روحانی: می‌گفتند تورم ایران ونزوئلایی می‌شود/ در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم/ اقتصاد سرپا است

سیاسی،   3991226050 ۳۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم که در تاریخ ما کم نظیر است اما در عین حال ما با یک جنگ مواجه هستیم. این واقعیت است که هر کس این را نگوید منکر این واقعیت شده و کذب و دروغ بزرگ در تاریخ گفته است.

روحانی: می‌گفتند تورم ایران ونزوئلایی می‌شود/ در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم/ اقتصاد سرپا است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی در شصتمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی گفت: ما می‌دانیم که شرایط کشور باید حداقل به دو دوره تقسیم کنیم؛  قبل از سال ۹۷ شرایط ما شرایط نسبتا عادی توام با فشار بود، اما در عین حال ما توانستیم تا حدی از این مسیر عبور کنیم و شرایط کشور مناسب بود.

وی افزود: اگر سال ۹۴ تا پایان ۹۶ را مقایسه کنیم چه در رشد اقتصادی، تورم و اشتغال واقعا آمار و ارقام افتخارآمیز است. در این سه سال تورم ما ۱۰ درصد بوده است، برخی از سال‌ها تورم تک رقمی بوده است. در سال ۹۵ و ۹۶ تورم ما تک‌رقمی بود. حتی در ماه‌های اولیه سال ۹۷ هم تورم تک رقمی را ادامه می‌دادیم و کشور به خوبی اداره می شد.

رییس جمهوری تاکید کرد: خواهش می‌کنم روایت واقعیات کشور را هیچ کس در تاریخ کشور تحریف نکند، در آن چند سال ما شرایط مناسبی داشتیم، هر فصل حدود ۷۵۰ هزار و حتی در یک فصل ۷۹۰ هزار اشتغال خالص داشتیم، در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه بود که بتوانیم در فصلی بیش از ۷۰۰ هزار اشتغال خالص داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما تورم را از تورم بالا به تورم تک رقمی رساندیم. در مساله رشد اقتصادی در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم که در تاریخ ما کم نظیر است اما در عین حال ما با یک جنگ مواجه هستیم. این واقعیت است که هر کس این را نگوید منکر این واقعیت شده و کذب و دروغ بزرگ در تاریخ گفته است.

روحانی اظهار داشت: ما وارد یک جنگ اقتصادی شدیم یعنی آدمی که به پیمان، قانون، تعهد و اصول انسانی معتقد نبود، وارد کاخ سفید شد و خلاف همه اصول، قوانین و تعهدات بین المللی ناگهان از یک توافق هفت‌جانبه خارج شد و تحریم شدیدی علیه ایران وضع کرد و ایران را در شرایط حصر قرار داد که این شرایط یک شرایط خاص بود.

 می‌گفتند تورم ایران ونزوئلایی می‌شود

 رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: پیش‌بینی بسیاری از صاحب‌نظران از جمله اقتصاددانان در سال ۹۷این بود که تورم ما در پایان سال سه رقمی خواهد شد و درباره این مصاحبه کردند و در روزنامه‌ها نوشتند و گفتند تورم ایران ونزوئلایی می‌شود. اگر کار و تلاش نمی‌شد، ممکن بود با چنین شرایطی مواجه شویم اما کاری که دولت در سال ۹۷ و سال ۹۸ انجام داد، تقریبا از اواخر بهار تورم را کنترل کردیم و تورم شروع به کاهش کرد.  

وی ادامه داد: تورم قدم به قدم و نقطه به نقطه شروع به آرامش کرد که تا آخر سال ۹۸ با موضوع دیگری به نام کرونا مواجه شدیم اگر کرونا نبود باز هم این روند ادامه پیدا می‌کرد و شرایط بهتری داشتیم.

روحانی با اشاره به آمار ارائه شده در گزارش بانک مرکزی اظهار کرد: براساس این آمار به طور متوسط در سال‌های قبل ۴۵ تا ۴۶ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم و حتی در سال ۹۰ متوسط درآمد نفتی ما ۱۱۲ میلیارد دلار بود و در سال ۹۸ این درآمد کاهش یافت و در سال ۹۹ بیشتر کاهش یافت و این بسیار مهم است. متوسط درآمد نفتی ما به یک پنجم کاهش یافت که این‌ها در واردات و قیمت ارز تاثیر ‌می‌گذارد و دست بانک مرکزی برای عرضه نیما خالی است و باید تعدیل کند.

رییس جمهوری با بسیار عجیب و غریب خواندن شرایط، هدف تحمیل‌کنندگان جنگ را فرو پاشی اقتصاد ایران عنوان کرد و گفت: آنها موفق نشدند و اقتصاد ایران به روند خود ادامه داد که البته کاهشی شد. بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها کاهشی و رنج و مشکلات مردم بیشتر شد.

پنج‌شنبه‌های افتتاح پرچمی بود که برافراشته شد

روحانی گفت: وقتی ۴۵ میلیارد دلار واردات مواد اولیه و ضروری ناگهان ۳۶ میلیارد دلار می‌شود، معلوم است که به مردم فشار می‌آید؛ وقتی به دلیل تحریم ناگهان واردات ۲۵۰۰ قلم کالا را ممنوع کردیم حتما بر مردم تاثیر می‌گذارد. ما به خاطر شرایط تحریم این کار را کردیم و در شرایط عادی چنین نمی‌کردیم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: با این همه در این شرایط اقتصاد سرپا است و به حرکت خود ادامه می‌دهد و افتتاح پنج‌شنبه‌های ما پرچمی بود که برافراشته شد و رایتی بود که به اهتزاز درآمد و این رایت به دنیا اعلام کرد که آمریکا شکست خورد و طرح آمریکا نادرست بود.  

وی با اشاره به افتتاح‌ روز یکشنبه گذشته، گفت: سرمایه‌گذاری مجموع این افتتاح‌ها ۱۲۸ هزار میلیارد تومان است و این شوخی نیست که یک طرح عظیم انجام و نصف کشور متحول می‌شود. با انتقال آب خلیج فارس و شیرین‌سازی آب، استان‌های اصفهان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان از آن استفاده می‌کنند و بخش اعظم کشور در شرق متحول می‌شود و ما این کار را در شرایط تحریم و فشار انجام داده‌ایم.  

رییس جمهوری گفت: ما در شرایط فشار و تحریم این کار را انجام دادیم سیستان و بلوچستانی که محروم بود لوله گاز وارد این استان شد زاهدان، زابل و ایرانشهر گاز نداشتند در این دولت گاز وارد این استان‌ شد و در این دولت بود که بنادر ما در چابهار چند برابر ظرفیت قبلی قدرت پیدا کرد. در این دولت بود که راه‌آهن چابهار به زاهدان شروع شد و بخش‌هایی هم در اوایل سال آینده افتتاح و نهایی خواهند شد.

روحانی افزود: همین آبی که در بخش‌های مختلف انتقال و ادامه پیدا می‌کند و ۴۶ هزار هکتار زمین را در سیستان تحت پوشش قرار می‌دهد، یک تحول عظیم و بزرگ است. البته مسائل دیگر هم وجود دارد. اینها نشان می‌دهد اگر در شرایط عادی ما این کار را انجام دادیم خیلی جالب تعریف و تمجید نبود اما ما در شرایط تحریم این کار را انجام دادیم یعنی به دشمن گفتیم تو راه غلط را انتخاب و اشتباه کردی و البته به مردم ما فشار وارد کردی و این جای انکار نیست و مردم ما در مشقت و فشار قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: البته مدیریت در دوران جنگ بسیار پیچیده و سخت است و با مدیریت شرایط عادی متفاوت است لذا مدیریت ممکن است ایراد هم پیدا کند. ما در هشت سال جنگ تحمیلی بودیم و می‌دانیم چگونه است. خود من مسئول ستاد پشتیبانی در دوران جنگ و مسئول پدافند هوایی بودم. بنابراین می‌دانم مدیریت در دوران جنگ چگونه است.  

رییس جمهوری یادآور شد: اکنون هم در این سه سال به دستور رهبر انقلاب من فرمانده جنگ اقتصادی بودم هم اینجا و هم آنجا بودم و می‌توانم اینها را به خوبی با یکدیگر مقایسه کنم. دوران بسیار سختی برای ملت ایران پیش آمد ولی در عین حال این ملت سروقامت ایستاد و مقابله کرد و سر فرود نیاورد.

 وزیر نفت و رییس بانک مرکزی در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار داشتند

روحانی اضافه کرد: برای این کار بزرگی که انجام شد مسئولین اقتصادی کشور بار سنگینی بر دوششان وارد شد. چون این جنگ، جنگ تحمیلی اقتصادی بود و مشخص است که سرداران اقتصادی این جبهه مسولین اقتصادی هستند و فشار اول دشمن در این تحریم اقتصادی بر نفت و بانک بود. این را همه می‌دانند که تحریم اصلی بر نفت و بانک بود و به همین دلیل وزیر نفت و رییس بانک مرکزی در خط مقدم قرار داشتند.

وی با قدردانی از همه مسئولین اقتصادی گفت: معنی این قدردانی این نیست که دولت ما نقص و مشکل نداشته است. ما مشکل هم داشتیم و ممکن است نقص و قصوری هم داشتیم اما در عین حال کار عظیم و بزرگی انجام گرفته است و این کار بزرگ را مانند یک تیم فوتبال است که در میدان مسابقه با یک تیم قدرتمند و معروف در میدان مبارزه می‌کند سه گل زده و یک گل هم خورده است حال ما بیاییم و مرتب بگوییم که یادتان نرود یک گل خورده است، خب بگو ۳ گل هم زده است ما باید متعادل و منصفانه سخن بگوییم و واقعیت را بیان کنیم.  

رییس جمهوری گفت: من اقتصادی‌ها و بزرگان اقتصاد کشور و مسئولین بانک‌ها را مورد خطاب قرار می‌دهم، آیا آنچه در این دولت برای تحول مثبت در بانک‌ها انجام گرفت در سال‌های قبل سابقه داشته است یا خیر؟ موسسات اعتباری غیرمجاز را چه کسی در این کشور جمع کرد؟ این موسسات اعتباری غیرمجاز در چه دوره‌ای و با چه سختی و مشکلات و چه هزینه‌ای جمع شدند؟

رییس دولت تدبیر و امید گفت: ما ناچار شدیم مقدار زیادی پول پرداخت کنیم، می‌دانید پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان پول به چه معناست؟ و پایه پولی هم است و کار بسیار عظیم و بزرگی است. اینکه جلوی بانک‌های متخلف را بگیریم و سرپرست برای آن بانک‌ها قرار بدهیم کار بزرگی است و به این معناست که بانک مرکزی بر این بانک‌ها نظارت می‌کند.

 وی اضافه کرد: اینکه ما بانک‌های نیروهای مسلح را ادغام کردیم کار عظیم و بزرگی بود که همه این بانک‌ها در بانک سپه ادغام شدند.

روحانی با اشاره به سامانه‌های ایجاد شده در بانک مرکزی گفت: ایجاد این سامانه‌ها به معنای مبارزه با فساد است. شما هر سامانه دقیقی که درست و شفافی که درست کنید که همه بتوانند آن سامانه نگاه کنند و همه بتوانند در یک پنجره واحد وارد شوند و ببینم چه خبر است یعنی مبارزه با فساد.

رییس جمهوری با بیان اینکه اولین راه مبارزه با فساد، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی و این است که همه مردم مطلع شوند که ما چه کاری انجام می‌دهیم، اظهار کرد: در این شفاف‌سازی کار بزرگی صورت گرفته است. متاسفانه ما در این سال‌ها با پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه کردیم اما بلد نبودیم این مبارزات‌مان را تابلو کنیم و این واقعا موضوع عجیبی است.

روحانی اظهار کرد: ما در کشوری هستیم که همسایه‌هایمان را می‌بینیم و می‌دانیم چه خبر است. ما بهترین مبارزه را با فساد و بیشترین مبارزه را با پولشویی و تامین مالی تروریسم انجام دهیم ولی وقتی نوبت به تابلو می‌رسد که می‌خواهیم مبارزاتمان را به دنیا اعلام کنیم در اینجا کمی خجالت می‌کشیم و این تابلو را پایین می‌آوریم که کسی متوجه نشود، ما کار خوب را برای خدا انجام دهیم و واقعا دل انسان می‌سوزد.

در مبارزه با فساد از همه مقدم‌تر هستیم/ عده‌ای افتخار می‌کنند که لوایح را تصویب نکردند

وی ادامه داد: چهار لایحه ای که دولت به مجلس داد، مجلس تصویب کرد و حتی ایرادات آن در شورای نگهبان هم حل شد اما در جای دیگر گیر افتاد واقعا چیز عجیبی است. بعد هم عده‌ای افتخار می‌کنند می‌گویند ما این طرف سال تصویب نکردیم آن طرف سال تصویب می‌کنیم، آن طرف سال افتخار می‌کنند می‌گویند این دولت تصویب نکرده، چرا نکردید. ما که در مبارزه با تروریسم از همه مقدم‌تریم، بنابراین در بخش مالی آن هم باید مبارزه کنیم. ما با فساد مبارزه می‌کنیم و حکومت اسلامی داریم چرا آنها را بیان نمی‌کنیم و توضیح نمی‌دهیم.  باید تلاش کنیم و دوستان دیگر را با یک زبان دیگری قانع کنیم که همه با هم باشیم و این مساله را نهایی کنیم.  

روحانی تاکید کرد: بانک مرکزی می‌خواهد با دنیا کار کند،  با منابع مختلف داد و ستد کند. اوراق بخرد و اوراق بدهد. سرمایه گذاری کند و سرمایه گذاری را بپذیرد. کشورهای دوست وقتی می‌خواهند با بانک مرکزی کار کنند باید مطمئن باشند که مشکلی برای آنها پیش نمی‌آید. یک نهاد بین المللی به آنها گیر نمی‌دهد و افتخار کنند که با بانک مرکزی ایران کار می‌کنند. کاری نکنیم که دوستان ما هم بترسد که اگر با شما کار کنیم، گرفتار می‌شویم.  

 دست بانک مرکزی را در تعامل با دنیا بازبگذاریم

رییس جمهور گفت: تشکر من از بانک مرکزی به این دلیل است که دست بانک مرکزی را برای تعامل با دنیا باز بگذاریم آنها بیایند حرکت کنند که به نفع کشور و به نفع بانک‌ها و نفع به بانک مرکزی است. بانک مرکزی پشتوانه و ناظر بانک‌ها است. بانک‌های دیگر ما هم حرکت می‌کنند. بانک‌های ما مایلند که با دنیا کار کنند و آنها هم همینطور هستند.  

وی در ادامه به کمک بانک مرکزی و بانک‌ها در زمینه کرونا اشاره کرد و گفت: در زمینه کرونا همه دنیا دچار مشکل شدند. این که کشوری یک یا دو تریلیون دلار یا بیشتر برای مبارزه با کرونا می‌گذارد، نشان از مهم بودن آن است چرا که کرونا در زندگی مردم تاثیر گذاشته و مشکلاتی درست کرده است.  

روحانی یادآور شد: خارجی‌ها که ضد ما هستند، در تبلیغات خود خوب بلد هستند یعنی تا کاری درست می‌شود شروع به شلوغ کردن می‌کنند چون می‌دانند یا سلامت مردم را در تردید قرار دهند یا زندگی آنها را هدف قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: کار درستی در کشور انجام گرفت و یک ستاد خوب برای مبارزه با کرونا شکل گرفت که در این مدت یک سال و چند هفته ۶۱ جلسه گذاشتیم و ۸۴۳ مصوبه تصویب کردیم که تمام مصوبات اجرا شد و این یکی از ستادهای موفق در کشور بوده است که به موقع رصد و عمل کرده است. البته همه در این جهت کمک کردند و کار بزرگ و عظیمی انجام گرفت و در این کار اگر بانک مرکزی نبود و بانک‌ها نبودند دچار مشکل می‌شدیم.

رییس دولت دوازدهم یادآور شد: در این ایام برای خرید واکسن نیاز به دلار و پول ارزی داشتیم و بانک مرکزی با همه سختی‌هایی که داشت، این پول را به فوریت و با تقدم ویژه تامین کرد. بیش از ۱۶ میلیون واکسن از کواکس خریداری کردیم که به تدریج وارد می‌شود و در کنار آن واکسن‌هایی که از کشورهای دیگر خریداری کردیم که الان واکسیناسیون در حال انجام است.  

روحانی گفت: بانک رقمی بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان تخصیص داد. ۷۵ هزار میلیارد تسهیلات و بقیه را به صورت دیگر به میدان آورد که توانستیم کار انجام دهیم. علاوه بر این سازمان برنامه و بودجه با برنامه‌ریزی خوبی که انجام داد، توانستیم برای افرادی که در فشار بودند ۳ ماه در اوایل و ۴ ماه آخر سال یعنی در ۷ ماه برای اقشار کم درآمد نفری ۱۰۰ هزارتومان ماهانه پرداخت کنیم. نمی‌خواهم بگویم این ۱۰۰ هزارتومان همه مشکلات را حل کرد به هر صورت کمکی بود که کمی فشار را از دوش مردم بردارد.

بار تحریم روی یک دوش و بار کرونا بر دوش دیگر بانک مرکزی بود

رییس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنانش گفت: امهال‌هایی که در پرداخت پول‌های برق و آب به مردم اعمال و تنفسی که به آنان داده شد، کمک دیگر بانک مرکزی بود. در اجاره مسکن و حمل و نقل کمک شد. به همه کسب و کارهایی که در فشار شدید قرار گرفتند مانند هتل‌داری و گردشگری وام اعطا و کمک شد و در مجموع بانک کار بزرگی انجام داد و قدم بزرگی برداشت.  

روحانی گفت: اولین پیشنهادات در اولین جلسه سال ۹۹ از سوی آقای همتی بود و کار بزرگی در این مدت انجام شد و روی یک دوش بانک مرکزی بار تحریم و روی دوش دیگرش بار کرونا بود که توانستیم هر دو بار را برداریم و همه بخش‌های اقتصادی تلاش کردند.

وی افزود: امروزبا قوت و قدرت می‌توانیم بگوییم سال آینده سال بهتری خواهد بود و  شرایط واکسن سال دیگر بهتر می‌شود و با توجه به مهار کرونا در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ بهتر خواهد شد و از ماه‌های اولیه سال ۱۴۰۰که عبور کنیم شرایط بهتر می‌شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت در زمینه رفع تحریم همه توان خود را به کار می‌گیرد و یک لحظه را هم از دست نمی‌دهد، اظهار کرد: حرکت کردن در این راه سخت است و مشکلاتی دارد؛ زمینش صاف نیست و چاله زیاد دارد اما کار را شروع کردیم و خدا کمک می‌کند. شرایط کشور از لحاظ جنگ اقتصادی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹بهتر خواهد شد.

روحانی خاطرنشان کرد: همدیگر را یاری و کمک خیر و مومنانه می‌کنیم و با هدایت مقام معظم رهبری در بحث کرونا و تحریم همه دست به دست هم می‌دهیم و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

دیدگاه کاربران

علی۱۸۷۱۴۳۸۱۱:۰۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
"سال 95 بالاترین نرخ رشد اقتصادی جهان را داشتیم" فکر کنم جناب رئیس جمهور شناختی از نقشه جغرافیایی ندارند و یا کل جهان را فقط ایران و عراق و افغانستان میدانند.
ناشناس۱۸۷۱۷۴۷۱۳:۲۲:۳۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
برای اطلاع ارزش پول ملی افغانستان از پول ملی ایران بیشتر است.
ناشناس۱۸۷۲۴۸۹۲۳:۰۶:۳۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
جهانی که روحانی داره میگه فقط اسحاق‌ها و فریدون‌ها و نوبخت‌ها و دنباله‌هاشون از اون بهره میبرن
ناشناس۱۸۷۱۷۹۳۱۳:۳۸:۰۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
مثل احمدی‌نژاد که می گفت انگلستان یک جزیره کوچک در شاخ آفریقاست
ناشناس۱۸۷۲۲۳۰۱۸:۳۰:۴۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
محمود این جمله رو نگفت
ناشناس۱۸۷۱۸۵۱۱۴:۰۵:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
خوشا به حالت ای روحانی چه شاد و خرم چه با صفایی حدالقل توهین به شعور مخاطب نکن
ناشناس۱۸۷۲۱۱۲۱۶:۳۶:۳۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
کجاست اون شیخ تکرارچی؟؟؟که این نون را تودامن ملت گذاشت؟؟؟
ناشناس۱۸۷۲۷۱۸۰۹:۰۴:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
نتیجه عملکرد خوب دولت تدبیر و امید: نوید امروز اقای روحانی پس از 8 سال اداره کشور:"تورم ایران ونزوئلائی میشود" تازه این نتیجه را عملکرد خوب تبلیغ میکند!! باریکلا به این همه اعتماد به نفس!!!
ناشناس۱۸۷۱۴۴۰۱۱:۰۳:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
از اين جوك گفتن روحاني خوشم مياد. مردم رو شاد ميكنه ميخندن. بزرگترين رشد اقتصادي در جهان
ناشناس۱۸۷۱۵۱۷۱۱:۳۴:۱۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
زنو نابین هِر هِر هِر هِر
ناشناس۱۸۷۱۴۴۴۱۱:۰۴:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
اره درست میگی سرپا هست اقتصاد بخصوص تو صف مرغ که همه سرپا هستند.
ناشناس۱۸۷۱۴۵۰۱۱:۰۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
کمتر از ونزوئلا هم نیستیم
ناشناس۱۸۷۱۴۵۵۱۱:۰۷:۴۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
چقدر خوش بحالماان است با این آمار هر روز ولی چرا نصف مردم به دره ی فقر سقوط کردند
ناشناس۱۸۷۱۴۷۲۱۱:۱۳:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
رشد اقتصادی که بر پایه فروش نفت خام باشد به همان اندازه تو خالی است که به همان اندازه هم سقوط می کند مانند الان
ناشناس۱۸۷۲۵۲۴۰۰:۰۶:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
اقتصاد نفتی هم بود اوضاع از این بهتر می شد تو این اقتصاد نفت گن شده
ناشناس۱۸۷۱۴۷۸۱۱:۱۶:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
الان اقتصاد ما از ونزوئلا بدتره ‌ اونجا نه برای روغن توی صف وایمیسن و نه برای مرغ توی سر و کله هم میزنن
ناشناس۱۸۷۱۴۸۴۱۱:۱۸:۴۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
"تورم قدم به قدم و نقطه به نقطه شروع به آرامش کرد" تخصصی تر از این حرف داریم آخه؟ :)
ناشناس۱۸۷۱۴۸۵۱۱:۱۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
من جای روحانی بودم ۸ تا ماسک روی هم میزدم و کلا توی این ۱۰۰ روز باقی مونده کلا حرف نمیزدم
ناشناس۱۸۷۱۵۰۳۱۱:۲۹:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
دلم ریش ریش شد از اینهمه درایت، جانفشانی و تدبیر
ناشناس۱۸۷۱۵۰۴۱۱:۲۹:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
همه شرط بسیار بد اقتصادی و معیشتی یک طرف و حرف ها و به عبارتی خالی بندی های رئیس جمهور هم یک طرف. ایشان با این حرفهای تکراری و هرروزه فقط نمک بر زخمم زدم می پاشد.
ناشناس۱۸۷۱۵۴۶۱۱:۴۴:۱۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
واقعا مسئولین دلسوز و توانمندی داریم معاون رئیس جمهور با وزرا جلسه بررسی کنترل قیمت تخم مرغ تشکیل میدهند، دیگه از این بهتر نمیشه
ناشناس۱۸۷۱۷۵۳۱۳:۲۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
ایکاش مسئولین اینقدر به شعور مردم توهین نمی کردند.
ناشناس۱۸۷۱۸۲۷۱۳:۵۵:۴۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
درسته تورم سه رقمی نیست چون ۹۹ دو رقمی است.
ناشناس۱۸۷۱۸۷۴۱۴:۱۵:۴۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
درباره کدام اقتصاد حرف میزنند؟
ناشناس۱۸۷۱۸۸۱۱۴:۲۰:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
تنها دلخوشی این روزام و تنها چیزی که لبخند بر لبم میاره حرف های جناب رئیس جمهوره. خیلی خوب هستن .
ناشناس۱۸۷۱۹۳۱۱۴:۴۳:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
الحمدلله وعلی برکت اله که هنوز ونزوئلا نشدیم خسته نباشید
ناشناس۱۸۷۱۹۵۹۱۵:۰۰:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
اینها چطور شبها خوابشان میبرد
بازنشسته۱۸۷۱۹۶۱۱۵:۰۰:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
مگه نشده! ازخونه بیا بیرون
ناشناس۱۸۷۱۹۹۰۱۵:۲۰:۴۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
براستی که از لحظه طلوع خورشید در روز سیزدهم مرداد ۱۳۹۲ کشور ایران بالاترین رشد در ؛ حیف و میل بیت المال ، رانت ، اختلاس ، ارتشاء ، ....... را در جهان داشته است .
ناشناس۱۸۷۲۰۵۴۱۵:۵۶:۱۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
جناب رئیس جمهور همیشه این شعر را با خود زمزمه کنید تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. ما هر وقت سخنی از شما شنیدیم .....
سینا۱۸۷۲۲۱۸۱۸:۰۷:۳۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
به حضرت عباس قسمت میدم که درج کنی شما آقای روحانی خبر از حال مردم نداری و از گرونی ها بیخبر هستی و فکر میکنی مثل ونزوئلا نشدیم چون مسولین از خونه بیرون نمیایند که گوشت و مرغ بخرند
ناشناس۱۸۷۲۲۲۶۱۸:۲۵:۳۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
جیب مردم بیانگر واقعیت زندگی مردم است
ناشناس۱۸۷۲۳۲۲۲۰:۰۹:۳۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
ملاک قضاوت در مورد وضعیت اقتصادی اکثریت مردم هستند نه جناب رئیس جمهور
ناشناس۱۸۷۲۴۵۴۲۲:۳۲:۳۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
وای به حال مردمی که فریب حرفهای تو را خورده اند و هنوز هم دست از سرشان برنمی داری
ناشناس۱۸۷۲۵۲۲۰۰:۰۲:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
روحانی دیگه توهم بسه با شعور مردم بازی نکن از خدای بزرگ ومردم ایران طلب بخشش بکن سر پل صراط مردم جلوت را میگیرند از مردم عذر خواهی کن
ناشناس۱۸۷۲۶۴۹۰۷:۳۳:۲۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
جناب آقاي روحاني لطفا 139 روز آتي، حرف نزنيد، يا بهتر بگم، نمك روي زخمهاي ما نپاشيد.
ناشناس۱۸۷۲۶۷۶۰۸:۱۰:۱۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
تاکجابایداین دولت بی کفایت راتحمل کرد؟!
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. وزیر نفت: افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

 10. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 11. سفر مهرعلیزاده به تبریز

 12. دوربین مخفی واکنش مردم به تصاویر رضا پهلوی

 13. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 14. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 15. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 16. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 17. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 18. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 17. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 18. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 19. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 20. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. رییسی گذشت !

ابر آروان

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 10. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 11. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 12. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 13. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 14. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 15. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 7. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 8. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 9. درباره یک تصمیم

 10. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 11. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 14. برای دختر حاج قاسم نه!

 15. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 16. رییسی گذشت !

 17. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 18. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 19. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 20. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 21. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 22. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 23. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 24. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 25. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

آخرین عناوین