مصیبت های کودکان فلسطینی در سایه اشغالگری صهیونیست ها

گروه جهان الف،   4000901055 ۵ نظر، ۲ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

کودکان فلسطینی بزرگترین قربانی جنایتهای رژیم غاصب اسرائیل هستند و این درحالی است که دولتهای غربی مدافع حقوق بشر در برابر این جنایت ها سکوت کرده اند.

مصیبت های کودکان فلسطینی در سایه اشغالگری صهیونیست ها

به گزارش الف، رژیم  اشغالگر صهیونیستی در راستای سیاستهای نژادپرستانه اش در زمینه از بین بردن فلسطینیها، سیاست خصمانه کشتار کودکان بیگناه فلسطینی را در دستور کار خود قرار داده است. برخورد خشونت بار   رژیم اسرائیل با کودکان فلسطینی مغایر با قوانین بین المللی به ویژه   ماده 16 کنوانسیون حقوق کودکان است که بر اساس   این ماده ، رفتار خشونت آمیز با کودکان ممنوع است.

رژیم کودک کش صهیونیستی در حالی روز جهانی کودک را جشن می گیرد  که 77 کودک فلسطینی را طی سال 2021 به شهادت رسانده و بین 500 تا 700 کودک را محاکمه نظامی کرده است.

جنبش جهانی دفاع از کودکان، شاخه فلسطین به مناسبت روز جهانی کودک  در بیانیه ای تاکید کرد که از ابتدای سال 2021 تا به امروز 77  کودک فلسطینی  به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی  به شهادت رسیده اند که 61  تن از آنها از ساکنان نوار غزه و 16  نفر از این کودکان از اهالی کرانه باختری بوده اند.این رژیم کودک کش حدود 2200 کودک فلسطینی را از سال 2000 تا به امروز  به  شهادت   رسانده است .

رژیم غاصب اسرائیل در صدر لیست رژیم هایی  قرار دارد که بر خلاف قوانین بین المللی  کودکان بیگناه را بازداشت و محاکمه و در زندانها به شیوهه ای مختلف شکنجه می کند. تشدید جنایتهای رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی اوضاع مصیبت باری را برای فلسطینیها در پی داشته است. در چنین شرایطی افکار عمومی در سراسر جهان با محکومیت جنایتهای رژیم صهیونیستی انزجار خود را از این رژیم که به دلیل خشونتها و کشتار گسترده کودکان فلسطینی اعلام می کنند.

شرایط کودکان فلسطینی  روز به روز بدتر می شود و آنها هر روز شاهد فجایع و جنایات بزرگ رژیم صهیونیستی هستند که ده ها نفر از آنها به جای بودن در آغوش گرم خانواده و یا بازی با همسالان خود و تحصیل، در زندانهای صهیونیستی به سر میبرند و از ساده ترین امور زندگی محروم هستند.

صدها کودک در غزه که همچنان از بلای محاصره و جنگ اخیر رنج می برد و مصیبتها و عواقب آن پایان نیافته ، پس از ویران شدن خانه هایشان همچنان آواره هستند. خانواده ها، چه با اقوامشان، چه در خانه های اجاره ای، منتظر بازسازی  منازلشان هستند، در حالی که هیچکدام از افراد که در حملات هوایی اسرائیل دچار جراحات شدیدی شده بودند، تحت درمان قرار نگرفته اند.

ناظر حقوق بشر اروپا و مدیترانه پس از جنگ اخیر رژیم اسرائیل علیه نوار غزه در ماه مه گذشته گزارشی منتشر کرد که نشان داد از هر 10 کودک در نوار غزه 9 نفر از پیامدهای ناشی از  این جنگ رنج میبرند.

در جنگ غزه رژیم اسرائیل بیش از 100 حمله علیه مدارس فلسطین انجام داد که وزارت آموزش و پرورش فلسطین از تمامی نهاد و کشورها خواست تا از کودکان فلسطینی در زمینه آموزش و حق تحصیل حمایت کنند و در مقابل جنایتهای این اشغالگران صهیونیستی بایستند.

در همین راستا باشگاه اسرای فلسطینی در گزارشی با بیان اینکه حدود 160 کودک در «عوفر»، «دامون» و «مجدو»   به سر میبرند، تاکید کرد که مقامات   صهیونیستی حدود 19000 کودک (زیر سن) 18 سال از زمان وقوع انتفاضه دوم در سپتامبر 2000، از جمله کودکان زیر 10 سال را بازداشت کرده اند.

بر اساس گزارش باشگاه مذکور دو سوم از کودکان بازداشت شده تحت یک یا چند  نوع شکنجه  فیزیکی و همه بازداشت شدگان در مراحل مختلف بازداشت تحت شکنجه روحی و روانی قرار گرفته اند.  کودکان بیگناه فلسطینی در حین و پس از بازداشت به صورت سیستماتیک و بر خلاف قوانین بین المللی   مورد بازجویی قرار میگیرند.

از دیگر جنایتهای رژیم کودک کش صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی بازداشت آنها در شب، ضرب وشتم آنها در برابر چشمان خانواده،تیراندازی به سمت آنها میتوان نام برد. آنها در زندان با غل و زنجیر و با چشمانی بسته و بدون غذا نگه داشته میشوند. تهدید و ارعاب آنها برای گرفتن اعترافات اجباری از دیگر اقدامات خصمانه مقامات صهیونیستی است.

کودکان بازداشت شده در زندانهای صهیونیستی  از حق آموزش و خدمات درمانی و همچنین ارتباط با خانواده خود محروم هستند. خانواده های این کودکان  از آوردن لباس، وسایل شخصی و کتب فرهنگی منع شده اند و اداره زندان از برخورد با آنها مانند بازداشت شدگان بزرگسال با هجوم به اتاق آنها، پخش گاز اشک آور ، ضرب و شتم و اعمال مجازات علیه آنها ابایی ندارد.

روزنامه القدس العربی ماه مارس در  گزارشی نوشت: کودکان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی بدون داشتن ابتدایی ترین حقوق بشر   در زندان به سر می برند و مقامات صهیونیستی آنها را مجبور به پرداخت مالیات میکنند و کودکانی هم که آزاد میشوند، به پرداخت جریمه های سنگین مالی محکوم میکنند و برخی از   آنها  نیز در بازداشت خانگی قرار می گیرند.

درحالیکه رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه ای به مناطق فلسطینی انجام میدهد و کودکان فلسطینی بخش عمده ای از قربانیان این حملات هستند، دولتهای غربی مدعی حقوق بشر در برابر جنایتهای این رژیم سکوت اختیار کرده و به گونه ای عمل میکنند که گویا هیچ حقوقی نقض نشده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۳۰۷۹۰۲۰۰:۵۲:۱۹ ۱۴۰۰/۹/۵
رژیم جعلی و غاصب و کودک کش صهیونیستی محکوم به نابودی است ظلم پایدار نمی ماند.
ناشناس۲۳۰۷۹۰۴۰۰:۵۵:۲۱ ۱۴۰۰/۹/۵
سکوت دولتهای غربی مدعی حقوق بشر در مورد جنایات صهیونیست ها و کشتار کودکان مظلوم فلسطینی مایه تاسف و شرمساری فراوان است.
ناشناس۲۳۰۸۱۷۷۰۸:۵۹:۵۰ ۱۴۰۰/۹/۵
متأسفم بعد شبکه های آن ور آبی مسیح علی‌نژاد من وتو بر از اسراییل حمایت میکنند و یک سری ایرانی نما به حرف آنها گوش می‌دهد
ناشناس۲۳۰۸۵۶۵۱۳:۳۱:۵۰ ۱۴۰۰/۹/۵
کمی هم از کودکان کار خودمان بگویید.
ناشناس۲۳۰۸۷۲۸۱۶:۲۴:۵۷ ۱۴۰۰/۹/۵
مصیبت کودکان خودمان را حل کردید؟!
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 2. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 3. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 4. «دستاورد شگفت انگیز» ایران در توسعه سامانه‌های دفاع موشکی

 5. سامانه شاد هک شد

 6. رئیس جمهور: دولت مصمم به بازگشت امید به مردم است/ گلایه‌های مردم را بحق می‌دانم/برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم

 7. گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور در ۱۰۰ روزگی دولت | رئیسی: در تلاشیم گرانی را کنترل کنیم

 8. «بی فرهنگی» اقتصادی و آبی که همیشه گل آلود می شود

 9. سقوط پهپاد در یکی از روستاهای شهرستان کوهرنگ

 10. راهکارهای ضمانت گرفتن از امریکا برای خارج نشدن از توافق

 11. روایت یک مقام وزارت خارجه از سختی و دشواری کار تیم مذاکراتی ایران در وین

 12. واکنش مشهدی‌ها به توهین شهاب مرادی در برنامه زنده تلویزیونی

 13. وارونگی افزایش حقوق بازنشستگان کشوری

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 12. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 13. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 14. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 15. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 19. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 20. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 21. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 23. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 24. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 25. بدون تعارف با جاسوسان واقعی موساد در سریال سرجوخه

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما