پیشنهاد روسیه برای گسترش مبادلات دریایی بین روسیه، ایران و هند  

  4020721084

به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه، بهترین راهکار برای فعال‌سازی راهگذر و گسترش مبادلات دریایی، ایجاد اپراتور مشترک کشتیرانی با حضور سه کشور اصلی روسیه، ایران و هند است که در ادامه کشورهای دیگر نیز به عضویت آن درآیند.  

به گزارش فارس از منطقه آزاد انزلی، سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه امروز و در نخستین روز از نمایشگاه سرمایه‌گذاری اینوست مسکو در دیدار با اکبر نیازی سرپرست منطقه آزاد بندرانزلی با اشاره به عزم منطقه متبوع خود برای توسعه روابط ۲ و چند جانبه کشورهای روسیه و ایران و با اشاره به توافقنامه‌های منعقده با مناطق آزاد انزلی و چابهار جهت فعال شدن کریدور شمال جنوب اظهار کرد: به دستور دولت فدرال روسیه، مسؤولیت شرکت مدیریت دومین منطقه ویژه اقتصادی روسیه در آستراخان که متمرکز بر فعالیت‌های صنعتی و بندری است را بر عهده گرفته‌ایم. 

وی گزارشی از برنامه‌های توسعه‌ای در حوزه‌های زیرساختی حمل و نقل و لجستیک مشتمل بر احداث اسکله‌ها و انبارهای غلات و پایانه‌های کانتینری ارائه کرد و افزود: بهترین راهکار برای فعال‌سازی راهگذر و گسترش مبادلات دریایی، ایجاد اپراتور مشترک کشتیرانی با حضور سه کشور اصلی روسیه، ایران و هند است که در ادامه کشورهای دیگر نیز به عضویت آن درآیند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه با تصریح بر اینکه هدف‌گذاری روسیه در این کریدور محدود به هند نیست بلکه توسعه این راهگذر به کشورهای عربی نیز هدفگذاری شده، گفت: توسعه امکانات حمل و نقل و انبارداری کانیتنری و غلات در طرف ایرانی یکی از مهمترین محورهای توافقنامه پیش‌روی می‌تواند باشد. 

میلوشکین، ظرفیت‌های حمل و نقل واگنی را هم اکنون ۱۰۰ هزار تن اعلام کرد که در سال آتی این میزان به یک میلیون تن در سال افزایش پیدا می‌کند و بیان کرد: با احداث اسکله‌های جدید طی سال‌های آتی، وزن ترانزیت ریلی به ۵ تا ۶ میلیون ارتقاء می‌یابد. 

وی با اظهار امیدواری برای انعقاد تفاهم‌نامه در حاشیه مجمع اقتصادی خزر و یا کمیسیون اقتصادی مشترک افزود: تأسیس اتحادیه بین‌المللی مناطق ویژه اقتصادی و آزاد عضو کریدور، زمینه‌ساز توسعه همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه حمل و نقل با محوریت مناطق آزاد کشورهای منطقه می‌شود. 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه، فناوری‌های نوین را دیگر فرصت همکاری میان ۲ کشور و اعضای کریدور دانست و تصریح کرد: در چارچوب تفاهم‌نامه مورد نظر تسهیل قوانین و مقررات به نفع تسهیل و تسریع مناسبات فعالین اقتصادی باید در اولویت همه کشورها قرار گیرد که بعداز امضاء یادداشت تفاهم‌نامه، ما شروع به همکاری با مناطق آزاد دیگر خواهیم کرد و در این میان منطقه آزاد انزلی به دلیل سابقه و ظرفیت‌های متنوع بسیار مورد توجه ما قرار دارد. 

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 2. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 4. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 5. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 6. طبل غازی میان تهی!

 7. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 8. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 9. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 10. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 11. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 12. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 13. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 14. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 15. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 16. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 17. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 18. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 19. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 20. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

 21. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 22. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 23. واکنش زاکانی به کمپین جمع‌آوری امضاء برای برکناری شهردار تهران

 24. محسن برهانی راهی زندان شد

 25. چرا بحران هایمان را جدی نمی گیریم؟!

آخرین عناوین