روحانی: ما «علی برکت‌الله» گفتیم ولی کار را مردم انجام دادند/ افتتاح‌ها خاری بر چشم توطئه‌گران بود

  4000510038

رئیس جمهور با اشاره به جنگ اقتصادی و کرونا گفت: خیلی مهم بود که به دنیا جواب بدهیم که البته پاسخ مناسب ایستادگی مردم بود ولی افتتاح‌ها خاری بر چشم آنهایی بود که توطئه ها را علیه مردم ایران طراحی کرده بودند.

روحانی: ما «علی برکت‌الله» گفتیم ولی کار را مردم انجام دادند/ افتتاح‌ها خاری بر چشم توطئه‌گران بود

به گزارش فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز(یکشنبه) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نفت، سازمان انرژی اتمی، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: برای ما افتتاح ها مهم بود. هرچند همه زحمت می کشند ولی از طرفی وسط جنگ اقتصادی بودیم و از طرفی نیز هجمه کرونا بود و رشد اقتصادی جهانی بطور متوسط منهای 3.5درصد کاهش یافت و دوران سختی بود.

وی افزود: این پنج‌شنبه‌ها برای ما بسیار زیبا بود یکبار که خدمت مقام معظم رهبری بودم در اوایل که چند ماهی گذشته بود ایشان خیلی تجلیل و تشویق کرد و گفت برنامه افتتاح‌های پنج‌شنبه‌های شما، برنامه بسیار خوبی است.

روحانی ادامه داد: خیلی مهم بود که به دنیا جواب بدهیم که البته پاسخ مناسب ایستادگی مردم بود ولی افتتاح ها خاری بر چشم آنهایی بود که توطئه‌ها را علیه مردم ایران طراحی کرده بودند و هرچند ما علی برکت الله‌ها را گفتیم ولی کار را مدیران و کارگران و ملت ایران انجام داد.

وی با اشاره به اینکه در افتتاح امروز شاهد افتتاح اسکله‌های دریایی و طرح‌های دریایی مربوط به 27 فاز پارس جنوبی بودیم که عظیم‌ترین پروژه اقتصادی تاریخ ایران است، گفت: خود من موفق بودم در طول این 8 سال خدمت، که غیر از اواخر که یک سال و خرده‌ای کرونا مانع بود برای سفر، 6 نوبت از عسلویه بازدید کردم و هر بار هم افتتاح فازهای بسیار مهم را داشتیم و از 10 فار به بیست و هفت فاز رسیدیم و 17 فار را در طول این 8 سال به افتتاح رساندیم.

روحانی با بیان اینکه تقریباً پارس جنوبی تمام شده است و فقط یک فاز باقیمانده است و آن هم جنگ اقتصادی باعث شد والا آن هم به ثمر نشسته بود،‌بیان داشت: کار خیلی عظیم و بزرگی است، شما ببینید یک مجموعه که در آغاز این دولت 280 میلیون متر گاز را در روز در اختیار ما می‌گذاشته است ، امروز 700 میلیون و 2.5 برابر شده است.

وی افزود: عسلویه دنیایی از کارگاه‌ها است و تمام پالایشگاه‌هایی که در خشکی است، حالا با هلی‌کوپتر دور می‌زنید همه اسکله‌هایی که روی آب است و همه لوله‌کشی‌هایی که زیرآب انجام گرفته کار بسیار عظیم و بزرگی از لحاظ مهندسی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: این پول نبود که عسلویه و پارس جنوبی را ساخت، این عشق و ایمان بود، عشق به ایران و ملت و آبادانی بود و این خیلی ارزشمند و خوشحال‌کننده است. خداوند به ما توفیق داد تا در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی ، یک کار بی‌نظیر در تاریخ ایران بگیرد.

روحانی با بیان اینکه این 8 سال را مقایسه کنید با ده‌ها سال قبل تا ببینید چه کار عظیمی صورت گرفته است،‌تصریح کرد: وقتی تعریف می‌کنم تلویزیون در خبر می‌گوید رئیس جمهور از دولت خودش تعریف کرده است. نه؛ از دولت خودم تعریف نمی‌کنم، از ملت خودم تعریف می کنم. همه کار را ملت ایران انجام داده است. ما مسبب االاسباب هستیم، ما یک خادم هستیم برای مردم، ما کار بزرگی انجام نمی‌دهیم بلکه مردم، مهندسین و جوان‌ها انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه من از چند نفر از رهبران بزرگ دنیا شنیدم که گفتند جایی مثل اصفهان در دنیا نیست،‌اظهار داشت: آدم‌هایی که همه عالم را دیده بودند و کشور خودشان، کشور صنعتی پیشرفته است. گفتند ما جایی را به زیبایی اصفهان ندیدیم. همان میدان نقش جهان را ببینید، این کار، کار یک دولت و فرد نیست، کار یک ملت است. این ملت، ملت بزرگی است، در مقاطع مختلف تاریخی این کار عظیم و بزرگ را انجام داده است.

رئیس جمهور افزود: در زمینه انرژی هسته‌ای، یک تعصب خاصی داریم بخاطر اینکه این فشارها، آزارها و اذیت‌هایی که در این مدت از سال 82 تا امروز علیه ملت ایران انجام گرفته، بهانه‌اش مسأله هسته‌ای بوده است لذا مسأله هسته‌ای برای ما مهم است.

روحانی با بیان اینکه تبلیغات سوئی در ایران بعد از برجام شده بود که دولت ایران دلار و پول و تجارت را با فناوری معاوضه کرد، و یعنی یک فناوری را از بین برد و تعطیل کرد،‌اظهار داشت: آن کلمه‌ای که معروف است روی این فناوری سیمان ریخت و عوض آن در یک توافقی پول گرفت وضع مالی‌ و تجاری خوب شد. این حرف نادرست و غیردقیقی بود که بعضی‌ها می‌زدند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه یک جایی می‌بایست تبلور پیدا می‌کرد و روشن می‌شد و بیستم فروردین‌ها تبلور است،‌تصریح کرد: همیشه افتتاح‌ها در انرژی اتمی نشان داده می‌شود و مردم می‌دانند و مطلع هستند اما در عین حال در این ماه‌های اخیر که انرژی اتمی به یک دلایلی موظف شد که یک دفعه غنی‌سازی 20 درصد و 60 درصد انجام دهد، مقدار غنی‌سازی را توسعه دهد و ماشین‌های جدید را به صورت کس کیت و زنجیره به میدان بیاورد و این خیلی کار عظیم و بزرگی از لحاظ علمی و فناوری است.

وی با تاکید بر اینکه در فناوری الحمدالله خوب پیشرفت کردیم و در ماده اولیه‌اش یک مقدار مشکل داشتیم،‌گفت: مثل این می ماند که 10 کارخانه عظیم آرد بزنیم و گندم نداشته باشیم. می‌گفتیم کیک زرد نداریم. در این زمینه هم مطالعه و طراحی شد، غیر از معدن راه دیگری برای کیک زرد پیدا کردیم که روی آن کار می‌شود و عمل می‌شود.

روحانی با اشاره به اینکه یکی از خواص‌ برجام هم ورود کیک زرد به ایران بود یعنی ده‌ها تن در هر مقطعی وارد ایران شد و منابع ما را غنی کرد،‌اظهار داشت: منابع بسیار عظیمی در اختیار ما قرار داد و این یکی از افتخارات ما بود و امروز الحمدالله برخورداری از  فناوری در ساخت کسک و معادنی که در اردکان و ساقند فعال شد، بسیار ارزشمند است. نکته‌ای که آقای دکتر صالحی گفتند که یک کیلو کیک زرد برای ما هزار دلار تمام می‌شد الان بجای هزار دلار، 80 دلار تمام می‌شود، کار فنی و علمی و دقیقی در این مدت انجام گرفته است. این افتخار بزرگ را ادامه می‌دهیم، ان‌شاء الله در همه حال فناوری‌مان را حفظ کردیم و حفظ خواهیم کرد.

وی در عین حال تاکید کرد: البته باید گره تحریم و جنگ اقتصادی را هم برطرف کرد که البته در این راستا هم ملت و  هم دولت کار بزرگی کرده که ان‌شاء الله امیدواریم ادامه این روند و این راه در دولت بعدی به ثمر بنشیند و تمام شود. اما پیروزی را خداوند نصیب ما کرده است.

رئیس جمهور افزود:  قسمت آخر افتتاح امروز هم بخاطر طراحی درمان کارگران و بازنشستگان عزیز و رایگان شدن برای مراجعه به بیمارستان‌های دولتی، برای ما بسیار خوشحال‌کننده بود و همچنین ، دولت در این 18 ماه، کمتر از 2 سال اخیر علیرغم مشکلات، بدهی‌اش را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده است و این هم جزو کارهای کم‌نظیر دولت یازدهم و دوازدهم است که 140 هزار میلیارد تومان بدهی را پرداخت کردیم و این کار بسیار عظیمی بوده است.

روحانی در پایان بیان داشت: ان‌شاء الله از نتیجه آن کارگران و بازنشستگان عزیز و همه ملت عزیز بهره‌مند شوند . خدا را شاکرم که این توفیق به ما داده شد که هشتاد و هشت بار خدمت مردم ایران رسیدیم ان‌شاء الله که دل آنها را خوشحال کردیم و طرح‌های بسیار عظیم و بزرگ را افتتاح کردیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. سردرگمی سیستماتیک مردم

 2. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 3. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 4. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 5. سرقت میلیاردی از انبار‌های باربری‌ در تهران

 6. یک جدال قدیمی در علوم انسانی و فرهنگ‎

 7. تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

 8. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 9. بایدن: آماده بازگشت به اجرای کامل برجام هستیم

 10. زاکانی مدیران زن در شهرداری را اخراج می کند؟!

 11. بهترین چیپ تاریخ در فوتسال توسط کاپیتان تیم ملی

 12. انگلیس و آمریکا: ایران فوراً اتباع ما را آزاد کند و به مذاکرات وین برگردد

 13. تکنیک‌های نامحسوس «بی‌بی‌سی» در جهت‌دهی به ذهن مخاطب

 14. شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد

 15. پشت پرده افشای جزئیات ترور شهید فخری‌زاده چیست؟

 16. محمد اسلامی: آمریکا فوراً تحریم‌ها را لغو کند و به برجام برگردد

 17. ذوالقدر در مجمع تشخیص چه خواهد کرد؟/ دیدگاه متفاوت دولت رئیسی درباره FATF/ موفقیت رئیسی باعث بازگشت اعتماد خواهد شد

 18. تصاویری از زیباترین کبوتری که تا به حال دیده‌اید!

 19. سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

 20. سرلشکر سلامی: برای شکست آمریکا قدرت‌اندوزی کرده‌ایم

 21. قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است/ راه حل مشکلات، تمسک به باورهای دوران دفاع مقدس است

 22. تاریخ سازی تیم ملی هندبال زنان ایران در آسیا/ صعود به نیمه نهایی و کسب مجوز جهانی

 23. هشدار مستقیم ایران به آمریکا/ آیا سرنوشت عین الاسد در انتظار پایگاه حریر است؟

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 5. سردرگمی سیستماتیک مردم

 6. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 7. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 8. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 9. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 10. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 11. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 12. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 13. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 14. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 15. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 16. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 17. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 18. معایب دادن حق طلاق به زن چیست؟

 19. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 20. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 21. شکاف در غرب

 22. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 23. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 24. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 25. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 3. سردرگمی سیستماتیک مردم

 4. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 5. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 6. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 7. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 8. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

 9. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

 10. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

 11. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

 12. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 13. سرتان را بگیرید بالا

 14. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

 15. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

 16. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 17. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 18. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 19. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

 20. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

 21. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

 22. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

 23. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

 24. خاندوزی: امضاهای طلایی با تصویب طرح صدور مجوزهای کسب‌وکار کاهش می‌یابد

 25. معجزه قرن

آخرین عناوین