عصبانیت وزیر بهداشت از پروتکل‌شکنان: بجای وزیر بهداشت بگذارید مدیرکل مرده شور خانه!/ما برای موج شکنی خلق نشدیم

اجتماعی،   3991204065 ۱۵ نظر، ۱۴ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان از روز سه شنبه، افزود: تولید واکسن ملی از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در کشور آغاز شود.

بجای وزیر بهداشت بگذارید مدیرکل مرده شور خانه!/ما برای موج شکنی خلق نشدیم

به گزارش فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت، در آئین ره پویش سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران، ابراز امیدواری کرد تولید واکسن ملی از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در کشور آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه مراحل تولید واکسن کرونا در کشور به خوبی پیش می‌رود، گفت: پیش بینی می‌کنیم تولید واکسن ملی را از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در کشور آغاز کنیم و بتوانیم علاوه بر تأمین نیاز داخل، به صادر کننده واکسن در منطقه تبدیل شویم.

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان از روز سه شنبه، افزود: ۲۵۰ هزار دوز واکسن دیگر به زودی وارد می‌شود و امیدواریم تا پایان سال، علاوه بر کادر درمان، گروه‌های آسیب پذیر نیز واکسینه شوند. بعد از کادر درمان، سراغ خانه‌های سالمندان و گروه‌های آسیب پذیر می‌رویم و امیدواریم تا پایان سال جاری، این گروه‌ها واکسینه شوند.

*آمریکایی‌ها به دنبال این بودند بگویند کانون کرونا ایران بود

وی گفت: در حال حاضر حدود ۱۳ ماه از گرفتاری همکارانم با کووید-۱۹ می‌گذرد. البته وقتی می‌گویم ۱۳ ماه، این برای افراد کج خیال و بدفهم رفرنس نشود که این‌ها آخرین روزهای بهمن ماه اولین مواردشان را اعلام کردند، اما خودشان می‌گویند ما ۱۳ ماه است که گرفتاریم. اولا به کسانیکه ادعا می‌کنند وزارت بهداشت قبل از پایان بهمن مواردی از کووید-۱۹ داشت، اما اعلام نکرد، اگر یک مورد توانستند ادعایشان را ثابت کنند، به آنها جایزه می‌دهم.

نمکی با بیان اینکه ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ نمونه ای که از دی ماه و آذر ماه سال قبل از آنفلوآنزا نگه داشته بودیم، را یک بار دیگر تست کردیم افزود: برایم روشن بود  برخی آمریکایی‌ها و به خصوص اسراییلی‌ها به دنبال این بودند که بگویند کانون کرونا ایران بود و عده ای هم اینجا پای بیرقش سینه زدند. بر همین اساس این نمونه‌ها را مجددا تست کردیم و به جز سه نمونه در سراسر کشور، که از ۲۳ بهمن به بعد بود، هیچ موردی از کووید در نمونه‌هایی که برای آنفلوآنزا گرفتیم، دیده نشد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: نمی‌دانم برخی چطور با کمال بی‌انصافی برای سوار شدن بر یک موج سیاسی تبلیغاتی به راحتی یافته‌ها و گفته‌های مملکت‌شان را زیر سوال می‌برند. اگر کسی توانست یک مورد از کرونا را قبل از این تاریخ اثبات کند، نه تنها به او جایزه می‌دهیم، بلکه هزار بار از او عذرخواهی می کنیم.

*اجازه یاوه‌گویی نمی‌دهم

وی تاکید کرد: در عین حال برای دفاع از حیثت عزیزانی که طی این این مدت خودشان را به آب و آتش زدند، هیچ یاوه‌گویی که بخواهد سلامت این‌ مجموعه را زیر سوال ببرد، رها نخواهم کرد و به هیچ وجه اجازه نخواهم داد.

نمکی ادامه داد: ۱۳ ماه را از این نظر گفتم که به محض اینکه در ووهان گزارش ویروس را شنیدیم همه‌مان آماده شدیم و بلافاصله مرزها را بستیم و در تمام مبادی نفر برای کنترل گذاشتیم. شروع به طراحی کیت کردیم. وقتی ۵۷ نفر از دانشجویان ووهان را آوردیم، با چه کیتی تست کردیم؟ با کیتی که در پاستور طراحی شده بود. کسی به ما کیت نداد. وقتی قم شدید گرفتار شد و بعد گیلان، تازه یکی از همکارانمان دستی مقداری کیت برایمان آورد. ما ونتیلاتور و ماسک و گان را خودمان طراحی کردیم و تنها در این اقیانوس با دست‌های بسته شنا کردیم.

*ویروس جدید قدرت مرگ چندبرابری دارد

نمکی توضیح داد: من از مدت‌ها قبل در ویدیوکنفرانس و نامه اعلام می کنم که  خودتان را برای یکی از سخت ترین یورش های ویروس جهش یافته آماده کنید. امروز دیگر ویروس موتاسیون یافته منحصر به یک نقطه نیست، بلکه همه جا می شود آن را یافت. دیشب دو کیس جدید از بیرجند گزارش شد . خیلی جاها دارند مرتب گزارش می دهند. همکاران من کاملا آماده اند. مردم شریف باید بدانند که این ویروس علی رغم حرف انگلیسیها، هم قدرت سرایت و هم قدرت مرگ‌زایی چند برابری دارد و هم جوانترها را بیشتر گرفتار می کند. سه روز قبل در خوزستان کودک ۱ و ۹ ساله بر اثر کووید-۱۹ فوت کرد.

*مجوزی برای تردد به سمت عتبات ندادیم

وزیر بهداشت افزود: ما کی برای تردد از مرزها به سمت عتبات و برگشتش مجوز و اجازه دادیم؟ چه کسی از من نامه دارد در این زمینه. کدام یک از همکارانم با برخی از این ترددها موافقت کردند؟. اتوبوسی می آید و آن را در مرز تست می کنیم که فرد مثبت از آن بیرون می آید. این فرد مثبت پیاده می شود و اتوبوس تا فلان شهرستان می رود. ردیابی می کنیم و تازه موارد مثبت در آنجا پیدا می شوند. تا کجا باید همکاران من تاوان ندانم کاری برخی را بدهند. ما چه گناهی کردیم که در ۱۳ ماه مدام باید موج ایجاد شود، موج را بشکنیم و شهید دهیم!.

نمکی گفت: خدا شاهد است که داغ این شهدای سلامت دارد مرا نابود می کند. ناب‌ترین بچه‌های نظام سلامت را از دست دادم. داغی برای هیچ فرماندهی بالاتر از این نیست که افسران ارشد و سربازانش را از دست بدهد آن هم به دلیل ندانم کاری و سهل انگاری دیگران. من وزیر خبر ندارم چه کسی می آید و بیرون می رود.

*اپیدمی گرفتارمان می‌کند

وی با با شاره به آمار مرگ و میر روزانه کرونا گفت: نام مرا به جای وزیر بهداشت بگذارید مدیرکل مرده شور خانه! این درد بزرگی است. ویروس، ویروس مهاجمی است. فکر نکنید، انگلیس یکی از ساختارهای ضعیف سلامت جهان را دارد. انگلیس یکی از نظام های سلامت مقتدر جهان را دارد.

نمکی هشدار داد: آلمان کشور کمی نیست در مقابل مسایل بهداشتی درمانی، اما به زانو درآمد. نه گستردگی اقلیم ما را دارند و نه کم بضاغتی اقتصادی ما را دارند. ما داریم فریاد می‌زنیم که اپیدمی گرفتارمان می‌کند، چرا گوش نمی کنید؟. اینطور که نمی شود مملکت اداره کرد. چقدر باید فریاد بزنم و بگویم. چقدر باید خجالت بکشم از پزشک و پرستار و علوم آزمایشگاهی و بقیه.

وزیر بهداشت تاکید کرد: نمی شود که من ناگهان باخبر شوم که بدون اطلاع ما یک گروه آمد و گروهی رفت. آن هم در کشوری که رهبر انقلاب وقتی می خواهد نشست مجازی بگذارد، می گوید باید از وزارت بهداشت اجازه بگیریم. رییس جمهور می خواهد برود مرقد امام (ره) می گوید از وزارت بهداشت بپرسید به چه صورت باشد. این نمی شود که بقیه رعایت نکنند. بزرگان نظام رعایت می کنند، اما عده ای اصلا حواس‌شان به این چیزها نیست.

 *ما برای موج شکنی خلق نشدیم و دیگران برای موج آفرینی

وی ادامه داد: وقتی هم اپیدمی آمد و کشتار کرد، می‌گویند در فلان جا غلظت اکسیژن کم بود. طبق گزارشات واصله در فلان جا بیمار را دیر رسیدگی کردند و همه این سوالات شروع می شود، اما یک نفر نمی‌گوید که در پیک قبلی خوزستان که پروتکل‌شکنی ما را گرفتار کرد، چه کسی این را جمع کرد، چه کسی شب تا صبح نخوابید، چگونه اکسیژن رسید، چرا یک نفر نیامد در خیابان فریاد بزند که ما امکانات نداریم. چه کسانی این آتش را خاموش کردند. اما اگر خدایی نکرده ۵ دقیقه دارویی دیر شود، هزار قلم و هزار شبکه اجتماعی راه می اندازند. اینطور نمی توان مملکت اداره کرد. من مکتوب هم نوشتم. دیگر برای ما و همکارانمان بیش از این صبوری میسر نیست. ما برای موج شکنی خلق نشدیم و دیگران برای موج آفرینی. این را همه باید بدانند. محکم هم باید بدانند.

دیدگاه کاربران

احد۱۸۳۵۱۴۴۱۳:۳۱:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۴
مرز ها را بستیم !! ؟؟؟ دروغ از این بزرگتر !! متاسفم از شخص وزیر این صحبت را میشنویم !!! ماهان تا مدتها حتی به چین پرواز داشت درحالی که خیلی از کشورها ممنوع کرده بودند پروازها رو !! جناب نمکی لااقل به زخم مردم نمک نپاشید !
ناشناس۱۸۳۵۱۵۶۱۳:۳۶:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۴
جناب وزیر حقیقتش اینه که رئیس ستاد کرونا دست وزارتخانه هایی چون اموزش و پرورش و..رو باز گذاشته که خودشون هر کاری دلشون خواست بکنن..الان تو شهر .. همدان رئیس اداره با وجود وضعیت زرد کلیه محدودیت های کرونایی رو لغو کرده جز زدن ماسک به بعضی از مدارس ابتدایی هم اجازه فعالیت زیر پوستی داده و متاسفانه کسی هم نیست اصلا نظارت داشته باشه
ناشناس۱۸۳۶۱۴۵۰۰:۱۹:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۵
مدرسه پسرم اردوی تفریحی گذاشته برای هفته آینده!!!
ناشناس۱۸۳۵۱۸۰۱۳:۴۶:۳۲ ۱۳۹۹/۱۲/۴
خدا نگهدارت باشه دکتر
۱۱۸۳۵۱۹۲۱۳:۵۴:۴۷ ۱۳۹۹/۱۲/۴
آقای وزیر کارگرانی که با حداقل حقوق و شیفت شب های ۱۲ ساعت با معوقات ۶ ماهه و یکساله کار کردند و می کنند بدون سختی کار و .. سال هاست موج که هیچ سونامی شکن هستند . ما سال هاست تحمل می کنیم ، یکسال تحمل کردید کمی دیگر تحمل کنید بزودی تمام خواهد شد.
ناشناس۱۸۳۵۲۰۰۱۳:۵۹:۵۲ ۱۳۹۹/۱۲/۴
تا اردیبهشت که نصف ملت درگیر میشوند
محمود۱۸۳۵۲۰۹۱۴:۰۶:۱۵ ۱۳۹۹/۱۲/۴
مرحبا و احسنت به این وزیر شجاع راستش من هم به نوبه خود بعنوان یک شهروند از گروهی کج فهم و .. به ستوه آمده ام . جلسات ، مراسمات ، سفرها .. لطفا بیشتر از این گرفتارمان نکنید بیشتر ناشی از بی تدبیری تعدادی مسئول نما و بابت شوهای انتخاباتی مردم گرفتار می شوند
ناشناس۱۸۳۵۲۶۳۱۴:۴۹:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۴
انگلیس یکی از نظام های سلامت مقتدر جهان را دارد.///// بابا ایول ، عجب اعترافی .
ناشناس۱۸۳۵۲۷۸۱۵:۰۲:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۴
چرا وزیر محترم بهداشت به صورت واضح اشخاص یا ارگانهایی که به آنها معترض است را معرفی نمیکند .
ناشناس۱۸۳۵۳۷۲۱۶:۰۳:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۴
من جایی ندیدم آمریکا بگه کانون کرونا ایران بوده، مسلمان! اما ترامپ همه جا گفته کرونای چینی، همان چین که ایران بواسطه روابط استراتژیک یکطرفه، در اوج شیوع کرونا، پروازها را جانانه با این کشور برقرار نگه داشت.
ناشناس۱۸۳۵۶۹۹۱۹:۰۸:۰۲ ۱۳۹۹/۱۲/۴
نه اینکه روابطمون با غرب دو طرفه است!
ناشناس۱۸۳۵۳۸۸۱۶:۱۰:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۴
بااین وضعیت بازارها و برنانه ریزی برای سفرهای نوروزی منتظر پیکهای شدید بعدی کرونا باشیم
ناشناس۱۸۳۵۴۶۶۱۶:۴۸:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۴
دوباره موج جدید شروع شد، اعتراض وزیر هم شروع شد! تا یک ماه پیش که ایران سرافراز زده بود به قول شما تو دهن همه دنیا از مدیریت عالی کرونا..
ناشناس۱۸۳۵۴۸۸۱۶:۵۷:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۴
مردم بیش از یک سال است دارند میمیرند اینها فقط وعده و وعید و فقط 20 هزار واکسن وارد کردن ..
ناشناس۱۸۳۵۹۷۶۲۱:۴۷:۱۶ ۱۳۹۹/۱۲/۴
چرا استعفا نمیدی؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

  2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

  3. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  4. آیا کار مجلس این است؟!

  5. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

  6. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

  7. کانون سردفتران: لایحه دولتی نقل و انتقال خودرو توسط پلیس فراقانونی است؛ مانع می‌شویم

  8. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  9. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

  10. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

  11. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

  12. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

  13. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

  14. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

  15. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

  16. تورم سوئد سه برابر شد!

  17. رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

  18. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  19. حمله تند زنگنه به منتقدان وزارت نفت

  20. پاسخ شهاب حسینی به منتقدان و خداحافظی با اینستاگرام

  21. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

  22. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

  23. تزریق واکسن کرونا به ۲۰ هزار سالمند و معلول از فردا/ واکسیناسیون گروه‌های هدف تا پایان شهریور ۱۴۰۰

  24. بازیگران رقابت ۱۴۰۰ و بحث داغ «وحدت» در اردوی هر دو جناح

  25. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  آخرین عناوین