ریاست جمهوری سیزدهم؛ گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

سیاسی،   4000222051 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

در دومین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری جمعی از چهره های شناخته شده برای ثبت نام در وزارت کشور حضور یافتند.

گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

در ساعات اولیه دومین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی در دولت احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

حدود ساعت ۱۰ صبح روز دوم ثبت نام ها محمود احمدی‌نژاد با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

رییس دولت های نهم و دهم پس از ثبت نام دلایل خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد و گفت:حضورم در انتخابات با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم بود.

پیش از ظهر امروز با انتشار اخباری مبنی بر قطعی‌شدن ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد، فضای ستاد انتخابات کشور تحت تاثیر این موضوع قرار گرفت و خبرنگاران، عکاسان و فیلمبرداران از یک‌سو برای یافتن جایگاهی مناسب جهت پوشش خبری ورود و ثبت نام وی و مسئولان حراست و حفاظت ستاد انتخابات از سوی دیگر برای حفظ نظم و آرامش فضای محل نام‌نویسی کاندیداها تلاش‌های خود را آغاز کردند که همچون سایر موارد با درگیری‌ها و مشاجرات لفظی میان دو طرف همراه شد.

 ورود رییس دولت‌های نهم و دهم به محل نام‌نویسی کاندیداها برخلاف پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، همراهی یاران همیشگی او همچون مرتضی تمدن، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، علی‌اکبر جوانفکر و جمعی دیگر از اعضای کابینه وی را به دنبال داشت.

احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام با حضور در سالن ۶۰۰ نفری وزارت کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و فرصت ۱۵ دقیقه‌ای خود را تماماً به روخوانی از بیانیه اعلام کاندیداتوری‌اش گذراند.

او در واکنش به توضیح مدیرکل روابط عمومی وزارت کشور برای امکان تقسیم این فرصت برابر ۱۵ دقیقه‌ای میان اعلام مواضع خود و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران اظهار کرد: «فکر می‌کنم اگر چند جمله‌ای صحبت کنم پاسخ همه سوالات داده شود.»

پس از پایان سخنان رییس دولت‌های نهم و دهم که تشویق هیئت ده‌نفره همراه وی را به دنبال داشت، او در پاسخ به تنها پرسش طرح شده از وی در خصوص برجام، گفت: «من بارها درباره برجام سخن گفته‌ام، می‌توانید به همان‌ها مراجعه کنید.»

پس از پایان فرصت برابر ۱۵ دقیقه‌ای، محمود احمدی‌نژاد با وعده برگزاری نشست خبری در آینده نزدیک و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در حلقه همراهان خود از ستاد انتخابات کشور خارج شد.
یکی از طرفداران احمدی نژاد به خبرنگاران گفت که چند روز است که بیرون منزل احمدی نژاد هستیم و حتی شب ها آنجا می خوابیم تا او را برای ثبت نام در انتخابات تشویق کنیم.

پیش از ظهر امروز همچنین امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی پس از ثبت نام در انتخابات اعلام کرد که با دخترم و آقای ابوترابی از نمایندگان محترم مجلس و از فرزندان شهدا آمدم تا بگویم با باندبازی های سیاسی مخالفم .

ظهر دومین روز ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور محمد عباسی وزیر ورزش دولت احمدی‌نژاد ،همچنین رستم قاسمی وزیر نفت کابینه احمدی نژاد و فرمانده اسبق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و حسن سبحانی استاد اقتصاد دانشگاه تهران جداگانه وارد ستاد انتخابات کشور شدند و برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کردند.

 محمد عباسی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت : با احترام به کسانی که وارد عرصه انتخابات شده‌اند به آنان می‌گویم نظام اجرایی کشور جای آزمون و تجربه نیست.

رستم قاسمی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری نیز پس از ثبت نام با بیان اینکه سفره مردم کوچک تر شده و مردم نگران هستند، گفت: من سعی دارم مشکلات معیشتی فوری مردم را در گام اول حل کنم.

حسن سبحانی به عنوان چهره دانشگاهی روز دوم ثبت نام ها بعد از تکمیل مراحل ثبت نام خود در جمع خبرنگاران گفت: برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار «اقتصاد بدون ربا» در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حاضر شدم.

ظهر امروز همچنین قدیری ابیانیه از سفرای پیشین کشورمان و کارشناس مسایل سیاست خارجی و قدرتعلی حشمتیان رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کردند .

بعد از ظهر دومین روز ثبت نام ها خسرو نصیرزاده دبیرکل مجمع متخصصین ایران ثبت‌نام کرد.

 در نخستین روز از مهلت پنج‌روزه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری محمدحسن نامی، سعید محمد و حسین دهقان از چهره‌های شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شدند که در ستاد انتخابات کشور حاضر و برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند.

 ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه با دستور وزیر کشور آغاز شد.

موضوع اختلاف شورای نگهبان و وزارت کشور از مسایل مهم روز اول ثبت نام ها بود که به شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات باز می گرددو از دوشنبه هفته جاری که رئیس جمهور، وزارت کشور را موظف کرد که مصوبه شورای نگهبان را اجرا نکند،شدت گرفت؛ چراکه  ساعتی بعد هیات نظارت بر انتخابات اعلام کرد این مصوبه لازم الاجرا است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در اولین روز ثبت نام ها  در گفت وگو با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور اعلام کرد که «ثبت نام هایی که فاقد مدارکی باشند که از سوی شورای نگهبان اعلام شده، اعتبار ندارند و به نماینده مان در ستاد انتخابات کشور گفته ایم که مدارک ناقص را تحویل نگیرد. ثبت نام کسانی نهایی می شود که مدارک شان بر اساس مصوبه شورای نگهبان کامل باشد و به تائید نماینده شورای نگهبان در ستاد انتخابات کشور برسد.»

ساعت ۱۸ پایان مهلت حضور برای ثبت نام اعلام شده، اما ثبت نام از افراد حاضر در ستاد انتخابات انجام خواهد شد.

سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان اولین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری، در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد: ۵۷ نفر از داوطلبان به ستاد ثبت‌نام مراجعه کردند و عملیات ثبت‌نام به مدت ۴ روز تا ۲۵ اردیبهشت ادامه پیدا خواهد کرد.

دومین  روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نیز از ساعت ۸ صبح ۲۲ اردیبهشت، آغاز شده است.

ادامه دارد
 
  
  

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۶۵۵۷۶۱۳:۰۹:۰۸ ۱۴۰۰/۲/۲۲
آقای احمدی نژاد و همراهانش به زور پروتکلهای حضور در وزارت کشور را زیر پا گذاشتند
ناشناس۱۹۶۵۵۷۷۱۳:۱۰:۰۰ ۱۴۰۰/۲/۲۲
هر وقت آقای احمدی نژاد شجاعت پیدا کرد و حرفهایش را صریح و خارج از لفاظی های کلی زد میتوان او را شناخت . به نظرم او دارد پنهانکاری میکند و میخواهد اول به قدرت برسد و بعد آن روی شخصیتش را رو کند .
ناشناس۱۹۶۵۵۹۹۱۳:۱۹:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۲
اصرار شورای نگهبان بر اجبار غیر قانونی نظر خود بر دولت عجیب است. بگذارید دولت بر اساس قانون ثبت نام کند شما هم پرونده ها را تحویل بگیر و بر اساس آیین نامه خود عمل کن. هیچ مشکلی هم نیست. اینکه شورای نگهبان پرونده های ثبت نامی را تحویل نگیرد مخالف قانون است.
ناشناس۱۹۶۵۶۰۱۱۳:۲۱:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۲۲
اینکه احمدی نژاد همراه دارد غلط است! اگر فردا رییسی با همراهانش آمد هم همین را میگویید؟؟
ناشناس۱۹۶۵۷۲۹۱۴:۱۶:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۲
حضور احمدي نژاد با همراهان خود اين پيام را مي دهد كه اگر مشاركت پرشور ميخواهيد مرا تاييد صلاحيت كنيد.
ناشناس۱۹۶۵۸۹۰۱۵:۲۳:۱۲ ۱۴۰۰/۲/۲۲
احمدی نژاد اگه تایید صلاحیت بشه یه تنه تمام جماعت اصلاحطلب و اصولگرا روضربه فنی میکنه.
ناشناس۱۹۶۵۸۹۲۱۵:۲۳:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۲
چقدر ما ملت بدبخت شده ایم که به امدن دوباره احمدی نژاد راضی شده ایم.
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 2. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 3. چرا از کوچ نمایندگان مجلس به دولت آینده نگرانیم؟

 4. دفاع تمام قد مهمان BBC از ایران

 5. سقوط آزاد سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان

 6. یک نفر به دولت خسته نباشید نگفت /همه باید منتخب مردم درانتخابات ریاست جمهوری را یاری کنیم/ انتقال دولت باید با آرامش کامل انجام شود

 7. وزیر علوم: به هیچ عنوان به"تعویق کنکور" فکر نمی‌کنیم / ۳۰درصد آموزش دانشگاه‌ها مجازی می‌ماند

 8. ایمنی‌زایی ۹۳.۵ درصدی واکسن برکت در فاز دوم/ ۱۲ کشور برای خرید درخواست دادند

 9. محمد معتمدی: قید واکسن خارجی را زدم/ در فاز سوم تست انسانی «برکت» شرکت می کنم

 10. روحانی صندوق توسعه ملی را خالی کرد

 11. واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی/ فوت ۲ خبرنگار+اسامی و فیلم

 12. جزئیات حمله به یک خانواده ایرانی در بیرمنگام انگلیس+فیلم

 13. اعلام جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری/ تکمیل نتایج قبلی با وصول آخرین صورتجلسات باقی مانده و تطبیق نتایج در هیات های اجرایی و نظارت سراسر کشور

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 3. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 4. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 5. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 6. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 7. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 8. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 9. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 10. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 11. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 12. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 13. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 14. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 15. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 16. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 17. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 18. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 19. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 20. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 21. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 22. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 23. چرا از کوچ نمایندگان مجلس به دولت آینده نگرانیم؟

 24. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 25. کتک زدن زن ایرانی برای شرکت در انتخابات

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 3. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 4. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 5. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 6. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 7. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 8. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 9. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 10. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 11. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 12. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 13. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 14. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 15. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 16. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 17. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 18. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 19. چرا از کوچ نمایندگان مجلس به دولت آینده نگرانیم؟

 20. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 21. کتک زدن زن ایرانی برای شرکت در انتخابات

 22. رسالت دولت آینده‎

 23. جلیلی: دولت نیازمند کمک مردم است

 24. شروع نشدن رأی‌گیری در برخی حوزه‌ها به دلیل عدم اعلام فرمانداری یا نقص سیستم!

 25. پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

آخرین عناوین