لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

گروه سیاسی الف،   4000622001 ۴۸ نظر، ۵ در صف انتشار و ۲۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

حزب‌الله یکی از طرف‌های محور مقاومت است که طی دهه اخیر به شکل سیستماتیک هدف «جنگ نرم» آمریکایی در لبنان قرار گرفته است.

لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

به گزارش الف، جنگ رسانه‌ای که از آن به عنوان «جنگ نرم» تعبیر می‌شود  روشی است که توسط غرب برای مورد هدف قرار دادن دشمنان ابداع شده و حتی در بسیاری از موارد  موثرتر از راهکارهای نظامی عمل می‌کند.  ایالات متحده نیز از جمله کشورهایی است که جنگ نرم را به عنوان یک ابزار مهم  جهت اجرای پروژه های خود ضد طرف‌های مورد نظر به کار میبرد.

نمونه بارز این جنگ را می توان در بحران سوریه و تبلیغاتی که  توسط سازمان‌های بین المللی و آمریکا علیه نظام سوریه صورت گرفت مشاهده کرد.  این استراتژی به شکل سازماندهی شده در سراسر جهان اجرا می‌شود و طرف‌های مختلف محور مقاومت از جمله حزب الله لبنان بارها هدف این جنگ قرار گرفتند.

در همین زمینه آمریکا که از طریق جنگ نظامی و تجاوزات رژیم صهیونیستی ضد لبنان نتوانست کاری مقابل حزب الله از پیش ببرد  بیش از یک دهه گذشته در تلاش برای تخریب چهره مردمی این حزب از طریق جنگ رسانه‌ای و متهم کردن آن به چالش‌ها و بحران‌های متعدد لبنان است. این استراتژی آمریکایی ضد حزب الله طی دو سال اخیر به شکل قابل توجهی تقویت شده؛ به طوری که سفارت ایالات متحده در بیروت تبدیل به مقر اصلی عملیات چهارجانبه آمریکا،  انگلیس، عربستان و امارات با هدف مقابله با حزب الله گشته است.

در این چارچوب آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که  آمریکا و همپیمانان آن صدها میلیون دلار به سازمانهای غیر دولتی جهت مشارکت در اعتراضات اکتبر ۲۰۱۹ در لبنان اختصاص داده بودند.  البته این حمایت مالی از سازمانهای مذکور چند سال قبل از آغاز این اعتراضات انجام می‌شد؛ به طوری که این مبلغ که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۵۰ میلیون دلار بود در سال ۲۰۱۹ و همزمان با آغاز اعتراضات لبنان به ۳۳۴ میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

البته در این گزارش سعی نداریم یک تجزیه و تحلیل و قضاوت شخصی ارائه دهیم بلکه همه آنچه گفته می‌شود به شکل مستند در گزارش‌های رسمی آمریکایی آمده که برخی از آنها در وب سایت وزارت خارجه ایالات متحده منتشر شده است.

در این زمینه موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک گزارشی تحت عنوان «مهار حزب الله» منتشر کرد که شامل یک برنامه عملیاتی برای مهار حزب الله از طریق نفوذ به جامعه مقاومت و طرفداران آن است. این گزارش پژوهشی چندین حوزه را پوشش داده و ابزارهای مختلفی را معرفی می‌کند که بسیار خطرناک هستند؛ زیرا هدف اصلی آن تاثیرگذاری بر وحدت و انسجام شیعیان و هدف قرار دادن افکار عمومی داخلی و خارجی و مخالفان و موافقان مقاومت با استفاده از استراتژی سیستماتیک رسانه‌ای ضد حزب الله است.

این گزارش‌ها نشان می‌دهد که «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت که شبانه روز برای مداخله در جزئیات پرونده سیاسی لبنان مداخله می کند در واقع  هر کاری در این کشور انجام می‌دهد به جز وظایف یک دیپلمات و وظیفه اصلی او تامین منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در لبنان و مقابله با حزب الله است.

بر این اساس آمریکایی‌ها با استفاده از نفوذی که در میان برخی احزاب لبنانی از جمله ۱۴ مارسی‌ها دارند یک کمپین رسانه‌ای متشکل از روزنامه نگاران و نویسندگان و خبرنگاران و چهره‌های مطرح اجتماعی برای انجام تبلیغات ضد حزب الله و متحدان آن به ویژه در آستانه انتخابات پارلمانی ایجاد کرده‌اند. ماموریت ابتدایی این  کمپین جذب افکار عمومی از طریق انجام اقدامات بشردوستانه مانند توزیع مواد غذایی و بهداشتی میان مردم و معرفی خود به عنوان یک ناجی است.

یکی دیگر از مهم ترین ماموریت‌های  این کمپین آمریکایی در لبنان در جامعه شیعیان و تحریک جوانان شیعه ضد مقاومت است. آمریکایی‌ها معتقدند باید در سایه تحریم‌های اعمال شده علیه حزب الله و متحدان آن، از طریق منابع ناشناس یک خط ارتباطی تجاری با انجمن‌های کسب و کار در جامعه شیعیان برقرار گردد تا به این ترتیب جوانان شیعه در زمینه اقتصادی مستقل عمل کرده و از حزب‌الله جدا شوند تا به تدریج جدایی ایدئولوژیک نیز میان آنها صورت بگیرد.

سنگ بنای این برنامه آمریکایی جوانان و دانشجویان و فعالان سیاسی و افراد کم سن و سال هستند. سفارت آمریکا همچنین برای تحمیل قیمومیت خود بر رسانه‌های لبنانی بر مبنای سیاست چماق و هویج عمل می‌کند؛ به این صورت که ابتدا مبالغی را تحت عنوان کمک به رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران لبنانی ارائه می‌دهد و سپس شروع به تهدید آنها در صورت عمل نکردن به خواسته‌های آمریکا می‌کند.

موسسه واشنگتن در سیاست خاور نزدیک در این زمینه اعلام کرد که آمریکایی‌ها معتقدند در جنگ تبلیغاتی ضد حزب‌الله باید از رسانه‌های مستقل که دیدگاه ضد حزب اللهی دارند ونیز فعالان شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.  

به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان درباره  ارائه کمک‌های بشردوستانه از منابع ناشناس  با اهداف نامعلوم  در جامعه لبنان هشدار می‌دهند؛ به ویژه  اینکه یک طرف این جریان به رژیم صهیونیستی برمی‌گردد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۹۶۹۳۳۰۷:۱۲:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
وظیفه تمام سفارتخانه ها جمع آوری اطلاعات درباره کشور میزبان است. اسم این جاسوسی نیست.
ناشناس۲۱۹۷۲۵۸۱۰:۱۰:۱۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اسمش چی هست...؟
ناشناس۲۱۹۷۳۸۸۱۱:۱۴:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اسمش هست کسب اطلاعات در مورد نظرات ورویکردهای سیاسی آن کشور وهشیاری برای برقراری سازنده ترین روابط در بهترین فرصت ممکن با آن کشور و اگر سفارت خانه ای نتواند این اطلاعات را کسب کند پس وجودش در آن کشور فقط خرج کردن ارز مملکتش است وبهتر است بساطش را جمع‌کند وبرگردد .
ناشناس۲۱۹۷۳۹۱۱۱:۱۶:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
سفارتخانه
ناشناس۲۱۹۷۴۶۴۱۱:۴۹:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۲۲
خبر فوری : لانه جاسوسی موساد در اربیل عراق منهدم شد.
ناشناس۲۱۹۷۳۹۵۱۱:۱۹:۵۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
سفارت روسیه لانه جاسوسی نیست؟ مگر همین ماه پیش نبود که سفیر روسیه و سفیر انگلیس در باغ سفارت روسیه آن عکس را منتشر نکردند؟؟؟؟
ناشناس۲۱۹۷۴۶۸۱۱:۵۰:۵۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
روسیه همسایه شمالی و کشور دوست و متحد استراتژیک ایران در جنگ سوریه و مبارزه با داعش بود.
ناشناس۲۱۹۷۴۹۰۱۱:۵۹:۴۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
چه ربطی به جاسوسی داشت این عکس؟ جاسوسی تعریف مشخص دارد
ناشناس۲۱۹۷۶۵۳۱۳:۱۵:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
جمع نبندید فقط سفیر روسیه آن عکس را منتشر کرد
ناشناس۲۱۹۷۲۶۶۱۰:۱۳:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
سفارت امریکا در هر کشوری که باشد جاسوسخانه است.
ناشناس۲۱۹۷۴۲۸۱۱:۳۰:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مرگ بر امریکا / دشمن اصلی ما امریکاست
ناشناس۲۱۹۷۸۸۴۱۵:۰۳:۲۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
تا دیروز که دشمن اصلی ما بی تدبیری دولت روحانی بودچی شد که دوباره آمریکا علم شد ؟!!
ناشناس۲۱۹۸۴۱۶۲۱:۱۴:۱۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
بله ولی این جمع آوری اطلاعات تا یه حدی جاسوسی حساب نمیشه.
ناشناس۲۱۹۶۹۳۶۰۷:۱۵:۱۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
شما به جنگ رسانه ها چه کار دارید، کار خودتان را بکنید. چرا کشورهای دنیا از جنگ نرم و.... هیچ شکایتی ندارند؟
ناشناس۲۱۹۷۲۱۵۰۹:۵۰:۳۳ ۱۴۰۰/۶/۲۲
کشورهای دنیا چون کاری با آنها ندان و 10 الی 20 کشور هستند که استکبار با آنها کار دارد و اتفاقا معترض هم هستند
ناشناس۲۱۹۷۲۷۷۱۰:۱۸:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
امریکا نباید در امور داخلی لبنان فضولی بکند.
ناشناس۲۱۹۷۲۹۶۱۰:۲۹:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
دشمن، ضدانقلاب، فتنه گر، جنگ نرم............ !!!!
ناشناس۲۱۹۶۹۳۹۰۷:۱۶:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مقاومت در برابر چه؟ لطفا موضوع را باز کنید. مقاومت کسی می کند که موضع دفاعی داشته باشد.
ناشناس۲۱۹۷۲۷۴۱۰:۱۵:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مقاومت در مقابل رژیم کودک کش صهیونیستی که قصد حمله و تجزیه کشورهای منطقه را دارد.
ناشناس۲۱۹۷۳۲۶۱۰:۴۴:۴۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
ای کاش گروهی در مقابل قدرت طلبی، ثروت اندوزه و حب دنیا مقاومت داشتند.
ناشناس۲۱۹۷۳۳۳۱۰:۴۸:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
خودت را به خواب زدی یا کلا متوجه نمی شوی؟
ناشناس۲۱۹۶۹۴۴۰۷:۱۹:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
لبنان و اسراییل باید هرچه زودتر گفتگوهای صلح را آغاز کنند.
ناشناس۲۱۹۷۲۲۱۰۹:۵۳:۲۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
خخخخه جنگی وجود ندارد که صلح شود و فقط بعضی وقت ها اسرائیل جانتان در هدف شومش که برای کشور گشایی است یک سنگی پرتاب می کند تا به خیال خودش ببیند کارساز است برای آن هدف یا نه
ناشناس۲۱۹۷۲۷۶۱۰:۱۷:۰۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اسرائیل غاصب در طول عمر 70 ساله خود به تمام کشورهای دور و برش تجاوز کرده و اهل صلح نیست .
ناشناس۲۱۹۷۳۶۷۱۱:۰۴:۵۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
ما که مرز مشترک با اسرائیل نداریم چرا باید گرفتار دعوای 70 ساله اسرائیل با همسایه هاش می شدیم
ناشناس۲۱۹۶۹۴۷۰۷:۲۰:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۲۲
چیزی به نام جنگ نرم وجود ندارد. این اصطلاح بهانه ای است برای پوشاندن ضعف ها و کاستی ها.
ناشناس۲۱۹۷۲۱۸۰۹:۵۱:۳۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
عجب اصلا چیزی به نام ضمیر ناخودآگاه شنیدی؟
ناشناس۲۱۹۷۲۷۹۱۰:۱۹:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اسرائیل وقتی در جنگ 33 روزه از لبنان شکست سختی خورد به جنگ نرم روی اورد.
ناشناس۲۱۹۷۳۷۲۱۱:۰۸:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
نتیجه این همه جنگ سخت و نرم برای مردم ایران چی بوده ؟؟
ناشناس۲۱۹۷۴۹۹۱۲:۰۱:۳۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
نتیجه آن این بود که اسرائیل و آمریکا را محار کردیم و الان دارد دوران پسا ابر قدرتی را میگذراند
ناشناس۲۱۹۶۹۶۹۰۷:۳۲:۴۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اول:جنگ نرم یک واقعیت است دوم : آمریکا در استفاده از جنگ نرم ید طولایی دارد سوم : لازمه موفقیت آمریکا در جنگ نرم، وجود تفکرات غلط ، ایدئولوژی های عجیب ، دروغگویی و خلف وعده در طرف مقابل است .و به اصطلاح تا یک خلا در طرف مقابل نباشد جنگ نرم آمریکا فایده ای ندارد . چهارم : اگر لبنانی ها از دیوار سفارت بالا بروند در بازی با آمریکا حتما بازنده خواهند بود
ناشناس۲۱۹۷۸۱۸۱۴:۳۹:۱۰ ۱۴۰۰/۶/۲۲
شما کامل توپ رو در زمین خودی انداختی. منطور شما اینه که ما دچار ضعف هستیم
ناشناس۲۱۹۸۲۶۰۱۸:۵۷:۱۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
دقیقا منظور همینه و واقعیت هم همینه . همه دنیا در حال جنگ نرم هستند و آنان که نقطه صعف دارند بازنده می باشند
ناشناس۲۱۹۶۹۹۳۰۷:۴۸:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
وقتی مردم لبنان تلاش ها وفعالیتهای بارز حزب الله برای بهبود اوضاع لبنان را نمی بینند پس معلوم است زحمت کشیدن برای لبنانی ها کوبیدن آب در هاون است و باید آنها را به حال خود رها کرد تا نابود شوند! ‌
علی۲۱۹۷۰۲۹۰۸:۰۹:۳۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
فارق از توطئه غرب و امریکا نیم نگاهی به وضعیت لبنان بکنید آیا مردم لبنان از خود سوال نمی کنند که چه شد لبنان ۲۰ سال پیش و عروس خاورمیانه اکنون در گیر سوخت و نیاز های ابتدایی است ؟؟؟
عمران۲۱۹۷۰۳۶۰۸:۱۳:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اگر دولت رسمی لبنان توسط ائتلاف شامل حزب الله تشکیل شده است به کار بردن واژه ی لانه ی جاسوسی برای سفارتخانه مثل توهین به خود دولت رسمی و حزب الله است. چرا؟ چون اگر لانه ی جاسوسی است چرا دولت لبنان سفیر را به عنوان نماینده ی رسمی دولتِ دیگر پذیرفته است؟ اگر فرستاده ی رسمی پذیرفته شده است پس چرا آن را لانه جاسوسی میخوانید؟ متوجه تناقض و عدم به کار بری مسئولانه واژگان هستید؟
ناشناس۲۱۹۷۳۸۲۱۱:۱۲:۱۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
نخیر ! فقط مرگ بر آمریکا !
ناشناس۲۱۹۷۲۴۰۱۰:۰۲:۵۸ ۱۴۰۰/۶/۲۲
وقتی حزب الله کمر به دشمنی با آمریکا و نابودی اسرائیل بسته ایا انتظار دارید اونها دست روی دست بگذارند؟ در ضمن چرا فقط حزب الله نگران دشمنی آمریکاست و سنی ها و مسیحی های لبنان امریکا را دشمن نمی دونند؟!
ناشناس۲۱۹۷۳۶۰۱۱:۰۱:۴۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
امریکا جان با پشتیبانی از اسرائیل در جهت نابودی منطقه از جمله لبنان بر آمد و حزب الله تشکیل شد تا جلوی این نابود سازی گرفته شود!
ناشناس۲۱۹۷۴۱۷۱۱:۲۷:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
اگر حزب الله نبود اسرائیل ، لبنان را قورت می داد درود بر حزب الله.
ناشناس۲۱۹۷۴۲۵۱۱:۲۹:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
قتل عام مردم بیگناه ژاپن و ویتنام و عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و غیره نشان داد که امریکا دشمن اصلی بشریت است.
ناشناس۲۱۹۷۴۷۵۱۱:۵۳:۴۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
سالها قبل از اینکه حزب الله تاسیس بشود امریکا و اسرائیل کمر به نابودی لبنان و سوریه و یمن و اردن و مصر و عراق بسته بودند حزب الله و مقاومت بدلیل جنایات امریکا و اسرائیل تاسیس شدند.
ناشناس۲۱۹۸۴۸۴۲۲:۲۴:۱۲ ۱۴۰۰/۶/۲۲
یه جوری حرف می زنی انگار دشمنی از جانب حزب الله شروع شده. اول آمریکا و صهیونیست ها دشمنی کردن
ناشناس۲۱۹۷۳۱۷۱۰:۴۰:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۲۲
بالاخره سفارت امریکا در لبنان نیز به لانه جاسوسی تغییر نام پیدا کرد انشالله کی جوانان شهادت طلب لبنانی این لانه را تسخیر می کنند ؟
ناشناس۲۱۹۷۹۹۴۱۵:۴۵:۲۵ ۱۴۰۰/۶/۲۲
همشون هم بعدا پست و مقام میگیرن!
ناشناس۲۱۹۸۶۷۷۰۳:۲۲:۱۲ ۱۴۰۰/۶/۲۳
بچه هاشونم میرن آمریکا:)
ناشناس۲۱۹۷۳۲۰۱۰:۴۲:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۲۲
مردم لبنان در استانه سومین مهاجرت گسترده از این کشور هستند. جمعیت مهاجران لبنانی که در کشورهای خارجی زندگی می کنند از ساکنین فعلی این کشور بیشتر هست!
ناشناس۲۱۹۸۰۹۷۱۶:۴۸:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۲۲
درهر کشوری امریکا انگلستان فرانسه المان سفارت داشته باشند در ان کشور خائن وجاسوس وچاپلوس وخرابکار زیاد می شود
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. آینده محتوم خودروسازی ایران

 5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 6. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 7. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 8. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 9. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 10. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 11. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 12. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 13. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 14. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 15. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 16. بارقه های امید در دل مردم

 17. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 18. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 19. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 20. شکاف در غرب

 21. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 22. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 23. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

 24. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 25. گزارش الجزیره از ورود تانکرهای حامل سوخت ایرانی به لبنان

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 3. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 4. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 5. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 6. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 7. بارقه های امید در دل مردم

 8. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 9. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 10. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

 11. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 12. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 13. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 14. سرتان را بگیرید بالا

 15. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 16. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 17. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 18. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 19. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 20. انتصابات جدید در وزارت امورخارجه/ باقری جایگزین عراقچی شد

 21. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

 22. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

 23. جراحتی قدیمی بر اندام سازمان‌های دولتی

 24. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

 25. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

آخرین عناوین