دلایل علم‌الهدی برای ممنوعیت کنسرت موسیقی در مشهد/ سخنگوی دولت: روند نزولی نرخ رشد تورم ادامه دارد!

  4020503013 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

دلایل علم‌الهدی برای ممنوعیت کنسرت موسیقی در مشهد/ سخنگوی دولت: روند نزولی نرخ رشد تورم ادامه دارد!

دلایل علم‌الهدی برای ممنوعیت کنسرت موسیقی در مشهد

آیت‌الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفتگویی با فرهیختگان داشته که بخش‌هایی از آن را می خوانید:

-ما قائل به مردم‌سالاری دینی هستیم. ولی اگر مردم یک چیز گفتند و دین یک چیز  دیگر گفت یا تکلیف دینی ما چیز دیگری ایجاب کرد، خب ما هیچ‌وقت به‌خاطر مردم و خوشایند مردم، دین را کنار نمی‌گذاریم.

اولا می‌گویند مردم. کدام مردم؟ ما به مردم‌سالاری دینی قائل هستیم، نه مردم‌سالاری لیبرال. اگر مردم دینی چیزی بگویند صددرصد حرف آنها برای ما مقدم است. الان تمام لائیک‌ها حرف از مردم می‌زنند. ما جریان لائیک را به حساب مردم نمی‌گذاریم.

ما متدینان را به نام «مردم» می‌شناسیم. برای ما آن مردم لائیک موضوعیت ندارند، مردمِ متدین موضوعیت دارند. اگر متدینان بر مبنای دینی از حرف من خوش‌شان نیامد من حتما باید حرفم را کنار بگذارم یا باید عذرخواهی کنم که چرا متدینان خوش‌شان نیامده است. برای ما آن بخش دین‌باور مهم است. ما مردم‌سالاریِ دینی را قبول داریم. 

-صریح بگویم، ما در این شهر جریانی داریم به نام جریان قدرت و ثروت. ظرفیتی برای توسعه قدرت و ثروت در این شهر هست. میلیون‌ها زائر ایرانی و خارجی در سال به مشهد می‌آیند. این جریان قدرت و ثروت می‌خواهد از این ظرفیت استفاده کند. می‌خواهد هر برنامه تفریحی که دارد را اینجا پیاده کند و از اینجا پول ببرد. خب بنده مقابل این می‌ایستم.

-اگر ممانعت کنسرت نبود، اینجا تبدیل می‌شد به بازار کنسرت کشور. یعنی همه کنسرت‌ها می‌آمد اینجا. آن‌وقت زائر خارجی می‌آید اینجا تا کنسرت ما را گوش بدهد. حالا نه‌تنها کنسرت، مسائل دیگر هم داریم که کنسرت در برابر آن چیزی نیست. کسی که مشهد می‌آید برای زیارت باید بیاید. اگر برای عیاشی می‌خواهد بیاید، جا برای عیاشی فراوان است اما در اینجا فرهنگ امام هشتم باید حفظ شود. اینجا جزیره کیش نیست که وسطش یک گنبد طلا باشد.

-توجه داشته باشید که کنسرت موسیقی، فقط موسیقی نیست. الان کنسرت در کشور ما مبدل شده است به موسیقی جمعی. موسیقی جمعی حواشی منکر دارد که ربطی به خود آن نوا ندارد. گاهی من خودم کارهای آقای سراج را گوش می‌دهم. اما اینکه بگوییم کنسرت آقای سراج آزاد، نه نمی‌شود. اینجا دیگر کسی به کنسرت آقای سراج گوش نمی‌دهد. بلکه با اعمال و حواشی‌اش اینجا می‌شود کانون منکرات.

-من موسیقی جمعی را قبول ندارم. ببینید، اینجا اگر کنسرت راه بیفتد، تبدیل به بازار کنسرت خواهد شد. خب یک چیزی که فرهنگ و اساس یک شهر را به هم می‌زند، چرا راه بیندازیم؟

-[درباره درخواست شفاف سازی درآمد و مصارف موقوفه گوهرشاد] یک مقام شرعی باید این را درخواست کند. ما مشکلی با شفاف‌سازی نداریم اما مسئولش هم نیستیم. ما مسئول نخبگان نیستیم. ما مسئول دستگاه شرعی هستیم.

اگر یک مقام قانونی و شرعی این را از ما بخواهد، صورت هزینه‌ها را می‌دهیم. عمدتا مصارف در مصارف فرهنگی است. بیشتر در موارد حوزه و طلبه‌ها مصرف می‌شود. جز مسجد گوهرشاد مصرف دیگری نداریم. یک هزینه دیگر هم داریم که به دستور آقاست؛ تغذیه طلاب استان‌های خراسان و سیستان‌و‌بلوچستان را تامین کنیم.

البته به آقای خاموشی دستور دادند از مسیر موقوفاتی که برای طلاب هست این هزینه‌ها را بدهید. هزینه طلبه‌های شب‌خواب که مجرد هستند در مدارس تامین شود و ما از یک بند وقف‌نامه این را استخراج کردیم که این هزینه را می‌توانیم به این مصرف برسانیم. در شش‌ماه اول ما حدود 17 میلیارد تومان در این محل مصرف کردیم.

ما اگر بخواهیم همه اینها را منتشر کنیم ما مشرک می‌شویم. مثلا این را بگوییم که مثلا 200 طلبه را کمک جهیزیه دادیم! الان خدمات حوزه به ما 2‌، 3  میلیارد صورت‌هزینه داده که ما کمک کنیم. خب ما این را انتشار بدهیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ چه بسا بخشی از این افراد ناراحت بشوند. این با ارزش‌های ما نمی‌خواند که ما خیراتی که داریم را اعلام کنیم. بنده در قبال کسی مسئول نیستم که پاسخ بدهم، گفتن من به معنای تظاهر است.»

***

نظرخواهی اژه‌ای از قضات دیوان عالی درباره رئیس دیوان و دادستان کل

در راستای اجرای اصل ۱۶۲ قانون اساسی ناظر بر نحوه انتصاب رئیس دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه قضا در اقدامی بدیع در جمع تمامی قضات دیوان عالی کشور حاضر شد تا نظرات آنان را برای این مهم دریافت کند. 

رئیس قوه قضاییه خطاب به قضات دیوان عالی کشور گفت: شما قضات عالی‌رتبه که در طول سالیان متمادی خدمت قضایی، تجربیات و اندوخته‌های علمی و قضایی فراوانی کسب کرده‌اید، می‌توانید به صورت آزادانه و با عنایت به جمیع جهات، آراء و نظرات خود را در خصوص اشخاص واجد صلاحیت تصدی ریاست دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور، در اوراق مربوطه قید و ثبت کنید تا بر مبنای نظریات و انتخاب‌های شما، در این خصوص اتخاذ تصمیم شود. 

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: مطابق اصل ۱۶۲ قانون اساسی، انتصاب رئیس دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور از سوی رئیس قوه قضاییه باید از میان مجتهدان عادل و آگاه به امور قضایی، با مشورت قضات دیوان عالی کشور صورت گیرد؛ در دوره‌های پیشین در راستای اجرای اصل ۱۶۲، شیوه‌های مختلفی برای مشورت‌گیری از قضات دیوان عالی اتخاذ می‌شد؛ در این دوره تصمیم بر این شد که با حضور در جمع قضات دیوان عالی، نظرخواهی را از تمام آن‌ها به عمل آوریم. 

تعریف و تمجید روزنامه اصلاح طلب از اژه‌ای

اعتماد نوشت: «رييس محترم قوه قضاييه گاه و بيگاه در سخنراني‌ها و مصاحبه‌ها و جلسات، تك‌مضراب‌هايي در نقد بعضي رفتارهاي قوه تحت مديريتش دارد كه بيشتر به كنايه شبيه است.

وقتي او از احكامي سخن مي‌گويد كه موجب وهن دستگاه قضاست، يا بر لزوم متناسب بودن وثيقه با اتهام تاكيد مي‌كند، يا رعايت حقوق متهم را يادآور مي‌شود، مخاطب اظهاراتش شهروندان عادي نيستند.

روي صحبت او با مديران و قضات دادگستري در سطوح مختلف است. اين مطالب مي‌تواند در قالب دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي داخلي هم ابلاغ شود؛ پس اصرار رييس قوه قضاييه براي رسانه‌اي كردن آن چيست؟...

به نظر مي‌آيد آقاي اژه‌اي مي‌خواهد از فشار افكار عمومي، نخبگان و دلسوزان براي اصلاح يك روند داخلي در دستگاه‌هاي تابعه خود بهره گيرد...

رويكرد آقاي محسني اژه‌اي براي آنكه عملكرد قوه قضاييه بايد به جان مردم بنشيند و طعم عدالت (ولو به‌طور نسبي) به كام شهروندان خوش بيايد، اقدامي اسلامي، انساني و ملي است و بايد از سوي اهالي فن، رسانه‌ها و نخبگان جامعه تحويل گرفته شود.

اين رفتار نشانه آن است كه دستگاه قضا بيش از پيش‌ نياز به حمايت از جامعه را حس كرده و اگر چنين اتفاقي ادامه يابد، شهروندان را نيز به احقاق حق‌شان اميدوار مي‌سازد.»

***

کنایه و نقد روزنامه دولت به قالیباف

ایران نوشت: «بررسی‌های مراکز افکارسنجی نشان‌دهنده تضعیف جایگاه مجلس بواسطه رفتار برخی از نمایندگان در میان مردم است، تا جایی که بسیاری از ایرانیان حتی نام رئیس مجلس را هم نمی‌دانند.

براساس یک نظرسنجی معتبر بیش از ۵۳ درصد مردم گفته‌اند که اسم رئیس مجلس را نمی‌دانند! همچنین در پاسخ به پرسش درباره رضایت از مجلس، بیش از ۶۸ درصد مردم گفته‌اند اصلاً از مجلس رضایت ندارند یا کم رضایت دارند.

هرچند 12 درصد هم اعلام کرده‌اند که به مقدار زیاد و خیلی زیاد از مجلس رضایت دارند.»

این روزنامه در مطلب دیگری نوشت: «محمدباقر قالیباف صورت مسأله ماجرای تهدید وزیر کشور به استیضاح و اعمال فشار برای جابه‌جایی معاون سیاسی این وزارتخانه را پاک کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اگرچه در جلسه علنی 25 تیرماه از پایان مهلت احمد وحیدی برای برکناری معاونش سخن گفته بود، روز گذشته در جریان پاسخ به اخطار قانون اساسی یکی از نمایندگان، اساساً منکر خواست مجلس برای مداخله در انتصابات وزارت کشور شد و گفت: «ما هرگز به حاشیه نمی‌رویم. مشکل مردم برای ما مهم است و افرادی که در بیرون دنبال تهمت زدن به مجلس هستند تا بگویند ما دغدغه فردی داریم بدانند که چنین چیزی نیست.»...

انداختن توپ موضع‌گیری‌های انجام شده علیه معاون سیاسی وزیر کشور و بخشنامه‌ای که او برای صیانت از سلامت انتخابات ابلاغ کرده بود در زمین احمد وحیدی و پاک کردن صورت مسأله و انکار آنچه از متن مذاکرات اخیر مجلس در این باره در رسانه‌ها منتشر شده در حالی است که اقدامات بر مبنای همین صورت مسأله همچنان از سوی برخی نمایندگان در جریان است.

از جمله روز گذشته خبرگزاری «خانه ملت» وابسته به مجلس در خبری به نقل از علی حدادی نوشت: «استیضاح وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها اعلام وصول شده و در حال بررسی است.»...

اظهاراتی که نشان می‌دهد مدیریت عالی مجلس به جای پاک کردن صورت مسأله و انکار اعمال فشار باید به انذار نمایندگانی بپردازد که قصد دارند از ابزار قانونی استیضاح برای پیگیری یک خواست فراقانونی و بی‌ارتباط با مسائل و مشکلات کشور استفاده کنند.»

***

سخنگوی دولت: روند نزولی نرخ رشد تورم ادامه دارد!

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در نشست خود با اشاره به برنامه دولت برای مهار تورم گفت:بر اساس گزارش اخیر مرکز آمار، روند نزولی نرخ رشد تورم ادامه داشته و تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور که در خردادماه ١٤٠٢، ٤٢,٦ درصد بوده است، در تیرماه در مقایسه با ماه قبل ۳/۲ درصد کاهش یافته و به زیر ۴۰ درصد رسید.

وی افزود: این در حالی است که پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی در سال گذشته رشد ۴۵.۳ درصدی و در سه ماهه اول ۱۴۰۲ نیز رشد ۲۵.۸ درصدی داشته است. حجم نقدینگی در مرداد ۱۳۹۲ معادل ۶۴۰ هزار میلیارد تومان بود که در پایان شهریور ۱۴۰۰ این رقم به ۴ هزار و ۶۸ هزار میلیارد تومان رسید.

سخنگوی دولت ادامه داد: همه این‌ها در کنار رشد اقتصادی بیش از ۴ درصدی است. نرخ بیکاری فصل بهار نیز طبق اعلام مرکز آمار ایران به عدد بی سابقه ۸.۲ درصد (نسبت به بهار سال گذشته) کاهش یافته است.

فرزین: کاهش تورم ادامه دارد

به گزارش ایسنا، محمدرضا فرزین در جلسه دوره ای هم اندیشی با اقتصادانان با اشاره به کاهش نرخ تورم گفت: از خرداد ماه نرخ تورم روند نزولی به خود گرفت و در ماه جاری نیز پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش نرخ تورم است. ضمنا با محقق شدن نرخ تورم نقطه به نقطه در کانال ۳۰ درصد، نرخ تورم سالانه نیز کاهش می‌یابد.

فرزین با تاکید بر اینکه کنترل نوسانات نرخ ارز توسط بانک مرکزی موجب ثبات و آرامش در بازارهای مختلف شده است، گفت: با استمرار سیاست‌های پولی و ارزی کنونی امیدواریم نرخ تورم و ارز به کانال‌های پایین‌تری سوق داده شود.

وی تاکید کرد: با پیگیری سیاست‌های فعلی در سال آینده شاهد کاهش نرخ تورم نیز خواهیم بود.

گفتنی است مردم هر روز تورم به خصوص تورم مواذ غذایی را با گوشت و پوست خود لمس می کنند. در این شرایط بیان آمار و ارقام بدین صورت و با این بیان که توسط مسئولان دولت صورت گرفته چیزی جز نمک پاشیدن به زخم نداری مردم نیست. 

مردم به جیب خود و قیمت اجناسی که می خرند نگاه می کنند و این اعداد نه تنها دردی دوا نمی کند بلکه بیش از پیش اعتماد مردم را به دولتمردان از بین می برد. اگر سخنگوی دولت سری به بازار بزم=ند و برای منزل خود مرغ و گوشت و میوه و تره بار بخر متوجه می شود بیان آماردرمانی راه درستی برای همزبانی با مردم نیست.

***

سخنان اخیر صالحی هدف انتخاباتی دارد؟

فرهیختگان نوشت: «با نگاهی دقیق به آنچه در فضای بین‌الملل در حال وقوع است، می‌توان گفت اظهاراتی که از جانب علی‌اکبر صالحی و برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی مبنی‌بر مهیا بودن شرایط برای آغاز گفت‌وگوها با آمریکا مطرح می‌شود، با واقعیت موجود در فضای بین‌المللی درباره مذاکرات مطابقت ندارد.

از طرفی نیز این سوال ایجاد می‌شود که مطرح کردن لزوم شروع مذاکره همه‌جانبه با آمریکا، آن هم به صورت علنی و در فضای رسانه‌ای به چه منظور صورت گرفته است. با توجه به اینکه چنین اظهارنظری از جانب یک شخصیت سیاسی که سابقه فعالیت دیپلماتیک در ایران داشته و در مذاکرات حضور داشته، مطرح می‌شود، این سوال ایجاد می‌شود که آیا ارسال پیام برای آغاز مذاکره همه‌جانبه در شرایطی که بدعهدی غرب باعث به وجود آمدن مشکلات فعلی در اجرای برجام شده است، ایران را در موضع ضعف قرار نمی‌دهد؟

بااین وجود به نظر نمی‌رسد که جریان «مدافع مذاکره با آمریکا تحت هر شرایطی»، نسبت به واقعیت‌های دیپلماتیک آگاهی نداشته باشد. صالحی که در فضای علنی صحبت از مذاکره همه‌جانبه با آمریکا را به میان آورده خود در زمان مسئولیتش در دولت دهم به‌صورت پنهانی مذاکرات هسته‌ای با آمریکا را از کانال عمان جلو برده است.

این تجربه دیپلماتیک باعث می‌شود چنین اظهاراتی از جانب صالحی معقول به نظر نرسد مگر آنکه صالحی اهداف غیردیپلماتیک دیگری را هدف قرار داده باشد. اظهارات صالحی در مصاحبه اخیر خود نشان می‌دهد این اظهارات بیشتر از آنکه با ‌انگیزه‌هایی در راستای موفقیت ایران در عرصه دیپلماتیک مطرح شده باشند با هدف تحقق ‌انگیزه‌های سیاسی و جناحی در داخل کشور مطرح می‌شوند.

اظهارات مطرح‌شده نشان می‌دهد، جریان مذکور به دنبال آن است که با مطرح کردن این گزاره که لازم است مذاکره‌ای همه‌جانبه با آمریکا صورت بگیرد، در انتخابات پیش رو، مجلس و انتخابات 1404، بار دیگر همان بازی دوقطبی‌سازی مذاکره یا عدم مذاکره با آمریکا را پیاده کند.»

***

شرایط اضطراری کرونا در ایران پایان یافت

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای مبتنی بر نظر کمیته علمی کشوری کرونا از پایان شرایط اضطراری کرونا و استفاده همگانی از ماسک خبر داد.

به گزارش ایرنا از وبدا، با توجه به اعلام کمیته علمی کشوری کرونا لازم نیست همه افراد جامعه ماسک بزنند. بر اساس نظر این کمیته مبنی بر شرایط با ثبات کنونی و پایان وضعیت اضطراری کرونا، به جای توصیه عمومی به کل جامعه برای استفاده از ماسک، تأکید می شود صرفا افرادی که دارای سن بالا، بیماری زمینه ای، نقص ایمنی، بیماری های کلیوی، قلبی، ریوی و کبدی هستند و نیز کسانی که در تماس مستقیم با فردی بوده اند که مشکوک یا قطعا مبتلا به کرونا بوده است، باید از ماسک استفاده کنند.

***

تحقیق و تفحص از فیلترشکن‌های پولی در مجلس کلید خورد

جواد نیکبین عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، از کلید خوردن تحقیق و تفحص برای فیلترشکن‌های پولی در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی گفت: متأسفانه یک گردش مالی عجیبی در فروش فیلترشکن‌ها در کشور وجود دارد و مجلس شورای اسلامی برای این که دریابد چه‌کسی و چه‌کسانی از فروش این فیلترشکن‌ها سود می‌برند قصد دارد تحقیق و تفحصی را در این حوزه رقم زند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام اقدامات اولیه تحقیق و تفحص از فیلترشکن‌های پولی صورت گرفته است و به‌زودی به کمیسیون مربوط ارسال خواهد شد تا بعد از تصویب در کمیسیون در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

نیکبین تصریح کرد: احتمالاً شهریورماه تحقیق و تفحص از فیلترشکن‌های پولی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

 

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۱۶۱۱۲۷۲۰:۳۸:۵۴ ۱۴۰۲/۵/۳
حرفهای جالبی زده!
ناشناس۳۱۶۱۴۰۶۰۲:۱۵:۱۷ ۱۴۰۲/۵/۴
مشهد قداست دارد جای تجمع اراذل و اوباش نیست .
ناشناس۳۱۶۲۰۱۸۱۵:۲۱:۲۶ ۱۴۰۲/۵/۴
آقاى اعلم الهدى شما خلاف قانون اساسى كه نميتوانيد حرف بزنيد قانون اساسى همه مردم را يكسان شناخته است
رال ممد۳۱۶۲۲۰۳۱۸:۳۹:۵۱ ۱۴۰۲/۵/۴
آقای علم الهدی درست میگوید مشهد جای لهب و لهب نیست جای زیارت و در کنار هم بودن است
ناشناس۳۱۶۱۱۳۷۲۰:۴۹:۵۷ ۱۴۰۲/۵/۳
آقای علم االهدی در کنسرتها اتفاقی نمی افتد
ناشناس۳۱۶۱۶۱۳۰۹:۴۱:۵۸ ۱۴۰۲/۵/۴
اتفاقا خیلی اتفاق ها می افتد
ناشناس۳۱۶۱۸۰۹۱۲:۴۷:۲۵ ۱۴۰۲/۵/۴
برای انگشت شماری بسیار ضعیف النفس و یا تعدادی اندک بیمار جنسی شاید بیفتد، شما و ما از کجا بدانیم، ظاهرا ایشان و دوستانشان می دانند!
ناشناس۳۱۶۱۱۵۱۲۰:۵۵:۴۴ ۱۴۰۲/۵/۳
کشور قانون یکسان دارد
اصغر۳۱۶۱۵۳۷۰۸:۲۲:۱۰ ۱۴۰۲/۵/۴
نگران نباش، همین قانون مشهد رو کم کم فراگیرش میکنن!
ناشناس۳۱۶۱۷۴۳۱۱:۴۸:۵۰ ۱۴۰۲/۵/۴
درستش هم همین هست
عمران۳۱۶۱۱۶۹۲۱:۱۳:۰۵ ۱۴۰۲/۵/۳
بالاخره تعریف واقعیِ عبارت مردمسالاری دینی را از آقای علم الهدی شنیدیم. ایشان میگویند مردمسالاری دینی یعنی حاکمیت فقط متعلق به بخشی از مردم است که از نظر ایشان دیندار هستند. خوب ما که چهل سال است داریم همین را میگوییم، دست آقای علم الهدی درد نکند که به صورت عیان این را بیان کردند.
ناشناس۳۱۶۱۴۳۴۰۴:۵۴:۵۳ ۱۴۰۲/۵/۴
علم الهدی چه جایگاهی برای خود تعریف کرده است که اینجور با نگاه از بالا و با تکبر و غرور خود را حق مطلق میداند و اینگونه مردم را تفکیک میکند؟
ناشناس۳۱۶۱۷۴۵۱۱:۵۰:۲۹ ۱۴۰۲/۵/۴
از جایگاهی که بی بند وبارها نباید آزادانه هرکاری بکنند
ناشناس۳۱۶۲۱۵۱۱۷:۲۸:۵۴ ۱۴۰۲/۵/۴
اتفاقا اینگونه خود رایی به بی بند و باری می انجامد.
ناشناس۳۱۶۱۱۷۰۲۱:۱۳:۲۵ ۱۴۰۲/۵/۳
نباید مردم به خودی و غیر خودی تقسیم کنیم
ناشناس۳۱۶۱۱۷۶۲۱:۲۹:۲۷ ۱۴۰۲/۵/۳
کاملا مشخص بود که رییسی و قالیباف به پر و پای هم میپیچند.
ناشناس۳۱۶۱۱۷۹۲۱:۳۱:۲۷ ۱۴۰۲/۵/۳
حاج علم الهدی بدعت بدی برای فرق گذاشتن بین بقول خودت متدینین و غیر متدینین گذاشتی.این کشور متعلق به همه ایرانی ها با هر مرام و مسلکی است.
ناشناس۳۱۶۱۶۱۴۰۹:۴۳:۱۵ ۱۴۰۲/۵/۴
کشور متعلق به آنهایی است که به عشق امام حسین و امام زمان کشورشان را از دستبرد بیگانگان حفظ کردند و حق دارند که مطابق اعتقاداتشان اداره شود کشورشان
ناشناس۳۱۶۱۷۴۱۱۱:۴۷:۰۸ ۱۴۰۲/۵/۴
امثال این آقا کجا بودند وقتی جوانان مملکت جانشان را می دادند. چه حقی برای این آقا و امثال این آقا قائلید ؟
ناشناس۳۱۶۱۸۰۷۱۲:۴۷:۱۵ ۱۴۰۲/۵/۴
بیشترین شهدا از روستاها بودن که الان فقر و خشکسالی و هزار مصیبت گریبانگیرشان شده. حقشان در جای دیگری و توسط افراد دیگری مصرف می شود. شهید ندادیم که وضع زندگی و آینده جوانانمون این باشه.
ناشناس۳۱۶۱۲۵۰۲۲:۳۳:۱۳ ۱۴۰۲/۵/۳
والا ما هم همینو میگیم شما نظر ما رو سانسور میکنید و میگید ما ضد انقلاب هستیم ..
ناشناس۳۱۶۱۲۵۹۲۲:۴۸:۰۹ ۱۴۰۲/۵/۳
کاهش نرخ تورم در قیمت گوشت و مرغ کاملا محسوس شده.
ناشناس۳۱۶۱۳۱۲۲۳:۴۲:۵۷ ۱۴۰۲/۵/۳
اواخر خرداد گوشت گوساله را خریدم ۴۰۰هزار تومان و چند روز پیش ۴۵۰ هزار تومان. ۵۰ هزار تومان گرانی در یک ماه و کاهش تورم!!!
ناشناس۳۱۶۱۵۲۰۰۸:۰۴:۱۲ ۱۴۰۲/۵/۴
کاهش تورم به معنی ارزان شدن نیست.
ناشناس۳۱۶۱۸۱۳۱۲:۵۰:۴۹ ۱۴۰۲/۵/۴
ارزانی پیشکش با بصیرتان پیروز و سرافراز! 12 درصد تورم ماهانه (400 به 450)، از آن تورم سالانه 45 درصدی که همین جماعت پیروز اعلام کرد به مراتب بالاتر است!
حسین۳۱۶۱۸۲۸۱۳:۰۰:۲۶ ۱۴۰۲/۵/۴
بله همین که هر 24 ساعت دو برابر نمیشه خیلی هم باید از دولت متشکر باشیم.
ناشناس۳۱۶۲۰۹۵۱۶:۲۷:۱۱ ۱۴۰۲/۵/۴
مرد حسابی یه کلمه یاد گرفتی و هرجا به کار میبری! قیمت گوساله ۵۰۰ هزار تومان بود. گرانی ۵۰ هرار تومان در چند روز(دقت کن در چند روز) پایین آمدن تورمه؟!
ناشناس۳۱۶۱۶۷۰۱۰:۴۴:۲۶ ۱۴۰۲/۵/۴
کاهش تورم یعنی شتاب گرونی کمتر شده شما ماه بعد گوشت رو 500 نمیخری بلکه 475 میخری و دوماه طول میکشه که بشه 500 و دولتمردان فکر میکنن این دستاوردخیلی بزرگیه
ناشناس۳۱۶۱۶۶۷۱۰:۴۲:۱۴ ۱۴۰۲/۵/۴
کاهش نرخ تورم یعنی سرعت گران‌شدن مقداری کم شده است. اگر بخواهد چیزی گران نشود باید تورم صفر شود و این امر مهم با سابقه ۸سال عقب افتادگی و بدهی‌های کلان به زودی به دست نمی‌آید
ناشناس۳۱۶۱۲۶۸۲۲:۵۶:۲۹ ۱۴۰۲/۵/۳
دولت باید روند مهاجرت غیر مومنین رو تسهیل کنه تا نظام از شر بی ایمان ها و غرب گدا ها خلاص بشه
ناشناس۳۱۶۱۳۶۱۰۰:۳۸:۱۸ ۱۴۰۲/۵/۴
اولین اقدام اعتبار دادن به پاسپورت ایرانی است که ان هم در گرو بهبود روابط با غرب است.
ناشناس۳۱۶۱۷۹۸۱۲:۴۱:۱۶ ۱۴۰۲/۵/۴
چرا در 8 سال دولت قبل که با غرب تعامل کردند رتبه پاسپورت ایرانی 15 پله سقوط کرد ؟!
ناشناس۳۱۶۱۳۷۹۰۱:۱۱:۱۱ ۱۴۰۲/۵/۴
مالیات آن را هم باید بپردازند
علی۳۱۶۱۲۷۴۲۳:۰۷:۵۲ ۱۴۰۲/۵/۳
نرخ تورم کاهشی شده !! ؟؟
ناشناس۳۱۶۱۳۳۸۰۰:۰۶:۲۷ ۱۴۰۲/۵/۴
یعنی ایشون با اختیار کامل و بر اساس تفکر خودش قانون اختراع و اجرا میکند
ناشناس۳۱۶۱۴۳۵۰۵:۰۱:۱۲ ۱۴۰۲/۵/۴
خوب گفتی عزیز ولی درستش این است که :ایشان هر حرفی بزند و هر کاری که انجام دهد،در هر زمان و مکانی فراتر و معتبر تر از قانون است.
علی۳۱۶۱۴۰۹۰۲:۱۹:۲۲ ۱۴۰۲/۵/۴
اقای عزیز شما مرد دین و خدا هستی خود دین که نیستی اینقدر قاطعانه نظر میدی
ناشناس۳۱۶۱۴۲۹۰۴:۲۹:۴۴ ۱۴۰۲/۵/۴
علم الهدی بالاخره حرف آخر را زد من به کسی جوابگو نیستم، من مردم را تقسیم بندی می کنم به هر شکلی که خواستم، عملا تصمیمات مشهد را من می گیرم.
ناشناس۳۱۶۱۷۵۲۱۱:۵۴:۲۸ ۱۴۰۲/۵/۴
اولا شخصا تصمیم نمی گیرد که بشود یا نشود دوم هم خوب گفت و باید فضا برای عده ای که دنبال خراب کردن جامعه هستند تنگ و تنگ تر شود
ناشناس۳۱۶۱۷۹۰۱۲:۳۴:۲۳ ۱۴۰۲/۵/۴
مشکل دو تا شد جامعه یعنی کی؟ اکثریت ؟یا اقلیت؟
ناشناس۳۱۶۲۰۶۴۱۶:۰۲:۵۶ ۱۴۰۲/۵/۴
یک زمانی اکثریت کمربند را نمی بستند اما الان شدن اکثریت در اجرای این کار خوب حال بماند بی بندو باری که اکثریت هم نیست
ناشناس۳۱۶۲۲۳۱۱۹:۰۷:۰۰ ۱۴۰۲/۵/۴
چرا اتفاقا شخص تصمیم می گیرد
ناشناس۳۱۶۱۴۵۰۰۶:۱۸:۰۵ ۱۴۰۲/۵/۴
نمردیم دیدیم معنی واژه مردم را ، اصولا از نظر آیت اله افرادی که با ایشان زاویه فکری دارند مردم نیستند.
ناشناس۳۱۶۱۷۸۴۱۲:۳۱:۳۶ ۱۴۰۲/۵/۴
و اگر فکر کنید ایشون در این طرز فکرشون تنها هستند سخت در اشتباهید
حسام۳۱۶۱۴۵۹۰۶:۳۳:۵۷ ۱۴۰۲/۵/۴
این مردم سالاری دینی نیست .
ناشناس۳۱۶۱۴۷۷۰۷:۰۵:۰۰ ۱۴۰۲/۵/۴
چقدر جالب اقای علم الهدی میگه اگر این خیرات رو بیان کنیم ،ریا میشود.دوست عزیز از جیب خودت که خیرات نمیکنی که ریا باشد.از موقوفات است که هزینه می کنید
ناشناس۳۱۶۱۴۹۴۰۷:۲۵:۱۵ ۱۴۰۲/۵/۴
سخنان این آقا واقعیت موجود است و بس .
ناشناس۳۱۶۱۵۰۹۰۷:۴۹:۲۸ ۱۴۰۲/۵/۴
صالحی باید تابحال بابت بتون ریزی در آب سنگین محاکمه میشد ولی با مماشات دستگاه اژه ای دوباره قرار است رفتا های غلط اینها رو شاهد باشیم
ناشناس۳۱۶۱۵۱۷۰۸:۰۲:۱۱ ۱۴۰۲/۵/۴
آقای علم الهدی: ما متدینان را به نام «مردم» می‌شناسیم.... پس کسانی که در این کشور بدنیا آمده اند و علاقه به موسیقی دارند از نظر شما مردم به حساب نمی آیند یا حرف همان خانمی که گفت هر کسی آن گونه زندگی کردن را می خواهد جمع کنه از ایران برود... مدت هاست حرف مردم همینه که دوستان وقتی از مردم حرف می زنند همان مردمی است که دورشان جمع شده اند. مردم ما و مردم شما. بعد بگویی چرا دوگانه سازی می کنید
احمد۳۱۶۱۵۴۲۰۸:۲۴:۱۳ ۱۴۰۲/۵/۴
وقتی خداوند همه انسان ها را یکسان آفریده و پیامبر می‌فرماید من هم بشری مثل شما هستم این تقسیم انسانها برخلاف اسلام است و از همین حرفش معلوم می شود بقیه حرفهایش چقدر اعتبار دارد. حضرت علی می‌فرمائند ببینید چه می‌گوید نه آنکه کی می‌گوید ؟!
سینا۳۱۶۱۵۶۶۰۸:۵۶:۲۵ ۱۴۰۲/۵/۴
تعریف واقعی مردمسالاری دینی را ایشان ارائه داد .
ناشناس۳۱۶۱۶۳۴۱۰:۰۰:۲۷ ۱۴۰۲/۵/۴
ریسی قول داده بود تورم رو بعداز 2 سال نصف و در پايان ریاست جمهوریش تک رقمي کنه!سالي يک ميلیون مسکن و شغل درست کنه !الان 2 سال گذشته تورم نصف که نشده هيچ 2 برابر هم شده و رکورد از جنگ جهاني دوم شکسته شده است...تا الان هم 2 ميليون مسکن بدهکاره
حسن۳۱۶۱۶۴۸۱۰:۱۱:۴۴ ۱۴۰۲/۵/۴
ایشان حقیقتی را گفت که دیگران سعی می کردند ماستمالی نمایند. مردمسالاری دینی یعنی همین که ایشان فرمودند.
ناشناس۳۱۶۱۶۵۵۱۰:۲۶:۲۸ ۱۴۰۲/۵/۴
آقای علم الهدی ، سخنگوی یک طرز تفکر در کشور هست . این گروه فقط منافع طرفداران و هم مسلکان خودشان را در نظر میگیرد و بقیه افراد را درجه دو میبیند و هیچ احترامی برای عقاید آنها قائل نیستند. ا
ناشناس۳۱۶۱۷۱۹۱۱:۳۱:۱۵ ۱۴۰۲/۵/۴
مردم سالاری دینی یعنی همین. قدرت و اختیارات باید در دستان مردمی که به نظام و کشورشان علاقه دارن و تا پای جان از آن حمایت میکنن و جوانان پاکشان را برای امنیت این کشور نثار میکنن باشد.
ناشناس۳۱۶۲۱۰۵۱۶:۳۴:۳۸ ۱۴۰۲/۵/۴
دوست عزیز بیا شعار رو کنار بذار به سوال من ۷۲ ساله جواب بده: اکنون که تمام قدرت کشور در دست یک جناح قرار گرفته، چرا وضع اسفناکتر از قبل شده؟
عمران۳۱۶۲۱۸۸۱۸:۲۵:۱۸ ۱۴۰۲/۵/۴
شما ظاهرا تصوری از مردم و جوانانی که جانشان را برای کشورشان فدا کردند ندارید. به اندازه ی موهای سرم افرادی را دیده ام که جان و مالشان را در راه پیشرفت و حفاظت از کشور فدا کردند و در عین حال صد و هشتاد درجه با طرز فکر آقای علم الهدی زاویه دارند.
ناشناس۳۱۶۱۷۳۷۱۱:۴۲:۱۱ ۱۴۰۲/۵/۴
جناب آقای علم الهدی این رابدان مردم به هرآن کسی میگویند که زاده سرزمین ایران است وشناسنامه ایرانی داردولاغیر....
حسین۳۱۶۱۸۲۱۱۲:۵۶:۵۲ ۱۴۰۲/۵/۴
ملاک و معیار آقای علم الهدی از تدین دقیقا چیست؟ و ایشان دقیقا چه کسانی را متدین می دانند؟ مثلا از نگاه ایشان آیا آقای قالیباف متدین است یا خیر؟ آقای علی مطهری و علی لاریجانی چطور؟ آقای مسعود پزشکیان چطور؟اگر این افراد جزو مردم متدین مورد نظر ایشان قرار می گیرند که نظرشان با نظر ایشان همخوانی ندارد و اگر قرار نمی گیرند مردم متدینی باقی نمی ماند اقلیتی مدنظر ایشان است که هیچ تناسبی با جمعیت این مملکت ندارند
عمران۳۱۶۲۱۹۱۱۸:۲۷:۲۳ ۱۴۰۲/۵/۴
اصلا این چه طرز فکری است، مگر ایران ارث پدری شخص خاصی است که بگوید با چه کسی تقسیم میکند و با چه کسی تقسیم نمیکند.
ناشناس۳۱۶۱۹۱۴۱۴:۰۹:۵۷ ۱۴۰۲/۵/۴
منیت زیادی در این اظهارات جناب علم الهدی بود. امیدوارم چنین افرادی همه کاره کشور نشوند و نتوانند نظرات خود را بر همه تحمیل کنند.
ناشناس۳۱۶۲۱۲۰۱۶:۴۹:۳۹ ۱۴۰۲/۵/۴
به دامادتون بگید اقتصاد خراب راکه مردم را بیچاره کرده درست کند
محمد۳۱۶۲۸۱۳۱۱:۰۷:۰۰ ۱۴۰۲/۵/۵
واقعا این همه تکبر برای چه؟ به صراحت در بیانات شما واضح است که به کسی هم پاسخگو نیستید. شما باید به همه مردم پاسخگو باشید نه اینکه اگر مقام شرعیه فلان و فلان و فلان به من گفت، اگر دلم خواست به صورت لفظی یک جوابی می دهم.
محمد۳۱۶۲۸۱۷۱۱:۱۱:۴۱ ۱۴۰۲/۵/۵
صحبت های آقای علم الهدی رو باید بهش حسابی فکر کرد. با توجه به شرایطی که برای پاسخگو بودن بیان کردند، بهتون راحت بگم، ایشون به صورت خیلی واضح گفت که من به هیچ احد الناسی پاسخگو نیستم.
محمد۳۱۶۲۸۲۰۱۱:۱۳:۱۲ ۱۴۰۲/۵/۵
غرور و تکبر از سر تا پای مصاحبه ایشان می ریزد. متاسفم که به ایشان چنین موقعیتی داده شده است.
ناشناس۳۱۶۳۲۷۱۲۲:۳۰:۴۹ ۱۴۰۲/۵/۵
تکلیف کسی که کنسرت هنری رو معادل عیاشی میدونه مشخصه.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 2. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 4. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 5. این صدای اقتدار ایران است ...

 6. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 7. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 8. وحدت ملی با وعده صادق

 9. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 10. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 11. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 12. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 13. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 14. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 15. کمی دیر نیست؟

 16. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 17. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 18. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 19. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 20. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 21. موجرانی که اجاره بهای زیادی بگیرند، جریمه می‌شوند

 22. حمایت افکار عمومی ایران از حمله به اسرائیل

 23. گانتس: زمان، مکان و شیوه پاسخ به ایران را خودمان تعیین می‌کنیم

 24. خاتمی: پاسخ ايران به جنايت اسرائيل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود

 25. هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

پربحث‌های هفته

 1. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 2. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 3. این صدای اقتدار ایران است ...

 4. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 5. وحدت ملی با وعده صادق

 6. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 7. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 8. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 9. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 10. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 11. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 12. گانتس: زمان، مکان و شیوه پاسخ به ایران را خودمان تعیین می‌کنیم

 13. خاتمی: پاسخ ايران به جنايت اسرائيل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود

 14. هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

 15. اسراییل چه باید بکند؟ 

 16. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 17. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

 18. واکنش محمود احمدی نژاد به حمله موشکی ایران

 19. واکنش خاندوزی به ادعای منفعت دولت از افزایش قیمت ارز/ حمایت خاتمی از عملیات وعده صادق

 20. این تریبون به مرجعیت نمازجمعه کمک کرد؟

 21. تحلیل صالحی از حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی/ توضیحات کنعانی درباره کشتی توقیف‌شده در تنگه هرمز

 22. مشتِ آهنینِ ایران و" گنبدِ کابوسِ" اسرائیل

 23. حسین دهباشی به دادسرا احضار شد

 24. عبدالکریمی: مدافع تمام‌قد نیروهای دفاعی‌ ایران هستم

 25. احتمال تشکیل استان تهران غربی

آخرین عناوین