بهترین مشاغل مربوط به خودرو چیست؟

گزارش بازرگانی، 156150،   4011119074

امروزه خودرو به عنوان یکی از نیازهای اصلی جامعه محسوب می شود و همین امر موجب شده خدمات مربوط به خودرو از اهمیت زیادی برخوردار باشند. از آنجایی که روز به روز بر تعداد متقاضیان خودرو افزوده می شود، به همان میزان نیاز به تعمیرکاران خودرو نیز به شدت احساس می شود. اگر شما هم به دنبال بهترین مشاغل مربوط به خودرو هستید تا بتوانید با فراگیری مهارت های لازم در یک شغل به درآمد عالی در بازار کار دست پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بهترین مشاغل مربوط به خودرو چیست؟

امروزه خودرو به عنوان یکی از نیازهای اصلی جامعه محسوب می شود و همین امر موجب شده خدمات مربوط به خودرو از اهمیت زیادی برخوردار باشند. از آنجایی که روز به روز بر تعداد متقاضیان خودرو افزوده می شود، به همان میزان نیاز به تعمیرکاران خودرو نیز به شدت احساس می شود. اگر شما هم به دنبال بهترین مشاغل مربوط به خودرو هستید تا بتوانید با فراگیری مهارت های لازم در یک شغل به درآمد عالی در بازار کار دست پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با مشاغل مختلف مرتبط با خودرو

مشاغل فنی مختلفی در سال های اخیر با استقبال زیادی روبرو شده اند که در میان آنها مشاغل مربوط به خودرو جزو پردرآمدترین ها محسوب می شوند. داشتن آگاهی درباره بهترین شغل های مرتبط با خودرو می تواند به شما کمک کند مناسب ترین حرفه را انتخاب کرده تا به موفقیت و درآمد بالا برسید.

1- برق خودرو

یکی از اصلی ترین بخش های خودرو، سیستم برقی است. این سیستم از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده که وظایف مهمی را برعهده دارند. برای فعالیت در حوزه برق خودرو شما باید دانش، تخصص و مهارت های لازم را به خوبی فرا بگیرید و با روش های مختلف عیب یابی و تعمیر و تعویض قطعات آشنا شوید.

بهترین راه برای یادگیری این شغل شرکت در کلاس های آموزش برق خودرو می باشد. البته نه هر کلاس و دوره ای!! شما باید یک آموزشگاه برق خودرو معتبر را انتخاب کنید تا بتوانید کار را به صورت تخصصی یاد بگیرید و یک مدرک فنی حرفه ای به شما داده شود. پایتخت فناوری یک آموزشگاه معتبر در تهران است که دوره های مربوط به این حرفه را متناسب با بازار کار برگزار می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد این سایت شوید و با کارشناسان مشورت کنید.

آموزش برق خودرو

2- صافکاری سنتی و pdr

نگهداری از ماشین به خاطر قیمت بالا و نگاه سرمایه ای به آن در کشور، اهمیت آن را بالا برده است. تصادف امری اجتناب ناپذیر است و برای هر راننده ای ممکن است اتفاق بیفتد. صافکاری جزو مشاغل فنی مهم در ارتباط با خودرو است که بازار کار فعال و پردرآمدی دارد.

در گذشته از روش های سنتی برای صافکاری ماشین پس از تصادف استفاده می شد که زمان بر، پر هزینه و پر سر و صدا بود. اما امروزه متخصصین روش جدیدی را ابداع کرده اند که به آن ترمیم بدون رنگ بدنه نیز گفته می شود. از آنجایی که صافکاری PDR در نوع خود جدید محسوب می شود، بازار کار این رشته هنوز اشباع نشده و آینده خوبی دارد.

3- مکانیک خودور

موتور خودرو مهمترین بخش یک ماشین محسوب می شود و در صورت بروز مشکل در هر بخش آن باید سریعا مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد. فرصت های شغلی مختلفی برای فعالیت در زمینه مکانیک خودرو وجود دارد. شما می توانید پس از کسب مهارت های لازم در صورت داشتن سرمایه تعمیرگاه شخصی خود را راه اندازی کنید. یا به عنوان تعمیرکار در نمایندگی های خودرو و تعمیرگاه های دیگر مشغول به کار شوید.

اگر علاقه مند به یادگیری این حرفه هستید، حتما در دوره آموزش مکانیکی پایتخت فناوری شرکت کنید. در این دوره تمامی مباحث مربوط به مکانیک ماشین به صورت 100 درصد به شما یاد داده می شود و می توانید به یک مکانیک حرفه ای تبدیل شوید. مدرک فنی حرفه ای نیز بعد از قبولی در دو آزمون عملی و تئوری به شما تعلق می گیرد و می توانید به سرعت وارد بازار کار شوید.

آموزش مکانیکی خودرو

4- جلوبندی سازی ماشین

محور حرکتی قسمت جلوی خودرو به اصطلاح جلوبندی نامیده شده است که در صورت خرابی حرکت ماشین با مشکل مواجه خواهد شد. به خاطر وضعیت نامناسب راه ها و مسیرهای درون شهری و خارج شهر و جاده ها در کشور ما، بسیاری از رانندگان با مشکلات مربوط به جلوبندی مواجه می شوند. همچنین تصادفات مختلف از قسمت جلوی خودرو نیز باعث وارد آمدن ضربه به جلوبندی می شوند. از این رو شغل جلوبندی سازی رونق خوبی در بازار کار دارد.  

5- نقاشی خودرو

آفتاب سوختگی، وارد آمدن ضربات مختلف و از همه مهمتر تصادف اصلی ترین عوامل خرابی رنگ ماشین هستند. ظاهر ماشین برای هر راننده ای از اهمیت بالایی برخوردار است و همه دوست دارند ماشینی شیک و زیبا با رنگی عالی داشته باشند.

به همین خاطر اگر به دنبال بهترین شغل مربوط با خودرو هستید می توانید به سراغ نقاشی بروید. رنگ آمیزی ماشین یک نوع هنر محسوب می شود و نیاز به سطح بالایی از مهارت، تجربه و تخصص است. اگر در این کار حرفه ای شوید می توانید درآمدهای بسیار بالایی بدست آورید.

6- تعمیرات ایسیو

ایسیو همان کامپیوتر خودرو است که وظایف مهمی را بر عهده دارد. ایسیو اطلاعات مختلفی را از بخش های گوناگون خودرو توسط سنسورها دریافت می کند. سپس با استفاده از این اطلاعات که به صورت کد هستند می توان از وضعیت قطعات مختلف، مشکلات و عیب های آنها باخبر شد.

درواقع ایسیو کار تعمیرکاران در عیب یابی مشکلات مربوط به خودرو را راحت کرده است. از آنجایی که ماشین های نسل جدید همه به ایسیو مجهز هستند، نیاز به افراد حرفه ای که توانایی پردازش اطلاعات ایسیو و همچنین تعمیرات و سرویس این کامپیوتر را دارند، زیاد می باشد.

7- ریمپ ایسیو

ریمپ ایسیو، خودرو را برای رسیدن به حداکثر راندمان آماده کرده و تاثیرات چشمگیری در شتاب، مصرف سوخت و موارد دیگر ایجاد می شود. در این حرفه افراد باید مهارت لازم را کسب کرده تا بتوانند با اصلاح ایسیو توان استخراجی موتور خودرو را افزایش دهند و وضعیت کارکرد آن را بهبود ببخشند. این کار کاملا تخصصی و حرفه ای بوده و اگر مهارت های آن را کاملا کسب کنید، می توانید در بازار کار خودرو به درآمدهای عالی برسید.

8- نصب ضبط و باند خودرو

رانندگی بدون گوش دادن به موسیقی برای بسیاری از رانندگان امری محال به شمار می رود. پخش موسیقی لذت رانندگی را چند برابر می کند و به همین خاطر بسیاری از رانندگان به دنبال یک سیستم صوتی قدرتمند و باکیفیت برای خودروی خود هستند.

نصب ضبط و باند خودرو را می توان جزو پر درآمدترین مشاغل مربوط به ماشین در نظر گرفت. استفاده از سیستم صوتی به ویژه توسط جوانان موجب شده بازار کار این حرفه رونق خوبی داشته باشد. آینده این شغل نیز دستخوش تغییر نمی شود زیرا همیشه و در هر زمان رانندگان به دنبال گوش فرا دادن به موسیقی هنگام رانندگی با استفاده بهترین سیستم پخش هستند.

9- تعمیر قفل و شیشه بالابر

همانطور که می دانید مشکل در بخش های مربوط به امنیت ماشین مانند قفل ها یا شیشه ها باید سریعا برطرف گردد. به همین خاطر شغل تعمیر قفل و شیشه بالابر از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کسانی که می خواهند بهترین شغل مربوط به خودرو را داشته باشند تا در بازار کار به موفقیت و درآمد عالی برسند، تعمیر قفل و شیشه بالابر گزینه خوبی است. یکی از مشاغل فنی است که همیشه مشتری دارد و نیاز به آن در هر زمانی احساس می شود.

10- تعمیرات گیربکس

گیربکس نیز مانند موتور جزو اصلی ترین بخش های هر خودرو محسوب می شود. بروز هرگونه خرابی در گیربکس عملکرد ماشین را مختل می کند و اگر سریعا برطرف نگردد ممکن است مشکلات بیشتر و خسارت های مالی زیادتری به همراه داشته باشد. بنابراین نیاز به تعمیرکار حرفه ای در این زمینه همیشه وجود دارد. از آنجایی که مشکلات مربوط به گیربکس جزو رایج ترین مشکلات خودروها به شمار می روند، بازار کار تعمیرات گیربکس وضعیت خوب و درآمد بالایی دارد.

11- تعمیر کولر و بخاری

تامین سرما در روزهای گرم سال و تامین گرمای اتاق ماشین در فصول سرد برای راننده و سرنشینان اهمیت زیادی دارد. رانندگی در ماشینی که دمای هوای آن نامناسب است بسیار سخت و اذیت کننده خواهد بود. بنابراین کولر و بخاری همیشه باید سالم بوده و به درستی کار کنند. شغل تعمیر کولر و بخاری نیز به خاطر نیاز واجب رانندگان به تامین سرما و گرما وضعیت خوبی در بازار کار دارد و جزو بهترین مشاغل مربوط به خودرو محسوب می شود.

12- تعویض روغنی و آپاراتی

برای درست کار کردن موتور خودرو نیاز به روغن باکیفیت است. هر ماشینی طی دوره های مشخص باید روغن موتورش تعویض گردد و همین همیشگی بودن مسئله تعویض روغن باعث شده وضعیت بازار کار حرفه تعویض روغنی خوب باشد. زیرا یکی از نیازهای اصلی هر ماشین و راننده ای محسوب می شود.

13- تعمیرات انژکتور و دیاگ خودرو

 دیاگ خودرو همان خواندن کدهای دریافتی از ایسیو برای عیب یابی مشکلات مختلف است. از آنجایی که ماشین های جدید همه به کامپیوتر مجهز هستند، نیاز به افراد ماهر در زمینه کار با دستگاه های دیاگ و کدخوانی و عیب یابی خودرو به شدت احساس می شود. بنابراین اگر می خواهید در بازار کار خودرو درآمد خوبی داشته باشید پیشنهاد می کنیم سراغ این رشته بروید.

14- نصب دزدگیر خودرو

از آنجایی که آمار دزدی خودرو افزایش یافته مسئله تامین امنیت اهمیت دوچندانی برای هر راننده ای دارد. به همین خاطر رانندگان همه به دنبال نصب دزدگیر بر روی ماشین خود هستند. نصب دزدگیر را می توان از مشاغل پردرآمد و همیشگی مربوط به خودرو دانست که متقاضیان زیادی دارد.

15- کارواش ماشین

بسیاری از افراد به خاطر مشغله و گرفتاری های مختلف فرصت تمیز کردن خودرو خود را ندارند. از این رو به کارواش ها مراجعه می کنند. در وضعیت زندگی امروزه که ساعت بیکاری افراد خیلی کمتر شده است، میزان تقاضا برای استفاده از خدمات کارواش ها رو به افزایش است. از این رو می توان کارواش ماشین را جزو بهترین مشاغل مربوط به خودرو با درآمد بالا در نظر گرفت.

16- نمایندگی فروش رینگ و لاستیک

رینگ و لاستیک همانقدر که کفش ها برای پاهای انسان ها لازم و مهم هستند، برای خودرو ضروری می باشند. لاستیک قطعه ای مصرفی محسوب شده و باید پس از مدت زمان مشخصی تعویض گردد. از این رو می توان گفت شغل فروش لاستیک جزو مشاغلی است که همیشه مشتری دارد.

از آنجایی که به دلایل مختلف مانند خرابی راه ها و مسیرها، آمار بالای دزدی و ... میزان خرابی لاستیک ها در ایران بالا بوده و عمر آنها زودتر تمام می شود، نمایندگی رینگ و لاستیک می تواند شغل پردرآمد با آینده درخشانی باشد.

17- نمایندگی اجاره خودرو

از دیگر مشاغل مرتبط با خودرو که در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته، نمایندگی اجاره ماشین است. بسیاری از افراد توانایی خرید خودرو را ندارند و در مواقعی که نیاز مبرم و ضروری به ماشین دارند می توانند از خدمات این نماینگی ها استفاده کنند.

از آنجایی که قیمت خودرو در ایران بالا است و تعداد افرادی که خودرو ندارند نیز بالا می باشد، شغل اجاره خودرو می تواند در آینده وضعیت بسیار خوبی داشته و درامد مناسبی به همراه داشته باشد.

19- مرکز فروش قطعات خودرو

از بهترین مشاغل مربوط به خودرو می توان به مرکز فروش قطعات خودرو اشاره کرد. همه خودروها بر اثر عوامل مختلف خراب می شوند و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارند. بنابراین همیشه در این شغل مشتری وجود دارد. اگر از سرمایه مناسب و تخصص لازم برخوردار باشید می توانید با راه اندازی یک مرکز فروش قطعات خودرو جایگاه مناسبی از نظر درآمدی در بازار کار مربوط به خودرو داشته باشید.

نتیجه گیری

مشاغل مختلفی در حوزه خودرو وجود دارند که شما می توانید در هر یک از آنها فعالیت کنید. هنگام انتخاب بهترین شغل مربوط به خودرو علاوه بر وضعیت بازار کار و فرصت های شغلی به علاقه خود نیز توجه کنید. رمز موفقیت در یک شغل مرتبط با خودرو داشتن مهارت، دانش و تخصص بالا است.

آموزشگاه پایتخت فناوری (https://paytakhtfanavari.com/) یکی از بهترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در تهران است که تمامی دوره های مربوط به خودرو را به صورت تخصصی برگزار می کند. هزینه این دوره ها نسبت به سایر آموزشگاه ها مناسب تر است و از تخفیف 30 درصدی برخوردار است. علاوه بر این، دریافت مدرک فنی حرفه ای، پشتیبانی دائمی، تشکیل کلاس ها به صورت آنلاین و مجازی، ارائه خوابگاه برای شهرستانی ها و اساتید حرفه ای از دیگر مزایای دوره های این آموزشگاه می باشد.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 2. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 3. آیا تابعیت‌دادن به افغانستانی‌ها برای حضور در انتخابات و راهپیمایی‌هاست؟!

 4. الهام حمیدی: تمام مبلغ تبلیغ کوروش کمپانی را به حساب مراجع قضایی برگرداندم

 5. واکنش فیفا به گل تماشایی گلر تیم ملی ساحلی

 6. عیدی ۲.۵ میلیون تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد

 7. دارایی‌های ارزی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی منتقل شد

 8. اولیانوف: غربی‌ها هیچ نقشه دومی برای جایگزینی برجام نداشتند

 9. تصویری حیرت آور از محوطه بیمارستان شفا

 10. ماجرای جالب خواستگاری‌ احمد توکلی

 11. دستگیری اعضای چندین باند زورگیری و سرقت در تهران

 12. وزیر کشور: چشم دنیا به انتخابات ایران است

 13. لحظه هدف قراردادن خطوط دفاعی اوکراین توسط روس‌ها

 14. پوتین یک خودرو روسی به رهبر کره شمالی هدیه داد

 15. درخواست اعضای تیم ملی از رئیسی و قالیباف بعد از برد مقابل ژاپن

 16. افزایش ۵۴ درصدی قیمت بلیت قطارهای ۵ستاره در شورای گفت‌وگو تصویب شد

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت یک مدیر مدرسه در بوشهر

 2. نسخه تکراری «ترامپ‌‌هراسان» وطنی!

 3. مردم هم مقصرند!

 4. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 5. واکنش ظریف به انتقاد شریعتمداری/ نظر پورمحمدی درباره شرط اجتهاد برای عضویت در خبرگان

 6. رسوایی بزرگ آپارتاید رسانه‌ای

 7. دستگیری یک زن و مرد تروریست توسط نوپو یگان ویژه

 8.  دلیل رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد+ عکس

 9. ۲۰ درصد افزایش حقوق یا ۲۵ درصد کاهش ارزش پول؟!

 10. آقای ظریف تا دیر نشده پوزش بخواهید!

 11. لیبرمن: کابینه جنگی اسرائیل تسلیم حزب‌الله شد

 12. بازنشستگی «پلیس جهان» فرا رسیده است!

 13. "رای نمی دیم تا اصلاح بشید"

 14. همین سطح از هوشیاری هم قابل قبول است

 15. چرا به ذهن مردم کلنگ می زنید؟!

 16. چرا چالش های ما حل نمی شود

 17. مدودف: «اگر مجبور شویم، با سلاح هسته‌ای به کی‌یف، برلین، لندن و واشنگتن حمله می‌کنیم»

 18. جزئیات جدید از "مالک ۲۷ساله کوروش کمپانی"/ چگونه یک سرباز فراری جیب مردم را خالی کرد!

 19. رهبر انقلاب: همه باید در انتخابات شرکت کنند/راه اصلاح کشور انتخابات است

 20. توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

 21. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 22. درحال حاضر فقط ۸ درصد زنان روسری ندارند

 23. در میان غافلگیری تاج، AFC پس از ۲ دوره داوری ایران را از جام جهانی محروم کرد

 24. بابک زنجانی از اعدام رهایی می‌یابد؟

 25. چرا ضد انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد؟

آخرین عناوین