میکروسمنت چیست؟

گزارش بازرگانی، 153158،   4011120066

میکروسمنت متریالی بر پایه سیمان، پلیمر و سنگدانه‌های معدنیست که به شکل پودر و با رنگ سفید تولید می‌شود. پیش از این با تعاریف اشتباهی از آن مانند این که این پودر متریالی بر پایه انواع رزین است آشنا شده باشید اما درواقع میکروسمنت واقعی و با کیفیت کاملا بدون رزین و چسب تولید می‌شود که حتی نیاز به ماده‌ای به عنوان جزء دوم ندارد و استحکام و چسبندگی آن به دلیل وجود پلیمر‌ها داخل فرمول تولیدی پودر است. در ادامه بیشتر متوجه میشویم که تفاوت متریال هشتیکو با انواع تقلبی میکروسمنت چیست.

میکروسمنت واقعی باید پایه‌ آب باشد و برای خمیر شدن و مورد استفاده قرار گرفتن تنها با آب ترکیب شود؛ نه انواع رزین و چسب. ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که نشانه واقعی بودن آن چیست؟ تا اینجا دیدیم که اولین نشانه پودر واقعی، تک جزئی بودن و ۱۰۰% پایه آب بودن است.

در سال های اخیر پوشش‌های ساختمانی یکپارچه و بدون درز به دلیل مزایای کاربردی و زیبایی‌ شناختی که نسبت به انواع کاشی، سرامیک و … دارد طرفداران زیادی در بین طراحان، سازندگان و کارفرمایان پروژه های ساختمانی پیدا کرده‌اند. امروزه این پوشش‌ها جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساختمان و طراحی داخلی دارند به طوری که اکثر افرادی که قصد ایجاد فضاهای مدرن و متفاوت را دارند بر این باورند که یکپارچه بودن سطوح نهایی، زیبایی منحصر به‌فردی را به فضا می‌بخشد. در این میان میکروسمنت که نمای نزدیک به بتن و سیمان دارد انتخاب اکثر این افراد است. اما میکروسمنت چیست و میکروسمنت خودرنگ پرسلان چه تفاوتی با سایر میکروسمنت‌ها دارد؟

میکروسمنت تک جزئی چه مزیتی دارد؟

زمانی که صحبت از میکروسمنت تک جزئی می‌کنیم منظورمان میکروسمنتی است که از ترکیب انواع پلیمر‌ها و با فرمول و اندازه‌های دقیق تولید شده باشد. پلیمر ماده ایست که در متریال، کشش بین مولکولی ایجاد می‌کند؛ در نتیجه این ماده، پس از خشک شدن استقامت فوق‌العاده‌ای دارد و بسیار محکم است. ویژگی دیگر آن این است که زمان بیشتری به‌ صورت خمیر باقی می‌ماند و پس از نصب روی سطح هم با سرعت مناسب‌تری خشک می‌شود. این در صورتیست که سایر متریال‌هایی که به عنوان میکروسمنت فروخته و عرضه می‌شوند چسبندگی خود را از انواع رزین، پودر چسب و کناف به دست می‌آورند که پیوندی ظاهری و بسیار ضعیف بین ترکیبات متریال ایجاد می‌کنند. این مواد هم، قیمت بسیار کمتری از پلیمرهای وارداتی دارند و هم در دسترس ترند

همچنین نیاز به دانش خاصی برای ترکیب کردن ندارند. این موضوع باعث شده که برخی از افراد سودجو این متریال را وارد بازار کرده و بدون این که خریدار یا کارفرما بدانند ترکیبات این ماده خریداری شده به جای میکروسمنت چیست،  به نام میکروسمنت ، این ماده را به آنها عرضه کنند. در نتیجه چون این ماده استقامت کمی دارد و به سادگی آسیب می‌بیند پس از استفاده از آن شایعاتی از قبیل اینکه این پودر پوششی آسیب‌پذیر و زینتی است و نباید با آن تماس و برخورد داشت ایجاد می‌شود در حالی که میکروسمنت واقعی به دلیل داشتن پلیمر ها مقاوت بسیار زیادی دارد.

معایب میکروسمنت چیست؟

با این وجود میکروسمنت معمولی یک مشکل دارد و آن مشکل اینست که برای رنگی شدن نیاز به ترکیب با رنگ های شیمیایی دارد و چون خود این رنگ ها استحکام پایینی دارند، قابل شستشو نیستند و … بعد از ترکیب با پودر، این خواص خود را به سمنت نیز انتقال می‌دهند و این موضوع باعث ایجاد معایب میکروسمنت می‌شود. میکروسمنت خودرنگ پرسلان محصول شرکت هشتیکو با فرمول انحصاری خود هیچکدام از این ضعف ها را ندارد.

میکروسمنت خودرنگ پرسلان

میکروسمنت تولید شده در گروه تولیدی شاهکار هنر هشتی (با نام تجاری هشتیکو) که با عنوان میکروسمنت خودرنگ پرسلان شناخته شده است، نیاز به ترکیب شدن با رنگ ندارد زیرا در فرمولاسیون این متریال از سنگدانه‌های طبیعی و معدنی با رنگ‌ها و خواص مختلف استفاده می‌شود و شرکت هشتیکو تنها تولیدکننده این متریال در سراسر جهان است. این پودر که حاصل تلاش شبانه روزی محققین این موسسه می‌باشد از فرموله شدن میکروسمنت تک جزئی با انواع سنگدانه‌های معدنی از جمله سنگ گرانیت، سنگ آهن، سنگدانه کویر، سنگ بازالت و…. تولید شده است و میکروسمنت خودرنگ پرسلان در حال حاضر در 24 رنگ متفاوت از پرطرفدار ترین رنگ‌های میکروسمنت قابل تهیه است که یکی از آنها میکروسمنت کاهگل جدیدترین محصول این شرکت می‌باشد. شما می‌توانید رنگبندی این محصول را در قسمت کاتالوگ میکروسمنت هشتیکو مشاهده نمایید.

مزایای خودرنگ بودن میکروسمنت چیست؟

از جمله مهم‌ترین مزایای میکروسمنت خودرنگ پرسلان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • عدم تغییر رنگ در برابر اشعه uv خورشید

 • قیمت مناسب

 • قابل شستشو حتی با تندترین شوینده ها

 • ۱۰۰%پایه آب و تک جزئی و دوستدار محیط زیست

 • ضدآب وآب‌گریز

 • نفوذناپذیر

 • آنتی‌باکتریال

 • عایق‌صوت

 • عایق دما

 • ضدخط و خش

 • تحمل دما بین ۴۷- تا ۶۷+ سانتی‌گراد

 • فشار نقطه‌ای ۵۷ مگاپاسکال (۴ برابر میکروسمنت‌های معمولی)

 •  

 • فشار کششی ۱۹ مگاپاسکال (۴ برابر میکروسمنت‌های معمولی)

 • عدم تغییر رنگ در برابر اشعه uv خورشید

پودر خودرنگ پرسلان به دلیل داشتن سنگدانه‌های طبیعی به جای رنگ در برابر اشعه خورشید تغییر رنگ نمی‌دهد و در نتیجه یکی از بهترین متریال‌های منتخب برای استفاده در نمای ساختمان است.

قابل شستشو حتی با تندترین شوینده ها

میکروسمنت هشتیکو برخلاف سایر پودرهای بازار به راحتی قابل شستشو و تمیز شدن است می‌توانید جزئیات این عمل را در مقاله نحوه نگهداری میکروسمنت مطالعه نمایید. اما دلیل قابل شستشو بودن این میکروسمنت چیست؟

سنگدانه‌های معدنی برخلاف رنگ‌های صنعتی رنگ خود را در مواجهه با شوینده‌ها از دست نمی‌دهند. این ویژگی در کنار استحکام فوق‌العاده و آب‌گریز بودن این میکروسمنت، باعث قابل شستشو بودن آن شده است.

۱۰۰%پایه آب و تک جزئی و دوستدار محیط زیست

اکنون که متوجه شدیم میکروسمنت چیست، این نکته را می‌دانیم که پودر واقعی برای آماده استفاده شدن تنها نیاز به ترکیب شدن با آب دارد. این موضوع علاوه بر استحکام زیاد متریال و راحتی استفاده از آن باعث می‌شود که مواد تجزیه ناپذیری مانند انواع رزین، رنگ و چسب و مواد پایه تینر از پروسه تولید و اجرا حذف شده و نتیجه متریالی کاملا پایه آب و سازگار با محیط زیست باشد.

تلگرامفیس‌بوکتوییترلینکدیننسخه‌ی متنی
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. درباره میدان شهید صدام حسین!

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

آخرین عناوین