واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

گروه سیاسی الف،   4010226064 ۷۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۲۳۲ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۶۴ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۷۳۶ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۵۰۸ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۲۱۶ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۴۶۰ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۴۰ هزار و ۳۵۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

***

واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی

کیهان نوشت: «سید حسن خمینی گفت: امروز همه مسائل به سیاست خارجی گره خورده است(!)...

این اظهارات از جهات متعدد، مخدوش است. نخست اینکه نه امام و نه رهبری به حکم عقل و شرع، هرگز نگفتند همه مسائل کشور به سیاست خارجی گره خورده است! بلکه سیره امام و رهبری این بوده که از اتکای سیاست داخلی به خارج که سیره دست‌نشاندگان اجنبی بود، کاسته شود و انجام مسئولیت‌های داخلی با بهانه‌جویی، به دیپلماسی حواله داده نشود.

از سوی دیگر حضرت امام (ره)، ادبیات صریحی درباره نرفتن زیر بار تحریم‌ها و برخورد رمضانی و عاشورایی با تحریم‌کنندگان و تهدید‌کنندگان دارند که از اساس با نسخه قلابی طیف غربگرای مدعی اعتدال و اصلاحات در تقابل و تعارض است.

نکته سوم این است که حضرت امام با درایت تمام، آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند و با نامه آقای ‌هاشمی درباره لزوم مذاکره و رابطه با آمریکا صراحتاً مخالفت کردند. همان‌روز هم جریان تجدیدنظرطلب ادعا می‌کرد گره مشکلات کشور به واسطه رابطه با آمریکا حل می‌شود!

البته آمریکا و اروپا در چند دهه اخیر، بارها در دولت‌های‌هاشمی و خاتمی و روحانی، کلاهبرداری کردند و پس از آنکه خرشان در هر مذاکره از پل گذشت، به ملت ایران خیانت کردند و آخرین آن عهدشکنی‌ها، ماجرای عبرت‌آموز برجام و چند برابر شدن مشکلات اقتصادی در اثر سوء‌مدیریت جریان خوش‌بین به آمریکا بود که متاسفانه جناب حسن خمینی، به آن نمی‌پردازد.

در حقیقت ادعای گره‌خوردن مشکلات داخلی به سیاست خارجی و احتمال گشودن گره مشکلات اقتصادی از طریق مذاکره با آمریکا، ادعایی تاریخ مصرف گذشته و ابطال شده در پیشگاه واقعیات روز است.

به همین دلیل هم عجیب است که سید حسن خمینی، همان ادعای ابطال شده را به تقلید از غربگرایان مامور و معذور تکرار می‌کند. ایشان حتی اگر کارشناس دیپلماسی هم نبود که قطعاً نیست، می‌توانست به عنوان یک شهروند عادی، عبرت‌های آدرس غلط غربگرایان را ببیند. اما متاسفانه تقلید از آن جریان ناصالح و فاقد صداقت، موجب روایت غلط از واقعیت شده است.

نهایتاً اینکه مشفقانه باید به نوه حضرت امام توصیه کرد مکتب صریح و سدید آن حضرت را که برآمده از اسلام ناب محمدی (ص) است، فدای مطامع جریان انحراف و تحریف آرمان‌های انقلاب اسلامی نکند.»

***

دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی

مصطفی میرسلیم نماینده تهران در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مصوبه دولت درباره واردات خودرو اظهارکرد: واردات 70 الی 80 هزارتایی خودرو، تاثیری بر تعدیل قیمت خودرو ندارد بلکه صرفا شرکتی در کنار شرکت‌های دیگری مانند کرمان خودرو ساخته خواهد شد.

وی افزود: برای تعدیل در قیمت خودروی داخلی نیازمند واردات نزدیک به 1میلیون خودرو هستیم اما اگر اقدام به واردات این تعداد خودرو کردیم، چگونه می‌خواهیم جواب خودروسازان داخلی و مهندسان و کارگران را بدهیم؛ یکی از دلایل بی کیفیتی خودروی داخلی، شرایط تحریمی کشور است که در بسیاری از قطعات به خارج از کشور وابسته هستیم. البته بسیاری از قطعات خودرو در کشور ساخته می‌شود اما ساخت برخی از قطعات، توجیه اقتصادی ندارد.

میرسلیم ادامه داد: من نزدیک به 50 سال است که در صنعت خودروسازی هستم و هیچکس به اندازه من نمی‌تواند به این حوزه نقد کند؛ کما اینکه بیشترین نقد را به حوزه خودروسازی انجام داده‌ام اما با افرادی مخالفم که گول وارادتچی ها را می‌خورند. درحال حاضر 14 خانواده وارداتچی در کشور داریم که دارای نمایندگی هستند و اقدام به واردات خودرو می‌کنند؛ آن هم خودروهایی که به هیچ وجه به درد توده مردم نمی‌خورد بلکه به درد پولدارها و ثروتمندان می‌خورد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات خودروی 5هزار دلاری امری نشدنی است، تصریح کرد: با قیمت 5هزار دلار، تنها خودروهای بی کیفیت از کشورهایی مانند هند می‌توانیم وارد کنیم. ایران تنها کشوری در دنیاست قیمت خودرو بعد از خروج از کارخانه، حدود 80 تا 90 درصد گران می‌شود زیرا مردم خودرو برای نیاز نمی‌خرند بلکه به خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تولید خودروهای داخلی در طول این چندسال ساخته شده، لج خودروسازان خارجی و واردکنندگان را در آورده است. سمند، رانا، دنا و تارا جزء خودروهای بسیار خوبی بودند که در طول این سال‌ها تولید شدند که نزدیک به 60هزار دستگاه از این خودروها به خارج از کشور صادر می‌شود. صنعت خودروسازی کشور در طول سالیان گذشته رو به پیشرفت بوده است و وارداتچی‌ها برای اینکه بر سر این پیشرفت بزنند، مدام درحال لگد پراکنی به این صنعت هستند. آن‌ها بزرگ نمایی چند ضعف، علیه صنعت خودرو سیاه نمایی می‌کنند.

میرسلیم در واکنش به ادعای بازنشدن ایربگ خودروهای داخلی در تصادفات جاده‌ای اظهارکرد: این ادعا به هیچ وجه صحت ندارد و کسانی مدعی بازنشدن ایربگ خودروها هستند، خودشان در این تصادفات مقصرند. پلیس راهنمایی و رانندگی در جاده مه آلود از عبور و مرور خودروها جلوگیری نمی‌کند و بعد مدعی بازنشدن ایربگ‌ها می‌شود. حتی به فرض اینکه ایربگ خودروها هم باز نشود، یک نقص فنی است که باید برطرف شود. بازنشدن ایربگ 100 خودرو بین 900 هزار خودروی تولید شده، آماری ناچیز است.

وی افزود: البته منظور بنده این نیست که نباید این ضعف‌ها را برطرف کرد چرا که حتی نقص فنی در 100 خودرو هم زیاد است اما نقص فنی خودروهای داخلی، نباید بهانه‌ای برای واردات باشد. مسائل فنی خودرو بر سر جای خودش قابل حل است و دانشکده‌ها و دانشگاه‌های فنی می‌توانند این مشکلات را برطرف کنند. اگر متخصصان این حوزه را تخریب کنند، قطع به یقین آن‌ها به خارج از کشور مهاجرت خواهند کرد و در شرکت‌هایی بزرگی مانند بنز و فولکس واگن مشغول فعالیت می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل مالی صنعت خودروسازی گفت: اغلب کارخانه‌های خودروسازی به دلیل اینکه قیمت تمام شده محصولاتشان، بیشتر از قیمت فروششان است، درحال ضرر هستند و به ناچار باید از بانک وام بگیرند. همچنین بعد از گرفتن وام، باید 20 الی 25 درصد بهره وام را پرداخت کنند که با این اوصاف چاره‌ای جز گران کردن محصولاتشان ندارند.

***

روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد نتایج سفر انریکه مورا مسئول هماهنگ کننده مذاکرات وین به تهران و تلاشهای رژیم صهیونیستی در راستای عدم حصول نتیجه در جریان مذاکرات وین تصریح کرد: هر موقعی که ابتکاری انجام و تحرکی در حوزه  دیپلماسی انجام می‌شود رژیم جعلی اشغالگر قدس تحریکات  خود را ضد دیپلماسی انجام می‌دهد و  این چیز جدیدی نیست.

وی تصریح کرد: در ادامه تماس‌ها که بین ایران و هماهنگ کننده مذاکرات وین انجام می شد آقای امیرعبدالهیان و آقای بورل  در جریان  مذاکره  تفلنی خود توافق کردند تماس‌ها به صورت حضوری انجام شود و در همین چارچوب آقای مورا به تهران آمدند. مذاکرات جدی در طول این سفر و معطوف به نتیجه و همراه با ابتکارات خاص از طرف ایران انجام شد.  در این سفر آقای مورا و  آقای باقری چندین دور گفت‌وگوی طولانی داشتند. در مورد برخی راه حل‌هایی که پیشنهاد شد اگر طرف آمریکایی پاسخ دهد ما می توانیم در موقعیتی قرار بگیریم که همه طرفها برای انجام توافق به وین برگردند.

خطیب زاده تصریح کرد: اگر امروز آمریکا تصمیم سیاسی خود را بگیرد و اعلام کند می توانیم گام مهمی را  در راستای پیشرفت  مذاکرات انجام دهیم.

وی همچنین  در پاسخ به سوال دیگر همین خبرنگار در ارتباط با اظهارات بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از سفر آقای مورا به تهران مبنی بر اینکه مذاکرات از بن‌بست خارج شده گفت: در مورد اظهارات ایشان به نظرم باید بیشتر جنبه ایجابی این اظهارات مدنظر قرار بگیرد. این که در یک یا دو نقطه اختلافاتی در مذاکرات داشته باشیم یک امر غیر طبیعی نیست. رفت و آمدهای پیام‌ها هیچ وقت در هیچ نقطه ای متوقف نبوده است و همانطور که گفتم  مناسب است از منظر ایجابی به این اظهارات توجه کنیم.

وی افزود: ملاقات‌ها در تهران مسیر درستی را پیش آورده است حرکت رو به جلو بوده است ابتکاراتی که اعلام شده از سوی ایران قابل اجرا است و به نظر می‌رسد از نظر اتحادیه اروپا قابل اجراست. تنها منتظر تصمیم واشنگتن هستیم. ما اکنون نسبت به قبل از سفر آقای مورا در تهران در موقعیت بهتری قرار داریم.

خطیب زاده گفت: آن چه که امروز در دسترس است چند قدم جلوتر از قبل از سفر  آقای مورا به تهران است.

مسکو: متن احیای برجام تقریبا آماده است

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی گفت که متن احیای توافق هسته ای تقریبا آمده است و تنها تصمیمات سیاسی باقی مانده است.

***

تولد یک نهاد اطلاعاتی جدید

شرق درباره تغییر ساختار نیروی انتظامی و تبدیل آن به فرماندهی کل انتظامی نوشت: «آن‌چنان که تاکنون معلوم شده، بر اثر این تغییر ساختار بسیاری از معاونت‌ها به سازمان تبدیل می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین‌هایش «معاونت اطلاعات ناجا» است که قرار است به سازمان اطلاعاتی ناجا تبدیل شود. به این ترتیب در کنار وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه یک سازمان اطلاعاتی دیگر در کشور متولد می‌شود.

اکنون و در تغییر ساختار جدید پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی به دو مجموعه «سازمان اطلاعات» و «پلیس امنیت عمومی» تبدیل شده است.»

 نمایندگان مجلس به دنبال ارتقای سازمانی 
74 نماینده مجلس شورای اسلامی طرح تاسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه را تهیه و تدوین کرده اند؛ این طرح توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده است.
بر اساس این طرح «مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه» که در حال حاضر فعال است به سازمان ارتقا می‌یابد 

***

وعده دوباره بهادری جهرمی به جاماندگان یارانه

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در گفت‌وگوی تلفنی با رادیو گفت‌وگو  با تصریح بر این‌که« 90 درصد جمعیت کشور مشمول دریافت یارانه می شوند»، عنوان کرد: صرفا 10 درصد بنا است که حذف شده بمانند. البته عده ای از مردم به دلیل فعال نبودن سامانه ثبت نام از سال 1393 برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده اند، نتوانستند برای دریافت یارانه در این سال ها ثبت نام کنند و به همین جهت مشخص نشده که این افراد استحقاق دریافت یارانه هستند یا خیر.

وی افزود: هر کسی که نسبت به دهک بندی درخواست بازبینی داشته باشد، درخواست ها ثبت و رسیدگی می شود. البته ممکن است دهک بندی ها در طول زمان تغییر پیدا کند و امکان بازبینی باز هم وجود خواهد داشت.

وی در پاسخ به گلایه‌ای در خصوص گران فروشی به بهانه حذف یارانه ها اشاره کرد: تدابیر لازم در این خصوص صورت گرفته است. با اجرای حذف یارانه های چهار قلم، اعلام شد افزایش قیمت ها با تدریج صورت بگیرد. در این زمان با صف های خریدی مواجه شدیم زیرا مردم قصد داشتند کالاها با قیمت قدیم را خریداری کنند. همین امر سبب افزایش تقاضای مصرف شد در حالی که حتی ممکن بود آن خانواده ها به روغن و مرغ نیاز نداشته باشند.

بهادری جهرمی افزود: مجموعه های تولیدی درخواست داشتند یارانه ای که به روغن یا مرغ اختصاص داده شده است محاسبه شود و به حساب یارانه های مردم واریز شود و همه فروش ها به قیمت جدید صورت بگیرد تا مشکلات نیز بین خریدار و فروشنده به وجود نیاید.

وی در پاسخ به سوالی درباره ثبت نام جدید یارانه ها نیز گفت: از سال 1393 ثبت نام جدیدی متاسفانه صورت نگرفته است و این عقب ماندگی در این سال ها باید جبران شود. به زودی از طریق پیامک و لینک سامانه مربوطه، اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت. مردم بابت این موضوع نگرانی نداشته باشند زیرا دولت می داند چه کسانی یارانه دریافت کرده اند و چه کسانی یارانه دریافت نکرده اند. در این مرحله مردم فعلا اعتراض خود را ثبت می کنند و در مرحله بعد به مواردی اعتراضی به صورت جزئی رسیدگی می شود.

خبرگزاری تسنیم: وضعیت جاماندگان یارانه نیازمند بررسی دوباره است

تسنیم نوشت: «با توجه به افزایش قابل توجه رقم یارانه کمک معیشتی که احتمالا از ماههای آینده به صورت سازوکار کالابرگ الکترونیک ادامه  پیدا خواهد کرد،  لازم است دولت یک تصمیم اساسی برای تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان و انصرفی‌ها اتخاذ کنند. از یک سو بر اساس قانون بودجه دولت ملزم به حذف 3 دهک بالایی یارانه بگیران شده است و از طرف دیگر طی یک دهه اخیر وضعیت معیشتی بسیاری از مردم متحول شده و جا به جایی خانوارها در دهکهای درامدی یک امر مشهود و انکار نشدنی است.

اگر به سابقه بحث پرداخت یارانه نقدی در انتهای دهه 80 شمسی بازگردیم که در پی اجرای طرح هدفمندی، پرداخت یارانه 45 هزار تومانی اغاز شد، از همان ابتدا گروهی از مردم از دریافت یارانه نقدی جا ماندند، در اوایل دهه 90 نیز دولت وقت در پی برخی تنشهای بودجه ای از مردم درخواست کرد که به صورت خودخواسته از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند، بر این اساس حتی گروههایی که ممکن بود به یارانه نقدی همچنان نیاز داشته باشند در پی درخواست دولت جمهوری اسلامی از دریافت یارانه نقدی انصراف دادند. این درحالی است که این روزها وضعیت معیشتی مردم دچار تحولات اساسی شده و مشخص نیست این گروههای حذف شده که در سامانه های مختلف مرتبط با یارانه هیچ  مشخصاتی از انها ثبت نشده با چه وضعیتی رو به رو هستند.

بر این اساس دولت بایستی برای تعیین تکلیف 3 گروه از مردم که در یک دهه اخیر از مسیر دریافت یارانه کنار رفته اند یک تدبیر مشخص اتخاذ کرده و در مرحله بعد برای اجرا یا عدم اجرای نهایی حکم قانون بودجه مبنی بر حذف 3 دهک بالای درامدی اقدام کند.»

***

زمان اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

به گزارش تسنیم، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت تدوین آئین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هیئت‌ دولت، گفت: پس از ابلاغ قانون وزارت آموزش و پرورش یک‌ماه فرصت داشت این آئین‌نامه را تدوین و به هیئت‌ دولت ارائه کند.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش این آئین‌نامه را تدوین و ۲۳ فروردین به هیئت‌ دولت ارائه کرده است، افزود: جلساتی نیز در کمیسیون‌های زیربنایی دولت برای تصویب این آئین‌نامه برگزار شده است و مقرر شده در ظرف چند روز آینده این آئین‌نامه به هیئت‌ وزیران برای تصویب ارائه شود.

نماینده تبریز در مجلس تصریح کرد:پس از تصویب در صحن هیئت دولت آئین نامه برای اجرا ابلاغ خواهد شد و بر اساس آن رتبه‌بندی معلمان اجرایی خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره زمان دقیق اجرای رتبه‌ بندی، اضافه کرد: با سرعتی که روند اجرایی شدن قانون به خود گرفته است تا اواخر خرداد رتبه‌بندی معلمان نهایی و رتبه آنها مشخص می‌شود.

***

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۵۰۴۶۷۶۲۰:۴۶:۵۳ ۱۴۰۱/۲/۲۶
میرسلیم : باز نشدن ایربگ ۱۰۰ خودرو از ۹۰۰ هزار خودرو آمار ناچیزی است . اینهمه .... باورنکردنیه
شهرام۲۵۰۵۲۷۶۱۰:۴۹:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۷
یعنی جان انسان مفت نمیرزه نمیدونم به آقا میرسلیم چی میرسه که سنگ خودروسازان به سینه میرنه
بی نام۲۵۰۵۳۸۴۱۲:۱۶:۰۹ ۱۴۰۱/۲/۲۷
خودش يکی از سهام دارای بزرگ خودرو سازیه
ناشناس۲۵۰۵۵۰۳۱۳:۳۴:۴۱ ۱۴۰۱/۲/۲۷
مگه جان انسانها در تصادفات صرفا مربوط به نوع ماشین سواری هست؟ آدرس غلط به شما دادن!
ناشناس۲۵۰۴۶۷۸۲۰:۵۰:۰۰ ۱۴۰۱/۲/۲۶
حسن مصطفوی خود بهتر میداند که عمده مشکلات کشور بدلیل اتخاذ سیاست های غلط خارجی و اقتصادی در دولتهای هاشمی و روحانی است لذا بهتر است سکوت نماید.
ناشناس۲۵۰۵۲۴۴۱۰:۲۹:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۷
ادب داشته باش اسم این مرد بزرگ سیدحسن خمینی است
ناشناس۲۵۰۵۴۰۲۱۲:۲۷:۱۱ ۱۴۰۱/۲/۲۷
اسم مطرح و ملاک نیست حسن مصطفوی با مردم بیگانه‌اس
ناشناس۲۵۰۵۲۶۱۱۰:۴۲:۳۶ ۱۴۰۱/۲/۲۷
حسن مصطفوی سنخیتی با آرمان‌های خمینی و انقلاب ندارد _____ فاصله‌ی نجومی وی با مردم گواه بر این مدعاست
ناشناس۲۵۰۵۶۶۲۱۶:۰۶:۵۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
چاپلوسی نکن دولت مثل دولت روحانی نمیاد دیگه
ناشناس۲۵۰۴۶۹۹۲۱:۱۵:۴۹ ۱۴۰۱/۲/۲۶
کاشف بعمل آمده که تعدادی از نمایندگان مجلس و مدیران کشور یارانه به حساب آنها واریز شده این موضوع را آقای رحیم زارع نماینده مجلس رسانه ای کرده این در حالی است که نمایندگان مجلس امروز به رییس جمهور نامه نوشتند به همه مردم کشور یارانه بدهید
سالم۲۵۰۴۷۰۲۲۱:۱۷:۲۴ ۱۴۰۱/۲/۲۶
سید حسن خمینی گفته : امروز همه مسائل به سیاست خارجی گره خورده است , نگفته که فقط به آمریکا و اروپا گره خورده است . آقای شریعتمداری اگر شما با اصلاح طلب ها مشگل دارید , دنبال بهانه دیگری بگردید .
ناشناس۲۵۰۵۲۷۵۱۰:۴۸:۲۱ ۱۴۰۱/۲/۲۷
شماها مشکل دارید وگرنه یک بچه هم فهمیده مشکل ما بیشتر داخلی هست و ربطی به روابط با دیگر کشورها ندارد
ناشناس۲۵۰۵۳۶۷۱۱:۵۴:۳۶ ۱۴۰۱/۲/۲۷
میزان صداقت حسن مصطفوی رو میشه قصری که در بهشت زهرا ساخته تشخیص داد خمینی کجا و اینجماعت کجا
ناشناس۲۵۰۵۳۱۱۱۱:۰۹:۴۸ ۱۴۰۱/۲/۲۷
ایران با کل دنیا رابطه دارد و فقط با امریکا و اروپا مشکل دارد منظور حسن خمینی همین بود.
ناشناس۲۵۰۴۷۱۰۲۱:۲۸:۴۶ ۱۴۰۱/۲/۲۶
مافیا خودرو
امیر حسین سلطان/تهران۲۵۰۴۷۳۶۲۱:۵۸:۴۵ ۱۴۰۱/۲/۲۶
آقای حسین شریعتمداری و روزنامه کیهان گویی نفس شان از جای گرمی بلند می شود وگرنه هر شهروند عادی هم از تفاوت کاملا محسوس این دوره و زمانه با دوره و زمانه های مورد استناد آقای شریعتمداری اطلاع دارد و رسیدن قیمت دلار به بالای 30 هزار تومان شوخی بردار نیست و مطمئنا شخصیت های مورد انتقاد کیهانیان و از جمله جناب آقای سید حسن خمینی با اطلاع از این تفاوت ها و در فشار و محدودیت قرار گرفتن های شدید و تقریبا بی سابقه ملت در قیاس با گذشته به این نتیجه گیری رسیده اند که « امروز همه مسائل به سیاست خارجی گره خورده است.» و البته تجربه هشت ماه دولت سیزدهم نیز برغم همه آرمان های از قبل اعلام شده و تلاش های شان به نتیجه ای متفاوت تر از این نتیجه گیری منجر نمی شود. والله اعلم
ناشناس۲۵۰۵۵۳۶۱۴:۰۳:۴۷ ۱۴۰۱/۲/۲۷
نتیجه برجام دلار 33 هزار تومانی و سکه 16 میلیونی و پراید 200 میلیونی شد.
بنده خدا اصل۲۵۰۴۷۳۷۲۱:۵۹:۳۳ ۱۴۰۱/۲/۲۶
سیدحسن خمینی یک جمله در ارتباط به باز شدن گره مشکلات کشور گفته است. اینهمه صغرا و کبرا و تفسیر نادرست به چه معناست.
ناشناس۲۵۰۵۵۱۸۱۳:۴۷:۰۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
یکی به سید حسن بگه امام خمین ی اگر زنده بود وبه او میگفتید بعد مرگ یه کاخ بالای قبرت میسازیم چه می گفت کسی که در زمان حیات وقتی یه یخچال بزرگ برای نیازش به اطاقش بردند عصبانی شد وگفت برگردانید ویخچال ۶فوت اوردن چه می گفت وحال شما بر ان کاخ مدیریت میکنید
م ج۲۵۰۴۷۵۸۲۲:۱۶:۵۲ ۱۴۰۱/۲/۲۶
کیهان چرا فقط به غربگرایان حساس است.سیاست کنونی نگاه به شرق رابه چه دلیل نقد نمی کند.درحالی که شعار اصلی انقلاب نه شرقی نه غربی بود یادمان نرفته که پس ازحمله شوروی به افغانستان واشغال آن کشور امام درحالی که باآمریکا درگیر بود شدیدا باصدور بیانیه این حمله رامحکوم کردواین دقیقا مصداق سیاست نه شرقی ونه غربی بود.
سینا۲۵۰۴۷۶۷۲۲:۲۷:۱۸ ۱۴۰۱/۲/۲۶
آقای میرسلیم موسس مرکز تحقیقات موتور و رئیس هیئت مدیره شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) از سال 1376 تاکنون هستند. خواهش میکنم هر وقت مطلبی از ایشان درباره صنعت خودرو نقل میکنید، این نکته را حتما در ابتدا به خواننده یادآوری کنید، نتیجه گیری و قضاوت با خود خواننده...
ناشناس۲۵۰۴۷۶۸۲۲:۲۸:۳۳ ۱۴۰۱/۲/۲۶
بابا منظورش اینه تحریم ها را بردارید بگذارید مردم له شده نان بخورند
گرشاسبی۲۵۰۴۷۶۹۲۲:۲۸:۳۳ ۱۴۰۱/۲/۲۶
به نظرم افراد بالای ۷۰ سال به کل بروند خانه بنشینند تا جا برای جوانان باز شود تا با علم روز کشور را اداره نمایند.
ناشناس۲۵۰۴۷۹۱۲۲:۴۲:۳۹ ۱۴۰۱/۲/۲۶
دفاع میر سلیم .....مگر نیاز کشو یک ونیم میلیون نیست چرا تولید نمی کنید.چرا کیفیت افتضاح تر نمی شود .چرا خیانت
سعید۲۵۰۴۸۳۹۲۳:۱۹:۳۶ ۱۴۰۱/۲/۲۶
میرسلیم امسال تو درخودروسازی هستند که وضع اینه
بازنشسته۲۵۰۴۸۴۳۲۳:۲۷:۱۸ ۱۴۰۱/۲/۲۶
حرفی از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیست دوماه از سال گذشته
بازنشسته کشوری۲۵۰۵۳۸۰۱۲:۰۹:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۷
خدا را شکر کن که به شما وعده افزایش ۵۷ درصدی داده اند البته از حیب کارفرما ولی به ما وعده ۱۰ درصد از جیب دولت! البته تاکنون هیچیک عملی نشده! ولی مدام میگند میخواهیم از قشر ضعیف حمایت کنیم.
ناشناس۲۵۰۴۸۴۴۲۳:۲۸:۳۰ ۱۴۰۱/۲/۲۶
هفته ای هزار کشته برا میرسلیم اشکال ندارد
ناشناس۲۵۰۵۴۶۳۱۳:۰۸:۱۷ ۱۴۰۱/۲/۲۷
بهترین ماشین هم بیاورید باز همین بساط هست
علی۲۵۰۵۵۳۷۱۴:۰۵:۰۸ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میرسیلم بدنه ماشین های اایرانی با انگشت فرو میروند آیا شما ضمانت جان مردم میشوید یا میخواهید هوای از خودروسازان داخلی حمایت کنید
ناشناس۲۵۰۴۸۴۸۲۳:۳۰:۰۷ ۱۴۰۱/۲/۲۶
آقای میر سلیم شما چه ماشینی سوار میشید اگه به شما بگویند یک درصد ممکن است ایر بگ این ماشین عمل نکند سوار نمی شوید اصلا چرا تولیدی که صرفه اقتصادی ندارد باید تولید شود
ناشناس۲۵۰۴۸۵۴۲۳:۳۶:۵۰ ۱۴۰۱/۲/۲۶
گدایان غرب دنبال....!
اسدی۲۵۰۴۸۵۸۲۳:۳۹:۰۷ ۱۴۰۱/۲/۲۶
آقای میر سلیم حتما سهامداره ایرانخودرویه
ناشناس۲۵۰۵۱۷۵۰۹:۳۵:۵۸ ۱۴۰۱/۲/۲۷
از رباست مجلس درخواست میشود ضمن رسانه ایی کردن نام نمایندگان مجلس که یارانه دریافت کرده اند یارانه پرداختی از آنها پس گرفته شود و به خیریه ای داده شود
ناشناس۲۵۰۴۸۶۱۲۳:۴۲:۵۶ ۱۴۰۱/۲/۲۶
آقای میرسلیم عزیز شما نگران کارگرها و مهندسان لگن سازها نباشید ،مجوز واردات از شما پرداخت حقوق ها با ما،از محل تعرفه واردات پرداخت میکنیم
ناشناس۲۵۰۴۸۸۱۰۰:۰۵:۲۶ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای خطیب زاده چرا پیشنهادهای جدید ایران رو نگفتی ؟!مردم نا محرمند ؟!
ناشناس۲۵۰۴۸۸۵۰۰:۰۷:۳۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
به اقای سلیم حق بدهید که این جوری دفاع کنند.
ناشناس۲۵۰۴۸۸۸۰۰:۱۰:۳۰ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میر سلیم! آیا میتونی به کیهان هم بگی که در بسیاری از قطعات خودرو به خارج وابسته ایم؟
حامد۲۵۰۴۹۱۲۰۰:۵۳:۲۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
حسین شریعتنداری تو امامو بهتر میشناسی یا نوه اش
پویا۲۵۰۴۹۱۴۰۰:۵۷:۲۴ ۱۴۰۱/۲/۲۷
میرسلیم سهامداری اصلی صنایع خودرویی و نیرو محرکه وضع کنونی صنعت خودرو نتیجه عملکرد ایشونه
ناشناس۲۵۰۴۹۲۹۰۱:۲۰:۳۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
چرا اینقدر از خودروسازی دفاع میشود
ناشناس۲۵۰۵۱۹۰۰۹:۴۳:۴۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
از مسولان کشور درخواست میشود توضیح دهند چطوری تعدادی از نمایندگان مجلس یارانه شامل آنها شده است این موضوع اهمیت بسیار فوق العاده ای نزد افکار عمومی پیدا کرده است
دکتر نعمتی، اهواز۲۵۰۴۹۴۵۰۱:۵۱:۲۷ ۱۴۰۱/۲/۲۷
دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی این آقا به نظر بنده یا سواد کافی نداره یا سهام دار ایران خودرو و سایپا است...
ایرانی۲۵۰۴۹۵۳۰۲:۱۱:۴۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
جناب سیدحسن خمینی درست میفرمایند. چون اگر مسائل کشور به تنهایی حل شدنی بود در طول این ۴۴سالی که از انقلاب گذشته به این روز درنمی امد
ناشناس۲۵۰۵۳۰۶۱۱:۰۷:۰۴ ۱۴۰۱/۲/۲۷
همفکران سید حسن در مملکت حکومت کردند اما نتوانستن مشکلات را حل بکنند و افزایش دادند.
ناشناس۲۵۰۴۹۹۱۰۵:۴۸:۴۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
روزنامه ی کیهان هر جور دلش بخوا برداشت میکنه وبرا خودش تفسیر میکنه
محمد۲۵۰۵۰۱۴۰۶:۴۷:۲۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میرسلیم یک خودروی وارد کنین که بدرد مردم بخورد.شما که از همین خودروی بی کفیت که در طول چهل سال در تصادفات باعث مرگ چند صد هزار نفر شده.شما میخوای قطعه وارد کنین برا خودرو داخلی و ارز هم بدین خوب خود ماشین وارد کنینن
ناشناس۲۵۰۵۰۷۱۰۸:۰۸:۳۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میرسلیم شما چانه خودت می زنی
ناشناس۲۵۰۵۰۸۱۰۸:۲۲:۳۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آنقدر وارد کنید تا قیمتها متعادل شود و بازار سیاه از بین برود. بوجود امدن بازار سیاه و بازار دلالی و پیدا شدن این فرهنگ خطرات بیشری برای کشور دارد
ناشناس۲۵۰۵۰۹۰۰۸:۳۱:۲۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی معلوم میشه کی کجاست و چیکار میکنه و سودش در خطره !!!!!!!!
ناشناس۲۵۰۵۰۹۲۰۸:۳۲:۱۴ ۱۴۰۱/۲/۲۷
تو را بخدا افرادی مثل میرسلیم دیگه چقدر میخان تو مدیریت این مملکت حضور داشته باشن
J۲۵۰۵۰۹۳۰۸:۳۴:۰۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
جیب تو خالی میشه اگر از چین وارد میکنی نساز اقا نساز
حسن۲۵۰۵۱۱۶۰۸:۵۴:۳۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میرسلیم سن بالا مشکلاتی داره آقا شما متوجه نیستید همین عید امسال چند نفر با این ماشینهای اشغالتون جان مردم رو گرفت شما فکر جیب هستی یا فکر مثلاً کارگر
ناشناس۲۵۰۵۱۳۳۰۹:۰۷:۴۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
سخنان میرسلیم را دقیقا مورد بررسی قرار دهید تا بفهمید که مافیای خودروسازی تا به کجا نفوذ کرده است
ناشناس۲۵۰۵۱۴۰۰۹:۱۷:۳۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
کیهان بیاد کف بازار ببینم چی میگه از گرانی.امام فرمودن نه شرقی نه غربی
محمدرضا۲۵۰۵۱۴۳۰۹:۲۱:۰۶ ۱۴۰۱/۲/۲۷
تا زمانی که امثال حسن خمینی و میرسلیم با این دیدگاه های هزار سال پیش در این مملکت کاره ای هستند راه به جایی نمی بریم تو رو خدا برین یه دقیقه بشینین و مملکت رو دست جوونا بدین
ناشناس۲۵۰۵۱۵۱۰۹:۲۳:۳۹ ۱۴۰۱/۲/۲۷
منافع ملت مهتر از منافع خودروسازان است
زارع۲۵۰۵۱۶۸۰۹:۳۲:۵۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
جواب خون کشته شدگان توسط خود رو داخلی چه کسی می‌دهد آقای میرسلیم دریک تصادف تمام ایر بکهام باز نشده یعنی صد درصد نه صد درنیاد هزار حتما ذینفعی
ناشناس۲۵۰۵۱۷۶۰۹:۳۷:۵۱ ۱۴۰۱/۲/۲۷
اقای شریعتمداری تکذیب تاثیر روابط بین المللی در معادلات سیاسی و اقتصادی وشعار دادن توفیری با ربط همه امور به سیاست خارجی است
حسن۲۵۰۵۲۱۲۱۰:۰۵:۳۳ ۱۴۰۱/۲/۲۷
اینکه برای بالا رفتن کیفیت کالایی از جمله خودرو باید در شرایط رقابتی قرار بگیره مطلب ساده ایه و فهمیدنش نیاز به هوش زیادی نداره در ایران تا انحصار و رانت و تحریم و فساد و ...میباشد همین است .
نادان۲۵۰۵۲۱۴۱۰:۰۹:۰۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
اگر ضرر می کنند نسازند جمع کنند هیچ گربه محض رضا موش نمی گیره از طرفی کیفیت ساخت بشدت پایین برای این چه دفاعی داریم ؟
م بیک۲۵۰۵۲۱۸۱۰:۱۳:۱۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
عجب !!!باز نشدن ۱یر بگ ۱۰۰ خودرو یعنی بی سرپرست شدن خانواده ها یعنی درد و غم آیا این ناچیز است؟ بعد هم جناب مهندس میر سلیم آن ۹۰۰ هزار خودروی دیگر که تصادف سخت نداشته اند وگر نه معلوم می شد وضعیت چگونه خواهد شد
ناشناس۲۵۰۵۲۵۱۱۰:۳۴:۲۲ ۱۴۰۱/۲/۲۷
باید علت را جویا بود که چرا از اینهمه نماینده و مدیر ارشد کشور و صنعت این اقا این همه سنگ خودرسازان رو بسینه میزند و زبان دل انها شده؟؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟چرا از ابتدای این بحث و تصمیم ایشون ساز مخالف میزد؟؟؟
سلام۲۵۰۵۳۰۸۱۱:۰۷:۴۴ ۱۴۰۱/۲/۲۷
سلام اگرحل مشگلات به کشورهای غربی گره نخورده صرف این همه وقت وهزینه دروین چه معنایی داره .
ایرانی۲۵۰۵۳۳۳۱۱:۲۱:۲۴ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میرسلیم تاکی میخوادبااظهارات نادرستش ازارابه های مرگ داخلی حمایت کند؟معلوم نیست سرنخ این مملکت دست چه کسی است؟
ناشناس۲۵۰۵۳۳۶۱۱:۲۲:۰۶ ۱۴۰۱/۲/۲۷
بینی وبین الا اگر دلسوز دراین مملکت باشد ایران خودرو وطرفداران این شرکت باید محاکمه شوند چون خیلی قتل عام کرده
عباس۲۵۰۵۳۵۵۱۱:۴۴:۱۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
آقای میر سلیم حنای شما و امثال شما دیگه برای ملت هیچ رنگی نداره.
محمد۲۵۰۵۵۶۱۱۴:۲۸:۲۵ ۱۴۰۱/۲/۲۷
مشکلات اصلی تفکرات امثال اقای میرسلیم هست که با توجه به اینکه در صنعت خودرو هست این صحبتها رو میکنه!
علی۲۵۰۵۶۰۷۱۵:۱۴:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۷
خانه از پای بست ویران است
صمد اقا.۲۵۰۵۶۳۲۱۵:۳۷:۴۰ ۱۴۰۱/۲/۲۷
سلام. جان مولا. جان هرکی که دوست داری. به اين آقا (میرسلیم) بگید حیفه خیلی جوش وغصه می خوری به مردم رحم نمی کنی به جونی خودت رحم کن. سنگی راکه نتوان برداشت باید بوسید وکنار گذاشت. وسلام.
علیرضا نیکرو۲۵۰۵۶۵۴۱۶:۰۰:۰۱ ۱۴۰۱/۲/۲۷
سیاست خارجی جبهه ملی نه دشمنی با آمریکا و اسرائیل و نه نوکری
ناشناس۲۵۰۶۲۳۳۰۳:۵۳:۴۳ ۱۴۰۱/۲/۲۸
خداروشکر که میرسلیم رئیس جمهور نشد
یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 4. حکایت کارتخوان و پزشک

 5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 6. روایت خبرگزاری اصولگرا از نفوذ در دولت احمدی‌نژاد/ جزئیات اختلاف ایران و آمریکا در مذاکرات دوحه/ تناقض دولت رئیسی درباره وزارت بازرگانی

 7. مالیات ستانی در ایران نیازمند انقلاب است

 8. تهدید نماینده اصفهان : وزیر نیرو بداند ، ما نمی گذاریم طرح اجرا شود

 9. بیانیه اعتراضی رتبه های برتر کنکور درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

 10. بازگشت صف‌های دلار به میدان فردوسی |‌ ازدحام مردم در مقابل صرافی‌ها را ببینید

 11. فقط ۴۰ درصد سیستم مالیاتی ما هوشمند و کارآمد است

 12. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 13. ماهی گیری اردوغان در آب گل‌آلود اوکراین

 14. بزرگنمایی اجتماع‌های سلام فرمانده اشتباه است

 15. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

 16. سگ‌های ولگرد در قم جان پسر بچه ۶ ساله را گرفتند

 17. مقایسه سایپا شاهین و دنا پلاس

 18. انتقاد قالیباف از خصوصی‌سازی آموزش و پرورش/ توضیح باقری درباره سفرش به روسیه

 19. سریال تکراری رسوایی‌های جنسی در ارتش اسرائیل

 20. اشتباه خطرناک سرباز تازه کار

 21. چرا در ازدواج ایده آل گرا شدیم؟!

 22. چرا دست راست پوتین هنگام راه رفتن ثابت است؟

 23. تعارض منافع عامل مخالفت با راه اندازی سامانه مودیان/ چرا برای مالیات سراغ کسبه جزء و کارمندان می روند؟

 24. ایران چگونه یک اقتصادِ ضدتحریم را ایجاد کرد؟

 25. به این میگن اعتماد بنفس

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما