اسب زین شده یا چموش؟!

امیرحسین رحمانی، گروه سیاسی الف،   4000511094 ۵۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
اسب زین شده یا چموش؟!

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در آخرين روزهاي سکان‌داری در دولت دوازدهم سخناني ايراد کرد كه نياز به تأمل و بحث بيشتر دارد.

ظريف روز دوشنبه يازدهم مردادماه در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا درباره روند مذاکرات در دولت سیزدهم گفت: «دولت آینده یک اسب زین کرده در مذاکرات{هسته‌ای} در اختیار دارد و خوب است از این فرصت استفاده کند».

اين سخناني در حالي عنوان می‌شود كه اخيراً برخي از رسانه‌های غربي به‌صراحت از احتمال اعمال تحریم‌های جديد عليه ايران خبر داده‌اند.

پایگاه خبری هیل، وابسته به کنگره آمریکا روز يكشنبه دهم مردادماه در گزارشی تصریح کرد جو بایدن به دنبال افزایش فشار بر ایران برای بازگرداندن این کشور به تعهدات برجامی است اما اذعان کرد هر اقدامی در این راستا می‌تواند تنش‌ها میان دو تهران و واشنگتن را تشدید کند. این پایگاه خبری در ادامه می‌افزاید: گزینه‌هایی که روی میز ایالات‌متحده قرار دارد شامل تشدید محدودیت‌های صادرات نفت و وضع تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی و پهپادی ايران است.

خبرگزاری رویترز نيز روز جمعه اول مردادماه به نقل از یک‌ مقام آمریکایی گزارش داده بود که واشنگتن اعمال سختگیری‌های بیشتر علیه صادرات نفت ایران به چین را موردبررسی قرار داده است. مطابق روايت برخي رسانه‌های غربي در سفر هفته گذشته وندي شرمن، معاون وزیر خارجه آمريكا به چين نيز در زمینه حل موضوع هسته‌ای و كاهش واردات نفت از ايران مذاكرات و رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

بدون شک برنامه‌ریزی واشنگتن براي اعمال تحریم‌های جديد عليه ايران می‌تواند اندك اميدها براي احياي توافق هسته‌ای را از بين ببرد. از سوي ديگر ورود دولت بايدن به مرحله اعمال تحریم‌ها و فشارهاي جديد به ايران در حالي صورت می‌گیرد كه در مذاكرات برجامي نيز خواسته‌های فرابرجامي روي ميز مذاكرات قرار داده‌شده است.

 بیانات رهبر انقلاب در آخرین دیدار رئیس‌جمهور و هیئت دولت دوازدهم در تاریخ 6/5/1400 بيانگر آن است كه ایالات‌متحده به‌شدت خواهان مذاكره درباره مسائل منطقه و موشكي است. به عبارتی دولت آمریکا در دوران جو بایدن پیگیر آن است که در مراحل مختلف و به‌هم‌پیوسته درباره مسئله هسته‌ای، منطقه و برنامه دفاعی توافق‌های جدیدی را با ایران به سرانجام برساند.

مصاحبه کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی در وین كه در راستاي توضيح بیشتر بيانات رهبر انقلاب بود نشان داد كه آمريكا علاوه بر تضمين این‌که مذاكرات منطقه‌ای و موشكي می‌باید در آینده ادامه یابد خواستار تغيير و اعمال محدودیت‌های شديدتر در برجام شده است.

زیاده‌خواهی‌های آمريكا در قبال توافق هسته‌ای و تلاش براي تحميل برجام‌هاي دوم و سوم در حالي است كه ایالات‌متحده تا زماني كه باراك اوباما در كاخ سفيد ساكن بود در پی آن بود تا گشايش خاصي در مبادلات مالي و تجاري صورت نگيرد تا زمینه غیرعادی نشان دادن ایران پابرجا بماند. در زمان دونالد ترامپ نيز و در ارديبهشت 1397 با خروج از توافق هسته‌ای شديدترين تحریم‌ها را عليه ايران اعمال كرده بود. نكته جالب آن است كه دولت جو بايدن نيز نپذيرفت كه درباره خسارات فراواني كه ايران بعد از خروج آمريكا از توافق هسته‌ای به ايران تحميل شد بحث و مذاکره نمايد. دولت بايدن نشان داده با توجه به تحریم‌های گسترده دونالد ترامپ عليه اشخاص حقيقي و حقوقي تلاش دارد تا از آن‌ها جهت امتيازگيري بيشتر از ايران استفاده نمايد.

با اين اوضاع نابسامان مشخص نيست كه منظور وزير امور خارجه از آماده بودن اسب زين كرده براي دولت بعد به چه معنا است. وقتي همگان اذعان دارند كه بازگشت به تعهدات توسط طرفین به‌سادگی ممكن نيست طبيعتاً پايداري توافق نيز تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. به‌عبارتی‌دیگر وقتی‌که برجام در دوران جواني بود به دلیل كارشكني واشنگتن و تعلل اروپا نتوانست مشكل تحریم‌های حتي هسته‌ای ايران را حل نمايد. چگونه در حال حاضر كه عملاً با چالش‌های جدي مواجه شده می‌تواند تسهیل‌کننده و کمک‌کننده باشد.

البته سیاست ایران پایبندی و تعهد به برجام بوده و به همین دلیل بود که تا مدت‌ها بعد از خروج آمریکا مبادرت به کاهش تعهدات ننمود. برخی از کشورهای خارجی نیز خبر داده‌اند که احتمالاً ایران در آینده نزدیک وارد مرحله گفت‌وگو و مذاکره درباره برجام خواهد شد.

میخاییل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین روز دوشنبه دهم مردادماه در مصاحبه با روزنامه روسی ایزوستیا گفت: تاریخ دقیق مذاکرات درباره توافق هسته‌ای هنوز مشخص نیست. این مذاکرات پس از تحلیف رئیس‌جمهوری جدید ایران ازسر گرفته می شود. اولیانوف در ادامه احتمال این‌که در موضع ایران در قبال برخی مسائل موردبحث در مذاکرات وین تغییر یابد بعید ندانست.

اتخاذ رویکرد جدید با توجه به موضع‌گیری‌های ابراهیم رئیسی در مناظره‌های انتخاباتی نیز قطعی است. رئيسی در سومین مناظره دراین‌باره عنوان داشته بود «صریح بگویم، ما به برجام به‌عنوان یک قراردادی که مقام معظم رهبری آن را با 9 بند تائید کردند حتماً به‌عنوان یک قرارداد و تعهدی که همه دولت‌ها باید به آن پایبند باشند، پایبند هستیم اما برجام را شما نمی‌توانید اجرا کنید. برجام یک دولت مقتدر می‌خواهد که آن را اجرا کند».

با توجه به این سخنان می‌باید دید تیم مذاکره‌کننده چگونه می‌خواهد در قبال بدعهدی و زیاده‌خواهی‌های اروپا و آمریکا مقابله کند و چه طرح و برنامه‌ای برای تأمین منافع ملی خواهد داشت. اما نکته‌ای که مشخص است آن‌که دولت نباید تمرکزش را به مسائل خارجی و بهبود شرایط اقتصادی از گذر برجام وابسته سازد و بلکه ضرورت دارد اصلاحات بنیادین در ساختارهای اقتصادی جهت بهتر شدن شرایط پدید آورد.

دیدگاه کاربران

صمصام۲۱۲۷۹۶۹۱۲:۱۱:۱۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خوش به حال آقای رییسی یعنی خیلی خوش شانس هستند به خدا رسانه ایشان از این به بعد هر گونه عدم موفقیت در کارشان رو به راحتی میتوانند به دولت آقای روحانی حواله بدهند حتی میتوانند وقوع سیل و زلزله رو هم به آقای روحانی منتسب کنند !
آریایی۲۱۲۸۰۲۵۱۲:۴۶:۴۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
کافرهمه رابه کیش خودپنداردبرای کسی که هنوز فعالیتش روشروع نکرده وصاحب عقل هس ریل گذاشتن اشتباه هس
ناشناس۲۱۲۸۰۸۵۱۳:۲۷:۴۱ ۱۴۰۰/۵/۱۳
در سال 92 آقایان اسب زین شده صنعت هسته ای تحویل گرفتن اما در برجام اسب شون را دادند خر گرفتن و از خوشحالی پر گرفتن !
ناشناس۲۱۲۸۳۴۰۱۶:۰۲:۰۱ ۱۴۰۰/۵/۱۳
ای گفتی اسب و دادن خر
ناشناس۲۱۲۸۱۴۰۱۳:۵۶:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
ای شیطون!!! کاری که با احمدی‌نژاد کردین رو میترسی با روحانی انجام بدن!؟ چیزی که عوض داره گله نداره!! البته در این زمینه‌ها کسی به گرد پای اصلاحطلبها نمیرسه!! نحوه برخورد اصولگراها با تیراندازی نجفی(شهردار) رو با نحوه برخورد اصلاحطلبها با تیراندازی محمود کریمی(مداح) مقایسه کن خیلی چیزها میفهمی، تازه نجفی یه نفر رو کشته بود اما کریمی به کسی آسیب نزده!
ناشناس۲۱۲۸۳۱۳۱۵:۴۰:۳۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
دروغگویی در مورد بستن اینترنت هم هست
ناشناس۲۱۲۸۱۶۱۱۴:۱۱:۲۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
مذاکرات مثبت مفید و سازنده و رو به جلو و برد برد بود هواپیما را زین کنید به تهران برمی گردیم تیم مذاکره کننده در این شرایط سخت چندین هواپیما را با رفت و امد مستهلک کرده و حق ماموریت های بسیار کلانی گرفته اند
ناشناس۲۱۲۸۱۷۳۱۴:۲۴:۴۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خوش شانس؟!!! خوابی یا بیدار؟
ناشناس۲۱۲۷۹۷۸۱۲:۱۵:۴۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
برجام یک هم خودش ننگ ابدی آیندگان است همان گونه از گذشته همانند این به بدی یاد می کنید
ناشناس۲۱۲۸۰۲۶۱۲:۴۷:۲۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
شما یک خط از متن برجام را خوانده اید که اینقدر مطمئن حرف می زنید
ناشناس۲۱۲۸۱۵۹۱۴:۱۰:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
حتی ترکمنچای هم نسخه فارسی داشت چرا برجام نداشت ؟!
ناشناس۲۱۲۸۱۹۲۱۴:۳۶:۱۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
مهم نیست نسخه فارسی دارد یا نه. مهم اصل تفاهم نامه است. حالا بزارش توی ترجمه کن گوگل، برات ترجمش میکند.
ناشناس۲۱۲۸۱۶۵۱۴:۱۹:۲۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
همین آدم انشای دوران دبیرستان بزور 10گرفته
ناشناس۲۱۲۸۲۰۵۱۴:۴۴:۵۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
نیازی هم به خواندن نیست چیزی که نتیجه آن را همه دیدن چیزی که در سعد آباد هم دیدن مذاکره و بتن ریزی در قلب دانش و صنعت برای فروش نفت خودمان شرم آور است
ناشناس۲۱۲۸۲۳۷۱۴:۵۹:۴۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
ایشان حتی نمی دانند برجام را چه کشورهایی امضاء کرده اند چه برسد به اینکه خوانده باشد.
ناشناس۲۱۲۷۹۸۱۱۲:۱۷:۴۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اگر دولت جدید به همین پیش نویس توافق جدید گردن نهاد نظر نویسنده چه خواهد بود؟
ناشناس۲۱۲۷۹۸۴۱۲:۲۰:۲۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
هشت سال این دیالوگ تکراری و حفظ شده که مذاکرات مثبت مفید و سازنده و رو به جلو بود و برد برد و مذاکرات فرسایشی نیست را به خورد ملت دادید و هشت سال زمان طلایی و امکانات کشور را سوزاندید
ناشناس۲۱۲۷۹۸۵۱۲:۲۰:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
تکلیفتان را مشخص کنید بلاخره می خواهید مذاکره کنید یا خیر؟ اگر بلی، حداقل لاریجانی را بفرستید نه جلیلی
ناشناس۲۱۲۸۱۲۶۱۳:۴۷:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
شما اگر میخواستی نظر بدی باید در انتخابات شرکت میکردی، مردم به یه نفر رای ندادن که یکی دیگه مثل شما براشون تصمیم بگیره!!!
ناشناس۲۱۲۸۱۳۰۱۳:۴۸:۱۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
مذاکره میکنیم اما با افراد انقلابی اصیل و وطن پرست نه با عناصر مشکوک
ناشناس۲۱۲۸۱۵۲۱۴:۰۶:۰۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
تکلیفتان را مشخص کنید بلاخره مذاکره کننده اختیار داره یا نه؟ اگر بلی، پس چرا ظریف مشکلات برجام رو گردن نمیگیره، اگر هم خیر پس چه فرقی بین لاریجانی و جلیلی هست؟
ناشناس۲۱۲۷۹۸۷۱۲:۲۱:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
وزیر خارجه صرفا یک مجری دست چندم است.
ناشناس۲۱۲۸۰۸۶۱۳:۲۷:۴۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
مجری که کارش را هم بلد نیست واتفاقا نشان داد با سیاست کلان نظام هم در تعارض است
ناشناس۲۱۲۸۱۳۵۱۳:۵۰:۱۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
پس الان اسب رو کی زین کرده!؟
ناشناس۲۱۲۷۹۹۱۱۲:۲۴:۵۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
از نظر این غرب زده ها همیشه باید زین کنیم برای کدخدا
ناشناس۲۱۲۸۰۱۴۱۲:۴۳:۳۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
نظر شما شرق زده ها چیه!
ناشناس۲۱۲۸۲۱۰۱۴:۴۷:۴۰ ۱۴۰۰/۵/۱۳
کسی شرق زده نیست غرب دست از دشمنی بردارد
ناشناس۲۱۲۸۱۲۳۱۳:۴۶:۰۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
شما زین نکن ببین چی میشه .
ناشناس۲۱۲۸۱۷۶۱۴:۲۶:۴۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
برادر ، یه کم بصیرت داشته باش، هدف آمریکا از مذاکره اینه : ایران تسلیم شو تا من سوار شما بشم ، این منطق آمریکایی است با ما و هر کشور دیگر ، حالا میخوای سواری بدی ، بفرما مذاکره.
ناشناس۲۱۲۸۱۳۱۱۳:۴۹:۲۱ ۱۴۰۰/۵/۱۳
بابا سخت نگیر، منظور ظریف این بوده که اگه بعدا هر توافقی بشه، زحمتش با ما بوده!! اگر هم نشه قدر زحمات ما رو ندونستن!!!!
ناشناس۲۱۲۸۱۵۶۱۴:۰۸:۴۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
من به جای تو بودم مردم کشور خودم رو غربزده خطاب نمیکردم.
ناشناس۲۱۲۸۱۸۳۱۴:۳۱:۴۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
لطفا نظر جلال آل احمد در مورد به دار آویخته شدن شیخ فضل‌ا... نوری رو بخون! ضمنا یه تعداد اندکی از همین مردم کشور خودمون زمان جنگ رفتن عراق همراه صدام با ایران میجنگیدن، حالا غربزده که جای خود داره، خب غربزده داریم دیگه هم توی مردم معمولی هم توی مسئولین، قابل انکار هم نیست. اما اگه منظور شما اینه که به هرکسی که با ما مخالفه نگیم غربزده موافقم!!
ناشناس۲۱۲۸۲۱۱۱۴:۴۸:۵۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
وقتی چشم و گوشتان را می بندین و همه چیز را فدای غرب می کنید...
ناشناس۲۱۲۸۲۲۶۱۴:۵۵:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
همین دو قطبی سازی کاذب شما غرب زده ها است که کشور را به این مرحله رساندین آن هم از 20 سال قبل
ناشناس۲۱۲۸۰۶۸۱۳:۱۵:۱۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
برا خودشان اسب می‌خرن زین میکنن بهم هدیه میدن فکراون روزی روکن که باید به مردم جواب بدی
ناشناس۲۱۲۸۰۸۰۱۳:۲۵:۴۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
به هر حال برادر جان سياست مقوله اي است ظريف ، و ظرافت سياست را سياستمداران خوب مي دانند و يا بايد بدانند ، در غير اين صورت سياستمدار نيستند !!
ناشناس۲۱۲۸۰۹۰۱۳:۲۹:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
دلداده و شیفته آمریکای جنایکار و قاتل رقاص های دیپلماتیک وین یعنی بر باد دادن باقیمانده عزت و شرف مان
مهدی۲۱۲۸۰۹۳۱۳:۳۱:۰۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اصلاح طلبها چون میدانند دولت سیزدهم از موضع قدرت جلو میروند و احتمال فراوان غربیها از موضع خود کوتاه می آیند از حالا دارن همه چیز را پای خود ثبت میکنند از قدیم گفتن اگر جلو یه حیوان درنده با دست خالی بری و عقب بیای حیوان درنده بهت حمله میکند اما اگر حتی یه سنگ خیلی کوچک هم برداری حیوان عقب نشینی میکند اما دولت روحانی ومجموعه اصلاح طلبها اعتقادی به قدرت ندارن وهمیشه با ضعف جلو میروند و کاری میکنند که دشمن هم بفهمد ضعف دارن
ناشناس۲۱۲۸۱۲۵۱۳:۴۶:۵۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
ظریف جایی نرفته چرا از خودش نمی پرسی منظورش از اسب زین شده چیست ؟
ناشناس۲۱۲۸۱۴۲۱۳:۵۶:۳۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خواهیم دید که تیم مذاکره کننده جدید آنچنان مستاصل می شود که با التماس ظریف را بر می گردانند.
ناشناس۲۱۲۸۱۹۰۱۴:۳۴:۴۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اگه مستاصل نشدن چی!؟
ناشناس۲۱۲۸۲۱۵۱۴:۵۰:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
فوق آن یک بقالی می آوریم که بیشتر حالیش است
ناشناس۲۱۲۸۱۴۴۱۳:۵۸:۵۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
به نظرم دور از انصاف است اگر آنچه تیم مذاکره کننده کشورمان با شش قدرت دنیا انجام داده اند را نادیده بگیریم و قدر زحمات آنان را ندانیم
ناشناس۲۱۲۸۱۷۹۱۴:۲۹:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
بعله خیلی زحمت کشیدند ، سکه ها رو کشیدند بالا ، کشور رو هم نابود کردند!!!
ناشناس۲۱۲۸۱۸۶۱۴:۳۳:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۳
به نظرم این هم دور از انصاف هست که اون چیزی که اونا انجام دادن رو فتح‌الفتوح بنامیم!!
ناشناس۲۱۲۸۱۸۸۱۴:۳۴:۱۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
خدا رو شکر فرصتی فراهم شده که برن در آرامش استراحت کنن!!
ناشناس۲۱۲۸۱۹۴۱۴:۳۷:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اینا میدونن توان مذاکره ندارن می خواد ناتوانیشون رو بندازن گردن تیم ظریف .
ناشناس۲۱۲۸۲۳۹۱۵:۰۱:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اشتباه تا کجا کشور به امریکا وانگلیس فروختن
ناشناس۲۱۲۸۱۹۷۱۴:۳۸:۴۳ ۱۴۰۰/۵/۱۳
این دولت هیچگاه پشیمان نمی شودوبه هیچ عنوان از آقای ظریف استفاده نخواهدکرد
ناشناس۲۱۲۸۲۰۲۱۴:۴۲:۴۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
نه اسبی است نه زینی. یک توافق شکست خورده است با کلی امتیاز داده شده با نتیجه تقریبا هیچ برای ما! بری توش تسلیمی نری توش تحریمی! به این میگه اسب زین شده!!!
ناشناس۲۱۲۸۲۳۶۱۴:۵۹:۳۹ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اسب زین کرده امریکا تواون اربابت بود که به تمام دشمنان ایران سواری می داد
مملی۲۱۲۸۲۴۰۱۵:۰۱:۱۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
نه با با راست میگه ، این اسب زین کرده ظریف حاصل همون گشایش اقتصادی هست که آغاشون حسن کلیدساز میگفت.
ناشناس۲۱۲۸۲۵۹۱۵:۱۳:۴۲ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اگه اختیار ندارند اشتباه میکنند مسئولیت قبول میکنند
ناشناس۲۱۲۸۲۶۶۱۵:۱۵:۳۱ ۱۴۰۰/۵/۱۳
اگه اختیار ندارند چرا مسئولیت قبول میکنند
ناشناس۲۱۲۸۲۷۹۱۵:۲۴:۳۱ ۱۴۰۰/۵/۱۳
برای ساده لوحان گفتند که دو قطبی ایجاد کنند و درگیری بین مردم که خود را قهرمان همچنان بنامند از قبیل امیر کبیر و کلید ساز!
ناشناس۲۱۲۸۲۸۸۱۵:۲۹:۰۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
برجام خوب یا بد جواد ظریف چندین هواپیمای نو به کشور وارد کرد و میلیاردها دلار پول ایران برگرداند و قطع نامه های سازمان ملل را نابود کرد. شما اگر بهتر بلدید پول بیشتری به ایران بیاورید. هواپیمای نو بیاورید یا بسازید.
دهاتی۲۱۲۸۳۰۳۱۵:۳۵:۵۷ ۱۴۰۰/۵/۱۳
آقای ظریف راس گفته اسب زین شده اس اما نگفت کسی که این اسب چموش رو زین کرده زینش رو سفت نبسته بلکه هر سوارکار عاقلی اول اسب رو برسی می کنه ببینه لنگ هست یا چموش بعد زین رو برسی می کنه ببینه این کسی که اسب رو زین کرده ببیند زین اسب رو سفت بسته یا نه وآخر اینکه این اسب رو کی زین کرده یه ادم عاقل یا دیوونه
ناشناس۲۱۲۸۳۱۷۱۵:۴۴:۲۶ ۱۴۰۰/۵/۱۳
بدرود ای امیر کبیر وطن باشد ایندگان قدر تورا بدانند
علی کریمی۲۱۲۸۳۴۸۱۶:۰۵:۳۸ ۱۴۰۰/۵/۱۳
جناب آقای امیرحسین رحمانی تقریبا" تمام کشور های دنیا یا علنا" با آمریکا همسو هستند و یا به خاطر حفظ منافع خود با تحریم های وحشیانه و غیر قانونی آمریکا علیه کشورمان همراهی می کنند. اصلاحات بنیادین در ساختارهای اقتصادی مد نظر شما بدون تعامل با سایر کشورهای جهان امکان پذیر نیست، لطفا" با مردم نجیب ایران صادق باشید و آنها را دنبال نخود سیاه نفرستید.
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 2. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 3. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 4. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 5. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 6. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 7. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 8. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 9. صحبت‌های جالب کارشناس ترک درباره اقدامات ناشیانه اردوغان در سوریه

 10. سخنگوی قوه قضائیه: اختلاف درباره سند خودرو از طریق مجلس رفع شود

 11. توضیح سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره همسان‌سازی حقوق اعضای هیأت علمی

 12. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 13. حسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد

 14. خاندوزی: امضاهای طلایی با تصویب طرح صدور مجوزهای کسب‌وکار کاهش می‌یابد

 15. «اینجا زندان است»؛‌ روایتی از حضور ۲ روزه در اوین

 16. وزیر بهداشت: شبانه روزی برای تامین واکسن کار کردیم / رکورد تزریق هفتگی در جهان را می‌شکنیم

 17. انفجار مرگبار مخزن CNG در پمب گاز در مشهد

 18. تخم‌مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان!

 19. بیانیه تروئیکای اروپایی: ایران از فرصت پیش‌رو برای احیای برجام استفاده کند

پربحث‌های هفته

 1. حمله موشکی سپاه به محل نشست سران یکی از گروهک‌های تروریستی

 2. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 3. اولین ویزای طالبان برای یک ایرانی

 4. ساحل بی‌رحم ترکیه و بیابون امن ایران

 5. کار زیبای یک نانوایی در اهواز + عکس

 6. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 7. حمله پهپادی ایران به مقر تروریست ها در کردستان عراق

 8. هراس سعودی‌ها از تکرار سناریو افغانستان برای عربستان

 9. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

 10. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 11. آینده محتوم خودروسازی ایران

 12. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 13. اولین تصویر از پایگاه تروریست ها بعد از حمله سپاه

 14. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

 15. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

 16. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

 17. از وعده‌های گذشته درس بگیریم...

 18. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 19. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

 20. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 21. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 22. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 23. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 24. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 25. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. حمله موشکی سپاه به محل نشست سران یکی از گروهک‌های تروریستی

 2. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 4. هراس سعودی‌ها از تکرار سناریو افغانستان برای عربستان

 5. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

 6. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 7. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 8. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

 9. از وعده‌های گذشته درس بگیریم...

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 12. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 13. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 14. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 15. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

 16. چند نکته درباره افغانستان و مقاومت در پنجشیر

 17. ما و پنجشیریان

 18. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

 19. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

 20. بارقه های امید در دل مردم

 21. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 22. حسین فریدون و هادی رضوی ماه‌هاست که در مرخصی هستند

 23. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

 24. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 25. بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس: اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی و جایگزینی کارت‌های حافظه

آخرین عناوین