سیگنال‌های سیاسی آذری‌جهرمی/ بادامچیان: مردم به کاندیدای نظامی رأی نمی‌دهند / تاکید دوباره ضرغامی: آماده نامزدی در ۱۴۰۰ هستم/ انتخاب قالیباف برای رساندن نامه به روسیه حاوی پیام است؟

گروه سیاسی الف،   3991120120 ۴۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

سیگنال‌های سیاسی آذری‌جهرمی/ بادامچیان: مردم به کاندیدای نظامی رأی نمی‌دهند / تاکید دوباره ضرغامی: آماده نامزدی در ۱۴۰۰ هستم/ انتخاب قالیباف برای رساندن نامه به روسیه حاوی پیام است؟

آخرین آمار کرونا در ایران

دکتر سیما سادات لاری امروز دو‌‌‌‌‌‌شنبه در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۳۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۰۷ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۵۶ نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۵۳۶ نفر رسید.

حسن ابوالقاسمی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله از آغاز ورود واکسن بیماری کرونای ساخت دانشمندان و پژوهشگران این دانشگاه به فاز انسانی در اردیبهشت سال بعد خبر داد و گفت: تست حیوانی با موفقیت انجام شد و منتظر مجوز برای تست انسانی هستیم.

بیشتر بخوانید:

فردا؛ آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور/ عوارض احتمالی را بشناسید + جزئیات

فاز بالینی ۳ واکسن ایرانی کرونا در حال انجام است

***

اصلاح طلبان باید از شعارهای کلی فاصله بگیرند

محسن آرمین، فعال سیاسی باسابقه اصلاح‌طلب به شرق گفت: «بزرگ‌ترین خطای آقای روحانی، انتخاب‌های ضعیف اوست که چنان که گفتم دستپخت حلقه اول نزدیک به او، به‌ویژه رئیس‌دفتر اوست. مدیرانی ضعیف، مصلحت‌اندیش و محافظه‌کار که نه‌تنها برای دفاع از دولت در برابر موج حملات سهمگین و سازمان‌یافته مایه نمی‌گذارند، بلکه حتی مسئولیت اعمال خود را نیز نمی‌پذیرند.»

آرمین درباره راهبرد اصلاح طلبان گفت: «اصلاح‌طلبان باید با تحلیل صحیح از وضعیت موجود و شرایط جامعه بر سر مهم‌ترین و مبرم‌ترین مشکلات و بحران‌ها و راهکار آنها به تصمیم و اجماع برسند‌ و براساس این تصمیم و اجماع گفتمان‌سازی کنند. تکرار شعارهای کلی جامعه مدنی و آزادی و لغو نظارت استصوابی و... امروز گوش شنوایی پیدا نمی‌کند.

این شعارها هرچند صحیح، برای جامعه‌ بحران‌زده‌ای که گرفتار هزار‌و‌یک مشکل است، اساسا ملموس نیست. نمی‌گویم اصلاح‌طلبان این شعارها را فراموش کنند بلکه برعکس معتقدم همواره باید بر آنها تأکید داشته باشند. اما این شعارها در شرایط امروز ظرفیت گفتمان‌سازی خود را از دست داده‌اند. شعار مرحله‌ای اصلاح‌طلبان باید بر اصلی‌ترین و مبرم‌ترین مشکل کشور که برای جامعه ملموس است، متمرکز شود و براساس آن به تولید گفتمان بپردازند. امروز جامعه بحران اقتصادی و مشکلات معیشت را با گوشت و پوست و استخوان خود لمس می‌کند.

همچنین همه می‌دانند یکی از موانع اصلی بر سر راه حل مشکلات اقتصادی و بلکه رشد توسعه اقتصادی کشور مشکلات موجود در حوزه مباحث منطقه‌ای و بین‌المللی است. بنابراین اصلاح‌طلبان می‌توانند در این مرحله بر شعار حل مشکلات اقتصادی از طریق تجدید‌نظر در سیاست خارجی تأکید کنند. تولید گفتمان حول این شعار مرحله‌ای پیشنهادی به گمان من می‌تواند در جامعه خسته از تکاپوهای گذشته و بی‌رمق از سنگینی بار مشکلات اقتصادی حرکت ایجاد کند.»

در این زمینه باید گفت آرمین، فقر گفتمانی اصلاح طلبان را به درستی تشخیص داده است اما نسخه ای که تجویز می کند همان نسخه قدیمی تنش زدایی است که از میانه دهه 70 از مهمترین شعارهای ایشان بوده است. در خالی که انسان ایرانی در پایان دهه 90 تجربیات بسیار زیادی از سر گذرانده و نمی توان با همان شعار دهه 70 او را جذب کرد. حداقل این شعار باید با توجه به تجربیات اخیر سیاست خارجی ایران بازتعریف شود.

***

مسئولیت ارز 4200 با کیست؟

 وطن امروز نوشت: بزرگ‌ترین شاهکار آقای جهانگیری ارز 4200 تومانی بود. در همه دولت‌ها یک مکانیزم علمی و فنی وجود دارد که نرخ برابری ارز و طلا طبق این مکانیزم علمی تعیین می‌شود. این مکانیزم علمی و فنی در قانون پولی و بانکی کشور ما تعریف شده است...

این تصمیم غلط و غیرقانونی صورت گرفت و وقتی دیدند افتضاح این تصمیم‌گیری در کف بازار دیده شد و ارزش پول ملی را به یک‌ششم کاهش داد، غارت منابع ارزی و طلای بانک مرکزی صورت گرفت؛ بعد آقای روحانی آمد گفت من با این نظر مخالف بودم

بانک مرکزی گفته بود ما اصلا چنین پیشنهادی نداده بودیم، وزارت اقتصاد هم اعلام کرد این تصمیم فارغ از نظر ما بوده و متن مصوبه دولت هم نشان می‌دهد اساسا بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در این تصمیم‌گیری وارد نشدند. 

اقتصاددان‌هایی که دولت را یاری می‌دهند نیز اعلام کردند ما مخالف بودیم، پس چه کسی موافق بوده است؟!! آقای جهانگیری هم گفت من فقط اعلام‌کننده بودم. 

در این ماجرا از باب ایجاد شفافیت، آقای جهانگیری بگوید چه کسی در دولت تصمیم می‌گیرد که این تصمیم خارج از اراده رئیس‌جمهور، معاون اول، وزیر اقتصاد و بانک مرکزی بوده است! این را شفاف به مردم توضیح دهند. مردم حق دارند بر اساس قانون آزادی انتشار اطلاعات، بدانند در دولت چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. ما از خدا می‌خواهیم خبرهای خوبی بشنویم اما اظهارات آقایان روحانی و جهانگیری درباره اینکه روزهای خوشی در راه است، هیچ منشأ واقعی ندارد.»

***

انتخاب قالیباف برای رساندن نامه به روسیه حاوی پیام است؟

احمد زیدآبادی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در کانال تلگرام خود درباره سفر قالیباف به روسیه نوشت: «مشاوران محمد باقر قالیباف می‌کوشند تا انتقال نامۀ رهبر جمهوری اسلامی به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه توسط وی را به چیزی فراتر از "امری مرسوم" تعبیر کنند.

به زعم این مشاوران، نه فقط محتوای نامۀ رهبری بلکه انتخاب شخصِ نامه‌رسان نیز در این میان از اهیمت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع تنها چیزی که از این نوع اظهارنظرها به ذهن مخاطب متبادر می‌شود این است که رهبری نظام از حضور رئیس مجلس در پستی بالاتر حمایت می‌کند و آن پست نیز چیزی جز ریاست جمهوری نیست.

از نگاهی تحلیلی، چنین تفسیری ازانتخابِ پیام‌رسان چندان واقع‌بینانه به نظر نمی‌رسد. از آنجا که به احتمال زیاد، انتخابات ریاست جمهوری سال آینده عمدتاً صحنۀ رقابت بین چهره‌های اصولگرا خواهد بود، بنابراین بسیار بعید است که رهبری نظام بخواهد پیشاپیش نشانه‌ای آشکار از حمایت خاص خود از یکی از آنها به افکار عمومی ارسال کند.

در این میان محتوای نامه به پوتین نیز در محافل گوناگون مورد گمانه‌زنی‌های متفاوت و بعضاً متناقضی قرار گرفته است. گرچه حدس دقیق جزئیات نامه کاری دشوار است، اما به نظرم محتوای اصلی آن چیزی خلاف اظهارات رسمی ماه‌های اخیر نباشد.

از نگاه رهبر جمهوری اسلامی، دوران افول آمریکا آغاز شده است و این مسئله خود فرصتی ایجاد کرده تا ایران به همراه روسیه و چین، زمینه‌های یک نظم تازه را در خاورمیانه پایه‌ریزی کنند؛ نظمی که نقش آمریکا در آن کاملاً حاشیه‌ای باشد.»

***

سیگنال‌های سیاسی آذری‌جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر جوان ارتباطات در سفر به استان زنجان در شورای اداری این استان سخنانی بیان کرده که به وضوح از آن کنایه هایی به مردان سیاست استنباط می شود. مطابق گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، جهرمی گفته است: امام (ره) تأکید کرد دهه فجر یک پیام ویژه دارد که نگاه نه باید به کاخ سفید و نه به کاخ کرملین باشد و باید پشتوانه  ما مردم باشند.

جهرمی در بخش دیگری از سخنانش وقتی از توسعه ارتباطات روستایی در کشور سخن می گوید کنایه دیگری در وجه یک سیاستمدار خاص صادر می کند. وزیر ارتباطات به سابقه تابلوهای روزشمار برای تحقق وعده‌ها در گذشته اشاره کرد و گفت: البته اگر بر اساس این روزشمار تأخیری هم پیش می‌آمد با دست‌کاری دستگاه روزشمار مشکل حل می‌شد.

اینکه آذری جهرمی از این سیگنال های سیاسی چه هدفی را دنبال می کند بر ما پوشیده است؛ اما آنچه عیان است خسارتی است که این اظهارنظرهای نسنجیده به فضای سیاسی کشور وارد می کند. متاسفانه باید گفت حتی ممکن است این اظهارنظرها در روابط خارجی هم تاثیر منفی بگذارد.

***

تاکید دوباره ضرغامی: آماده نامزدی در ۱۴۰۰ هستم

عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق صدا و سیما در گفتگو با انتخاب برای چندمین بار در مدت اخیر بر این نکته تاکید کرده است که آماده نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 است. ضرغامی گفته است: «من اعلام کردم که آمادگی کامل دارم برای نامزد شدن در انتخابات 1400 و مثل یک بازیکنی که روی نیمکت یک مسابقه فوتبال نشسته ولی آماده است و حتی دارد خودش را برای ورود به زمین گرم می‌کند، این آمادگی را در خودم ایجاد کردم و دارم حفظ و تقویت می‌کنم تا ان شاءالله در مقطع انتخابات ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

ضرغامی در بخش دیگری از سخنانش درباره ماهواره گفت: «من در یک مقطعی یک جمع‌بندی را خدمت رهبر معظم انقلاب انتقال دادم. اینکه نیروی انتظامی در خانه مردم به بالای پشت‌بام می‌رود و دیش‌ها را جمع می‌کند، واقعا کار صحیحی نیست. این را من خدمت ایشان مطرح کردم. براساس قانون بود. آن قانون هنوز لغو هم نشد یعنی مصوبه مجلس است و نیروی انتظامی هم یک ماموریت دارد. من این را برای اولین بار می‌گویم: رهبر معظم انقلاب دستور دادند به ناجا که شما دیگر به خانه‌های مردم و بالای پشت‌بام نروید، دیش جمع کنید.»

بیشتر بخوانید:

ضرغامی: آمدم که زیر میز بزنم/ احمدی‌نژادی نیستم

***

بادامچیان: مردم به کاندیدای نظامی رأی نمی‌دهند

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره نامزدی نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری به خبرآنلاین گفت: «اگر چهره نظامی شاغل است بدون اذن فرماندهی کل قوا نمی‌تواند وارد انتخابات ۱۴۰۰ شود و یا مسئولی دیگری بپذیرد. بنابراین اگر کسی با لباس نظامی خدمت می‌کند و در عین حال می‌خواهد به دنبال کار سیاسی یعنی ریاست جمهوری بیاید باید اذن فرماندهی کل قوا را داشته باشد.

بنده مخالف نیستم اگر مقام معظم رهبری اجازه بدهند نظامیان روی چشم ما هم جای دارند. از نظر ورود چهره نظامی به انتخابات ریاست جمهوری باید گفت که مردم ما در این سالها نشان دادند که به دو گروه رأی نمی‌دهند آن هم برای ریاست جمهوری؛ یکی نظامیان، دیگری اطلاعاتی. چراکه می‌ترسند کار پادگانی یا امنیتی شود. از این رو شاهدیم که افراد محترمی از جمله شخصیتی چون آیت الله ری شهری که شخصیت کمی هم نیست نامزد انتخابات شدند اما مردم به آن رأی ندادند به بیانی دیگر آراء او از آراء باطله عقب تر بود.

 بنابراین سابقه رأی مردم و روحیه آنها مشخص است مبنی براینکه به نظامیان و اطلاعاتی‌ها رأی نمی‌دهند. نظامیان از فرماندهی کل قوا باید اجازه بگیرند. بازنشستگان نظامی اختیار دارد گرچه آنها هم اگر بازنشسته ارشد نظامی یا امنیتی هستند باید با اطلاع کار کنند اما در عین حال منعی برای آنها وجود ندارد.»

***

دو شورای وحدت اصولگرایان در نهایت توافق می کنند

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگویی با نامه‌نیوز ضمن ابراز امیدواری به اثربخش بودن اقدامات شورای وحدت در ایجاد اجماع برای اصولگرایان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، گفت: «به نظر من شورای وحدت می‌تواند کمک شایانی کند تا اصولگرایان بتواند به یک وحدت اجمالی و نه صد درصدی برسند. البته نوع کاندیدا‌ها هم در این زمینه بسیار موثر است. یعنی انتخاب شدن برخی افراد می‌تواند احتمال وحدت را بیشتر کند».

وی در پاسخ به اینکه غیر از ابراهیم رئیسی چه کسی ظرفیت مورد اجماع قرار گرفتن را دارد؟ گفت: «آقای رئیسی که از این نظر در راس است، اما بعد از او اگر آقای قالیباف کاندید شود، می‌تواند تا حدی این نقش را بازی کند. بقیه کاندیداها، اما کار رسیدن به اجماع را سخت می‌کنند».

ایمانی در واکنش به اینکه قالیباف تا کنون با هیچ یک از دو شورای وحدت و ائتلاف همراه نشده و به نظر می‌رسد که نمی‌خواهد در این قالب فعالیت کند، گفت: «قاعدتا آقای رئیسی و قالیباف خارج از چارچوب این شورا‌ها عمل نمی‌کنند. علت اینکه تا الان در سازوکار قرار نگرفته‌اند نیز احتمالا این است که صمیم قطعی درباره کاندیدا شدن یا نشدن نگرفته‌اند».

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این پرسش که با توجه به چالش همیشگی وحدت آفرینی، چه سازوکاری برای یکی شدن شورای وحدت و شورای ائتلاف ایجاد خواهد شد؟ گفت: «قبلا هم این چالش بوده است و به نحوی جمع شده است لذا تصور می‌کنم که به احتمال زیاد در این دوره هم این مساله حل خواهد شد و این دو شورا بین خودشان به توافقی برای ایجاد وحدت می‌رسند. ضمن اینکه نباید موضوع را صفر و صدی دید. این طور نیست که یکی به نفع دیگری کنار برود و حذف شود. ممکن است که طی توافقی در هم ادغام شوند یا اینکه یک سری از ماموریت‌ها را یک به عهده گرفته و بخشی از کار را دیگری انجام دهد. البته اگر آقای رئیسی کاندید شود همه این مسائل حل خواهد شد».

***

 

 

دیدگاه کاربران

تبریزی۱۸۱۷۲۳۰۲۰:۴۱:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
من حتما رای میدم ولی اسم خودم رو می نویسم تو برگه رای چون تنها خودم رو شایسته ریاست جمهوری می بینم. تنها کسی هستم که اگه رئیس جمهور بشه از هیچ کس جز خودش حساب نمی بره و همون روز اول روابط ایران رو با کل دنیا عادی سازی می کنه و اگه کسی بخواد تو کارم دخالت کنه یه ندا می دم مردم میان به صحنه.
ناشناس۱۸۱۷۷۱۵۰۸:۴۸:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
تنها راهکار نجات اقتصاد کشور ملی کردن تمامی ثروت های بالاتر از یک زندگی خوب و مطلوب است تمامی ثروت های کلان و افسانه ای و گنج قارونی و کهکشانی در وهله اول باید ملی شده و به خزانه کشور باز گردد
ناشناس۱۸۱۷۷۱۹۰۸:۵۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
سلام محمود جون
ناشناس۱۸۱۷۸۰۴۱۰:۰۵:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
رای شما ارزشی ندارد حضور پای صندوق مهم است نه رای شما.
ناشناس۱۸۱۷۸۰۶۱۰:۰۵:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
آقا یا خانم تبریزی ، منهم اگر رای بدهم حتماً مانند شما به خودم رای خواهم داد اما تنهای تنها به این دلیل که با تمام وجودم ایمان دارم همه وعده های خداوند متعال محقق خواهد شد و هیچ عمل ( خوب یا بدی ) در محضر خداوند بدون محاسبه نخواهد ماند .
ناشناس۱۸۱۷۲۳۶۲۰:۴۷:۰۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
روحانی و جهانگیری مسئول توزیع رانت میلیاردها دلار 4200 تومانی هستند.
ناشناس۱۸۱۷۹۳۹۱۱:۱۷:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
ارز 4200 نباشه گوشت مرغ بازم گرون تر میشه عمو جون حالا سال بعد میبینی
ناشناس۱۸۱۷۹۸۱۱۱:۴۱:۰۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
دان مرغ با ارز 4200 تومانی وارد می شود اما با نرخ ارز آزاد بدست مرغداران می رسد در نتیجه مرغ و تخم مرغ با قیمت ارز 4200 تومانی به دست مصرف کننده می رسد.
ناشناس۱۸۱۷۲۳۸۲۰:۴۸:۴۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
سفر آقای قالیباف به روسیه در جهت تعمیق مناسبات دو کشور اهمیت ویژه دارد.
ناشناس۱۸۱۷۷۲۹۰۸:۵۶:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
مجلس لایحه پیشنهادی ممنوع الخروج کردن دولت و مدیران و امکان محاکمه دولت و مدیران در پایان دولت تصویب کند
ناشناس۱۸۱۷۲۴۳۲۰:۵۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
رهبر معظم انقلاب دکتر قالیباف را امین خود دانستن و به همین جهت رئیس مجلس حامل پیام رهبری شد.
ناشناس۱۸۱۷۲۴۴۲۰:۵۱:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
هرکسی رئیس جمهور بشود برای مردم هیچ تفاوتی نداره سال به سال دریغ از پارسال.
ناشناس۱۸۱۷۲۵۴۲۰:۵۸:۱۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
فعال سازی ظرفیت های اقتصادی و ارتقاء روابط راهبردی بین دو کشور دوست هدف اصلی سفر رئیس مجلس به روسیه هست.
ناشناس۱۸۱۷۲۵۸۲۱:۰۰:۳۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
از ریاست محترم قوه قضاییه می خواهیم دادستانی کل کشور را به یک نیروی تازه نفس و انگیزه دار برای اجرای قانون اعاده اموال نامشروع بدهید از زحمات جناب منتظری در این سال ها تشکر میگردد
ناشناس۱۸۱۷۲۶۷۲۱:۰۲:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
یعنی آذری جهرمی هم می خواهد کاندیدا بشود ؟! خخ
ناشناس۱۸۱۷۲۷۹۲۱:۱۰:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
سیگنال این است که ما ناراحت هستیم که دیگر آمریکا را کنار گذاشتید و باج دادن ها تمام شد!
ناشناس۱۸۱۷۲۸۳۲۱:۱۳:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
مادورو ( راننده کامیون ) دیروز گفته : همه میدانند بهترین واکسن کرونای دنیا ، واکسن اسپوتنیک روسیه است !
ناشناس۱۸۱۷۸۱۷۱۰:۱۰:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
کمی مطالعه کن و ببین حاکمان دنیا چه مشاغلی داشته اند و البته هرگز با کوچک کردن دیگران قطعاً تو بزرگ نخواهی شد .
همون کامنت گذار بالایی هستم۱۸۱۷۸۶۶۱۰:۳۶:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
مطالعه زیاد کردم . لااقل از تو بیشتر . شغل اصلی اش رو متذکر شدم و بی احترامی نکردم . مگه راننده کامیون بودن ، بی احترامی است ؟!!!!! همه مثل تو فکر نمیکن . شما ذهن و تفکرت رو پاک و صاف کن
ناشناس۱۸۱۷۹۸۸۱۱:۴۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
بیش از 50 کشور جهان از جمله کشورهای ترکیه و کره جنوبی و مجارستان و آرژانتین و امارات و غیره متقاضی خرید واکسن اسپوتنیک روسی شدند.
ناشناس۱۸۱۸۴۴۷۱۵:۵۷:۳۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
همون کامنت گذار بالایی بیشتر از قبل برایت متاسفم چون متوجه شدم از جمله افرادی هستی که معتقدی ( هدف وسیله را توجیه می کند ) .
ناشناس۱۸۱۸۴۶۱۱۶:۰۴:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
همون کامنت گذار بالا حامیان فراوانی در میان ساکنان تیرانا داری خوش به حالت .
ناشناس۱۸۱۷۲۸۶۲۱:۱۶:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
قالیباف در سفر به روسیه مورد استقبال گرم مقامات دومای روس قرار گرفت.
ناشناس۱۸۱۷۲۹۶۲۱:۱۹:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
ان شاءالله سفر رئیس مجلس به روسیه سبب خیر است و باعث تسریع در خرید واکسن ایمن اسپوتنیک خواهد شد.
ناشناس۱۸۱۷۸۷۱۱۰:۳۸:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
اسپوتنیک اگه امن و ایمن بود ، پوتین تزریق میکرد و ملاقاتاش رو نمیپیچوند :-)
ناشناس۱۸۱۷۹۹۳۱۱:۴۵:۳۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
نشریه معتبر علمی و پزشکی لنست ایمن بودن و اثرگذاری واکسن اسپوتنیک را تایید کرده است.
ناشناس۱۸۱۷۲۹۸۲۱:۲۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
آقای جهرمی داره خودشه به اصلاح طلبان نشون میده
ناشناس۱۸۱۷۳۰۱۲۱:۲۸:۱۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
کمیته های مجازات مردمی مانند اوایل انقلاب باید برای مسولان مفسد اقتصادی تشکیل شود
ناشناس۱۸۱۷۸۲۵۱۰:۱۴:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
از گذشته های خیلی دور هم اثبات شده که کمیته های مجازات مردمی هم به خطا رفته و می روند ، در سریال هزار دستان این مطلب به خوبی نمایش داده شد .
ناشناس۱۸۱۷۳۵۰۲۲:۱۵:۱۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
شما قبول ندارید که نباید به کاخ سفید وکرملین تکیه کرد ؟ حتی اگر گفته امام توسط جهرمی سیگنال باشد
ناشناس۱۸۱۷۳۷۰۲۲:۳۰:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
بابا خجالت بکشید.چقدر ذلت .یک اظهار نظر ساده درباره روسیه اینقدر شما رو ترسونده.مطمئن هستید ما کشور مستقلی هستیم.
ناشناس۱۸۱۷۴۲۶۲۳:۲۶:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
آقای جهرمی هم پس از اینکه مشکل آفرین بودن سخنانش اثبات شد خواهد گفت من فقط گوینده بودم همانگونه که آقای جهانگیری پس از نابود کردن ۲۰ میلیارد دلار گفت ؛؛ من فقط اعلام کننده بودم .
ناشناس۱۸۱۷۴۴۵۲۳:۵۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
اصلاح طلبان باید از شعار دادن دست بردارند.
ناشناس۱۸۱۷۷۴۸۰۹:۰۹:۵۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
و همینطور اصولگرایان
ناشناس۱۸۱۷۴۷۰۰۰:۱۳:۳۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
فرق کاخ کرملین و پکن با کاخ سفید چیه؟ چرا از تاریخ درس عبرت نمی‌گیرید؟؟؟
ناشناس۱۸۱۷۵۶۶۰۳:۰۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
بادامچیان: مردم به کاندیدای نظامی رأی نمی‌دهند. ولی به بادامچیان رای میدهند.
ناشناس۱۸۱۷۶۰۵۰۶:۴۴:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
حضور و سفر قالیباف با استقبال طرف روسی مواجه نشد
ناشناس۱۸۱۷۶۱۸۰۶:۵۳:۱۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
من واکسنی رو که بهداشت جهانی تائید نکرده تزریق نمیکنم . خطرناکه
ناشناس۱۸۱۸۴۰۴۱۵:۳۳:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
صلاح مملکت خویش خسروان دانند
ناشناس۱۸۱۷۶۲۱۰۶:۵۸:۴۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
واکسن مطمئنی رو که خود مسئولان تزریق کردن و دیگه توی تجمع ها شرکت میکنن ، حق مسلم ماست
ناشناس۱۸۱۷۶۲۲۰۷:۰۱:۳۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
اصلا من میخوام واکسن مطمئن بزنم و بمیرم !!!! شما چی کار دارید ؟
کاخ سفید۱۸۱۷۶۲۳۰۷:۰۲:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
بازگشت به برجام به ایران بستگی دارد .
من ایرانی هستم۱۸۱۷۶۵۵۰۷:۳۱:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
ببینید چه چهره های شاخصی در این دوره میخواهند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند. واقعا در ایران قحط الرجال شده است. البته این موضوع تازگی ندارد.
ناشناس۱۸۱۷۶۸۵۰۸:۲۰:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
اگه واکسن روسی رو زدیم و پس فردا عوارض احتمالی اش دامن ما رو گرفت ، نمکی یا پوتین جوابگو هستند و غرامت ما رو میدن ؟!
ناشناس۱۸۱۸۰۰۰۱۱:۴۹:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
فرزند وزیر بهداشت امروز بعنوان اولین ایرانی واکسن اسپوتنیک روسی را تزریق کرد.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

  6. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  7. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  8. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

  9. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  11. عکسی زیبا از جواد فروغی

  12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  13. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  15. کارِ کیست؟!

  16. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  17. دو كلمه با ظريف و روحانی

  18. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  19. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  20. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  21. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  22. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  23. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  24. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  25. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

   2. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

   3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

   4. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

   5. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

   6. کارِ کیست؟!

   7. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

   8. دو كلمه با ظريف و روحانی

   9. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

   10. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

   11. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

   12. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

   13. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

   14. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

   15. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

   16. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

   17. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

   18. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

   19. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

   20. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

   21. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

   22. حضور جهانگیری در استان خوزستان

   23. فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ریاست‌جمهوری بسته می‌شود

   24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

   25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

   آخرین عناوین