارهایی نمادین مثل ماجرای متروی تئاترشهر فقط پیام‌رسانی است که می‌گوید ایده‌ای نداریم! اثر منفی این پیام‌رسان اما حفظ فضای پاییز 1401 در محیط اجتماعی است. چالشی که شکاف‌های اجتماعی را آماده تبدیل به گسل‌های سیاسی می‌کند. وضعیتی متضاد با نیازهای جامعه ایران.»

***

واکنش صحرایی به انتقادات از تفکیک جنسیتی کتب درسی

به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش با حضور در شبکه آموزش سیما، درباره حواشی بازتاب سخنانش درباره ایجاد تغییر در کتب درسی متناسب با اقتضائات دانش آموزان دختر و پسر تحت عنوان «تفکیک جنسیتی در کتب درسی»، اظهار کرد: سعی ما این است که از حاشیه‌ها عبور کنیم و در حاشیه نمانیم تا از متن غافل نشویم، ولی گاهی وقت‌ها حاشیه ایجاد می‌شود. هر کسی می‌داند این موضوعات نمی‌تواند واقعیت داشته باشد.

وی توضیح داد: تقاضای دخترخانم‌ها از ما این است که شما چرا مقتضیات ما را در برنامه‌ریزی‌های خود نمی‌بینید؟. بحث برنامه درسی و برنامه آموزشی و توجه به اقتضائات دختر و پسر مطرح است. همه جای دنیا این کار را می‌کنند و فقط ما نیستیم‌. آیا مادر و پدرها با فرزند پسر و دختر یه جور برخورد می‌کنند؟، قطعا خیر چراکه نیاز دختر خانم یک چیز و نیاز آقا پسرها چیز دیگری است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این  امری کاملا عقلی، تعلیمی و تربیتی است. اینجور بحثی (تفکیک جنسیتی) به کار نبریم. .. اینکه بحث «تفکیک جنسیتی کتاب» را مطرح کنند، توهین به شعور ملت است که ریاضی دخترانه و پسرانه می‌شود... بحث ما برنامه آموزشی و برنامه درسی بوده و اصلا بحث کتاب نبوده است. البته برخی کتب به طور طبیعی تغییر می‌کنند؛ مثلا کتاب مهارت‌های زندگی که برخی مهارت‌ها خاص دختران و برخی خاص پسران است و یا کتاب تربیت اجتماعی و دینی که برخی مطالب خاص دختران و برخی مطالب خاص پسران است. الان هم هست و وجود دارد. یا مباحث مربوط به محیط آموزشی که دبیرستان دخترانه باید برای دختران متناسب سازی شود تا در آن راحت باشند و این توقع دختران از ما است.

***

انتقاد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از یک مصوبه مجلس

دوم آبان‌ماه سال جاری، مجلس شورای اسلامی در چارچوب تصویب قانون برنامه هفتم توسعه، ماده ۱۰۰ این لایحه را به تصویب رساند که در آن نیرو‌های مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی برای «اقدامات خود در زمینه روابط خارجی» از هماهنگی با وزارت امور خارجه مستثنی شده‌بودند.

ابوالفضل عمویی، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس درباره این مصوبه به هم میهن گفت: «از دید من سیاست خارجی باید محل اجماع نهادهای نظام باشد و به همین جهت هم هست که سیاست‌های کلان کشور در شورایعالی امنیت ملی بررسی و مصوب می‌شود و اجرای آن به بخش‌های مختلف واگذار می‌شود. اجرای سیاست خارجی و دیپلماسی هم به وزارت امور خارجه واگذار شده‌است. انتظار می‌رود که دستگاه‌ها برای کار در حوزه خارجی در هماهنگی با وزارت امور خارجه باشند. این موضوع با تعبیر مقام معظم رهبری که وزارت امور خارجه نیمی از دولت است، هماهنگی دارد، چراکه ماموریت وزارت امور خارجه هماهنگی روابط خارجی کشور است.»

وی افزود: «روزی که گزارش مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در خصوص ماده ۱۰۰ برنامه در صحن علنی مجلس مطرح شد، من به‌عنوان مخالف ثبت‌نام کردم و استدلالم این بود که وزارت خارجه اینجا مجری محسوب می‌شود و همه دستگاه‌ها باید در اجرای سیاست خارجی و روابط خارجی‌شان با وزارت خارجه هماهنگ باشند.» او در مورد استدلال موافقین این طرح تصریح کرد: «در گفت‌وگوهایی که با کسانی داشتم که در کمیسیون تلفیق به این مصوبه رای داده‌بودند، متوجه شدم که یکی از مبناهای این مصوبه اشاره به مصوبه برنامه ششم توسعه بود که در آن ستاد کل نیروهای مسلح را از هماهنگی با وزارت خارجه مستثنی کرده‌بود.» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه می‌دهد: «استدلال دیگرشان در مورد مستثنی کردن سازمان انرژی اتمی و وزارت اطلاعات، محرمانگی فعالیت‌های آنها بود. از نظر من این استدلال، به اندازه کافی قوی نبود، چراکه وزارت امور خارجه هم در فعالیت‌های خودش سطوح محرمانگی را رعایت می‌کند و به این جهت باید این دستگاه‌ها مانند بقیه نهادها در هماهنگی با وزارت خارجه عمل کنند.»

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۹۶۱۹۰۲۰:۳۴:۳۷ ۱۴۰۲/۸/۲۷
آیا به جز اراذل و اوباش کس دیگری به این کنسرت ها میرود این کنسرت ها مقدمه ای است برای ایجاد دوباره دانس و کاباره مشروب فروشی و .....
ناشناس۳۲۹۶۳۸۴۰۰:۱۹:۳۹ ۱۴۰۲/۸/۲۸
کجای کاری کنسرت های مطربی ها آن هم با نوازندگی زنان ...
ناشناس۳۲۹۶۴۹۸۰۸:۳۰:۰۴ ۱۴۰۲/۸/۲۸
کارگران و ضعیفان در حال نابودیند و خانواده های زیادی از هم پاشیده و جوانان زیادی در خانه مانده و در حال پیر شدن هستند بدون اینکه بتوانند زندگی تشکیل بدهند اگر مسلمانید بداد مردم برسید
ناشناس۳۲۹۶۴۴۹۰۷:۰۴:۰۵ ۱۴۰۲/۸/۲۸
هر وقت درک درستی از موسیقی پیدا کردی ، بیا و اظهار نظر کن
ناشناس۳۲۹۶۴۵۳۰۷:۱۵:۰۴ ۱۴۰۲/۸/۲۸
با توجه به اینکه لیست افرادی که در مجلس از رانت خودرویی استفاده کرده بودند مشخص نشد لذا کل نمایندگان فعلی مجلس شانس بسیار کمی برای انتخاب مجدد دارند زیرا مردم آگاه نیستند کدام نمایندگان صالح بوده اند
ناشناس۳۲۹۶۵۴۰۰۹:۱۸:۳۰ ۱۴۰۲/۸/۲۸
خیلی متاسفم که اینگونه افراد به عده بسیار زیادی از مردم اهانت میکند!
امید یاوری دارانی۳۲۹۶۶۱۵۱۰:۱۹:۱۸ ۱۴۰۲/۸/۲۸
شما به چه حقی به کسانی توهین می کنید که مانند شما فکر نمی کنند؟ چگونه به خود اجازه می دهید هتاکی کنید و با این چنین وقاحتی اراذل و اوباش خطابشان کنید؟
ناشناس۳۲۹۶۶۹۷۱۱:۳۵:۴۴ ۱۴۰۲/۸/۲۸
ایشون توهین نکرده ولنگارها خودشون باعث تنفر عمومی هستن
امید یاوری دارانی۳۲۹۶۷۰۹۱۱:۵۷:۰۶ ۱۴۰۲/۸/۲۸
اگر شما مذهبی هستید و یا حتی معتقد به قانون هستید نباید اجازه دهید در حکومت اسلامی اموری که با اجازه حاکم اجرا می شود با سلیقه افراد مختل شود و از اجرای ان جلوگیری نمود و استفاده کنندگان از ان را اراذل و اوباش نامید . اگر ولنگاری صورت می گیرد حاکمیت و دستگاههای مسئول باید با ان برخورد کنند و کسی حق ندارد همه را مورد توهین قرار بدهد . باید تابع قانون بود و برای اصلاح بدیها تلاش نمود نه اینکه بال توهین قانون شکنی نمود.
رحمان۳۲۹۷۴۶۹۰۸:۳۲:۳۹ ۱۴۰۲/۸/۲۹
خودتون رو عموم فرض نکنید عزیزم. فقط کافیه برید داخل مردم این افکارتون رو مطرح کنید اونوقت براتون روشن میشه که چند درصد مردم با شما هم عقیده هستن. امثال شما ها حتی فرق موسیقی سنتی و پاپ رو هم نمی‌دونید و اینکه علیرضا قربانی توی زمینه موسیقی سنتی فعالیت داره
ناشناس۳۲۹۷۰۱۹۱۶:۵۷:۱۶ ۱۴۰۲/۸/۲۸
اینگونه افرادپایبند هیچ حقی نیستن
ناشناس۳۲۹۷۰۲۷۱۷:۱۱:۲۴ ۱۴۰۲/۸/۲۸
ازال و اوباش کیه ؟
ناشناس۳۲۹۷۶۹۰۱۲:۰۱:۴۷ ۱۴۰۲/۸/۲۹
مشروب فروشی واعتیاد درخفاکه وضعیت ان بحرانی شده اگرجای بخصوصی داشت نوامیس مردم درامان بود.این همه افغانی واردمملکت شده همه اش جوان ومجرد.کمی فکرکن فقرباعث معضلات ذکرشده میباشدوگرنه مامسلمان بوده وهستیم.....
ناشناس۳۲۹۶۱۹۶۲۰:۳۸:۵۸ ۱۴۰۲/۸/۲۷
لایحه عفاف و حجاب را سریعا به شورای نگهبان برای بررسی مجدد بدهید تا پس از تایید قانون شود و هر دستگاه و نیرو وظیفه خود را بداند و بدان عمل کند
ناشناس۳۲۹۶۴۶۱۰۷:۳۱:۲۵ ۱۴۰۲/۸/۲۸
چرا این همه وقت کشی و اتلاف وقت برای تصویب قانون عفاف و حجاب شده و میشود تمامی دستگاه ها وظایف فعلی خود را در قبال قوانین موجود کنار گذاشته و فقط نظاره گر هستند .
ناشناس۳۲۹۶۲۰۴۲۰:۴۴:۴۳ ۱۴۰۲/۸/۲۷
رسیدگی به پرونده فساد عظیم 92 هزار میلیارد تومانی و فساد کرسنت به کجا رسید ؟!
ناشناس۳۲۹۶۲۱۱۲۰:۴۸:۵۱ ۱۴۰۲/۸/۲۷
حبس تعزیری بازدارندگی ندارد مجازات جهانگیری باید طوری بود که دیگه کسی جرئت نکند در مناظرات انتخاباتی با نشر اکاذیب و افتراء رقیب را از میدان به در بکند.
ناشناس۳۲۹۶۵۲۵۰۹:۰۲:۲۸ ۱۴۰۲/۸/۲۸
حقیقت هرگز پشت ابر نمیماند. به تاریخ رجوع کنید.
ناشناس۳۲۹۶۲۱۲۲۰:۴۹:۴۵ ۱۴۰۲/۸/۲۷
هر فردی تابعیت جنهوری اسلامی ایران را دارد ملزم است به قانون اساسی و قوانین کشور پایبند باشد و احکام و فرامین دین رسمی کشور را در سطح جامعه احترام بگذارد خواه معتقد باشد یا نباشد در غیر اینصورت یا باید خودش کوچ کند یا کوچانده شود
ناشناس۳۲۹۶۵۵۲۰۹:۲۶:۲۶ ۱۴۰۲/۸/۲۸
ببینیم هر کی اقلیت بود اون بره هزینه ش کمتره
ناشناس۳۲۹۶۷۰۱۱۱:۴۱:۰۲ ۱۴۰۲/۸/۲۸
اگه از آمار سازی‌های ۸ ساله‌ی شیخ حسن فریدون فاصله بگیری و به بطن جامعه میبینی که چه کسانی در اقلیت هستن
ناشناس۳۲۹۶۸۹۹۱۴:۲۵:۴۳ ۱۴۰۲/۸/۲۸
امار سازی را شما میکنید. مثلا هر روزه اینهمه از پیشرفت اقتصادی دم میزنید ولی قشر کارگر، کارمند و بخصوص بازنشسته هر روز فقیر میشوند و وضعبت بد معیشتیشان بدتر میشود.
ناشناس۳۲۹۶۸۹۷۱۴:۲۱:۲۸ ۱۴۰۲/۸/۲۸
تو که با این تزت اقلیتهای مذهبی را کوچاندی! چطور اقوام قبل از اسلام را هم بکوچانی! در صدر اسلام هیچ غیر مسلمانی را نکوچاندند. اینان با دادن جزیه در سایه اسلام با امنیت میزیسته اند.
ناشناس۳۲۹۷۶۸۲۱۱:۵۳:۳۳ ۱۴۰۲/۸/۲۹
متاسفانه حتی خودقانون اساسی راهم قبل ندارندکه اجراشود
ناشناس۳۲۹۶۲۱۸۲۰:۵۵:۵۱ ۱۴۰۲/۸/۲۷
تفاوت نواخته شدن ساز توسط زن با مرد چیست؟
ناشناس۳۲۹۶۴۵۶۰۷:۱۸:۰۸ ۱۴۰۲/۸/۲۸
در جامعه اسلامی اصلا چه معنی داره زن با آلات لهو و لعب آنهم میان نامحرمان حضور داشته باشد
ناشناس۳۲۹۶۲۲۴۲۱:۰۳:۳۶ ۱۴۰۲/۸/۲۷
حمایت از کف خیابون چه فایده ای برای مردم مظلوم فلسطین دارد ؟ جواب با موشک داده بشه
ناشناس۳۲۹۶۲۲۷۲۱:۰۴:۵۲ ۱۴۰۲/۸/۲۷
استارت گرانی بنزین با مصوبه مجلس مبنی بر داران یارانه به همه سرپرستان خانواده زده شد انگار
ناشناس۳۲۹۶۲۲۸۲۱:۰۶:۵۸ ۱۴۰۲/۸/۲۷
قابل توجه دولت و جناب مخبر تا فیش های گاز جدید و زمستانی توزیع نشده است تصمیم مقتضی در اصلاح نرخ ها را بگیرید
ناشناس۳۲۹۶۴۴۰۰۶:۳۲:۲۰ ۱۴۰۲/۸/۲۸
مانند مسله بنزینی سال ۹۸ مسله ساز میشود
ناشناس۳۲۹۶۵۲۷۰۹:۰۴:۰۴ ۱۴۰۲/۸/۲۸
منظورش کاهش قیمتها بود
ناشناس۳۲۹۶۲۳۸۲۱:۱۱:۰۵ ۱۴۰۲/۸/۲۷
اخه این چجور قانونیه که هر مسئولی طبق دلخواه خودش اونو اجرا میکنه؟
ناشناس۳۲۹۶۲۵۰۲۱:۱۶:۵۸ ۱۴۰۲/۸/۲۷
با شعار زن زندگی آزادی جامعه را به هرزگی ولنگاری بی بند باری سوق دادند هر چه سریعتر لایحه عفاف و حجاب را تصویب و اجرایی نمایید
ناشناس۳۲۹۶۷۰۸۱۱:۵۴:۲۲ ۱۴۰۲/۸/۲۸
شعار زن زندگی آزادی زائیده اختلاس، دزدی و هرج و مرج اقتصادی مسئولان است.
ناشناس۳۲۹۶۲۶۳۲۱:۲۵:۵۴ ۱۴۰۲/۸/۲۷
با توجه به اینکه محرز شده که تخلفات و مفاسد گسترده ای در دولت قبل صورت گرفته اینها باید در اسرع وقت محاکمه و مجازات بشوند.
ناشناس۳۲۹۶۲۶۴۲۱:۲۷:۳۲ ۱۴۰۲/۸/۲۷
روحانی و جهانگیری باید در پیشگاه تاریخ به ملت ایران پاسخگو باشند.
ناشناس۳۲۹۶۵۱۵۰۸:۴۴:۰۷ ۱۴۰۲/۸/۲۸
هر وقت سایرین که تعدادشان الی ماشاءالله است پاسخگو بودند اینها هم پاسخگو خواهند بود!
ناشناس۳۲۹۶۲۶۶۲۱:۳۱:۲۴ ۱۴۰۲/۸/۲۷
عجب 12 ماه حبس تعزیری اسحاق جهانگیری به 44 میلیون تومان جزای نقدی تبدیل شد !
ناشناس۳۲۹۶۶۲۰۱۰:۲۳:۰۸ ۱۴۰۲/۸/۲۸
دولت حتی توان برگزاری یک کنسرت معمولی را هم نداره ؟ چگونه می خواهید توریست به کشور بیاید؟ چه تضمینی است که دوستانتان به آنها حمله نکنند؟ هنوز نمی توانید تصمیمی بگیرید که یک خانم اجازه دارد ساز بزند
امید یاوری دارانی۳۲۹۶۶۲۱۱۰:۲۳:۲۶ ۱۴۰۲/۸/۲۸
اشکال اساسی قوانین کشور ما چند پهلو بودن انهاست. یعنی صریح و واضح و روشن نوشته نشده است و بهمین دلیل هر کسی به ظن خود از ان برداشت مطلوب می کند و این چند وجهی بودن ان باعث می شود که همزمان چند برداشت متفاوت و حتی متضاد از ان بشود.
کوثر۳۲۹۶۸۱۶۱۳:۱۷:۵۲ ۱۴۰۲/۸/۲۸
با سلام و تحیت این که معاونت هنری وزارت ارشاد با رئیس گروه همفکری و مشورت کرده اند ، کار بسیار پسندیده و عقلانی انجام داده اند و باید افراد را متقاعد کنند که چرا و به چه دلیل نمیشود فلان مراسم نوازندگی را برگزار کرد.همیشه باید با استدلال و منطق ، مسائل و مشکلات را حل و فصل کرد. مطلب دوم اینکه ، هیچگاه نباید به شأن و مرتبه افرادی که در کنسرتها شرکت میکنند خدای ناکرده ،اهانت و بی احترامی کرد.چرا که افراد شرکت کننده انسانهای بسیار محترمی هستند که هموطن من و شما هستند با گرایشهای متفاوت از من و شما. آنها کنسرت را می پسندند و اگر کسی نمی پسندد حق بی احترامی به دیگران را ندارد. ملت ما با افکار و گرایشهای مختلف در کشور وجود دارند .باید به افکار همدیگر احترام قائل باشیم و همدیگر را تحمل کنیم.و همدلی و صفا و صمیمیت را در بین همدیگر گسترش دهیم و اجازه ندهیم که بینمان اختلاف و دشمنی ایجاد کنند. ولله الحمد
ناشناس۳۲۹۷۳۸۴۰۱:۴۴:۱۸ ۱۴۰۲/۸/۲۹
کنسرت و شادی حق مردم است. خواهشا انتقاد بی خود نفرمایید اسلام را بهانه کرده اختلاس نکنید. به انسانیت، ادب، مرام، عاطفه، شرافت و شخصیت و متانت مردم توهین نکنید وتفرقه نیاندارید قانون اساسی سرجاش آزادی و استقلال عدالت مهرورزی مردم سرجایش وحق مردم ایران زنده باد رهبر معظم انقلاب سید علی خامنه‌ای
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. درباره میدان شهید صدام حسین!

 4. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 5. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 3. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 4. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 5. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 6. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 7. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: تعهدات دو طرف در برجام باید گام‌به‌گام اجرا می‌شد/ روحانی به ائتلاف با اصلاح‌طلبان نیاز دارد

 9. زحمت افتادید آقای ثابتی، باید ببخشید!

 10. فساد اخیر واردات چای مورد رصد مسئولان قضایی و اجرایی بود

 11. توصیه انتخاباتی اژه‌ای به نمایندگان مجلس/ پاسخ به انتقادات افزایش سن بازنشستگی/ درباره برخورد با فساد در واردات چای

 12. سریع‌القلم از سرنوشت کشور «دائم‌الهجینگ» قطر عبرت می‌گیرد؟

 13. اولین واکنش به جنجال منتقدان دولت درباره حواشی افتتاح متروی پرند

 14. روحانی می‌تواند هدایت جریان اصلاحات را برعهده گیرد؟/ واکنش شریعتمداری به توقیف کشتی‌های اسرائیلی

 15. رئیسی: دولت در دوسال اخیر محور شناسایی و برخورد با گلوگاه‌های فساد بوده است

 16. آدم نرمال!

 17. آیا رهبر معظم انقلاب خواستار به دریا ریختن یهودیان شده بود؟

 18. قالیباف: بررسی لایحه حجاب و عفاف پشت درهای بسته نبوده است

 19. توضیحات سخنگوی دولت درباره پرونده کشف فساد چای در دولت سیزدهم

 20. مجلس مرکز همه قانون‌ها و قدرتهاست

 21. یادی از نخستین جبهه ضدآمریکایی در ایران

 22. بودجه ۱۴۰۳ مبتنی بر برنامه هفتم توسعه و توجه به واقعیت مسائل است

 23. عبدالرضا داوری: احمدی نژاد دچار توهم فروپاشی نظام است / او فکر می کند ایران، شوروی سابق است  

 24. شهادت دونفر از مستشاران سپاه پاسداران درسوریه

 25. گزارش وزیر اطلاعات به رئیسی درباره جزییات برخورد با فساد چای

آخرین عناوین