وزیر بهداشت: دروغ انگلیسی‌ها درباره سرایت کرونا اثبات شد/ ورود واکسن کرونا به کشور طی روزهای آتی

اجتماعی،   3991105043 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت گفت: در روزهای آینده اولین پارت‌های واکسن وارداتی کرونا را از منابع مطمئن وارد خواهیم کرد.

وزیر بهداشت: دروغ انگلیسی‌ها درباره سرایت کرونا اثبات شد/ ورود واکسن کرونا به کشور طی روزهای آتی

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در بازدید از ستاد پلیس راهور ناجا و تکریم و تجلیل از خدمات ⁧ پلیس راهور⁩ گفت: شاید به جرات بتوان گفت که ناجا و عزیزان ما در نیروی انتظامی به گستره کشور جمهوری اسلامی ایران و حتی بیرون از مرزها، در جایگاه‌های مختلف خدمت می‌کنند تا بی صدا و صبورانه و بعضا مظلومانه نقش‌شان پیدا نیست. اکنون که ما صحبت می‌کنیم، مرزبانان غیور جمهوری اسلامی ایران در ۱۷۰۰ کیلومتر مرز شمال غرب و همچنین در جنوب شرق کشور در قسمت‌هایی که زندگی هراسناک می‌شود، خدمت می‌کنند. در شهرها، روستاها و اقصی نقاط کشور مایه دلگرمی و امنیت خاطر مردم شریف این سرزمین بوده‌اند. همچنین پلیس راهور که در جاده‌های پرپیچ و خم و زمستان‌ها و تابستان‌های این کشور، حضور دارند. کمتر کسی است که به خاطر نیاورد که وقتی کوهی می‌ریزد، یخ‌بندانی می‌شود، جاده‌ای بند می‌آید و ... اولین ضرب‌آهنگ امیدبخش چراغ چشمک زن پلیس جاده‌های این کشور است و شاید این عزیزان از عزیزان ما در اورژانس و هلال احمر زودتر برای کمک به مردم می رسند.

همراهی پلیس در بحران کرونا

وی با بیان اینکه همه خودمان را مدیون این عزیزان می‌دانیم و به عنوان یک شهروند همواره دست‌بوس این عزیزان هستم، ادامه داد: یکی از کارهای بسیار بزرگ در مبارزه بی امان با ویروس نفس‌گیر کرونا به عنوان یک حماسه ملی، همکاری پلیس در تمام عرصه‌ها با مجموعه ما در وزارت بهداشت بود. پلیس جمهوری اسلامی ایران با پلیس همه دنیا متفاوت است. زیرا این پلیس به فرموده امام و رهبری معظم ، این پلیس متفاوت از پلیس جهان است و حق ندارد، کشیده‌ای به گوش زندانی محکوم به اعدام هم بزند. این پلیس پیرو امیرالمومنین است. پلیس با همه گرفتاری‌هایی که داشت، از اولین دقایق مبارزه با کرونا در کنار  ما بود. هیچوقت فراموش نمی‌کنم روز سیزده به‌در گرچه مردم فهیم کشور خودشان از برگزاری مراسم خودداری کردند، اما سردار اشتری از سحرگاه خودشان در خیابان‌ها بودند. من که نگران شرایط و شعله ور شدم ویروس بودم و همه چیز را رصد می‌کردم، افتخار کردم که چنین فرمانده ناجای همراهی داریم که مایه دلگرمی است و در اینجا با همه وجود از همه دوستان تشکر می‌کنم.  

وی با بیان اینکه مطمئن باشید که تاریخ این سرزمین ثبت خواهد کرد که آنچه حماسه خلق شد، بی بدیل و بی نظیر بود، گفت: شاید هر ۱۵۰ سال یکبار جهان دچار چنین مصیبتی شود، اما همدلی، وفاق و همراهی مردم این سرزمین در کنار هم ثابت کرد که این سرزمین می‌تواند به راحتی کارهای بزرگ را مدیریت کند. این مردم همان مردمی هستند که هشت سال دفاع مقدس را به گونه‌ای اداره کردند که حتی میلی متری از خاک این سرزمین بر سر میز مذاکره‌ای بعد از جنگ پس گرفته نشد.

وی گفت: اگر بخواهیم نمره دهیم و رتبه بندی کنیم که چرا امروز کشورهایی که نشسته بودند تا در اوج تحریم ما را در باتلاق کرونا گرفتار ببینند و حاضرند دارو را از بچه دردمند یک مملکت دریغ کرده و سمعک را از پیرمرد و پیرزن یکی کشور دریغ کنند و شعار آزادی هم سر می‌دهند؛ این‌ها نشسته بودند تا رسانه‌هایشان به ذلت این سرزمین بخندند و میزگرد بگذارند، اما خوشبختانه دیدید که در اوج تحریم و تنگدستی این ملت در کنار هم حماسه آفرید.

وزیر بهداشت ادامه داد: چند روز قبل که متاسفانه مرگهای روزانه انگلیس ۱۸۲۰ نفر بود، ما مرگ ۷۰ نفری داشتیم. البته ۷۰ نفر هم زیاد است. البته ۱۸۲۰ مرگ هم برای انگلیس مایه تاسف است. ما بارها اعلام کردیم که برای مرگ و بیماری هیچ شهروندی در هیچ کجای دنیا احساس خوشحالی نمی‌کنیم، بلکه غصه می‌خوریم. حتی اگر مدیران و سردمداران آن کشور برای مرگ ما نقشه کشیده باشند و حتی اگر خبیث‌ترین افراد آن کشورها، عزیزترین افراد ما را مانند سردار سلیمانی ترور کنند، اما چه شد که  ما یک‌بیستم کشوری که یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیاست و خودش را اولین کشور جهان قلمداد می‌کنیم، مرگ و میر داشتیم. چه شد که با یک بسیج همدلی ملی از مرگ ۵۰۰ تایی به زیر ۷۰ رسیدیم و آن‌ها نمی‌توانند مهار کنند؟.

روزنگارهای اتفاقات کرونا در کشور را نوشته ام

نمکی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت که اولین عامل این توفیق رعایت، حمایت و هدایت‌های مقام معظم رهبری است. در دنیا ندارید که رهبر سیاسی، اعتقادی و دینی یک کشور اینقدر مراعات کند. من روزنگارهای اتفاقات این کشور را در این ایام نوشتم تا در آینده مکتوب کنم. آخرین مراسمی که رهبری در حسینیه برگزار کردند تک و تنها نشستند و در عزای جده سادات گریستند تا با این اقدام دو پیام عمده دهند؛ به درون بفرمایند که امروز عزاداری جده سادات هم روش و الگویش این است و اگر کسی غیر از این عمل کرد، خارج از الگوست و دوم خواستند به بیرون بگویند که ما تشیعی مبتنی بر منطق، علم و خرد داریم و بی خردی جزئی از تشیع ما نیست. امروز روزی است که می‌خواهیم کرونا را مدیریت کنیم و برای این کار زندگی شیعه و عزاداری‌اش هم بر این مبناست. حمایت‌هایی که از جامعه پزشکی و پرستاری کردند و حتی از خطاهای ما هم به نیکی یاد کردند. هدایت مردم و جامعه در رعایت پروتکل‌ها. این اولین رکنی بود که باید از آن استفاده مطلوب را ببریم.

نمکی افزود: دوم تدابیر، حمایت‌ها و هدایت‌های ستاد ملی کرونا بود. همکاری‌ها و وفاقی که در آنجا شکل گرفت که همه کمک کردند. آقای رییس جمهور هفته ای دو روز برای اداره آن مجموعه وقت مبسوط می‌گذارند. همچنین ستاد فرماندهی که با تدبیر رهبری تشکیل شد و وزیر کشور هدایت آن را در اجرای مصوبات ستاد به دست گرفته است. شاید بتوان گفت یکی از قوی ترین ارکان این توفیق مشارکت، همدلی و وفاق ملی بود که شکل گرفت. مردم این سرزمین اثبات کردند که در این زمینه بزرگترین یار این حرکت بزرگ ملی هستند. کسبه ضرر کردند، اما مغازه‌ای باز نکردند. درصد قابل توجهی حمایت، همدلی و همراهی کردند. ناجا در تمام زمینه‌ها در کنا ر ما بود، از اولین روزها در نظارت بر پروتکل‌ها. در روزهای سختی که موج سنگین ویروس رسیده بود و گروهی از مردم از ویروس وحشت داشتند و گروهی هم به دلیل عدم شناخت ویروس به سمت بمب آلوده به ویروس می‌رفتند. بر این اساس ما از عزیزان پلیس استمداد طلبیدیم تا بتوانیم مردم را از منابع آلوده دور کنیم که این اولین گامی بود که ناجا با همکاری به کمک ما آمدند.

وزیر بهداشت ادامه داد: در فضای مجازی ما جزو مظلوم‌ترین کشورهای جهان بودیم که هم در زمینه مبارزه با ویروس باید می‌جنگیدیم و هم با امواج تبلیغاتی مسمومی که علیه همکاران‌مان در همه جا بسیج می‌شد که عزیزان در مدیریت فضای مجازی کمک کردند. در بحث پلیس راهور بسیار کار سختی است که هم با مردم مقابله نکنند، در شرایطی که مردم از طولانی شدن بیماری خسته‌اند، از شرایط اقتصادی رنجورند و فشارهای روانی متعددی را تحمل می‌کنند. این پلیس می‌خواست با ادب و مهربانی با مردمی که پروتکل را می‌شکنند، برخورد کند و آنها را برگرداند که کار بسیار سختی است که مدیون این همدلی و مهربانی هستیم.

وی با بیان اینکه حضور امروزم برای تشکر، قدردانی و دست بوسی یکایک شما بود، گفت: از اینکه در کنار هم توانستیم یک حماسه جدیدی را در دنیا خلق کرده و ثابت کنیم که ایران همواره در تمام عرصه‌ها سرافراز خواهد ماند و ثابت می‌کند که با دست‌های بسته در اقیانوس بلایی که بعضا برایش ایجاد می‌کنند، شناگر قابلی است.

شهدای زیادی دادیم

از عادی انگاری ها نگرانم

وزیر بهداشت افزود: البته این سرباز کوچک نگرانی‌هایی هم دارد؛ ما امروز یکی از مطلوب‌ترین نقاط مهار بیماری را در دست داریم. ما شهدای زیادی دادیم، عزیزانی را داریم که در گوشه خانواده‌ها افتادند و جانبازان این عرصه نبرد هستند؛ ریه‌هایی که پر از بیماری است و سکته‌های قلبی و مغزی فلج شده و در گوشه‌ای افتاده که بازماندگان نزاع بی وقفه با ویروس هستند. دستاوردی که در مجموعه نظام ایجاد شد، دستاورد بزرگی است و نگرانم که با عادی‌انگاری این دستاورد را دوباره به یک طوفان سهمگین بدل کنیم که ممکن است در اداره آن به سختی عمل کنیم. اگر این موج جدید خدایی نکرده ما را گرفتار کند، عذابی که ایجاد می‌کند، به مراتب سنگین‌تر از امواج قبلی است.

ویروس پیچیده است، باید هوشمندانه عمل کرد

نگرانی از سفرهای سنگین به جزایر جنوب کشور

وزیر بهداشت تاکید کرد: این ویروس بسیار پیچیده است و هر لحظه ممکن است شکل خاصی را از خودش بروز دهد که با شکل قبلی و نوع علامت‌های قبلی کاملا متفاوت باشد و به همین دلیل باید بسیار هوشمندانه عمل کنیم. در بازی شطرنج با این ویروس منحوس نمی‌توان لحظه‌ای غفلت کرد. ما نگران موج سفرهای آینده هستیم. یکی از دغدغه‌ها در استان هرمزگان، سفرهای سنگین به جزایر جنوب کشور بود. وقتی یروس جهش یافته به چرخش درآید، بسیار خطرناک است. 

قدرت سرایت و بیماری زایی ویروس جهش یافته انگلیسی

وی با اشاره به جهش ویروس کرونا در انگلیس، گفت: امروز اثبات شد که انگلیسی‌ها دروغ گفتند که ویروس جهش یافته فقط 70 درصد قدرت سرایتش بالا رفته است. بلکه چند شب قبل بعد از مدت‌ها اعلام کردند که  این ویروس هم بیماری‌زایی‌اش بالاتر است و هم مرگ‌زایی آن. این جهش فقط مختص اروپا نیست، بلکه  در هر اقلیمی می‌تواند اتفاق بیفتد. حتی اگر تمام راه‌ها را بر ویروس اروپایی و انگلیسی ببنیدیم که کار صعبی است؛ چراکه ویروس نه به پاسپورت نیاز دارد و نه به ویزا. همانطور که ویروس ووهان را در قطب جنوب یافتید، ویروس انگلیس هم می‌تواند در دنیا بچرخد.

از چرخش ویروس از استانی به استان دیگر نگرانیم

در سختگیری بر مسافرتها پافشاری می کنیم

وزیر بهداشت ادامه داد: ما به شدت و به صورت شبانه روزی همه مرزهایمان را کنترل می‌کنیم، اما به این معنا نیست که توان بستن راه ویروس را داریم. از طرفی ما به پهنه چندین کشور اروپایی پهنه اقلیم و تنوع ژنتیک و قوم و رفتارهای اجتماعی داریم. در درون این سرزمین که مرتبا داریم داروی ضدویروس مصرف می‌کنیم، جهش در ویروس در درون مرزها پدیده غیرمنتظره‌ای نیست. آنچه که می‌تواند ما را گرفتار طوفان کند، چرخش ویروس است مثلا از کردستان به بندرعباس، از بندرعباس به خراسان شمالی و... است. ما خیلی نگران این چرخش هستیم. بر این اساس باید به شدت بحث مسافرت‌ها را جدی بگیریم و در این راستا بر سخت‌گیری‌های جدید پافشاری می‌کنیم  و عزیزانمان در پلیس راهور بیشتر اذیت خواهند شد که از آنها تشکر می‌کنیم.

مجبوریم بر اجرای پروتکلها سختگیری کنیم

ما ساختاری کارشناسی هستیم، توقع مصلحت اندیشی نداشته باشید

نمکی تاکید کرد: ما مجبوریم بر اجرای پروتکل‌ها سخت‌گیری کنیم و نمی‌توانیم مسائل جمهوری اسلامی و سلامت مردم را با چیزی عوض کنیم. ما یک ساختار کارشناسی هستیم، از ما توقع مصلحت اندیشی نداشته باشید. امروز آبروی جمهوری اسلامی در گرو موفقیت در مدیریت کروناست. توفیق در مدیریت کرونا برای وزارت بهداشت نیست، بلکه برای جمهوری اسلامی ایران است و هرکس آبرو و اعتلای جمهوری اسلامی ایران را در جهان بخواهد، باید با این بیماری درافتد و با هر پروتکل‌شکنی درافتد. آمار مرگ ما به 500 رسید، دیدید که این شبکه‌های بیرونی چه میزگردهایی راه انداختند و چه آدم‌های کم خرد و بی سوادی را آوردند که تحلیل کنند که جمهوری اسلامی ایران در مدیریت بیمار ناتوان است. اما زمانیکه آمار خودشان به 2000 می رسد، یک میزگرد ندارند.

وی تصریح کرد: من به عنوان سرباز معتقد به این نظام نمی توانم بنشینم و ببینم که اندکی پروتکل شکن می‌خواهند آینده این توفیق را زیر سوال برند. به همین دلیل ما و عزیزانمان در ناجا محکم ایستادیم تا با هر پروتکل شکنی درافتیم. زیرا مصلحتی را بالاتر از مصلحت توفیق در کرونا نمی‌بینیم و هیچ دستاوردی را برای آبروی نظام بالاتر از این نمی‌بینیم که دنیا بفهمد در اوج تحریم مالی داریم کرونا مدیریت می‌کنیم.

با جیب خالی کرونا را مدیریت می کنیم

اجازه جابجایی پول واکسن را نمی دهند

وزیر بهداشت ادامه داد: در آمریکا آقای بایدن آمده جای این خبیث و دیوانه قبلی و دارند تاوان بی خردی او را می پردازند. اکنون  2000 میلیارد دلار پول جدید برای مدیریت بیماری می‌گذارند و ما با جیب خالی و با خزانه تهی داریم کرونا مدیریت می‌کنیم. پول واکسن‌مان را می‌خواهیم جابجا کنیم، اجازه نمی‌دهند. این مدیریت برای جمهوری اسلامی افتخار است و ما در کنار پلیس قدرتمند نخواهیم گذاشت کسی این دستاورد عظیم ملی را خودخواهانه و خودسرانه مخدوش کند. تردید ندارم روزهای خوش تری را در کشوری خواهیم داشت.

وی گفت: موسسه‌های بیرونی 1200 مرگ را در روز برای ایران تخمین می‌زدند، اما اکنون حیرت کردند که جمهوری اسلامی ایران به رقمی نازل دست یافت، برآورد کردند که سرزمینی که چنین زیرساخت قوی دارد، در بهار آینده بیش از شش مرگ در روز نخواهد داشت. این حرف بزرگی است که موسسات بیرونی به این جمع بندی برسند. آنها می‌گویند ایران دستش به واکسن نمی رسد، اما همانطور که مژده دادم در حال تدارک واکسن هستیم.

ورود اولین بخش واکسن کرونا به کشور؛ طی روزهای آتی

نمکی با اشاره به وضعیت ورود واکسن کرونا در کشور، گفت: درباره واکسن این مژده را بدهم که ما واکسن را برای تزریق، قبل از رسیدن واکسن تولید خودمان تدارک دیدیم و منابع آن را تامین کردیم. آقای رییس جمهور هم هر روز پیگیر هستند و انشاااله در روزهای آینده اولین پارت‌های واکسن وارداتی را از منابع مطمئن وارد خواهیم کرد.

گروه های آسیب پذیر در اولویت واکسیناسیون کرونا

وی افزود: بر این اساس واکسیناسیون را برای گروه‌های آسیب‌پذیر آغاز می‌کنیم. در عین حال فرزندان اصیل و دانشمند این سرزمین هم خوشبختانه در ساخت واکسن ملی مان با تلاش شبانه روزی پیش می روند و در آینده نزدیک یکی از مراکز مهم ساخت واکسن بیماری کووید-۱۹ در جهان خواهیم بود.

وزیر بهداشت گفت: انشاالله با لطف خدا، با هدایت و حمایت‌های بزرگان نظام و همدلی شیرینی که شکل گرفت و به حرمت خون شهدا به زودی یکی از افتخارات بزرگ را که حذف کامل این بیماری از دامن کشورمان است را رقم خواهیم زد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۹۵۲۴۰۱۳:۱۴:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۵
من نمی خواهم علیه زحمات کادر درمان صحبت کنم، واقعا هم چنین صحبتی نیست و ایشان با تلاشی بیش از ظرفیت تعریف شده یکسال است که در این جبهه فعالند. ولی در خصوص آمار ها نمی توان اینگونه نظر داد. وقتی که ما فقط 2 ماه است ظرفیت کل تست روزانه مان شده 40 هزار تست، نمی توانیم بگوییم انگلیس روزی 60 هزار بیمار دارد ولی ما 6 هزار!!!! ما امکان تست مان طی این یکسال بسیار محدود بوده، آمار واقعی تلفات ویروس در ایران را باید با تفاضل تعداد فوتی های یک سال گذشته و سال پیش از آن بدست آورد. ضمن اینکه معیار های آمار هم مهم است، انگلیس یکی از کشور هایی است که مرگ به هر دلیل که باشد اگر تست کرونا فرد مثبت شود جزو آمار های کرونا می شمارد.
ناشناس۱۷۹۵۲۵۳۱۳:۲۲:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۵
متاسفم که همچین وزیر کم سوادی داریم .
حسن۱۷۹۵۲۸۲۱۳:۳۵:۱۴ ۱۳۹۹/۱۱/۵
قبول کردیم. فقط شما راست می گویید.
ناشناس۱۷۹۵۳۰۴۱۳:۴۲:۰۷ ۱۳۹۹/۱۱/۵
هنوز به پای شماها نمی رسند
ناشناس۱۷۹۵۳۱۴۱۳:۴۶:۵۸ ۱۳۹۹/۱۱/۵
اون که دروغ میگه دقیقا کی هست . با تحریم واکسن ملت رو مسخره کردید
ناشناس۱۷۹۵۳۲۸۱۳:۵۵:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۵
یکی از ضعیف ترین وزرا آقای نمکی شرایط کارمندان بهداشت پرستاران افتضاح و سامان نداد
مزمز۱۷۹۵۳۹۰۱۴:۲۷:۳۳ ۱۳۹۹/۱۱/۵
^^منبع مطمئن ^^ اسم کشور تولید کننده واکسن است؟ یا چون اسم کشور به مردم ربط ندارد از این عبارت استفاده میشود؟
مهدي۱۷۹۵۶۰۰۱۶:۲۵:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۵
وزير بهداشت هر چي حرف هاي سياسي نزنه بهتره. دكتر فاوچي رو نگاه كنيد، اينقدر وجهه علمي خودش رو حفظ كرد كه نه ترامپ تونست تكونش بده و نه بايدن
ناشناس۱۷۹۵۶۸۰۱۷:۱۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۵
اول : مرگ بر ظالم (چه امریکایی چه انگلیسی چه..) دوم : اگه وزیر همین حرف را درباره چین یا روسیه زده بود یه عده ..و .. وزیر را به زیر میکشیدند
بهروز۱۷۹۵۶۸۵۱۷:۲۰:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۵
لطفا عدم استقاده از واکسن خارجی را در اسرع زمان با ایجاد محدودیت و پاک کردن صورت مساله لاپوشانی نکنید. من نمیتوانم بخاطر سیاست شما ماه ها خانه نشین بشم.
ناشناس۱۷۹۵۷۹۹۱۸:۴۱:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۵
شما که مخالف واکسن خارجی بودی!
ناشناس۱۷۹۵۸۹۰۲۰:۰۱:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۵
جناب وزیر لطفا از بالا شروع کنید به بی نوایان نرسید هم نرسید شما ها سالم باشید تا وضع ما همچنان شکوفا باشد
ناشناس۱۷۹۶۰۰۴۲۱:۳۰:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۵
چرا راست و درست اعلام نميكنيد كه واكسن را از كدام منابع مطمئن وارد مى كنيد؟ نكنه لزومى به دانستن مردم نيست
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

 2. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 3. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 4. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

 5. حقوق‌های تا ۱۰ میلیون تومان در سال آینده ٢۵ درصد افزایش می‌یابد

 6. استاندار اسبق خوزستان دستگیر شد

 7. رئیسی: نمی‌گذاریم فساد در هیچ‌ جای نظام اداری لانه کند

 8. گام بلند نمایندگان برای ایجاد عدالت در افزایش حقوق‌ها

 9. وزیر خارجه آمریکا: فاصله زیادی تا رفع تحریم های ایران داریم

 10. توکلی: عملکرد دیده بان شفافیت و عدالت ترس و یاس را در مبارزه با فساد کاهش داد

 11. ساعت منع شبانه تغییری نخواهد کرد

 12. واکنش بایدن به حمله به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 13. مراسم روز ملی درختکاری سال ۹۹ با حضور رییس‌جمهور

 14. وزارت خارجه آمریکا: هدف، محدود کردن دائمی برنامه هسته‌ای ایران است

 15. بیانیه تروئیکای اروپا پس از عقب‌نشینی از قطعنامه ضد ایرانی

 16. یک‌سوم فوتی‌های خوزستان کمتر از یک روز در بیمارستان‌اند / چیزی به نام سرماخوردگی وجود ندارد

 17. حمله موشکی یمن به آرامکو سعودی در جده

پربحث‌های هفته

 1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

 2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

 3. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

 4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

 5. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

 6. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

 7. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

 8. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

 9. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

 10. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 11. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

 12. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 13. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

 14. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

 15. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

 16. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

 17. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

 18. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

 19. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

 20. بشردوستی به سبک سازمان ملل

 21. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

 22. نظم جهانی در آستانه تغییر

 23. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

 24. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

 25. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

  2. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  3. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

  4. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

  5. سرانجام یک شعار انتخاباتی

  6. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  7. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

  8. استاندار اسبق خوزستان دستگیر شد

  9. ماجرای جوان دهه شصتی که ۴۰ فرزند دارد

  10. وزیر بهداشت: خودمان را برای موج‌های سنگین کرونا آماده کردیم/ تذکر به ۶ استان درباره ترددهای بین استانی

  11. کرونا تا زمان ایمن شدن ۷۰ درصد مردم ایران وجود دارد/ تزریق ماهانه ۲۰ میلیون واکسن از تیر ماه

  12. وزیر بهداشت: ‌مردم خودشان را برای ‌طوفان کرونا آماده کنند/ واکسن رانتی نداریم

  13. داستان اتفاقات سراوان/ گفت‌وگو با خانواده یکی از زخمی‌ها

  14. ساعت منع شبانه تغییری نخواهد کرد

  15. جزئیات پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی در البرز

  16. سند تحول قوه مجريه

  17. مدام نگوییم سهل‌انگاری مردم، بر ساده انگاری مسئولین هم تاکید کنیم/ با توجه به شرایط فعلی سفرهای نوروزی منتفی است

  18. رئیسی: اقتدار بدون عدالت هرگز به صراط مستقیم قرار نمی‌گیرد/ قاضی، اسم افرادی که در حبس قرار دارند را دائم مرور و به آن‌ها توجه کند

  19. قاضی‌زاده هاشمی خبر داد: شواهدی از وجود «کرونای ایرانی»

  20. نتیجه فاز اول واکسن کووبرکت ۱۶ اسفند به سازمان غذا و دارو ارایه می‌شود

  21. محدودیت های سفر نوروزی؛ از نظام سلامت اصرار، از گردشگری انکار !

  22. یک‌سوم فوتی‌های خوزستان کمتر از یک روز در بیمارستان‌اند / چیزی به نام سرماخوردگی وجود ندارد

  23. وعده‌های رنگین رتبه‌بندی معلمان در آخرین روزهای سال

  24. اخراج گوینده خبر به دلیل آرایش کردن روی آنتن زنده

  25. افزایش نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس برای سال آینده

  آخرین عناوین