فقط‌ برو‌!

  4000512049 ۶۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

روز گذشته در آخرین ساعات کاری دولت دوازدهم، نشست مدیران ارشد دولت تدبیر و امید با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و اعضای کابینه و برخی مدیران برگزار شد. در این نشست علاوه بر روحانی، دیگر مسؤولان دولتی نیز به سخنرانی پرداختند و جلسه به تعریف و تمجید از دولت و دستاوردهای خیالی آن گذشت.

فقط‌ برو‌!

نشست خداحافظی مدیران ارشد دولت روحانی روز گذشته برگزار شد روحانی از تحقق وعده‌های 100روزه‌اش گفت جهانگیری برجام را بزرگ‌ترین دستاورد دیپلماسی معاصر دانست نوبخت 8 سال گذشته را صفحه‌ای درخشان تلقی کرد ربیعی از ثبت آثار به‌یاد‌ماندنی در تاریخ ایران توسط دولت روحانی گفت صالحی برای روحانی شعر خواند و زنگنه از مظلومیت دولت روحانی گفت اعضای هیأت دولت نیز در تقدیرنامه‌ای خدمت در کنار روحانی را سند افتخار خود دانستند

به گزارش «وطن‌امروز»، حال که قطار دولت دوازدهم به ایستگاه پایانی خود رسیده و موعد تحویل قوه مجریه به رئیس‌جمهوری بعد فرارسیده، کارنامه عملکرد دولت نشان از این دارد که در بسیاری از مسائل، کشور با بحران‌های بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شده است و مردم با مشکلات عدیده‌ اقتصادی و معیشتی دست به گریبانند. شکاف میان مردم و مسؤولان دولتی و عدم فهم صحیح دولت از سلایق و خواسته‌های مردم همواره یکی از انتقاداتی بود که از جانب منتقدان مطرح می‌شد. در تکمیل این شکاف، روز گذشته نمایش خودگویی و خودخندی مقامات دولتی درباره‌ دستاوردهای(!) 8‌سال گذشته‌ و تقدیر از خود در دورهمی پایانی‌شان در واپسین روز دولت و حرف‌های عجیب به دور از واقعیت موجود کشور، باعث تعجب بسیاری شد. 

روحانی در این نشست با اشاره به اینکه در روزهای آغازین دولت یازدهم امید در کشور موج می‌زد، گفت: تدبیر در سایه امید آسان‌تر از تدبیر در تحریم، جنگ و سختی‌هاست. امید آن زمان را در بازار ایران و افکار عمومی جهان مشاهده می‌کردیم. 

رئیس‌جمهور که در گذشته وعده‌ 100روزه‌ خود را انکار کرده و گفته بود «من کی گفتم ۱۰۰ روزه مشکلات را حل می‌کنم؟» با اشاره به برنامه 100 روزه خود در آغاز دولت مثل احیای دریاچه ارومیه و سلامت مردم، تصمیمات برای غرب کشور و آذربایجان گفت: شما مصوبات و لوایح دولت را ببینید، تلاش دولت را در حوزه‌های داخلی و تلاش برای تعامل با دنیا را می‌بینید. 

رئیس دولت در حالی که توهین‌های بی‌سابقه خود و دولتش به منتقدان همچنان به فراموشی سپرده نشده، بیان کرد: با چنگ انداختن به صورت هم، با هتاکی و تخریب یکدیگر، نمی‌توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم. باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است. راه اعتدال است. در طول این 8 سال جناح‌های مختلف به آینده امیدوار بودند. 

روحانی تصریح کرد: من به ملت ایران عرض می‌کنم کشور باید توسعه پیدا کند، باید کشوری الگو برای جهان باشد. یکی از راه‌های اصلی‌اش تعامل سازنده با همسایگان و جهان است. چطور ما توانستیم 7 قطعنامه خطرناک را از سر ملت برداریم؟ کار ساده‌ای نبود. من می‌دانم کار وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چقدر دشوار بود. 

وی همچنین اظهار کرد: هیچ‌کس در تعامل با کشورهای جهان به 100 نمی‌رسد. دنبال 100 هست اما به آن نمی‌رسد. امروز راه‌حل معضلات ما تعامل سازنده با جهان است. مقام معظم رهبری در ابتدای دولت گفتند تعامل وسیع و سازنده و گسترده با جهان. 

روحانی در پاسخ به منتقدان سیاست خارجی دولت گفت: اینکه می‌گویند برجام خوب نیست را واگذار می‌کنیم به آثار برجام. 

رئیس‌جمهور با آنکه طی 8 سال اخیر تمام سیاست‌های داخلی کشور را به موضوع توافق با غرب و تنش‌زدایی با کشورهای اروپایی و آمریکا گره ‌زده بود، در دفاع از برجام تاکید کرد: طبیعی است وقتی ما با کشوری تفاهم کرده و قراردادی می‌بندیم، این توافق دائمی نیست. ما توافق دائمی در تاریخ نداریم. ما باید ببینیم اصل پیمان را در آن زمان انجام می‌دادیم بهتر بود یا انجام نمی‌دادیم. ما کار دیگری نمی‌توانستیم انجام دهیم. 

وی سپس ادعا کرد: تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه پس از مشاهده‌ پیشرفت‌های ایران به تبع برجام، منطقه غرب آسیا را با به وجود آوردن داعش به هم ریختند. 

روحانی در ادامه درباره دلیل خروج ایالات متحده از برجام گفت: اسراری را اسرائیلی‌ها دزدیدند و پیش ترامپ بردند و ترامپ هم از توافق خارج شد. راست و دروغ آن اسناد هم گذشت. ترامپ و تندروهای آمریکا هم که همیشه مخالف برجام بودند و این توافق بالاخره شکسته شد. در ادامه جنگی رخ داد و دشمن بر سر مردم ما بمب ریخت. 

رئیس‌جمهور خطاب به منتقدان گفت: در این شرایط عده‌ای می‌گفتند دولت کجاست؟ به جای آنکه به کسی که بر سر مردم بمب می‌ریزد فحش دهند، به کسانی حمله شد که دنبال حراست از کشور بودند. این هم توطئه دشمن بود و رسانه‌های ما حریف رسانه‌های صهیونیست نشدند. 

پس از سخنان روحانی، دیگر مسؤولان دولتی نیز به ایراد سخنانی درباره‌ دستاوردهای دولت‌های یازدهم و دوازدهم پرداختند. 

اسحاق جهانگیری در جلسه روز گذشته با اشاره به سوابق مختلف حسن روحانی در جمهوری اسلامی اظهار کرد: آقای روحانی قبل از دوران ریاست‌جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند و در دوران ریاست‌جمهوری هم کشور را از شرایط سخت عبور دادند. من به سهم خود از رئیس‌جمهور تشکر کرده و خسته نباشید می‌گویم و مطمئنم روزی قدر کار رئیس‌جمهور برملا می‌شود. 

وی با اشاره به شرایط کشور در سال ۱۳۹۲ خاطرنشان کرد: اشکال ما این است که زود فراموش می‌کنیم در آن مقطع تحریم‌های شورای امنیت و آمریکا وجود داشت، در رکود تورمی بودیم و از نظر سیاسی هم اوج اختلافات داخلی را در میان نهادهای رسمی و حکومتی داشتیم، به گونه‌ای که رئیس‌جمهور علیه رئیس مجلس شورای اسلامی نوار پخش می‌کرد. 

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین تصریح کرد: برجام در دی ۹۴ به عنوان بزرگ‌ترین دستاورد دیپلماسی تاریخ معاصر ایران امضا شد. 

جهانگیری در ادامه درباره خرابکاری‌های آمریکا و اسرائیل درباره فروش نفت گفت: ترامپ ایستاد و نگذاشت یک بشکه نفت فروخته شود و به ۱۲ نفتکش ما آسیب‌ زده و منفجر کردند. اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفتکش ما و آن را منفجر می‌کرد. 

وی در آخر گفت: فرصت خوبی در اختیار دولت بعدی است. از هماهنگی قوا و حمایت نهادهای حاکمیتی می‌توان برای حل مشکلات استفاده کرد اما اگر بموقع از فرصت‌ها استفاده نشود، آنها می‌توانند به تهدید تبدیل شوند. 

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در این نشست با بیان اینکه شرایط کشور به خاطر تحمیل جنگ اقتصادی و شیوع کرونا، شرایط بسیار سخت و دشواری بود، گفت: دولت دوازدهم به‌رغم وجود همه سختی‌ها و مشکلات، همه تلاش خود را انجام داد که تولید و روند توسعه کشور متوقف نشود و مردم مشکلات کمتری را در زندگی و معیشت خود متحمل شوند. 

همچنین علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست مذکور با برشمردن دستاوردهای دولت گفت: ما در دهه‌های گذشته، ‌این تجربه را کسب کردیم که از راه افراط و تفریط نمی‌شود کشور را اداره کرد. دولت برآمده از ایده اعتدال به قدری به این ایده معتقد بود که رئیس‌جمهور در طول این مدت از مدیرانی با گرایش‌های مختلف در دولت بهره برد و از آنان دعوت به کار کرد و در تمام 8 سال گذشته کوشید از جاده اعتدال منحرف نشود. 

وی با بیان اینکه دولت اعتدالی با تدبیر و امید، در دوره 8 سال فعالیت خود بسیاری از اقدامات را سامان داد اظهار کرد: هر چند به علت موانع داخلی و خارجی نتوانست در برخی موارد موفق شود. دولت در این 8 سال‌، آثار قابل توجه و به یادماندنی در تاریخ ایران به جا گذاشت و ثبت کرد؛ موفقیت‌هایی که بخوبی دیده نشد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه قضاوت درباره دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بدون دیدن «عوامل خارجی و موانع داخلی» و ارزیابی عملکردش، بدون تقسیم این مدت به ۲ دوره زمانی، تبیینی منصفانه و درست نخواهد بود، اظهار کرد: دولت با این تحلیل که کشور نیازمند توسعه است و در سایه پیشرفت و توسعه و بزرگ شدن اقتصاد امکان تحرک‌های اجتماعی فراهم می‌شود، برنامه‌های خود را در سایه ۳ جهت رشد و توسعه، گسترش عدالت و فقرزدایی در نظر گرفت. علی ربیعی همچنین در پایان در سخنانی مطایبه‌آمیز(!) با بیان اینکه ظاهرا هنوز هم تحریم از نظر صداوسیما واقعیت ندارد و در برنامه‌های اقتصادی که می‌سازد،‌ هیچ اثری از تحریم دیده نمی‌شود، اظهار کرد: صداوسیما همچنان به دولت‌های یازدهم و دوازدهم بپردازد و نقدش کند تا بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد. 
بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره مظلومیت دولت گفت: من از سال ۶۷ وزیر بودم اما هیچ دولتی را مظلوم‌تر از دولت تدبیر و امید نمی‌دانم. اداره کشور با وجود تحریم‌ها کاری کارستان بود. قابل انکار نیست که مدیریت ما جهان‌ سومی است اما عملکرد دولت درست بود. 

وزیر نفت خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت دوازدهم این تعبیر را داشتم که دوره ریاست جمهوری یازدهم و دوازدهم، دوره سختی است اما فکر نمی‌کردم آنقدر سخت باشد؛ خداوند را سپاسگزارم که این دوره را با شرافت به پایان رساندیم. 

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی از دیگر سخنرانان این نشست گفت: هیچ‌یک از دولت‌های جمهوری اسلامی ایران با این حجم از بلایا رو‌به‌رو نبوده است. 
وی همچنین گفت: اینجانب به عنوان یکی از دست‌اندرکاران گواهی می‌دهم در پرتو تدابیر اتخاذ شده توسط نظام اسلامی و تدابیر دولت شرایط‌مان از سال ۹۲ بسیار متفاوت است و صنعت هسته‌ای ما در مسیر رشد روزافزون گام برمی‌دارد. 

رئیس سازمان انرژی اتمی خطاب به منتقدان دولت گفت: اینجانب افزون بر این اجازه می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که بعضی عزیزان شرایط سخت این دولت را درک نکردند و بر خلاف توصیه‌های مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت اتحاد و انسجام اسلامی و همدلی و هم‌افزایی ملی از مرزهای نقد مشفقانه و انتقاد منصفانه عبور کردند. 

بازی در زمین صهیونیست‌ها

سخنان عجیب و هزینه‌زای حسن روحانی درباره سرقت اسناد هسته‌ای که خلاف امنیت ملی کشور و بازی در زمین صهیونیست‌‌ها محسوب می‌‌شود غیرقابل قبول‌ترین بخش از اظهارات رئیس دولت را به خود اختصاص داد؛ سخنانی که می‌‌تواند دارای تبعاتی برای کشور در مرجعیت‌بخشی به ادعاهای کذب صهیونیست‌ها در پرونده‌سازی هسته‌ای علیه ایران به همراه داشته باشد. 
پس از آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی سال 97 در یک نمایش زنده تلویزیونی با اشاره به اینکه این رژیم سندهای متعددی را از داخل ایران به دست آورده و ادعا کرد کشورمان در صدد دستیابی به بمب اتم است، حسن روحانی که منتقدان برجامی را همنوا با اسرائیل و سعودی می‌خواند، در یک همنوایی آشکار با صهیونیست‌ها در بخشی از صحبت‌‌هایش گفت: «اسراری را اسرائیلی‌ها دزدیدند و پیش ترامپ بردند و ترامپ هم از توافق خارج شد. راست و دروغ آن اسناد هم گذشت». این اظهارات تلویحا مهر تاییدی بر ادعاهای هسته‌ای ایران‌هراسانه رژیم صهیونیستی است. 
اتخاذ چنین موضعی از جانب مقام رسمی کشور آن هم در سطح رئیس‌جمهور در تایید مواضع طرف اسرائیلی و آمریکایی از این به بعد در حکم مرجعیت‌بخشی به هر گونه ادعای کذب صهیونیست‌ها عمل خواهد کرد. رسمیت‌بخشی به سرقت اسناد هسته‌ای توسط اسرائیلی‌‌ها از داخل ایران توسط روحانی با یک مغالطه دیگر از سوی رئیس دولت است مبنی بر اینکه این سرقت منجر به خروج آمریکا از برجام شده است. 

این ادعای روحانی که اسراری را اسرائیلی‌ها دزدیدند و پیش ترامپ بردند که باعث شد آمریکا از توافق خارج شود در حالی است که خروج از توافق هسته‌ای از اصلی‌ترین شعارها و برنامه‌های کمپین انتخاباتی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 بود. 

چنین سخنی را می‌‌توان در خوشبینانه‌‌ترین حالت، اوج مسؤولیت‌ناپذیری شخص دوم کشور دانست که بیش از ۳ دهه سابقه‌‌ فعالیت در عالی‌ترین سطوح امنیتی کشور را در کارنامه خود دارد. طرف آمریکایی و صهیونیستی می‌‌تواند با مصادره این سخنان، مهر تاییدی بر ادعاهای خصمانه‌‌ خود بزند و با فشارهای جهانی بیشتر، دست دولت و حکمرانان آتی ایران را در بازیگری در سطح جهانی ببندد. همچنین اعتباربخشی به ادعاهای رژیم صهیونیستی باعث می‌شود جامعه جهانی به ادعاهای نادرست این رژیم در قبال ایران کمتر به دیده‌‌ تردید بنگرد. 
هزینه‌‌های اعمال و مواضع دولت فعلی و شخص رئیس‌جمهور برای کشور تا واپسین لحظات تصدی مسؤولیت این دولت ادامه داشت و به نظر می‌رسد تبعاتش گریبان دولتمردان آینده را نیز خواهد گرفت. حال که عمر دولت فعلی به سر آمد، با توجه به سخنان روز گذشته رئیس دولت باید پرسید: چه کسی در راستای منافع اسرائیل حرکت کرد و مواضعش با آنان همراستا بود؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۲۶۳۹۵۱۲:۴۸:۵۷ ۱۴۰۰/۵/۱۲
منصفانه نیست آقای بذر پاش!
ناشناس۲۱۲۷۰۳۰۱۹:۴۱:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
اون بره کی میاد امثال تو
مهدی۲۱۲۷۳۱۳۲۲:۵۳:۵۷ ۱۴۰۰/۵/۱۲
هشت سال اشتباهی بودن منصفانه بود؟!
امیر حسین سلطان/تهران۲۱۲۷۴۱۶۰۰:۱۹:۴۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
گرچه حرف و سخن «وطن امروز» و «وطن امروزی ها!» بهیچوجه مناط اعتبار و اتکا نبوده، نیست و نخواهد بود اما علی ایحال و متاسفانه باید بگویم؛ قدر دولت های دکتر روحانی در آینده بر همگان دانسته خواهد شد. والله اعلم
ناشناس۲۱۲۶۴۰۳۱۲:۵۳:۰۴ ۱۴۰۰/۵/۱۲
خیلی دوست داشتم مدیر مسول این روزنامه رییس جمهور بود و به پست ترامپ میخورد ببینم چه کاری میتونست انجام بده
ناشناس۲۱۲۶۴۷۳۱۳:۳۵:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
همین شیخ مسوول سعد آباد بود!
کوروش۲۱۲۶۷۱۸۱۶:۱۵:۳۳ ۱۴۰۰/۵/۱۲
لااقل می دانست ارز مملکت را صرف خرید کود انسانی و بیل و کلنگ نکند
ناشناس۲۱۲۶۸۱۲۱۷:۰۰:۲۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
با مطالعه صحبت كنيد
انقلاب۲۱۲۷۷۲۴۰۹:۰۳:۳۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
بابا روحانی هرکاری کرد برای غرب انجام داد بخاطر دخترش
ناشناس۲۱۲۶۹۴۷۱۸:۴۱:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
اول کسی که نمی تواند جلوی دشمن مقاومت کند بیخود میکند رئیس جمهور میشد دوم اینکه روحانی و تیمش از اول هم برای ایجاد چنین وضعی مامور شده بود پس درست میگویند که موفق بوده اند متاسفانه مردم فریب خوردند حالا قبول کنند یا نه.
ناشناس۲۱۲۶۹۸۹۱۹:۱۳:۳۹ ۱۴۰۰/۵/۱۲
لازم نیست به پست ترامپ بخوره تا عملکردش به خودش ثابت بشه همینطوری هم با زیاده گوییهاشون کم به مملکت ضربه نزدند.
ناشناس۲۱۲۷۰۵۱۱۹:۵۲:۳۴ ۱۴۰۰/۵/۱۲
حداقل باعث افزایش نقدینگی نمیشد که گند بزنه به اقتصاد، اگه راست میگی پس تو و امثال خودت و از صحنه ببر بیرون بگذار تازه نفسها بیان
ناشناس۲۱۲۷۳۰۴۲۲:۴۹:۲۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
سیاست غرب و بویژه آمریکا همینه فرقی بین ترامپ و اوباما و بایدن وجود نداره. با این تفاوت که ترامپ ساده بود و سیاست‌های آمریکا رو رو کرد بقیه موذیانه و از پشت خنجر میزدن. هر کس در وقت یاری رهبرش خواب باشه دشمن با لگد بیدارش میکنه.
ناشناس۲۱۲۷۳۱۲۲۲:۵۳:۲۸ ۱۴۰۰/۵/۱۲
جالبه که فکر میکنید ترامپ با بایدن و اوباما فرق میکنه نخیر جناب ترامپ نمونه و مصداق واقعی سیاست‌های آمریکاست. فرقی هم بین ترامپ بایدن و بوش و کلینتون وجود نداره
۱۲۱۲۷۳۱۴۲۲:۵۴:۱۶ ۱۴۰۰/۵/۱۲
شما که بلدم بلدم می کردید . زبان دنیا را بلد بودید! خواهشا برید و بگذارید این ملت راه خود را با قدرت ادامه دهد.
ناشناس۲۱۲۶۴۰۹۱۲:۵۶:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
بارها گفتیم تا این اشخاص باشند کشور هم آشوب دارد و هم تحریم و هم کار داخل را معطل
ناشناس۲۱۲۶۴۶۴۱۳:۲۸:۳۳ ۱۴۰۰/۵/۱۲
فقط نییییاااااا!
ناشناس۲۱۲۶۴۹۷۱۳:۵۰:۵۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
اقاى بذر پاش شما كى مى رويد انشاالله
بازنشسته۲۱۲۶۶۱۷۱۵:۰۷:۴۱ ۱۴۰۰/۵/۱۲
فقط خواهش می کنم تا چند سال قیافه این بشر رویت نشوداقای روحانی فقط برو برو با کل کابینه جان مادرت فقط برو
ناشناس۲۱۲۶۹۰۴۱۸:۰۷:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
مظلوم ترین دولت روحانی بود یک تار موی اقای دکتر ظریف به کل دنیا می ارزد که در مقابل ابر قدرت های جهان ایست حرفشو زد تاکنون هیچ وزیر خارجه ای باین جسارت ندیده بود دستشان درد نکنه
مانا۲۱۲۶۹۹۴۱۹:۱۶:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
آقای روحانی می‌رود ولی شماها همچنان به تخریب ادامه می‌دهید متاسفانه.
ناشناس۲۱۲۷۱۲۹۲۰:۴۳:۳۳ ۱۴۰۰/۵/۱۲
همه رفتنی هستیم. «کل من علیها فان»
ناشناس۲۱۲۷۱۸۵۲۱:۱۵:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
فقط برو برو
خالقی۲۱۲۷۳۶۷۲۳:۳۵:۴۷ ۱۴۰۰/۵/۱۲
متأسفانه آقایان درچنته شان جز چنین ادبیات چیز دیگری ندارند بسم الله شما بیائیدو گل بکارید
بینا۲۱۲۶۸۲۹۱۷:۱۸:۴۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
خداحافظ رئیس جمهور روحانی تو در سخت‌ترین شرایط کشور مردانه ایستادی، ما هیچگاه زحماتت را فراموش نمیکنیم، گرچه نان به نرخ روز خورها نه تنها سپاسگزاری نکردند .. سپاس، خسته نباشید بزرگمردان دولت دوازدهم
AASN۲۱۲۷۴۳۷۰۰:۳۰:۵۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
شما بینا نیستی..
ناشناس۲۱۲۷۴۷۶۰۱:۲۱:۵۱ ۱۴۰۰/۵/۱۳
آخی دلم کباب شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۱۲۷۷۳۸۰۹:۱۵:۲۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
معلومه حسابی بهت رسیده بره دیگه برنگرده البته اول محاکمه بشه
محمد۲۱۲۶۸۷۷۱۷:۴۶:۳۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
متاسفم برای دیدگاه وطن امروز
امیرخان۲۱۲۶۹۲۶۱۸:۲۲:۵۶ ۱۴۰۰/۵/۱۲
تأیید .. اسنادهسته ای توسط دولت روحانی .. ودقیقاپاس گل به بایدن!!!برای فشارحداکثری به دولت جدید!کسی که چهل سال کارامنیتی کرده مسئله به این مهمی رااشتباهاعنوان نمی کند،ساده انگارنباشید!
ناشناس۲۱۲۶۹۴۹۱۸:۴۳:۵۸ ۱۴۰۰/۵/۱۲
ربیعی : ثبت آثار به‌یاد‌ماندنی در تاریخ ایران توسط دولت روحانی تمام دره های ایران مستفیض شدند.
مهر۲۱۲۶۹۶۶۱۸:۵۷:۵۹ ۱۴۰۰/۵/۱۲
به قول نقی معمولی توفقط بررررو..
محمد۲۱۲۶۹۶۸۱۹:۰۱:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۲
روزگاری خواهد آمد که یاد کنیم از نحوه ی مدیریت آقای روحانی . انصافا سختی مردم زیاد بود اما شرایط نزدیک به جنگ رو خوب به سمت منافع ملی پیش برد و آرامش نسبی از جهت خارجی بود . امید است منصف باشیم و در خاطرمان باشد که کشور کاملا به سمت شعار و پرخاش و روزهای سخت خواهد رفت .من اصولگرا یا اصلاح طلب نیستم .
ناشناس۲۱۲۷۰۲۸۱۹:۴۰:۴۹ ۱۴۰۰/۵/۱۲
یادش بخیر دور دوم و آخر احمدی نژاد هم همه می گفتند فقط برو! همچنین برای خاتمی و ...
محسن۲۱۲۷۰۳۶۱۹:۴۶:۲۳ ۱۴۰۰/۵/۱۲
فقط امیدوارم تا چند سال اسمشون رو نشنوم . . روحانی-ظریف -جهانگیری و نوبخت
محمد۲۱۲۷۵۳۲۰۳:۳۴:۵۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
داداش چوب پنبه کن گوشات که اسمشونو نشنوی
رضا۲۱۲۷۰۳۹۱۹:۴۷:۵۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
حیف ازروحانی ودولت باعلم وتجربه اش وصدحیف که تندروهانگذاشتندبرجام به سرانجام برسدازاین ببعدهم دولت .. همه جاگل وبلبل خواهدشد!؟
شما۲۱۲۷۰۶۱۲۰:۰۱:۱۱ ۱۴۰۰/۵/۱۲
خیلی جالب این همه روحانی خرابکاری کرد آخرش هم گفت منو حلال کنید پس عمر هدر رفته این مردم چی میشه.
ناشناس۲۱۲۷۰۸۸۲۰:۲۲:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
بالاخره توانست کشور را از رکود اقتصادی وتحریمهای ظالمانه دیکتورهای زور گو وستمگرها نجات بدهد.خدا حفظش کنه.
ناشناس۲۱۲۷۱۲۵۲۰:۴۰:۵۷ ۱۴۰۰/۵/۱۲
چهار سال دیگر با هم صحبت می کنیم ملت کم حافظه!
ناشناس۲۱۲۷۱۳۱۲۰:۴۴:۵۶ ۱۴۰۰/۵/۱۲
گذشت زمان ثابت خواهدکردکه آمدورفت افرادتغییری مثبت دروضعیت معیشتی مردم نخواهدنکرد.
ناشناس۲۱۲۷۱۶۰۲۰:۵۶:۰۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
عاقبت کابینه لبخند و دروغ همین است .
ناشناس۲۱۲۷۱۸۹۲۱:۱۶:۴۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
برجام کاغذی منفعت ش پرکردن سیمان ا
مهدی۲۱۲۷۲۱۸۲۱:۳۷:۰۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
چرخ زمونه می چرخه
ناشناس۲۱۲۷۲۲۰۲۱:۳۷:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
دمش گرم هر کار که می‌توانست انجام داد باید بفهمیم که مشکلات از خارج تحمیل می شود
بینام۲۱۲۷۲۷۲۲۲:۲۲:۵۳ ۱۴۰۰/۵/۱۲
این بشر همه چیش عذاب اوره اون از موندنش این از رفتنش با این صحبتاش
ناشناس۲۱۲۷۳۰۸۲۲:۵۰:۰۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
با رفتن روحانی چیزی تغییر نخواهد کرد
ناشناس۲۱۲۷۳۱۰۲۲:۵۰:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۲
فقط برو چیه. باید محاکمه بشن خودش و دارو دسته .. ش
بنیامین مختاری۲۱۲۷۳۱۱۲۲:۵۲:۵۱ ۱۴۰۰/۵/۱۲
خودشم قفلی رو قفلا زد و رفت .
ناشناس۲۱۲۷۳۳۶۲۳:۱۱:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۲
منظور جناب روحانی از تعامل با جهان، تعامل با چند کشور قلدر اروپایی و آمریکاست. جوری می گوید جهان که انگار قبل از ایشان با جهان ارتباط نداشتیم.
ناشناس۲۱۲۷۳۴۲۲۳:۱۴:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
انصافا اگه آدم یه کم .. منطقی باشه، بعد از انقلاب، دولت روحانی بهترین دولت و مردمی ترین دولت بوده
ناشناس۲۱۲۷۴۲۴۰۰:۲۲:۵۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
آره چون ظرف ۸ سال رسما گند زدبه ارزش ریال و رفت
ستاره۲۱۲۷۳۵۰۲۳:۲۱:۵۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
انشاا...در۸سال آینده ایران بهشت میشه‌. ازکارهای خوب ونیت های درست دولت روحانی هم تشکر
مسعود۲۱۲۷۳۷۰۲۳:۳۸:۱۹ ۱۴۰۰/۵/۱۲
دولت فرافکن تمام شد.
ناشناس۲۱۲۷۳۸۰۲۳:۴۶:۱۸ ۱۴۰۰/۵/۱۲
کاش با رفتن یا آمدن یک نفر اوضاع تغییر میکرد
ناشناس۲۱۲۷۳۸۱۲۳:۴۶:۳۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
ادب مرد به زدولت اوست
ناشناس۲۱۲۷۴۱۸۰۰:۲۱:۳۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
کاش بشه مسئول بی کفایت و دزد رو محاکمه کرد
مجید۲۱۲۷۴۳۶۰۰:۳۰:۳۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
تا در سیاست های کلی .. چرخشی وجود نداشته باشه ،تا وقتی که اولویت دولتها رفاه مردم نباشه وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.رئیس جمهور هر کی میخواد باشه
نیکجو۲۱۲۷۴۴۷۰۰:۳۷:۱۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خدایی‌زمان‌جنگ‌انقدر‌ملت‌تورم‌‌گرانی‌‌.مهاصره‌اقتصادی‌نداشت‌. این‌وضعیت‌از‌جنگ‌بدتر‌بود‌چون‌معلوم‌نبود‌دشمن‌کیست‌. ملت‌از‌خارج‌وداخل‌تحریم‌بود‌.خدایا‌خائنین‌به‌ملت‌را‌رسوا‌کن‌به‌حق‌شهدا‌ی‌شلمچه‌.‌. تشنه‌لب‌کربلای‌پنج‌.
علیرضا نیکرو۲۱۲۷۴۴۸۰۰:۳۸:۵۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
دولت حسن روحانی ضعیف ترین دولت تاریخ ایران
ناشناس۲۱۲۷۴۷۵۰۱:۲۰:۳۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خلاصه همه دار دسته روحانی برای هفت جدشان سرمایه جمع کردن فکر نکنم تغییر آنچنانی روی دهد
علی۲۱۲۷۴۸۲۰۱:۳۰:۱۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
مملکت ماهرچی میکشن ازخودمردم هست یایک مشت سودجو
مهدی۲۱۲۷۴۹۷۰۱:۴۰:۴۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
دیدار به قیامت
ناشناس۲۱۲۷۵۰۰۰۱:۴۵:۴۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
چی بگم ۸ سال از عمرمون به فنا رفت هزاران بار مردیم وزنده شدیم من یه خوزستانی بدبختم دیگه بقیه رو نمیدونم خدا ازش نگذره
ناشناس۲۱۲۷۵۰۳۰۱:۴۹:۵۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
فقط مگه خدا کمکمون کنه
ایرانی۲۱۲۷۵۸۸۰۷:۱۹:۳۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خداوکیلی بهترین وبا معناترین تیتره: فقط برو
ناشناس۲۱۲۷۶۰۱۰۷:۳۴:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
تو هم باهاش برو.
ناشناس۲۱۲۷۶۵۱۰۸:۱۲:۲۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
رفت 8سال عمرمردم روگرفت 8سال کشور رو به تاراج داد رفت فقط همین
ناشناس۲۱۲۷۷۴۰۰۹:۱۵:۴۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
حسن روحانی باید به خاطر ظلم به مردم ایران محاکمه شود
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 12. سردرگمی سیستماتیک مردم

 13. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 14. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 15. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 16. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 17. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 18. به نام فقرا به کام اغنیا

 19. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 20. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 21. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 22. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  2. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

  4. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

  5. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  6. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

  7. سردرگمی سیستماتیک مردم

  8. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  9. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  10. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  11. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  12. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  13. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  14. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

  15. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

  16. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

  17. سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

  18. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

  19. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

  20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تا زمانی که اقتصاد پایدار نداشته باشیم نگاهمان به خارج خواهد بود/ سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل برای مردم نفعی دارد؟/ باید برای حقوق‌های نجومی فکری اساسی کرد

  21. توییت محسن رضایی درباره تایید شهادت علی لندی

  22. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

  23. واکنش نمایندگان مجلس به اظهارات گستاخانه نماینده مجلس آذربایجان

  24. آیت الله عاملی: رزمایش سپاه در مرز ارس پاسخی به حضور اسرائیل در آذربایجان است

  25. ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

  آخرین عناوین