نظر جهانگیری درباره تماس رئیسی با منتقدین/توضیحات آذری جهرمی درباره سرنوشت لوایح فضای مجازی در دولت/ واکنش چمران به احتمال شهردارشدن زاکانی

گروه سیاسی الف،   4000419069 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

نظر جهانگیری درباره تماس رئیسی با منتقدین/توضیحات آذری جهرمی درباره سرنوشت لوایح فضای مجازی در دولت/ واکنش چمران به احتمال شهردارشدن زاکانی

آخرین آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دُز رسید.

از دیروز تا امروز ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر رسید.

واردات ۲ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور

به گزارش ایسنا، رضا زبیب مدیر کل شرق آسیا وزارت امور خارجه در صفحه توییتر خود در مورد واردات جدید واکسن به کشور با هشتگ خبر خوب واکسن نوشت :

«‏الوعده وفا: با تلاش بیدرنگ همکاران، امروز ۵۰۰ هزار دوز واکسن واردشد. بامداد فردا هم تقریبا همین مقدار (باقیمانده ۱/۵ میلیونِ۵ شنبه) وارد می شود. بدین ترتیب از ۵شنبه تا ۱شنبه، ۲ میلیون دوز وارد شده.
برای ادامه و افزایش واردات تلاش می کنیم.»

روند صعودی کرونای دلتا در ۲۵ استان کشور

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه امروز  مروری بر وضعیت ویروس جهش یافته دلتا در سطح دنیا داشتیم. بیش از ۶۵ کشور دنیا هستند که این ویروس در آنها شناسایی شده است و همچنان کشورهای دیگر را هم در برمی‌گیرد و ویروسی با قدرت سرایت بالاتر است و در حال حاضر در کل کشور ما نیز در حال چرخش است و در استان‌های مختلف رد پایش وجود دارد.

وی گفت: وضعیت فعلی در دنیا نشان می‌دهد  بیشترین ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا  در کشور برزیل بعد هند و بعد اندونزی و سپس روسیه است که درگیری زیادی عمدتا با ویروس دلتا دارند. در ایران نیز ۲۵ استان روند صعودی دارند و تقریبا اکثر شهرهایشان دارد درگیر می‌شود.

وی همچنین گفت: از روز دوشنبه از گروه ۷۰ ساله‌هایی که قبلا برای واکسیناسیون فراخوان شده بودند، دو سال پایین تر خواهیم آمد و به این ترتیب واکسیناسیون گروه سنی ۶۸ سال به بالا، از دوشنبه شروع خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

زالی: بیمارستان‌ها آماده موج پنجم کرونا باشند/ علائم بیمارانی که این روزها به بیماستان‌های تهران مراجعه می‌کنند

آغاز واکسیناسیون ۶۸ ساله‌ها از دوشنبه/ روند صعودی کرونای دلتا در ۲۵ استان کشور

***

اصلاح‌طلبان نمی‌توانند در پوشش تشکیل دولت فراجناحی سهم‌خواهی کنند

جلال میرزایی نماینده اصلاح‌طلب ادوار مجلس در آرمان ملی نوشت: «توقعی نیست که رئیس‌جمهوری منتخب کابینه‌ای فراجناحی تشکیل دهد، زیرا پایگاه اجتماعی سیدابراهیم رئیسی مشخص بوده و جریان اصولگرا از وی حمایت کرده است برای اینکه این جریان بتواند پاسخگوی مسئولیتی که بر عهده گرفته، باشد، رئیسی ترجیحا باید یک کابینه اصولگرا تشکیل دهد و از افراد شایسته و متخصص اصولگرا در کابینه خود استفاده کند.

ما به عنوان اصلاح‌طلب نمی‌توانیم در پوشش تشکیل دولت فراجناحی به دنبال سهم‌خواهی در دولت آینده باشیم، چرا که این وضعیت باعث می‌شود تکلیف مردم در عرصه رقابت‌های انتخاباتی روشن و مشخص نباشد. در واقع اگر ما رقابت را به رسمیت می‌شناسیم باید جریان پیروز، دولت را تشکیل دهد.»

***

کیهان: طالبان تمامیت‌خواه و نماینده اقلیت است

روزنامه کیهان نوشت: «طالبان امروز» اصرار دارد ما قبول کنیم با طالبان گذشته و حکومت مطلوب فعلی آنان با حکومت امارات گذشته، تفاوت بنیادی دارد. ولی روشی که طالبان برای سیطره بر افغانستان در پیش گرفته است، وادارکردن بقیه طوایف و مذاهب به تمکین در برابر سیطره مطلق خود است و این در واقع نوعی جدید از «تمامیت‌خواهی» این گروه می‌باشد که اگر بر افغانستان مسلط گردد، قطعاً برای ساکت کردن دیگران دست به سلاح می‌برد و به قول و قرارهای فعلی خود پشت می‌کند.

طالبان الان بر شکل‌گیری امارت اسلامی تأکید دارد و از آن کوتاه نمی‌آید و حال آنکه حدود 70 درصد از مردم و اکثریت قاطع اقوام، مخالف این ایده هستند...

طالبان با حمله به مناطق شمالی در حال جنگ با اقوام تاجیک، هزاره، ازبک و... می‌باشد و هر روز تعدادی از طرفین در این جنگ کشته می‌شوند این به معنای وقوع دوباره یک جنگ قومی در افغانستان است طالبان، اصرار دارد بگوید ما با مسالمت شهرهای شمالی را تسخیر کرده و بنای جنگ نداریم ولی این واقعیت ندارد و صدها کشته و هزاران آواره مناطق شمالی، بطلان این ادعا را آشکار می‌کند.

طالبان اصرار دارد بگوید ما با شیعیان کار نداریم و مرزهای جمهوری اسلامی ایران را هم محترم می‌شماریم ولی روش طالبان که توسل به زور برای سیطره بر افغانستان است، آینده شیعیان و مرزهای کشور ما را با ابهام مواجه کرده است...

حکومت مورد نظر طالب یک حکومت نیست، صحنه‌ای از آشوب دائمی میان اقوام است و این چیزی نیست که با تغییر ادبیات طالبان- در حالی که بر اصلی‌ترین عناصر فکری سابق خود تأکید می‌کند- دگرگون گردد.»

***

بازی دوسر باخت اصلاح‌طلبان در تعامل با دولت رئیسی

احمد غلامي سردبير شرق در این روزنامه نوشت: «دولت رئیسی برعکس دولت روحانی، با سیاست داخلی آغاز کرده است؛ اما اینکه دولت او چقدر توان آن را دارد تا در غیاب مردم سیاست را احیا کند، پرسشی اساسی است که بیش از همه حامیان رئیسی و اصلاح‌طلبان باید به آن پاسخ بگویند...

اینکه دولت رئیسی چقدر در احیای سیاست و خلقِ مردم موفق خواهد شد، دغدغه کنونی ما نیست، مسئله مهم شاید وضعیت اصلاح‌طلبان باشد.

به‌راستی اگر دولت سیزدهم از این گروه‌ از اصلاح‌طلبان به‌صورت جدی دعوت به عمل آورد، چه خواهند کرد؟ اگر این دعوت را بپذیرند و جذب دولت رئیسی شوند -گیرم جذب حداقلی- به مردمی که به رئیسی رأی ندادند چه خواهند گفت؟ اینها مردمی‌اند که هنوز به اصلاحات و اصلا‌ح‌طلبان باور دارند.

در این میان مردمی که نه به اصلاح‌طلبان باور دارند و نه اصولگرایان، تکلیفشان روشن است. آنان همواره برای رسیدن به مقاصد و منافع خود به‌طرز تاکتیکی از اصلاح‌طلبان استفاده کرده‌اند، با وجود این آنان نیز به همین میزان از اصلاح‌طلبان قطع امید خواهند کرد. بگذریم از اینکه عملکرد اصلاح‌طلبان در سال‌های گذشته چیزی جز سرخوردگی برای مردم در پی نداشته است...

اگر رئیسی بتواند سیاست داخلی را با حامیان خود و طیف‌های دیگری از مردم که بیش از سیاست دغدغه زندگی روزمره و معیشت را دارند احیا کند، کار اصلاح‌طلبان بسیار دشوار خواهد شد.»

***

استقبال جهانگیری از تماس رئیسی با منتقدین

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری گفت: من به عنوان کسی که در حل مسائل و مشکلات کشور و مدیریت برخی از بخش‌ها تجربه‌ای دارم اعلام می‌کنم راه‌های مقابله با چالش ها و ابرچالش ها انسجام داخلی و همبستگی در داخل کشور است.

وی افزود: اینکه رئیس‌جمهور منتخب با جریانات منتقد تماس برقرار کرد و از آنان در برابر مسائل مختلف کشور نظر گرفت، اقدام پسندیده‌ای است که باید کامل شود. ما نیاز به گفت و گو و افزایش همدلی در کشور داریم. نیاز داریم نخبگان و سرمایه‌های علمی از هر جریان و طیف را به رسمیت بشناسیم و از آنان برای رفع مشکلات کشور کمک بخواهیم.

جهانگیری با بیان اینکه هر دولتی روی کار بیاید برای عبور از این مشکلات نیازمند کمک همه است، تصریح کرد: می‌توان گفت این کم‌سابقه است که هر سه قوه از یک جریان سیاسی و نهادهای دیگر هم از همان جریان باشند و این اقدام مبارکی است که می‌تواند در حل مشکلات کمک کند اما بیشتر از این نیاز است مردم در همراهی با دولت کمک کنند و دولت هم به سمت حل مشکلات برود و همه کمک کنیم از این مشکلات به خوبی عبور کنیم.

***

واکنش پلیس تهران به «انفجار» در پارک ملت

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با فارس درباره جزئیات انفجاری که بامداد امروز در پارک ملت تهران به وقوع پیوست با بیان این مطلب که موضوع خاصی رخ نداده و فقط یک صدای انفجار بوده، تصریح کرد: در این حادثه هیچ ساختمانی تخریب یا دچار حریق نشده و خسارت مالی و جانی در پی نداشته است.

 جانشین فرمانده انتظامی پایتخت خاطرنشان کرد: فیلم ‌هایی که در فضای مجازی مبنی بر حریق و انفجار  برخی از ساختمانها در پی این انفجار پخش شد واقعیت نداشته و مربوط به این حادثه نیست؛ چرا که در این رخداد فقط مقداری برگ و شاخه درخت بر زمین ریخته است.

وی با بیان اینکه علت وقوع  حادثه در دست بررسی است در خصوص جوسازی‌ رسانه های بیگانه در امنیتی قلمداد کردن حادثه با اشاره به این مطلب که کار رسانه‌های ضد انقلاب همین جوسازی هاست خاطر نشان کرد:علت وقوع حادثه در دست بررسی است و متعاقباً اطلاع رسانی می شود.

***

واکنش چمران به احتمال شهردارشدن زاکانی

مهدی چمران منتخب شورای شهر تهران در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به نهایی شدن شاخص‌های انتخاب شهردار جدید تهران اظهار کرد: از امروز وارد گزینه‌های پیشنهادی از سوی منتخبین شورای شهر تهران در ارتباط با تعیین شهردار خواهیم شد.

وی تصریح کرد: با توجه به جلسات پیش روی منتخبین شورای شهر تهران همچنین نهایی شدن شاخص‌های انتخاب شهردار از امروز پیشنهادات از سوی منتخبین اعلام می‌شود و بلافاصله از افراد خواسته می‌شود روزمه‌‌های گزینه‌های مدنظر را ارائه کنند.

چمران در واکنش به مطرح شدن اسامی چون علیرضا زاکانی، محمد مخبر، محسن پیرهادی، علی‌آبادی به عنوان گزینه‌های احتمالی شهردار جدید تهران تصریح کرد: این اسامی در فضای مجازی و گمانه‌زنی رسانه‌ای است و هنوز ما وارد مصداق و اسم خاصی از سوی منتخبین شورای شهر تهران نشدیم و قاعدتاً از امروز وارد این مسئله خواهیم شد و علی‌رغم اینکه تمامی این دوستان توانمندی و پتاسیل خوبی دارند اما هنوز اسمی از سوی منتخبین اعلام نشده است.

وی  گفت: تلاش خواهیم کرد تا آغاز رسمی شورای شهر تهران، گزینه مدنظر برای شهردار تهران نهایی شود تا به محض آغاز دور جدید شورا بتواند فعالیت خود آغاز کند.

***

توضیحات آذری جهرمی درباره سرنوشت لوایح فضای مجازی در دولت

محمد جواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه درخصوص حکمرانی الکترونیک و سابیری سال ۹۶، ۵ لایحه به دولت ارائه داده شده است، ادامه داد: لایحه صیانت از داده‌ها و شناسه‌ها، تراکنش‌های پرداخت و لایحه مالکیت فکری و معنوی همگی به دولت داده شد و اگر می‌خواهیم بحث حکمرانی سایبری را پیگیری کنیم باید این ۵ لایحه به سرانجام برسد.

آذری جهرمی افزود: این ۵ لایحه در دولت معارضان زیادی دارد، بسیاری از دستگاه‌هایی که امروز خودشان از وضعیت فضای مجازی شاکی هستند، در جلسات دولت که شرکت می‌کنند با پیشنهادی که دولت برای اصلاح حکمرانی سایبری و تببین حقوق کاربران داشت، مخالفت می‌کردند و به همین دلیل هم این لایحه در دولت ماند.

وی گفت: جز لایحه صیانت از داده‌ها که در کمیسیون اصلی به تصویب رسیده و منتظر طرح در صحن دولت است، مابقی لوایح مانده است.

وی افزود: این طرح‌ها و این نوع حکمرانی کشور را شفاف نمی‌کند، من به عنوان یک کارشناس بیان می‌کنم این‌گونه اقدامات فرآیند را مبهم می‌کند و ما اگر به دنبال شفاف‌سازی هستیم باید روی همان ۵ لایحه مانور بدهیم و برای تصویب آنها تلاش کنیم.

***

استقبال یک حقوقدان اصلاح طلب از رویکرد محسنی اژه‌ای

نعمت احمدی، حقوقدان در گفت و گو با برنا، در رابطه با تماس اخیر رییس دستگاه قضا با برخی فعالان سیاسی برای نظرخواهی گفت: از من نظرخواهی کردند و من نظراتم را منعکس کردم و فورا جواب دادند و این فصل جدیدی در کار ریاست قوه است ما تا به حال چنین بابی نداشتیم. نامه سرگشاده طولانی به آقای شاهرودی نوشته بودم که واکنشی نشان دادند و گفتند چرا این نامه را نوشتید ولی عمل نکردند برای آقای آملی لاریجانی سه چهار نامه نوشتم دریغ از اینکه بگویند درد تو چیست ولی ایشان نیامده واکنش نشان دادند.

احمدی تاکید کرد: آقای اژه ای فعلا صدای ما را شنیده و خواسته ما نظرات، انتقادات، اصلاحات و تغییرات خود را منعکس کنیم. ما توقع داریم ایشان ما را ببیند و این توقع ملاقات نیست. به نظر من باید کارگروهی تشکیل بدهند که متشکل از منتقدین و فعالین باشد و ساختار کلی دادگستری و اشکالات و نکات مثبت تشریح شود و بگویند که اگر با همین کیفیت ادامه پیدا کند به کجا می رسد. من در نامه ای که به ایشان نوشتم به این موارد اشاره کرده ام البته من متن نامه را برملا نمی کنم چون تشخیص من این است که ایشان می خواست، نظرات به شخص ایشان منعکس شود.

***

دیدگاه متفاوت سلیمی نمین درباره یکدست شدن قدرت

عباس سلیمی نمین، تحلیلگر سیاسی اصولگرا به اعتمادآنلاین گفت: «آنچه در ارتباط با بحث همسو شدن مسئولان طراز اول کشور باید در نظر گرفت این است که چنین اتفاقی هم درست است هم درست نیست. درست از این جهت که همه قوا در یک‌ طیف سیاسی قرار دارند، اما قطعاً سلایق‌شان با هم در تضاد است. البته اینکه با هم رقیب نیستند پس دنبال تخریب هم نخواهند بود یک موهبت است. موهبتی که باعث می‌شود همه نیروی خود را در مسیر حل مشکلات مردم بگذارند. در چنین وضعیتی از تلاش برای تخریب یکدیگر و دعواهای شکننده خبری نمی‌شود که طبیعتاً این موهبتی بسیار مهم و اثرگذار است چراکه قطعاً موجب خواهد شد مصائب مردم در کانون توجه واقع شود و دستگاه‌ها از مشکلات عمومی غفلت نکنند.

به هر حال در گذشته شاهد بودیم که بخش مهمی از انرژی‌ها در مسیر خنثی‌سازی توانمندی‌های فعالان سیاسی به هدر می‌رفت. خوشبختانه آقایان در تلاش‌اند تا فضای شکننده‌ای را که بین جریان‌‌های سیاسی بود تعدیل کنند. همین تماس‌هایی را که با کارشناسان از جانب قوه مجریه و قوه قضائیه برای همفکری گرفته شد باید کاری بسیار ارزشمند به شمار آوریم که حتماً فایده‌های زیادی خواهد داشت. ما تاکنون نسبت به این همفکری غفلت کرده بودیم، اما امروز قدم زدن در این مسیر همنشینی امیدواری‌ها را افزایش داده است.»

 

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۸۶۱۱۷۲۰:۵۱:۲۳ ۱۴۰۰/۴/۱۹
روحانی و جهانگیری هم اگر به نظرات منتقدین توجه می کردند امروز وضعیت کشور اینگونه آشفته و وخیم نبود.
ناشناس۲۰۸۶۶۳۴۰۹:۴۶:۰۳ ۱۴۰۰/۴/۲۰
تهران بدون شهردار و شورای شهر بهتر اداره می شود.
ناشناس۲۰۸۶۱۱۹۲۰:۵۳:۰۳ ۱۴۰۰/۴/۱۹
اصلاح طلبان از کابینه دولت جدید سهم خواهی نکنند در دولت رئیسی جایی برای رانت خواران و نجومی بگیران نیست.
ناشناس۲۰۸۶۱۲۳۲۰:۵۶:۵۱ ۱۴۰۰/۴/۱۹
آقای جهانگیری در مورد واردات کود انسانی از ترکیه پاسخگو باشند.
ناشناس۲۰۸۶۶۳۷۰۹:۴۶:۵۸ ۱۴۰۰/۴/۲۰
از احمدی نژاد باید بپرسی
ناشناس۲۰۸۶۱۲۹۲۱:۰۱:۳۰ ۱۴۰۰/۴/۱۹
سعید محمد بهترین گزینه برای تصدی شهرداری تهران است.
ناشناس۲۰۸۶۶۴۰۰۹:۴۷:۴۷ ۱۴۰۰/۴/۲۰
سعید محمد چرا از قرارگاه خارج شد؟
ناشناس۲۰۸۶۱۶۵۲۱:۴۶:۲۳ ۱۴۰۰/۴/۱۹
شهرداری تهران محل سیاسی کاری نیست و محل کار ، تخصص و جهاد با روحیه انقلابی است یک فرد سیاسی که سابقه کار در شهرداری تهران ندارد، بدرد شهرداری تهران نمی خورد که صرفا بدنبال سکویی برای آینده خودش بگردد. و همچنین مطابق فرمایش مقام معظم رهبری از نمایندگان مجلس هم نمی تواند باشد. والسلام
ناشناس۲۰۸۶۶۳۲۰۹:۴۳:۱۲ ۱۴۰۰/۴/۲۰
اسامی شورای شهر جدید نگاهی بینداز ببین کدام اینها تخصص دارند البته مدرک فراوان دارند ماشااله ولی تخصص داشتن با مدرک داشتی خیلی متفاوت است
ناشناس۲۰۸۶۶۴۳۰۹:۴۸:۵۰ ۱۴۰۰/۴/۲۰
شهرداری تهران سکوی پرش است برای ریاست جمهوری، ریاست مجلس و قتل همسر!
ناشناس۲۰۸۶۶۴۹۰۹:۵۱:۵۸ ۱۴۰۰/۴/۲۰
شهردار تهران باید زاده و بزرگ شده در تهران باشد.
ناشناس۲۰۸۶۲۲۲۲۲:۴۴:۲۰ ۱۴۰۰/۴/۱۹
ویژگیهای شخصیتی آقای زاکانی در تراز نه تنها شهردار بلکه هیچ مدیری نیست و به نظرم اشتباه بزرگی است که یک مدیریت تخصصی و کلان را دست یک آدم غیر متخصص و با نگاه صرف سیاسی قرار دادن و آنهم با عینک و نگاه نادرست ...
ناشناس۲۰۸۶۶۳۱۰۹:۴۲:۴۷ ۱۴۰۰/۴/۲۰
قالیباف پل و مترو و اتوبان میساخت و شهرداری را با 16 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل داد اصلاح طلبان در 4 سال گذشته کل پروژه های عمرانی شهر را تعطیل کردند و حالا شهرداری را با 66 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل می دهند.
ناشناس۲۰۸۶۶۶۳۱۰:۰۱:۲۵ ۱۴۰۰/۴/۲۰
رییس مرکز پژوهشهای مجلس باید یک فرد علمی و دانشمند باشد.
ناشناس۲۰۸۶۴۴۶۰۶:۲۶:۰۲ ۱۴۰۰/۴/۲۰
ظاهرا در ایران شهردارها باید فقط ژورنالیست خوبی باشند.
ناشناس۲۰۸۶۶۲۵۰۹:۳۹:۳۶ ۱۴۰۰/۴/۲۰
خخخ نجفی شهردار سابق تهران که هفت تیرکش از آب در آمد.
ناشناس۲۰۸۶۵۴۱۰۸:۲۴:۵۰ ۱۴۰۰/۴/۲۰
علی کریمی پول قبض برقش 4 میلیون و پانصد هزار تومان شده ( 6 هزار کیلو وات برق مصرف کرده) از دولت و وزارت نیرو انتقاد و شکایت هم می کند! طرف مصرف برقش معادل مصرف برق 40-50 خانواده است، تازه طلبکار هم هست! خجالت هم خوب چیزی است.
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

  پربحث‌های هفته

  1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

  4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

  5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

  6. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  7. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  8. ارتفاع پست !

  9. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  10. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

  11. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

  12. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

  13. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

  14. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

  15. آب در دل کویر تکان خورد

  16. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

  17. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  18. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

  19. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

  20. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

  21. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  22. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

  23. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  24. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

  25. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

  ابر آروان

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

   2. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

   3. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

   4. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

   5. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

   6. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

   7. امیرعبداللهیان در عمان و قطر به دنبال چه بود؟

   8. چرا «جمهوری اسلامی» همیشه از خودش عقب است !

   9. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

   10. آنچه بعد از درگذشت رفسنجانی رخ داد

   11. روایت نیکزاد از علت حذف ارز ۴۲۰۰/ مشورت رئیسی با لاریجانی و خرازی و جلیلی قبل از سفر به روسیه/ اشتباه تاریخی اصلاح‌طلبان از نگاه مرعشی

   12. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

   13. اتمام حجت رئیسی با بانک‌ها/ گزارش خطیب‌زاده از آخرین وضعیت مذاکرات وین/ دستور اژه‌ای برای تخریب بنای قوه قضائیه در حاشیه رود چالوس

   14. گفت و شنود کیهان؛ انگشت کوچیکه!

   15. دیدار با شمخانی در مترو

   16. دلایل سازمان سنجش برای برگزاری مجدد کنکور از دانشجویان قانونی نیست

   17. شکستن سکوت استراتژیک حزب الله در برابر عربستان

   18. اعضای «هیئت تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری دوره روحانی» انتخاب می‌شوند

   19. مشاو بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

   20. به بهانه سفر رئيسی به روسيه

   21. عیادت معاون رئیس‌جمهور از نادر طالب‌زاده

   22. ۵ فرمان رئیس‌جمهور به نظام بانکی

   23. بهادری جهرمی: منتظر خبرهای خوب باشید

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما