سیاهکلی در گفتگو با الف: گرانی خودرو مهمترین دلیل استیضاح وزیر صمت است

گروه سیاسی الف،   4001005001 ۱۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره طرح استیضاح وزیر صمت گفت: گرانی خودرو مهمترین دلیل استیضاح وزیر صمت است.

گرانی خودرو مهمترین دلیل استیضاح وزیر صمت است

لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین  و آبیک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به طرح استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استیضاح این وزیر که از هفته گذشته در مجلس تهیه شده بیش از حد نصاب امضاء (امضای حداقل 10 نماینده) دارد و باید از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گیرد.

وی با اشاره به محورهای این استیضاح گفت: مهمترین محور این استیضاح افزایش قیمت خودرو است و وزیر باید پاسخ دهد که علت این افزایش قیمت چیست؟.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم نسبت به این افزایش قیمت ناراضی هستند، افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از مردم برای خرید خودرو ثبت نام کرده و در نوبت تحویل هستند و این افزایش قیمت شوکی به آنها وارد کرده است.

سیاهکلی تصریح کرد: برحی مردم با هزاران زحمت پولی تهیه کرده و نسبت به ثبت نام خودرو اقدام کردند و با این افزایش قیمت خودرو نگران هستند که تکلیف آنها چه می شود و اگر این افزایش قیمت شامل حال آنها شود، چون پول اضافه تری ندارند نمی توانند خودرو بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه این افزایش قیمت خودرو یک ظلم به مردم است، افزود: گرانی قیمت خودرو نه دارای استدلال است و نه منطقی. همچنین از لحاظ شرعی هم مشکل دارد. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر هم فروشندگان خودرو ناراضی هستند و هم مصرف کنندگان. خرید و فروشی که 2 طرف معامله ناراضی باشند، از لحاظ شرعی دچار اشکال است.

سیاهکلی با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر افزایش نیافتن قیمت ها از جمله قیمت خودرو گفت: این تصمیم وزیر صمت برای افزایش قیمت خودرو خلاف نظر رئیس جمهور و همچنین خلاف نظر کارشناسی و تخصصی است.

وی گفت: طرح استیضاح زمانی پس گرفته می شود که وزیر قیمت خودروها را به حالت قبل برگرداند در غیر این صورت وی باید استیضاح شود و با حضور در صحن مجلس پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت سایپا در کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وقتی به مدیرعامل سایپا گفتم وقتی خودرو را گران کردید، مردم نمی توانند بخرند، در جواب گفت که مردم خودروی با قیمت پایین تر بخرند. 

سیاهکلی افزود: من به مدیرعامل سایپا گفتم که خودرو های شما که خودرو نیست. چهار چرخ است. پس شما 2 چرخ را حذف کنید و به مردم 2 چرخ بدهید. یا دوچرخه بدهید یا موتورسیکلت.

وی با بیان اینکه مشکلات معدن در کشور محور دوم استیضاح این وزیر است، افزود:در راه اندازی معادن و نظارت بر عملکردها مشکلاتی وجود دارد. با توجه به اینکه در فروش نفت و گاز مشکلاتی وجود دارد، معادن می تواند جایگزین خوبی باشد اما متاسفانه به این موضوع مهم توجهی نمی شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۳۴۹۹۴۰۱۴:۰۷:۰۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
جمع کنید کارهای نمایشی را و تا تورم کنترل نشود انتظار افزایش قیمت فقط ماشین را ندارد؟ ماشین مهم است آیا؟ یا اقلام مهم مردم؟
ناشناس۲۳۴۹۹۴۱۱۴:۰۸:۴۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
برای مدتی اجازه دهید هر فردی که خودرو ندارد و سرپرست خانواده است بتواند یک خودرو متعارف و کوچک بدون پرداخت گمرکی وارد کند و بدین ترتیب ضمن تادیب خودروسازان داخلی مشکل بسیاری از مردم را حل کنید و اجازه فروش خودروهای واراداتی را تا ده سال هم ندهید
ناشناس۲۳۴۹۹۴۲۱۴:۱۰:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
جلوی واردات خودرو گرفته شده خودروسازان ایرانی هم از آب ماهی گرفته میتازند
ناشناس۲۳۵۰۱۹۱۱۶:۴۶:۴۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
ما اگه کلا جنس و کالای ایرانی نخواهیم کیو باید ببینیم و به کجا مراجعه کنیم ؟!
ناشناس۲۳۵۰۲۱۳۱۷:۰۴:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تا وقتی دولت به عنوان قلک به این دو خودرو ساز نگاه میکند و از هر خودرو مبلغی قسمت از ما بهترون میشود وضع همین است
ناشناس۲۳۵۰۳۰۶۱۷:۵۳:۴۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
نمایندگان زحمت بکشند نیرو به خودروسازان تحمیل نکنند تا مجبور نباشند حقوق ۲۵۰۰۰ نیروی تحمیلی رو پرداخت کنند قطعا قیمت خودرو پایین خواهد آمد.
ناشناس۲۳۵۰۷۱۲۲۲:۰۷:۳۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خودروساز ایرانی مگه کیه؟ خوده دولت
ناشناس۲۳۴۹۹۴۸۱۴:۱۴:۴۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
از مسولان وزارت صمت می خواهیم کسانی که خودروهای فرسوده پ قدیمی دارند بتوانند خودرو خود را تبدیل به احسن کنند آیا فردی مه خودرو مربوط به پانزده سال قبل دارد چون پلاک فعال دارد نباید بتواند خودرو جدید به قیمت دولتی که آنهم دیت کنی از بازار آزاد ندارد بتواند تهیه کند
ناشناس۲۳۴۹۹۵۵۱۴:۲۰:۲۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
عزیزان نماینده مردم بجای دستور و فشار و استیضاح ، چرا تحقیق و تفحص ها را کوتاه و شفاف نمی کنید؟ چرا علت بهای تمام شده بالای خودروساز را از کارشناسان بیطرف جویا نمی شوید؟به چه دلیل بهای تمام شده خودرو الکی و پفکی بشدت بالاست ؟بهای تمام شده شامل دستمزد ، موادو قطعات و سربار است ، چرا تعداد کارکنان ساده و متخصص در خودروسازان بشدت زیاد و سطح دستمزدها خیلی بالاست ؟ چرا قطعه را مستقیم از قطعه ساز واقعی نمی خرند و او را مجبور به فروش به واسطه کرده و نهایتا با چند واسطه خرید می کنند؟ چرا هزینه های سربار مثل پاداش مدیران و تعمیرونگهداری اماکن و فضای سبز و سودبانکی و استهلاک و سوخت و هزار و یک هزینه دیگر نامتناسب و بی رویه است ؟اصلا نحوه انتخاب مدیران و مقامات عالی رتبه این شرکتهای خودروساز با چه سازوکاری است ؟
ناشناس۲۳۴۹۹۶۷۱۴:۳۱:۰۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
به نظر من باید تمامی مدیران ایران خودرو و سایپا را که از اول انقلاب تا حالا پست داشته اند را اموالشان را مصادره کنید
ناشناس۲۳۴۹۹۸۳۱۴:۴۶:۲۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
لطفا فکری به حال کسانی که خودرو قدیمی دارند ولی چون پلاک فعال دارند بکنید تا آنها نیز بتوانند خودروهای خود را تبدیل به احسن کنند هرچند که خودروهای فرسوده کیفیتشان از خودروهای فعلی بهتر است
ناشناس۲۳۴۹۹۹۹۱۵:۰۲:۰۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تارا اتوماتیک 125 میلیون از تارا دستی گران تر است!! منطق؟!
ناشناس۲۳۵۰۱۶۵۱۶:۳۵:۳۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
قیمت فرغون‌ به پراید کار کرده سال ۹۲ رسید! نرخ باور نکردنی فرغون‌های لاکچری در بازار!!
ناشناس۲۳۵۰۲۳۸۱۷:۱۶:۳۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
البته فرق فرغون و پراید هم فقط در تعداد چرخاشه
ناشناس۲۳۵۰۱۸۱۱۶:۴۲:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
منطق کجا حکفرما است که در تارا اتوماتیک و دستی حکمفرما باشد ؟
ناشناس۲۳۵۰۱۹۲۱۶:۴۶:۴۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
اینا همش حرفه ما جواب میخواهیم بیشتراز یکساله پیش فروش کردیم درست موعد تحویل قیمتها افزایش پیدا کرده از کجا بیاریم بقیه پول رو هیچ امتیازی برای ما قایل نشدن
ناشناس۲۳۵۰۲۴۵۱۷:۲۱:۱۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
عزیز ده تا امکانات دیگر هم هست
ناشناس۲۳۵۰۰۰۰۱۵:۰۴:۰۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خودرو ساز خودرو را به بهانه مختلف و قطره چکانی وارد بازار میکند.آن مقدار کم هم به دلال های خود خودرو ساز ها واگذار میشود.دلال ها به دلیل کمبود خودرو روز به روز قیمت ها را بالا میبرند و خودرو ساز ها هم مادام بر طبل ضرر و اختلاف قیمتی زیاد با بازار میکوبند.و این چرخه ادامه دارد.رانت و فساد در این بازار بیداد میکند و مثل روز روشن هست
ناشناس۲۳۵۰۰۱۵۱۵:۱۲:۵۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
وزیر صمت رو برکنار کنید که نتونست قیمت خودرو را ثابت نگه داره
ناشناس۲۳۵۰۰۱۸۱۵:۱۸:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
فقط حرف!! کو عمل؟
ناشناس۲۳۵۰۲۳۳۱۷:۱۳:۵۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
این که چسبیدن به خودرو نشان از این دارد که آیا آقازاده های جدید راه ندادن به این صنعت؟
محمود۲۳۵۰۰۲۴۱۵:۲۵:۰۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
در خودروسازی حسابداری صنعتی کاربرد ندارد ‌.وقیمت را کف بازار تعیین میکند ‌.وباید قسمت عطیم کادر مالی از خودرو سازی کنار گذاشته شود.خلاص
سیدسعید۲۳۵۰۰۳۴۱۵:۳۵:۱۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
باید پول افزایش قیمتها رو برای خریداران به حالمون برگردانید با استیضاح میشه چی آخه اونو شما خودتان آوردید سر کار خودتان گران کردید حالا با الکی با انداختن بیرون وزیر صمت میخواید بگید یعنی آره این نقشه ها دیگه قدیمی شده باید پول ما رو برگردونید
ناشناس۲۳۵۰۰۴۶۱۵:۳۸:۴۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
کله شورای رقابت رو هم کردن زیر آب که از این به بعد وزارت صمت قیمت لگن های سیار رو تعیین کنه
ناشناس۲۳۵۰۰۵۰۱۵:۴۰:۴۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
مگه این سید رضا فاطمی امین ، ۲ ماه پیش نگفت که قیمت خودرو تا آخر سال میاد پائین ؟!! پس کو ؟!! اسنیضاح از نون شب واجبتره
هادی۲۳۵۰۰۵۲۱۵:۴۲:۵۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
من هم به زحمت فراوان به تازگی یک خودروی دست دوم توانستم بخرم اما نماینده محترم شما تا حالا کجا بودی؟ این چند سال چرا کاری نکردی؟
ناشناس۲۳۵۰۰۵۹۱۵:۴۴:۳۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
بازم خیمه شب بازی کی بود کی بود من نبودم
ناشناس۲۳۵۰۲۳۰۱۷:۱۲:۵۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تورم را ول کرده و کالاهای خوراک مردم گران شده را ول کرده چسبیده به خودرو که آن هم باید افزایش یابد!
مرد۲۳۵۰۰۶۳۱۵:۴۸:۴۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
دمتون گرم اگه واقعا همچین کاری بکنید،اول استیضاح دوم ......
ناشناس۲۳۵۰۰۶۵۱۵:۴۹:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
من اگه جای مجلس بودم وزیر اقتصاد و وزیر صمت رو با استیضاح برکنار میگردم
ناشناس۲۳۵۰۰۶۷۱۵:۴۹:۳۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
یکی از علل گرانی خودرو تعداد زیاد نیروی انسانی در دو کارخانه ایران خودرو و سایپا است دولت و نمایندگان مجلس هر کس را که جویای کار بوده به این دو شرکت ارجاع داده در واقع اشتغال‌هایی از جیب مردم صورت گرفته است با یم دهم پرسنل بخصوص حیف نون هایی که تحت نام مهندس و دکتری صنعتی در این واحدها هستند را بفرستید تور توری بازی تا هزینه ها بشدت کاهش پیدا کند
ناشناس۲۳۵۰۰۷۲۱۵:۵۱:۳۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
۹ متر حلبی ۱ فرمون ۱ بوق ۴ تا چرخ ۱ ترمز دستی _____________________________ + ۱۸۰ میلیون تومن !!!! استیضاحش کنید
ناشناس۲۳۵۰۱۶۷۱۶:۳۶:۰۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
185 میلیون!
ناشناس۲۳۵۰۲۱۴۱۷:۰۶:۰۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
اون ۱۸۵ میلیون با آپشن " دنده عقب " میباشد
سعید خان۲۳۵۰۲۰۲۱۶:۵۳:۵۵ ۱۴۰۰/۱۰/۵
ببینید تنها راه اینکه مردم از صنعت خودرو راضی باشند مستقیم ودرد بازار بشودوحبابش از بین میره چه معنی دارد که ۱۵۰ میلیون اختلاف قیمت کارخانه و بازار باشد.باید خودو همین مقدار که مثلا قرعه کشی میشه.و گیر هیشکی نمیاد.گیر همین دلال میاد. اینو همه میدونن
رضا۲۳۵۱۴۹۶۱۴:۰۵:۱۴ ۱۴۰۰/۱۰/۶
جیگر برو بازار اینها را بخر بیا خودرو بساز سوار شو گرون نخر یک وقت ضرر کنی
ناشناس۲۳۵۰۰۸۱۱۵:۵۷:۴۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
دستور رئیس جمهور به وزیر صمت مبنی بر برگشت قیمت خودرو به روال قبل ، کلا ۲۷ روز دوام داشت !!! دستور رئیس جمهور به وزیر بهداشت در مورد اجرایی شدن نسخ الکترونیکی از اول دیماه نیز ؛ کلا اجرایی نشد !!!
ناشناس۲۳۵۰۰۸۲۱۵:۵۹:۵۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
دولت نباید مجلس را حیاط خلوت خودش تلقی کند .
ناشناس۲۳۵۰۰۹۳۱۶:۰۶:۰۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خلاصه یکی پیداشدشرایط ماپیش خریدا رودرک کنه شایدباورتون نشه النگودختر6ساله موفروختم بقیه پول خودروجورکردم که مثلا بهمن خودروتحویل بگیرم وقتی شنیدم 32میلیون بایدبیشتربدم تامرزسکته رفتم حالابعد11ماه انتظاربایدانصراف بدم این رسمش نبودآقای وزیراینجوری منو شرمنده دخترم بکنی
ناشناس۲۳۵۰۱۰۷۱۶:۱۳:۲۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
وزیر صمت نتونه رئیس کارخانه خودرو سازیی که خود مختار قیمت لحظه به لحظه بالا میبرند بهتره استیضاح و عوض بشه
ناشناس۲۳۵۰۲۵۰۱۷:۲۴:۱۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تکلیف کسانی که خودرو فرسوده دارند و پلاک فعال چیست
ناشناس۲۳۵۰۱۲۲۱۶:۲۰:۰۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
جناب سیاهکلی از قول ما به جناب سرهنگ بگو : کو بهبود معیشت مردم ؟ کو اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده ؟ کو جهش تولید ؟ کو آن وعده ها ؟
ناشناس۲۳۵۰۱۴۴۱۶:۲۸:۳۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
به خدا من از خودروهای ثبت نامی اسمم درآمده و نسبت به ماه قبل 18میلیون گران شده واقعآ مانده ام از کجا میخواد جور به
ناشناس۲۳۵۰۱۵۲۱۶:۳۱:۲۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
۲ روزه که تخم مرغ هم شده شونه ای ۵۵۰۰۰ تومن . وزیر جهاد کشاورزی هم باید استیضاح شود
ناشناس۲۳۵۰۲۳۲۱۷:۱۳:۴۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
زنگ بزن بازرگام برات بیاره ۴۳ تومن تخم مرغ ۱۵ تومن هزینه پیک مجموع : ۵۸ هزار تومن !!!! خخخخخخخخخخ # کنترل _ بازار _ :-)
م۲۳۵۰۲۴۲۱۷:۲۰:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تخم مرغ 43هزارتومانه
ناشناس۲۳۵۱۳۵۱۱۱:۵۰:۴۱ ۱۴۰۰/۱۰/۶
60 هم پیدا کردی بخر
ناشناس۲۳۵۰۲۸۲۱۷:۳۹:۴۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
ثبات قیمتی کالا ها و اجناس در ایران ، مثبت و منفی یک هفته میباشد :-)
ناشناس۲۳۵۰۲۸۶۱۷:۴۱:۴۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
واقعا قرار است در برابر تحمل اینهمه فشار و سختی معیشتی و اقتصادی ناشی از تحریم ها ، چه چیزی گیر این مردم بیاد ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۲۳۵۰۳۰۲۱۷:۴۸:۴۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
یه املت ۲ نفره در میاد ۵۰ هزار تومان آخه کجای دنیا اینجووریه ؟ خداوکیلی کره شمالی هم اینجوری نیس
ناشناس۲۳۵۱۳۸۷۱۲:۲۶:۵۸ ۱۴۰۰/۱۰/۶
گرون خریدی داداش ۶ تا تخم مرغ ۱۲ تومن دو قاشق روغن هزار تومن دو قاشق رب گوجه ۴ هزار تومن دو تا نون بربری ۴هزار تومن همه رو دست بالا گرفتم شد ۲۱ تومن
ناشناس۲۳۵۰۳۰۸۱۷:۵۴:۵۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
زمزمه برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ ی جهانگیری ، قیمت تخم مرغ رو رسونده به ۵۸۰۰۰ تومان . وای به حال اینکه این ارز عملا برداشته شه . سلام تخم مرغ ۱۱۰/۰۰۰ تومنی
ناشناس۲۳۵۰۳۰۹۱۷:۵۶:۰۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
بگذار بنشینند بر صندلی بعد این چیزها را بخواه و فعلا دست‌پخت قبلی ها هست
ناشناس۲۳۵۰۳۱۱۱۷:۵۶:۵۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
در دولت قبل که در صف این چیزها بودی!
ناشناس۲۳۵۰۳۸۰۱۸:۳۹:۵۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
شونه ای ۶۰هزار تومن
حسن۲۳۵۰۸۰۴۲۳:۱۱:۵۵ ۱۴۰۰/۱۰/۵
جای تاسف است که از اقدام نابجای وزیر صمت در بالا بردن قیمت خودرو که بر خلاف نظر رئیس جمهور هم هست دفاع میکنی.وباافزایش قیمت تخم مرغ مقایسه میکنی دوست عزیز در شرایط کنونی مردم چگونه برای پراید ۲۰ میلیون اضافی دارند که بدهند.
ناشناس۲۳۵۱۲۳۳۱۰:۱۰:۲۸ ۱۴۰۰/۱۰/۶
شده شونه ای 62
رسول۲۳۵۰۱۵۵۱۶:۳۲:۰۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خیلی از دادخواهی نماینده محترم ممنونم که حرف دل ما را زده امیدوارم با تلاش و ممارست به نتیجه برسه.
محسن۲۳۵۰۲۴۱۱۷:۱۸:۵۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
سلام بابا بذارید یکم کار جلو بره بعد سوپر من بازی دربیارید
ناشناس۲۳۵۰۱۶۹۱۶:۳۷:۱۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خودتون میدونید عملیاتی نیست فقط حرف میزندی واردات خودرو را ازاد کنید یه بار برای همیشه درست خواهد شد
سهیل۲۳۵۰۱۷۳۱۶:۳۸:۳۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
داداش مگه میشه قیمتهارو برگردونه به یکماه قبل پس این چندهزارتاماشینی که توی یکماه فروش رفته چی.یه چیزی بگین که حداقل بچه های زیر هفت سال باورکنن
ناشناس۲۳۵۰۱۸۷۱۶:۴۴:۱۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تااااازه دارید میرسید به سر خط اصولا بهای تمام شده بالا باعث قیمت نامناسب و همچنین کمبود توان مالی برای تحقیق و نوآوری و ارتقای محصولات شرکتهای خودروساز شده بهای تمام شده شامل دستمزد ، مواد و قطعات ، هزینه های سربار است خط دوم که باید دنبال شود واسطه های فراوان در خرید قطعات و مواد اولیه است خط سوم ، هزینه های سرسام آور و کنترل نشده
فقط خدا۲۳۵۰۱۹۴۱۶:۵۰:۱۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
مگه عرضه ندارید که خودرو مستقیم وارد بازار نمیکنید.ثبت نام چه صیغه ای هست.من الان ۲۰ بار ثبت نام کردم اسمم درنیومده.مستقیم وارد بازار بشه.دلال هم دیگه وجود نداره.مرد باشید.اسلام رو بیشتر از این ضعیف نکنید
ناشناس۲۳۵۰۲۰۶۱۶:۵۹:۳۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خود كرده را تدبير نيست! اين همه آدم رفتن و آمدن قيمت ها رو به افزايش است چون مولفه هاي اقتصادي و سياسي و با رفتن آدمها و دستوري حل نمي شوند كه همه سرشان را زير برف كردند !
مجتبی۲۳۵۰۲۰۹۱۷:۰۲:۱۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تا حالا چندین نماینده اعتراض کرده اند و بعد سکوت کردند. ایا این اعتراض و سکوت نشانه سهم خواهی است یا نشان دادن خودشان... چون هیچ چیزی عاید مردم نشده
ناشناس۲۳۵۰۲۱۱۱۷:۰۳:۴۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
فقط استیضاح
ناشناس۲۳۵۰۲۲۳۱۷:۱۰:۱۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
اجازه بدن ماشین وارد شه مشکل براحتی حل میشه
سعید۲۳۵۰۲۲۴۱۷:۱۰:۱۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
ما مردم حقمونه ،کافیه ۶ ماه خودرو نخریم ،تا خریدار است همینه الکی هم غر نزنید ،پراید باید بشه ۲۵۰ میلیون
ناشناس۲۳۵۰۲۳۶۱۷:۱۵:۰۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
مردم دارند از چیزهای دیگر ناله می کنند ایشون از ماشین! خبری هست که دست ها کوتاه شده؟
صنعتگر۲۳۵۰۲۴۶۱۷:۲۲:۰۵ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خدا کنه جنگ زرگری نباشه
ناشناس۲۳۵۰۲۵۵۱۷:۲۶:۱۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
هر وقت جلوی تورم گرفتید خودرو سازی هم افزایش قیمت نخواهد داشت و حرکات عوامانه را هم کنار بگذارید اگر ریگی به کفش ندارید
ناشناس۲۳۵۰۲۷۴۱۷:۳۶:۴۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
مدیر عامل ایران خودرو تو کارنامش تا قبل از این پست هیچگونه سابقه مدیریتی و اجرایی نداشت چطور و با حمایت چه کسانی به این پست رسید درضمن مگه نه اینکه این ۲ شرکت زیان ده هستن چرا جلوی ضرر نمیگیرید و بجای تولید خودرو وارد نمیکنید
حقگو۲۳۵۰۲۸۸۱۷:۴۲:۳۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
به شتری میگن خودت میدونی سروصورتت چقدر کج و معوجه؟! شتر جواب جواب میده تو بگرد یه جای راست و بدون اعوجاج در هیکل من پیدا کن!!! حکایت امروز ماست!کسی میتونه یه روال منطقی در مسائل جاری نام ببره؟
اکبر۲۳۵۰۲۸۹۱۷:۴۲:۵۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
سؤال اینجاست چرادر افزایش قیمت قبلی که پیش فروش های بدون سود مشارکت تحویل 1400 مستثنا از این گرانی بودن توسط آقایان دولت لغو شد و در افزایش قیمت جدید گرانی شامل پیش فروش ها شد چرابعد از حدود یکسال که پول مشتری نزد خودروساز الخصوص سایپا اونم بدون سود باید 18 درصد شامل گرانی شود. ظلم یعنی چی؟
علی۲۳۵۰۳۴۴۱۸:۲۴:۴۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
تشکرازنماینده محترم‌‌‌ که‌‌‌ به‌ فکرمردم وحرف‌ دل را گفتند
ناشناس۲۳۵۰۳۷۴۱۸:۳۷:۳۵ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خود کرده را تدبیر نیست.
علی۲۳۵۰۴۸۱۱۹:۵۱:۱۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
فاطمی امین ضعیف ترین وزیر صنعت ومعدن وتجارت باید بزودی استیضاح شود
ناشناس۲۳۵۰۴۸۵۱۹:۵۱:۵۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
واین داستان گرانی خودرو و تئاتر استیضاح همچنان ادامه دارد ....!
ناشناس۲۳۵۰۵۰۱۱۹:۵۸:۲۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خوشبختانه دولت اقای رییسی به شدت دنبال توافق برجامه که اگر به ثمر برسه تا حدودی قیمت خودرو متعادل میشه ولی اگر خدایی نکرده توافقی نشه قیمتها بالاتر میره
علی۲۳۵۰۵۲۰۲۰:۱۳:۰۸ ۱۴۰۰/۱۰/۵
به خدا قیمت این ماشینها باید تقسیم بر ۱۰ بشه . آخه انصافشون کجاست ؟ چرا کسی به فکر مردم بدبخت نیست تاکی ؟
حجت توشنی۲۳۵۰۵۲۴۲۰:۱۷:۱۲ ۱۴۰۰/۱۰/۵
ببخشید خودرو سازان به خوردن پول حرام عادت کرده و البته کسانی که از آنها حمایت میکنند هم همینطور ،،، از بالا هم که کسی به فکر مردم نیست خداوند متعال به همه ما رحم کند انشالله
سعید۲۳۵۰۵۴۳۲۰:۳۱:۴۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
واقعا هم اون وزیر صمت هم کسایی دیگه که خدارو هم از یاد بردن باید استیضاح بشن، اخه ماشین پراید چی داره 180تومن؟ فکر اینم بکنین این پولا خوردن نداره حرامه
ناشناس۲۳۵۰۵۷۷۲۰:۴۸:۰۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
عده زیادی از مردم در حداقل های زندگی خود درمانده اند، بعد نماینده مجلس پیگیر منافع مافیای واردات خودرو است؟
جواد۲۳۵۰۵۸۰۲۰:۴۹:۱۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
واقعا ظلم شده من هم جزئ افزایش قیمت خودرو هستم سی میلیون تومان اضافه پرداخت کردم دوسال پیش ثبت نام کرده بودم وزیر محترم باید استیضاح شود
ناشناس۲۳۵۰۵۸۲۲۰:۵۰:۳۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
مجلس کوپن خود را برای یک وزیر نسوزاند.دولت با گران کردن خودرو چهره ی خود و امید مردم را تخریب نکند. شرایط جامعه و مردم را درررک کنید.
ناشناس۲۳۵۰۵۸۸۲۰:۵۳:۳۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
به خداپراید 20میلیون هم گران خود مردم اشتباه میکنید سال 95کادنزا180تومان بود حال یک پراید 180تومان چ عدالت هست
ناشناس۲۳۵۰۵۹۳۲۰:۵۶:۲۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
اگه خودرو وارد بشه مثل گذشته التماس مردم میکنند خودروهاشون بخره کسی نمی خره
ناشناس۲۳۵۰۶۰۸۲۱:۰۴:۱۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
کسی که حرف رییس جمهورو زیر پا گذاشت وکار خودشو کرد، فقط یک کلام استیضاح
ناشناس۲۳۵۰۶۱۳۲۱:۰۶:۰۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
اگراین شرکت‌ها زیان‌ده هستند چرا حمایت میشن چقدر بایدمردم جور زیان دو خودرو ساز را بکشند
ناشناس۲۳۵۰۶۴۶۲۱:۲۴:۱۹ ۱۴۰۰/۱۰/۵
مرگ بر ایران خودرو و سایپا
ناشناس۲۳۵۰۶۴۸۲۱:۲۶:۱۵ ۱۴۰۰/۱۰/۵
سلام شاهین 52 میلیون گران شد وام 30 میلیونی هم حذف کردن گفتن در حد حرف بوده
ناشناس۲۳۵۰۶۵۹۲۱:۳۱:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۵
اگه این کار رو انجام بدین خیلی خوبه
ناسناس۲۳۵۰۶۸۱۲۱:۴۹:۴۰ ۱۴۰۰/۱۰/۵
وزیری که نتواند‌جلو افزایش قیمت خودرو را بگیرد همان بهتر که استیضاح شود
ناشناس۲۳۵۰۷۱۱۲۲:۰۷:۱۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
دمت گرم ، جمع کنید این مافیای خودرو رو ،
سجاد۲۳۵۰۷۵۷۲۲:۳۳:۴۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
واقعا اگ ده تا نماینده مثل شما باشن اونوقت میشه مجلس انقلابی .
مجتبی رستگار مقدم۲۳۵۰۷۷۲۲۲:۴۲:۱۳ ۱۴۰۰/۱۰/۵
آقا سیاه کلی واقعا انسان باشرف و محترمی هستش من از مشهد پیگیر خودرو شاهین بود اینقدر ایشان زیبا پاسخ منو داد که حد نداشت واقعا من ازش ممنونم خدا کنه هر چه سریع تر وزیر استیضاح شود.از تمام نمایندگان ممنونم
علی۲۳۵۰۸۰۵۲۳:۱۲:۳۴ ۱۴۰۰/۱۰/۵
خیلی هاباید استیضاح بشن ولی کو چون قانون نیست
ناشناس۲۳۵۰۸۰۹۲۳:۱۵:۱۷ ۱۴۰۰/۱۰/۵
ما داریم پس رفت میکنیم تا اندازه ای پس رفت خواهیم کرد که ویتنام و... برای ما بهشت باشه
ناشناس۲۳۵۰۸۴۹۲۳:۴۱:۰۱ ۱۴۰۰/۱۰/۵
سلام و درود بر شما جناب آقای سیا هکلی مگر حق این مظلومان را شما بتوانید بستانی.به حول قوه الهی
فاطمه۲۳۵۰۸۹۲۰۰:۲۴:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۶
شهریور پارسال ۸۰ تومن ریختیم به حساب برا شاهین نصف کل پول یعنی ۱۶۰ تومن گفتیم نهایت اضافه بشه میشه ۲۰۰ تومن الان ۳۲۵ تومن برامون قیمت خورده آخه از کجا بیاریم این انصافه برا کسی که ۱۵ ماه تو نوبت بوده حداقل اونایی که تو نوبت بودن گرونی اخیر خودرو شاملشون نشه
ناشناس۲۳۵۰۹۰۸۰۰:۳۹:۱۵ ۱۴۰۰/۱۰/۶
من نبودم دستم بود تقصیر استینم بود استین مال کتم بود کتم مال بابام بود یه جواب ساده جناب وزیر البت در اینجا بابام استعاره است از جناب روحانی که این روز تمام کاسه کوزه ها سر اون ننه مرده میشکنه و از کارای خوبشم بهره برداری خوبی میشود.
محمود۲۳۵۰۹۱۷۰۱:۰۰:۱۴ ۱۴۰۰/۱۰/۶
ترراخدااین پیامابه گوش همه برسونیدسال ۹۹پول پیش فروش یه پارس ریختم .گفتن گرونی بهتون تعلق نمیگیره
ناشناس۲۳۵۰۹۶۷۰۲:۳۳:۰۱ ۱۴۰۰/۱۰/۶
خودرو های بی کیفیت وآدم کش وبا قیمتهای نجومی کجای دنیادیدید
وحید۲۳۵۰۹۷۰۰۲:۳۷:۵۲ ۱۴۰۰/۱۰/۶
باسختی دارم کار میکنم بلکه پولی جمع بشه سواری بخرم اماهروزافزایش قیمت واقعابه خودرونیاز دارم.مادرم دیدچشماش ازدست داده دکتری یاجای بخوایم بریم زجرمیکشم
ناشناس۲۳۵۰۹۷۳۰۲:۵۵:۳۳ ۱۴۰۰/۱۰/۶
بشینید تا براتون ارزون کنند.
رضا۲۳۵۰۹۸۶۰۳:۴۶:۴۲ ۱۴۰۰/۱۰/۶
اگر هر وزیر که ناتوان از جلوگیری از مهار قیمت داشته باشد را استیضاح وزیر توانمند را تشویق کنند انشالله خوب می شود
ناشناس۲۳۵۰۹۹۰۰۴:۱۲:۴۳ ۱۴۰۰/۱۰/۶
کمتر فیلم بازی کنید خب ارزان کنید حداقل به قیمت برگردون الکی جنگ‌ زرگری راه میندازید مثلا ما به فکریم برو بابا
ایرانی۲۳۵۰۹۹۴۰۴:۲۶:۴۴ ۱۴۰۰/۱۰/۶
واردات خودرو آزاد... خللاص. دولت که ارز نمیده... پس چرا واردات خودرو وهمه چیزآزادنمیشه؟! جای بسی تعجب است!!!!! نکنه،،،،،،،،،، ایران خودرو و سایپا...
رضا۲۳۵۱۰۰۲۰۵:۰۲:۵۹ ۱۴۰۰/۱۰/۶
اقای نماینده عملکردخودتون بهترازوزیرصنعت نیست شماراکی بایداستیضاح کنه
ناشناس۲۳۵۱۰۴۸۰۷:۳۱:۴۶ ۱۴۰۰/۱۰/۶
نمیشه با این قیمتها سمت خودرو رفت خدایا شرمنده زن و بچه شدیم العفو
ناشناس۲۳۵۱۰۶۹۰۸:۰۱:۲۱ ۱۴۰۰/۱۰/۶
بنده در 25مرداد سال 99کوئیک اس ثبت نام کردم تا الان نتوانستم تحویل بگیرم .در هر دعوت نامه قیمت را افزایش میدهند.
ناشناس۲۳۵۱۰۸۸۰۸:۱۱:۰۷ ۱۴۰۰/۱۰/۶
ظاهرا این وزیر محترم توانایی تعویض مدیران خودروسازی رو نداره توانایی کنترل قیمت نداره توانایی مدیریت نداره فقط سخنرانی
ناشناس۲۳۵۱۰۹۷۰۸:۱۵:۳۰ ۱۴۰۰/۱۰/۶
کجای کاری آقا تازه وزیر سر مردم منت گذاشته که خودرو را 30 فقط درصد ناقابل گران کردیم
ناشناس۲۳۵۱۱۶۶۰۹:۱۰:۴۲ ۱۴۰۰/۱۰/۶
نمایندگان اگر اطلاعات اولیه اقتصادی داشتند بجای پرداختن به قیمت یک کالا بدنبال ریشه های این تورم و رکود اقتصاد میرفتند و دست از شعارهای مشت بر دهان دیگران بر میداشتند و منافع ملی قربانی نمیکردند .
حیدر۲۳۵۱۱۷۳۰۹:۱۷:۳۰ ۱۴۰۰/۱۰/۶
سلام حتما باید خودرو وارد شود و انحصار شکسته شود تا خود روساز داخلی تفهیم بشه که نمیتواند تا ابد هم مال وجان مردم را در شیشه کند اگه این انحصار شکسته نشود مسئولین مشمول ضمه مردم خواهند بود چه معنی داره که با قیمت های گذاف مردم جنس بنجل بخرند ایا مردم گروگان این دو شرکت خودرو سازهستند
ناشناس۲۳۵۱۲۴۴۱۰:۲۰:۳۸ ۱۴۰۰/۱۰/۶
تازه به جای عذرخواهی از گرونی دفاع هم میکنه. پس تو برا چی اونجا نشستی.برا چی وزیر شدی
علیرضا سعادت۲۳۵۱۴۲۷۱۳:۰۳:۳۹ ۱۴۰۰/۱۰/۶
مهلت بدید کار کنه صبر کنید
ناشناس۲۳۵۱۴۷۰۱۳:۳۶:۳۱ ۱۴۰۰/۱۰/۶
مدیر کار بلد ژاپنی دعوت کنید
مهدی۲۳۵۱۴۸۴۱۳:۵۶:۱۵ ۱۴۰۰/۱۰/۶
اگر صداقت دارید، اسامی امضاکنندگان طرح استیضاح رو اعلام کنید مجلس هنوز به وعده شفافیت عمل نکرده چطور یقه دیگران رو میگیره
ناشناس۲۳۵۱۵۱۳۱۴:۲۴:۵۸ ۱۴۰۰/۱۰/۶
چرا واردات خودرو را دولت ازاد نمیکنه مردم دوست دارن خودرو با کیفت سوار شن
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

  2. مدینه فاضله موهوم؟!

  3. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

  4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

  5. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

  6. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

  7. از پلاسکو تا متروپل ؛ برج هایی که همچنان فرو می ریزند!

  8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

  9. مالک متروپل:‌ اجرای دهانه‌های ۱۶ متری بدون ستون در ‎متروپل!

  10. این ابهام را هر چه زودتر برطرف کنید !

  11. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

  12. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

  13. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

  14. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

  15. سگ وحشی برای شکار ایمپالا به آب زد اما اسب آبی سر رسید !

  16. ویدئویی دیده نشده از وضعیت مردم تهران پیش از انقلاب!

  17. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

  18. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

  19. گرانی در ۴ سال آخر دولت روحانی

  20. قد خودروسازان داخلی  چقدر است؟!

  21. اتهامات عجیب یک وکیل

  22. چگونه تهدیدات را کاهش دهیم؟

  23. صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد؟!

  24. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

  25. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

    2. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

    3. این ابهام را هر چه زودتر برطرف کنید !

    4. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

    5. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

    6. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

    7. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

    8. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

    9. توییت مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه درباره مالک متروپل

    10. روحانی: نیاز امروز کشور گشایش اقتصادی، رفع عزتمندانه تحریم‌ها و سرمایه‌گذاری‌ داخلی و خارجی است

    11. ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل دستگیر شدند/ ادامه عملیات آوار برداری

    12. خطیب نمازجمعه تهران: قوه قضاییه با مفسدانی که باعث افزایش اجاره بها می شوند برخورد کند

    13. سرلشکر سلامی: سپاه انتقام خون شهید صیاد خدایی را خواهد گرفت

    14. ۱۹ کودک در تیراندازی مرگبار در یک مدرسه ابتدایی در تگزاس کشته شدند

    15. مراسم وداع با پیکر شهید صیاد خدایی

    16. روایت زیدآبادی از شکست دوم خرداد / انتقاد نادران از قالیباف درباره مدیریت مجلس / توصیه خطیب زاده به کانادا

    17. دادستان کل کشور: مردم را باید مرتب در جریان روند اصلاحات اقتصادی قرار داد

    18. چرا بیت رهبری در خیابان جمهوری بنا شد؟

    19. توییت فعال رسانه ای خارج از کشور درباره ترور شهید صیادخدایاری

    20. سلام فرمانده 

    21. توضیحات سردار شکارچی درباره ترور شهید صیادخدایی/ دستور اژه‌ای درباره بازار خودرو/ نظر علی مطهری درباره طرح اصلاح یارانه‌ها

    آخرین عناوین

    بلیط هواپیما