افزایش ظرفیت مرکز ترک اعتیاد پلیس/ بزرگترین کارگاه اشتغال معتادان پس از ترک اعتیاد ایجاد می‌شود

  4020808059

فرمانده فراجا از برنامه‌ریزی برای تبدیل مرکز ترک اعتیاد سروش به بزرگترین کارگاه بازپروری معتادان متجاهر و اشتغال آنان پس از ترک خبرداد.

افزایش ظرفیت مرکز ترک اعتیاد پلیس/ بزرگترین کارگاه اشتغال معتادان پس از ترک اعتیاد ایجاد می‌شود

به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه مراسم افتتاح و بهره‌برداری فاز جدید مرکز نگهداری و بازپروری سروش در کهریزک با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز برای افتتاح یکی دیگر از فازهای مرکز سروش به اینجا آمدیم و هدف ما از این بهره‌برداری این بود که قادر باشیم تا تعداد بیشتری از معتادان متجاهر را در این محل نگهداری کرده و تحت پوشش ترک قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و با همراهی ستاد مبارزه با مواد مخدر ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر در مرکز ترک اعتیاد پلیس به شش هزار نفر رسید، گفت: همچنین برابر با صحبت‌هایی که با مسئولان از جمله دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر داشته‌ایم  بنا داریم که مرکز سروش را به یکی از بزرگترن پایگاه‌ها برای ترک اعتیاد تبدیل کنیم و در واقع نام آن را نیز از کمپ ترک اعتیاد به کارگاه تغییر دهیم. 

رادان با بیان اینکه توسعه مرکز سروش ادامه خواهد داشت، گفت: برنامه ریزی‌های لازم را انجام دادیم که تا پایان سال 1402 ظرفیت مرکز سروش از شش هزار نفر نیز بیشتر شود و اینجا به محل اسکان معتادان متجاهر تهران بزرگ تبدیل شود.

فرمانده فراجا با بیان اینکه مرکز سروش به بزرگترین کارگاه برای اشتغال و تولید افراد پس از ترک اعتیاد و سم زدایی بدل خواهد شد، گفت: پس از اینکه این محل از کمپ ترک اعتیاد به کارگاه تبدیل شود، هر معتاد متجاهر بعد از سم زدایی و ترک اعتیاد، یک مهارت فرا گرفته و در کارگاه‌ها مشغول به کار خواهد شد. از این طریق به عنوان یک کارگر ماهر تربیت شده و در ازای کاری که در یکی از سه شیفت کاری انجام می‌دهد، حقوق می‌گیرد و کسب درآمد دارد. پس از خروجی از کارگاه‌ها و مرکز سروش نیز می‌تواند در دیگر کارگاه‌ها مشغول به فعالیت شود و برای خود اشتغالی دست و پا کنند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین در مرکز سروش گفت: از ظرفیت خیرین و همچنن افرادی که دارای کارگاه‌های تولیدی هستند استفاده خواهیم کرد. از افرادی که دارای کارگاه هستند می‌خواهیم که کارگاه خود را به این مرکز بیاورند. در واقع خیرین و افرادی که بنا شده محل کارگاهی و شرکتی خود را به اینجا منتقل کنند، یک استاد ماهر را اینجا قرار می‌دهند تا به مددجویان آموزش بدهد و بر کیفیت کارشان نظارت کند. 

رادان درباره اینکه آیا مراکزی مشابه سروش از سوی پلیس در دیگر نقاط کشور نیز ایجاد می‌شود یا خیر، گفت: فعلا توافقی که با ستاد مبارزه با موادمخدر داشتیم، بنابر این بود که به صورت پایلوات مسئولیت تهران را بپذیریم و کارکنیم و خروجی را در بیاریم. البته نتایج از الان معلوم است و حتما طرح خوبی خواهد بود. اما پس از اجرای این طرح می‌شود آن را در سایر نقاط کشور هم اجرا کرد. اگرچه در بعضی از نقاط کشور هم چنین مراکزی وجود دارد، اما ظرفیت آن محدود است.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 2. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 4. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 5. این صدای اقتدار ایران است ...

 6. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 7. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 8. وحدت ملی با وعده صادق

 9. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 10. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 11. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 12. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 13. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 14. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 15. کمی دیر نیست؟

 16. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 17. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 18. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 19. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 20. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 21. موجرانی که اجاره بهای زیادی بگیرند، جریمه می‌شوند

 22. حمایت افکار عمومی ایران از حمله به اسرائیل

 23. گانتس: زمان، مکان و شیوه پاسخ به ایران را خودمان تعیین می‌کنیم

 24. خاتمی: پاسخ ايران به جنايت اسرائيل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود

 25. هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

آخرین عناوین