قمار بزرگ صهیونیست‌ها

گروه جهان الف،   4020806024 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

رژیم صهیونیستی جنگ غزه و حمله زمینی به این منطقه را بیش از آنکه یک گزینه راهبردی برای خود ببینند، نوعی قمار می بینند. قماری که به هیچ عنوان از پیروزی در آن مطمئن نیستند و البته که توصیه های اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به مقام های ارشد صهیونیست مبنی بر اینکه به نوار غزه حمله نکنند نیز نمودی عینی از این است که حتی آمریکایی ها هم از موفقیت رژیم صهیونیستی در پیشبرد این دستورکارشان مطمئن نیستند

قمار بزرگ صهیونیست‌ها

به گزارش الف؛ در 24 ساعت گذشته، نوار غزه آبستن تحولات جدید و قابل توجهی بوده است. در این راستا، ارتش رژیم صهیونیستی بنا بر آنچه اعلام کرده، دامنه مانور زمینی خود در نوار غزه را افزایش داده است. در عین حال، نوار غزه با بمباران شدید هوایی، دریایی و توپخانه ای ارتش رژیم اشغالگر قدس نیز مواجه شده است. 

در این راستا، گزارش‌های مختلفی از تلاش های اشغالگران صهیونیست جهت نفوذ به مناطق شمالی و شرقی نوار غزه منتشر شده است اما منابع مختلف از نبرد سنگین مقاومت اسلامی فلسطین با صهیونیست ها و ناکام گذاشتن طرح و برنامه های مختلف آن ها خبر می دهند. در این رابطه حتی برخی منابع خبری از انهدام بیش از 30 تانک و خودروی زرهی صهیونیست ها در حمله به نوار غزه خبر می دهند. 

با این حال، در 24 ساعت گذشته، نوار غزه همانطور که خبرنگار شبکه فاکس نیوز گزارش داده، سنگین‌ترین و بی‌سابقه‌ترین حملات هوایی و توپخانه ای و زمینی را شاهد بوده است. در این راستا، مقام های ارشد صهیونیست سعی داشته اند تا ژستِ قدرت بگیرند و به نوعی اینگونه وانمود کنند که از مقاومت و ملت فسلطین در حال زهر‌چشم‌گرفتن هستند و همه چیزی بر وفق مراد آن ها است. 

با این حال، توجه به چند نکته، پرده از واقعیت های جدیدی در قالب معادله حمله زمینی صهیونیست ها به نوار غزه برمی دارد. 

1: حمله زمینی صهیونیست ها به نوار غزه، نوعی کنشِ منفعلانه است

در ابتدا باید توجه داشته باشیم که گزاره حمله زمینی ارتش رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه، نمودی از رویکرد فعال این رژیم در عرصه میدانی نیست. بلکه بایستی آن را واکنشی به قدرت نمایی های اخیر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست ارزیابی کرد. 

به بیان ساده تر، رژیم صهیونیستی از روی ضعف و نه قدرت، به نوار غزه حمل می کند و این موضوع حاکی از این است که اساسا این رژیم، در یک تنگنای راهبردی و در فضایی از بهت و شوک هایی که در مدت اخیر مقاومت اسلامی فلسطین به آن تحمیل کرده، اقدام به حمله زمینی به نوار غزه می کند. 

در عین حال، فشارهای داخلی در عمق اراضی اشغالی علیه سیاستمداران و نظامیان ارشد این رژیم و بی کفایتی‌های آن نیز به اوج خود رسیده و البته که ملت های منطقه و حتی جهان(به ویژه در کشورهای غربی) هم به نحوی فعال به اعتراض علیه صهیونیست ها و جنابات آن ها علیه ملت فلسطین دست زده و می زنند. از این نظر، رژیم اشغالگر قدس به هر سو که می نگرد، با بن‌بست رو به رو است و در این فضا، حمله زمینی آن به نوار غزه، نوعی تلاش این رژیم جهت فرار از بحران های جاری آن و پیشامدِ سناریوهای به مراتب وخیم تر علیه این رژیم است. 

2: جنگ غزه و قمار بزرگ صهیونیست ها

نکته دوم در مورد حمله زمینی رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه این است که این حمله در وضعیتی صورت می‌گیرد که حتی خودِ صهیونیست ها نیز در مورد آن و درستیِ این اقدام،  برخلاف مواضع ظاهری خود تردید دارند. در این چهارچوب شاهدیم که آن ها مدام به جای اشاره به حمله زمینی به نوار غزه، از واژه انجام مانور و عملیات محدود و اینکه حملات جاری آن ها به نوار غزه مقدمه چینی برای اقدامات بزرگتر است، استفاده می کنند(گویی مدام یک راه فرار برای خود باقی می گذارند). 

به بیان ساده تر، به نظر می رسد که رژیم صهیونیستی که در جریان عملیات طوفان الاقصی با یک غافلگیری تمام‌عیار رو به رو شده، اکنون با چند برابر وحشت بیشتر از این نکته هراس دارد که مبادا در حمله زمینی به نوار غزه، دچار یک رسوایی و شکست به مراتب بزرگتر شود. در کنار این مساله، همانطور که پیشتر نیز گفته شد، صهیونیست ها در نوعی بن‌بست راهبردی گرفتار شده اند و راهی جز حمله زمینی به نوار غزه برای به احیای آبروی نابود شده خود نمی بینند.  

به بیان ساده تر، آن ها جنگ غزه و حمله زمینی به این منطقه را بیش از آنکه یک گزینه راهبردی برای خود ببینند، نوعی قمار می بینند. قماری که به هیچ عنوان از پیروزی در آن مطمئن نیستند و البته که توصیه های اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به مقام های ارشد صهیونیست مبنی بر اینکه به نوار غزه حمله نکنند نیز نمودی عینی از این است که حتی آمریکایی ها هم از موفقیت رژیم صهیونیستی در پیشبرد این دستورکارشان(حمله زمینی به نوار غزه) مطمئن نیستند. در این رابطه باید توجه داشت که مقام های غربی نگرانی‌های جدی را نسبت به توسعه دامنه کنشگری های محور مقاومت در منطقه علیه صهیونیست ها و به طور کلی منافع جهان غرب در منطقه غرب آسیا را نیز دارند. 

از این منظر، می توان گفت سطحِ عدم قطعیت ها برای صهیونیست ها در قالب حمله زمینی به نوار غزه، حقیقتا بالا و زیاد است. موضوعی که فقط و فقط از وضعیت متزلزل و ناپایدار رژیم اشغالگر قدس خبر می دهد. 

3: حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و بازی در زمین مقاومت

در نهایت باید گفت که حمله زمینی رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه، برخلاف ژست های مقتدرانه ای که مقام های ارشد سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی می گیرند، نوعی بازیِ این رژیم در زمین مقاومت اسلامی فلسطین است. رزمندگان مقاومت فلسطین مدت هاست که انتظار حمله زمینی دشمن صهیونیست به نوار غزه را داشته اند و البته که سال هاست برای این سناریو برنامه ریزی های لازم را نیز انجام داده اند. 

در کنار این ها، ارتش رژیم اشغالگر قدس از تجربه چندانی در قالب جنگ شهری برخوردار نیست. معادله ای که به ویژه با توجه به تاسیسات زیرزمینی پیچیده مقاومت اسلامی فلسطین و تخصص آن در جنگ چریکی و شهری، ابعاد جدی تری را نیز به خود می گیرد. از این منظر، از هر زاویه ای که بنگریم، حمله زمینی رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه، از جهاتی سناریوی مطلوب مقاومت اسلامی فلسطین نیز است. 

توجه داشته باشیم که تردیدی نیست که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در جریان طراحی عملیات طوفان الاقصی، حتما این سناریو را مد نظر داشته که ضربات مهلک این عملیات، صهیونیست ها را به سمت حمله زمینی به نوار غزه سوق می دهد. درست به همین دلیل نیز مقاومت اسلامی فلسطین، آماده سازی های لازم را برای خود جهت مقابله با این سناریو انجام داده است و البته که بر همین مبنا، باید منتظر آشکار شدن شگفتانه های بیشتر علیه دشمن صهیونیست باشیم. موضوعی که می تواند ماهیت واقعی بسیاری از اقدامات تبلیغاتی صهیونیست ها را نیز در آینده نزدیک افشا کند. 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۷۴۵۵۵۱۰:۲۶:۴۴ ۱۴۰۲/۸/۶
شماها چرا از این قمار ناراحتید. بگذارید اسراییل نابود شود.
ناشناس۳۲۷۴۶۰۷۱۰:۵۷:۲۸ ۱۴۰۲/۸/۶
قمار میخواهی بازی کنی بورس ایران بمب و موشک به غزه و اسراییل خورده بورس ایران سقوط کرده
ناشناس۳۲۷۴۸۷۲۱۲:۵۰:۴۰ ۱۴۰۲/۸/۶
چرا واقعا اقتصاد ما انقدر ضعیفه که با هر خبری دچار ریزش میشیم؟
ناشناس۳۲۷۵۰۳۸۱۳:۵۵:۵۵ ۱۴۰۲/۸/۶
شما اول از بورس بازی و بالا وپایین شدن آن یاد بگیر ولی نگران نباش با تورم ایران همیشه روبه بالا هست و نوسان گیری ها را هم به حساب نمی اورند
ناشناس۳۲۷۴۷۲۹۱۱:۵۷:۱۰ ۱۴۰۲/۸/۶
ایران نباید خودش را درگیر این منازعات کند .
ناشناس۳۲۷۵۵۹۲۱۸:۴۴:۳۱ ۱۴۰۲/۸/۶
مساله فقط دین وکیش وانسانیت نیست که هرچند کفایت می کنه برای ورود ایران مساله تقابل ژئوپولیتیک با اسرائیله که نمیتونه تصور کنه قدرتی قدرتمندتر از خودش درمنطقه وجود داشته باشه
ناشناس۳۲۷۴۷۷۹۱۲:۱۴:۵۱ ۱۴۰۲/۸/۶
حماس فكر كرد چند تا گروگان مي گيره د و بعد با منت آزادشان مي كند .
ناشناس۳۲۷۵۰۴۲۱۳:۵۶:۴۸ ۱۴۰۲/۸/۶
ضربات کاری بر اسراییل آوردن که محو شدن آن غده را چندین برابر کرد
ناشناس۳۲۷۵۵۶۵۱۸:۳۳:۱۹ ۱۴۰۲/۸/۶
منظورت اینه که نمی‌دانستند صهیونیست‌ها اینقدر از حیوان پست‌تر هستند که اسیرهای خودشان را هم می‌کشند و برایشان مهم نیست؟
ناشناس۳۲۷۵۶۰۵۱۸:۵۵:۴۱ ۱۴۰۲/۸/۶
حماس بیش از 2000 نفر از صهیونیست ها را به هلاکت رسانده است.
ناشناس۳۲۷۵۴۵۰۱۷:۲۲:۱۱ ۱۴۰۲/۸/۶
ان شالله که همینطور هم میشه درد ما اون زن وبچه وغیر نظامی های بی گناهان که زیر بمب های این وحشی ها تلف میشن
ناشناس۳۲۷۴۵۷۱۱۰:۳۵:۰۰ ۱۴۰۲/۸/۶
حزب الله لبنان کجاست؟ مقاومت سوریه کجاست؟ غزه با خاک یکسان شد شما همچنان از پیروزی مینویسید؟ منتظر هستیم بعد از اشغال غزه توسط رژیم کودک کش چه بهانه و عذری میاورید.
ناشناس۳۲۷۴۶۷۴۱۱:۳۶:۳۶ ۱۴۰۲/۸/۶
شما که تا دیروز می گفتید اسرائیل جرات حمله زمینی رو نداره!
ناشناس۳۲۷۵۰۳۱۱۳:۵۴:۴۵ ۱۴۰۲/۸/۶
عاقل باشد بله جرات حمله ندارد چون نتیجه آن مشخص هست اما از اپارتاید هرکاری از او بر می آید
ناشناس۳۲۷۵۰۷۵۱۴:۰۸:۱۲ ۱۴۰۲/۸/۶
میدانی ویژگی آتش در جنگل چیست؟ فقط دوست دارد بسوزاند و خاکستر کند، وقتی همه چیز خاکستر شد و اکسیژن به صفر رسید آنوقت خاموش می شود، ویژگی دیگرش این است که برایش فرق ندارد چه چیز را بسوزاند و خاکستر کند، لذا از هر طرف که باد بیاید، به همان طرف گسترش می یابد!
ناشناس۳۲۷۴۶۷۵۱۱:۳۷:۰۸ ۱۴۰۲/۸/۶
به رژیم غاصب و کودک کش صهونیستی هشدار میدهیم دست از جنایت بردارد.
ناشناس۳۲۷۴۶۸۶۱۱:۴۱:۰۰ ۱۴۰۲/۸/۶
غزه با خاک ویران شد و مردم مظلوم و ستمدیده غزه آواره شدند .
ناشناس۳۲۷۴۸۹۷۱۲:۵۹:۵۴ ۱۴۰۲/۸/۶
ظالم با هر ظلمش ، یک قدم به نابودی خودش نزدیکتر میشود ....هیچ ظلمی در زمین پایدار نمیماند ... عاقبت ظالم هلاکت و خواری و خذلان خودش هست
ناشناس۳۲۷۴۹۷۸۱۳:۳۷:۰۲ ۱۴۰۲/۸/۶
میشه طور دیگه ای تصور کرد. اینکه فشارهای داخلی به گروههای تندرو اسرائیل الان تبدیل به بحران خارجی شده و در حالی که افکار عمومی داخلی اسرائیل همراه و هماهنگ برای پایان دادن به نیروهای مقاومت شده بهانه کافی برای اسرائیل جهت اشغال شمال غزه و پایان دادن به طرح اتصال غزه و کرانه باختری فراهم کرده. اینکه فرمودید تردیدی نیست مقاومت فلسطین این پیش بینی را کرده با شواهد موجود اتفاقا خیلی جای تردید است.
ناشناس۳۲۷۵۴۵۳۱۷:۲۵:۴۵ ۱۴۰۲/۸/۶
مثل روز برای مقاومت روشن بود این رژیم سفاک چه عکس العملی داره .. قطعا بزرگترین دستاورد اسرائیل از این وحشی گری کشتن تعدادی زن وبچه بیگناهه
ناشناس۳۲۷۵۵۹۵۱۸:۴۶:۱۵ ۱۴۰۲/۸/۶
فرض کن همین الان آتش بس شد. چی برای غزه مونده؟ آب و برق و سوخت و دارو و ما یحتاج زندگی و شغل را از کجا بگیرن؟ از اسرائیل یا مصر؟ غزه اگر زندان بود الان فرقی با قبرستان نداره.
ناشناس۳۲۷۵۶۰۹۱۸:۵۹:۴۵ ۱۴۰۲/۸/۶
همیشه مرگ بهتر از زندگی با ذلت است . اگر مسلمان هم نباشیم که انشاالله هستیم و اگر ملت امام حسین هم نباشیم که انشاالله هستیم , باید باور کنیم اگر عزتمان را لگد مال کنند بهتر است بمیریم . ( اگر سر به سر تن به کشتن دهیم/ از آن به که کشور به دشمن دهیم. این شعر حکیم فردوسی رحمة الله علیه که هزار سال پیش سروده , برای همه نسلها و سرزمینها درس عزت است ) . تا باد چنین بادا .
ناشناس۳۲۷۵۷۲۲۱۹:۵۶:۳۲ ۱۴۰۲/۸/۶
قمار یک طرفش برد و یک طرف باخت است. برای اسرائیل این حمله حماس باخت بوده است.
ناشناس۳۲۷۶۰۲۸۲۳:۳۹:۰۴ ۱۴۰۲/۸/۶
امیدوارم مقاومت غزه آمادگی لازم برای دفاع داشته باشه. جنگ زمینی از جانب لبنان و سوریه نخواهد بود چون نبرد به این روش نیازمند پشتیبانی هوایی و توپخانه هستش و اسرائیل دست برتر در هوا رو داره. نهایتا از جانب لبنان با گذشت زمان عمق بیشتری از زمین های اشغالی هدف قرار بگیره تا اسرائیل با فشار درونی وادار به پذیرش آتش بس بشه . نکته مهم اینه که اسرائیل جنگ رسانه ای رو توی این جنگ باخته.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 2. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 3. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 4. قالیباف مجدد بر کرسی ریاست مجلس نشست

 5. حسین شریعتمداری: آن روز دیده بودم این فتنه‌ها که برخاست

 6. اوباش عامل درگیری در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان دستگیر شدند

 7. معترضان در استانبول کنسولگری رژیم صهیونیستی را به آتش کشاندند

 8. کافه سگ‌ها پلمب شد

 9. هاشمی: در اخبار دیدم که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ام

 10. خاندوزی: ایران به رشد اقتصادی پایدار رسیده است

 11. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 12. گردشگر آلمانی از اهرام ثلاثه مصر بالا رفت

 13. اعتراف مهم بایدن در مورد ایران

 14. انصاری: حسن خمینی تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ندارد

 15. فعلا امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد/ فاصله بین نرخ های ارز باید به حداقل برسد

 16. نتانیاهو: حمله به اردوگاه آوارگان رفح «اشتباه غم‌انگیزی» بود

 17. بزرگراه بعثت و خیابان پاستور شرقی به نام شهید رییسی نامگذاری شد

 18. واکنش آمریکا به گزارش فصلی آژانس انرژی اتمی درباره ایران

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو هفته دیگر

 3. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 4. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 5. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 6. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 7. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 8. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 9. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 10. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 11. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 12. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 13. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 14. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 15. او این چنین جاودانه شد

 16. «بیژن زنگنه» با این کارنامه رویش می‌شود نسخه هم بپیچد؟!

 17. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 18. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 19. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 20. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 21. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 22. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

 23. صدای پرقدرت صداقت 

 24. تردید علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 

 25. آنچه دشمن درباره "شهیدِ جمهور" نمی فهمد

آخرین عناوین