مهدی طارمی: بعد از گل به یوونتوس دنیا دورسرم چرخید/ماجرای جالب پیراهن رونالدو

ورزشی،   3991201018

مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو با بیان اینکه برای بازی با یوونتوس استرس داشته و گلزنی به این تیم به او الهام شده بود، گفت: در بازی برگشت با یووه در تورین پیراهن رونالدو را می‌گیرم.

مهدی طارمی: بعد از گل به یوونتوس دنیا دورسرم چرخید/ماجرای جالب پیراهن رونالدو
 

به گزارش مهر، مهدی طارمی در دیدار پورتو مقابل یوونتوس ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا موفق شد یک گل به ثمر برساند؛ دیداری که در نهایت با نتیجه ۲ بر یک سه بود پورتو تمام شد. طارمی در تازه‌ترین اظهارنظر خود، اعلام کرد هنگام استراحت در روز بازی، خواب دیده است که برابر یوونتوس زود گل می‌زند. وی با بیان اینکه برای رویارویی با یوونتوس استرس هم داشته است، خاطره جالبی از درخواست بازیکنان پورتو برای گرفتن پیراهن رونالدو ستاره یوونتوس تعریف کرد.

آرزو می‌کنم فوتبالیست‌های ایران در لیگ قهرمانان اروپا بازی کنند

طارمی درباره احساسش از حضور در لیگ قهرمانان اروپا و بازی با یوونتوس گفت: همین که توانستم برای دقایقی لبخند روی مردم بیاوردم خوشحالم و باعث افتخارم است. آرزو می‌کنم فوتبالیست‌های ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنند و باعث سرافرازی ایران شوند. نمی گویم در حد جام جهانی مهم است ولی رقابت‌های مهمی است.

استرس داشتم ولی خودم را کنترل کردم

وی افزود: بازی در لیگ قهرمانان اروپا از ابتدا (حضور در ترکیب اصلی) خیلی حس خوبی داشت. باعث غرور من بود. استرس هم داشتم. خدا را شکر توانستم خودم را خوب کنترل کردم و با یک بازی خیلی خوب از تیم پورتو یوونتوس را شکست دادیم. حس خیلی خوبی داشت که غیر قابل وصف است. آدم باید خودش تجربه کند.

از آجر انتقادات برای خودم خانه ساختم

مهاجم ایرانی تیم پورتو که با برنامه «فوتبال ۱۲۰» گفتگو می‌کرد، درباره اینکه چطور توانسته انتقادات علیه خودش در سال‌های گذشته را نادیده بگیرد و از آجر انتقادات به شکل سازنده استفاده کند، گفت: خیلی کار سختی است. برادرم پیش از بازی (با یوونتوس) یک ویدئوی انگیزشی برایم فرستاد و سپس آن‌را پاک کرد. گفت ویدئوها روی تو جواب نمی‌دهد چون خودت خیلی انگیزه داری. این ویدئوها خیلی برای جذابیت ندارد و از ذهنم پاک می‌شود. سعی می‌کنم این آجرها را بگیرم و از آن خانه بسازم. یک فوتبالیست باید بتواند این آجرها را روی هم بگذارد تا برای خودش یک خانه بسازد.

علت نیمکت نشینی در ابتدای فصل

طارمی درباره نیمکت نشینی هایش در پورتو و سپس درخشش در این تیم تصریح کرد: زمانی که به پورتو رسیدم شرایط ویژه ای بود. شرایط برای هماهنگی و سازگاری در یک تیم بزرگ سخت است ولی خیلی زود توانستم با باشگاه و بازیکنان و مربی هماهنگ شوم. زمان می‌برد مربی اعتماد کند. کونسیسائو چند قهرمانی با پورتو به دست آورده بود. سرمربی نمی‌توانست یک بازیکن را خیلی زود وارد تیم و به او اعتماد کند.

نمی‌توانستم بنشینم و ناله کنم

وی گفت: کونسیسائو به یکسری از بازیکنان قبلی تیم خیلی اعتماد داشت. این کارم را سخت می‌کرد. من هم مجبور بودم تلاش و تمرین کنم و جایم را به دست بیاورم. اگر می‌نشستم و آه و ناله می‌کردم به جایی نمی‌رسیدم. مجبور بودم تلاش کنم و فرصتی به دست بیاورم تا جایگاهم را بگیرم. از وقتی جایم را به دست آوردم جوری تمرین کردم که جایم را به کسی ندادم. امیدوارم این روند خوب ادامه داشته باشد و بتوانم با گل‌ها و پنالتی‌هایم لبخندی به لب مردم ایران بیاورم. این خیلی برایم ارزش دارد و از این حس خوب انرژی بگیرم.

محو رونالدو نشده بودم

مهاجم ایرانی تیم پورتو درباره تقابلش با کریستیانو رونالدو ستاره یوونتوس گفت: وقتی با بازیکنان بزرگ روبرو می‌شوم سعی نمی‌کنم خیلی به آنها نگاه کنم و یا محو این بازیکنان شوم. دوست دارم خودم به جایی برسم که یکسری بازیکنان مرا ببینند. نه اینکه از خودراضی باشم. دوست دارم خودم به آن جایگاه برسم و برای همین توجهی به اسامی ندارم. نفراتی مثل رونالدو جزو بازیکنان بزرگ دنیا هستند و کنار آنها ایستادن افتخار است ولی تا خودم به آن جایگاه نرسم محو آنها نمی‌شوم.

ماجرای الهام شدن گلزنی مقابل یوونتوس

طارمی افزود: ظهر بازی نمی‌خواستم بخوابم. شب قبل از بازی خوب خوابیده بودم. ظهر بازی یک باره برای ۳۰ تا ۴۵ دقیقه خوابم برد. تصویری ندیدم ولی این فکر به من خطور کرد که "چه می‌شود اگر زود گل بزنی". یک جور حسی بود که در خواب می‌خندیدم. وقتی بازیکنان درباره بازی فکر می‌کنند تا دقیقه ۵ سه گل می‌زنند. من زیاد تصویرسازی نمی‌کنم ولی وقتی از خواب بلند شدم حس خوبی بود.

بعد از گلزنی به یوونتوس دنیا دور سرم می‌چرخید!

مهاجم ایرانی پورتو خاطرنشان کرد: وقتی مقابل یوونتوس گل زدم انگار دنیا داشت دور سرم می‌چرخید. گفتم این فکر را کردم و گل زدم؛ ولی پیش خودم گفتم چرا اینقدر زود! خدا را شکر کردم. هیچ چیزی نمی‌توانستم بگویم. بازیکنان با من حرف می‌زدند و نمی‌توانستم جوابشان را بدهم! گفتم چه فکر می‌کردم و چه شد. این چه کسی بود که به من گفت زود گل می زنی؟!

روی رونالدو پنالتی رخ نداد

وی درباره خطای مشکوک روی رونالدو در محوطه جریمه و اینکه آیا آن خطا پنالتی بود؟ گفت: فکر نمی‌کنم. قبل از آنکه رونالدو روی زمین بیافتد بدن این بازیکن عقب بود. تعادلش از قبل به هم خورده بود و فکر نمی‌کنم پنالتی بود.

ماجرای گرفتن پیراهن رونالدو و اقدام جالب «په په»

طارمی درباره اینکه آیا رونالدو پیراهنش را بعد از بازی با بازیکنان پورتو عوض کرد؟ با خنده گفت: ۲۰-۳۰ بازیکنان ما به «په په» (کاپیتان و مدافع تیم پورتو و دوست صمیمی رونالدو) گفته بودند که از رونالدو لباسش را بگیرد. بعد از بازی په په با یک کیسه آمده بود و به بازیکنانی که درخواست کرده بودند، لباس‌ها را تحویل می‌داد! لباس‌ها فقط برای رونالدو بود. در نهایت فقط یک پیراهن با امضا باقی ماند. په په به من گفت این لباس را بگیر. په په بسیار آدم خوبی است. گفتم نه من لباس بازی برگشت رونالدو را در تورین از شما می‌گیرم.

تمجید ویژه از کاپیتان تیم پورتو

مهاجم ایرانی پورتو در خصوص اینکه آیا په په در خارج از زمین هم همینقدر خشن است؟ اظهار کرد: اصلاً! (با تاکید) داخل و خارج از په په در زمین فوتبال از زمین تا آسمان متفاوت است. به جرات می گویم په په جزو ۵ - ۶ بازیکن فوتبال روی کره زمین است.

می‌گفتند مقابل یوونتوس از وسط زمین آنطرفتر نمی روید!

طارمی در خصوص رقابت با اسپورتینگ و فاصله با این تیم گفت: هیچ چیز در فوتبال غیر ممکن نیست. همانطور که خیلی‌ها می‌گفتند یوونتوس شما را شکست می‌دهد. بعضی از دوستانم می‌گفتند شما از خط وسط زمین آن‌طرف تر نمی روید.

می‌توانیم اختلاف امتیاز با اسپورتینگ را جبران کنیم

وی افزود: کارمان در لیگ پرتغال خیلی خیلی سخت شده است ولی می‌شود جبران کرد. لیگ پرتغال طوری نیست که نشود این اختلاف را جبران کرد. فکر نمی‌کنم اسپورتینگ این روند را تا آخر فصل ادامه بدهند. مثل سال گذشته که بنفیکا هشت امتیاز بالاتر از پورتو بود ولی در نهایت پورتو با هشت امتیاز بالاتر قهرمان شد. فکر می‌کنم امسال هم بتوانیم این کار را انجام بدهیم.

از حضور در پورتو خیلی خوشحال و راضی هستم

مهاجم ایرانی پورتو درباره اینکه آیا در پنجره نقل و انتقالات پیشنهاداتی داشته است؟ گفت: خیر؛ نقل و انتقالات زمستانی به آن صورت جدی پیگیری نمی‌کنند. دنبال صحبت برای آخر فصل هستند. چون من تقریباً وسط راه به پورتو اضافه شدم، یک مقدار زمان می‌برد. شاید در آینده رقم بخورد. فعلاً شرایطم در پورتو خیلی خوب است و خیلی خوشحالم اینجا هستم. امیدوارم این روند را تا آخر فصل ادامه بدهم. خیلی از حضور در پورتو راضی هستم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. وزیر نفت: افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

 10. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 11. سفر مهرعلیزاده به تبریز

 12. دوربین مخفی واکنش مردم به تصاویر رضا پهلوی

 13. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 14. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 15. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 16. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 17. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 18. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 17. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 18. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 19. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 20. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. رییسی گذشت !

ابر آروان

آخرین عناوین