مراسم تنفیذ ریاست جمهوری سیزدهم/ رییسی: پیام ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود

  4000512036 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

مراسم تنفیذ ریاست جمهوری دوره سیزدهم با حضور رهبر انقلاب، مسوولان کشوری و لشکری و مهمانان داخلی و خارجی برکزار شد.

مراسم تنفیذ ریاست جمهوری سیزدهم/ رییسی: پیام ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود

به گزارش الف این مراسم با رعایت دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حسینه امام خمینی (ره) برگزار و به صورت زنده و مستقیم نیز از شبکه‌های صدا و سیما، سایت و صفحات KHAMENEI.IR در شبکه‌های اجتماعی پخش شد. 

رییسی: پیام ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود/ دین می‌تواند تمام شئون زندگی انسان را اداره کند

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری سیزدهم که صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور رهبر انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: شرط ادب و احترام در حکم تنفیذ از سوی رهبر معظم انقلاب این بود که دست مبارک ایشان را می‌بوسیدم، اما به دلیل شرایط موجود این توفیق از من سلب شد.

وی افزود: شاکر نعمت‌های بیکران خداوند هستم و سر بر آستان ربوبی می سایم و شکر نعمت‌های بی‌شمارش به ویژه نعمت اعتماد مردم و اعتماد رهبری معظم انقلاب اسلامی را به جا می آورم. خورشید تابناک مردم سالاری دینی بیش از ۴۰ سال با هدایت امام بزرگوار و عظیم الشأن و با همت بالای مردم بزرگ و وظیفه شناس در این سرزمین طلوع کرد.

دین می‌تواند تمام شئون زندگی انسان را اداره کند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مدل حکم رانی نوینی به عالم عرضه شد، گفت: در این مدل حکمرانی نو، امر دین در کنار دنیا، امر علم در کنار اخلاق، امر عدالت در کنار پیشرفت و امر عزت در کنار رفاه با این مدل به عالم عرضه شد تا پیوند معنویت با زندگی انسان معاصر را بدانند و بدانند دین می‌تواند در متن زندگی انسان معاصر حکومت و تمام شئون انسان را اداره کند.

رئیسی خاطرنشان کرد: برای جامعه اسلامی ما و برای عالم، مدل نوینی از حکمرانی را عرضه کرد. دولتمردان، مسئولان و مردم عزیز در این چهل سال جهت تحقق مردم سالاری دینی بسیار تلاش کردند. در این چهل سال هر جا به رهنمودهای امام و رهبری و سیاست‌های نظام توجه شد، پیشرفت، اقتدار و ارتقا بود و آنجا که به رهنمودهای امام و رهبری و سیاست‌های مصوب نظام و اقتدار انقلاب شکوهمند اسلامی بی توجهی و کم توجهی شد حوزه مشکلات، کاستی‌ها و گله مندی های مردم بود.

وی تصریح کرد: به جا است نسبت به همه خدماتی که تا کنون ارائه شده و همه کسانی که در پیشرفت کشور نقش داشتند و در این پیشرفت‌ها سهیم بودند، صمیمانه سپاسگزار باشم و نسبت به همه کسانی که خدمت کردند و در این پیشرفت‌ها سهیم بودند ادای احترام کنم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه انتخابات ۲۸ خرداد جلوه‌ای از مردم سالاری دینی بود، عنوان کرد: در ابن انتخابات مردم علی رغم همه مشکلات و دشمنی‌های دشمنان انقلاب و شرایط بهداشتی و کرونایی، حضوری با شکوه داشتند و حماسه بزرگی در کنار حماسه‌هایی که تا کنون به دست توانای مردم و با اراده مردم خلق شده بود، خلق کردند. حماسه‌ای که دوستان را امیدوار و دشمنان را ناامید کرد.

رئیسی افزود: همه مردم در حماسه ۲۸ خرداد نقش داشتند و باید از همه اقشار، پیر و جوان، همه گویش‌ها، اقوام و مذاهب و همه مردم به ویژه آنها که مردم را به مشارکت برای حضور در انتخابات دعوت کردند و عزیزان فرهیخته ای که نقش آفرین بودند به ویژه در رأس همه آنها رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد.

پیام ۲۸ خرداد، تغییر وضع موجود بود

وی به انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و اظهار داشت: پیام مردم در ۲۸ خرداد پیام تحول خواهی، عدالت خواهی و پیام مبارزه با فساد، فقر و تبعیض بود. پیام مردم در ۲۸ خرداد، پیام اجرای سیاست‌های اعلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی و توجه به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و پاسداری و پاسداشت خون مطهر شهیدان بود.

رئیس‌جمهور گفت: پیام ۲۸ خرداد پیام ضرورت رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه بود. اینها پیام‌هایی بود که مردم با رای خود دادند و از دولت برخواسته از رای خود خواستند عدالت را تحقق بخشند و با فساد مبارزه کنند و به روابط ناسالم اداری و رانت خواری‌ها و هر گونه ضد ارزش پایان بدهد که هیچ گونه تناسبی با اساس انقلاب در این کشور ندارد. این پیام و خواست مردم بود.

رئیسی اضافه کرد: در یک کلمه و جمله عرض کنم، پیام مردم پیام تغییر وضع موجود بود. شرایط و وضعیتی که در آن قرار داریم مانند تورم ۴۴ درصد، رشد نقدینگی ۶۸۰ درصدی در این سال‌ها، بدهی‌های دولت که از سال ۹۴ سه برابر شده، مشکلات بسیاری که در زندگی مردم اثر گذاشته و علاج کردن وضعیت کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیاردی، وضعیت مردم را وضعیت نامناسبی کرده است. هم به دلیل دشمنی دشمنان اسلام و هم به دلیل کاستی‌ها و مشکلاتی که در درون داشتیم، وضعیت امروز را وضعیت مناسبی نمی‌دانیم.

وی بیان کرد: اینها باید تغییر کند. مشکلات اقتصادی، فرهنگی، بیکاری و مسأله فرهنگ و دیگر مسائل که مردم، امروز نسبت به آن گله مند هستند باید برطرف شوند. علاوه بر آسیب سفره و کسب و کار مردم، اعتماد مردم نیز آسیب دیده است و دولتی خواستند که این آسیب را جبران کند و اعتماد را به مردم بازگرداند و فاصله میان ملت و دولت را کاهش دهد. این رابطه میان ملت و دولت بسیار می‌تواند گره گشا باشد.

برنامه تحول دولت مبتنی بر گام دوم انقلاب است

رئیس‌جمهور اضافه کرد: تاکنون این رابطه بوده و از این پس نیز باید باشد تا مشکلات حل شود و باید در مقابل دشمنی دشمنان ایستادگی و مقاومت شود. آنچه مردم از دولت جدید خواستند یک تحول است. این تحول برای کشور اجتناب ناپذیر است و باید اتفاق بیافتد. برنامه دولت برنامه تحول است که به سند بسیار ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مستند است.

رئیسی با بیان اینکه سند ماندگار بیانیه گام دوم، مستند اقدامات دولت خواهد بود، عنوان کرد: در این سند که رهبری فرزانه انقلاب آن را بسیار حکیمانه نوشتند، هم وضع موجود به خوبی تبیین شده است و هم وضع مطلوب. ما باید وضع موجود و مطلوب را دقیق ببینیم و فاصله وضع موجود و مطلوب را کمتر و کمتر کنیم و بتوانیم به وضعیت مورد انتظار مردم یعنی تحقق فرازهای بلند بیانیه گام دوم برسیم.

سفره مردم و اقتصاد را شرطی نمی‌کنیم

وی تاکید کرد: در این تحول ضروری، لازم است همه فرهیختگان، اندیشمندان، مسئولان و دغدغه مندان نقش آفرینی کنند و همه مردم مشارکت کنند و به میدان بیایند، این کار انجام شدنی است. ما حتماً به دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه خواهیم بود اما حتماً سفره مردم و اقتصاد را شرطی نخواهیم کرد.

رئیس‌جمهور افزود: گره به اراده بیگانگان نخواهیم زد و حتماً مسائل پیش روی دولت را دنبال می‌کنیم. مسائل ضروری و فوری وجود دارد که دولت، امروز با آنها مواجه است. مسأله کسر بودجه و ثبات در بازار سرمایه و بورس، مسأله مهم کنترل تورم و گرانی‌ها و مسأله کرونا که امروز موجب نگرانی مردم است و موضوع و مسأله آب و برق و بسیاری از نیازمندی‌هایی که امروز وجود دارد باید مورد توجه قرار گیرد.

برنامه تحولی کوتاه مدت تنظیم کرده‌ایم

رئیسی تصریح کرد: به همه دولتمردان دولت دوازدهم خسته نباشید عرض می‌کنم، اما کارهای بسیاری از امروز پیش پای دولت است. ما یک برنامه تحولی آنی و فوری، کوتاه مدت با نگاه به مسائل پیش رو تنظیم کردیم. حدود ۱۰ مسأله، محوری وجود دارد که دولت از امروز با آنها مواجه است.

وی تاکید کرد: این مسائل شناسایی شده است و به مردم امیدواری می‌دهم که هم مسأله خوب شناسایی شده و هم از راهکارهای مسائل از نگاه کارشناسان و خبرگان بهره مند شدیم و ان شاءالله این کار با قوت و به صورت فوری و آنی دنبال می‌شود.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: نسبت به برنامه تحولی چهار ساله که زمینه و بستری برای برنامه توسعه هفتم کشور خواهد بود، اجرایش به زودی در اختیار نخبگان، اندیشمندان و صاحبنظران قرار خواهد گرفت. ما امید داریم در این برنامه تحولی همه دغدغه مندان بدون نگاه به خط، جناح و گروه سیاسی و بدون نگاه به اینکه از کدام قوم و قبیله هستند نقش آفرینی کنند.

رئیسی با تاکید بر اینکه ما از اصحاب «ما می‌توانیم هستیم»، گفت: یقین داریم با تمام مشکلات و موانعی که وجود دارد، ملت عزیز و جوانان برومند و نیروی انسانی کارآمد وضعیت را متحول خواهند کرد.

وی افزود: ما امیدواریم با نگاه همه صاحبنظران و فرهیختگان، وضعیت متفاوت شود و وضع به نفع مردم و به نفع ارزش‌های اسلامی و آنچه مورد توقع رهبر معظم انقلاب و خانواده معظم شهیدان و ایثارگران است، تغییر کند و ضمن پاسداشت تمام خدماتی که تاکنون ارائه شده است گام‌های ماندگاری با توجه به تجربیات و اندوخته‌های پیش رو برداشته شود.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در پایان سخن عرضه می‌دارم؛ پروردگارا تو خوب می‌دانی حضور من در این عرصه به عنوان یک طلبه خدمتگزار با چه انگیزه‌ای صورت گرفت. اگر خدمت به مردم و ایجاد گشایش و اجرای عدالت نبود، حضور بنده در این عرصه معنا نداشت اما برای حضور در این عرصه افتخار می‌کنم که خدمتگزار کوچک مردم عزیز باشم.

رئیسی گفت: خدایا تو خوب می‌دانی و از آشکار و نهان آگاهی و نیت و انگیزه ما را می‌دانی، در این عرصه ما را مدد کن. خدایا در این عرصه تمام کسانی که کار مردم را در این میدان بر عهده دارند به برکت این ایام و روز مبارک غدیر موفق کن. خدایا در این ایام آنچه امیرالمومنین و براساس آنچه پیامبر عظیم الشان اسلام در روز غدیر به مردم آموختند و صفات حکمرانان و دولتمردان بیان کردند، همه دولتمردان و همگان را از این صفات برخوردار کن.

وی در پایان تصریح کرد: خدایا، دستان یاری‌گر ائمه هدی به ویژه وجود مقدس حضرت ولیعصر (عج) را به یاری ما بفرست و گره‌ها را به دست مبارک ایشان گره‌گشایی فرما و به ما اخلاص در عمل مرحمت فرما.

 

وزیر کشور: تائید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَماناتِ إِلى أَهْلِها وَ إِذا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ (نسا، 58)
با درود بی کران به روح پر فتوح شهدای انقلاب اسلامی، امام شهدا و مردم شریف و ولایت مدار ایران و با عرض سلام و تقدیم احترام به محضر مقام معظم رهبری و حضار محترم و گرامی
 خداوند منان را شاکر؛ و بسیار خرسندم که این فرصت حاصل شد تا گزارش مختصری از روند برگزاری انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری را به محضر حضرتعالی، سروران ارجمند و ملت رشید و سربلند ایران برسانم.
بدون تردید، مردم سالاریِ دینی، شاخصه و ویژگی مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در آن، همه مسئولین و تمامی دست¬اندرکاران امر اداره کشور، بدون واسطه و یا با واسطه، با رأی مردم انتخاب می¬شوند. در همین راستا، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای حیات مبارک خود، مفتخر به برگزاری 40 مرحله انتخابات سراسری در کشور گردیده که 11 مورد از انتخابات سراسری و میاندوره¬ای ظرف 8 سال اخیر و در کمال صحت و دقت و نهایت امنیت برگزار شده است.
 آنچه انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری را از دوره های گذشته انتخابات¬ متمایز می¬نماید، اِعمال شدیدترین تحریم¬های ظالمانه و غیرقانونی و به تبعِ آن، ایجاد مشکلات و تنگناهای اقتصادی و معیشتی برای مردم، تداوم همه¬گیری بیماری کرونا و مشکلات عدیده ناشی از آن، تبلیغات سوء و هجمه رسانه¬ای کم سابقه معاندین، و همچنین همزمانیِ برگزاری 4 انتخابات؛ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی، میاندوره ای مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی با قوانین کاملاً مجزا و متفاوت می باشد.

در جهت برگزاری هرچه باشکوهتر و شایسته تر انتخابات ریاست جمهوری، برنامه ها و فعالیت های گسترده ای پیش بینی و به مرحله اجرا گذارده شدکه به اختصار تقدیم می شود: 

1. وزارت کشور به عنوان متولی امر برگزاری انتخابات، از حدود یک سال قبل، با تشکیل ستاد انتخابات کشور و با فراهم¬سازی تمهیدات لازم و با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در هماهنگی با شورای نگهبان و با تکیه بر اصول اساسی قانونمداری، امانتداری، بی¬طرفی، امنیت کامل، رقابت سالم، مشارکت حداکثری و حفظ سلامت مجریان، داوطلبان و رای¬دهندگان، کوشید تا ضمن ارتقای شور و نشاط سیاسی کشور، امکان حضور و مشارکت هرچه بیشتر مردم را فراهم نماید که بحمدا... این مهم با مجاهدت¬ها و تلاش¬های خستگی¬ناپذیر همکارانم در ستاد انتخابات کشور، استانداری‌ها، فرمانداری¬ها، بخشداری¬ها و همچنین همکاری نزدیک شورای نگهبان، دستگاه¬های انتظامی، نظامی، اطلاعاتی و قضائی، همدلی آحاد مردم، همراهی رسانه¬ها بویژه صدا و سیما، مشارکت سازنده احزاب و گروه¬های سیاسی، و وحدت و انسجام مثال زدنی کلیه اقوام و مذاهب، محقق گردید.

2. استمرار همه¬گیری کرونا در کشور، موجب گردید که در این دوره از انتخابات و برای اولین بار با شرایط جدید و تجربه نشده‌ای در مقوله سلامت و امنیت انتخابات مواجه شویم، در همین راستا با مرور تجربه سایر کشورها و بر اساس قوانین و مقررات حقوقی موجود، اقدامات متعددی  در جهت سلامت و امنیت جسمی رأی دهندگان و عوامل اجرایی، از جمله؛ افزایش شعب و ساعات اخذ رأی، تدوین و ابلاغ پروتکل های بهداشتی و حذف اخذ اثر انگشت رأی دهندگان طراحی و عملیاتی گردید.

3. نظر به ضرورت آشنائی و تسلط مجریان برگزاری انتخابات با فرآیند کار، تعداد (9) دوره آموزشی عمومی و تخصصی، (10) همایش آموزشی منطقه¬ای و همچنین (12) جلسه توجیهی استانی به صورت حضوری و غیرحضوری، برای یک میلیون و150 هزار نفر از دست¬اندرکاران، از جمله معاونین سیاسی استانداری¬ها، اعضای ستاد انتخابات استان¬ها، فرمانداران، بخشداران و کلیه کارشناسان مرتبط با حوزه برگزاری انتخابات در استانداری¬ها و فرمانداری¬ها و نیز اعضای شعب اخذ رای در سراسرکشور طراحی و برگزار گردید.

4.برای این دوره از انتخابات و با احتساب تعرفه¬های پیش¬بینی شده برای مرحله دوم، بیش از 240 میلیون تعرفه اخذ رای برای 4 انتخابات، طراحی و چاپ گردید، و در راستای صیانت از آرای مردم، در تمامی تعرفه¬های مذکور، بیش از (10) شاخص امنیتی و حفاظتی بی نظیر، لحاظ شد ضمن آنکه با توجه به تمهیدات اتخاذ شده در این دوره از انتخابات، هیچ استان و یا شهرستانی در کشور، با کمبود تعرفه مواجه نگردید.

5. در اجرای ماده 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری، هیأت اجرایی مرکزی در وزارت کشور و با عضویت وزیر اطلاعات، دادستان کل کشور، عضو هیات رییسه مجلس و 7 نفر از معتمدین مردمی، تشکیل و با برگزاری (5) جلسه، تصمیمات مناسب و مؤثری در راستای تسهیل روند برگزاری انتخابات اتخاذ نمود. مضافاً اینکه تعداد 1129 هیات اجرایی در شهرستان¬ها و بخش-های سراسرکشور، برای اجرای انتخابات ریاست جمهوری تشکیل گردید که در پایان مورد تایید هیأت اجرایی مرکزی انتخابات واقع شد.

6. به منظور سهولت در روند اخذ رای، با پیش بینی افزایش  4458 شعبه، انتخابات ریاست جمهوری در 66 هزار و 834 شعبه اخذ رای در سراسرکشور برگزار شد که نسبت به دوره گذشته، رشد چشمگیری داشت. همچنین با همکاری وزارت امور خارجه، بسترهای لازم برای حضور هم¬میهنان عزیزِ مقیمِ خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری، مهیا گردید به نحوی که انتخابات در 101 کشور جهان با توجه به شرایط کرونایی، شامل 133 نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی و در قالب 234 شعبه اخذ رای، برگزار شد.

7. با هماهنگی شورای محترم نگهبان، (24) مرحله از مجموع 25 فرآیند پیش¬بینی شده برای برگزاریِ تمام الکترونیک انتخابات ریاست جمهوری، از جمله احراز هویت الکترونیکی در سراسر کشور به صورت مکانیزه انجام و در نتیجه از وقوع بسیاری از تخلفات منجمله؛ رأی های تکراری، رأی دادن با شناسنامه های جعلی و فوتی و رأی دادن افراد زیر 18 سال و رأی های مکرر پیشگیری گردید ضمن آنکه مدیریت مصرف تعرفه در تمام شعب و ارسال نتیجه شمارش آراء از شعبه به ستاد انتخابات کشور نیز به صورت بر خط دنبال  گردید.

8. به منظور تأمین امنیت انتخابات، ضمن تشکیل ستاد امنیت انتخابات، بیش از 307 هزار نفر از عوامل نیروهای انتظامی، امنیتی و نظامی، مسئولیت تأمین امنیت انتخابات را عهده¬دار بودند که علیرغم تهدیدات متعدد امنیتی و برآوردهای اطلاعاتی، انتخابات با همکاری نیروهای انتظامی، امنیتی، نظامی، قضائی و تلاش شوراهای تأمین سراسر کشور، در امنیت کامل برگزار شد. 

9. به منظور تضمین سلامت انتخابات، از طریق تشکیل هیأت مرکزی بازرسی انتخابات، و ساماندهی بیش از (70) هزار نفر در قالب بازرس، برگزاری سالم و قانونمند انتخابات مورد مراقبت قرار گرفت که این تعداد علاوه بر رقم بازرسین شورای محترم نگهبان است. 

10. به منظور تضمین برخورداری برابرِ نامزدهای ریاست جمهوری از امکانات دولتی، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، مطابق قانون انتخابات، تشکیل و با برگزاری حدود صد و چهل و هشت جلسه در وزارت کشور و سازمان صدا و سیما، نسبت به تنظیم و نظارت بر برنامه¬های تبلیغی نامزدها در رسانه ملی اقدام گردید.

11.  در این دوره، تعداد 59 میلیون و 310 هزار و 307 نفر واجد شرایطِ برای رای دادن بودند. که علیرغم وجود مشکلات عدیده¬ای که در ابتدای گزارش بدان اشاره و تصریح گردید، تعداد 28 میلیون و 989 هزار و 529 نفر از هموطنان عزیز در انتخابات شرکت، و مشارکت قابل قبول، 48 و 8 صدم درصدی را رقم زدند و حجت¬الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر سیدابراهیم رئیسی، با کسب تعداد 18 میلیون و  21 هزار و 945 رای، به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند.

12. شورای نگهبان در پایان بررسی¬های خود، صحت و قانونی بودن فرآیند برگزاری انتخابات در سطح کشور، آنهم بدون آنکه حتی آرای یک صندوق را باطل نماید، تائید کرد که این امر نشان از سختکوشی و تلاش قابل تقدیر دست¬اندرکاران برگزاری انتخابات، در حوزه¬های اجراء و نظارت می باشد.

13. در پایان لازم می¬دانم از توصیه¬ها و رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری، حمایت¬ها و همکاری های دولت بویژه ریاست محترم جمهور، اعضای محترم شورای نگهبان، هیأت اجرایی مرکزی انتخابات، هیات¬ مرکزی نظارت، هیات¬های اجرایی شهرستان¬ها و بخش¬ها، ستاد انتخابات کشور، ستادهای انتخابات استانداری¬ها و حوزه‌های انتخابیه سراسرکشور، پرسنل خدوم وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسرکشور، قوه قضائیه، نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، تمامی نامزدهای محترم و هواداران ایشان، اصحاب رسانه و خبرنگاران، سازمان صدا و سیما، و از همه مهمتر، مردم عزیز و شریف که با حضور خود در پای صندوق¬های اخذ رأی انتخابات 28 خرداد 1400 ، برگ زرین دیگری بر کارنامه پر افتخار خود افزودند، صمیمانه قدردانی و سپاس¬گزاری نمایم.

14.همچنین با تبریک مجدد به حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر رئیسی به عنوان سیزدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت های روز افزون برای دولت ایشان، از تلاش های هشت ساله حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی و دولت ایشان، تقدیر و تشکر می نمایم. 
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

دیدگاه کاربران

محمدرضا۲۱۲۶۳۳۳۱۲:۲۲:۱۰ ۱۴۰۰/۵/۱۲
با نظر آقای رئیسی کاملا موافقم. پیام ۲۸ خرداد تغییر وضع موجود بود.
ناشناس۲۱۲۶۳۴۱۱۲:۲۶:۲۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
از مجلس محترم درخواست میشود طرح ممنوع الخروج کردن دولت و به اصطلاح مدیرانش را تصویب کنند تا هر فردی که خطا و فسادی داشته محاکمه شود و به مجازات لازم برسد
ناشناس۲۱۲۶۵۱۰۱۳:۵۷:۳۴ ۱۴۰۰/۵/۱۲
خودتو با این کامنت تکراری کشتی ! لااقل با یک جمله بندی متفاوت تر بنویس تا یاد پیام های تبلیغاتی تکراری و اعصاب خردکن به نظر نیاد.
ا.ر۲۱۲۶۶۵۸۱۵:۳۲:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
یه گوشه ای نوشته کپی پیست میکنه ، نوشتن مجدد نیاز به زحمت داره .
ناشناس۲۱۲۶۶۸۳۱۵:۵۷:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
بهتره بنویسه: #روحانی_مچکریم یا #ظریف_امیرکبیر شما از اینا بیشتر خوشت میاد
ناشناس۲۱۲۶۷۱۶۱۶:۱۵:۰۶ ۱۴۰۰/۵/۱۲
تکرار مادر یاد گیری است آنقدر تکرار میشود تا مجلسیان فکری کنن
ناشناس۲۱۲۶۴۷۸۱۳:۳۷:۴۲ ۱۴۰۰/۵/۱۲
امیدوار هستم آقای رئیسی مردم را تشنه از لب دریا برنگرداند!
ناشناس۲۱۲۶۵۴۲۱۴:۲۵:۰۴ ۱۴۰۰/۵/۱۲
اتفاقا تشنه برگردیم بهتر آن است که آب شور بخوریم و تشنه تر شویم
ناشناس۲۱۲۶۵۵۶۱۴:۳۱:۱۶ ۱۴۰۰/۵/۱۲
اگر ثروت های کلان و نجومی و گنج قارونی و افسانه ای را ملی نکنید و تصاحب کنندگان آنها را مجازات نکنید هر روز بازار کالای را بحرانی میکنند و دولت و مردم را با مشکلات روبرو میکنند
ناشناس۲۱۲۶۵۶۳۱۴:۳۶:۳۵ ۱۴۰۰/۵/۱۲
خدا رو شکر
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 5. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 6. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. سردرگمی سیستماتیک مردم

 9. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 10. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 11. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 12. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 13. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 17. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 18. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 19. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 20. به نام فقرا به کام اغنیا

 21. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 22. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 23. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 24. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 25. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. سردرگمی سیستماتیک مردم

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 6. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 7. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 8. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 9. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 10. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 11. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 12. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

 13. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

 14. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 15. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

 16. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

 17. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 18. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 19. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 20. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

 21. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

 22. ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

 23. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

 24. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

 25. معجزه قرن

آخرین عناوین